http://kariera.mk

Këto janë universitetet private më të zgjedhura nga studentët

para 8 muajve - Zhurnal

Ka përfunduar faza e parë e regjistrimeve në universitetet shqiptare ndërsa Ministria e Arsimit ka bërë publike dhe shifrat e këtij procesi. Ndryshe nga viti i kaluar, sivjet universitetet publike kanë...

Regjistrimet në universitete, në Tiranë janë ende 1020 kuota bosh

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator. Por, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve, por hap një raund tjetër...

Regjistrimet në universitete, në Tiranë janë ende 1020 kuota bosh

para 8 muajve - Top Channel

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator. Por, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve, por hap një raund tjetër...

Regjistrimet në universitete, në Tiranë janë ende 1020 vende bosh

para 8 muajve - Klan Kosova

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator. Por, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve, por hap një raund tjetër...

Universiteti i Tiranës, 1020 kuota të lira: hapet raundi tjetër i regjistrimeve

para 8 muajve - Te Sheshi

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator, por sipas rektorit Mynyr Koni, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve. Tashmë pritet të hapet një tjetër raund,...

Universiteti i Tetovës mban primatin

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shtator – Afati i dytë i regjistrimit te studentëve për vitin akademik 2017/2018, ashtu sikurse edhe afati i parë, ka dëshmuar se Universiteti i Tetovës mban primatin e institucioneve të arsimit...

Mbyllet raundi i parë i regjistrimeve në universitete

para 8 muajve - ABC News

Të premten nis faza e dytë e aplikimeve për në universitete. Të gjithë ata studentë që ende nuk iu ka dalë e drejta e studimit apo të pakënaqurit me degën e fituar kanë një shans të dytë. Në Universitetin...

Regjistrimet në universitete, ja kuota bosh në Tiranë

para 8 muajve - Koha Jone

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator. Por, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve, por hap një raund tjetër...

Pranimet në Universitete, Koni: Raundi i dytë nga 1 deri në 14 tetor

para 8 muajve - Vizion Plus

Kur ka mbetur edhe nje raund per pranimet ne shkollat e larta publike dhe private, Universiteti i Tiranës thuajse e ka mbyllur ketë proces. Rektori Mynyr Koni deklaron se 85% e fituesve kane bere zgjedhjen...

Shpresë për studentët, 1020 kuota bosh në Universitetin e Tiranës

para 8 muajve - Gazeta Express

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator Por, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve, por hap një raund tjetër...

Shpresë për studentët, 1020 kuota bosh në Universitetin e Tiranës

para 8 muajve - AlbPress

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator Por, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve, por hap një raund tjetër...

Këto janë universitetet private më të zgjedhura nga studentët

para 8 muajve - Albeu

Ka përfunduar faza e parë e regjistrimeve në universitetet shqiptare ndërsa Ministria e Arsimit ka bërë publike dhe shifrat e këtij procesi. Ndryshe nga viti i kaluar, sivjet universitetet publike kanë...

Universiteti i Tetovës mban primatin

para 8 muajve - Gazeta Max

Afati i dytë i regjistrimit te studentëve për vitin akademik 2017/2018, ashtu sikurse edhe afati i parë, ka dëshmuar se Universiteti i Tetovës mban primatin e institucioneve të arsimit të lartë në gjuhën...

Shpresë për studentët, 1020 kuota bosh në Universitetin e Tiranës

para 8 muajve - Arbresh

Regjistrimet për raundin e parë të pranimeve në universitete përfunduan më 11 shtator. Por, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, ky raund nuk i mbyll shpresat e maturantëve, por hap një raund tjetër...

Fituesit e raundit të dytë/ Si ndahen 8360 vendet e lira për të 12 universitetet publike

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Pas mbylljes së regjistrimeve për fituesit e fazës së parë, universitetet publike vijojnë të kenë edhe 8360 kuota të paplotësuara, për të cilat do të garohet në raundin e dytë të pranimeve. Në prag të...

Ja deri kur është i hapur afati i dytë për pranimin studentëve në UP!

para 8 muajve - GazetaBlic

Afati i dytë i konkursit plotësues për pranimin e studentëve të rinj në nivelin bachelor në Universitetin e Prishtinës, do të jetë i hapur deri më 15 shtator. Në këtë afat, do të pranohen rreth 2 mijë...

Afati i dytë për pranimin studentëve në UP, i hapur deri me 15 shtator

para 8 muajve - Indeks online

Afati i dytë i konkursit plotësues për pranimin e studentëve të rinj në nivelin bachelor në Universitetin e Prishtinës, do të jetë i hapur deri më 15 shtator. Në këtë afat, do të pranohen rreth 2 mijë...

Mbyllet faza e parë e regjistrimeve, zbardhen kuotat në Universitetin e Tiranës dhe Mjekësisë, ja kush mund të përfitojë

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Mbyllet faza e fundit e raundit të parë të regjistrimeve të maturantëve fitues në universitete. Nga sot fillon edhe faza e akumulimit të të gjithë informacioneve për të gjithë maturantët...

Mbyllet faza e parë e regjistrimeve, zbardhen kuotat në Universitetin e Tiranës dhe Mjekësisë, ja kush mund të përfitojë

para 9 muajve - Sot News

Mbyllet faza e fundit e raundit të parë të regjistrimeve të maturantëve fitues në universitete. Nga sot fillon edhe faza e akumulimit të të gjithë informacioneve për të gjithë maturantët që iu nënshtruan...

700 kuota të lira në Universitetin Bujqësor të Tiranës, Musabelliu: Ne japim mundësi punësimi në të ardhmen

para 9 muajve - Sot News

Mbyllja e raundit të parë të aplikimeve në universitete ka bërë që shumë universitete të vijojnë të kenë akoma kuota bosh. Në Universitetin Bujqësor të Tiranës rezulton që të jenë akoma dhe 700 kuota të...

Universitetet, kuotat bosh për raundin e dytë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Mundësitë që kanë aplikantët për të studiuar në degën e preferuar. Si do të nisë gara nga fillimi dhe lirimi i vendeve bosh Universitetet po bëjnë bilancin e fazës së parë të regjistrimeve, duke u përgatitur...

Afati i dytë për pranimin studentëve në UP, i hapur deri me 15 shtator

para 8 muajve - Gazeta e re

Afati i dytë i konkursit plotësues për pranimin e studentëve të rinj në nivelin bachelor në Universitetin e Prishtinës, do të jetë i hapur deri më 15 shtator. Në këtë afat, do të pranohen rreth 2 mijë...

Ja deri kur është afati i hapur për pranimin e studentëve në UP

para 8 muajve - Periskopi

Afati i dytë i konkursit plotësues për pranimin e studentëve të rinj në nivelin bachelor në Universitetin e Prishtinës, do të jetë i hapur deri më 15 shtator. Në këtë afat, do të pranohen rreth 2 mijë...

Afati i dytë për pranimin studentëve në UP, i hapur deri me 15 shtator

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Afati i dytë i konkursit plotësues për pranimin e studentëve të rinj në nivelin bachelor në Universitetin e Prishtinës, do të jetë i hapur deri më 15 shtator. Në këtë afat, do të pranohen rreth 2 mijë...

Afati i dytë në UP, në Fakultetin Teknik pak të interesuar

para 9 muajve - Arbresh

Ka disa ditë që është hapur afati i dytë për studentë por mungon interesimi, sidomos për ato drejtime që kërkohet më shumë mund. Në Fakultetin Teknik, ka pak të interesuar. Por ndryshe është situata në...

Afati i dytë në UP, në Fakultetin Teknik pak të interesuar

para 9 muajve - Zeri

Ka disa ditë që është hapur afati i dytë për studentë por mungon interesimi, sidomos për ato drejtime që kërkohet më shumë mund. Në Fakultetin Teknik, ka pak të interesuar. Por ndryshe është situata në...

Afati i dytë në UP, në Fakultetin Teknik pak të interesuar

para 9 muajve - Lajmi.net

Ka disa ditë që është hapur afati i dytë për studentë por mungon interesimi, sidomos për ato drejtime që kërkohet më shumë mund. Në Fakultetin Teknik, ka pak të interesuar. Por ndryshe është situata në...

Dita e fundit e fazës së parë të regjistrimeve në universitete, degët me kuota të lira

para 9 muajve - NOA

Teksa faza dhe nënfazat e para të regjistrimeve po shkojnë drejt fundit ka ende pak shpresë që maturantë të tjerë të mund të shkojnë në universitete. Sot pasdite ky cikël i parë regjistrimesh mbyllet për...

Rektori i UBT: Mbi 700 kuota për raundin e dytë. Studentët e Bujqësorit kanë mundësi të mëdha punësimi

para 9 muajve - Koha Jone

Pas mbylljes së raundit të parë të pranimeve, në Universitetin Bujqësor të Tiranës (UBT) kanë rezultuar mbi 700 kuota të lira. Rektori Bahri Musabelliu, u bën apel të rinjve që të aplikojnë për degët e...

Flet rektori i UBT: Mbi 700 kuota për raundin e dytë. Studentët e Bujqësorit kanë mundësi të mëdha punësimi

para 9 muajve - Ora news

Pas mbylljes së raundit të parë të pranimeve, në Universitetin Bujqësor të Tiranës (UBT) kanë rezultuar mbi 700 kuota të lira. Rektori Bahri Musabelliu, u bën apel të rinjve që të aplikojnë për degët e...

Në Universitetin e Tiranës 915 kuota të lira, u regjistruan 85 % e studentëve

para 9 muajve - Koha Jone

Në universitetin e Tiranës kanë mbetur dhe 915 kuota bosh për në raundin e dytë, garë e cila do të hapet në 15 shtator. Rektori i universitetit të Tiranës Mynyr Koni tha se 4716 studentë janë regjistruar...

Në Universitetin e Tiranës 915 kuota të lira, u regjistruan 85 % e studentëve

para 9 muajve - Ora news

Në universitetin e Tiranës kanë mbetur dhe 915 kuota bosh për në raundin e dytë, garë e cila do të hapet në 15 shtator. Rektori i universitetit të Tiranës Mynyr Koni tha se 4716 studentë janë regjistruar...

Regjistrimet në fakultete – Mbyllet raundi i parë. Ekonomiku 81 vende bosh

para 9 muajve - Syri

Mbyllet  këtë  të martë faza e fundit e raundit të parë të regjistrimeve të  maturantëve fitues nëpër fakultete.  Drejtuesit e fakultetit ekonomik deklarojnë për televizionin SCAN se ka ende një numër...

Universitetet, sot dita e çregjistrimeve

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Çfarë do të ndodhë në fazën e dytë, mundësia e largimit dhe si duhet të veprojnë aplikantët Është mbyllur dje raundi i parë i regjistrimit të studentëve në shkollat e larta. Raundi i parë i pranimit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK