http://kariera.mk

Europa League/ Trajneri i Dinamo Kiev: Skënderbeun e kemi parë në Shqipëri, u ngjan skuadrave në Ukrainë

para 8 muajve - BalkanWeb

Trajneri i Dinamos së Kievit, Aljaksandër Khaskeviç, në intervistën para ndeshjes me Skënderbeun ditën e nesërme për “Europa League”, është shprehur se ekipi i tij është i nder gjëshëm për kualitetet plus...

Daja: Në Kiev do të bëjmë lojën tonë

para 8 muajve - RTV 21

Skënderbeu nesër përballet me Dinamon e Kievit në fazën e grupeve të Ligës së Evropës Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja e pranoi me sinqeritet para gazetarëve ukrainas se Dinamo e Kievit mbetet favorite...

Daja: Do të bëjmë lojën tonë në Kiev

para 8 muajve - SuperSport

Ta nisësh fazën Grupeve të Europa Leage në transfertë ndaj skuadrës që në short ishte në vazon e favoritëve do të thotë se duhet një mrekulli për t’u kthyer me rezultat pozitiv. Trajneri i Skenderber Ilir...

Dallku: Skënderbeu të luajë si në Zagreb

para 8 muajve - Klan

Skënderbeu duhet të luajë si ndaj Dinamo Zagrebit për të dalë me pikë nga Kievi, ku  të enjten do të ndeshet me Dinamon e Kievit. I këtij mendimi është ish-mbrojtësi i kombëtares Armend Dallku, i cili...

Trajneri i Dinamos së Kievit ‘tërbon’ korçarët: Jemi më lart se Skënderbeu

para 8 muajve - Syri

Në konferencën për shtyp para ndeshjes Dinamo Kiev-Skënderbeu ka folur dhe trajneri i ukrainasve, Alyaksandr Khatskevich. Ai tha për mediat se lojtarët e dinë që duhet të fitojnë këtë ndeshje për të kaluar...

Super-lajm për Skënderbeun para ndeshjes ndaj Dinamos

para 8 muajve - Lajmi.net

. Dinamo e Kievit nuk do të ketë në dispozicion për sfidën kundër Skënderbeut një nga elementët cilësorë që ka afruar gjatë verës, mbrojtësin polak Tomazh Kedziora. Mediat ukrainase kanë bërë të ditur...

Khatskevich: Nuk e nënvlerësojmë Skënderbeun

para 8 muajve - SuperSport

Trajneri i Dinamos së Kievit Oleksandr Khatskevich dhe mbrojtësi kroat i skuadrës urkainase Domagoj Vida janë të bindur tek suksesi ndaj Skënderbeut në ndeshjen e parë kualifikuese të Grupit B në Europa...

Ndeshja me Dinamon e Kievit, Ilir Daja: Nuk është e zakonshme të luajmë në këto nivele, por kërkojmë fitore

para 8 muajve - BalkanWeb

Skënderbeu nesër luan ndeshjen e parë në grupet e “Europa League” kundër Dinamos së Kievit dhe në intervistën para takimit, trajneri i korçarëve, Ilir Daja, ka deklaruar se e pret një sfidë tepër e vështirë....

Shehi i bën presion Dinamos së Kievit: Jemi kthyer në Europë më të ‘uritur’

para 8 muajve - Syri

Kapiteni i Skënderbeut, Orges Shehi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp në Kiev në prag të ndeshjes së parë të grupeve ndaj ukrainasve të Dinamos. Portieri veteran nuk e ka cilësuar shitjen e Jarmolenkos...

Daja u bën qejfin ukrainasve: Dinamo Kiev favorite ndaj Skënderbeut

para 8 muajve - Syri

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, ka pranuar se për ekipin që ai drejton nuk është një gjë shumë e zakonshme që të luajë në këto nivele në Europë, edhe pse arrin në fazën në grupe për të dytën herë në...

Pas golit ndaj Kosovës, Vida nënçmon edhe Skënderbeun

para 8 muajve - Lajmi.net

. Një nga futbollistët më me eksperiencë në radhët e Dinamos së Kievit është Domagoj Vida, mbrojtësi kroat i cili vetëm dy javë më parë dëshpëroi tifozët kosovare duke shënuar golin e fitores 1-0 të Kroacisë...

“Dinamo” nuk e nënvlerëson “Skenderbeun”

para 8 muajve - Shenja

Trajneri i Dinamos së Kievit Oleksandr Khatskevich dhe mbrojtësi kroat i skuadrës urkainase Domagoj Vida janë të bindur tek suksesi ndaj Skënderbeut në ndeshjen e parë kualifikuese të Grupit B në Europa...

Daja: Në Kiev do të bëjmë lojën tonë

para 8 muajve - KosovaPress

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja e pranoi me sinqeritet para gazetarëve ukrainas se Dinamo e Kievit mbetet favorite për ta fituar këtë përballje, por edhe Skënderbeu do të kërkojë t’i shfrytëzojë të gjitha...

Dueli kundër Skënderbeut, trajneri D.Kiev: I respektojmë, por jemi më lart

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Dinamo e Kievit niset një hap përpara Skënderbeut në duelin që do të startojë fazën e grupeve të Europa League për ekipin shqiptar. Kështu ka deklaraur trajneri i skuadrës nga kryeqyteti i Ukrainës, Aleksandr...

Orges Shehi: Nuk dua të flas për ukrainasit e Dinamos, ne kemi një ekip shumë të mirë

para 8 muajve - Newsport

Në konferencën për shtyp para ndeshejes  Dinamo Kiev-Skënderbeu ka folur dhe portieri i korçarëve, Orges Shehi. Shehi tha për mediat se ai nuk di të flasë për Dinamon, por mund të flasë për Skënderbeun...

Lajm i mirë për Skënderbeun, Dinamos i mungon një nga përforcimet e verës

para 8 muajve - GazetaBlic

Dinamo e Kievit nuk do të ketë në dispozicion për sfidën kundër Skënderbeut një nga elementët cilësorë që ka afruar gjatë verës, mbrojtësin polak Tomazh Kedziora. Mediat ukrainase kanë bërë të ditur se...

Trajneri i Dinamos së Kievit ‘tërbon’ korçarët: Jemi më lart se Skënderbeu

para 8 muajve - Fakti Ditor

Në konferencën për shtyp para ndeshjes Dinamo Kiev-Skënderbeu ka folur dhe trajneri i ukrainasve, Alyaksandr Khatskevich. Ai tha për mediat se lojtarët e dinë që duhet të fitojnë këtë ndeshje për të kaluar...

“Dinamo” nuk e nënvlerëson “Skenderbeun”

para 8 muajve - AlbPortali

Trajneri i Dinamos së Kievit Oleksandr Khatskevich dhe mbrojtësi kroat i skuadrës urkainase Domagoj Vida janë të bindur tek suksesi ndaj Skënderbeut në ndeshjen e parë kualifikuese të Grupit B në Europa...

Trajneri i Dinamos së Kievit: Jemi më lart se Skënderbeu, lojtarët e dinë se çfarë duhet të bëjnë

para 8 muajve - Newsport

Në konferencën për shtyp para ndeshjes Dinamo Kiev-Skënderbeu ka folur dhe trajneri i ukrainasve, Alyaksandr Khatskevich. Khatskevich tha për mediat se lojtarët  e dinë që duhet të fitojnë këtë ndeshje...

Trajneri i Dinamos së Kievit: Jemi më lartë se Skënderbeu, lojtarët e dinë se çfarë duhet të bëjnë

para 8 muajve - Newsport

Në konferencën për shtyp para ndeshjes Dinamo Kiev-Skënderbeu ka folur dhe trajneri i ukrainasve, Alyaksandr Khatskevich. Khatskevich tha për mediat se lojtarët  e dinë që duhet të fitojnë këtë ndeshje...

Pas golit ndaj Kosovës, Vida nënçmon edhe Skënderbeun

para 8 muajve - Infokusi

Një nga futbollistët më me eksperiencë në radhët e Dinamos së Kievit është Domagoj Vida, mbrojtësi kroat i cili vetëm dy javë më parë dëshpëroi tifozët kosovare duke shënuar golin e fitores 1-0 të Kroacisë...

Skënderbeu – Dinamo Kiev, deklarata e trajnerit para ndeshjes

para 8 muajve - Arbresh

Skënderbeu i Korçës e zhvillon të enjten ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës, përcjellë arbresh.info. Trajneri Ilir Daja në konferencën e fundit ka thënë se skuadra e tij është gati...

Ndeshja me Dinamon e Kievit, Ilir Daja: Nuk është e zakonshme të luajmë në këto nivele, por kërkojmë fitore

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Skënderbeu nesër luan ndeshjen e parë në grupet e “Europa League” kundër Dinamos së Kievit dhe në intervistën para takimit, trajneri i korçarëve, Ilir Daja, ka deklaruar se e pret një sfidë tepër e vështirë....

Flet Ilir Daja para ndeshjes: Favorite është Dinamo por ne do …

para 8 muajve - Newsport

Gjatë konferencës për shtyp para sfidës mes Dinamos së Kievit dhe Skënderbeut, ka folur dhe trajneri i korçarëve, Ilir Daja. Trajneri tha se sfida me ukrainasit do të jetë e vështirë, sepse ata kanë më...

Skënderbeu në Ukrainë për Ligën e Europës

para 8 muajve - ABC News

Skënderbeu ka udhëtuar drejt Ukrainës ku do të luajë ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Europës. Trajneri Ilir Daja ka besim pavarësisht emrit të madh të Dinamos së Kievit. Përgatitjet e fundit...

Pasi mposhti Kosovën, Vida nënçmon edhe Skënderbeun

para 8 muajve - Periskopi

Një nga futbollistët më me eksperiencë në radhët e Dinamos së Kievit është Domagoj Vida, mbrojtësi kroat i cili vetëm dy javë më parë dëshpëroi tifozët kosovare duke shënuar golin e fitores 1-0 të Kroacisë...

Mesoni sa kushton rivali i Skënderbeut në Europa League

para 8 muajve - Albeu

Në fundin e merkatos së verës, kur Barcelona bleu Dembele nga Borussia e Dortmundit, edhe Skënderbeu u gëzua. Pak ditë më përpara shorti i kishte vendosur korçarët përballë Dinamos së Kievit , të cilët...

Daja i bindur: Jemi gati për Europën

para 8 muajve - Albeu

Europa thërret Skënderbeun. Skuadra e Ilir Dajës i ka dhënë fund përgatitjeve në Korcë për përballjen me Dinamon e Kievit. Skena preztigjioze e grupeve të Europa League ofron një nivel të lartë vështirësi...

Skëndërbeu zyrtarisht do të përballet me Dinamon e Kievit pa Bakari Nimaga

para 8 muajve - Albeu

Skënderbeu do të luajë pa një prej yjeve të skuadrës, në ndeshjen e parë të grupeve të Europa League, në fushën e Dinamos së Kievit. Bakari Nimaga do të jetë mungesa e vetme e korçarëve për sfidën e kësaj...

Jarmolenko u largua, Dinamo e Kievit vlen 61 milionë euro

para 8 muajve - SuperSport

Në fundin e merkatos së verës, kur Barcelona bleu Dembele nga Borussia e Dortmundit, edhe Skënderbeu u gëzua. Pak ditë më përpara shorti i kishte vendosur korçarët përballë Dinamos së Kievit, të cilët...

Kartonët e kuq mbeten në fuqi, Nimaga mungon në Kiev

para 8 muajve - SuperSport

Skënderbeu do të luajë pa një prej yjeve të skuadrës, në ndeshjen e parë të grupeve të Europa League, në fushën e Dinamos së Kievit. Bakari Nimaga do të jetë mungesa e vetme e korçarëve për sfidën e kësaj...

Kundërshtari i Skënderbeut ia publikon kërkesat prej hotelit luksoz e deri te çokollatat e zeza

para 8 muajve - Periskopi

Klubi i Dinamos së Kievit ka publikuar sot në faqen e vet zyrtare një informacion të detajuar për Skënderbeun, kundërshtarin e të enjtes në Ligën e Europës. Por nuk bëhet fjalë për taktikat që përdorin...

Çokallatë të zezë dhe picë, kërkesa speciale e Skënderbeut në Ukrainë

para 9 muajve - Newsport

Skënderbeu do të luajë nesër kundër Dinamos së Kievit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Europa League. Bardhekuqtë e Korçës kanë udhëtuar dje drejt Selanikut, ndërsa sot do të fluturojnë me çarter...

Daja i bindur: Jemi gati për Europën

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Europa thërret Skënderbeun. Skuadra e Ilir Dajës i ka dhënë fund përgatitjeve në Korcë për përballjen me Dinamon e Kievit. Skena preztigjioze e grupeve të Europa League ofron një nivel të lartë vështirësi...

Skënderbeu, të enjten në “betejën” e Kievit

para 9 muajve - Top Channel

Pasi ka filluar me sukses sezonin e 79 të Superiores, me fitoren 2-0 ndaj Flamurtarit, Skënderbeu bëhet gati të niset ditën e mërkurë drejt Kievit, për të zhvilluar ndeshjen e parë të fazës së grupeve...

Sfida në Kiev, Dinamo publikon kërkesat e Skënderbeut: Hotel luksi, çokollatë e zezë dhe pica “Margherita”

para 9 muajve - BalkanWeb

Të enjten Skënderbeu do të luajë ndeshjen e parë në “Europa League” kundër Dinamos së Kevit në Ukrainë. Skuadra pritëse ka publikuar sot në faqen e vet zyrtare një informacion të detajuar për ekipin shqiptar....

Daja i bindur: Jemi gati për Europën

para 9 muajve - SuperSport

Europa thërret Skënderbeun. Skuadra e Ilir Dajës i ka dhënë fund përgatitjeve në Korcë për përballjen me Dinamon e Kievit. Skena preztigjioze e grupeve të Europa League ofron një nivel të lartë vështirësi...

Pica dhe çokollata, kërkesat e Skënderbeut çudisin ukrainasit

para 9 muajve - Syri

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga sfida e shumëpritur mes Dinamos së Zagerbit dhe Skënderbeut, klubi ukrainas ka zbuluar kërkesat e korçarëve. Në listën e Skënderbeut përveç kërkesave të zakonshme, si porta...

Skënderbeu zbardh axhendën, 2 ditë në Kiev për ndeshjen e parë të grupit

para 9 muajve - Syri

Skënderbeu në Ukrainë, i përqendruar maksimalisht te futbolli. Korçarët do të debutojnë në këtë edicion të Europa League përballë Dinamos së Kievit, ndërsa është zbuluar edhe axhenda e klubit për këtë...

Skënderbeu përgatiet për Europa League, grumbullohet në Selanik

para 9 muajve - Gazeta Tema

Skënderbeu ka zhvilluar sot seancën e fundit stërvitore në Korçë në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen kundër Dinamos së Kievit për grupet e Europa League. Klubi korçar njoftoi se ekipi do të grumbullohet...

Skënderbeu të enjten përballet me Dinamon e Kievit

para 9 muajve - KosovaPress

Në një intervistë për Top Channel, trajneri i korçarëve Ilir Daja tregon se, vëmendja e Skënderbeut mbetet aty ku mundësitë për sukses janë më të mëdha, te kampionati. “Ne si objektiv parësor kemi fitimin...

Skënderbeu 2 ditë në Kiev, me mendjen te futbolli

para 9 muajve - SuperSport

Skënderbeu në Ukrainë, i përqendruar maksimalisht te futbolli. Korçarët do të debutojnë në këtë edicion të Europa League përballë Dinamos së Kievit, ndërsa është zbuluar edhe axhenda e klubit për këtë...

Skënderbeu bëhet gati për sfidën ndaj Dinamos, grumbullohet në Greqi

para 9 muajve - Newsport

Skuadra e Skënderbeut ka zbuluar intenerarin për ndeshjen me Dinamon e Kievit. Kështu skuadra ka zhvilluar  fazën e fundit stërvitore në Korçë dhe sot ka udhëtuar drejt Selanikut, ku do të grumbullohet...

Dinamo publikon kërkesat e Skënderbeut: Korçarët duan pica dhe  çokollata

para 9 muajve - Newsport

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga sfida e shumëpritur mes Dinamos së Zagerbit dhe Skënderbeut, klubi ukrainas ka zbuluar kërkesat e korçarëve. Në listën e Skënderbeut përveç kërkesave të zakonshme, si porta...

Presidenti i Dinamos së Kiev kërkon më shumë tifozë kundër Skëndërbeut

para 9 muajve - GazetaBlic

Klubi gjigant ukrainas, Dinamo Kiev, po e vlerëson në maksimum ndeshjen e parë në grupet e Ligës së Europës, teksa të enjten do të presë Skënderbeun në orën 19:00. Në faqen zyrtare të klubit ukrainas është...

Presidenti i Dinamos së Zagrebit kërkon më shumë tifozë kundër Skëndërbeut

para 9 muajve - Albeu

Klubi gjigant ukrainas , Dinamo Kiev, po e vlerëson në maksimum ndeshjen e parë në grupet e Ligës së Europës, teksa të enjten do të presë Skënderbeun në orën 19:00. Në faqen zyrtare të klubit ukrainas...

Presidenti i Dinamos së Kievit: Ndaj Skënderbeut dua…

para 9 muajve - Opozita

Presidenti i Dinamos së Kievit, Ihor Surkis i ka bërë thirrje tifozëve të skuadrës së tij që të mbushin shkallët e stadiumit në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Europa Ligë ndaj Skënderbeut. “I falënderoj...

11 gola në tre ndeshje, Skënderbeu i trembet Dinamos së Kievit

para 9 muajve - Newsport

Skënderbeu do të luajë të enjten kundër Dinamos së Kievit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Europa League. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja pretendojnë të marrin një rezultat pozitiv dhe këto...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK