http://kariera.mk

Qeveria jep 100 mijë dollarë për të prekurit nga Uragani “Irma”

para 6 muajve - Sot News

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Uragani "Irma", Shqipëria 100 mijë dollarë për të prekurit në ShBA

para 6 muajve - Shqiptarja

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Uragani "Irma", Shqipëria 100 mijë dollarë për të prekurit në ShBA

para 6 muajve - Shqiptarja

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Uragani "Irma", Shqipëria 100 mijë dollarë për të prekurit në ShBA

para 6 muajve - Shqiptarja

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Bilanci i uraganit Irma, 63 të vdekur, rikthehen të evakuuarit

para 6 muajve - Opinion

Të paktën 63 persona në Karaibe dhe Shtetet e Bashkuara kanë mbetur të vdekur për shkak të Uraganit Irma. Autoritetet kanë lejuar rikthimin në shtëpi të banorëve të evakuuar, ndërkohë që niveli i shkatërrimit...

“Irma”, rëndohet bilanci. 5 të vdekur nga një shtëpi të moshuarish

para 6 muajve - Top Channel

Bilanci tragjik i uraganit “Irma”, në ditët më aktive të tij nga ishujt e Karaibeve e deri në Florida, shtohet edhe me 5 viktima të tjerë në shtetin amerikan, pavarësisht mosekzistencës së tij. Të vdekurit...

Bilanci i uraganit Irma, 63 të vdekur, rikthehen të evakuuarit

para 6 muajve - Ora news

Të paktën 63 persona në Karaibe dhe Shtetet e Bashkuara kanë mbetur të vdekur për shkak të Uraganit Irma. Autoritetet kanë lejuar rikthimin në shtëpi të banorëve të evakuuar, ndërkohë që niveli i shkatërrimit...

Rritet numri i viktimave në një azil në Florida

para 6 muajve - Syri

Ka shkuar në gjashtë numri i të vdekurve në një azil në Florida si pasojë e ndërprejes së energjisë për disa ditë. Policia ka gjetur tre viktima në azil dhe tre të tjerë kanë humbur jetën në spiatl. Komentet Shto koment

Yjet e filmit dhe muzikës ndihmojnë viktimat e uraganit

para 6 muajve - RTV 21

Aksioni “Dorë më dorë” ka zgjatur një orë Yjet e njohura të filmit dhe muzikës amerikane, në mesin e të cilëve George Clooney, Julia Roberts, Leonardo Dicaprio, Tom Hanks, Beyonce, kanë marrë pjesë në...

Yjet e filmit dhe muzikës ndihmojnë viktimat e uraganit

para 6 muajve - Koha.net

Yjet e njohura të filmit dhe muzikës amerikane, në mesin e të cilëve George Clooney, Julia Roberts, Leonardo Dicaprio, Tom Hanks, Beyonce, kanë marrë pjesë në aksionin e organizuar për mbledhjen e parave...

Pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës

para 6 muajve - Klan Kosova

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Të paktën pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës ​

para 6 muajve - Gazeta Express

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Pasi shkatërroi Floridan, tani Xhorxhia në shënjestrën e uraganit “Irma”

para 6 muajve - Medial

Javën e kaluar uragani “Irma” shkaktoi vdekje dhe shkatërrim në ishujt e Karaibeve, para se të godiste Floridan. Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5, në historinë e Atlantikut, sipas...

​Pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës

para 6 muajve - Indeks online

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas 'Irmës'

para 6 muajve - Zeri

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës

para 6 muajve - GazetaBlic

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës

para 6 muajve - Zeri

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Rritet numri i viktimave në një azil në Florida

para 6 muajve - Opozita

Ka shkuar në gjashtë numri i të vdekurve në një azil në Florida si pasojë e ndërprejes së energjisë për disa ditë. Policia ka gjetur tre viktima në azil dhe tre të tjerë kanë humbur jetën në spiatl. Related

Operacione kërkim-shpëtimi pas uraganit Irma

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Në ishujt Keys të Floridas po zhvillohen operacione të kërkim-shpëtimit për njerëzit e bllokuar nga uragani Irma. Presidenti francez Emmanuel Macron po viziton sot Shën Martinin dhe Shën Barthelemy në...

Bashkimi bën fuqinë! Yjet e Hollywoodit, bashke per te kerkuar ndihme per viktimat nga uraganet

para 6 muajve - Vizion Plus

Beyonce, Justin Bieber, George Clooney, Cher, Leonardo DiCaprio dhe Jamie Foxx, bashkuan forcat për një kauzë madhore. Yjet e Hollywood-it, bënë apel në transmetim LIVE për donacione, të cilat do të shkojnë...

Uragani ‘Irma’/ Kishin mbetur pa drita prej ditësh, humbin jetën pesë persona në një azil

para 6 muajve - Syri

Pesë persona janë raportuar të vdekur pasi azili kishte mbetur pa energji elektrike prej ditësh, raporton Syri.net Tre prej tyre janë gjetur të vdekur në azil nga policia ndërsa dy të tjerë ka ndërruar...

Irma, pesë të vdekur në shtëpinë e të moshuarve të mbetur pa energji

para 6 muajve - Ora news

Pesë të moshuar në një azil pleqsh në Florida që mbeten pa energji elektrike pas goditjes nga uragani Irma kanë humbur jetën. Policia evakuoi rreth 120 banorë të mërkurën nga objekti, të cilin stuhia la...

Irma ‘rrafshon’ një ishull të tërë

para 6 muajve - Aktuale

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Pamjet...

Uragani Irma, 5 të vdekur nga një shtëpi të moshuarish

para 6 muajve - Arbresh

Bilanci tragjik i uraganit “Irma”, në ditët më aktive të tij nga ishujt e Karaibeve e deri në Florida, shtohet edhe me 5 viktima të tjerë në shtetin amerikan, pavarësisht mosekzistencës së tij. Të vdekurit...

Të paktën pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës ​

para 6 muajve - Gazeta Liria

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës

para 6 muajve - Infokusi

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

“Irma” shkatërron shtëpinë e Donald Trumpit

para 6 muajve - Zeri

Ishujt Karaibe, që gjenden në mes të Amerikës Jugore dhe asaj Veriore, kanë qenë gjithnjë territore të kërcënuara nga uraganet dhe stuhitë e llojeve të ndryshme. Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të...

Yjet e filmit dhe muzikës ndihmojnë viktimat e uraganit

para 6 muajve - Gazeta e re

Yjet e njohura të filmit dhe muzikës amerikane, në mesin e të cilëve George Clooney, Julia Roberts, Leonardo Dicaprio, Tom Hanks, Beyonce, kanë marrë pjesë në aksionin e organizuar për mbledhjen e parave...

VIDEO/ Irma ‘rrafshon’ një ishull të tërë

para 6 muajve - Syri

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që  ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Irma, shkaktoi 5 të vdekur edhe në një azil

para 6 muajve - Te Sheshi

Pesë persona kanë vdekur në një azil në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë, si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e mërkurë,...

FOTO/ ‘Irma’ nuk kursen as shtëpinë e Donald Trump

para 6 muajve - Syri

Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të gjithë ishujt më të famshëm në botë, ato të Karaibeve. Ndër shtëpitë luksozë në ishujt Karaibe ishte edhe shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump. Shtëpia e...

Bilanci i uraganit: 58 të vdekur në Karaibe dhe SHBA

para 6 muajve - Ora news

Të paktën 18 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma duke e çuar bilancin e vdekjeve deri më tani në 58. Teksa stuhia është zbutur, të...

Pas 'Irmës', çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Zeri

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Trump do të vizitojë rajonin e goditur nga uragani Irma

para 6 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti amerikan, Donald Trump, do të vizitojë rajonin Florida i cili është goditur nga uragani Irma, raporton Anadolu Agency (AA). Zyrtarët kanë njoftuar se Trump bashkë...

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Top Channel

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Lajmi.net

. Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Yjet e filmit dhe muzikës ndihmojnë viktimat e uraganit

para 6 muajve - KosovaPress

Aksioni “Dorë më dorë” ka zgjatur një orë dhe është transmetuar direkt nga stacionet televizive amerikane. Temat: yje film uragan muzika Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress....

Kështu është shkatërruar shtëpia presidentit Trump nga Irma

para 6 muajve - Indeks online

Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të gjithë ishujt më të famshëm në botë, ato të Karaibeve. Ndër shtëpitë luksozë në ishujt Karaibe ishte edhe shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump. Ndërsa shtëpia...

Mjeruese: Ja si i është shkatërruar shtëpia presidentit Trump nga Irma

para 6 muajve - Gazeta Express

Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të gjithë ishujt më të famshëm në botë, ato të Karaibeve. Ndër shtëpitë luksozë në ishujt Karaibe ishte edhe shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump. Shtëpia e...

SHBA – Rikthehen të evakuuarit e “Irmës”, çereku i shtëpive të zhdukura

para 6 muajve - TV Koha

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze. Pamjet tregojnë...

VIDEO/ Irma ‘rrafshon’ një ishull të tërë

para 6 muajve - Opozita

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Pamjet...

Uragani Irma shkatërroi mijëra banesa

para 6 muajve - RTSH

¼ e banesave në ishujt Florida Keys, të cilët u goditën nga Irma, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë së katërt, janë shkatërruar plotësisht. Pamjet e fundit tregojnë shtëpi të shkatërruara pasi...

ShBA – Vazhdojnë ikjet masive nga Florida

para 6 muajve - Gazeta e re

Për momentin Florida po kalon evakuimin më të madh në historinë e Shteteve të Bashkura. Miliona njerëz po ikin nga uragani Irma, stuhia më e madhe që është paraqitur në Amerikën Veriore ndonjëherë. Të...

Rikthehen të evakuuarit e “Irmës”, çereku i shtëpive të zhdukura

para 6 muajve - Ora news

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze. Pamjet tregojnë...

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - MRT

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi... Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë...

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekziston

para 6 muajve - RTV 21

Rreth 6.9 milionë shtëpi mbetën pa energji elektrike Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura...

“Irma” shkatërron shtëpinë milionëshe të Donald Trumpit

para 6 muajve - Periskopi

Ishujt Karaibe, që gjenden në mes të Amerikës Jugore dhe asaj Veriore, kanë qenë gjithnjë territore të kërcënuara nga uraganet dhe stuhitë e llojeve të ndryshme. Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të...

​Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Indeks online

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Mjeruese: Ja si i është shkatërruar shtëpia presidentit Trump nga Irma

para 6 muajve - Infokusi

Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të gjithë ishujt më të famshëm në botë, ato të Karaibeve. Ndër shtëpitë luksozë në ishujt Karaibe ishte edhe shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump. Shtëpia e...

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

para 6 muajve - Zhurnal

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Pas ‘Irmës’, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

“Irma” shkatërron çerekun e shtëpive në Florida Keys

para 6 muajve - Klan Kosova

Të evakuarit e uraganit “Irma” po kthehen në skenat e shkatërrimit në Florida Keys, aty ku çereku i shtëpive tashmë janë të shkatërruara. Imazhet e fundit tregojnë shtëpitë e shkatërruara pasi stuhia e...

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Shenja

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Almakos

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Irma ‘rrafshoi’ Floridan

para 6 muajve - Gazeta Express

Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet se është shkatërruar. Imazhet e fundit tregojnë mijëra banesa të rrënuara dhe përmbytura,...

FOTO/ Irma ‘rrafshon’ Floridan, një në katër shtëpi e shkatërruar

para 6 muajve - Syri

Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet se është shkatërruar. Imazhet e fundit tregojnë mijëra banesa të rrënuara dhe përmbytura,...

Pasi shkatërroi Floridan, tani Xhorxhia në shënjestrën e uraganit “Irma”

para 6 muajve - BalkanWeb

SHBA – Javën e kaluar uragani “Irma” shkaktoi vdekje dhe shkatërrim në ishujt e Karaibeve, para se të godiste Floridan. Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5, në historinë e Atlantikut,...

Mjeruese: Ja si i është shkatërruar shtëpia presidentit Trump nga Irma

para 6 muajve - Bota Press

Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të gjithë ishujt më të famshëm në botë, ato të Karaibeve. Ndër shtëpitë luksozë në ishujt Karaibe ishte edhe shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump. Shtëpia e...

Uragani ‘Irma’ shkatërron shtëpinë e Trump

para 6 muajve - Periskopi

Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të gjithë ishujt më të famshëm në botë, ato të Karaibeve. Ndër shtëpitë luksozë në ishujt Karaibe ishte edhe shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump. Ndërsa shtëpia...

Ja çka i bëri uragani Irma një ishulli të tërë

para 6 muajve - Aktuale

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Uragani Irma shkatërroi Florida’n, niset drejt një shteti tjetër

para 6 muajve - Gazeta Express

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

para 6 muajve - Ina

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

para 6 muajve - Gazeta Express

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Mjeruese: Ja si i është shkatërruar shtëpia presidentit Trump nga Irma

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Uragani Irma ka shkatërruar pothuajse të gjithë ishujt më të famshëm në botë, ato të Karaibeve. Ndër shtëpitë luksozë në ishujt Karaibe ishte edhe shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump. Shtëpia e...

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Infokusi

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Pamje nga droni: ja çfarë i bëri “Irma” një ishulli të tërë

para 6 muajve - Te Sheshi

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Irma lë pas shkatërrimin në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Koha.net

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Ky është numri total i njerëzve që humbën jetën për shkak të uraganit “Irma”

para 6 muajve - GazetaBlic

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Pamje nga droni: ja çfarë i bëri Irma një ishulli të tërë

para 6 muajve - AlbPress

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Ky është numri total i njerëzve që humbën jetën për shkak të uraganit "Irma"

para 6 muajve - Gazeta Express

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Uragani Irma u merr jetën, 45 njerëzve

para 6 muajve - Ina

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Uragani Irma u merr jetën, 45 njerëzve

para 6 muajve - Syri

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

​Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - Gazeta e re

Të evakuuarit e uraganit “Irma” kanë nisur të kthehen në ishujt “Florida Keys”, ku kanë gjetur skena shkatërrimi, me çerekun e shtëpive të zhdukura nga faqja e dheut dhe çdo ndërtesë tjetër me dëme serioze....

Kjo është gjendja e Floridës pas uraganit Irma

para 6 muajve - Sovrani

Personat të cilët janë evakuar nga uragani Irma, kanë filluar të rikthehen në ishujt e ‘Florida Keys’. Aty kanë gjetur vendin e shkatërruar, çerekët e shtëpive ishin zhdukur nga faqja e dheut dhe çdo pjesë...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

para 6 muajve - TV Koha

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

para 6 muajve - Infokusi

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Pas “Irmës”, çereku i shtëpive në Florida nuk ekzistojnë

para 6 muajve - KosovaPress

Pamjet tregojnë qartë shkallën e shkatërrimit, që “Irma” dhe erërat e saj prej 200 km në orë lanë pas. Ekipet e shpëtimit dhe kërkimit po shqyrtojnë zonat e goditura më rëndë, në kërkim të njerëzve që...

Uragani Irma shkatërroi Florida’n, niset drejt një shteti tjetër

para 6 muajve - Gazeta Liria

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Uragani Irma u merr jetën, 45 njerëzve

para 6 muajve - Antpress

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Ky është numri total i njerëzve që humbën jetën për shkak të uraganit “Irma”

para 6 muajve - Infokusi

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Ky është numri total i njerëzve që humbën jetën për shkak të uraganit “Irma”

para 6 muajve - Gazeta Liria

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

para 6 muajve - Almakos

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

para 6 muajve - Shenja

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

para 6 muajve - Gazeta Max

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

“Irma” shkatërron çerekun e shtëpive në Florida Keys

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Të evakuarit e uraganit “Irma” po kthehen në skenat e shkatërrimit në Florida Keys, aty ku çereku i shtëpive tashmë janë të shkatërruara. Imazhet e fundit tregojnë shtëpitë e shkatërruara pasi stuhia e...

Uragani Irma shkatërroi Florida’n, niset drejt një shteti tjetër

para 6 muajve - Bota Press

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Pamje prekëse të kapura me dron: Ja çka i bëri uragani një ishulli të tërë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Ky është numri total i njerëzve që humbën jetën për shkak të uraganit “Irma”

para 6 muajve - Bota Press

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Kaq njerëz kanë humbur jetën deri më tani për shkak të uraganit Irma

para 6 muajve - Periskopi

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

para 6 muajve - AlbPortali

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Loading... Videoja është publikuar...

Ky është numri total i njerëzve që humbën jetën për shkak të uraganit “Irma”

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Numri i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Irma lë pas shkatërrimin në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Insajderi

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

para 6 muajve - Telegrafi

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Zhurnal

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - Alsat-M

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti...

Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti...

Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti...

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Koha Jone

Nga Zeri Amerikes Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë...

​Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - Indeks online

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti...

Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Portalb

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore, transmeton...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Zhurnal

Të martën, Irma është shndërruar në erë tropikale, por ka ende fuqi për të shkaktuar dëme. Zyrtarët thanë se stuhia ka marrë shtatë jetë njerëzish në Florida, dy në Xhorxhia dhe një në Karolinën Jugore....

Zbulohet vendi prej nga vijnë uraganet në SHBA

para 6 muajve - Koha.net

Shumica e uraganeve, të cilat godasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijnë nga i njëjti vend në botë. Derisa uragani Irma është dobësuar tash dhe ka shkaktuar mjaft dëme në Karaibe dhe Florida, ai së...

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Ora news

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Pamje të filmuara nga droni tregojnë dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma në Saint Martin (Foto/Video)

para 6 muajve - Periskopi

Pamjet e filmuara nga droni mbi territorin e ishujve Karaibe e në veçanti mbi Saint Martin, tregojnë më së miri dëmet që i ka shkaktuar uragani Irma gjatë javës së kaluar. Videoja është publikuar nga Ministri...

Ja sa viktima ka shkaktuar Uragani ‘Irma’ deri më tani

para 6 muajve - Syri

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Zeri

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Alsat-M

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Lajmi.net

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Gazeta Max

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Uragani Irma merr kaq jetë njerëzish

para 6 muajve - Indeks online

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Gazeta Express

Numri i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Florida, "Irma" shkatërron 25% të shtëpive, 65% të pabanueshme

para 6 muajve - Shqiptarja

Pasojat që la pas Uragani “Irma” kanë filluar të dalin tani. Dy ditë pasi "Irma" u largua nga Florida Keys, autoritetet dhe banorët më në fund arritën të shkojnë në disa ishuj të martën. “Ajo që ata gjetën...

Rihapen për qarkullim disa zona në Florida Keys

para 6 muajve - Klan Kosova

Pjesë të ndryshme të Florida Keys, ishujt në pjesën e poshtme të Floridës që u goditen nga uragani Irma i kategorisë katër, janë rihapur. Hyrja aktualisht është e lejuar vetëm për banorët dhe pronarët...

Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti...

Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - KosovaPress

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti Trump dhe administrata vazhdojnë ta përcjellin me shqetësim situatën e krijuar në të gjitha vendet e prekura nga uraganet Irma dhe Harvy, transmeton KosovaPress....

Trump të enjten viziton Floridën e prekur nga uragani

para 6 muajve - Medial

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të udhëtojë të enjten për në Florida, për të parë nga afër vendin e goditur nga Uragani Irma, njoftoi Shtëpia e Bardhë. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti...

“Irma” shkakton 45 të vdekur, 1 në 4 shtëpi në Florida Keys e shkatërruar

para 6 muajve - Te Sheshi

Numri i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që  zbarkoi në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Një komb, një apel

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Frank Shkreli* Pesë ish-presidentët e Shteteve të Bashkuara, republikanët Xhorxh H. W. Bush i vjetër, Xhorxh W. Bush i ri dhe demokratët Xhimi Karter, Bill Klinton dhe Barak Obama u bashkuan javën që...

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Tetova Sot

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Ja vlera e dëmit që shkaktuan uraganet në SHBA

para 6 muajve - Aktuale

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Uragani Irma kthehet në stuhi tropikale

para 6 muajve - Klan

Uragani Irma ka humbur plotësisht fuqinë dhe aktualisht është kthyer në një stuhi tropikale. Në shumë qytete kyçe në Florida ka nisur puna për t’ju rikthyer normalitetit. Hyrja e rezidentëve ende nuk lejohet,...

Uraganet tronditin botën e kompanive të sigurimeve

para 6 muajve - Zhurnal

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Zbulohet vendi prej nga vijnë uraganet në SHBA (VIdeo)

para 6 muajve - KosovaPress

Derisa uragani Irma është dobësuar tash dhe ka shkaktuar mjaft dëme në Karaibe dhe Florida, ai së bashku me uraganin e mëhershëm Harvey, që po ashtu shkaktoi mjaft dëme materiale dhe uraganin Jose, i cili...

OBSH: “Irma” shkaktoi 40 viktima dhe mijëra të pastrehë

para 6 muajve - ABC News

Mijëra njerëz janë të pastrehë dhe kanë nevojë për strehim urgjent pas Uragani Irma, veçanërisht në Karaibet Lindore. Alarmi është dhënë nga një raport i publikuar të martën nga Organizata Botërore e Shëndetësisë....

Uragani Irma merr 45 jetë njerëzish

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Numri i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Shqiptari flet për përjetimet e uraganit Irma

para 6 muajve - Indeks online

Uragani “Irma” që kaloi nëpër brigjet e Floridës e që sipas meterologëve kishte shkallën e kategorisë pesë, ishte stuhia më e fuqishme në 100 vitet e fundit ngase miliona njerëz u paralajmëruan për rrezikun...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 6 muajve - Zhurnal

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

“Irma” dobësoet në nivel të motit të keq tropikal

para 6 muajve - Alsat-M

Fillimisht uragan, e pastaj stuhi tropikale Irma është dobësuar në nivel të motit të keq tropikal, ndërsa me siguri deri sonte në mënyrë shtesë do të humbë fuqi, kumtoi Qendra nacionale amerikane për uraganë...

Uragani Irma kthehet në stuhi tropikale

para 6 muajve - Tetova Sot

Uragani Irma ka humbur plotësisht fuqinë dhe aktualisht është kthyer në një stuhi tropikale. Në shumë qytete kyçe në Florida ka nisur puna për t’ju rikthyer normalitetit. Hyrja e rezidentëve ende nuk lejohet,...

Miliarda dollarë dëme nga uragani “Irma”

para 6 muajve - Vizion Plus

Uragani Irma është dobësuar ndjeshëm, por dëmet që la pas janë katastrofale. Ishujt e Karaibeve, të njohur ndryshe si parajsa mbi tokë, tashmë janë kthyer në një gërmadhë gjigande pas goditjes shkatërrimtare....

Thithja e ujit nga uragani, nxjerr krijesa të frikshme në sipërfaqe

para 6 muajve - GazetaBlic

Të paktën 20 persona humbën jetën nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmbytur në Florida dhe ishujt Karaibe. Pas lajmeve se uragani Irma tërhoqi detin në Majami, përdoruesit...

Kostot e uraganeve po i trondisin, kompanitë e sigurimeve mbledhin kongresin

para 6 muajve - Syri

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Uragani Irma godet ishujt Florida Keys

para 6 muajve - RTSH

Pjesë të ishujve Florida Keys, të cilët u goditën nga fuqia e Irmës, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë katër, do të hapen shumë shpejt për banorët. Hyrja në to aktualisth është e kufizuar pasi...

Thithja e ujit nga uragani, nxjerr krijesa të frikshme në sipërfaqe

para 6 muajve - Gazeta Express

Të paktën 20 persona humbën jetën nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmbytur në Florida dhe ishujt Karaibe. Pas lajmeve se uragani Irma tërhoqi detin në Majami, përdoruesit...

Një komb, një thirrje

para 6 muajve - Illyria

Frank Shkreli Pesë ish-presidentët e Shteteve të Bashkuara, republikanët Xhorxh H. W. Bush i vjetër, Xhorxh W. Bush i ri dhe demokratët Xhimi Karter, Bill Klinton dhe Barak Obama u bashkuan jav;n që kaloi...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 6 muajve - Klan Kosova

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

Kostot e uraganeve po i trondisin, kompanitë e sigurimeve mbledhin kongresin

para 6 muajve - Opozita

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 6 muajve - GazetaBlic

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

Shqiptari flet për përjetimet e uraganit Irma

para 6 muajve - Infokusi

Uragani “Irma” që kaloi nëpër brigjet e Floridës e që sipas meterologëve kishte shkallën e kategorisë pesë, ishte stuhia më e fuqishme në 100 vitet e fundit ngase miliona njerëz u paralajmëruan për rrezikun...

Uraganet tronditin kompanitë e sigurimeve

para 6 muajve - Alsat-M

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganet Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Pas uraganit Irma, 6.5 milionë shtëpi në Florida pa energji elektrike

para 6 muajve - Ora news

Uragani Irma ka shkaktuar jo pak dëme në Florida, ku rreth 6,5 milionë shtëpi kanë mbetur tashmë pa energji elektrike. Autoritetet vijojnë operacionet e shpëtimit, ndërkohë që shumë zona mbeten të bllokuara....

Irma zhyt në errësirë Florida-n

para 6 muajve - Top Channel

Uragani Irma ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 milionë banesa, ose 2/3 e numrit total, kanë mbetur pa energji elektrike. Operacionet e shpëtimit kanë nisur dhe inxhinierët po punojnë për...

Kalimi i uraganit Irma në Florida

para 6 muajve - ABC News

Rritet bilanci i viktimave nga kalimi i uraganit Irma me dy persona që kanë humbur jetën në Xhorxhia dhe një tjetër viktimë në Karolinën e Jugut. Ndërsa në Florida më shumë se 12 milionë banorë janë pa...

Video/ Uragani Irma, kthehet qetësia pas stuhisë, por Miami akoma nën ujë

para 6 muajve - BalkanWeb

SHBA- Pas kalimit të uraganit Irma, Miami është rizgjuar nën ujë, por ai që kthen shpresën është një diell i zbehtë. Pasi goditi Floridan me shira dhe erëra deri në 250 km/orë, uragani e humbi forcën e...

SHBA dhe Karaibet vazhdojnë të ndjejnë pasojat e uraganit Irma

para 6 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Vazhdojnë të ndjehen pasojat e uraganit Irma e cila javën e kaluar goditi Karaibet dhe më pas shtetin federal amerikan Florida, raporton Anadolu Agency (AA). Pas uraganit Irma...

Uragani Irma dobësohet por rreziku nuk ka kaluar

para 6 muajve - Syri

Uragani Irma është dobësuar dhe është kthyer në një stuhi tropikale sot, ndërsa zhvendoset në veri të Floridës dhe në jug të Xhorxhas, sipas Qendrës Kombëtare amerikane të Uraganëve. Irma ka shkaktuar...

Uraganet tronditin botën e kompanive të sigurimeve

para 6 muajve - Koha.net

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Pas uraganit “Irma”, Florida në terr

para 6 muajve - RTV 21

Ende shumë zona në Florida kanë mbetur të bllokuara Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida apo dy të tretat e shtëpive, janë pa energji elektrike pasi uragani “Irma” e goditi Floridën, thonë zyrtarët. Operacionet...

Shqiptari flet për përjetimet e uraganit Irma

para 6 muajve - Sovrani

Uragani “Irma” që kaloi nëpër brigjet e Floridës e që sipas meterologëve kishte shkallën e kategorisë pesë, ishte stuhia më e fuqishme në 100 vitet e fundit ngase miliona njerëz u paralajmëruan për rrezikun...

Erërat dhe shiu shkaktojnë dëme materiale në Preshevë dhe rrethinë

para 6 muajve - Ina

Erërat e forta të shoqërua me shi, që mbrëmë e përfshinë Preshevën, nuk ka kaluar pa pasoja në qytet dhe fshatrat përeth. Siç raportohet, erërat e forta kanë shkaktuar dëme materiale nëpër shtëpi dhe ka...

Stuhi e madhe goditi mbrëmë Podujevën

para 6 muajve - Telegrafi

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi....

Irma dobësohet, fuqia e erërave bie në 24 km/h

para 6 muajve - 10minuta

Fillimisht uragani dhe më pas stuhia tropikale Irma është dobësuar sot në nivel të ciklonit post-tropikal, i cili sjell erëra me shpejtësi prej 24 kilometrash në orë, njoftoi sot Qendra nacionale për uragane...

Thithja e ujit nga uragani, nxjerr krijesa të frikshme në sipërfaqe

para 6 muajve - Bota Press

Të paktën 20 persona humbën jetën nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmbytur në Florida dhe ishujt Karaibe. Pas lajmeve se uragani Irma tërhoqi detin në Majami, përdoruesit...

Rreth 300 miliardë dollarë dëme nga uraganet në Amerikë

para 6 muajve - Albinfo

Sipas një parashikimi të ri, 297 miliardë dollarë janë dëmet nga uragani Harvey dhe Irma Amerika është tronditur kohët e fundit nga dy uragan që e kanë goditur, duke shkaktuar dhjetëra të vdekur dhe shumë...

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video, Foto)

para 6 muajve - GazetaBlic

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin. Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve. Në Petrovë të Prizrenit, moti kishte shkaktuar rënien e një shtyllë elektrike në...

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video, Foto)

para 6 muajve - Gazeta Express

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin. Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve. Në Petrovë të Prizrenit, moti kishte shkaktuar rënien e një shtyllë elektrike në...

Stuhi e madhe goditi mbrëmë Podujevën

para 6 muajve - Zeri

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi....

Irma dobësohet, fuqia e erërave bie në 24 km/h

para 6 muajve - KosovaPress

Megjithatë, Irma vazhdon të sjellë shira në gjithë pjesën jugperëndimore të SHBA-së. Temat: Irma dobësim ora Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban...

Uragani Irma dobësohet por rreziku nuk ka kaluar

para 6 muajve - Tetova Sot

Uragani Irma është dobësuar dhe është kthyer në një stuhi tropikale sot, ndërsa zhvendoset në veri të Floridës dhe në jug të Xhorxhas, sipas Qendrës Kombëtare amerikane të Uraganëve. Irma ka shkaktuar...

Irma dobësohet, fuqia e erërave bie në 24 km/h

para 6 muajve - Gazeta e re

Fillimisht uragani dhe më pas stuhia tropikale Irma është dobësuar sot në nivel të ciklonit post-tropikal, i cili sjell erëra me shpejtësi prej 24 kilometrash në orë, njoftoi sot Qendra nacionale për uragane...

Pasojat e uraganit Irma: Majami është bërë qytet fantazmë

para 6 muajve - Gazeta Express

Miliona amerikanë janë larguar nga Florida. Majami, një margaritar i turizmit është bërë qytet fantazmë. Mbi 560 mijë persona në jug të Floridës janë pa rrymë. Uragani tashmë ka marrë viktimat e para,...

Uragani Irma dobësohet por rreziku nuk ka kaluar

para 6 muajve - Opozita

Uragani Irma është dobësuar dhe është kthyer në një stuhi tropikale sot, ndërsa zhvendoset në veri të Floridës dhe në jug të Xhorxhas, sipas Qendrës Kombëtare amerikane të Uraganëve. Irma ka shkaktuar...

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video, Foto)

para 6 muajve - Gazeta Liria

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin. Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve. Në Petrovë të Prizrenit, moti kishte shkaktuar rënien e një shtyllë elektrike në...

Irma u dobësua në nivel të motit të keq tropikal

para 6 muajve - Medial

Fillimisht uragan, e pastaj stuhi tropikale Irma është dobësuar në nivel të motit të keq tropikal, ndërsa me siguri deri sonte në mënyrë shtesë do të humbë fuqi, kumtoi Qendra nacionale amerikane për uraganë...

SHBA dhe Karaibet vazhdojnë të ndjejnë pasojat e uraganit Irma

para 6 muajve - Gazeta e re

Si pasojë e uraganit Irma në Xhorxhia dhe Karolinën e Jugut kanë humbur jetën 4 persona, dhe se numri i personave që kanë humbur jetën në Karaibe është rritur në 35. Vazhdojnë të ndjehen pasojat e uraganit...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 6 muajve - Gazeta Max

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

Irma zhyt në errësirë Florida-n

para 6 muajve - Infokusi

Uragani Irma ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 milionë banesa, ose 2/3 e numrit total, kanë mbetur pa energji elektrike. Operacionet e shpëtimit kanë nisur dhe inxhinierët po punojnë për...

Pasojat e uraganit Irma: Majami është bërë qytet fantazmë

para 6 muajve - Gazeta Liria

Miliona amerikanë janë larguar nga Florida. Majami, një margaritar i turizmit është bërë qytet fantazmë. Mbi 560 mijë persona në jug të Floridës janë pa rrymë. Uragani tashmë ka marrë viktimat e para,...

Stuhi e madhe goditi mbrëmë Podujevën

para 6 muajve - Almakos

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi....

Uraganet tronditin kompanitë e sigurimeve

para 6 muajve - Gazeta e re

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganet Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video/Foto)

para 6 muajve - Bota Press

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin. Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve. Në Petrovë të Prizrenit, moti kishte shkaktuar rënien e një shtyllë elektrike në...

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video, Foto)

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin. Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve. Në Petrovë të Prizrenit, moti kishte shkaktuar rënien e një shtyllë elektrike në...

Stuhi e madhe goditi mbrëmë Podujevën

para 6 muajve - Insajderi

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi....

Podujeva u godit mbrëmë nga një stuhi e madhe

para 6 muajve - Periskopi

Përderisa vendet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, po vazhdojnë të përballen me uragnin “Irma”, një stuhi pak më e lehtë se ajo e SHBA-ve ka goditur mbrëmë disa vende të Kosovës, shkruan Telegrafi....

Uraganet tronditin botën e kompanive të sigurimeve

para 6 muajve - Lajmi.net

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Uraganet tronditin kompanitë e sigurimeve

para 6 muajve - Indeks online

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Uraganet tronditin kompanitë e sigurimeve

para 6 muajve - RTV 21

Irma goditi dje ishujt turistikë në Florida dhe arriti sot në bregun perëndimor të shtetit amerikan Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen...

Uraganet tronditin botën e kompanive të sigurimeve

para 6 muajve - Gazeta Express

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Stuhitë ‘Irma’ e ‘Harvey’, dëme kolosale për ekonominë

para 6 muajve - Zeri

Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një parashikimi të ri. Uragani “Harvey” që goditi Hjustonin me...

Arrin në 34 numri i të vdekurve nga Irma

para 6 muajve - Ina

Numri i të vdekurve në Karaibe ka arritur në 34 pasi ishujt u goditën nga uragani Irma. Uragani i kategorisë së 5’të shkaktoi shkatërrim të madh në Karaibe. Në Kuba, 10 persona u raportuan të vdekur. Dëme...

Stuhitë “Irma” e “Harvey”, dëme kolosale për ekonominë

para 6 muajve - Ina

Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një parashikimi të ri. Uragani “Harvey” që goditi Hjustonin me...

Uraganet tronditin botën e kompanive të sigurimeve

para 6 muajve - Tetova Sot

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Stuhitë ‘Irma’ e ‘Harvey’, dëme kolosale për ekonominë

para 6 muajve - Tetova Sot

Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një parashikimi të ri. Uragani “Harvey” që goditi Hjustonin me...

Uraganet tronditin kompanitë e sigurimeve

para 6 muajve - Sovrani

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë...

Stuhitë ‘Irma’ e ‘Harvey’, dëme kolosale për ekonominë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Dy uraganet që sfiduan njëri pas tjetrit Shtetet e Bashkuara, do t’i kushtojnë rëndë ekonomisë së vendit, plot 290 miliardë dollarë sipas një parashikimi të ri. Uragani “Harvey” që goditi Hjustonin me...

Uraganet tronditin kompanitë e sigurimeve

para 6 muajve - KosovaPress

“Harvey dhe Irma janë ngjarje të rëndësishme për industrinë, ato do të dominojnë diskutimet këtu në Monte Karlo”, deklaroi Torsten Jeworrek, një prej drejtuesve të kompanisë gjermane të sigurimeve ”Munich...

Beyonce me zemër të madhe, u del në ndihmë të prekurve nga uragani

para 6 muajve - GazetaBlic

ëto ditë shumë zona të Shteteve të Bashkuara janë përballur nga uragane të fuqishme, të cilat po shkatërrojnë gjithçka. Uragani Harvey dhe Irma kanë shkatërruar shumë zona dhe kanë ndikuar që mijëra banorë...

Beyonce me zemër të madhe, u del në ndihmë të prekurve nga uragani

para 6 muajve - Lajmi.net

. Këto ditë shumë zona të Shteteve të Bashkuara janë përballur nga uragane të fuqishme, të cilat po shkatërrojnë gjithçka. Uragani Harvey dhe Irma kanë shkatërruar shumë zona dhe kanë ndikuar që mijëra...

Zbutet Irma, në Florida zbret në kategorinë 1

para 6 muajve - Koha.net

Florida po ndjen peshën e uraganit Irma. 3,4 milionë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe disa pjesë të Majemit janë mbuluar nga uji. Stuhia preku fillimisht tokën e ishullit Marco pranë bregut...

3 të vdekur nga uragani në Florida

para 6 muajve - Koha.net

Pasi goditi rëndë Kubën, uragani “Irma” mbërriti në Florida si një stuhi e kategorisë së katërt. Sipas mediave amerikane deri tani janë raportuar 3 të vdekur, transmeton Koha.net. Një burrë ka humbur jetën...

Fotografi të tmerrshme që zbulojnë ‘tërbimin’ e uraganit Irma

para 6 muajve - Indeks online

Uragani që po shkatërron gjithçka. Uragani Irma është tashmë më i madh, më i fortë dhe potencialisht më vdekjeprurës sesa Harvey dhe ky uragan ende nuk ka përfunduar. Irma ka dërguar Karaibet dhe disa...

Uragani “Irma” vijon shkatërrimin - FOTO

para 6 muajve - Top Channel

Pasi goditi rëndë Kubën, e pasi u fuqizua duke u rikthyer në stuhi të kategorisë së katërt, uragani “Irma” arriti në ekstremin jugor të Floridës. Gati i gjithë shteti është në alarm, e të paktën 36 milionë...

Fotografi që shfaqin ‘tërbimin’ e uraganit Irma

para 6 muajve - Periskopi

Uragani që po shkatërron gjithçka. Uragani Irma është tashmë më i madh, më i fortë dhe potencialisht më vdekjeprurës sesa Harvey dhe ky uragan ende nuk ka përfunduar. Irma ka dërguar Karaibet dhe disa...

Fotografi të tmerrshme që zbulojnë egërsirën “Irma”

para 6 muajve - RTV 21

Uragani që po shkatërron gjithçka Uragani Irma është tashmë më i madh, më i fortë dhe potencialisht më vdekjeprurës sesa Harvey dhe ky uragan ende nuk ka përfunduar. Irma ka dërguar Karaibe dhe disa shtete...

Fotografi të tmerrshme që zbulojnë egërsirën e uraganit Irma

para 6 muajve - RTV 21

Uragani që po shkatërron gjithçka Uragani Irma është tashmë më i madh, më i fortë dhe potencialisht më vdekjeprurës sesa Harvey dhe ky uragan ende nuk ka përfunduar. Irma ka dërguar Karaibe dhe disa shtete...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK