http://kariera.mk

Pacolli nesër në Tiranë, takon Metën, Ramën e Bushatin

para 9 muajve - Indeks online

Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Pacolli nesër viziton Shqipërinë

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë vendit, Pacolli...

Ja cilin shtet viziton së pari Pacolli si ministëi Jashtëm

para 9 muajve - Zhurnal

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Pacolli viziton Shqipërinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Ministri i Punëve të Jashtme bën vizitën e parë jashtë vendit

para 9 muajve - RTV 21

Do të takohet me krerët shtetëror Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Sipas një...

Pacolli vizitën e parë si ministër i Jashtëm e bën në Shqipëri

para 9 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Pacolli vizitën e parë si ministër i Jashtëm e bën në Shqipëri

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Gjermania vendos Turqinë në “listën e zezë”?

para 9 muajve - RTV 21

Sipas mediave gjermane Qeveria e Gjermanisë është duke e shqyrtuar mundësinë që të vendos Turqinë në listën e shteteve, të cilat vlerësohen si shtete të rrezikut të lartë për agjentët e shërbimeve të inteligjencës,...

Ramush Tahiri: Ja si duhet të veproj Ramush Haradinaj me Ministrin serb, Nenad Rikalo!

para 9 muajve - Arbresh

Politologu, Ramush Tahiri në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka folur për kërkesën e Rrahim Pacollit që ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalo të shkarkohet nga Haradinaj. Tahiri ka thënë që shteti i Kosovës...

Pacolli kërkon shkarkimin e Rikallos

para 9 muajve - Gazeta Liria

KOSOVO IZBORI RIKALO Sekretari organizativ i Aleancës Kosova e Re, Rrahim Pacolli,përmes Facbookut ka kërkuar nga kryeministri Haradainaj që ta shkarkojë ministrin e Bujqësisë Nenad,Rikallo. Ai, po ashtu...

Papadopoulou: EULEX vazhdon të japë mbështetje sundimit të ligjit në Kosovë

para 9 muajve - Klan Kosova

Shefja e Misionit të Bashkimit Europian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Alexandra Papadopoulou, ka potencuar edhe njëherë se EULEX, do jap mbështetjen e vazhdueshme në Ministrinë e Drejtësisë, për luftimin...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 9 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit konform agjendës evropiane për...

Tahiri: Kam nisur punën në ndryshimin e Ligjit për Konfiskimin e Pasurisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se e ka njoftuar shefen e zyrës së BE’së në Prishtinë dhe atë të EULEX’it, për hapat që ka ndërmarrë për tre nisma ligjore për ndryshimin e Kodit Penal, atë...

Apostolova takon ministrin Tahiri

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri është takuar me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova. Tahiri shprehu përkushtimin e Ministrisë...

Gjermania vazhdon mbështetjen për Kosovën

para 9 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur të Ngarkuarin e Përkohshëm me Punë të Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss, njofton kumtesa...

Ja cilin shtet viziton së pari Pacolli si ministëi Jashtëm

para 9 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

EULEX premton përkrahje për Ministrinë e Drejtësisë

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) Alexandra Papadopoulou, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net....

Pacolli vizitën e parë si ministër i Jashtëm e bën në Shqipëri

para 9 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Tahiri pret Papadopoulou, flasim për bashkëpunim

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) Alexandra  Papadopoulou. Gjatë takimit, Tahiri dhe Papadopoulou...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 9 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit konform agjendës evropiane për...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 9 muajve - RTV 21

Apostolova u takua sot me Tahirin Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit...

Apostolova takon ministrin Tahiri

para 9 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit konform agjendës evropiane për...

Gjermania vazhdon mbështetjen për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur të Ngarkuarin e Përkohshëm me Punë të Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss, njofton kumtesa...

Tahiri në takim njoftues me Papadopouloun, flasin për mbështetjen e EULEX-it në fushën e drejtësisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. “Gjatë takimit, Tahiri dhe  Papadopoulou...

Ministri i Drejtësisë nisë hapat konkretë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka ndëmarrë hapat e parë për të përafruar ndryshimin e Kodit Penal, Kodin e Procedurës Penale dhe Ligjin për Konfiskimin e Pasurisë si akte ligjore të domsodoshme...

Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - Indeks online

I Ngarkuari i Përkohshëm me Punë pranë Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën në avancimin e proceseve të integrimit euro-atlantik...

Pacolli nesër në Tiranë, ja kë takon

para 9 muajve - Sovrani

Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Ministri i Drejtësisë nisë hapat konkretë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para 9 muajve - Indeks online

Sot, Ministri i Drejtësisë,  Abelard Tahiri, u takua me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë,  Nataliya Apostolova. Tahiri shprehu përkushtimin e Ministrisë...

Pacolli të enjten në Tiranë, e para vizitë si ministër i Jashtëm

para 9 muajve - Te Sheshi

Zv. kryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm në qeverinë e re të Kosovës, Behgjet Pacolli, vizitën e parë zyrtare jashtë vendit do të realizojë në Shqipëri. Të enjten,  gjatë qëndrimit në Tiranë Pacolli...

Kroacia mbështet Kosovën në proceset integruese

para 9 muajve - RTV 21

Pacolli ka informuar diplomaten kroate me prioritetet e politikës së jashtme të Kosovës Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviq sot ka rikonfirmuar vazhdimin e përkrahjes së fuqishme të...

Pacolli vazhdon takimet formale, pret ambasadoren kroate

para 9 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ambasadorja e Kroacisë, Marija Kapitanović, kanë zhvilluar takim formal, në të cilin, përfaqësuesja kroate ka uruar Pacollin me rastin e pranimit të detyrave të...

Pacolli vazhdon takimet formale, pret ambasadoren kroate

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ambasadorja e Kroacisë, Marija Kapitanović, kanë zhvilluar takim formal, në të cilin, përfaqësuesja kroate ka uruar Pacollin me rastin e pranimit të detyrave të...

Rikalo: Do t’i japim impuls të ri zhvillimit të bujqësisë

para 9 muajve - RTV 21

Ministri potencoi se do të japë mbështetjen e tij për të realizuar programet mbështetëse për fermerët Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo është zotuar se gjatë mandatit...

Pacolli thekson prioritet fokusimin në diplomacinë ekonomike

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviqin. Ambasadorja Kapitanoviq i ka...

Rikallo premton impuls të ri zhvillimit të bujqësisë në Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo është zotuar se gjatë mandatit të tij do t’i japin një impuls të ri zhvillimit të bujqësisë, për të arritur rezultate më të mira në...

Tahiri: Kam nisur punën në ndryshimin e Ligjit për Konfiskimin e Pasurisë

para 9 muajve - Infokusi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se e ka njoftuar shefen e zyrës së BE’së në Prishtinë dhe atë të EULEX’it, për hapat që ka ndërmarrë për tre nisma ligjore për ndryshimin e Kodit Penal, atë...

Ja cilin shtet viziton së pari Pacolli si ministëi Jashtëm

para 9 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Tahiri: Kam nisur punën në ndryshimin e Ligjit për Konfiskimin e Pasurisë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri ka thënë se e ka njoftuar shefen e zyrës së BE’së në Prishtinë dhe atë të EULEX’it për hapat që ka ndërmarrë për tri nisma ligjore për ndryshimin e Kodit Penal, atë...

Pacolli vizitën e parë si ministër i Jashtëm e bën në Shqipëri

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Pacolli vizitën e parë si Ministër i Jashtëm e bën në Shqipëri

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Ja ku e bënë vizitën e parë Pacolli si ministër i Jashtëm

para 9 muajve - Sovrani

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Ministri Rikalo takoi stafin udhëheqës të MBPZHR-së

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo ka mbajtur sot një takim njoftues me Sekretarin e Përgjithshëm të ministrisë, Kapllan Halimi, Kryeshefin e Agjencisë për Zhvillimin e...

Tahiri në takim njoftues me Papadopouloun, flasin për mbështetjen e EULEX-it në fushën e drejtësisë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. “Gjatë takimit, Tahiri dhe  Papadopoulou...

Pacolli viziton Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Vizitën e parë Pacolli si Ministër i Jashtëm e bënë në Shqipëri

para 9 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë...

Behgjet Pacolli takoi Jan-AxelVoss

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. BehgjetPacolli, ka vazhduar takimet me Korin Diplomatik, duke e pritur në një takim të ndarë të Ngarkuarin e Përkohshëm...

Hamza: Amerika partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delaëie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Pacolli viziton Shqipërinë

para 9 muajve - KosovaPress

Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë vendit, Pacolli do të takohet në takime të ndara me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm, Ditmir...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Alsat-M

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Delawie uron Hamzën për pozitën e ministrit, thotë se Amerika partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

”SHBA-të partner kyç për zhvillimin e Kosovës”

para 9 muajve - RTV 21

Hamza e njoftoi ambasadorin amerikan për prioritetet e Qeverisë Ministri i Financave, Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ku diskutuan...

Ministri i Drejtësisë nisë hapat konkretë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka ndëmarrë hapat e parë për të përafruar ndryshimin e Kodit Penal, Kodin e Procedurës Penale dhe Ligjin për Konfiskimin e Pasurisë si akte ligjore të domsodoshme...

Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - Gazeta e re

I Ngarkuari i Përkohshëm me Punë pranë Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën në avancimin e proceseve të integrimit euro-atlantik...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se BE-ja vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit,...

EULEX do të vazhdojë mbështetjen për sistemin e drejtësisë

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim kortezie shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra  Papadopoulou....

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

SHBA, partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve, në veçanti në fushën e ekonomisë dhe financave....

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - AlbPortali

I Ngarkuari i Përkohshëm me Punë pranë Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën në avancimin e proceseve të integrimit euro-atlantik...

Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - 10minuta

I Ngarkuari i Përkohshëm me Punë pranë Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën në avancimin e proceseve të integrimit euro-atlantik...

Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - Arbresh

I Ngarkuari i Përkohshëm me Punë pranë Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën në avancimin e proceseve të integrimit euro-atlantik...

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 9 muajve - 10minuta

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë Kivilcim Kiliç. Ambasadorja Kiliç ka ri-konfirmuar, në emër të shtetit të saj mbështetjen dhe bashkëpunimin...

Tahiri në takim njoftues me Papadopouloun, flasin për mbështetjen e EULEX-it në fushën e drejtësisë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. “Gjatë takimit, Tahiri dhe  Papadopoulou...

Ministri i Drejtësisë takohet me shefen e Zyrës së BE-së

para 9 muajve - Gazeta e re

Sot, Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, u takua me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova. Tahiri shprehu përkushtimin e Ministrisë...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 9 muajve - KosovaPress

Ajo këto komente i bëri gjatë një takimi që pati me ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri të cilin e uroi për përgjegjësinë e re, për të udhëhequr me Ministrinë e Drejtësisë. Ajo njëkohësisht nënvizoi...

Pacolli kërkon nga Turqia mbështetje për njohjet

para 9 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i parë njëherit ministër I Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja turke  ka përgëzuar...

Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me zëvendëskryeministrin e parë, njëherësh shefin e diplomacisë kosovare Behgjet Pacolli, të cilin e ka uruar për zgjedhjen në këto poste. Në margjina të këtij takimi...

Tahiri takoi shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, znj Apostolova

para 9 muajve - Bota Press

Sot, Ministri i Drejtësisë, z. Abelard Tahiri,  u takua me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, znj. Nataliya Apostolova. Ministri Tahiri shprehu përkushtimin...

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 9 muajve - RTV 21

Pacolli kërkoi që kjo mbështetja të vazhdojë edhe më tutje Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja Kiliç ka...

Kosova e Turqia me vullnet të dyanshëm për thellimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi sot Ambasadoren e Turqisë, ri-konfirmohet mbështetje dhe bashkëpunimi dypalësh, transmeton Koha.net. Në vazhdën e takimeve...

Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Në vazhdën e takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren...

Pacolli vazhdon aktivitetet, takon ambasadoren kroate

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ambasadorja e Kroacisë, Marija Kapitanović, kanë zhvilluar takim formal, në të cilin, përfaqësuesja kroate ka uruar Pacollin me rastin e pranimit të detyrave të...

Kroacia premton mbështetje të fuqishme për Kosovën

para 9 muajve - Gazeta e re

Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviq, ka rikonfirmuar sot vazhdimin e përkrahjes së fuqishme të shtetit të saj për forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës, avancimit të proceseve...

Kroacia premton mbështetje të fuqishme për Kosovën

para 9 muajve - KosovaPress

Ajo këto komente i bëri gjatë një takimi që pati me zëvendëskryeministrin e parë dhe shefin e diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli. Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm, Pacolli ka informuar...

Kroacia premton mbështetje të fuqishme për Kosovën

para 9 muajve - Medial

Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviq, ka rikonfirmuar sot vazhdimin e përkrahjes së fuqishme të shtetit të saj për forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës, avancimit të proceseve...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Infokusi

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Ministri serb i bujqësisë kosovare: ja si do e zhvilloj këtë sektor

para 9 muajve - Te Sheshi

Ministri i Bujqësisë në Kosovë, serbi Nenad Rikalo është zotuar se gjatë mandatit të tij do t’i japë një impuls të ri zhvillimit të bujqësisë, për të arritur rezultate më të mira në njërin nga sektorët...

Rikalo: Do t’i japim impuls të ri zhvillimit të bujqësisë

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo është zotuar se gjatë mandatit të tij do t’i japin një impuls të ri zhvillimit të bujqësisë, për të arritur rezultate më të mira në njërin...

Rikalo: Do t’i japim impuls të ri zhvillimit të bujqësisë

para 9 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri sot gjatë një takimi njoftues me sekretarin e Përgjithshëm të ministrisë, Kapllan Halimi, kryeshefin e Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Elhami Hajdari dhe atë të Agjencisë Pyjore...

SHBA – partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ku kanë diskutuar për bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve, në veçanti në...

Hamza: Amerika partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delaëie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Delawie takohet me ministrin Hamza

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Financave, Bedri Hamza,  pret sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Ky takim do të mbahet në orën 11:50, transmeton Klan Kosova Interesante

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 9 muajve - Albeu

Ministri i Financave , Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie .Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave , ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - KosovaPress

Hamza e falënderoi ambasadorin Greg Delawie për bashkëpunimin dhe ndihmën e ofruar gjatë tërë këtyre viteve nga Shtetet të Bashkuara të Amerikës, si partner kyç për zhvillimin e Kosovës, në veçanti për...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - KosovaLive360

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Delawie viziton ministrin Hamza

para 9 muajve - RTV 21

Takimi në ditën e tretë të punë së qeverisë së re Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë...

​Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Pacolli kërkon nga Turqia mbështetje për njohjet

para 9 muajve - Gazeta Max

Zëvendëskryeministri i parë njëherit ministër I Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja turke  ka përgëzuar...

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 9 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë Kivilcim Kiliç. Ambasadorja Kiliç ka ri-konfirmuar, në emër të shtetit të saj mbështetjen dhe bashkëpunimin...

Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë

para 9 muajve - Arbresh

Në vazhdën e takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren...

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 9 muajve - KosovaPress

Ambasadorja Kiliç ka ri-konfirmuar, në emër të shtetit të saj mbështetjen dhe bashkëpunimin e plotë të Turqisë në konsolidimin e mëtejmë të shtetësisë së Kosovës në aspektin ndërkombëtarë, përfshirë integrimin...

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 9 muajve - Infokusi

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Delawie takohet me ministrin Hamza

para 9 muajve - Gazeta Max

Ministri i Financave, Bedri Hamza, pret sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Ky takim do të mbahet në orën 11:50, transmeton Klan Kosova

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 9 muajve - KosovaPress

Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë të punë së qeverisë së re të Kosovës. Temat: Greg Delawie Bedri Hamza Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Gjermania mund ta fusë Turqinë në listën e vendeve të rrezikshme

para 9 muajve - Alsat-M

Qeveria gjermane po shqyrton mundësinë e futjes së Turqisë në një listë me vendet që janë me rrezik të lartë nga agjentët e inteligjencës, të raportojnë mediat gjermane. Deutsche Zeitungen dhe dy televizionet...

Gjermania mund ta fusë Turqinë në listën e vendeve të rrezikshme

para 9 muajve - Koha.net

Qeveria gjermane po shqyrton mundësinë e futjes së Turqisë në një listë me vendet që janë me rrezik të lartë nga agjentët e inteligjencës, të raportojnë mediat gjermane. Deutsche Zeitungen dhe dy televizionet...

Gjermania mund ta fusë Turqinë në listën e vendeve të rrezikshme

para 9 muajve - GazetaBlic

Qeveria gjermane po shqyrton mundësinë e futjes së Turqisë në një listë me vendet që janë me rrezik të lartë nga agjentët e inteligjencës, të raportojnë mediat gjermane. Deutsche Zeitungen dhe dy televizionet...

Gjermania mund ta fusë Turqinë në listën e vendeve të rrezikshme

para 9 muajve - RTV 21

Lista është duke u rishikuar Qeveria gjermane po shqyrton mundësinë e futjes së Turqisë në një listë me vendet që janë me rrezik të lartë nga agjentët e inteligjencës, të raportojnë mediat gjermane.

Ritheksohet mbështetja e Francës për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, priti sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, njofton kumtesa qeveritare, transmeton Koha.net. Me këtë rast, ambasadori francez Didier Chabert e përgëzoi...

S'ka pauzë për Haradinajn, e takoi edhe këtë ambasador

para 9 muajve - Indeks online

Nuk kanë të ndalura takimet e Ramush Haradinajt me ambasador. I radhës është takimi me ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. Me këtë rast, ambasadori francez Didier Chabert e përgëzoi kryeministrin...

Takimi numër 6: Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin francez, Didier Chabert

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vazhduar me takimi të shumta në ditën e dytë të marrjes së detyrës. Pasi që ka qëndruar në Obiliq dhe ka vizituar banorët e Shipitulles dhe Hades, ai ka zhvilluar edhe...

Mesazhi i ambasadorit Delawie

para 9 muajve - Albinfo

Në ditën e dytë të punës së tij ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Tahiri shfaqi përkushtimin për vazhdimin...

Italia premton mbështetje për integrimet evropiane

para 9 muajve - Albinfo

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka marrë mbështetjen e shtetit italian për integrimet evropiane të Kosovës, transmeton albinfo.ch. Ajo ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë,...

Apostolova: Kosova ka mbështetjen e BE-së për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Klan Kosova

Shefja e zyrës së Bashkimit Europian Nataliya Apostolova, ka potencuar sot se BE-ja vazhdimisht do jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave. Këto deklarime Apostolova i...

Ministri serb që do të udhëheqë me Bujqësinë

para 9 muajve - Periskopi

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish -drejtuesi i këtij dikasteri qeveritar e ka...

Haradinaj dhe Kiliç flasin për 'forcimin e lidhjeve të forta Kosovë – Turqi'

para 9 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Haradinaj-Kiliç shprehen për forcimin e zhvillimit të politikave ekonomike

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot ambasadoren e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, me të cilën diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve dhe për forcimin e mëtejshëm të zhvillimit...

Haradinaj takon shefen e EULEX, diskutohet edhe për drejtësinë në Veri

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë në...

Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Haradinaj dhe Kiliç flasin për “forcimin e lidhjeve të forta Kosovë – Turqi”

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, njofton kumtesa kryeministrore, trasnbemton Koha.net. Në këtë takim të frytshëm, Haradinaj...

Apostolova dhe Hoxha qytetarëve: Mos bini pre e dezinformatave për migrim

para 9 muajve - Zeri

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore....

Pacolli takon Apostolovan, diskutojnë për Kosovën drejt Integrimit Europian

para 9 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyres së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, ambasadoren Nataliya...

Apostolova dhe Hoxha qytetarëve: Mos bini pre e dezinformatave për migrim

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore....

Apostolova dhe Hoxha qytetarëve: Mos bini pre e dezinformatave për migrim

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore....

I palodhshmi Haradinaj, e takon edhe ambasadoren e radhës

para 9 muajve - Indeks online

Ramush Haradinaj e ka nisur me plot energji punën e tij si kryeministër. Në takimin e radhës, Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj...

Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve

para 9 muajve - Gazeta Express

​Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, Kivilcim Kiliç

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Apel kundër migrimit të parregullt

para 9 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore,...

Haradinaj Diskuton për Qëndrueshmërinë Fiskale me Zyrtarin e FMN-së

para 9 muajve - Kallxo

Qëndrueshmëria fiskale e Kosovës si dhe bashkëpunimi me Fondin Monetar Ndërkombëtar, ishin temë diskutimi ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesit të përhershëm të FMN-së për Kosovën,...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 9 muajve - Indeks online

Ministrja e re e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova gjatë një takimi sot u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos bien pre e dezinformatave...

FMN do të mbështesë Qeverinë e re të Kosovës

para 9 muajve - RTV 21

Haradinaj takohet me përfaqësuesin e FMN-së Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen, me të...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministrja e re e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova gjatë një takimi sot u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos bien pre e dezinformatave...

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i do bëhet sipas planit të veprimit

para 9 muajve - Indeks online

Shefja e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, ka thënë sot se transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës do të realizohet në harmoni të plotë me planin e përbashkët të veprimit, i cili...

Vlerësohet mbështetja financiare e FMN-së për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen, i cili shoqërohej nga Selim Thaçi ekonomist...

Si do të bëhet transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot priti shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, njofton kumtesa nga Kryeministria, transmeton Koha.net. Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për...

Haradinaj takon shefen e EULEX-it, flasin për transferimin e kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës

para 9 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Vlerësohet mbështetja financiar e FMN-së për Kosovën

para 9 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. "Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

EULEX ka një kërkesë për kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot mes takimesh të shumta ka takuar edhe udhëheqësen e misionit të EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou. Në këtë takim është diskutuar për fuqizimin e zbatimit...

Edhe një takim tjetër i Haradinajt, pret shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i të bëhet sipas planit të veprimit

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefja e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, ka thënë sot se transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës do të realizohet në harmoni të plotë me planin e përbashkët të veprimit, i cili...

BE e përkushtuar për të ndihmuar Kosovën

para 9 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, ambasadoren...

Përfaqësuesi i FMN'së uron Haradinajn, i premton Kosovës mbështetje financiare

para 9 muajve - Gazeta Express

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Shefi i FMN’së, Ruud Vermeulen,...

Vlerësohet mbështetja financiar e FMN-së për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Kryeministri Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Gjermania mund ta fusë Turqinë në listën e vendeve të rrezikshme

para 9 muajve - Medial

Qeveria gjermane po shqyrton mundësinë e futjes së Turqisë në një listë me vendet që janë me rrezik të lartë nga agjentët e inteligjencës, të raportojnë mediat gjermane. Deutsche Zeitungen dhe dy televizionet...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën bisedoi rreth procesit të...

Haradinaj takohet me përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 9 muajve - 10minuta

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën bisedoi rreth procesit të...

Gjermania mund ta fusë Turqinë në listën e vendeve të rrezikshme

para 9 muajve - Gazeta e re

Qeveria gjermane po shqyrton mundësinë e futjes së Turqisë në një listë me vendet që janë me rrezik të lartë nga agjentët e inteligjencës, të raportojnë mediat gjermane. Deutsche Zeitungen dhe dy televizionet...

Pacolli dhe Apostolova diskutojnë për integrimin e Kosovës në BE

para 9 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë ambasadoren Nataliya Apostolova, me të cilën...

Gjermania mund ta fusë Turqinë në listën e vendeve të rrezikshme

para 9 muajve - KosovaPress

Deutsche Zeitungen dhe dy televizionet gjermane WDR dhe NDR, transmetuan deklaratën e Ministrisë Gjermane të Punëve të Brendshme, ku njoftohet se lista është duke u rishikuar, transmeton KosovaPerss. Temat:...

Pacolli takohet edhe me Shefen e BE’së në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, Nataliya Apostolova Zëvendëskryeministri i parë dhe...

BE e përkushtuar për të ndihmuar Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës dhe ministri i Jashtëm i saj. Behgjet Pacolli, ka pritur sot shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë dhe Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së ambasadoren Nataliya Apostolova,...

Takohen Pacolli dhe Aposotlova

para 9 muajve - RTV 21

Flasin për procesin e integrimit të Kosovës në Evropë Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova Në këtë takim...

Kryeministri Haradinaj priti shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Nenad Rikalo merr detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri në detyrë i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Kosovë- Pacoolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në

para 9 muajve - Presheva Jone

PRISHTINË, 12 Shtator/ATSH/By Klotilda Saracini .-Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...

Nenad Rikalo pranon detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish -drejtuesi i këtij dikasteri qeveritar e ka...

Haradinaj e ambasadori italian flasin për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të...

Pacolli takon ambasadoren finlandeze

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamaki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin e marrjes...

Nenad Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Koha.net

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri në detyrë i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Haradinaj e ambasadori italian flasin për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja. Ambasadori Sardi...

Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - KosovaPress

“I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i përmbahet Ligjit dhe ka larguar kandidatët e dënuar nga lista për zgjedhjet lokale”, ka shkruar Delaeie në Twitter, transmeton KosovaPress. Temat: Greg Delawie SHBA Twitter...

Mbështetje e vazhdueshme e Francës për Republikën e Kosovës

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, priti sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. Me këtë rast, ambasadori francez Didier Chabert e përgëzoi kryeministrin Haradinaj për detyrën e re, duke...

Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Nenad Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Italia premton mbështetje për integrimet evropiane të Kosovës

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - RTV 21

Nenad Rikalo, zyrtarisht në krye të Ministrisë së Bujqësisë Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me...

Ky është ministri i 'famshëm' i bujqësisë

para 9 muajve - Zeri

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish -drejtuesi i këtij dikasteri qeveritar e ka...

Hoxha takohet me ambasadorin italian

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Papadopoulos: Bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës deri në përfundim të EULEX-it

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Haradinaj dhe Kiliç, lidhjet e forta midis Kosovës dhe Turqisë

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Pacolli takon ambasadoren finlandeze

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamaki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin e marrjes së detyrës së re, duke...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt...

Haradinaj takohet me ambasadorin italian, flasin edhe për vizat

para 9 muajve - RTV 21

Kryeministri  Ramush Haradinaj  u takua me ambasadorin e Italisë në Kosovë Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero...

Haradinaj dhe ambasadori Sardi diskutojnë për çështjen e liberalizimit të vizave

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. “Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Haradinaj flet me ambasadorin italian për çështjen e vizave

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja. Ambasadori Sardi e përgëzoi...

Haradinaj merr përkrahjen e Italisë në të gjitha fushat

para 9 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti  sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Italia premton mbështetje për integrimet evropiane të Kosovës

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Haradinaj priti ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Pacolli flet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Albeu

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës , Behgjet Pacolli , ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës , Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Kosova merr premtim të madh nga Italia

para 9 muajve - Zeri

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 9 muajve - Indeks online

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 9 muajve - RTV 21

Gjatë takimit të ministres Hoxha me ambasadorin Italian në Kosovë Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi,...

Kryeministri Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Ministrja e Integrimeve takon ambasadorin italian, flasin për proceset integruese

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministrja e posa emëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Pacolli me ambasadoren finlandeze, diskutojnë për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - RTV 21

Është folur edhe për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli sot ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës,...

Italia, e gatshme të ndihmojë agjendën evropiane të Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Haradinaj takon edhe ambasadorin e Francës

para 9 muajve - Arbresh

Nuk kanë të ndalura takimet e Ramush Haradinajt me ambasador. I radhës është takimi me ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. Me këtë rast, ambasadori francez Didier Chabert e përgëzoi kryeministrin...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin e Francës, Didier Chabert

para 9 muajve - Medial

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. Me këtë rast, ambasadori francez Didier Chabert e përgëzoi kryeministrin Haradinaj për...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Vazhdon ‘maratona’ e takimeve të Haradinajt

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot gjatë tërë ditës ka zhvilluar takime me ambasadorë dhe personalitete të rëndësishme në vend. Në rrjedhën e këtyre takimeve, ai ka takuar edhe ambasadorin e...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin e Francës, Didier Chabert

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. Me këtë rast, ambasadori francez Didier Chabert e përgëzoi kryeministrin Haradinaj për...

Pacolli e nisë punën me vizat

para 9 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Kosova e Finlanda të vullnetshme për thellimin e bashkëpunimit

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadoren e Finlandës në Prishtinë, Anne Huhtamäki, transmeton Koha.net. Ambasadorja...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin e Francës, Didier Chabert

para 9 muajve - KosovaPress

Me këtë rast, ambasadori francez Didier Chabert e përgëzoi kryeministrin Haradinaj për detyrën e re, duke ritheksuar mbështetjen e vazhdueshme të Francës për Republikën e Kosovës. Ambasadori Chabert, po...

Ministri Tahiri priti në takim ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi Ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Behgjet Pacolli: Do plotësojmë kushtet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Koha Jone

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Haradinaj e Papadopoulos biseduan për mandatin e EULEX-it

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Haradinaj e vlerëson mbështetjen e FMN-së për Kosovën

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për Kosovën, Ruud Vermeulen, i cili...

Ministri Tahiri takoi ambasadorin Greg Delawie

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi Ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Pacolli: Duhet mbështetja e SHBA-së që Kosova të ketë sukses

para 9 muajve - Albeu

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës , Behgjet Pacolli , ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie....

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Ambasadori i SHBA'së, Greg Delawie viziton ministrin e Drejtësisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi Ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Haradinaj nuk ndalet, takon edhe ambasadoren e Turqisë

para 9 muajve - Arbresh

Ramush Haradinaj e ka nisur me plot energji punën e tij si kryeministër. Në takimin e radhës, Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Pacolli kërkon nga SHBA-të ndihmë për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli është takuar me ambasadorin e SHBA-ve, Greg Delawie. Pacolli dhe Delawie kanë diskutuar për pozicionin aktual dhe prioritetet e politikës së Jashtme të Republikës...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, Kivilcim Kiliç

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Haradinaj-Kiliç shprehen për forcimin e zhvillimit të politikave ekonomike

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot ambasadoren e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, me të cilën diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve dhe për forcimin e mëtejshëm të zhvillimit...

FMN pret të vazhdojë bashkëpunimin dhe mbështes qeverinë e re brenda mandatit

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit...

Haradinaj-Kiliç shprehen për forcimin e zhvillimit të politikave ekonomike

para 9 muajve - KosovaPress

Haradinaj ka theksuar se është i gatshëm të punojë së bashku në shumë sfera me Turqinë në të mirën e të dy vendeve dhe të zgjerojë bashkëpunimin dypalësh. Ndërsa, diplomatja Kiliç ka theksuar se ata janë...

Pacolli kërkon nga Delawie mbështetjen për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin...

Nenad Rikalo merr detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri në detyrë i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministrja e re e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova gjatë një takimi sot u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos bien pre e dezinformatave...

Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Infokusi

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Haradinaj takon shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me SHBA-të

para 9 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - RTV 21

Diskutuan edhe për pozicionin aktual dhe prioritetet e politikës së Jashtme të Kosovës Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin...

Pacolli takon Delawien, i kërkon bashkëpunim për konsolidimin e shtetësisë së Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli bashkë me Delawien kanë diskutuar...

Apostolova e përgëzoi Pacollin për detyrën e re

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. BehgjetPacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyres së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, ambasadoren...

Nenad Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - KosovaLive360

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i të bëhet sipas planit të veprimit

para 9 muajve - Gazeta e re

Shefja e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, ka thënë sot se transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës do të realizohet në harmoni të plotë me planin e përbashkët të veprimit, i cili...

Pacolli i bën një kërkesë të madhe ambasadorit Delawie

para 9 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 9 muajve - KosovaPress

Hoxha dhe Apostolova thanë se në rast të ndonjë kalimi eventual, organet e sigurisë të cilitdo nga kufijtë e zonës Shengen do të marrin masa ligjore për kalim të parregullt të kufirit dhe përveç shpenzimeve...

Pacoolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Pacolli takon ambasadorin Delawie

para 9 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Duke...

FMN pret të thellojë bashkëpunimin me qeverinë e re

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i të bëhet sipas planit të veprimit

para 9 muajve - KosovaPress

Ajo këto komente i bëri gjatë një takimi që pati me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, të cilin e përgëzoi për detyrën e re, duke vënë në pah bashkëpunimin e ngushtë me Qeverinë e Kosovës deri në...

FMN do të mbështesë Qeverinë e re të Kosovës

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen, me të cilin ka biseduar për stabilitetin fiskal të...

EULEX-i ka një kërkesë për kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot mes takimesh të shumta ka takuar edhe udhëheqësen e misionit të EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou, raporton Sovrani.info Në këtë takim është diskutuar...

Haradinaj: Përkrahja e Italisë për rrugën evropiane të Kosovës është e nevojshme

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti  sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

FMN do të mbështesë Qeverinë e re të Kosovës

para 9 muajve - KosovaPress

Me këtë rast Haradinaj vlerësoi lart rolin e FMN-së në mbështetjen financiare për Kosovën. Ndërsa, Vermeulen, përgëzoi kryeministrin Haradinaj për zgjedhjen e tij si dhe i uroi atij dhe Qeverisë suksese....

Pacolli dhe Apostolova diskutojnë për integrimin e Kosovës në BE

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë ambasadoren Nataliya Apostolova, me të cilën...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti  sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Mbështetja e Finlandës për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

para 9 muajve - KosovaLive360

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 9 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën bisedoi rreth procesit të...

Italia premton përkhraje për Kosovën në integrimin evropian

para 9 muajve - 10minuta

Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 9 muajve - KosovaPress

Ambasadorja Apostolova me këtë rast përgëzoi Pacollin për detyrën e re, duke ritheksuar përkushtimin e BE-së në mbështetjen e Kosovës për përmbushjen e agjendës për reforma evropiane. Ndërsa, zëvendëskryeministri...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Almakos

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. “Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - Almakos

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Nenad Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Nenad Rikalo pranon detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Insajderi

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish -drejtuesi i këtij dikasteri qeveritar e ka...

Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, sot pranoi detyrën e re nga ministri i deritashëm Kurtan Kajtazi. Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi...

Rikalo pranoi detyrën e ministrit të Bujqësisë

para 9 muajve - KosovaPress

Me këtë rast, ish ministri Kajtazi, e ka njoftuar për së afërmi ministrin e ri me punën e bërë deri më tani. Ndërkaq, ministri Nenad Rikalo, theksoi se bujqësia do të mbetet një nga prioritetet kryesore...

Haradinaj me ambasadorin e Italisë biseduan për përshpejtimin e gjendës evropiane

para 9 muajve - KosovaPress

Kryeministri  e vlerësoi lart përkrahjen e Italisë për Kosovën në periudhat e shtet formimit dhe theksoi rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve. Ai tha se përkrahja e Italisë për rrugën...

Haradinaj me ambasaodrin e Italisë biseduan për përshpejtimin e gjendës evropiane

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja. Ambasadori...

Ministri i drejtësisë së Kosovës, Tahiri takon ambasadorin amerikan Delawie

para 9 muajve - Gazeta Max

Sot pata kënaqësinë të takoja, Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, z. Greg Delawie. E falënderova për mbështetjen që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë për Kosovën dhe vazhdojnë të...

Haradinaj fillon bisedimet me shtetet e BE-së për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Kosova merr përkrahje nga ky shtet për integrimin në BE

para 9 muajve - Sovrani

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - Almakos

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Dhurata Hoxha diskuton me ambasadorin italian për proceset integruese

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Ministrja e posa emëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Italia premton përkhraje për Kosovën në integrimin evropian

para 9 muajve - Medial

Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Ministrja Hoxha: Institucionet t’i përmbushin obligimet e agjendës evropiane

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ministrja e sapo emëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Italia premton përkhraje për Kosovën në integrimin evropian

para 9 muajve - KosovaPress

Hoxha ka diskutuar për proceset të cilat ndërlidhen me agjendën evropiane të Kosovës, zhvillimet në rajon dhe deri tek lëvizja e lirë për qytetarët e Kosovës. Me këtë rast  ajo falënderoi amasbadorin Sardi...

Pacolli takon Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në

para 9 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - Medial

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli takohet me ambasadoren e Finlandës

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. “Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, diskutohet liberalizimi i vizave

para 9 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, diskutohet liberalizimi i vizave

para 9 muajve - KosovaPress

Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin e marrjes së detyrës së re, duke i ofruar mbështetjen dhe bashkëpunimin e Finlandës në proceset nëpër të cilat po kalon Republika e Kosovës. Në takim...

Pacolli takon ambasadoren finlandeze, diskutohet liberalizimi i vizave

para 9 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Pacolli kërkon mbështetjen e SHBA-së për konsolidimin e shtetësisë së Kosovës

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Zëvendës-kryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 9 muajve - KosovaPress

Gjatë këtij takimi, ministri Tahiri falënderoi diplomatin amerikan për bashkëpunimin dhe përkrahjen që ka ofruar Ambasada e SHBA-së në Kosovë, me theks të veçantë në fushën e sundimit të ligjit dhe forcimit...

Ministri Tahiri priti në takim ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie

para 9 muajve - Insajderi

Sot, Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Ja se çfarë po kërkon Pacolli nga Delawie

para 9 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin...

Pacoolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - 10minuta

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Pacolli takohet me Delawien, kërkon mbështetjen e ShBA-së për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

para 9 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delaëie kanë diskutuar për pozicionin...

Kërkesa e Pacollit për ambasadorin amerikan

para 9 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delaëie. Pacolli bashkë me Delaëien kanë diskutuar...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Mbështetja e SHBA në proceset e shtetndërtimit, rëndësi e madhe që Kosova të shënojë sukses

para 9 muajve - KosovaLive360

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Duke...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - KosovaPress

Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin aktual dhe prioritetet e politikës së Jashtme të Kosovës. Pacolli gjithashtu kërkoi bashkëpunim të ngushtë me përfaqësuesit e Shteteve...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 9 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Delawie takon edhe Pacollin

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme...

Pacolli paralajmëron ndryshime të personelit diplomatik, tregon se cilat janë prioritet e MPJ'së

para 9 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli në një status të orëve të natës ka treguar prioritet e ministrisë që ai do të udhëheq Zv/kryeministri i parë i Kosovës njëkohësisht Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli ka numëruar një sërë...

Zbulohet: Ja çka u diskutua në takimin Ramush Haradinaj- Isa Mustafa

para 9 muajve - GazetaBlic

Pas një përplasje të ashpër ndërmjet liderit të LDK, Isa Mustafa dhe atij të AAK, Ramush Haradinaj, sot pas një kohe të gjatë ka ndodhur takimi ndërmjet tyre. Ky takim ndodhi për shkak të dorëzim- pranimit...

Takimi i parë si kryeministër i Haradinajt me Delawie

para 9 muajve - Koha.net

Sot në orën 11:30, Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, do t’ia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Menjëherë pas kësaj, "në orën 12:00, Haradinaj pret në takim ambasadorin e Shteteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK