http://kariera.mk

Pas blerjes së sistemit antiraketor nga Rusia, Erdogan sulmon NATO'n

para 9 muajve - Zeri

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka shpërfillur shqetëtsimet e Perëndimit për blerjen e sistemit mbrojtës raketor “S-400” nga Rusia, edhe pse vendi i tij është anëtar i NATO-s. “Çfarë duhet të bëjmë?...

Rusia armatos Turqinë dhe presidenti Erdogan vendoset kundër NATO-s

para 9 muajve - ABC News

Presidenti I Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan I ka quajtur të çmendur liderët e vendeve anëtare të NATO-s. ky reagim I tij vjen pas kritikave të shumta që erdhën ndaj Turqisë për shkak të një marrëveshje...

Pas blerjes së sistemit antiraketor nga Rusia, Erdogan sulmon NATO'n

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka shpërfillur shqetëtsimet e Perëndimit për blerjen e sistemit mbrojtës raketor “S-400” nga Rusia, edhe pse vendi i tij është anëtar i NATO-s. “Çfarë duhet të bëjmë?...

Marrëdhëniet Turqi-Rusi brengosin aleancën

para 10 muajve - RTV 21

Erdogan: NATO është çmendur për shkak të blerjes së sistemit rus Presidenti i Turqisë, Rexhep  Erdogan, ka deklaruar se janë të pavend brengat në NATO për shkak të vendimit të Ankarasë përtë blerë sistemin...

Erdogan komenton mbi blerjen e sistemit raketor rus

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan nuk u kushtoi rëndësi shqetësimeve të SHBA lidhur me vendimin e qeverisë së tij për të blerë nga Rusia një sistem S-400 për mbrojtjen nga raketat. Në një fjalim të...

Turqia blen sisteme anti-ajrore ruse “S-400”. Një shah-mat i Putinit?

para 10 muajve - BalkanWeb

Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në zonën kufitare me Sirinë, duke çuar në muaj të tërë shikimesh vëngër dhe sanksionesh...

Turqia blen sisteme anti-ajrore ruse ‘S-400’. Një shah-mat i Putinit?

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 23 Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në zonën kufitare me Sirinë, duke çuar në muaj të tërë shikimesh vëngër...

Erdogan komenton mbi blerjen e sistemit raketor rus

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan nuk u kushtoi rëndësi shqetësimeve të SHBA lidhur me vendimin e qeverisë së tij për të blerë nga Rusia një sistem S-400 për mbrojtjen nga raketat. Në një fjalim të...

Lajmi i fundit: Erdogan ‘sulmon’ NATO’n

para 9 muajve - Bota Press

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka shpërfillur shqetëtsimet e Perëndimit për blerjen e sistemit mbrojtës raketor “S-400” nga Rusia, edhe pse vendi i tij është anëtar i NATO-s. “Çfarë duhet të bëjmë?...

Erdogan komenton mbi blerjen e sistemit raketor rus

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan nuk u kushtoi rëndësi shqetësimeve të SHBA lidhur me vendimin e qeverisë së tij për të blerë nga Rusia një sistem S-400 për mbrojtjen nga raketat. Në një fjalim të...

Turqia marrëveshje armësh me Rusinë – ngrit tensione në Washington e Bruksel

para 10 muajve - Klan Kosova

Duke anashkaluar NATO-n e Perëndimin, Presidenti i Turqisë, Recep Tajip Erdogan ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketa antiajrore ruse ”S-400”. Kjo...

Turqia finalizon marrëveshje armësh me Rusinë – ngrit tensione në Washington e Bruksel

para 10 muajve - Klan Kosova

Duke anashkaluar NATO-n e Perëndimin, Presidenti i Turqisë, Recep Tajip Erdogan ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketa antiajrore ruse ”S-400”. Kjo...

Turqia po blen sisteme anti-ajrore ruse “S-400”. Një shah-mat i Putinit për Evropën?

para 10 muajve - Gazeta 55

Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në zonën kufitare me Sirinë, duke çuar në muaj të tërë shikimesh vëngër dhe sanksionesh...

Erdogan: Turqia do të marrë masat e veta të sigurisë pas marrëveshjes me Rusinë

para 10 muajve - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë shqetësimet e NATO-s në lidhje me marrëveshjen e Ankarasë dhe Moskës për blerjen e sistemit të mbrojtjes raketore. Turqia, marrëdhëniet e së...

Turqia blen sisteme anti-ajrore ruse “S-400”. Një shah-mat i Putinit?

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në zonën kufitare me Sirinë, duke çuar në muaj të tërë shikimesh vëngër dhe sanksionesh...

Erdogan: Aleatët e NATO-s janë çmendur

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë sot shqetësimin brenda NATO-s me rastin e vendimit të vendit të tij që të blejë sistemin mbrojtës raketor S-400 “tokë-ajër”. Erdogan tha se...

Erdogan: Aleatët e NATO-s janë çmendur për shkak të blerjes së S-400

para 10 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë sot shqetësimin brenda NATO-s me rastin e vendimit të vendit të tij që të blejë sistemin mbrojtës raketor S-400 “tokë-ajër”. Erdogan tha se...

Erdogan: Aleatët e NATO-s janë çmendur për shkak të blerjes së S-400

para 10 muajve - Antpress

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë sot shqetësimin brenda NATO-s me rastin e vendimit të vendit të tij që të blejë sistemin mbrojtës raketor S-400 “tokë-ajër”. Erdogan tha se...

Erdogan kontratë me Putin për blerjen e sistemeve anti-ajrore

para 10 muajve - Syri

Turqia nënshkroi me Rusinë një kontratë që lidhet me blerjen e sistemeve për mbrojtjen anti-ajrore S-400, më e rëndësishmja e arritur më parë me Moskën nga ana e Ankarasë, njoftoi sot presidenti turk,...

Erdogan: Aleatët e NATO’s janë çmendur për shkak të blerjes së sistemit raketor nga rusët

para 10 muajve - Bota Press

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë sot shqetësimin brenda NATO-s me rastin e vendimit të vendit të tij që të blejë sistemin mbrojtës raketor S-400 “tokë-ajër”. Erdogan tha se...

PSE TURQIA MBROJTJEN RAKETORE PO E BLEN NGA RUSIA?

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Eshtë një ndryshim drastik ai që marrëdhëniet midis Ankarasë dhe Moskës kanë pësuar në dy vitet e fundit, në një afrim gradual që ka flijuar në altarin e volisë, disa nga bindjet e Presidentit turk (dhe...

Erdogan: Aleatët e NATO’s janë çmendur për shkak të blerjes së sistemit raketor nga rusët

para 10 muajve - Periskopi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë sot shqetësimin brenda NATO-s me rastin e vendimit të vendit të tij që të blejë sistemin mbrojtës raketor S-400 “tokë-ajër”. Erdogan tha se...

Erdogan: Aleatët e NATO-s janë çmendur për shkak të blerjes së S-400

para 10 muajve - KosovaPress

Erdogan tha se marrëveshja është nënshkruar dhe se depozita është paguar. Temat: Erdogan NATO sistemi Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat...

Turqia blen sisteme anti-ajrore ruse “S-400”. Një shah-mat i Putinit?

para 10 muajve - Bota.al

Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në zonën kufitare me Sirinë, duke çuar në muaj të tërë shikimesh vëngër dhe sanksionesh...

Turqia blen sisteme anti-ajrore ruse “S-400”

para 10 muajve - Insajderi

Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në zonën kufitare me Sirinë, duke çuar në muaj të tërë shikimesh vëngër dhe sanksionesh...

Rusia do ta furnizojë me raketa antiajrore Turqinë

para 10 muajve - Alsat-M

Turqia, vend anëtar i NATO-s, nënshkroi një marrëveshje polemizuese me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketa antiajrore ruse “S-400”. Presidenti Recep Tayyip Erdogan u shpreh se, Ankaraja e kishte...

Turqia marrëveshje me Rusinë, blen sistemit raketor të avionëve S-400

para 10 muajve - Ina

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blerë sistemin e raketave të avionëve S-400… Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja është nënshkruar...

Turqia marrëveshje me Rusinë, blen sistemit raketor të avionëve S-400

para 10 muajve - MRT

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blerë sistemin e raketave të avionëve S-400... Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja është nënshkruar...

Marrëveshja kontroverse, Turqia blen raketa nga Rusia

para 10 muajve - Top Channel

Turqia, vend anëtar i NATO-s, nënshkroi një marrëveshje polemizuese me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketa antiajrore ruse “S-400”. Presidenti Recep Tayyip Erdogan u shpreh se, Ankaraja e kishte...

Turqia nënshkruan marrëveshje për të blerë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - Arbresh

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Turqia blen raketa anti-ajrore nga Rusia në vlerë 2.5 miliardë dollarë

para 10 muajve - Zhurnal

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë...

Turqia nënshkruan marrëveshje për të blerë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - BalkanWeb

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Ankaraja blen në Rusi sistemin kundërajror S-400

para 10 muajve - Koha.net

Turqia ka nënshkruar kontratë me Rusinë për blerjen e sistemit mbrojtës kundërajror të tipit S-400 është shprehur Rexhep Taip Erdogan për mediat raporton Radio TV publik i Serbisë. Kjo është kontrata më...

Armatosja e Turqisë, Rusia do ta furnizojë me raketa antiajrore

para 10 muajve - InfoShqip

Turqia, vend anëtar i NATO-s, nënshkroi një marrëveshje polemizuese me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketa antiajrore ruse “S-400”. Presidenti Recep Tayyip Erdogan u shpreh se, Ankaraja e kishte...

Ankaraja dhe Moska nënshkruajnë kontrate për blerjen e sistemit rus S-400

para 10 muajve - Syri

Turqia ka nënshkruar kontratë me Rusinë për blerjen e sistemit mbrojtës kundërajror të tipit S-400 është shprehur Rexhep Taip Erdogan për mediat raporton Radio TV publik i Serbisë. Kjo është kontrata më...

Turqia nënshkruan marrëveshje për të blerë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - Ora news

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Turqia do të blejë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - Aktuale

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Turqia nënshkruan marrëveshje për të blerë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - Lajmi.net

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Turqia nënshkruan marrëveshje për të blerë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Turqia dhe Rusia; Marrëveshje për raketat

para 10 muajve - RTSH

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të shumëkundërshtuar me Rusinë, sipas të cilës kjo e fundit do të furnizojë ushtrinë turke me raketa të sistemit të mbrojtjes ajrore S-400. Presidenti turk Rexhep Taip...

Ankaraja dhe Moska nënshkruajnë kontrate për blerjen e sistemit rus S-400

para 10 muajve - Tetova Sot

Turqia ka nënshkruar kontratë me Rusinë për blerjen e sistemit mbrojtës kundërajror të tipit S-400 është shprehur Rexhep Taip Erdogan për mediat raporton Radio TV publik i Serbisë. Kjo është kontrata më...

Turqia blen raketa kundërajrore nga Rusia

para 10 muajve - Alsat-M

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë...

Turqia blen raketa anti-ajrore nga Rusia në vlerë 2.5 miliardë dollarë

para 10 muajve - Telegrafi

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë...

Turqia blen raketa anti-ajrore nga Rusia në vlerë 2.5 miliardë dollarë

para 10 muajve - GazetaBlic

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë...

Turqia blen raketa anti-ajrore nga Rusia në vlerë 2.5 miliardë dollarë

para 10 muajve - Indeks online

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë...

Turqia nënshkruan marrëveshjen për blerjen e raketa kundërajrore S-400 nga Rusia

para 10 muajve - Gazeta Express

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje kontroverse me Rusisë për t’i armatosur forcat e veta me raketa kundërajrore S-400. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Ankaraja tashmë e ka paguar shumën...

Turqia nënshkruan marrëveshje për të blerë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Turqia nënshkruan marrëveshje për të blerë sistemin e raketave nga Rusia

para 10 muajve - Insajderi

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje me Rusinë për të blejë nga ajo, sistemin e raketave të avionëve S-400. Gazetat turke kanë cituar presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ku ka thënë se marrëveshja...

Turqia blen sistemin raketor S-400 nga Rusia

para 10 muajve - Periskopi

Turqia ka nënshkruar një kontratë me Rusinë për blerjen e sistemeve mbrojtëse raketore S-400, njoftojnë mediat turke. Kjo marrëveshje përfaqëson kontratën më të madhe mes një shteti të NATO-s dhe Rusisë....

Turqia blen raketa anti-ajrore nga Rusia në vlerë 2.5 miliardë dollarë

para 10 muajve - Infokusi

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë...

Turqia blen sisteme raketore ruse S-400

para 10 muajve - Medial

Turqia nënshkroi marrëveshje me Rusinë për blerje të sistemeve mbrojtëse raketore S-400. Kjo është blerja e parë më e madhe turke e armëve nga Moska, publikoi sot gazetar turke “Hyriet”. “Marrëveshjet...

Turqia blen raketa anti-ajrore nga Rusia në vlerë 2.5 miliardë dollarë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Turqia ka nënshkruar një marrëveshje të diskutueshme me Rusinë për të armatosur forcat e saj me raketat anti-ajrore S-400 të Rusisë. Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë...

Turqia blen raketa anti-ajrore nga Rusia në vlerë 2.5 miliardë dollarë

para 10 muajve - KosovaPress

Presidenti Rexhep Tayyip Erdogan tha se Ankaraja kishte paguar tashmë depozitën  për këtë marrëveshje, që vlerësohet të jetë me vlerë 2.5 miliardë dollarë. Turqia ka ushtrinë e dytë më të madhe në NATO....

Erdogan: Sistemi S400 është duke ardhur në Turqi. Nuk diskuton dot kush, vendimet tona për mbrojtjen

para 10 muajve - Respublica

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë disa raportime të mediave perëndimore, sipas të cilave Turqia ka hequr dorë nga blerja dhe dislokimi në territorin e vet të sistemit mbrojtës S400....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK