http://kariera.mk

Alidema shënon gol ndaj 89-shit, qanë për 4 familjarët që i vdiqën në aksident

para 8 muajve - Zeri

Festim Alidema ka shënuar gol në ndeshjen Vllaznia Pozheranit – Trepça ’89, e vlefshme për Vala Superligën e Kosovës,  shkruan IndeksOnline. Talenti kosovar realizoi për rezultatin 2 me 1 në fund të pjesës...

Drenica e Prishtina ndahen në paqe, Vllaznia shokon kampionët

para 8 muajve - RTV 21

Vllaznia arrin fitoren e parë në këtë sezon Drenica dhe Prishtina kanë ndarë pikët, duke luajtur baras 1-1, në derbin e javës së katërt të elitës së futbollit tonë. Prishtinasit përmes malazezit Bozhoviq...

Humbet Trepça 89, largohet Ramadani

para 8 muajve - SuperSport

Disfata e Trepçës 89, 2-1 ndaj Vllaznisë së Pozheranit i kushtoi me humbje të punës trajnerit Zekirija Ramadani. Njeriu që e shpalli kampion ekipin mitrovicas për herë të parë në histori të klubit është...

Trajneri Zekirija Ramadani largohet nga Trepça ’89

para 8 muajve - Shenja

Trajneri shkupjan Zekirija Ramadani zyrtarisht është larguar nga skuadra e Trepçës ’89. Ka qenë vet tekniku Ramadani që e konfirmoi një gjë të tillë në deklaratën e dhënë pas disfatës që pësoi ekipi i...

Liria e Shkëmbit mposht Dritën 2-0

para 8 muajve - SuperSport

Liria vazhdon traditën e vetë. Prizrenasit deshmuan prapë se në shtëpi shumë vështirë mposhten, pavarësisht se cili është kundërshtari. Këtë javë disfatën në stadiumin “Përparim Thaçi” e shijoi Drita....

Zyrtare: Trepça ’89 shkarkon trajnerin Ramadani

para 8 muajve - Telegrafi

Trepça ’89 është befasuar duke pësuar humbje të papritur në Superligën e Kosovës në futboll. Mitrovicasit kanë humbur kundër skuadrës të inkuadruar këtë vit në xhiron e pestë të ligës elitare kosovare...

Besa triumfon kundër Flamurtarit

para 8 muajve - Telegrafi

Besa ka shënuar fitore të rëndësishme në Superligën e Kosovës në futboll. Pejanët triumfuan para shikuesve të vetë kundër Flamurtarit me rezultat 2-0. Dy golat për bardhekuqtë i shënoi lojtari më në formë...

Vala Superliga: Shënon gol, qanë për humbjen e katër familjarëve në aksident

para 8 muajve - Lajmi.net

. Festim Alidema ka shënuar gol në ndeshjen Vllaznia Pozheranit – Trepça ’89, e vlefshme për Vala Super Ligën e Kosovës,  shkruan IndeksOnline. Talenti kosovar realizoi për rezultatin 2 me 1 në fund të...

Zyrtare: Trepça ‘89 shkarkon Ramadanin

para 8 muajve - Zeri

Zekirija Ramadani nuk është më trajneri i Trepçës ‘89, këtë e konfirmoi vet ai pas humbjes 2:1 nga Vllaznia e Pozheranit. Trajneri i Trepçës ‘89, Zekirija Ramadani, e ka konfirmuar largimin nga skuadra...

Zyrtare: Trepça ‘89 shkarkon Ramadanin

para 8 muajve - Gazeta Express

Zekirija Ramadani nuk është më trajneri i Trepçës ‘89, këtë e konfirmoi vet ai pas humbjes 2:1 nga Vllaznia e Pozheranit. Trajneri i Trepçës ‘89, Zekirija Ramadani, e ka konfirmuar largimin nga skuadra...

Liria fiton kundër Dritës, Prishtina barazon me Drenicën

para 8 muajve - Telegrafi

Liria ka triumfuar ndërsa Prishtina barazoi me Drenicën në xhiron e pestë të Superligës së Kosovës në futboll. Prizrenasit kanë triumfuar para shikuesve të vetë kundër Dritës me rezultat 2-0, ndërsa prishtinasit...

Vllaznia e Pozheranit merr pikë historike, triumfon kundër kampionit

para 8 muajve - Telegrafi

Vllaznia e Pozheranit ka bërë befasinë e xhiros në Superligën e Kosovës në futboll. Klubi i inkuadruar këtë vit në ligën elitare kosovare ka triumfuar kundër kampionit Trepça ’89 me rezultat 2-1. ishte...

Kështu duket tabela e Superligës, nesër ndeshja e fundit e xhiros së katërt

para 8 muajve - Indeks online

Sot u zhvilluan katër ndeshje për xhiron e katërt të Vala Superligës së Kosovës në futboll. Befasia e kësaj xhiroje ishte humbja e kampionit Trepça ’89, nga debutuesi Vllaznia e Pozheranit me rezultat...

Kështu duket tabela e Superligës, nesër ndeshja e fundit e xhiros së katër

para 8 muajve - Indeks online

Sot u zhvilluan katër ndeshje për xhiron e katërt të Vala Superligës së Kosovës në futboll. Befasia e kësaj xhiroje ishte humbja e kampionit Trepça ’89, nga debutuesi Vllaznia e Pozheranit me rezultat...

Zyrtare: Klubi i Superligës shkarkon trajnerin

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Trepça ’89 nuk do ta ketë më në stol trajnerin e njohur, Zekirija Ramadanin. Lajmin për largimin e konfirmon vet trajneri pas humbjes nga Vllaznia e Pozheranit. “Kjo ishte ndeshja ime e fundit...

ZYRTARE: Skuadra që lufton për titull në Superligë, mbetet pa trajner

para 8 muajve - Lajmi.net

, Trajneri i Trepçës ’89, Zekirija Ramadani, e ka konfirmuar largimin nga skuadra e tij pas humbjes nga Vllaznia e Pozheranit. Ai e bëri një gjë të tillë të ditur menjëherë pas përfundimit të ndeshjes....

Zyrtare: Ramadani nuk është më trajner i 89-shit

para 8 muajve - Koha.net

Zekirija Ramadani nuk është më trajneri i kampionit të Kosovës, Trepça ’89. Kështu bëri të ditur vetë Ramadani menjëherë pas humbjes nga Vllaznia në kuadër të xhiros së katërt në Superligë. “Futbollistët...

Vllaznia shokon kampionin

para 8 muajve - Koha.net

Klubi i ri i Superligës, Vllaznia e Pozheranit ka shënuar fitoren e parë në edicionin e sivjetmë, atë madje duke e mposhtur kampionin Trepça ’89. Almedin Murati dhe Besim Alidema shënuan për Vllazninë....

Besa mposht Flamurtarin, e Liria Dritën

para 8 muajve - Koha.net

Besa ka mposhtur Flamurtarin në kuadër të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës me rezultat 2 me 0. Të dy golat në këtë triumf i shënoi Festim Kasapi. Me të njëjtin rezultat ka fituar edhe Liria kundër...

Rezultate super-befasuese në Vala Superligë

para 8 muajve - Lajmi.net

. Trepça ’89 është shokuar nga Vllaznia e Pozheranit. Kampioni është mundur nga debutuesit 2:1 në Gjilan. Prishtina ka barazuar me Drenicën, 1:1. Liria mundi Dritën 2:0, derisa me rezultat të njëjtë fitoi...

Dështon Trepça ‘89, ndalet Prishtina

para 8 muajve - Gazeta Express

. Prishtina ka lëshuar një mundësi të artë për të marrë kryesimin në Superligë, pasi barazoi 1:1 në udhëtim me Drenicën. Ndërsa Trepça ‘89 është mposhtur 2:1 nga Vllaznia e Pozheranit. Kanë përfunduar...

Vllaznia e Pozheranit arrin fitoren historike, mposhtë kampionin

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Vllaznisë së Pozheranit më në fund ka arkëtuar tre pikë në Vala SuperLigën e Kosovës, shkruan IndeksOnline. Klubi nga Anamorava befasoi kampionin e sezonit të kaluar, Trepça ’89, duke mposhtur...

Vllaznia e Pozheranit 'shokon' kampionen e Kosovës

para 8 muajve - Zeri

Befasia më e madhe në xhiron e katërt të Superligës ka ndodhur të mërkurën në Gjilan. Ekipi i posainkuadruar në Superligë, Vllaznia, e ka ndërprerë serinë prej tri humbjeve edhe atë me fitore prej 2:1...

Liria befason Dritën, Prishtina barazon në Drenicë

para 8 muajve - Indeks online

Skuadra e Lirisë ka befasuar klubin e Dritës, duke mposhtur me rezultat 2-0 në xhiron e katërt të Vala Super Ligës. Golat në këtë takim i shënoi: Gashi dhe Magani. Me këtë fitore Liria ngritët në pozitën...

Drenica e Prishtina ndajnë pikët

para 8 muajve - Koha.net

Drenica dhe Prishtina kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës së Kosovës. Ekipet barazuan me rezultatin 1 me 1 me dy golat e shënuar në dhjetë minutat e fundit. Në minutën...

Trajneri Zekirija Ramadani largohet nga Trepça ’89

para 8 muajve - AlbPortali

Trajneri shkupjan Zekirija Ramadani zyrtarisht është larguar nga skuadra e Trepçës ’89. Ka qenë vet tekniku Ramadani që e konfirmoi një gjë të tillë në deklaratën e dhënë pas disfatës që pësoi ekipi i...

Festim Alidema shënon gol, qanë për humbjen e katër familjarëve në aksident

para 8 muajve - Indeks online

Festim Alidema ka shënuar gol në ndeshjen Vllaznia Pozheranit – Trepça ’89, e vlefshme për Vala Super Ligën e Kosovës,  shkruan IndeksOnline. Talenti kosovar realizoi për rezultatin 2 me 1 në fund të pjesës...

ZYRTARE: Vendim i pa pritur nga Zekirija Ramadani

para 8 muajve - Infokusi

Zekirija Ramadani nuk do jetë më trajner i Trepçës ’89. Ai shkurtimisht për Supersport konfirmoi largimin e tij duke mos treguar tjera detaje. Siç merr vesh futbollikosovar.com ai para ndeshjes ka biseduar...

Zyrtare: Trepça ’89 shkarkon trajnerin Ramadani

para 8 muajve - Almakos

Trepça ’89 është befasuar duke pësuar humbje të papritur në Superligën e Kosovës në futboll. Mitrovicasit kanë humbur kundër skuadrës të inkuadruar këtë vit në xhiron e pestë të ligës elitare kosovare...

Liria fiton kundër Dritës, Prishtina barazon me Drenicën

para 8 muajve - Almakos

Liria ka triumfuar ndërsa Prishtina barazoi me Drenicën në xhiron e pestë të Superligës së Kosovës në futboll. Prizrenasit kanë triumfuar para shikuesve të vetë kundër Dritës me rezultat 2-0, ndërsa prishtinasit...

Besa triumfon kundër Flamurtarit

para 8 muajve - Almakos

Besa ka shënuar fitore të rëndësishme në Superligën e Kosovës në futboll. Pejanët triumfuan para shikuesve të vetë kundër Flamurtarit me rezultat 2-0. Dy golat për bardhekuqtë i shënoi lojtari më në formë...

Besa ‘e fortë’ për Flamurtarin!

para 8 muajve - Infokusi

Besa ka mposhtur Flamurtarin 2:0 në ndeshjen e zhvilluar sot në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë. Të dy golat u shënuan në pjesë të dytë nga Fetim Kasapi. Pas 4 xhirosh Besa ka 6 pikë ndërsa Flamurtari...

Liria rikthehet tek fitorja, thellohet kriza e Dritës!

para 8 muajve - Infokusi

Liria ka mposhtur si vendas Dritën 2:0. Golat për Lirinë i shënuan Gashi e Magani. Liria pas 4 ndeshjeve ka 6 pikë, ndërsa Drita mbetet në kuotën e 4 pikëve. Etiketa: Drita

Isufi “ironizon” me Plepollin: Ja përgjigjja epike e trajnerit të Vllaznisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Vllaznia ka realizuar sot fitore historike. Skuadra nga Pozherani sot ka shënuar fitoren e parë në elitën e futbollit kosovar, duke e mposhtur kampionin në fuqi, Trepçën ’89 me shifrat 2:1. Pas ndeshjes,...

Drenica ndal hovin e Prishtinës!

para 8 muajve - Infokusi

Drenica dhe Prishtina kanë ndarë pikët në ndeshjen e zhvilluar në Skënderaj 1:1. Drenica ishte më e mirë në ndeshje, në pjesën e parë Zabërgja qëlloi dy herë shtyllën poashtu edhe Hysen Tahiri. Golin për...

Fitore historike për Vllazninë e Pozheranit!

para 8 muajve - Infokusi

Vllaznia e Pozheranit ka fituar sot ndaj Trepçës ’89 me rezultat 2:1. Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e Almedin Muratit, pastaj Trepça ’89 barazoj me golin e Rron Brojës nga gjuajtja e lirë....

Vllaznia e Pozheranit merr pikë historike, triumfon kundër kampionit

para 8 muajve - Almakos

Vllaznia e Pozheranit ka bërë befasinë e xhiros në Superligën e Kosovës në futboll. Klubi i inkuadruar këtë vit në ligën elitare kosovare ka triumfuar kundër kampionit Trepça ’89 me rezultat 2-1. ishte...

EMOCIONUESE: Realizon futbollisti që i humbi prindërit në komunikacion, ja kujt ua dedikon golin

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Emri i Festim Alidemës do të shënohet me shkronja të arta në historinë e klubit të Vllaznisë së Pozheranit. Sulmuesi i ri i talentuar ka realizuar golin e fitores së parë historike të Vllaznisë në elitën...

Kosova/ Super fitore për skuadrën e Shkëmbit, ndalet Prishtina e Mirel Josës

para 8 muajve - Newsport

Aventura e  Bledi Shkëmbit në Kosovë, te Liria e Prizrenit, duket se po shkon më së miri. Skuadra e korçarit fitoi ditën e sotme kundër Dritës së Prishtinës me rezultatin 2-0, pas golave të Gashit dhe...

Futbolli në Kosovë: Shënon gol, qanë për humbjen e katër familjarëve në aksident

para 8 muajve - Periskopi

Festim Alidema ka shënuar gol në ndeshjen Vllaznia Pozheranit – Trepça ’89, e vlefshme për Vala Super Ligën e Kosovës. Talenti kosovar realizoi për rezultatin 2 me 1 në fund të pjesës së parë, gol ky që ...

Zyrtare: Klubi i madh kosovar e shkarkon trajnerin

para 8 muajve - Arbresh

Trepça ’89 është befasuar duke pësuar humbje të papritur në Superligën e Kosovës në futboll. Mitrovicasit kanë humbur kundër skuadrës të inkuadruar këtë vit në xhiron e pestë të ligës elitare kosovare...

Futbollisti kosovar i humbi prindërit në aksident komunikacioni, ja çka bëri për ta

para 8 muajve - Arbresh

Emri i Festim Alidemës do të shënohet me shkronja të arta në historinë e klubit të Vllaznisë së Pozheranit. Sulmuesi i ri i talentuar ka realizuar golin e fitores së parë historike të Vllaznisë në elitën...

ZYRTARE: Zekirija Ramadani largohet nga Trepça ’89

para 8 muajve - Gazeta Liria

Trajneri i Trepçës ’89, Zekirija Ramadani, e ka konfirmuar largimin nga skuadra e tij pas humbjes nga Vllaznia e Pozheranit. Ai e bëri një gjë të tillë të ditur menjëherë pas përfundimit të ndeshjes. “Nuk...

Zyrtare: Klubi nga Superliga shkarkon trajnerin

para 8 muajve - Periskopi

Trepça ’89 është befasuar duke pësuar humbje të papritur në Superligën e Kosovës në futboll. Mitrovicasit kanë humbur kundër skuadrës të inkuadruar këtë vit në xhiron e pestë të ligës elitare kosovare...

Festim Alidema shënon gol, qanë për humbjen e katër familjarëve në aksident

para 8 muajve - Sovrani

Festim Alidema ka shënuar gol në ndeshjen Vllaznia Pozheranit – Trepça ’89, e vlefshme për Vala Super Ligën e Kosovës,  shkruan IndeksOnline. Talenti kosovar realizoi për rezultatin 2 me 1 në fund të pjesës...

Feronikeli akuzon gjyqtarin, ironizon dhe Llapin

para 8 muajve - Zeri

Feronikeli është ankuar se gjyqtari Gramoz Shala ia mohoi fitoren përballë Llapit, ndeshja ndërmjet të cilëve të martën u mbyll baras, 0:0 . “Nikli” pretendon se gjyqtari nuk ia ka dhënë dy penallti, njërin...

ZYRTARE: Trepça ’89 shkarkon trajnerin Ramadani

para 8 muajve - Sovrani

Trepça 89′ ka shkarkuar trajnerin e tyre, Zekrija Ramadanin pas humbjes nga Vllaznia e Pozheranit me rezultatin 2-1, shkruan Sovrani.info “Nga sot nuk do të jem trajner i Trepçës. Edhe me presidentin komunikova...

Prishtina dhe Drenica ndahen në paqe

para 8 muajve - Sovrani

Prishtina ka barazuar ndaj Drenicës me rezultatin 1-1. Një takim me shumë pak raste shënimi u zhvillua sot në Drenicë. Goli i parë i takimit erdhi në minutën e 83 të takimit, ku Bozovic shënoi për Prishtinën,...

Liria e fortë për Dritën

para 8 muajve - Sovrani

Skuadra nga Prizreni, Liria ka mposhtur ekipin gjilanas, Drita me rezultatin 2-0. Golat për prizrenasit u shënuan nga Gashi 12′ dhe Magani 35′. Pas këtij takimi, Liria ndodhet në vendin e 7 me 6 pikë,...

Dështon Trepça ‘89, ndalet Prishtina

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Prishtina ka lëshuar një mundësi të artë për të marrë kryesimin në Superligë, pasi barazoi 1:1 në udhëtim me Drenicën. Ndërsa Trepça ‘89 është mposhtur 2:1 nga Vllaznia e Pozheranit. Kanë përfunduar katër...

Vllaznia e Pozheranit arrin fitoren historike, mposht kampionin

para 8 muajve - Sovrani

Vllaznia e Pozheranit ka mposhtur Trepçën 89 me rezultatin final 2-1. Vllaznia e Pozheranit më në fund ka arritur të grumbullojë tre pikët e para në Vala Superligën e Kosovës, shkruan Sovrani.info Golat...

Rezultate befasuese në Vala Superligë

para 8 muajve - Periskopi

Trepça ’89 është shokuar nga Vllaznia e Pozheranit. Kampioni është mundur nga debutuesit 2:1 në Gjilan. Prishtina ka barazuar me Drenicën, 1:1. Liria mundi Dritën 2:0, derisa me rezultat të njëjtë fitoi...

Vllaznia e Pozhoranit shkakton befasi, mposht kampionin

para 8 muajve - Insajderi

Skuadra e posa inkuadruar në kategorinë e parë në Ligën e Kosovës në Futboll, Vllaznia e Pozhoranit ka shkaktuar befasinë e javës duke e mposhtur kampionin aktual, Trepçen ’89 me rezultat 2 me 1. Vllaznia...

Përfundojnë ndeshjet e Vala Superligës, ja rezultatet

para 8 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Vala Superligës së Kosovës që janë zhvilluar sot. Sovrani.info ju sjell rezultatet: Besa – Flamurtari 2-0 Drenica – Prishtina 1-1 Liria – Drita 2-0 Vllaznia – Trepça...

Drenica e Prishtina ndahen në paqe, Vllaznia shokon kampionët

para 8 muajve - KosovaPress

Prishtinasit përmes malazezit Bozhoviq (83’) gjetën golin e epërsisë, kurse, Hamiti (90’) ia siguroi një pikë kuqezinjve te Skenderajt, raporton KosovaPress. Ndërkohë, Liria e mposhtur Dritën, me rezultat...

Prishtina ndalet në Drenicë

para 8 muajve - Insajderi

Drenica dhe Prishtina kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës së Kosovës. Ekipet barazuan me rezultatin 1 me 1 me dy golat e shënuar në dhjetë minutat e fundit. Në minutën...

Vala Superliga: Mbyllen me këto rezultate ndeshjet e sotme

para 8 muajve - Arbresh

Mbyllen katër ndeshjet e zhvilluara të martën në Vala Superligën e Kosovës në futboll, përcjellë arbresh.info. Vllaznia e Pozheranit e ka mundur kampionin në fuqi të Kosovës, Trepçën ’89 me shifrat 2:1,...

A e dini se kur ishte barazimi i fundit i kryeqytetasve?

para 8 muajve - Infokusi

Skuadra e Prishtinës do jetë musafire e skuadërs së Drenicës, në ndeshjën e javës së katërt që do luhet sot në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj. Mirëpo skuadra që udhëhiqet nga trajneri Arsim Thaqi,...

Sulmuesi kryesor i Dritës në dilema për ndeshjen me Lirinë

para 8 muajve - Infokusi

Drita udhëton në “Përparim Thaçi” të Prizrenit për tu përballur me Lirinë, derisa kryetrajneri i kësaj skuadre Milaim Zuzaku e ka një hall në kokën e tij. Njëri ndër sulmuesit kryesorë të ekipit Astrit...

Superliga vjen sot me katër përballje interesante

para 8 muajve - Zhurnal

Superliga e Kosovës në futboll, do të vazhdojë sot më katër ndeshjet e javës së katërt. Ndeshja kryesore kësaj mesjave luhet në ‘Bajram Aliu’, mes Drenicës dhe Prishtinës, sfidë kjo që pritet të jep një...

Superliga vjen sot me katër përballje interesante

para 8 muajve - Telegrafi

Superliga e Kosovës në futboll, do të vazhdojë sot më katër ndeshjet e javës së katërt. Ndeshja kryesore kësaj mesjave luhet në ‘Bajram Aliu’, mes Drenicës dhe Prishtinës, sfidë kjo që pritet të jep një...

Kampioni e do të tretën

para 8 muajve - Zeri

Kampioni aktual i Kosovës, Trepça ’89, është në kërkim të fitores së tretë sezonale. Dhe, “Xehetarët” e kanë një mundësi ideale për ta bërë një gjë të tillë sot, kur do ta vizitojnë Vllazninë e pafuqishme,...

Sulmuesi i Dritës Astrit Fazliu në dyshim për ndeshjen e sotme ndaj Lirisë

para 8 muajve - Gazeta e re

Drita udhëton në “Përparim Thaçi” të Prizrenit për tu përballur me Lirinë, derisa kryetrajneri i kësaj skuadre Milaim Zuzaku e ka një hall në kokën e tij. Njëri ndër sulmuesit kryesorë të ekipit Astrit...

Superliga vjen sot me katër përballje interesante

para 8 muajve - Almakos

Superliga e Kosovës në futboll, do të vazhdojë sot më katër ndeshjet e javës së katërt. Ndeshja kryesore kësaj mesjave luhet në ‘Bajram Aliu’, mes Drenicës dhe Prishtinës, sfidë kjo që pritet të jep një...

Superliga vjen sot me katër përballje interesante

para 8 muajve - Arbresh

Superliga e Kosovës në futboll, do të vazhdojë sot më katër ndeshjet e javës së katërt. Ndeshja kryesore kësaj mesjave luhet në ‘Bajram Aliu’, mes Drenicës dhe Prishtinës, sfidë kjo që pritet të jep një...

Këto ndeshje do të zhvillohen sot në Vala-Super Liga

para 8 muajve - Gazeta e re

Drita Sot do të zhvillohen edhe katër ndeshje, pas asaj të djeshmes që përfundoi pa fitues ndërmjet Feronikelit dhe Llapit, shkruan Gazeta e Re. Ndeshje interesante sot pritet të jetë ajo ndërmjet Liries...

Superliga vazhdon me ndeshjet e javës së katërt, josh ballafaqimi Drenica-Prishtina

para 9 muajve - KosovaPress

Ndeshja kryesore kësaj mesjave luhet në ‘Bajram Aliu’, mes dy rivaleve të vjetar, Drenicës dhe Prishtinës, sfidë kjo që pritet të jep një lojë interesante, shkruan KosovaPress. Ndërkohë, Vllaznia e cila...

S’ka fitues në Drenas

para 9 muajve - Zeri

Ndeshja e parë e xhiros së katërt të Superligës ndërmjet Feronikelit dhe Llapit, e zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, nuk ka sjellë fitues. Skuadrat i kanë ndarë pikët pasi dueli në mes...

Feronikeli dhe Llapi ndajnë pikët, mbesin të pamposhtur

para 9 muajve - Telegrafi

Feronikeli dhe Llapi dhe pas xhiros së katërt vazhdojnë të mos njohin humbje, duke barazuar pa gola në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’. Ndeshja nisi më mirë për vendasit që provuan që në fillim me Mark Milicajn....

Akordon penallti, ndërron mendje në fund

para 9 muajve - Indeks online

Takimi mes Feronikelit dhe Llapit të Podujevës ishte mjaftë interesant, por që nuk pati gola në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Momenti më diskutueshëm i ndeshjes ishte ajo e minutës së 89-të, ku...

Mbyllet takimi Feronikeli – Llapi, ndeshja përfundon me rezultat befasues

para 9 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi ndërmjet Feronikelit dhe Llapit i cili u zhvillua në kuadër të xhiros së katërt. Ndeshja u mbyll me rezultatin e barabartë 0-0. Pas përfundimit të ndeshjes të dy skuadrat kryesojnë...

Feronikeli e Llapi ndajnë pikët

para 9 muajve - Gazeta Express

. Feronikeli dhe Llapi kanë ndarë pikët në xhiron e katërt të Superligës së Kosovës në Futboll. Feronikeli dhe Llapi rrezikojnë të humbasin vendet e para në renditje pasi në xhiron e katërt kanë barazuar...

Mbyllet kryendeshja e javës në Superligë, ky është rezultati

para 9 muajve - Lajmi.net

. Feronikeli dhe Llapi ndajnë pikët në “Rexhep Rexhepi”. Sot është hapur xhiroja e katërt e Vala Superligës. Feronikeli priti Llapin në Drenas, në kryendeshjen e javës. 90 minutat nuk prodhuan asnjë gol,...

Përfundon ndeshja Feronikeli – Llapi, ky është rezultati

para 9 muajve - Indeks online

Është mbyllur ndeshja e vetme për ditën e sotshme në kuadër të Vala Super Ligës së Kosovës mes Feronikelit dhe Llapit të Podujevës. Takimi i xhiros së katër në Vala Superligë u mbyll me rezultat të barabartë...

Feronikeli dhe Llapin ndajnë pikët, mbesin të pamposhtura

para 9 muajve - Almakos

Feronikeli dhe Llapi dhe pas xhiros së katërt vazhdojnë të mos njohin humbje, duke barazuar pa gola në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’. Ndeshja nisi më mirë për vendasit që provuan që në fillim me Mark Milicajn....

Përfundon ndeshja Feronikeli – Llapi, ky është rezultati

para 9 muajve - Infokusi

Ka përfunduar ndeshja e javës së katërt ku në Drenas, u takuan Feronikeli dhe Llapi! Deshja përfundoj me rezultat të barabart 0-0, ndërsa u karakterizua me dominim të ‘Niklit’, e cila nuk arriti të realizoj...

Mbyllet kryendeshja e javës në Superligë, skuadrat ndajnë pikët mes tyre

para 9 muajve - Newsport

Ditën e sotme në Superligën e Kosovës është luajtur takimi mes Feronikelit dhe Llapit. Të dyja skuadrat kanë ndarë pikët mes tyre në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Për plot 90 minuta, ndeshja nuk...

Mbyllet takimi Feronikeli – Llapi, rezultat befasues

para 9 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi ndërmjet Feronikelit dhe Llapit i cili u zhvillua në kuadër të xhiros së katërt. Ndeshja u mbyll me rezultatin e barabartë 0-0. Pas përfundimit të ndeshjes të dy skuadrat kryesojnë...

Feronikeli – Llapi, ndodhi diçka shumë e çuditshme

para 9 muajve - Arbresh

Feronikeli ka barazuar 0:0 me Llapin në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Vala Superligës së Kosovës në futboll, përcjellë arbresh.info. Ndeshja e zhvilloi në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’në Drenas, nuk...

Feronikeli e Llapi ndajnë pikët

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Feronikeli dhe Llapi kanë ndarë pikët në xhiron e katërt të Superligës së Kosovës në Futboll. Feronikeli dhe Llapi rrezikojnë të humbasin vendet e para në renditje pasi në xhiron e katërt kanë barazuar...

Feronikeli-Llapi përfundon pa fitues

para 9 muajve - Gazeta e re

Ka përfunduar super ndeshja e xhiros së katërt në Vala-Super Ligë, ndërmjet Feronikelit dhe Llapit, pa fitues, shkruan Gazeta e Re. Në pjesën e parë të dy skuadrat në fillimin e ndeshjes dëshiron golin,...

Feronikeli – Llapi, ndeshja mbyllet me këtë rezultat

para 9 muajve - Arbresh

Feronikeli ka barazuar 0:0 me Llapin në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Vala Superligës së Kosovës në futboll, përcjellë arbresh.info. Ndeshja e zhvilloi në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’në Drenas, nuk...

Mbyllet takimi Feronikeli – Llapi, ja rezultati

para 9 muajve - Sovrani

Ka përfunduar takimi ndërmjet Feronikelit dhe Llapit i cili u zhvillua në kuadër të xhiros së katërt, shkruan Sovrani.info Ndeshja u mbyll me rezultatin e barabartë 0-0. Pas përfundimit të ndeshjes të...

Rrezikohen menjëherë

para 9 muajve - Zeri

Superliga e futbollit gjithnjë është konsideruar si aspak komode për trajnerët. E tillë vazhdon të jetë edhe tani, shkruan sot gazeta Z♪7ri. Pavarësisht kualifikimit, përkatësisht kualitetit që posedojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK