http://kariera.mk

Ja pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - GazetaBlic

Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit të gjakut, rrezik më të ulët të sulmit në zemër dhe paraqitjes...

Ja pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - Indeks online

Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit të gjakut, rrezik më të ulët të sulmit në zemër dhe paraqitjes...

Përse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - RTV 21

Një mjek argumenton se sheqeri është i dobishëm për trurin tonë Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit...

Pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - Koha.net

Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit të gjakut, rrezik më të ulët të sulmit në zemër dhe paraqitjes...

Ja pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - AlbPortali

Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit të gjakut, rrezik më të ulët të sulmit në zemër dhe paraqitjes...

Ja pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - 10minuta

Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit të gjakut, rrezik më të ulët të sulmit në zemër dhe paraqitjes...

Pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - Infokusi

Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit të gjakut, rrezik më të ulët të sulmit në zemër dhe paraqitjes...

Ja pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - Gazeta e re

Shumica e njerëzve e dinë se sheqeri mund të jetë shumë i rrezikshëm dhe se mos konsumimi i ëmbëlsirave mund të çojë në normalizimin e presionit të gjakut, rrezik më të ulët të sulmit në zemër dhe paraqitjes...

Ja pse sheqeri mund të jetë i mirë për ju

para 10 muajve - KosovaPress

Megjithatë, një mjek argumenton se sheqeri është i dobishëm për trurin tonë, transmeton KosovaPress. “Sheqeri është çelësi i funksionit të trurit, i cili është konsumuesi më i madh i sheqerit në trupin...

Ushqimet e ‘shëndetshme’ që bien ndesh me sheqerin në gjak

para 10 muajve - Sovrani

Mjekësia funksionale është e bazuar në gjetjen e asaj që trupi juaj do dhe urren. Edhe nëse diçka në përgjithësi është e shëndetshme, mund të mos jetë optimale për ju. “Ushqimet e shëndetshme” që bien...

Eksperti shëndetësor: Sheqeri sjellë përfitime në shëndetin e trurit

para 10 muajve - Telegrafi

Shumica prej neve e dimë se duhet ta zvogëlojmë sasinë e sheqerit që e konsumojmë – sepse një veprim i tillë e ulë shtypjen e gjakut, e zvogëlon rrezikun e sulmit të zemrës dhe jua zvogëlon mundësitë për...

Eksperti shëndetësor: Sheqeri sjellë përfitime në shëndetin e trurit

para 10 muajve - Indeks online

Shumica prej neve e dimë se duhet ta zvogëlojmë sasinë e sheqerit që e konsumojmë – sepse një veprim i tillë e ulë shtypjen e gjakut, e zvogëlon rrezikun e sulmit të zemrës dhe jua zvogëlon mundësitë për...

Mëngjesi që të zgjat jetën

para 10 muajve - Albeu

Anashkalimi i mengjesit te ben me te shendoshe dhe me pak te shendetshem Te kujtohesh te hash nje mengjes te shendetshem cdo dite perpara se te te filloni diten, mund te bej nje ndryshim te madh ne predispoziten...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK