http://kariera.mk

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - BalkanWeb

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme.  Ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike se si të përmirësoni...

7 ushqimet që do t’ju ndihmojnë me problemet e gjumit

para 10 muajve - Portalb

Kemi folur gjatë për problemet e gjumit, ashtu sikurse kemi dhënë sugjerime mbi zgjidhjen e shqetësimeve të tilla. Pas një dite të gjatë e të lodhshme, ajo që duhey shmangur medoemos është pagjumësia....

Humbisni peshë lehtësisht duke mos ngrënë ushqim në këtë orë të ditës

para 10 muajve - Opinion

Ora biologjike e trupit tuaj mund të jetë përgjegjëse edhe për peshën tuaj. Të paktën në këtë konkluzion kanë dalë shkencëtarët. Organizma të ndryshëm kanë orë të ndryshme për mënyrën se si duhet të hanë...

Këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Koha Jone

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

Probleme me tretjen e ushqimit? Këto 10 këshilla ju vijnë në ndihmë

para 10 muajve - NOA

Tretja e ushqimeve është e rëndësishme, ndodh që tretja jo e mirë të shkaktojë fryrje të barkut, shtim në peshë si dhe probleme të tjera që shkojnë deri në sëmundje të ndryshme. Më poshtë do të lexoni...

6 këshilla për të rritur natyrshëm metabolizmin tuaj

para 10 muajve - Sovrani

Provoni këto shtatë këshilla super të lehta për të rritur në mënyrë natyrale metabolizmin tuaj: Hani 5-6 herë në ditë Mos u ngopni Pini shumë ujë Humbni peshën e tepërt Flini më shumë Pini çajëra të bërë...

7 mënyra për të luftuar pagjumësinë

para 10 muajve - Sovrani

Edhe pse mund të ketë shumë arsye për pagjumësi, duke filluar nga ankthi tek çrregullimet mjekësore, shumë prej nesh përjetojnë vështirësi gjumi në një moment të caktuar, përcjell Sovrani.info Më poshtë...

5 mënyra që ushqimet energjike të balancojnë trupin dhe mendjen

para 10 muajve - Sovrani

Pesë mënyra për të përdorur ushqime energjike për të balancuar trupin dhe mendjen tuaj: 1.Shiko për cilësinë Pa marrë parasysh se çfarë hani, zgjidhni cilësinë më të mirë që mundeni. Zgjidhni ushqime natyrale,...

Disa arsye përse nuk mund të flini

para 10 muajve - Sovrani

Nga telefonat e zhurmshëm e deri tek dritat e ndezura, këtu janë arsyet e vërteta që nuk mund të flini, përcjell Sovrani.info Drita Stresi Temperatura Teknologjia Janë 8 orë gjumë të mjaftueshme? Ende...

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Albeu

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

Njerëzit që hanë ngadalë mund të djegin më shumë kalori

para 10 muajve - Sovrani

Ngrënia e shpejtë ndikon mund t’ju bëjë dëm, përcjell Sovrani.info Studimet e bëra këshillojnë që ushqimin t’a përtypin mirë për një kohë të gjatë. Ngrënia e ngadalshme mund t’ju ndihmojë  në kontrollin...

Gjërat e përditshme që ngadalësojnë metabolizmin

para 10 muajve - Sovrani

Me disa nga ushqimet që konsumoni gjatë ditës ju mund të mendoni se po rritni metabolizmin tuaj, por shumë nga këto gjëra të fshehura që konsumojmë mund të ngadalësojnë metabolizmin. “Metabolizmi” është...

Fakte mbi pijet energjike

para 10 muajve - Sovrani

Energjia është diçka që të gjitha krijesat kanë nevojë. Këto pije dhe përbërësit brenda  mund të ndahen në disa kategori themelore: KALORITË Për të siguruar energji të mirëfilltë, një pije duhet të përmbajë...

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Gazeta Liria

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Gazeta Express

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

Disa këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Shqiptarja

Në rastet kur keni probleme me tretjen ka shumë probleme të tjera që do tju bezdisin dhe shqetësojnë më pas. Fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme....

Këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - RTV 21

Këshilla të dobishme dhe praktike se si të përmirësoni tretjen tuaj përmes metodave natyrale Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe...

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Telegrafi

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Syri

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Tetova Sot

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Lajmi.net

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

Për të mos shtuar peshë varet edhe ora kur ushqeheni

para 10 muajve - Zhurnal

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë dhe shëndetin tonë të përgjithshëm, transmeton Klan Kosova. Por ekspertët paralajmërojnë se shumë prej nesh nuk mendojnë për kohën që e konsumojmë ushqimin....

Për të mos shtuar peshë varet edhe ora kur ushqeheni

para 10 muajve - Tetova Sot

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë dhe shëndetin tonë të përgjithshëm, transmeton Klan Kosova. Por ekspertët paralajmërojnë se shumë prej nesh nuk mendojnë për kohën që e konsumojmë ushqimin....

10 këshilla si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

para 10 muajve - Arbresh

Tretja jo e mirë shkakton shpesh fryrje të barkut, shtim në peshë, por në se është kronike ajo shkakton edhe sëmundje të ndryshme. Në këtë artikull po ju sjellim disa këshilla të dobishme dhe praktike...

Për të mos shtuar peshë varet edhe ora kur ushqeheni

para 10 muajve - Syri

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë dhe shëndetin tonë të përgjithshëm, transmeton Klan Kosova. Por ekspertët paralajmërojnë se shumë prej nesh nuk mendojnë për kohën që e konsumojmë ushqimin....

Për të mos shtuar peshë varet edhe ora kur ushqeheni

para 10 muajve - Indeks.mk

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë dhe shëndetin tonë të përgjithshëm, transmeton Klan Kosova. Por ekspertët paralajmërojnë se shumë prej nesh nuk mendojnë për kohën që e konsumojmë ushqimin....

Për të mos shtuar peshë varet edhe ora kur ushqeheni

para 10 muajve - Klan Kosova

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë dhe shëndetin tonë të përgjithshëm, transmeton Klan Kosova. Por ekspertët paralajmërojnë se shumë prej nesh nuk mendojnë për kohën që e konsumojmë ushqimin....

Këto janë 5 ushqimet që nuk duhet t’i hani para gjumit

para 10 muajve - Gazeta e re

Të gjithë e dimë se nuk duhet të pimë kafe në darkë vonë, pasi do të kemi probleme me gjumin. Gjithashtu e dimë se ëmbëlsirat para se të flemë na bëjnë keq për dhëmbët. Por, ka edhe disa ushqime të tjera,...

Për të mos shtuar peshë varet edhe ora kur ushqeheni

para 10 muajve - Infokusi

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë dhe shëndetin tonë të përgjithshëm, transmeton Klan Kosova. Por ekspertët paralajmërojnë se shumë prej nesh nuk mendojnë për kohën që e konsumojmë ushqimin....

Për të mos shtuar peshë varet edhe ora kur ushqeheni

para 10 muajve - Gazeta e re

Ushqimi që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë dhe shëndetin tonë të përgjithshëm. Por, ekspertët paralajmërojnë se shumë prej nesh nuk mendojnë për kohën që e konsumojmë ushqimin, transmeton Klan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK