http://kariera.mk

Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në mbedhjen e Kombeve të Bashkuara

para 9 muajve - Aktuale

Liderja birmaneze, Aung San Suu Kyi, do të mungojë në mbledhjen e radhës së Asamblesë gjenerale të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, pas kritikave që ka pranuar laureatja e Çmimit Nobel për Paqe dhe qeveria...

Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në mbedhjen e Kombeve të Bashkuara

para 10 muajve - Lajmi.net

Liderja birmaneze, Aung San Suu Kyi, do të mungojë në mbledhjen e radhës së Asamblesë gjenerale të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, pas kritikave që ka pranuar laureatja e Çmimit Nobel për Paqe dhe qeveria...

Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në mbedhjen e Kombeve të Bashkuara

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Liderja birmaneze, Aung San Suu Kyi, do të mungojë në mbledhjen e radhës së Asamblesë gjenerale të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, pas kritikave që ka pranuar laureatja e Çmimit Nobel për Paqe dhe qeveria...

Aung San Suu Kyi i shmanget Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

para 10 muajve - Alsat-M

Udhëheqësja ‘de fakto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, anuloi planet për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahen gjatë këtij muaji, mes kritikave ndërkombëtare...

Aung San Suu Kyi i shmanget Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

para 10 muajve - Gazeta 55

Udhëheqësja ‘de fakto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, anuloi planet për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahen gjatë këtij muaji, mes kritikave ndërkombëtare...

Al Kaeda dërgoi kërcënime për Mianmarin për shkak të rohinxhëve

para 10 muajve - Zhurnal

Al Kaeda bëri thirrje për mbështetje për rohinxhët myslimanë në Mianmar, të cilët u ekspozohen represioneve, për çfarë arsye 400.000 prej tyre janë detyruar të ikin në Bangladesh dhe u kërcënohet autoriteteve...

Aung San Suu Kyi i shmanget Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

para 10 muajve - Ora news

Udhëheqësja ‘de fakto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, anuloi planet për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahen gjatë këtij muaji, mes kritikave ndërkombëtare...

Aung San Suu Kyi i shmanget Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Udhëheqësja ‘de fakto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, anuloi planet për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahen gjatë këtij muaji, mes kritikave ndërkombëtare...

Akuzohet për gjenocid ndaj myslimanëve, liderja e Mianmarit nuk paraqitet në OKB

para 10 muajve - Koha.net

Udhëheqësja de facto i Mianmarit, Aung San Suu Kyi, nuk do të paraqitet debatin e Asamblesë së Përgjithshme , javën e ardhshme, edhe pse akuzohet për gjenocid ndaj myslimanëve, transmeton Syri.net raportimin...

Udhëheqësja e Mianmarit shmang Asamblenë e OKB-së

para 10 muajve - MRT

Udhëheqësja “de facto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara... Udhëheqësja “de facto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi nuk do të marrë pjesë...

Akuzohet për gjenocid ndaj myslimanëve, liderja e Mianmarit nuk paraqitet në OKB

para 10 muajve - Syri

Udhëheqësja de facto i Mianmarit, Aung San Suu Kyi, nuk do të paraqitet debatin e Asamblesë së Përgjithshme , javën e ardhshme, edhe pse akuzohet për gjenocid ndaj myslimanëve. Rreth 370,000 myslimanë...

Liderja e Mianmar refuzon të marrë pjesë në Asamblenë e OKB-së

para 10 muajve - Vizion Plus

Udhëheqësja e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, fituese e çmimit Nobel për paqen, e cila është përfolur në mbarë botën për heshtjen për masakrat ndaj pakicës myslimane në vendin e saj, nuk do të marrë pjesë...

Udhëheqësja e Mianmarit shmang Asamblenë e OKB-së

para 10 muajve - Top Channel

Udhëheqësja “de facto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, që zhvillohet javën e ardhshme, teksa përballet me kritika për krizën e myslimanëve...

E kritikuar për masakrat në Mianmar

para 10 muajve - ABC News

E vendosur në qendër të kritikave për indiferencën ndaj masakrave kundër minoritetit musliman në Mianmar, liderja de facto Aung Su Ki vendos të bojkotojë asamblenë e përgjithshme të Organizatës së Kombeve...

Aung San Suu Kyi i shmanget Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Udhëheqësja 'de fakto" e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, anuloi planet për të marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara që mbahen gjatë këtij muaji, mes kritikave ndërkombëtare...

Akuzohet për gjenocid ndaj myslimanëve, liderja e Mianmarit nuk paraqitet në OKB

para 10 muajve - Opozita

Udhëheqësja de facto i Mianmarit, Aung San Suu Kyi, nuk do të paraqitet debatin e Asamblesë së Përgjithshme , javën e ardhshme, edhe pse akuzohet për gjenocid ndaj myslimanëve. Rreth 370,000 myslimanë...

Udhëheqësja e Mianmarit shmang Asamblenë e OKB-së

para 10 muajve - Lajmi.net

Udhëheqësja “de facto” e Mianmarit, Aung San Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, që zhvillohet javën e ardhshme, teksa përballet me kritika për krizën e myslimanëve...

Rusia dhe Kina mbështesin gjenocidin ndaj myslimanëve e ekzekutuar nga qeveria e Mianmarit

para 10 muajve - Periskopi

Drejtuesja de facto e Mianmar-it ka hedhur poshtë planet për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Kritikët po bëjnë thirrje që çmimi Nobel t’i hiqet asaj shkaku i ‘spastrimit etnik’ kundër...

Peticion: 400 mijë njerëz kërkojnë heqjen e çmimit Nobel për Suu Kyi

para 10 muajve - Syri

Një kërkesë për shfuqizimin e çmimit Nobel për paqen ndaj Aung San Suu Kyi në “change.org”, ka grumbulluar deri më tani 400 mijë nënshkrime. Ajo akuzohet se nuk po bën asgjë për të ndaluar krimet kundër...

Nobelistja e Myamnar-it anullon udhëtimin drejt Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

para 10 muajve - Te Sheshi

Udhëheqësja kombëtare e Myanmar-it, Aung San Suu Kyi nuk do të marrë pjesë në seancën e ardhshme të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. Zëdhënësja e partisë së saj, Lidhja Kombëtare për Demokraci...

Dalai Lama, thirrje për ndalimin e dhunës në Mianmar

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Udhëheqësi shpirtëror tibetian në mërgim, Dalai Lama, po i bën thirrje përsëri fitueses së çmimit Nobel të Paqes, Aung San Suu Kyi, që t'i japë fund në mënyrë paqësore krizës me pakicën Rohinga. Në një...

Dalai Lama i bën thirrje nobelistes Suu Kyi t’i japë fund krimeve në Mianmar

para 10 muajve - Almakos

Udhëheqësi shpirtëror tibetian në mërgim, Dalai Lama, po i bën thirrje përsëri fitueses së çmimit Nobel të Paqes, Aung San Suu Kyi, që t’i japë fund në mënyrë paqësore krizës me pakicën Rohinga. Në një...

Dalai Lama i bën thirrje nobelistes Suu Kyi t’i japë fund krimeve në Mianmar

para 10 muajve - Shenja

Udhëheqësi shpirtëror tibetian në mërgim, Dalai Lama, po i bën thirrje përsëri fitueses së çmimit Nobel të Paqes, Aung San Suu Kyi, që t’i japë fund në mënyrë paqësore krizës me pakicën Rohinga. Në një...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - MRT

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohinga në Burma, i njohur si Mianmar... Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - Portalb

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Birmani, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

‘Spastrim etnik’ në Mianmar

para 10 muajve - Politiko

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Birmani, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - Alsat-M

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohinga në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - RTV 21

Al-Hussein i ka bërë thirrje Mianmarit që të ndalojë këtë  “operacion ushtarak mizorë” Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - Ina

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

Komisioneri në OKB: Sulmet ndaj myslimanëve në Burma, spastrim etnik

para 10 muajve - Indeks online

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - Lajmi.net

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

“Spastrim etnik” në Mianmar

para 10 muajve - Aktuale

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohinga në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

Komisioneri në OKB: Sulmet ndaj myslimanëve në Burma, spastrim etnik

para 10 muajve - Infokusi

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

Shtëpia e Bardhë urdhëron Myanmarin të ndalë dhunën ndaj muslimanëve, OKB: spastrim etnik

para 10 muajve - Te Sheshi

Shtëpia e Bardhë ka reaguar më në fund për dhunën ndaj muslimanëve Rohingya në Myanmar, duke i bërë thirrje autoriteteve të nalojnë menjëherë dhunën edhe dëbimin e civilëve. Shtëpia e Bardhë u bën thirrje...

Spastrim etnik në Mianmar

para 10 muajve - Insajderi

Komisioneri i lartë për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara, ka thënë se sulmet ndaj komunitetit mysliman Rohingya në Burma, i njohur si Mianmar, “janë një shembull i spastrimit etnik”, ka thënë...

E bija me Mahatma Ghandhi-t, mesazh nobelistes së Myanmari-t: të shkon ta ndalosh dhunën, jo ta nxisësh atë!

para 10 muajve - Te Sheshi

Masakrat mbi popullsinë myslimane Rohingya në Myanmar, kanë detyruar së fundi edhe mbesën e Mahatma Ghandhi-t, Ela Ghandhi, që t’i përcjellë një mesazh udhëheqëses së këtij vendi, nobelistes San Suu Kyi,...

Trajtimi i Myanmarit ndaj Rohingya duket si ‘pastrimi etnik klasik’, thotë OKB

para 10 muajve - Medial

Zyra më e lartë e të drejtave të njeriut denoncon operacionin brutal ndaj pakicës muslimane në shtetin rakhinë. Trajtimi i Myanmarit për minoritetin e saj Rohingya musliman duket të jetë një “shembull...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK