http://kariera.mk

Receta për sheqerpare pa vezë

para 10 muajve - Albeu

Përbërësit 250 gr margarinë 200 ml vaj ½ gotë sheqer 5 gota miell 1 pluhur për pjekje SHWRBETI: 3 gota sheqer 3 gota ujë Hapat: 1 Shkrijmë margarinën,shtojmë vajin dhe sheqerin dhe përziejmë. 2 Shtojmë...

Ëmbëlsirë me lajthi dhe çokollatë

para 10 muajve - Infokusi

Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer gjysme gote qumësht 1 gotë vaj 1 gotë të çajit lajthia 1 gotë të çajit çokollatë copëza 2 lugë të gjellës kakao 1 vanilje 1 Pluhur pjekje miell Hapat 1 Vezët dhe sheqerin...

Topëza të shijëshme

para 10 muajve - Infokusi

Përbërësit 4 banane 2 biskota petitbor PËR TA LYER çokollatë kokos lajthia Hapat 1 Bananet i shtypim, biskotat i vendosim në blendar pastaj i përziejmë më bananet. 2 Do ta përfitojmë një glazurë që nuk...

Torte e lehtë role

para 10 muajve - Infokusi

Përbërësit 1 gotë qumësht 1 gotë të çajit sheqer 50 gr gjalpë 2 lugë të gjellës kakao 1 vanilje 2 biskota petit bor NË BRENDËSI 1 gotë qumësht 2 shllag krem 2 gotë arra Hapat 1 Qumështin, sheqerin, gjalpin...

Si të bëni vetë në shtëpi makarona të shijshme

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Përbërësit: 3 vezë 1 majë luge me kripë ujë (sa të jetë e nevojshme) 3 filxhan kafe miell Përgatitja: Vendosni miellin në një sipërfaqe prej mermeri ose druri. Bëni një hapësirë në qendër, shtoni...

Si të bëni vetë në shtëpi makarona të shijshme

para 10 muajve - Te Sheshi

Përbërësit: 3 vezë 1 majë luge me kripë ujë (sa të jetë e nevojshme) 3 filxhan kafe miell Përgatitja: Vendosni miellin në një sipërfaqe prej mermeri ose druri. Bëni një hapësirë në qendër, shtoni vezët...

Ëmbëlsirë me lajthi dhe çokollatë

para 10 muajve - Zhurnal

Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer gjysme gote qumësht 1 gotë vaj 1 gotë të çajit lajthia 1 gotë të çajit çokollatë copëza 2 lugë të gjellës kakao 1 vanilje 1 Pluhur pjekje miell Hapat 1 Vezët dhe sheqerin...

Krepa të mbushur me krem dhe fruta

para 10 muajve - BalkanWeb

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 230 gr miell 30 gr kakao 50 gr sheqer, pak kripë 500 ml qumësht 3 kokrra vezë 40 gr gjalpë Mbushja: 150 gr pana ëmbëlsire 100 gr salcë kosi 2 lgj sheqer pluhur 2-3 nektarina...

Torte me biskota

para 10 muajve - TV Koha

Përbërësit 3 çokollatë 2 krem qumeshti 1 Tako te gatshme 11 biskota Pettit PËRMBI karamel ose sos i çokollatës qumësht lajthi Hapat 1 Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia shtojmë...

Torte me sos çokollate

para 10 muajve - TV Koha

Përbërësit 2 liter qumësht 2 gota sheqer 8 luge te gjelles nisheste 2 vanilje 2 shllag krem 2 luge te gjelles gjalpë e shkrirë ose margarin 2 kek 1 sos çokollate PËR TA LAGUR kafe granul Hapat 1 Qumështin,...

Torte me sos çokollatë të bardhë dhe të zezë

para 10 muajve - Infokusi

Përbërësit 4 vezë 2 gota sheqer 1 gotë jogurt 1 gotë vaj 2,5 gota miell 1 Pluhur pjekje 1 vanilje 1 tas sos çokollate 1 lugë të gjellës kakao PËR TA LYER çokollatë e bardhë çokollatë e zezë Hapat 1 Të...

Akullore me banane dhe mjaltë

para 10 muajve - Sovrani

Përbërësit 3 banane 1 grushte badema 2 lugë të gjellës mjalte sos çokollate Hapat 1.Bananet preni në copa të vogla, vendosni në një kuti të cilën e lëni të qëndroj rreth 3 orë në frigorifer. 2.Pas pritjës...

Shëndëtlije

para 10 muajve - BalkanWeb

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 3 kokrra vezë (+ 1 të verdhë veze) 1 filxhan çaji sheqer (150 gr sheqer) 3 filxhan kafeje gjalpë i shkrirë (130 gr gjalpë) 3 filxhan kafeje mjaltë (150 gr mjaltë) 3 filxhan...

Kek me pak kalori

para 10 muajve - Sovrani

Përbërësit 3 banane 1/2 gota gjalpë 3/4 gota sheqer 1 vezë 1 luge vanilje 1 luge karbonat 1/4 luge kripë 1/2 luge kanellë 1 gote miell 1/2 gota kakao 1 gote çokollatë copeza çokollate Hapat 1. Furrën ndezeni...

Si të përgatisim krepa

para 10 muajve - Albeu

Përbërësit për krepa të kripur: 250 gramë miell 1/2 litër qumësht 40 gramë gjalp 3 vezë pak kripë Përbërësit për krepa të ëmbël: 250 gramë miell 1/2 litër qumësht 40 gramë gjalpë 3 vezë 60 gramë sheqer...

Gurabija lule

para 10 muajve - Zhurnal

Përbërësit 200 gr gjalpë ose margarine 1 gotë sheqer 1 vezë 1 vanilje 1 lugë të çajit pluhur sheqer 3 gota miell 1 lugë të gjellës kafe Hapat 1 Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë të thellë dhe i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK