http://kariera.mk

Shkëlzen Berisha: Kush e do Azem Hajdarin të vrasë frikën përballë Ramës, Xhafës dhe Ruçit

para 10 muajve - Syri

Një ditë më parë Partia Demokratike nderoi kujtimin e Azem Hajdarit duke i paguar nderin që ai pagoi me jetë partisë më të madhe opozitare në vend dhe vetë demokracisë në Shqipëri. Krerët më të lartë të...

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: Si u arratis Fatos Nano nga malet dhe roli i Sali Berishës

para 10 muajve - Indeks.mk

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Shkëlzen Berisha: Kush e do Azemin gjallë, të vrasë frikën

para 10 muajve - Opinion

Djali i ish-Kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha përmes një statusi në rrjetet sociale i kërkon liderit të partisë së tij të vrasë frikën dhe të përballet me kundërshtarët edhe në nder të Azemit....

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: Si u arratis Fatos Nano nga malet dhe roli i Sali Berishës

para 10 muajve - Telegrafi

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH-it: Si u arratis Fatos Nano nga malet

para 10 muajve - Indeks online

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Shkëlzen Berisha: Kush e do Azemin të vrasë frikën përballë Ramës, Xhafës dhe Ruçit

para 10 muajve - Syri

Një ditë më parë Partia Demokratike nderoi kujtimin e Azem Hajdarit duke i paguar nderin që ai pagoi me jetë partisë më të madhe opozitare në vend dhe vetë demokracisë në Shqipëri. Krerët më të lartë të...

Apel për PD-në, Shkëlzen Berisha: Kush e do Azemin të vrasë frikën përballë Ramës, Xhafës dhe Ruçit

para 10 muajve - Syri

Një ditë më parë Partia Demokratike nderoi kujtimin e Azem Hajdarit duke i paguar nderin që ai pagoi me jetë partisë më të madhe opozitare në vend dhe vetë demokracisë në Shqipëri. Krerët më të lartë të...

Shkëlzen Berisha: Kush e do Azem Hajdarin të vrasë frikën përballë Ramës, Xhafës dhe Ruçit

para 10 muajve - Opozita

Një ditë më parë Partia Demokratike nderoi kujtimin e Azem Hajdarit duke i paguar nderin që ai pagoi me jetë partisë më të madhe opozitare në vend dhe vetë demokracisë në Shqipëri. Krerët më të lartë të...

Klosi flet për vrasjen e Hajdarit: Si u arratis Nano nga malet dhe roli i Berishës

para 10 muajve - Albeu

Ditën e djeshme demokratatët e familjarët e Azem Hajdarit përkujtuan atë dhe vrasjen e tij 19 vite më parë. Ngjarja e rëndë ndodhi në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, dhe u ekzekutua në afërsi të selisë...

"Sali Berisha bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit. Si u arratis Fatos Nano përmes maleve"

para 10 muajve - Gazeta Express

Dje u shënuan 19 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit. Është cilësuar si vrasja e shekullit të 20-të, pasi asnjëherë nuk u zbardh e vërteta e plotë e ngjarjes mafioze të 12 shtatorit të vitit 1998. Kjo ngjarje...

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: Si u arratis Fatos Nano nga malet dhe roli i Sali Berishës

para 10 muajve - Almakos

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: Si u arratis Fatos Nano nga malet dhe roli i Sali Berishës

para 10 muajve - Fakti Ditor

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: Si u arratis Fatos Nano nga malet

para 10 muajve - Insajderi

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Klosi flet për vrasjen e Hajdarit: Si u arratis Nano nga malet dhe roli i Berishës

para 10 muajve - Gazeta Max

Ditën e djeshme demokratatët e familjarët e Azem Hajdarit përkujtuan atë dhe vrasjen e tij 19 vite më parë. Ngjarja e rëndë ndodhi në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, dhe u ekzekutua në afërsi të selisë...

Fatos Klosi: Berisha bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, i thur lavde por e shfrytëzoi për grushtin e shtetit më 14 shtator, ja si Nano u arratis përmes maleve

para 10 muajve - Sot News

Shënohen 19 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit. Është cilësuar si vrasja e shekullit të 20-të, pasi asnjëherë nuk u zbardh e vërteta e plotë e ngjarjes mafioze të 12 shtatorit të vitit 1998. Kjo ngjarje pasoi...

Idajet Beqiri: Sali Berisha organizoi grushtin e shtetit më 1998 me ndihmën e Bujar Bukoshit, Azem Hajdarin e bëri “kurban”

para 10 muajve - Sot News

Vrasja e Azem Hajdarit ishte në fakt një vrasje e paralajmëruar. Jo në aspektin që Azem Hajdari ishte futur në gjynahe të rënda me Shqipërinë dhe shqiptarët, për shkak të urës së zjarrit që përdori për...

Në 19 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, vajza e tij Rudina e përkujton të atin si deputete e PD

para 10 muajve - Gazeta 55

Hajdari: Në Kuvend plotësoj dëshirën e babait, si zë i fortë opozitar do të mbroj interesat e Shqipërisë Ceremoniali/Ish kryeministri Berisha:Të çojmë në vend idealet demokratike për të cilat Azem Hajdari...

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: si u arratis Fatos Nano nga malet dhe roli i Sali Berishës

para 10 muajve - Te Sheshi

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Vrasja e Azem Hajdarit, flet ish-kreu i SHISH: si u arratis Fatos Nano nga malet dhe roli i Sali Berishës

para 10 muajve - AlbPress

Në mbrëmjen e 12 shtatorit të 1998-ës, u ekzekutua në afërsi të selisë së PD-së, ish-lideri i dhjetor ´90, Azem Hajdari, që në atë kohë ishte deputet dhe kryetar i komisionit parlamentar të sigurisë. 19...

Fatos Klosi: Berisha, bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit

para 10 muajve - 24 ore

Dje u shënuan 19 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit. Është cilësuar si vrasja e shekullit të 20-të, pasi asnjëherë nuk u zbardh e vërteta e plotë e ngjarjes mafioze të 12 shtatorit të vitit 1998. Kjo ngjarje...

Topalli tregon foton e liderëve të vërtetë: Pa llogari dhe me zemër për të çuar Shqipërinë...

para 10 muajve - Gazeta Express

Ish kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka përkujtuar në një mënyrë të veçantë 12 shtatorin e vitit 1997, ku në Shqipëri ndodhi një ngjarje që do të mbahet mend në historinë e vendit. 20 vite më parë,...

Topalli kujton Azem Hajdarin, ja çfarë shkruan

para 10 muajve - Koha Jone

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka përkujtuar sot dëshmorin e demokracisë, Azem Hajdarin. Topalli ka postuar në Facebook, një foto ku ka dalë së bashku me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe...

Topalli kujton Azem Hajdarin, ja çfarë shkruan…

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 2 Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka përkujtuar sot dëshmorin e demokracisë, Azem Hajdarin. Topalli ka postuar në Facebook, një foto ku ka dalë së bashku me ish-kryeministrin Sali...

FOTO/ Topalli nxjerr nga arkivi foton me Azem Hajdarin: Ja dy liderët e vërtetë

para 10 muajve - Sot News

Në 19-vjetorin e vdekjes së Azem Hajdaritm, ish-deputetja e PD-së, Jozefina Topalli e ka përkujtuar atë me një foto dhe disa rreshta. Topalli ka postuar në “Facebook” një foto ku shfaqet me Azemin e Berishën...

Jozefina Topalli nxjerr nga arkivi foton me Azem Hajdarin, tregon dy liderët e vërtetë

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ish-deputetja e PD-së, Jozefina Topalli që u la jashtë listave të Partisë Demokratike nga kreu i PD-së në zgjedhejt e përgjithshme, përkujton sot me një foto e pak rreshta Azem Hajdarin në 19-vjetorin...

Votat e PD pro Ruçit/ Kreu i FRPD: Blerja e votave, kambanë alarmi

para 10 muajve - Sot News

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka përkujtuar 19-vjetorin e ndarjes nga jeta të Azem Hajdarit. Në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Këlliçi shkruan se sot duhet të jemi kokulur para Azemit, jo vetëm nga nderimi...

Topalli përkujton Azem Hajdarin, mesazh të fortë Bashës

para 10 muajve - Shqiptarja

Ish-kryetarja e Parlamentit dhe ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka përkujtuar sot Azem Hajdarin, i cili u nda nga jeta 19 vite më parë. Përmes një mesazhi të shkurtër në faqen e...

Topalli kujton Azem Hajdarin, ja çfarë shkruan

para 10 muajve - Syri

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka përkujtuar sot dëshmorin e demokracisë, Azem Hajdarin. Topalli ka postuar në Facebook, një foto ku ka dalë së bashku me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe...

Nuk shkoi në homazhe, ja si e kujton Jozefina Topalli, Azem Hajdarin

para 10 muajve - Opinion

Sot janë bërë 19 vite nga vrasja e pishtarit të demokracisë, Azem Hajdari. Si çdo vit në nder të tij u zhvillua një ceremoni përkujtimore tek memoriali në qendër të Tiranës. Ra në sy mungesa e Jozefina...

Topalli kujton Azemin por nuk harron Berishën: Me liderat e vërtetë

para 10 muajve - Albeu

Ditën e sotme demokratët përkujtuan 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit . Për këtë ngjarje të rëndësishme për demokratëtt, ka reaguar edhe ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli . Me anë të një postimi...

Votat e PD pro Ruçit/ Kreu i FRPD: Blerja e votave, këmbanë alarmi

para 10 muajve - Sot News

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka përkujtuar 19-vjetorin e ndarjes nga jeta të Azem Hajdarit. Në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Këlliçi shkruan se sot duhet të jemi kokulur para Azemit, jo vetëm nga nderimi...

Topalli përkujton Azem Hajdarin dhe “thumbon” Bashën: Me liderë të vërtetë…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Jozefina Topalli ka kujtuar me një foto në rrjetin social Facebook ish-liderin e Partisë Demokratike, Azem Hajdari, i vrarë në vitin 1998. Në foto ajo ka pozuar edhe krah  ish-kryeministrit Sali Berisha,...

Kreu i FRPD: Para 19 vjetësh PS na vrau Azemin, sot e bëjnë më lehtë, na blejnë deputetët për të votuar Ruçin...

para 10 muajve - Syri

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike FRPD, Belind Këlliçi, ka reaguar sot në ceremoninë përkujtimore në nder të 19-vjetorit të vdekjes së Azem Hajdari. Këlliçi shkruan se “sot duhet te jemi kokulur...

Kreu i FRPD: Blerja e votave të demokratëve, kambanë alarmi

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka përkujtuar 19-vjetorin e ndarjes nga jeta të Azem Hajdarit. Në faqen e tij zyrtare në Facebook, Këlliçi shkruan se sot duhet të jemi...

PD 19 vjet pa Azem Hajdarin

para 10 muajve - ABC News

Demokratët përkujtuan sot 19 vjetorin e mungesës së Azem Hajdarit mes tyre. Tek homazhet pranë memorialit ku ai dhe Besim Çerja u vranë, nuk folën vetëm Lulzim Basha dhe Sali Berisha, por dhe e bija e ...

I shpëtoi 5 atentateve, enigma e vrasjes së Azem Hajdarit

para 10 muajve - Albeu

Sot është 19 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit . Ngjarja e rëndë ku dhe humbi jetën ndodhi më 12 shtator 1998, në Tiranë. Azem Hajdari ishte një ndër themeluesit e Partisë Demokratike. Vrasja e Hajdarit...

Përkujtohet 19-vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit

para 10 muajve - Top Channel

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u zotua se në kuadër të vlerave e idealeve të një prej eksponentëve të shquar demokrat “nuk do të...

Demokratët përkujtojnë Azem Hajdarin

para 10 muajve - RTSH

Demokratët përkujtuan Azem Hajdarin, ish kryetarin e parë të Partisë Demokratike dhe heroin e demokracisë, ekzekutuar pranë ish selisë së PD-së , në 12 shtator të 98-ës. Edhe pse munguan shumë ish bashkëpunëtorë...

Kujtohet Azem Hajdari, mungojnë disa nga figurat e vjetra të PD

para 10 muajve - Vizion Plus

Si çdo 12 shtator demokratët nderuan kujtimin e Azem Hajdarit. Rastësia solli që në këtë 19-vjetor të vrasjes së tij, Rudina Hajdarit, e bija e themeluesit të PD-së, të mbajë fjalimin e parë në Kuvend,...

FOTO-LAJM/ Topalli kujton Azem Hajdarin, ja çfarë shkruan

para 10 muajve - Opozita

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka përkujtuar sot dëshmorin e demokracisë, Azem Hajdarin. Topalli ka postuar në Facebook, një foto ku ka dalë së bashku me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe...

Kreu i FRPD: Para 19 vjetësh PS na vrau Azemin, sot e bëjnë më lehtë, na blejnë deputetët për të votuar Ruçin…

para 10 muajve - Opozita

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike FRPD, Belind Këlliçi, ka reaguar sot në ceremoninë përkujtimore në nder të 19-vjetorit të vdekjes së Azem Hajdari. Këlliçi shkruan se “sot duhet te jemi kokulur...

?Para 19 vjetësh na e vranë Azemin, sot na i vjedhin votat në Kuvend?

para 10 muajve - Albeu

Ditën e sotme demokratët përkujtojnë Azem Hajdarin në 19-vjetorin e vrasjes së tij. Në këtë ditë të rëndësishme për demokratët ka reaguar kreu i FRPD i cili me anë të një postimi në Facebook shkruan se...

Kreu i FRPD: Para 19 vjetësh na vranë Azemin, sot na blejnë deputetët për të votuar Ruçin

para 10 muajve - BalkanWeb

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka bërë një status në Facebook në nder të 19-vjetorit të vdekjes së Azem Hajdari. Këlliçi shkruan se “sot duhet te jemi kokeulur para Azemit,...

PD përkujton Azem Hajdarin në 19-vjetorin e vrasjes

para 10 muajve - Koha.net

Partia Demokratike e Shqipërisë ka përkujtuar sot 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u zotua se në kuadër të vlerave e idealeve të një prej eksponentëve të shquar demokrat...

Përkujtohet 19-vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit

para 10 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u zotua se në kuadër të vlerave e idealeve të një prej eksponentëve të shquar demokrat “nuk do të...

"Më duket sikur dje kemi pirë kafen e fundit në oborrin e PD-së me ty, qetesia dhe paqja nuk ishin.."

para 10 muajve - Gazeta Express

Sot bëhen 19 vite pa një prej ish themeluesve dhe deputetët të PD-së, Azem Hajdarit. Miq dhe të afërm kanë kryer homazhe në memorialin që është ngritur në nderim të figurës së tij, ndërsa të tjerë kanë...

Topalli kujton Azem Hajdarin me një foto:me liderë të vërtetë, në opozitën e vështirë të 1997

para 10 muajve - Te Sheshi

Ish-deputetja demokrate, Jozefina Topalli, ka kujtuar me një foto në rrjetet sociale liderin e dhjetor ´90, Azem Hajdarin, i vrarë në vitin 2008. “20 vjet më parë, në opozitën e vështirë të 97-ës, por...

Berisha përkujton Azem Hajdarin dhe përcjell një mesazh për demokratët: Të jetësojmë idealet e tij

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Sot, kur shënohen 19 vite nga vdekja e Azem Hajdarit, demokratët janë mbledhur sërish për të përkujtuar përpjekjet e tij për lirinë dhe demokracinë në Shqipëri. Teksa e ka cilësuar akt barbar vrasjen...

Berisha kujton Azem Hajdarin: Heroi që u vra nga regjimi komunist

para 10 muajve - Albeu

Ditën e sotme shënohet 19-vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit . Në këtë përkujtimor, demokratët janë mbledhur sërish për të përkujtuar përpjekjet e tij për lirinë dhe demokracinë në Shqipëri. Teksa e ka...

PD, homazhe në memorialin e Azem Hajdarit 19 vjet pas vrasjes

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Deputetët e Partisë Demokratike kanë përkujtuar sot ish-liderin demokrat, Azem Hajdari 19 vjet pas vrasjes së tij në 12 shtator të vitit 1998. Demokratët kanë shkuar në memorialin e Hajdarit, ku kanë vendosur...

Kreu i FRPD: Para 19 vjetësh na vranë Azemin, sot na blejnë deputetët

para 10 muajve - Koha Jone

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka bërë një status në Facebook në nder të 19-vjetorit të vdekjes së Azem Hajdari. Këlliçi shkruan se “sot duhet te jemi kokeulur para Azemit,...

Basha: Nuk do e tradhtojmë kurrë vlerën e Azem Hajdarit. Berisha: Vazhdojmë me idealet e tij

para 10 muajve - NOA

Demokratët bënë sot homazhe me rastin e 19-vjetorit të vdekjes së ish-deputetit demokrat Azem Hajdari. Në fjalën e rastit pranë memorialit përkujtimor, kryedemokrati Lulzim Basha, tha se përkujtohet tribuni...

Topalli kujton Azem Hajdarin me një foto:me liderë të vërtetë, në opozitën e vështirë të 1997

para 10 muajve - AlbPress

Ish-deputetja demokrate, Jozefina Topalli, ka kujtuar me një foto në rrjetet sociale liderin e dhjetor ´90, Azem Hajdarin, i vrarë në vitin 2008. “20 vjet më parë, në opozitën e vështirë të 97-ës, por...

"Para 19 vjetësh Azemin e vranë, ndërsa sot deputetët na i blejnë për të votuar Ruçin"

para 10 muajve - Gazeta Express

Demokratet kane perkujtuar sot 19 vjetorin e ndarjes nga jeta te nje prej themeluesve te PD-se, Azem Hajdarit. Teksa te gjithe demokratet kane kryer homazhe para memorialit te Hajdarit, ne nje postim ne...

PD përkujton Azem Hajdarin, ja nekrologjia e ‘Independent’

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 10 Partia Demokratike, miq dhe familjarë kanë kujtuar sot vrasjen e Azem Hajdarit. Në homazhet e zhvilluara në memorialin e tij, kryetari i PD Lulzim Basha tha se sot kujtohet vepra e tij. “Jemi...

Ndërpritet seanca, deputetët e PD drejt memorialit të Azem Hajdarit

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas ndërprerjes së seancës plenare nga kryetari i ri i Kuvendit, për të rifilluar gjysmë orë më vonë, deputetet e Partisë Demokratike do të përkujtojnë sot ish-liderin Azem Hajdari. Mësohet se...

Berisha thirrje demokratëve: Realizoni idealet e Azem Hajdarit

para 10 muajve - Koha Jone

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte sot i pranishëm në homazhet e kryera pranë memorialit të Azem Hajdarit, me rastin e 19-vjetorit të ndarjes së tij nga jeta. Në fjalën e tij, Berisha e quajti Azem Hajdarin...

Berisha thirrje demokratëve: Realizoni idealet e Azem Hajdarit

para 10 muajve - Shqiptarja

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte sot i pranishëm në homazhet e kryera pranë memorialit të Azem Hajdarit, me rastin e 19-vjetorit të ndarjes së tij nga jeta. Në fjalën e tij, Berisha e quajti Azem Hajdarin...

Vrasja e Azem Hajdarit, Basha: S?do i tradhëtojmë kurrë vlerat e tij

para 10 muajve - Albeu

Ditën e sotme demokratët përkujtojnë liderin historik Azem Hajdari Me kërkesë të opozitës, kryetari i ri i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu seancën plenare, për të rifilluar gjysmë orë më vonë, ndërsa deputetet...

Basha e Berisha kujtojnë Azem Hajdarin: Frymëzim për shqiptarët

para 10 muajve - Ora news

Partia Demokratike, miq dhe familjarë kanë kujtuar sot vrasjen e Azem Hajdarit. Në homazhet e zhvilluara në memorialin e tij, Basha tha se sot kujtohet vepra e tij, i cili luftoi dhe dha jetën për liri...

Berisha thirrje demokratëve: Ja frymëzimi që na jep Azem Hajdari...Besoj se do ja dalim!

para 10 muajve - Gazeta Express

Beteja e Azem Hajdarit, një nga themeluesit e Partisë Demokratike, e para forcë politike pas rënies së regjimit komunist në Shqipëri, është aktuale edhe në ditët e sotme, në demokracinë 27-vjeçare. Por...

19 vjet pa Azem Hajdarin, Basha: Do luftojmë për liri e demokraci

para 10 muajve - Shqiptarja

Eksponentë të lartë të Partisë Demokratike kanë përkujtuar sot 19-vjetorin e ndarjes nga jeta të Azem Hajdarit. Nga memoriali i Azem Hajdarit, ku po kryhen homazhe në nderim të Azem Hajdarit, kryedemokrati...

Demokratët përkujtojnë Azem Hajdarin, Basha: Nuk do pranojmë kurrë një diktaturë të re krimi

para 10 muajve - Sot News

Përkujtohet sot figura e Azem Hajdarit, lideri historik i cili u vra 19 vite më parë. Partia Demokratike ka kryer homazhe te memoriali i Hajdarit, duke u larguar nga Kuvendi për t'u rikthyer gjysmë ore...

‘Azem Hajdari’, flet Berisha: Të çojmë në vend idealet për të cilat ai dha jetën

para 10 muajve - Syri

Ish-kreu i PD-së dhe ish-kryeministri Sali Berisha, i pranishëm në ceremoninë e kujtimit të Azem Hajdarit ka bërë thirrje për të vazhduar idealet për të cilat ai dha jetën. Ish-kryeministri u shpreh se...

Të larguarit e PD-së mungojnë në homazhet për Azem Hajdarin

para 10 muajve - Opinion

Jozefina Topalli, Majlinda Bregu, Astrit Patozi, etj. munguan sot në ceremoninë përkujtimore për Azem Hajdarin që u zhvillua rreth orës 11:00 tek memoriali i tij në Tiranë. Ceremonia u transmetua live...

Ndërpritet seanca, deputetët e PD drejt memorialit të Azem Hajdarit. Basha: S’do i tradhtojmë kurrë vlerat e tij

para 10 muajve - Koha Jone

Pas ndërprerjes së seancës plenare nga kryetari i ri i Kuvendit, për të rifilluar gjysmë orë më vonë, deputetet e Partisë Demokratike do të përkujtojnë sot ish-liderin Azem Hajdari. Mësohet se demokratët...

Përkujtohet Azem Hajdari, Basha: Ai përfaqësonte luftën pa kompromis ndaj krimit

para 10 muajve - Syri

Demokratët kanë përkujtuar sot Azem Hajdarin dhe Besnik Çerjen në 19 vjetorin e vrasjes së tyre. Duke folur në këtë ceremoni, kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh se ‘Azem Hajdari përfaqësonte luftën pa...

Ndërpritet seanca, deputetet e PD drejt memorialit të Azem Hajdarit

para 10 muajve - Koha Jone

Pas ndërprerjes së seancës plenare nga kryetari i ri i Kuvendit, për të rifilluar gjysmë orë më vonë, deputetet e Partisë Demokratike do të përkujtojnë sot ish-liderin Azem Hajdari. Mësohet se demokratët...

Karrigia e Azem Hajdarit nuk është më bosh, ja zëri i denjë që e përfaqëson

para 10 muajve - Gazeta Express

19 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, pishtarit të lirisë, në karrigen e tij në Kuvendin e Shqipërisë, është ulur e bija. Rudina Hajdari, vajza që studioi në Amerikë, u rikthye në Shqipëri për të ndjekur...

19 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, dënimet dhe misteret e krimit

para 10 muajve - Albeu

Më 12 shtator 1998, vritet në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari , ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit komunist në Shqipëri dhe vendosjen e pluralizmit...

Demokratët përkujtojnë Azem Hajdarin. Flet e bija: Sot në Kuvend do të plotësoj dëshirën tënde

para 10 muajve - Blitz

Demokratët kanë përkujtuar ditën e sotme liderin e tyre historik Azem Hajdarin në 19-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. Gramoz Ruçi ka ndërprerë seancën plenare  për të rifilluar gjysmë orë më vonë, ndërsa...

Demokratët përkujtojnë Azem Hajdarin, Basha: Nuk do tradhëtojmë kurrë vlerat e tij

para 10 muajve - Opozita

Demokratët kanë përkujtuar sot Azem Hajdarin dhe Besnik Çerjen në 19 vjetorin e vrasjes së tyre, më 12 shtator të 98-ës. Pas kënduan të gjithë Himin kombëtar, i pari që mori fjalën para memorialit ishte...

Përkujtohet 19-vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit

para 10 muajve - 10minuta

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u zotua se në kuadër të vlerave e idealeve të një prej eksponentëve të shquar demokrat “nuk do të...

19 vjet pa Azem Hajdarin: Biografia e liderit me jetë të trazuar që shembi diktaturën

para 10 muajve - Koha Jone

Vitet ’90-ta të shekullit të kaluar për Shqipërinë ishin vite epokale të saj. Në këtë kohë nga Universiteti i Tiranës doli studenti me guxim të pashembullt, Azem Hajdari kundër diktaturës në Shqipëri....

Sot, 19 vjet pa Azem Hajdarin: biografia e liderit me jetë të trazuar që shembi diktaturën

para 10 muajve - Syri

Vitet ’90-ta të shekullit të kaluar për Shqipërinë ishin vite epokale të saj. Në këtë kohë nga Universiteti i Tiranës doli studenti me guxim të pashembullt, Azem Hajdari kundër diktaturës në Shqipëri....

Belind Këlliçi: Azemin e vranë se nuk shiste idealet, sot po na i blejnë deputetët…

para 10 muajve - AlbPress

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 19-vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari, një ritual ky i përvitshëm që organizohet nga kjo parti. E veçanta e homazheve të sotme ishte fakti që vajza e...

Belind Këlliçi: Azemin e vranë se nuk shiste idealet, sot po na i blejnë deputetët…

para 10 muajve - Te Sheshi

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 19-vjetorin e vrasjes së ish-deputetit Azem Hajdari, një ritual ky i përvitshëm që organizohet nga kjo parti. E veçanta e homazheve të sotme ishte fakti që vajza e...

Përkujtohet 19-vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit

para 10 muajve - Gazeta e re

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u zotua se në kuadër të vlerave e idealeve të një prej eksponentëve të shquar demokrat “nuk do të...

Përkujtohet 19-vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit

para 10 muajve - KosovaPress

“Bashkimi në vlerat më të mira patriotike, atdhetare, në një shoqëri dhe vllazëri politike që e ka emrin PD, por dhe shumë më gjerë se kësaj, mirënjohja dhe krenaria dhe sensi i kurajos na bashkon e do...

Berisha: demokratët të frymëzohen mbi idealet e Azemit, beteja e tij vazhdon

para 10 muajve - Te Sheshi

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se beteja e Azem Hajdarit është aktuale edhe në ditët e sotme, në demokracinë 27-vjeçare. Sipas Berishës, demokratët duhet të vijojnë betejën mbështetur mbi idealet e...

Berisha: demokratët të frymëzohen mbi idealet e Azemit, beteja e tij vazhdon

para 10 muajve - AlbPress

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se beteja e Azem Hajdarit është aktuale edhe në ditët e sotme, në demokracinë 27-vjeçare. Sipas Berishës, demokratët duhet të vijojnë betejën mbështetur mbi idealet e...

Homazhe në 19 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, Rudina: të bashkojmë Shqipërinë më shumë se kurrë…

para 10 muajve - AlbPress

Rudina Hajdari, vajza e ish-deputetit Azem Hajdari, i vrarë 19 vjet më parë pranë selisë së PD-së të asaj kohe, ka bërë homazhe pranë memorialit të heroit të demokracisë, i ngritur në vendin ku ish-lideri...

Homazhe në 19 vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, Rudina: të bashkojmë Shqipërinë më shumë se kurrë…

para 10 muajve - Te Sheshi

Rudina Hajdari, vajza e ish-deputetit Azem Hajdari, i vrarë 19 vjet më parë pranë selisë së PD-së të asaj kohe, ka bërë homazhe pranë memorialit të heroit të demokracisë, i ngritur në vendin ku ish-lideri...

Sot, 19 vjet pa Azem Hajdarin: biografia e liderit me jetë të trazuar që shembi diktaturën

para 10 muajve - Opozita

Vitet ’90-ta të shekullit të kaluar për Shqipërinë ishin vite epokale të saj. Në këtë kohë nga Universiteti i Tiranës doli studenti me guxim të pashembullt, Azem Hajdari kundër diktaturës në Shqipëri....

Përvjetori i tribunit të demokracisë/Azem Hajdari, vizion heroik në pavdekësi…

para 10 muajve - Gazeta 55

“E ëmbël dhe e bukur/Është të vdesësh për Atdhe Dhe të lirë të lësh pas vetes/ Fëmijët, shtëpinë dhe çdo gjë tjetër…”(Homeri) Katër shtatori është ditëlindja e Sarës, vajzës time të dytë. Këtë vit e festuam...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK