http://kariera.mk

Gjermania dhe Rusia dënojnë veprimet e Koresë së Veriut

para 5 muajve - Alsat-M

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe homologu i tij gjerman, Zigman Gabriel, kanë dënuar testimin e teknologjisë bërthamore dhe raketore të Koresë së Veriut, duke konfirmuar përkushtimin e tyre ndaj...

Gjermania dhe Rusia dënojnë veprimet e Koresë së Veriut

para 5 muajve - RTV 21

Shtetet kanë konfirmuar përkushtimin e tyre ndaj rezolutës së Këshillit të Sigurimi Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe homologu i tij gjerman, Zigman Gabriel, kanë dënuar testimin e teknologjisë...

Gjermania dhe Rusia dënojnë veprimet e Koresë së Veriut

para 5 muajve - Indeks online

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe homologu i tij gjerman, Zigman Gabriel, kanë dënuar testimin e teknologjisë bërthamore dhe raketore të Koresë së Veriut, duke konfirmuar përkushtimin e tyre ndaj...

Qeveria e Kosovës rreshtohet përkrahë botës demokratike kundër Koresë së Veriut

para 5 muajve - Zhurnal

Qeveria e Republikës së Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut...

Seuli teston raketën që i “fut ethet” Koresë së Veriut

para 5 muajve - Zhurnal

Koreja e Jugut tha të mërkurën se ka kryer testimin e saj të parë të një rakete të përparuar ajrore, e cila siç thuhet do të forcojë aftësinë parandaluese ndaj Koresë së Veriut në rast të një krize serioze...

Seuli teston raketën që i “fut ethet” Koresë së Veriut

para 5 muajve - Ora news

Koreja e Jugut tha të mërkurën se ka kryer testimin e saj të parë të një rakete të përparuar ajrore, e cila siç thuhet do të forcojë aftësinë parandaluese ndaj Koresë së Veriut në rast të një krize serioze...

Qeveria e Kosovës: Përdorimi i programeve bërthamore nga Koreja e Veriut, i papranueshëm

para 5 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës me anë të një komunikate i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore. Njëkohësisht ky dikaster i cilëson aktivitetet e autoriteteve...

Qeveria e Kosovës: Aktivitetet nukleare të Koresë Veriore rrezikojnë paqen

para 5 muajve - Telegrafi

Qeveria e Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut si një...

SHBA: Serbia të dënojë aktivitetet nukleare të Koresë Veriore

para 5 muajve - Telegrafi

SHBA kërkon nga Serbia që t’i bashkëngjitet përgjigjes së bashkësisë ndërkombëtare dhe të dënojë aktivitetin nuklear të Koresë Veriore. Porosinë e sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson ia ka bartur...

Qeveria e Kosovës: Aktivitetet nukleare të Koresë Veriore rrezikojnë paqen

para 5 muajve - Indeks online

Qeveria e Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut si një...

Qeveria e Kosovës rreshtohet përkrahë SHBA-ve në ‘luftë’ kundër Koresë Veriore

para 5 muajve - Zeri

Qeveria e Republikës së Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut...

Qeveria e Kosovës Dënon Provokimet e Koresë së Veriut

para 5 muajve - Kallxo

Qeveria e Republikës së Kosovës ka reaguar ndaj aktiviteteve të Koresë Veriore, duke i cilësuar të papranueshme përpjekjet e këtij vendi të largët aziatik për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore....

Qeveria e Kosovës dënon përpjekjet bërthamore të Koresë Veriore

para 5 muajve - Zeri

Qeveria e Republikës së Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut...

Haradinaj s’merret me vdekjet në QKUK, flet për Korenë e Veriut!

para 5 muajve - GazetaBlic

Në ditën e tretë të punës Qeveria e re e Republikës së Kosovës e cila drejtohet nga Kryeministri Ramush Haradinaj, prioritetet i ka zhvendosur në Koren e Veriut, kështu duke mos trajtuar problemet në të...

SHBA kërkon që Serbia të dënojë aktivitetet nukleare të Koresë Veriore

para 5 muajve - Koha.net

SHBA kërkon nga Serbia që t’i bashkëngjitet përgjigjes së bashkësisë ndërkombëtare dhe të dënojë aktivitetin nuklear të Koresë Veriore, transmeton kp. Porosinë e sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un për 15 minuta

para 5 muajve - Aktuale

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Qeveria e Kosovës rreshtohet përkrahë SHBA-ve në ‘luftë’ kundër Koresë Veriore

para 5 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës përmes një njoftimi për media thotë së i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet...

Qeveria e Kosovës i bën thirrje Koresë Veriore

para 5 muajve - RTV 21

Qeveria rreshtohet për dënimin e aktiviteteve nukleare të Koresë Veriore Qeveria e Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe...

Kosova dënon përpjekjet bërthamore të Koresë Veriore

para 5 muajve - Koha.net

Qeveria e Republikës së Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut...

Qeveria Haradinaj pozicionohet për Krizën bërthamore në Korenë e Veriut

para 5 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Ramush Haradinaj, i ka vlerësuar të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore. Qeveria e Kosovës thekson se provokimet...

Testet bërthamore të Koresë së Veriut nuk ndalen, imazhet satelitore e dëshmojnë bazën e dyshimtë

para 5 muajve - Arbresh

Koreja Veriore mund të jetë duke u përgatitur për një test të ri bërthamor, sipas analizave të bëra nga ekspertët. Imazhet e reja të një baze të armëve bërthamore, tregojnë se shteti komunit është duke...

SHBA: Serbia të dënojë aktivitetet nukleare

para 5 muajve - RTV 21

Tillerson me porosi ndaj Serbisë SHBA kërkon nga Serbia që t’i bashkëngjitet përgjigjes së bashkësisë ndërkombëtare dhe të dënojë aktivitetin nuklear të Koresë Veriore. Porosinë e sekretarit amerikan të...

Korea e Jugut kërcënon Koren e Veriut me teste ‘live’. Saktësia e kësaj rakete është e pabesueshme

para 5 muajve - Gazeta Express

Forcat ajrore të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje ushtarake të drejtpërdrejtë duke testuar raketën me rreze të gjatë Taurus, raportojnë mediat lokale. Raketat ajrore ka një rreze prej 500 kilometrash...

Gjermania dhe Rusia dënojnë veprimet e Koresë së Veriut

para 5 muajve - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe homologu i tij gjerman, Zigman Gabriel, kanë dënuar testimin e teknologjisë bërthamore dhe raketore të Koresë së Veriut, duke konfirmuar përkushtimin e tyre ndaj...

Koreja e Jugut kryen provën e parë me raketë

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Koreja e Jugut njoftoi të mërkurën se kreu provën e saj të parë me një raketë të avancuar, me qëllim forcimin e aftësisë së saj parandaluese ndaj Koresë së Veriut. Ushtria e Koresë së Jugut tha se raketa...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë

para 5 muajve - Zeri

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë

para 5 muajve - Gazeta Express

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

SHBA: Serbia të dënojë aktivitetet nukleare të Koresë Veriore

para 5 muajve - Tetova Sot

SHBA kërkon nga Serbia që t’i bashkëngjitet përgjigjes së bashkësisë ndërkombëtare dhe të dënojë aktivitetin nuklear të Koresë Veriore. Porosinë e sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson ia ka bartur...

VIDEO/ Korea e Jugut kërcënon Koren e Veriut me teste ‘live’. Saktësia e kësaj rakete është e pabesueshme

para 5 muajve - Syri

Forcat ajrore të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje ushtarake të drejtpërdrejtë duke testuar raketën me rreze të gjatë Taurus, raportojnë mediat lokale. Raketat ajrore ka një rreze prej 500 kilometrash...

Asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë – kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un!

para 5 muajve - Telegrafi

Avionët e Koresë së Jugut kryen testimin e një raketë të rrezes së gjatë ajër-tokë, si pjesë e strategjisë “Kill Chain”. Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se raketat Taurus u testuan me sukses. Ato janë...

Gjermania dhe Rusia dënojnë veprimet e Koresë së Veriut

para 5 muajve - KosovaPress

"Lavrov dhe Gabriel dënojnë hapat e ndërmarrë nga Koreja e Veriut në fushën e teknologjisë bërthamore dhe raketore, dhe theksojnë rëndësinë e zgjidhjeve vetëm politike dhe diplomatike për problemin e Gadishullit...

Qeveria e Kosovës: Aktivitetet nukleare të Koresë Veriore rrezikojnë paqen

para 5 muajve - Almakos

Qeveria e Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut si një...

Asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë – kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un!

para 5 muajve - Indeks online

Avionët e Koresë së Jugut kryen testimin e një raketë të rrezes së gjatë ajër-tokë, si pjesë e strategjisë “Kill Chain”. Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se raketat Taurus u testuan me sukses. Ato janë...

Qeveria e Kosovës rreshtohet përkrahë botës demokratike kundër Koresë së Veriut

para 5 muajve - KosovaLive360

Qeveria e Republikës së Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut...

Koreja Jugore lanson raketat e reja, alarmohet Veriu

para 5 muajve - Arbresh

Koreja Jugore ka kryer testin e saj të parë të raketave me rreze të gjata, që mund të godasë në një sipërfaqe deri në 500km. Gjatë stërvistjeve ushtarake, ato kanë lëshuar raketën Taurus, të cilat mund...

Qeveria Haradinaj përzihet për Krizën bërthamore në Korenë e Veriut

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Ramush Haradinaj, i ka vlerësuar të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore. Qeveria e Kosovës thekson se provokimet...

Haradinaj s’merret me vdekjet në QKUK, flet për Korenë e Veriut!

para 5 muajve - Bota Press

Në ditën e tretë të punës Qeveria e re e Republikës së Kosovës e cila drejtohet nga Kryeministri Ramush Haradinaj, prioritetet i ka zhvendosur në Koren e Veriut, kështu duke mos trajtuar problemet në të...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë

para 5 muajve - Infokusi

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Kosova dënon përpjekjet bërthamore të Koresë Veriore

para 5 muajve - Insajderi

Qeveria e Republikës së Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut...

Kosova dënon përpjekjet bërthamore të Koresë Veriore

para 5 muajve - Periskopi

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Ramush Haradinaj, i ka vlerësuar të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore. Qeveria e Kosovës thekson se provokimet...

Koreja e Veriut zotohet të përshpejtojë programin bërthamor

para 5 muajve - Zhurnal

Koreja e Veriut "kategorikisht" hodhi poshtë sanksionet e reja që synojnë frenimin e ambicieve për armët bërthamore, thuhet në një reagim të Ministrisë së Jashtme të Phenianit, raporton Anadolu Agency...

Qeveria Haradinaj pozicionohet për Krizën bërthamore në Korenë e Veriut

para 5 muajve - Arbresh

Qeverie e Kosovës, e drejtuar nga Ramush Haradinaj, i ka vlerësuar të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore. Qeveria e Kosovës thekson se provokimet...

Qeveria e Kosovës: Aktivitetet nukleare të Koresë Veriore rrezikojnë paqen

para 5 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut si një...

Qeveria e Kosovës: Aktivitetet nukleare të Koresë Veriore rrezikojnë paqen

para 5 muajve - KosovaPress

“Provokimet e Koresë së Veriut ndaj fqinjëve dhe botës demokratike kërcënojnë seriozisht përpjekjet për zgjidhjen paqësore të çështjes bërthamore dhe shkelin ligjet dhe konventat ndërkombëtare”, thuhet...

Korea e Jugut kërcënon Koren e Veriut me teste ‘live’. Saktësia e kësaj rakete është e pabesueshme

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Forcat ajrore të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje ushtarake të drejtpërdrejtë duke testuar raketën me rreze të gjatë Taurus, raportojnë mediat lokale. Raketat ajrore ka një rreze prej 500 kilometrash...

Raketa që mund ta vrasë diktatorin për 15 minuta

para 5 muajve - Mapo

Foto 1 nga 5 Avionët e Koresë së Jugut kryen testimin e një raketë të rrezes së gjatë ajër-tokë, si pjesë e strategjisë “Kill Chain”. Ministria e Mbrojtjës bëri të ditur se raketat Taurus u testuan me...

SHBA: Serbia të dënojë aktivitetet nukleare të Koresë Veriore

para 5 muajve - KosovaPress

Porosinë e sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson ia ka bartur sot shefit të diplomacisë serbe Ivica Daçiq, ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scot. Temat: SHBA Serbia Koreja Veriore Kjo web faqe...

Kim është i vdekur për 15 minuta, raketat "Taurus" tmerrojne diktatorin

para 5 muajve - InfoShqip

Përballë kërcënimeve të vazhdueshme të Koresë së Veriut me raketa dhe teste bërthamore, Koreja e Jugut është duke testuar alternativat e saj të kundërpërgjigjes, shkruan Albeu.com. Sëfundmi, ushtria e...

Peruja largon ambasadorin e Koresë së veriut

para 5 muajve - RTSH

Peruja ka urdhëruar ambasadorin e Koresë së Veriut të largohet nga territori i saj pas testeve bërthamore të ndërmarra nga Peniani. Deklarata e ministrisë së jashtme peruane që bën të ditur shpalljen non...

Koreja e Veriut zotohet të përshpejtojë programin bërthamor

para 5 muajve - Zeri

Koreja e Veriut "kategorikisht" hodhi poshtë sanksionet e reja që synojnë frenimin e ambicieve për armët bërthamore, thuhet në një reagim të Ministrisë së Jashtme të Phenianit, raporton AA-ja. Kjo përgjigje...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë

para 5 muajve - Bota Press

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Kjo raketë mund ta vras për 15 minuta Kim Jong-un

para 5 muajve - Sovrani

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Koreja Jugore lanson raketën e cila mund të godasë në një distancë 500 km, alarmohet Koreja Veriore (Foto/Video)

para 5 muajve - Periskopi

Një raketë me rreze të gjatë me rreze të gjatë Taurus gjuajti nga momentet e një avioni luftarak të F-15K të Forcave Ajrore të Koresë së Jugut para se të arrijë objektivin e saj më 12 shtator 2017. Forca...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, i duhen vetëm 15 minuta

para 5 muajve - Periskopi

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Koreja e Veriut zotohet të përshpejtojë programin bërthamor

para 5 muajve - Lajmi.net

Ministria e Jashtme e Koresë së Veriut këmbënguli se sanksionet do të "forcojnë vendosmërinë e saj për të ndjekur këtë rrugë me ritëm më të shpejtë" Koreja e Veriut “kategorikisht” hodhi poshtë sanksionet...

Koreja e Jugut teston raketat që ‘mund të vrasin’ Kim Jong-un brenda 15 minutash

para 5 muajve - Gazeta Express

Avionët e Koresë së Jugut kryen një stërvitje të fuqishme ditën e djeshme , duke praktikuar raketat ajrore me rreze të gjatë. Udhëheqësit e mbrojtjes testuan raketat ‘Taurus’ për bombardimin e saktë të...

Tronditet Kim Jong Un, kjo raketë mund ta vrasë për 15 minuta

para 5 muajve - Periskopi

Avionët e Koresë së Jugut kryen testimin e një raketë të rrezes së gjatë ajër-tokë, si pjesë e strategjisë “Kill Chain”. Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se raketat Taurus u testuan me sukses. Ato janë...

I duhen vetëm 15 minuta kohë – kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un

para 5 muajve - Periskopi

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Koreja e Jugut teston raketat që ‘mund të vrasin’ Kim Jong-un brenda 15 minutash

para 5 muajve - Syri

Avionët e Koresë së Jugut kryen një stërvitje të fuqishme ditën e djeshme , duke praktikuar raketat ajrore me rreze të gjatë. Udhëheqësit e mbrojtjes testuan raketat ‘Taurus’ për bombardimin e saktë të...

Koreja e Veriut zotohet të përshpejtojë programin bërthamor

para 5 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SEUL (AA) - Koreja e Veriut "kategorikisht" hodhi poshtë sanksionet e reja që synojnë frenimin e ambicieve për armët bërthamore, thuhet në një reagim të Ministrisë së Jashtme të Phenianit,...

Kim kërcënon frikshëm SHBA: Ju pret dhimbja më e madhe

para 5 muajve - Shqiptarja

Tensionet mes dy super fuqive botërore, SHBA-së dhe Koresë së Veriut, vijojnë të rriten dita-ditës. Një kërcënim i frikshëm ka ardhur së fundi nga Koreja e Veriut, e cila flet për atë që e cilëson si “dhimbja...

Kërcënimi i fundit i Koresë së Veriut: SHBA do të përballet me...

para 5 muajve - Syri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit, më 3 Shtator, ka kryer provën e gjashtë bërthamore. Rezoluta e sanksioneve është hartuar...

Tramp: Sanksionet e reja ndaj Koresë Veriore nuk janë asgjë në krahasim me atë çka pritet të ndodh

para 5 muajve - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi se sanksionet e reja që KB-ja i ka vendosur ndaj Koresë Veriore gjatë kësaj jave, janë vetëm një hap i vogël dhe “nuk janë asgjë në krahasim me atë që do të ndodh”....

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së

para 5 muajve - Alsat-M

Koreja e Veriut ka kundërshtuar sanksionet e reja të Këshillit të Sigurimit të vendosura për provën e fundit bërthamore, duke premtuar të mërkurën të dyfishojë përpjekjet për të luftuar atë që tha se ishte...

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së

para 5 muajve - RTV 21

Trump thotë se nevojiten hapa më të ashpër Koreja e Veriut ka kundërshtuar sanksionet e reja të Këshillit të Sigurimit të vendosura për provën e fundit bërthamore, duke premtuar të mërkurën të dyfishojë...

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së, Trump thotë se nevojiten hapa më të ashpër

para 5 muajve - GazetaBlic

Koreja e Veriut ka kundërshtuar sanksionet e reja të Këshillit të Sigurimit të vendosura për provën e fundit bërthamore, duke premtuar të mërkurën të dyfishojë përpjekjet për të luftuar atë që tha se ishte...

Kërcënimi i fundit i Koresë së Veriut: SHBA do të përballet me…

para 5 muajve - Opozita

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit, më 3 Shtator, ka kryer provën e gjashtë bërthamore. Rezoluta e sanksioneve është hartuar...

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së, Trump thotë se nevojiten hapa më të ashpër

para 5 muajve - Koha.net

Koreja e Veriut ka kundërshtuar sanksionet e reja të Këshillit të Sigurimit të vendosura për provën e fundit bërthamore, duke premtuar të mërkurën të dyfishojë përpjekjet për të luftuar atë që tha se ishte...

Koreja e Jugut teston raketat që ‘mund të vrasin’ Kim Jong-un brenda 15 minutash

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Avionët e Koresë së Jugut kryen një stërvitje të fuqishme ditën e djeshme , duke praktikuar raketat ajrore me rreze të gjatë. Udhëheqësit e mbrojtjes testuan raketat ‘Taurus’ për bombardimin e saktë të...

Koreja e Jugut teston raketat që ‘mund të vrasin’ Kim Jong-un brenda 15 minutash

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Avionët e Koresë së Jugut kryen një stërvitje të fuqishme ditën e djeshme , duke praktikuar raketat ajrore me rreze të gjatë. Udhëheqësit e mbrojtjes testuan raketat ‘Taurus’ për bombardimin e saktë të...

Koreja Veriore kërcënon ashpër: Do ta bëjmë Amerikën ta përjetojë dhembjen më të madhe në histori

para 5 muajve - Tetova Sot

Koreja Veriore e ka refuzuar sot rezolutën e re të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për vendosjen e sanksioneve më të ashpra ndaj saj, si dhe ka thënë se Shtetet e Bashkuara shumë shpejt do të përballen...

Koreja e Veriut zotohet të përshpejtojë programin bërthamor

para 5 muajve - Gazeta e re

Ministria e Jashtme e Koresë së Veriut këmbënguli se sanksionet do të “forcojnë vendosmërinë e saj për të ndjekur këtë rrugë me ritëm më të shpejtë” Koreja e Veriut “kategorikisht” hodhi poshtë sanksionet...

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së, ky është reagimi i Trumpit

para 5 muajve - Periskopi

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së, Trump thotë se nevojiten hapa më të ashpër Koreja e Veriut ka kundërshtuar sanksionet e reja të Këshillit të Sigurimit të vendosura për provën e fundit...

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së, Trump thotë se nevojiten hapa më të ashpër

para 5 muajve - Gazeta e re

Koreja e Veriut ka kundërshtuar sanksionet e reja të Këshillit të Sigurimit të vendosura për provën e fundit bërthamore, duke premtuar të mërkurën të dyfishojë përpjekjet për të luftuar atë që tha se ishte...

Korea e Veriut: Asgjë nuk janë sanksionet në krahasim me atë që do t’u ndodh SHBA-ve

para 5 muajve - Arbresh

Me kërkesë të SHBA-ve, I janë caktuar sanksione të prej për Korenë e Veriut nga Këshilli i OKB-së, transmeton arbresh.info. Presidenti Trump ka thënë se sanksionet janë “Veç një hap i vogël, por kanë rëndësi...

Koreja e Veriut kundërshton sanksionet e OKB-së, Trump thotë se nevojiten hapa më të ashpër

para 5 muajve - KosovaPress

Presidenti i SHBA, Donald Trump,  tha se sanksionet e së hënës, të miratuara unanimisht nga Këshilli i Sigurimit ishin vetëm një hap i vogël i asaj që nevojitet për të frenuar në Phenianin mbi programet...

Koreja kërcënon sërish SHBA pas sanksioneve

para 6 muajve - Top Channel

Koreja e Veriut ka kërcënuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se do t’i bëjë të ndiejnë dhimbjen më të madhe të imagjinueshme, pas sanksioneve të reja të vendosura nga OKB. I dërguari i Penianit në OKB...

Koreja e Veriut u kundërpërgjigjet SHBA për sanksionet: Do të keni pasoja të papërballueshme!

para 6 muajve - BalkanWeb

Koreja e Veriut kërcënoi Shtetet e Bashkuara pas aprovimit të sanksioneve të reja të ashpra në Kombet e Bashkuara. Ndërsa presidenti amerikan, Donald Trump u përgjigj duke thënë se sanksionet janë vetëm...

Koreja e Veriut u kundërpërgjigjet SHBA’ve për sanksionet

para 6 muajve - Gazeta Express

“SHBA do të marrin një kundërpërgjigje të ashpër me pasoja të papërballueshme” Koreja e Veriut kërcënoi Shtetet e Bashkuara pas aprovimit të sanksioneve të reja të ashpra në Kombet e Bashkuara. Ndërsa...

SHBA: Dënime për firmat nga Kina dhe Rusia nëse nuk zbatojnë sanksionet

para 6 muajve - Koha.net

Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka paralajmëruar se SHBA-ja do të dënojë kompanitë në Kinë dhe Rusi, të cilat nuk zbatojnë kufizimet e përfshira në sanksionet e reja ndërkombëtare kundër...

Kërcënon Koreja e Veriut: SHBA do të përballet me “dhimbjen më të madhe”

para 6 muajve - Opinion

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit, më 3 Shtator, ka kryer provën e gjashtë bërthamore. Rezoluta e sanksioneve është hartuar...

​Trump: Sanksionet kundër Koresë së Veriut, vetëm një hap i vogël

para 6 muajve - Alsat-M

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha sot se sanksionet e reja të miratuara nga Kombet e Bashkuara, “janë vetëm një hap i vogël, krahasuar me atë që duhet të ndodh ndaj këtij shteti”. “Ne mendojmë se...

OKB miraton sanksione të ashpra ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - Shqiptarja

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, njëzëri miratoi një raund të ri sanksionesh të ashpra ndaj Koresë së Veriut në përgjigje të provës së saj bërthamore të tre shtatorit me një bombë me hidrogjen....

Reagon Koreja e Veriut për sanksionet

para 6 muajve - ABC News

“Shtetet e Bashkuara do të marrin një kundërpërgjigje të ashpër dhe me pasoja të papërballueshme”. Ky ishte reagimi I pare I Koresë së Veriut për sanksionet e ashpëra të aprovuara në mënyrë unanime në...

Koreja e Veriut kërcënon SHBA-të pas saknsioneve nga OKB

para 6 muajve - Klan Kosova

Koreja Veriore ka kërcënuar SHBA-të me, siç e quajtën, “dhimbjen më të madhe” që kanë përjetuar ndonjëherë, pas sanksioneve të vendosura nga Kombet e Bashkuara. I dërguari i Poyngyan në OKB, ka akuzuar...

SHBA do të përballet me “dhimbjen më të madhe”, kërcënon Koreja Veriore

para 6 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit, më 3 shtator, ka kryer provën e gjashtë bërthamore. Rezoluta e sanksioneve është hartuar...

SHBA do të përballet me “dhimbjen më të madhe”, kërcënon Koreja V.

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit, më 3 shtator, ka kryer provën e gjashtë bërthamore. Rezoluta e sanksioneve është hartuar...

SHBA do të përballet me “dhimbjen më të madhe”, kërcënon Koreja e Veriut

para 6 muajve - Medial

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit, më 3 shtator, ka kryer provën e gjashtë bërthamore. Rezoluta e sanksioneve është hartuar...

Koreja e Veriut kërcënon SHBA-të pas saknsioneve nga OKB

para 6 muajve - Zeri

Koreja Veriore ka kërcënuar SHBA-të me, siç e quajtën, “dhimbjen më të madhe” që kanë përjetuar ndonjëherë, pas sanksioneve të vendosura nga Kombet e Bashkuara. I dërguari i Poyngyan në OKB, ka akuzuar...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë, i mbështet edhe Rusia e Kina

para 6 muajve - Syri

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

Izolimi i Koresë së Veriut, fqinjët aziatikë: Mbyll programin bërthamor

para 6 muajve - Syri

Koreja e Jugut dhe Japonia, dy vendet më të rrezikuara nga zemërimi i Penianit, e përshëndetën vendosjen e sanksioneve të reja të Këshillit të Sigurimit të OKB-së ndaj vendit komunist. Për kryeministrin...

SHBA do të përballet me “dhimbjen më të madhe”, kërcënon Koreja V.

para 6 muajve - Tetova Sot

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit, më 3 shtator, ka kryer provën e gjashtë bërthamore. Phenjani i hodhi poshtë sanksionet...

Ekspertët: NATO nuk mund ta mbrojë Evropën nga raketat e Koresë Veriore

para 6 muajve - Gazeta Express

NATO i është bashkuar përpjekjeve diplomatike të fuqive botërore për ta frenuar programin raketor të Koresë Veriore, por ende nuk mund të mbështetet në mburojën e vet të prodhuar në SHBA për ta mbrojtur...

Pheniani pas sanksioneve të OKB-së: “Reagimi ynë do të jetë i fortë”

para 6 muajve - Ora news

Paketa e sanksioneve të reja ekonomike nga Këshilli i Sigurimit në OBK ka revoltuar më tej Korenë e Veriut. Pheniani ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se duhet të presin “një reagim shumë të fortë dhe...

Izolimi i Koresë së Veriut, fqinjët aziatikë: Mbyll programin bërthamor

para 6 muajve - Lajmi.net

Koreja e Jugut dhe Japonia, dy vendet më të rrezikuara nga zemërimi i Penianit, e përshëndetën vendosjen e sanksioneve të reja të Këshillit të Sigurimit të OKB-së ndaj vendit komunist. Për kryeministrin...

Trump: Sanksionet kundër Koresë së Veriut, vetëm një hap i vogël

para 6 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha sot se sanksionet e reja të miratuara nga Kombet e Bashkuara, “janë vetëm një hap i vogël, krahasuar me atë që duhet të ndodh ndaj këtij shteti”. “Ne mendojmë se...

Trump: Sanksionet kundër Koresë së Veriut, vetëm një hap i vogël

para 6 muajve - Medial

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha sot se sanksionet e reja të miratuara nga Kombet e Bashkuara, “janë vetëm një hap i vogël, krahasuar me atë që duhet të ndodh ndaj këtij shteti”. “Ne mendojmë se...

Han Tae Song: Koreja Veriore është fuqi nukleare

para 6 muajve - Alsat-M

Koreja Veriore sot ka hedhur poshtë rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, me të cilën vendosen sanksione të ashpra dhe përsëriti se SHBA-ja së shpejti do të përballet me “dhimbjen...

Trump: Sanksionet kundër Koresë së Veriut, vetëm një hap i vogël

para 6 muajve - KosovaPress

"Ne mendojmë se është vetëm një hap shumë i vogël, asgjë e veçantë", u tha Trump para gazetarëve, duke komentuar sanksionet që u miratuan dje nga Këshilli i Sigurimit të OKB-së, transmeton KosovaPress....

Trump mbi sanksionet për Korenë Veriore: Është hap i vogël, s’është ndonjë punë e madhe

para 6 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se sanksionet e fundit të OKB-së mbi Korenë Veriore janë një hap shumë i vogël në krahasim me atë se çfarë do të duhej të ndodhte. Këshilli i Sigurimit...

Testi bërthamor, OKB godet Korenë e Veriut me sanksione të reja

para 6 muajve - Klan Kosova

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të saj të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit...

Izolimi i Koresë së Veriut, fqinjët aziatikë: Mbyll programin bërthamor

para 6 muajve - Top Channel

Koreja e Jugut dhe Japonia, dy vendet më të rrezikuara nga zemërimi i Penianit, e përshëndetën vendosjen e sanksioneve të reja të Këshillit të Sigurimit të OKB-së ndaj vendit komunist. Për kryeministrin...

Testi bërthamor,kjo është goditja që merr Koreja e Veriut

para 6 muajve - Zeri

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të saj të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit...

OKB me sanksione të ashpra ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, njëzëri miratoi një raund të ri sanksionesh të ashpra ndaj Koresë së Veriut në përgjigje të provës së saj bërthamore të tre shtatorit me një bombë me hidrogjen....

SHBA: Dënime për firmat nga Kina dhe Rusia nëse nuk zbatojnë sanksionet

para 6 muajve - Gazeta e re

Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka paralajmëruar se SHBA-ja do të dënojë kompanitë në Kinë dhe Rusi, të cilat nuk zbatojnë kufizimet e përfshira në sanksionet e reja ndërkombëtare kundër...

SHBA: Dënime për firmat nga Kina dhe Rusia nëse nuk zbatojnë sanksionet

para 6 muajve - KosovaPress

Zyrtarët e Departamentit të Shtetit dhe Ministrisë së Financave do të dëshmojnë sot para Komitetit për Politikë të Jashtme të Dhomës së Poshtme të Kongresit për presionet ndaj zhvillimit të armatimit të...

Programi bërthamor i Phenianit synon ‘të pengojë politikën armiqësore amerikane’

para 6 muajve - Arbresh

Asnjë sanksion nuk do të bëjë që Koreja e Veriut të ndryshojë politikat e saj, thotë ambasadori i vendit në Moskë. Diplomati shtoi se programi bërthamor i Koresë së Veriut do të ndihmojë vendin e tij për...

Bluza juaj mund të jetë prodhuar në Korenë Veriore, ja pse

para 6 muajve - Gazeta Express

Industria e tekstilit në Korenë Veriore është goditur nga sanksionet e fundit të miratuara nga OKB-ja. Por ja vlera që ka kjo industri për vendin komunist. Në bluzat që shkruhet ‘Made in China’ fshihet...

Koreja Veriore kërcënon ashpër: Do ta bëjmë Amerikën ta përjetojë dhembjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Lajmi.net

Koreja Veriore e ka refuzuar sot rezolutën e re të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për vendosjen e sanksioneve më të ashpra ndaj saj, si dhe ka thënë se Shtetet e Bashkuara shumë shpejt do të përballen...

NATO nuk mund ta mbrojë Evropën nga raketat e Koresë Veriore

para 6 muajve - Gazeta Fjala

NATO i është bashkuar përpjekjeve diplomatike të fuqive botërore për ta frenuar programin raketor të Koresë Veriore, por ende nuk mund të mbështetet në mburojën e vet të prodhuar në SHBA për ta mbrojtur...

Han: Koreja Veriore është fuqi nukleare

para 6 muajve - RTV 21

Paralajmërohen SHBA-të Koreja Veriore sot ka hedhur poshtë rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, me të cilën vendosen sanksione të ashpra dhe përsëriti se SHBA-ja së shpejti do të...

Han: Koreja Veriore është fuqi nukleare

para 6 muajve - GazetaBlic

Koreja Veriore sot ka hedhur poshtë rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, me të cilën vendosen sanksione të ashpra dhe përsëriti se SHBA-ja së shpejti do të përballet me “dhimbjen...

Koreja Veriore kërcënon ashpër: Do ta bëjmë Amerikën ta përjetojë dhembjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Zeri

Koreja Veriore e ka refuzuar sot rezolutën e re të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për vendosjen e sanksioneve më të ashpra ndaj saj, si dhe ka thënë se Shtetet e Bashkuara shumë shpejt do të përballen...

Koreja Veriore kërcënon ashpër: Do ta bëjmë Amerikën ta përjetojë dhembjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Gazeta Express

Koreja Veriore e ka refuzuar sot rezolutën e re të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për vendosjen e sanksioneve më të ashpra ndaj saj, si dhe ka thënë se Shtetet e Bashkuara shumë shpejt do të përballen...

OKB sanksione të ashpra ndaj Phenianit: ndalon importin e tekstileve, gazit dhe naftës…

para 6 muajve - Te Sheshi

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, miratoi me unanimitet një paketë të re sanksionesh të ashpra ndaj Koresë së Veriut, në përgjigje të provës së saj bërthamore të 3 shtatorit me një bombë me...

OKB me sanksione të ashpra ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, njëzëri miratoi një raund të ri sanksionesh të ashpra ndaj Koresë së Veriut në përgjigje të provës së saj bërthamore të tre shtatorit me një bombë me hidrogjen....

OKB me sanksione të ashpra ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - Mapo

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, njëzëri miratoi një raund të ri sanksionesh të ashpra ndaj Koresë së Veriut në përgjigje të provës së saj bërthamore të tre shtatorit me një bombë me hidrogjen....

OKB “godet” ekonominë e Koresë, miratohen sanksionet

para 6 muajve - Vizion Plus

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, votoi unanimisht vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Koresë së Veriut, pas testimit të bombës me hidrogjen. Kina e Rusia, të cilat e kanë kundërshtuar vazhdimisht...

Ky është qëndrimi zyrtar i Rusisë në lidhje me sanksionet e reja kundrejt Koresë

para 6 muajve - Periskopi

Kremlini ka komentuar mbi rezolutën e sapo miratuar të OKB-së që imponon më shumë sanksione mbi Korenë e Veriut. Rusia, kur shqyrtoi rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së mbi Korenë e Veriut, tha...

Koreja e Veriut - Këshilli i Sigurimit miraton sanksione të reja për Penianin

para 6 muajve - MRT

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka miratuar unanimisht një paketë të re sanksionesh ndaj Koresë së Veriut... Masat përfshijnë kufizime në të ardhurat e vendit me qëllim limitimin e buxhetit...

OKB-sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - RTSH

Kombet e Bashkuara kanë miratuar një sërë sanksionesh të reja ndaj Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit ndërmori testin e gjashtë bërthamor. Masat kufizojnë importet e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstileve,...

Testi i gjashtë bërthamor, OKB i vë sanksione Koresë së Veriut. Si reagoi Rusia dhe Kina

para 6 muajve - BalkanWeb

Organizata e Kombeve të Bashkuara i ka vendosur sanksione Koresë së Veriut pas provës së gjashtë bërthamore. Tek masat përfshihen kufizimi i importit të naftës dhe eksportit të tekstileve, një përpjekje...

Koreja Veriore kërcënon ashpër: Do ta bëjmë Amerikën ta përjetojë dhembjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Lajm

Koreja Veriore e ka refuzuar sot rezolutën e re të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për vendosjen e sanksioneve më të ashpra ndaj saj, si dhe ka thënë se Shtetet e Bashkuara shumë shpejt do të përballen...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - Alsat-M

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

Këshilli i Sigurimit miraton sanksione të reja për Penianin

para 6 muajve - Ora news

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka miratuar unanimisht një paketë të re sanksionesh ndaj Koresë së Veriut. Masat përfshijnë kufizime në të ardhurat e vendit me qëllim limitimin e buxhetit...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë, i mbështet edhe Rusia e Kina

para 6 muajve - Top Channel

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

Testi bërthamor,kjo është goditja që merr Koreja e Veriut

para 6 muajve - Bota Press

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të saj të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit...

Sanksionet e reja ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - ABC News

Janë miratuar në mënyrë unanime sanksionet e reja ndaj Koresë së veriut në mbledhjen e një dite më parë të këshillit të sigurisë së OKB-së. Tekstilet e Penianit nuk do të eksportohen dhe nuk do të lejohet...

OKB me sanksione të ashpra ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, njëzëri miratoi një raund të ri sanksionesh të ashpra ndaj Koresë së Veriut në përgjigje të provës së saj bërthamore të tre shtatorit me një bombë me hidrogjen....

Korea e Jugut dhe Japonia mirëpresin sanksionet ndaj Kores së Veriut

para 6 muajve - Arbresh

Korea e Jugut i ka mirëpritur sanksionet e reja të këshillit të sigurimit të OKB-së ndaj Koresë së Veriut, transmeton arbresh.info. Ministri i jashtëm jugkorean ka thënë që Korea e Jugut do të vazhdojë...

Koreja e Veriut, OKB miraton në unanimitet sanksione të reja

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka votuar sanksione më të forta ndaj Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit kishte kryer testimin e gjashtë nuklear. Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim...

OKB miraton “sanksione të ashpra” kundër Koresë së Veriut

para 6 muajve - GazetaBlic

Sipas rezolutës së fundit, Këshilli i Sigurimit te Kombeve të Bashkuara i ka vendosur Koresë së Veriut një embargo të naftës dhe i ka ndaluar eksportet e tekstilit. Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara...

Hejli: SHBA-ja nuk dëshiron luftë me Korenë Veriore

para 6 muajve - TV Koha

Përfaqësuesja e përhershme e SHBA-së në KB, Niki  Hejli deklaroi se vendi i saj nuk dëshiron luftë me Korenë e Veriut, duke theksuar se Pheniani “ende nuk e ka kaluar atë pikë, nga e cila nuk ka kthim...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë, i mbështet edhe Rusia e Kina

para 6 muajve - Zeri

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

OKB miraton “sanksione të ashpra” kundër Koresë së Veriut

para 6 muajve - Lajmi.net

Sipas rezolutës së fundit, Këshilli i Sigurimit te Kombeve të Bashkuara i ka vendosur Koresë së Veriut një embargo të naftës dhe i ka ndaluar eksportet e tekstilit Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara...

Korea e Veriut përballet me sanksione më të forta nga Kombet e Bashkuara

para 6 muajve - Portalb

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka votuar sanksione më të forta ndaj Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit kishte kryer testimin e gjashtë nuklearë, transmeton REL. Rezoluta e nëntë e sanksioneve...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë, i mbështet edhe Rusia e Kina

para 6 muajve - Lajmi.net

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

OKB miraton "sanksione të ashpra" kundër Koresë së Veriut

para 6 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) – Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) para mesnate (sipas kohës së Evropës së Mesme), miratoi një draft rezolutë me të cilën kërkohen siç thuhet “sanksione...

Korea e Veriut tregon se do ta bëjë SHBA-të të vuajnë dhimbej më të madhe

para 6 muajve - Arbresh

Korea e Veriut tregon se do ta bëjë SHBA-të të vuajnë dhimbej më të madhe Korea e veriut ka treguar në Këshillin e Sigurimit të OKB-së se do ta bëjë SHBA-në “të vuaj dhimbjen më të madhe”, transmeton arbresh.info....

Bluza juaj mund të jetë prodhuar në Korenë Veriore, ja pse

para 6 muajve - Arbresh

Industria e tekstilit në Korenë Veriore është goditur nga sanksionet e fundit të miratuara nga OKB-ja. Por ja vlera që ka kjo industri për vendin komunist, transmeton portali arbresh.info Në bluzat që...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë, i mbështet edhe Rusia e Kina

para 6 muajve - InfoShqip

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

Bluza juaj mund të jetë prodhuar në Korenë Veriore, ja pse

para 6 muajve - Arbresh

Industria e tekstilit në Korenë Veriore është goditur nga sanksionet e fundit të miratuara nga OKB-ja. Por ja vlera që ka kjo industri për vendin komunist, transmeton portali arbresh.info Në bluzat që...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - Ina

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - Telegrafi

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - Koha.net

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet...

Han: Koreja Veriore është fuqi nukleare

para 6 muajve - Gazeta e re

Koreja Veriore sot ka hedhur poshtë rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, me të cilën vendosen sanksione të ashpra dhe përsëriti se SHBA-ja së shpejti do të përballet me “dhimbjen...

Han: Koreja Veriore është fuqi nukleare

para 6 muajve - KosovaPress

Sipas fjalëve të ambasadorit verikorean Han Tae Song, “regjimi në Uashington, 'ka eksploduar' për shkak të konfrontimeve politike, ekonomike dhe ushtarake”. Diplomati verikorean ka thënë se Koreja Veriore...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - GazetaBlic

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet...

Koreja Veriore: Do ta bëjmë Amerikën ta përjetojë dhembjen më të madhe në histori

para 6 muajve - Sovrani

Koreja Veriore e ka refuzuar sot rezolutën e re të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për vendosjen e sanksioneve më të ashpra ndaj saj, si dhe ka thënë se Shtetet e Bashkuara shumë shpejt do të përballen...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - Indeks online

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - RTV 21

“Koreja e Veriut do të sigurohet që SHBA-ja të paguajë çmimin e duhur” Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat...

Koreja e Veriut mori sanksione të reja më rigoroze prej OKB-së

para 6 muajve - Almakos

Këshilli i Sigurimit i KB-së miratoi rezolutë me të cilën do të ashpërsohen sanksionet kundër Koresë së Veriut për shkak të testimeve të saja raketore. Siç publikoi Bi-Bi-Si, Rusia dhe Kina, gjithashtu,...

OKB me sanksione të ashpra ndaj Koresë së Veriut

para 6 muajve - 24 ore

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, njëzëri miratoi një raund të ri sanksionesh të ashpra ndaj Koresë së Veriut në përgjigje të provës së saj bërthamore të tre shtatorit me një bombë me hidrogjen....

Koreja e Veriut mori sanksione të reja më rigoroze prej OKB-së

para 6 muajve - Shenja

Këshilli i Sigurimit i KB-së miratoi rezolutë me të cilën do të ashpërsohen sanksionet kundër Koresë së Veriut për shkak të testimeve të saja raketore. Siç publikoi Bi-Bi-Si, Rusia dhe Kina, gjithashtu,...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë, i mbështet edhe Rusia e Kina

para 6 muajve - Almakos

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

Korea e Veriut përballet me sanksione më të forta nga Kombet e Bashkuara

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka votuar sanksione më të forta ndaj Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit kishte kryer testimin e gjashtë nuklearë. Rezoluta e nëntë e sanksioneve u miratua...

Miratohen sanksionet ndaj Koresë, i mbështet edhe Rusia e Kina

para 6 muajve - Opozita

Kina dhe Rusia janë bashkuar me një votim unanim të OKB-së, për të imponuar sanksione të reja në Korenë e Veriut, pas testit të tij të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur...

Testi i gjashtë bërthamor, OKB i vë sanksione Koresë së Veriut. Si reagoi Rusia dhe Kina

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Organizata e Kombeve të Bashkuara i ka vendosur sanksione Koresë së Veriut pas provës së gjashtë bërthamore. Tek masat përfshihen kufizimi i importit të naftës dhe eksportit të tekstileve, një përpjekje...

Hejli: SHBA-ja nuk dëshiron luftë me Korenë Veriore

para 6 muajve - Medial

Përfaqësuesja e përhershme e SHBA-së në KB, Niki  Hejli deklaroi se vendi i saj nuk dëshiron luftë me Korenë e Veriut, duke theksuar se Pheniani “ende nuk e ka kaluar atë pikë, nga e cila nuk ka kthim...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - Infokusi

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor . Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet...

OKB miraton “sanksione të ashpra” kundër Koresë së Veriut

para 6 muajve - Periskopi

Sipas rezolutës së fundit, Këshilli i Sigurimit te Kombeve të Bashkuara i ka vendosur Koresë së Veriut një embargo të naftës dhe i ka ndaluar eksportet e tekstilit. Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara...

Koreja e Veriut mori sanksione të reja më rigoroze prej OKB-së

para 6 muajve - AlbPortali

Këshilli i Sigurimit i KB-së miratoi rezolutë me të cilën do të ashpërsohen sanksionet kundër Koresë së Veriut për shkak të testimeve të saja raketore. Siç publikoi Bi-Bi-Si, Rusia dhe Kina, gjithashtu,...

OKB i ndërpret naftën dhe eksportet Koresë së Veriut

para 6 muajve - Respublica

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi njëzëri një vendosjen e sanksioneve të reja për Korenë e Veriut, duke vendosur një reduktim me 10% në furnizimet e saj me naftë dhe gaz. Miratimi i këtij...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - Gazeta e re

Kombet e Bashkuara kanë vendosur një raund të ri sanksionesh mbi Korenë e Veriut pas testit të gjashtë dhe më të madh bërthamor. Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet...

Korea e Veriut përballet me sanksione më të forta nga Kombet e Bashkuara

para 6 muajve - Insajderi

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka votuar sanksione më të forta ndaj Koresë së Veriut, pasi kjo e fundit kishte kryer testimin e gjashtë nuklearë. Rezoluta e nëntë e sanksioneve u miratua...

Koreja e Veriut goditet me sanksione të OKB-së pas testit bërthamor

para 6 muajve - KosovaPress

Masat kufizojnë importin e naftës dhe ndalojnë eksportet e tekstilit. Shtetet e Bashkuara fillimisht kishin propozuar sanksione më të ashpra duke përfshirë një ndalim total të importeve të naftës. Votimi...

Miratohen sanksionet e reja ndaj Koresë së Veriut, por SHBA heq dorë nga disa propozimet më të ashpra

para 6 muajve - BalkanWeb

Këshilli votoi 15-0 për të mbështetur rezolutën e sanksioneve të hartuara nga Shtetet e Bashkuara, që ndalonin eksportet e qymyrit, plumbit dhe ushqimeve të detit për Korenë e Veirut. Edhe Kina dhe Rusia...

OKB i vendos sanksione të reja Koresë Veriore

para 6 muajve - Gazeta Express

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja ndaj regjimit të Koresë Veriore, e cila vjen si dënim për shkak të testimit të raketës së gjashtë balistike me 3 shtator. Në sanksionet...

Koreja e Veriut kërcënon SHBA: Nëse miratohen sanksionet…

para 6 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të paguajnë një çmim të shtrenjtë, nëse miratohen sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut në Këshillin e Sigurimit. Ministria e Jashtme e Koresë komuniste, përmes një...

Koreja e Veriut kërcënon SHBA: Nëse miratohen sanksionet…

para 6 muajve - Opozita

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të paguajnë një çmim të shtrenjtë, nëse miratohen sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut në Këshillin e Sigurimit. Ministria e Jashtme e Koresë komuniste, përmes një...

OKB i vendos sanksione të reja Koresë Veriore

para 6 muajve - Arbresh

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vendosur sanksione të reja ndaj regjimit të Koresë Veriore, e cila vjen si dënim për shkak të testimit të raketës së gjashtë balistike me 3 shtator. Në sanksionet...

Koreja Veriore i kërcënohet SHBA-së

para 6 muajve - Koha.net

Koreja Veriore thotë se Shtetet e Bashkuara do të pësojnë “dhimbjen më të madhe” që e kanë pasur ndonjëherë, nëse kanë sukses në përpjekjet për imponim të sanksioneve më të ashpra kundër Phenianit në Këshillin...

“Teoria e Dominove”, historia interesante, si u krijuan dy Koretë?

para 6 muajve - Portalb

Gadishulli Korean – me veriun malor dhe të industrializuar, i pasur me minerale dhe potencial të madh hidroelektrik si dhe një bazë të fuqishme bujqësie në jug – ishte lakmuar prej kohësh nga fqinjët e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK