http://kariera.mk

Zafir Berisha dorëzon ankesë në PZAP

para 9 muajve - RTV 21

Berisha ka thënë vendim i KQZ-së ka qenë i ndikuar Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, ka dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin...

Zafir Berisha dorëzon ankesë në PZAP

para 9 muajve - Zeri

Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, ka dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin e tij nga gara për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet...

Zafir Berisha i përgjigjet ofertës së LDK-së e VV-së: Unë jam ende në garë

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha ka folur rreth ofertës që i është bërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe nga Vetëvendosja, që t’u bashkohet atyre në rast të eliminimit...

Zafir Berisha dorëzon ankesë në PZAP

para 9 muajve - Indeks online

Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, ka dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin e tij nga gara për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet...

Miratimi i ligjeve në Kuvend do të jetë i vështirë

para 9 muajve - Gazeta Express

Pushteti do ta ketë të vështirë të miratojë ligje në Kuvend, edhe kur nevojiten vetëm 61 vota, vlerësojnë monitorues të punës së Kuvendit. Abstenimi i deputetit të Nismës për të votuar Qeverinë Haradinaj,...

Pse do të jetë i vështirë miratimi i ligjeve në Kuvend

para 9 muajve - Koha.net

Pushteti do ta ketë të vështirë të miratojë ligje në Kuvend, edhe kur nevojiten vetëm 61 vota, vlerësojnë monitorues të punës së Kuvendit, raporton KTV. Abstenimi i deputetit të Nismës për të votuar Qeverinë...

Zafir Berisha i përgjigjet ofertës së LDK'së e Vetëvendosjes

para 9 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha ka folur rreth ofertës që i është bërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe nga Vetëvendosja, që t’u bashkohet atyre në rast të...

Zafir Berisha i përgjigjet ofertës së LDK-së e VV-së

para 9 muajve - Zeri

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha  ka folur rreth ofertës që i është bërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe nga Vetëvendosja, që t’u bashkohet atyre në rast të...

‘Kalkulimet e AAK-së dhe Nismës’ ia humbën AAK-së një deputetë

para 9 muajve - Zeri

Partia e kryeministrit Ramush Haradinaj e ka humbur një deputet në Kuvend, pasi vetë ai është zëvendësuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani. Sipas legjislacionit në fuqi, deputeti që merr poste në qeveri,...

Lajm i keq për AAK-në e Ramush Haradinajt

para 9 muajve - Zeri

Partia e kryeministrit Ramush Haradinaj e ka humbur një deputet në Kuvend, pasi vetë ai është zëvendësuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani. Sipas legjislacionit në fuqi, deputeti që merr poste në qeveri,...

AAK ende nuk ka vendosur për Grupin Parlamentar

para 9 muajve - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ende nuk ka vendosur nëse do të formojë Grup të veçantë Parlamentar apo jo. Partia e kryeministrit Ramush Haradinaj aktualisht në Kuvend vepron në kuadër të koalicionit...

Miratimi i ligjeve në Kuvendin e Kosovës do të jetë i vështirë

para 9 muajve - Tetova Sot

Pushteti do ta ketë të vështirë të miratojë ligje në Kuvend, edhe kur nevojiten vetëm 61 vota, vlerësojnë monitorues të punës së Kuvendit. Abstenimi i deputetit të Nismës për të votuar Qeverinë Haradinaj,...

Zafir Berisha i përgjigjet ofertës së LDK-së e VV-së: Unë jam ende në garë

para 9 muajve - Almakos

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha ka folur rreth ofertës që i është bërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe nga Vetëvendosja, që t’u bashkohet atyre në rast të eliminimit...

Zafir Berisha dorëzon ankesë në PZAP

para 9 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, ka dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin e tij nga gara për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet...

AAK tregon nëse në Kuvend do të veprojnë si grup parlamentar i ndarë

para 9 muajve - Indeks online

NISMA për Kosovën gjatë ditës së sotme vendosi përfundimisht që të ndahet nga koalicioni PAN, për sa i përket grupit parlamentar. Kjo parti tash e tutje në Kuvend do të jetë e ndarë nga PAN dhe për shef...

NESËR DITA E FUNDIT PËR KANDIDATURAT E ZGJEDHJEVE LOKALE

para 9 muajve - TV21

Vetëm edhe një ditë i ndan partitë politike në përzgjedhjen dhe dorëzimin e kandidaturave në Komisionin Shtetëror Zgjedhor për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më e...

KQZ merr vendim për deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shtator - Komisioni Qendror Zgjedhor  ka miratuar rekomandimi për zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Kërkesa për emërimin e deputetëve të rinj erdhi pas emërimit të tyre si...

Pse do të jetë i vështirë miratimi i ligjeve në Kuvend

para 9 muajve - Periskopi

Pushteti do ta ketë të vështirë të miratojë ligje në Kuvend, edhe kur nevojiten vetëm 61 vota, vlerësojnë monitorues të punës së Kuvendit, raporton KTV. Abstenimi i deputetit të Nismës për të votuar Qeverinë...

KQZ merr vendim për deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor  ka miratuar rekomandimi për zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Kërkesa për emërimin e deputetëve të rinj erdhi pas emërimit të tyre si ministra në qeverinë e...

Këta janë deputetët që do të zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Telegrafi

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn, Enver...

KQZ tregon emrat e deputetëve që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - RTV 21

Kërkesa për emërimin e deputetëve të rinj u miratua me shumicë të votave Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson...

Zafir Berisha paraqet ankesë në PZAP

para 9 muajve - Sovrani

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën Zafir Berisha, nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka treguar se ka bërë ankesë në PZAP, lidhur me vendimin e djeshëm të KQZ-së, transmeton Sovrani.info...

Zafir Berisha dorëzon ankesë në PZAP

para 9 muajve - Periskopi

Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, ka dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin e tij nga gara për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet...

Zafir Berisha dorëzon ankesë në PZAP

para 9 muajve - Arbresh

Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, ka dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin e tij nga gara për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet...

Zafir Berisha dorëzon ankesë në PZAP

para 9 muajve - Sovrani

Deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, ka dorëzuar ankesë në PZAP lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin e tij nga gara për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet...

Miratimi i ligjeve në Kuvend do të jetë i vështirë

para 9 muajve - Sovrani

Pushteti do ta ketë të vështirë të miratojë ligje në Kuvend, edhe kur nevojiten vetëm 61 vota, vlerësojnë monitorues të punës së Kuvendit. Abstenimi i deputetit të Nismës për të votuar Qeverinë Haradinaj,...

KQZ tregon emrat e rinj të deputetëve

para 9 muajve - Albeu

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zvëndësuar sot ulëset bosh me deputetët e rij të partive politike, shkruan albeu.com. Kështu që në vend të Ramush Haradinajn, deputet rikthehet Nait Hasani i PDK-së. Fadil...

AAK tregon nëse në Kuvend do të veprojnë si grup parlamentar i ndarë

para 9 muajve - Infokusi

NISMA për Kosovën gjatë ditës së sotme vendosi përfundimisht që të ndahet nga koalicioni PAN, për sa i përket grupit parlamentar. Kjo parti tash e tutje në Kuvend do të jetë e ndarë nga PAN dhe për shef...

Miratimi i ligjeve në Kuvend do të jetë i vështirë

para 9 muajve - Arbresh

Pushteti do ta ketë të vështirë të miratojë ligje në Kuvend, edhe kur nevojiten vetëm 61 vota, vlerësojnë monitorues të punës së Kuvendit. Abstenimi i deputetit të Nismës për të votuar Qeverinë Haradinaj,...

KQZ miraton emrat e deputetëve të rinj që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ku në përgjigje të kërkesës së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të rekomanduar kandidatët...

KQZ miraton emrat e deputetëve të rinj që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ku në përgjigje të kërkesës së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të rekomanduar kandidatët...

Zyrtare: Këta janë deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - GazetaBlic

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn, Enver...

KQZ Zëvendëson Deputetët Ministra

para 9 muajve - Kallxo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar emrat e deputetëve të rinj të Kuvendit të Kosovës, të cilët do të zënë ulëset e deputetëve që kanë marrë poste ministrore në Qeveri. Kështu, Nait Hasani nga...

Këta janë deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Indeks online

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver...

Këta janë deputetët që do t'i zënë vendet e atyre që u bënë ministra

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë renditjen e deputetëve që do t’i zëvendësojnë ata që morën poste ekzekutive. Sipas KQZ’së, deputeti Nait Hasani do ta zavendësojë Ramush Haradinajn, i cili u zgjodh...

Këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Zeri

Pas formimit të Qeverisë së Kosovës në krye me Ramush Haradinajn, disa nga deputetët e PDK-së, AAK-së, Nismës dhe AKR-së janë bërë ministra. Marrja e pozitave në qeveri, ka bërë që ata të zëvendësohen...

Këta janë deputetët e rinj të Kuvendit të Kosovës që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Lajmi.net

Pas formimit të Qeverisë së Kosovës në krye me Ramush Haradinajn, disa nga deputetët e PDK-së, AAK-së, Nismës dhe AKR-së janë bërë ministra. Marrja e pozitave në qeveri, ka bërë që ata të zëvendësohen...

Zafir Berisha pas decertifikimit nga KQZ ka marr këtë vendim

para 9 muajve - Bota Press

Deputeti nga radhët e NISMA-s Zafir Berisha, së fundi është decertifukuar nga KQZ-ja dhe sic ka paralajmëruar ai në një shkrim të fundit të tij në rrjetin social Facebook, ka bërë një ankese drejt PZAP-ë....

Zafir Berisha i përgjigjet ofertës së LDK’së e Vetëvendosjes

para 9 muajve - Periskopi

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha ka folur rreth ofertës që i është bërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe nga Vetëvendosja, që t’u bashkohet atyre në rast të eliminimit...

Zafir Berisha i përgjigjet ofertës së LDK-së e Vetëvendosjes

para 9 muajve - Insajderi

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha ka folur rreth ofertës që i është bërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe nga Vetëvendosja, që t’u bashkohet atyre në rast të eliminimit...

Lajm i keq për AAK’në e Ramush Haradinajt

para 9 muajve - Periskopi

Partia e kryeministrit Ramush Haradinaj e ka humbur një deputet në Kuvend, pasi vetë ai është zëvendësuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani. Sipas legjislacionit në fuqi, deputeti që merr poste në qeveri,...

Sot pritet miratimi për deputetët zëvendësues në Kuvendin e Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban sot mbledhjen e radhës duke filluar nga ora 14:00. Sipas njoftimit nga KQZ, në rend të ditës do të bëhet edhe shqyrtimi i rekomandimit për zëvendësimin e deputetëve...

KQZ miraton rekomandimin për zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovë

para 9 muajve - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban sot mbledhjen e radhës duke filluar nga ora 14:00. Sipas njoftimit nga KQZ, në rend të ditës do të bëhet edhe shqyrtimi i rekomandimit për zëvendësimin e deputetëve...

KQZ miraton rekomandimin për zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban sot mbledhjen e radhës duke filluar nga ora 14:00. Sipas njoftimit nga KQZ, në rend të ditës do të bëhet edhe shqyrtimi i rekomandimit për zëvendësimin e deputetëve...

Këta janë deputetët që do t’i zënë vendet e atyre që u bënë ministra

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë renditjen e deputetëve që do t’i zëvendësojnë ata që morën poste ekzekutive. Sipas KQZ-së, deputeti Nait Hasani do ta zëvendësojë Ramush Haradinajn, i cili u zgjodh...

Këta janë deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - 10minuta

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver...

Këta janë deputetët që do të zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Almakos

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn, Enver...

Këta janë deputetët që do t’i zënë vendet e atyre që u bënë ministra

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë renditjen e deputetëve që do t’i zëvendësojnë ata që morën poste ekzekutive. Sipas KQZ’së, deputeti Nait Hasani do ta zavendësojë Ramush Haradinajn, i cili u zgjodh...

Zafir Berisha i përgjigjet ofertës së LDK-së e VV-së

para 9 muajve - Arbresh

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha është deklaruar për Gazeta Blic rreth ofertës që i është bërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe nga Vetëvendosja, që t’u bashkohet...

“Kalkulimet e AAK-së dhe Nismës” ia humbën AAK-së një deputetë

para 9 muajve - Insajderi

Partia e kryeministrit Ramush Haradinaj e ka humbur një deputet në Kuvend, pasi vetë ai është zëvendësuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani. Sipas legjislacionit në fuqi, deputeti që merr poste në qeveri,...

AAK tregon se a do të ndahet nga PAN-i në parlament

para 9 muajve - Sovrani

NISMA për Kosovën gjatë ditës së sotme vendosi përfundimisht që të ndahet nga koalicioni PAN, për sa i përket grupit parlamentar. Kjo parti tash e tutje në Kuvend do të jetë e ndarë nga PAN dhe për shef...

AAK tregon nëse në kuvend do të veprojnë si grup parlamentar i ndarë

para 9 muajve - Arbresh

NISMA për Kosovën gjatë ditës së sotme vendosi përfundimisht që të ndahet nga koalicioni PAN, për sa i përket grupit parlamentar. Kjo parti tash e tutje në Kuvend do të jetë e ndarë nga PAN dhe për shef...

Mandatet e deputetëve, ja kush i zëvendëson anëtarët e qeverisë

para 9 muajve - Te Sheshi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka renditur deputetët që do t’i zëvendësojnë ata që morën poste ekzekutive. Sipas KQZ-së, deputeti Nait Hasani do të zëvendësojë Ramush Haradinajn, i cili u zgjodh kryeministër....

KQZ merr vendim për deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Komisioni Qendror Zgjedhor  ka miratuar rekomandimi për zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Kërkesa për emërimin e deputetëve të rinj erdhi pas emërimit të tyre si ministra në qeverinë e...

Qeveria Haradinaj humb një deputet në Kuvend

para 9 muajve - Insajderi

Formimi i Qeverisë Haradinaj ka bërë që disa deputetë nga partitë e koalicionit të marrin poste në qeveri. Sipas legjislacionit në fuqi, deputeti që merr poste në qeveri, e humb automatikisht mandatin...

KQZ miraton emrat e shtatë deputetëve të rinj të Kuvendit

para 9 muajve - KosovaPress

Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver Hoti në vend të Enver Hoxhajt,  Gani Dreshaj e zëvendëson Rrustem Berishen, ndërsa Bekë Berisha e zëvendëson Pal...

KQZ miraton emrat e shtatë deputetëve të rinj të Kuvendit

para 9 muajve - KosovaPress

Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver Hoti në vend të Enver Hoxhajt,  Gani Dreshaj e zëvendëson Rrustem Berishen, ndërsa Bekë Berisha e zëvendëson Pal...

Ndërkombëtarët Përkrahin Decertifikimin e 86 Kandidatëve

para 9 muajve - Kallxo

Ambasada Amerikane në Kosovë, Zyra e Bashkimit Europian dhe Misioni i OSBE-së njëzëri e kanë përshëndetur vendimin e djeshëm të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për t’i decertifikuar 86 kandidatët...

Këta janë deputetët që do t’i zënë vendet e atyre që u bënë ministra

para 9 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë renditjen e deputetëve që do t’i zëvendësojnë ata që morën poste ekzekutive. Sipas KQZ’së, deputeti Nait Hasani do ta zavendësojë Ramush Haradinajn, i cili u zgjodh...

Këta janë deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Gazeta e re

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver...

KQZ rekomandon kandidatët që pasojnë në listat e certifikuara për zëvendësimin e deputetëve

para 9 muajve - KosovaLive360

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë mbledhje, në përgjigje të kërkesës së Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi...

KQZ publikon emrat e deputetëve që do t’i zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Sovrani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë renditjen e deputetëve që do t’i zëvendësojnë deputetët që kanë marrë poste ministrore, raporton Sovrani.info Deputeti Nait Hasani do ta zëvendësojë Ramush Haradinajn,...

Këta janë deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Medial

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver...

KQZ miraton emrat e deputetëve të rinj që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ku në përgjigje të kërkesës së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për të rekomanduar kandidatët...

Këta janë deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Gazeta e re

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn, Enver...

Këta janë deputetët që do t’i zënë vendet e atyre që u bënë ministra

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë renditjen e deputetëve që do t’i zëvendësojnë ata që morën poste ekzekutive. Sipas KQZ’së, deputeti Nait Hasani do ta zavendësojë Ramush Haradinajn, i cili u zgjodh...

Deputetët që zëvendësojnë ministrat, do të befasoheni kush e zë vendin e Ramush Haradinajt në Kuvend

para 9 muajve - Periskopi

Në mbledhjen e radhës të KQZ-së është miratuar rekomandimi për zëvëndësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver...

Këta janë deputetët që zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - KosovaPress

Nait Hasani e zëvendëson Ramush Haradinajn. Fadil Beka e zëvendëson Fatmir Limajn,  Enver Hoti në vend të Enver Hoxhajt,  Gani Dreshaj e zëvendëson Rrustem Berishen, ndërsa Bekë Berisha e zëvendëson Pal...

KQZ tregon se kush janë deputetët e rinj të cilët do të zëvendësojnë ministrat

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës pasi që tashmë ish deputetët kanë zënë postet ministrore e pozita të tjera në Qeverinë Haradinaj. Vendin e kryeministrit...

Daka: S’ka ndërhyrje të politikës në vendimet e KQZ-së

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

Daka: Vendimet janë të KQZ-së, politika nuk ndërhyn tek ne

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

S’ka ndërhyrje të politikës, KQZ-ja po e zbaton ligjin

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

KQZ miraton rekomandimin për zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban sot mbledhjen e radhës duke filluar nga ora 14:00. Sipas njoftimit nga KQZ, në rend të ditës do të bëhet edhe shqyrtimi i rekomandimit për zëvendësimin e deputetëve...

Daka mesazh Zafir Berishës: Zbatuam ligjin

para 9 muajve - Albeu

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka , ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

S’ka ndërhyrje të politikës, KQZ-ja po e zbaton ligjin

para 9 muajve - Indeks online

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

Daka: S’ka ndërhyrje të politikës në vendimet e KQZ-së

para 9 muajve - Almakos

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

Daka: Nga 7360 kandidatë 86 janë decertifikuar

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime të...

Daka: S’ka ndërhyrje të politikës në vendimet e KQZ-së

para 9 muajve - Gazeta Max

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

Daka: Deçertifikimi i kandidatëve për zgjedhjet lokale, zbatim i ligjit

para 9 muajve - Sovrani

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

S’ka ndërhyrje të politikës, KQZ-ja po e zbaton ligjin

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë me dije se 86 kandidatëve u është mohuar e drejta të kandidojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për shkak se kanë aktgjykime...

Daka: Nuk kam asgjë kundër Zafir Berishës

para 9 muajve - Periskopi

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në vend, Valdete Daka, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Deputetit të Nisma për Kosovën, Zafir Berishës, i cili e akuzoi atë se për qëllime politike e larguan nga...

Daka: Nuk kam asgjë kundër Zafir Berishës, vendimi duhej të përshëndetej

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në vend, Valdete Daka, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Deputetit të Nisma për Kosovën, Zafir Berishës, i cili e akuzoi atë se për qëllime politike e larguan nga...

Valdete Daka i përgjigjet Zafir Berishës

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në vend, Valdete Daka, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Deputetit të Nisma për Kosovën, Zafir Berishës, i cili e akuzoi atë se për qëllime politike e larguan nga...

Daka: S'kam asgjë kundër Zafir Berishës, KQZ e zbatoi ligjin

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në vend, Valdete Daka, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Deputetit të Nisma për Kosovën, Zafir Berishës, i cili e akuzoi atë se për qëllime politike e larguan nga...

Daka: Nuk kam asgjë kundër Zafir Berishës, vendimi duhej të përshëndetej

para 9 muajve - Indeks online

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në vend, Valdete Daka, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Deputetit të Nisma për Kosovën, Zafir Berishës, i cili e akuzoi atë se për qëllime politike e larguan nga...

Daka: Nuk kam asgjë kundër Zafir Berishës, vendimi duhej të përshëndetej

para 9 muajve - Zeri

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në vend, Valdete Daka, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Deputetit të Nisma për Kosovën, Zafir Berishës, i cili e akuzoi atë se për qëllime politike e larguan nga...

Daka: Nuk kam asgjë kundër Zafir Berishës

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka komentuar decertifikimin e 86 kandidatëve për zgjedhjet lokale. Ajo me theks të veçantë foli për Zafir Berishën i cili nuk do të mund të kandidojë për kryetar të Prizrenit....

Baxhaku i LDK-së fton Zafir Berishën ta mbështesë në garën kundër PDK-së në Prizren

para 9 muajve - GazetaBlic

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Hatim Baxhaku, e ka quajtur luftë të pandershme të Partisë Demokratike të Kosovës, dhe përdorim të shtetit për qëllime politike, decertifikimin...

Baxhaku i LDK'së fton Zafir Berishën ta mbështesë në garën kundër PDK'së në Prizren

para 9 muajve - Gazeta Express

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Hatim Baxhaku, e ka quajtur luftë të pandershme të Partisë Demokratike të Kosovës, dhe përdorim të shtetit për qëllime politike, decertifikimin...

Berisha: Kandidatët për Prizren e kanë të qartë se kanë përballë bandë kriminale

para 9 muajve - Koha.net

Zafir Berisha, kandidat i decertifikuar nga KQZ-ja në garën për kryetar të Prizrenit, ka thënë se dy kundërshtarët e tij në këtë garë, Hatim Baxhaku i LDK-së dhe Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Berisha: Kandidatët për Prizren e kanë të qartë se kanë përballë bandë kriminale

para 9 muajve - Zeri

Zafir Berisha, kandidat i decertifikuar nga KQZ-ja në garën për kryetar të Prizrenit, ka thënë se dy kundërshtarët e tij në këtë garë, Hatim Baxhaku i LDK-së dhe Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Baxhaku fton Zafir Berishën në garën kundër PDK-së në Prizren

para 9 muajve - Koha.net

Kandidati i LDK-së, Hatim Baxhaku e ka quajtur luftë të pandershme të PDK-së dhe përdorim të shtetit për qëllime politike, decertifikimin e kandidatit të Nismës, Zafir Berisha në garën për Prizren. Në...

Delawie i kënaqur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Koha.net

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

KQZ largon Zafir Berishën nga gara për kryetar komune

para 9 muajve - Zhurnal

Zafir Berisha nuk do të ketë mundësi të garojë për kryetar të Prizrenit. Ai dhe 85 kandidatë të tjerë në zgjedhje lokale u decertifikuan sot nga KQZ-ja për shkak të veprave penale, transmeton Klan Kosova....

KQZ largon Zafir Berishën nga gara për kryetar komune

para 9 muajve - Klan Kosova

Zafir Berisha nuk do të ketë mundësi të garojë për kryetar të Prizrenit. Ai dhe 85 kandidatë të tjerë në zgjedhje lokale u decertifikuan sot nga KQZ-ja për shkak të veprave penale, transmeton Klan Kosova....

Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - RTV 21

Delawie deklarohet rreth vendimi të KQZ-së Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve...

Nisma ndahet nga PDK e AAK

para 9 muajve - Klan Kosova

Subjekti partiak Nisma për Kosovën, ka dal nga koalicioni PAN. Tani ata do të veprojnë si grup i vetëm parlamentar, transmeton Klan Kosova. Nisma për Kosovën, fushatën parazgjedhore e bëri zakonisht ndaras...

​Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

Berisha: AAK e PDK të mos harrojnë që jam deputeti i 61-të i koalicionit

para 9 muajve - Telegrafi

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka thënë se ai u decertifikua nga gara për kryetar të Prizrenit, me po të njëjtat ligje me të cilat është bërë deputet....

Delawie i kënaqur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për largimin e kandidatëve të dënuar nga...

​Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Indeks online

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

Baxhaku i LDK-së: Decertifikimi i Zafir Berishës, hakmarrje ndaj tij dhe lëndim i demokracisë

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Hatim Baxhaku, ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për decertifikimin e kandidatit për kryetar të kësaj komune nga radhët...

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Gazeta Express

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar. Ai në një postim në Twitter ka thënë se është i lumtur me këtë...

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Zeri

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar. Ai në një postim në twitter ka thënë se është i lumtur me këtë...

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar. Ai në një postim në twitter ka thënë se është i lumtur me këtë...

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Tetova Sot

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar. Ai në një postim në Twitter ka thënë se është i lumtur me këtë...

Përfaqësuesi i VV-së reagon ndaj vendimit të KQZ-së, përmend Ramadan Mujën e PDK-së!

para 9 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Vetëvendosjes në KQZ, Adnan Rrustemi përmes një postimi në Facebook ka reaguar kundrejt vendimit të KQZ-së për decertifikimin e kandidatëve për zgjedhjet lokale, raporton Gazeta Blic. Rrustemi...

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit i del në mbrojtje Zafir Berishës

para 9 muajve - Indeks online

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Hatim Baxhaku i ka dalë në krah rivalit të tij, Zafir Berishës, të cilit KQZ ia pamundësoi kandidimin për kryetar të Prizrenit. Baxhaku...

KQZ decertifikon 86 kandidatë

para 9 muajve - RTV 21

Daka: Nuk kemi deklrau asnjë emër të kandidatëve KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë...

Daka: Nuk kam asgjë kundër Zafir Berishës

para 9 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor në vend, Valdete Daka, ka thënë se nuk ka asgjë kundër Deputetit të Nisma për Kosovën, Zafir Berishës, i cili e akuzoi atë se për qëllime politike e larguan nga...

Baxhaku i LDK-së i del në mbrojtje Zafir Berishës

para 9 muajve - Zeri

Kandidati LDK-së për kryetar të Prizrenit Hatim Baxhaku e ka përkrahur kundërkandidatin e tij nga Nisma për Kosovën, Zafir Berishën, pas decertifikimit nga KQZ-ja, shkruan “ Zeri.info”. Ai ka thënë se...

Baxhaku: Decertifikimi i Zafir Berishës është hakmarrje ndaj tij

para 9 muajve - Lajmi.net

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Hatim Baxhaku ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për decertifikimin e kandidatit për kryetar të kësaj komune nga radhët...

Kronikë e KTV-së për decertifikimin nga KQZ të 86 kandidatëve

para 9 muajve - Koha.net

Zafir Berisha përfundimisht humb mundësinë për të kandiduar për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, raporton KTV. Emri i tij, së bashku me 85 kandidatë të tjerë, është decertifikuar...

Baxhaku: Decertifikimi i Berishes, hakmarrje ndaj tij!

para 9 muajve - GazetaBlic

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Hatim Baxhaku ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për decertifikimin e kandidatit për kryetar të kësaj komune nga radhët...

Berisha ka ende shpresë të mbetet në garën e Prizrenit – merr ofertë nga LDK-ja

para 9 muajve - Insajderi

Deputeti i NSIMA-s, Zafir Berisha bëri shumë zhurmë rreth decertefikimit nga gara për kryetar të Prizrenit, megjithatë nuk i janë shuar shpresat që të jetë pjesë e kësaj gare. Është kandidati i Lidhjes...

Smaka flet për decertifikimin e kandidatëve nga ana e KQZ-së, si dhe rastin e Zafir Berishës!

para 9 muajve - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve Kushtetuese, Riza Smaka në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur për decertifikimin e kandidatëve nga ana e KQZ-së. Smaka ka thënë që ai nuk mund të përgjigjet në mënyrë kategorike...

Berisha reagon ndaj vendimit të KQZ-së për decertifikim

para 9 muajve - Portalb

Zafir Berisha ka humbur mundësinë që të kandidojë për kreun e Prizrenit në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Emri i tij së bashku me 85 kandidatë të tjerë ishin pjesë e listës e cila u decertifikua nga Komisioni...

Baxhaku fton Berishën t’i bashkohet në garën për Prizrenin

para 9 muajve - Sovrani

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Hatim Baxhaku ka ftuar Zafir Berishën që t’i bashkohet në këtë kandidaturë dhe të mposhtin bashkë PDK-në, raporton Sovrani.info “Duke e pasur te qartë se Zafir...

Berisha për decertifikimin: Përplasja e radhës me bandat e Hashim Thaçit dhe Klanin Pronto

para 9 muajve - Klan Kosova

“Unë jam mësuar me beteja nga më të ndryshmet. Kjo është përplasja e radhës që kam me bandat e Hashim Thacit dhe Klanin Pronto” Zafir Berisha nga NISMA për Kosovën, në Info Magazine të Klan Kosovës, ka...

​Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Infokusi

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

Berisha deklarohet sërish për largimin e tij nga kandidatura për Prizrenin

para 9 muajve - Sovrani

Deputeti nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha ka thënë se kandidatët për kryetar të Prizrenit nga partitë tjera e kanë të qartë se në këtë komunë nuk ka kundërshtar politik, por siç e ka quajtur ai bandë...

Berisha për decertifikimin: Përplasja e radhës me bandat e Hashim Thaçit dhe Klanin Pronto

para 9 muajve - Zeri

Zafir Berisha nga NISMA për Kosovën, në Info Magazine të Klan Kosovës, ka thënë se decertifikimi i tij nga kandidatura për kryetar të Prizrenit është konstrukt i Klanit Pronto, pasi sipas tij ai ua rrezikon...

Delawie i kënaqur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

Berisha: Kandidatët për Prizren e kanë të qartë se kanë përballë bandë kriminale

para 9 muajve - Periskopi

Zafir Berisha, kandidat i decertifikuar nga KQZ-ja në garën për kryetar të Prizrenit, ka thënë se dy kundërshtarët e tij në këtë garë, Hatim Baxhaku i LDK-së dhe Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Medial

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

Ambasadori O'Connell i kënaqur me ‘pastrimin’ e listave për zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Zeri

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Ruairi O’Connell është shprehur i kënaqur me vendimin e KQZ-së për të larguar nga listat e kandidatëve për zgjedhjet lokale personat që ndiqen penalisht. “Është shenjë pozitive...

Berisha: Në Prizren nuk kemi kundërshtar politik por banda kriminale

para 9 muajve - Insajderi

Zafir Berisha, kandidat i decertifikuar nga KQZ-ja në garën për kryetar të Prizrenit, ka thënë se dy kundërshtarët e tij në këtë garë, Hatim Baxhaku i LDK-së dhe Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje,...

O’Connell i kënaqur me ‘pastrimin’ e listave për zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Ruairi O’Connell është shprehur i kënaqur me vendimin e KQZ-së për të larguar nga listat e kandidatëve për zgjedhjet lokale personat që ndiqen penalisht “Është shenjë pozitive...

KQZ decertifikon 86 persona nga pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Portalb

Komisioni Qendror Zgjedhor ka decertifikuar 86 persona nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Megjithatë, anëtarët e KQZ-së kanë shprehur pakënaqësitë e tyre me faktin se kanë decertifikuar...

Pas eliminimit nga gara, flet Zafir Berisha

para 9 muajve - RTV 21

Berisha: Kjo është një hakmarrje që s’e votova Qeverinë Haradinaj Zafir Berisha tash edhe zyrtarisht është eliminuar nga gara për kryetar të Prizrenit. Sot KQZ mori vendim që Berishën ta decertifikojë...

Berisha: AAK e PDK të mos harrojnë që jam deputeti i 61-të i koalicionit

para 9 muajve - Almakos

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka thënë se ai u decertifikua nga gara për kryetar të Prizrenit, me po të njëjtat ligje me të cilat është bërë deputet....

O’ Connell mirëpret lajmin për decertifikimin e kandidatëve nga KQZ

para 9 muajve - Indeks online

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka mirëpritur vendimin e KQZ për heqjen e individëve me dënime penale nga lista e kandidatëve për zgjedhjet komunale. Përmes një statusi në Facebook,...

O'Connell lëvdon vendimin e KQZ-së, që i hoqi nga gara zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Gazeta Express

Ambasadori britanik në Kosovës Ruairi O’Connell e ka mirëpritur vendimin e KQZ-që e cila ka marrë vendim sot që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetarë dhe anëtarë të asambleve komunale...

Zafir Berisha nuk përmbahet: Pos Klanit “Pronto” e godet edhe Qeverinë Haradinaj!

para 9 muajve - GazetaBlic

Zafir Berisha tash edhe zyrtarisht është eliminuar nga gara për kryetar të Prizrenit. Sot KQZ mori vendim që Berishën ta decertifikojë nga kandidatura pasi që në vitin 2015 ishte dënuar me një gjobë prej...

Zafir Berisha Paralajmëron Ankesë në PZAP dhe Kushtetuese

para 9 muajve - Kallxo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka decertifikuar sot 86 kandidatë për kryetarë komunash dhe asamblistë komunalë, të dënuar me aktgjykim të formës së prerë nga gjykatat e Kosovës në tri vitet e fundit. Në...

Baxhaku i LDK-së: Decertifikimi i Zafir Berishës, hakmarrje ndaj tij dhe lëndim i demokracisë

para 9 muajve - Almakos

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Hatim Baxhaku, ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për decertifikimin e kandidatit për kryetar të kësaj komune nga radhët...

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Periskopi

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar, transmeton Periskopi. Përmes një publikimi në rrjetin “Twitter”,...

Partia e Haradinajt më së Shumti Kandidatë të Decertifikuar

para 9 muajve - Kallxo

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit. Në mesin e atyre që iu mohua e drejta për të garuar...

Nisma, grup i vetëm parlamentar

para 9 muajve - Koha.net

Nisma për Kosovën, tashmë do të veprojë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress, Bilall Sherifi, i cili është dhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës. “Nisma...

Shkapërderdhët PAN-i: Ja kush u largua tash!

para 9 muajve - GazetaBlic

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Insajderi

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

Pas Nismës, edhe AAK-ja formon Grup Parlamentar

para 9 muajve - Zeri

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

Delawie i kënaqur me KQZ-në

para 9 muajve - Sovrani

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i kënaqur me vendimin e KQZ-së për përjashtim nga listat për zgjedhjet lokale të kandidatëve që janë të ndjekur penalisht, raporton Sovrani.info...

Ky do të jetë shefi i grupit parlamentar të Nismës

para 9 muajve - RTV 21

Nisma për Kosovën, tashmë do të veprojë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin e Kosovës Këtë e ka edhe konfirmuar, Bilall Sherifi, i cili është dhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës. “Nisma nga sot...

Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Gazeta e re

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

NISMA largohet nga PAN, e vetme në Kuvend

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - NISMA për Kosovë do të veprojë si vetme në Kuvendin e Kosovës. Lajmin për klankosova.tv, e ka konfirmuar deputetja e kësaj partie Valdete Bajrami. “Ne do të veprojmë si grup i vetëm...

​Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 9 muajve - Bota Press

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i lumtur me vendimin e sotëm të KQZ-së për largimin e kandidatëve të dënuar nga lista e zgjedhjeve lokale. “I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i...

KQZ decertifikoi kandidatët që kanë aktgjykime të formës së prerë

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë...

Ky është shefi i Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën

para 9 muajve - GazetaBlic

Nisma për Kosovën, tashmë do të veprojë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress, Bilall Sherifi, i cili është dhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës. “Nisma...

Këta janë 86 kandidatët e përjashtuar nga KQZ-ja, në mesin e tyre edhe Zafir Berisha

para 9 muajve - Lajmi.net

KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Kosovës....

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar. Ai në një postim në Twitter ka thënë se është i lumtur me këtë...

Kadrijaj paralajmëron largimin e AAK-së nga PAN-i

para 9 muajve - Albeu

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar . Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

NISMA ndahet nga PAN-i, do të funksionojë si grup i veçantë parlamentar

para 9 muajve - Telegrafi

Ashtu siç edhe kishin thënë gjatë fushatës zgjedhore, Nisma do të funksionojë si grup i veçantë parlamentar. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafi, Bilall Sherifi, sekretar i përgjithshëm i Nisma-s. “Nisma...

Ja emrat e 86 kandidatëve të decertifikuar nga KQZ-ja (DOKUMENT)

para 9 muajve - Zeri

KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Kosovës....

KQZ decertifikoi 86 kandidatë të dënuar, më së shumti të PDK'së e AAK'së

para 9 muajve - Gazeta Express

KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Kosovës....

86 emrat që KQZ i përjashtoi nga zgjedhjet lokale (FOTO LAJM)

para 9 muajve - Albeu

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit.

“Shpërthen” Zafir Berisha: Bandat e Hashim Thaçit qëndrojnë prapa vendimit të KQZ-së

para 9 muajve - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale. Në mesin e këtyre kandidatëve është edhe kandidati i Nisma për Kosovën për kryetar të Prizrenit,...

KQZ-ja nxjerr Zafir Berishën jashtë garës së zgjedhjeve, ja kërcënimi i tij

para 9 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e disa kandidatëve për zgjedhjet e 22 tetorit. Madje, në mesin e tyre ishte edhe Zafir Berishës, kandidatit për kryetar të Prizrenit ,...

Flasin nga Nisma, tregojnë se si do të veprojnë me rastin e decertifikimit të Zafir Berishës!

para 9 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Nisma-s për Kosovën, Bilall Sherifi në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka komentuar decertifikimin e Zafir Berishës nga ana e KQZ-së. Sherifi e ka cilësuar si jo të drejtë vendimin e KQZ-së...

KQZ decertifikoi 86 kandidatët që kanë aktgjykime të formës së prerë

para 9 muajve - Albinfo

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka theksoi  se kandidatët që garojnë në këto zgjedhje komunale do të duhej të ishin më të vëmendshëm ndaj nenit 29 të Ligjit për Zgjedhjet. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

Delawie i lumtur që KQZ-ja largoi nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Arbresh

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka përgëzuar KQZ-në për vendimin që t’i largojë nga listat zgjedhore kandidatët e dënuar. Ai në një postim në twitter ka thënë se është i lumtur me këtë...

​Ja kush janë kandidatët e decertifikuar (Dokument)

para 9 muajve - Indeks online

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit. Në mesin e atyre që iu mohua e drejta për të garuar...

Këta janë kandidatët e decertifikuar

para 9 muajve - RTV 21

KQZ vendosi për decertifikimin e 86 kandidatëve KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit. Në mesin...

Zafa: Më eliminuat për Prizrenin, por pritni këto fakte për ju që keni shpërla miliona!

para 9 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e disa kandidatëve për zgjedhjet e 22 tetorit. Madje, në mesin e tyre ishte edhe Zafir Berishës, kandidatit për kryetar të Prizrenit, pasi...

Emrat e 86 kandidatëve të decertifikuar nga KQZ-ja

para 9 muajve - Koha.net

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit. Në mesin e atyre që iu mohua e drejta për të garuar...

Ja kush janë kandidatët e decertifikuar

para 9 muajve - GazetaBlic

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit. Në mesin e atyre që iu mohua e drejta për të garuar...

Përfaqësuesi i VV-së reagon ndaj vendimit të KQZ-së, përmend Ramadan Mujën e PDK-së!

para 9 muajve - Bota Press

Përfaqësuesi i Vetëvendosjes në KQZ, Adnan Rrustemi përmes një postimi në Facebook ka reaguar kundrejt vendimit të KQZ-së për decertifikimin e kandidatëve për zgjedhjet lokale. Rrustemi e ka cilësuar vendimin...

Kandidati i LDK-së për Prizren: Decertifikimi i Zafir Berishës, hakmarrje ndaj tij

para 9 muajve - Insajderi

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Hatim Baxhaku, ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për decertifikimin e kandidatit për kryetar të kësaj komune nga radhët...

Berisha reagon ndaj vendimit të KQZ-së për decertifikim

para 9 muajve - Koha.net

Zafir Berisha ka humbur mundësinë që të kandidojë për kreun e Prizrenit në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Emri i tij së bashku me 85 kandidatë të tjerë ishin pjesë e listës e cila u decertifikua nga Komisioni...

KQZ decertifikoi kandidatët që kanë aktgjykime të formës së prerë

para 9 muajve - Klan Kosova

KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Kosovës....

KQZ decertifikon Zafir Berishën, i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit

para 9 muajve - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

Shkapërderdhët PAN-i: Pas Nismës, edhe AAK-ja formon Grup Parlamentar

para 9 muajve - Lajmi.net

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

“Shpërthen” Zafir Berisha: Bandat e Hashim Thaçit qëndrojnë prapa vendimit të KQZ-së

para 9 muajve - Lajmi.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale. Në mesin e këtyre kandidatëve është edhe kandidati i Nisma për Kosovën për kryetar të Prizrenit,...

Kërkohet kategorizimi i rasteve për deceritifikim të kandidatëve

para 9 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor po mban mbledhjen e 46-të me radhë në të cilën po diskutohen aktivitetet e Sekretariatit të KQZ-së (SKQZ) dhe aktivitetet e ZRPP-së. Nga Sekretariati i KQZ-së u paraqit një raport...

KQZ DECERTIFIKON 86 KANDIDATË

para 9 muajve - TV21

KQZ mori vendim Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me...

Flet Zafir Berisha: Ky është veprimi që do ta ndërmarr pas vendimit të KQZ-së

para 9 muajve - Zeri

Deputeti i Nismës Zafir Berisha, është deklaruar pas vendimit të KQZ-së që ai të decertifikohet dhe t’i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit. Berisha i ka thënë Gazetës Blic, se ai do bëjë ankesë...

Baxhaku: Pushteti i krimit e shantazhit po i hakmerret Zafir Berishës

para 9 muajve - Bota Press

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Hatim Baxhaku ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për decertifikimin e kandidatit për kryetar të kësaj komune nga radhët...

Zafir Berishës i pamundësohet pjesëmarrja në zgjedhje

para 9 muajve - Zeri

Komisioni Qendror Zgjedhor ka decertifikuar 86 persona nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Një prej atyre që janë decertifikuar është edhe Zafir Berisha, kandidat për Prizren. Megjithatë,...

NISMA largohet nga PAN, e vetme në Kuvend

para 9 muajve - Klan Kosova

NISMA për Kosovë do të veprojë si vetme në Kuvendin e Kosovës. Lajmin për klankosova.tv, e ka konfirmuar deputetja e kësaj partie Valdete Bajrami. “Ne do të veprojmë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin...

Flet Zafir Berisha; Kështu do të veproj pas vendimit të KQZ-së!

para 9 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Nismës Zafir Berisha, është deklaruar pas vendimit të KQZ-së që ai të decertifikohet dhe t’i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit. Berisha i ka thënë Gazetës Blic, se ai do bëjë ankesë...

Baxhaku: Decertifikimi i Zafir Berishës është hakmarrje ndaj tij

para 9 muajve - Arbresh

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Hatim Baxhaku ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për decertifikimin e kandidatit për kryetar të kësaj komune nga radhët...

Në KQZ diskutohet rasti i Zafir Berishës, shfaqen mospajtime për decertifikimin e kandidatëve

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor ka decertifikuar 86 persona nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Megjithatë, anëtarët e KQZ-së kanë shprehur pakënaqësitë e tyre me faktin se kanë decertifikuar...

Konfirmon Valdete Bajrami: Sherifi do të jetë shef i Grupit Parlamentar

para 9 muajve - Lajmi.net

Nënkryetarja e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami ka konfirmuar për lajmi.net se ky subjekt politik do të formojë Grupin e veçantë Parlamentar. Bajrami ka bërë të ditur se deputeti, Bilall Sherifi do...

LAJMI I FUNDIT: KQZ decertifikon Zafir Berishën, i pamundësohet gara për Prizren

para 9 muajve - Lajmi.net

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka miratuar decertifikimin e 86 kandidatëve nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, të cilët kanë vendim përfundimtar nga gjykatat e Kosovës. Tetë vota...

Decertifikohen Kandidatët për Zgjedhjet Lokale të Dënuar nga Gjykata

para 9 muajve - Kallxo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim të decertifikojë të gjithë kandidatët që garojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit që janë të dënuar me aktgjykim të formës së prerë në tre vitet e fundit...

KQZ decertifikoi kandidatët që kanë aktgjykime të formës së prerë

para 9 muajve - Zeri

KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Kosovës....

KQZ decertifikon 86 kandidatë

para 9 muajve - RTV 21

KQZ mori vendim Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me...

“Zafir Berisha të jep dorëheqje nga NISMA”

para 9 muajve - Bota Press

Ish-zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka reaguar pas të gjitha atyre akuzave që deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e NISMA-s, Zafir Berisha i bëri në...

“Zafir Berisha të jap dorëheqje nga NISMA”

para 9 muajve - Periskopi

Ish-zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka reaguar pas të gjitha atyre akuzave që deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e NISMA-s, Zafir Berisha i bëri në...

KQZ decertifikon 86 kandidatë, nga ta një shumë i njohur

para 9 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

KQZ decertifikon 86 persona nga pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Koha.net

Komisioni Qendror Zgjedhor ka decertifikuar 86 persona nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Megjithatë, anëtarët e KQZ-së kanë shprehur pakënaqësitë e tyre me faktin se kanë decertifikuar...

NISMA largohet nga PAN, e vetme në Kuvend

para 9 muajve - GazetaBlic

NISMA për Kosovë do të veprojë si vetme në Kuvendin e Kosovës. Lajmin për klankosova.tv, e ka konfirmuar deputetja e kësaj partie Valdete Bajrami. “Ne do të veprojmë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin...

KQZ decertifikon 86 kandidatë

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

NISMA ndahet nga PAN-i

para 9 muajve - Albeu

Nisma për Kosovën do ta formojë Grupin e vet Parlamentar . Partia e Fatmir Limajt që në zgjedhjet e 11 qershorit ka garuar në koalicion me PDK-në dhe AAK-në, do të formojë Grupin e saj Parlamentar . Burime...

NISMA ndahet nga PAN

para 9 muajve - Gazeta Express

Partia e Fatmir Limajt, Nisma, së shpejti nuk do të jetë pjesë e PAN-it. Ata kanë vendosur që tash e tutje të veprojnë si grup i vetëm Parlamentar. Këtë e ka konfirmuar për Express të martën, sekretari...

Nisma formon Grupin e vet Parlemantar, Sherifi shef i grupit

para 9 muajve - Lajmi.net

Nisma për Kosovën do ta formojë Grupin e vet Parlamentar. Partia e Fatmir Limajt që në zgjedhjet e 11 qershorit ka garuar në koalicion me PDK-në dhe AAK-në, do të formojë Grupin e saj Parlamentar. Burime...

Shkapërderdhët PAN-i: Ja kush u largua tash!

para 9 muajve - Infokusi

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

Smaka flet për Zafir Berishën dhe decertifikimin e kandidatëve nga KQZ

para 9 muajve - Periskopi

Njohësi i çështjeve Kushtetuese, Riza Smaka në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur për decertifikimin e kandidatëve nga ana e KQZ-së. Smaka ka thënë që ai nuk mund të përgjigjet në mënyrë kategorike...

Pasi iu mohua të kandidoi për kryetar, Berisha thotë se kjo ishte skemë nga bandat e Thaçit

para 9 muajve - Infokusi

Zafir Berisha i propozuari nga Nisma për Kosovën si kryetar i Komunës së Prizrenit pas decertifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka deklaruar se në lidhje me këtë vendin siç ka thënë ai puro politik...

Emrat e mundshëm për zëvendësministër nga PDK

para 9 muajve - Albeu

Derisa ka nisur punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisur të qarkullojnë emrat e mundshëm për zëvendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht numri i zëvendësministrave që do të ketë qeveria...

KQZ decertifikon kandidatët e dënuar (Drejtpërdrejt)

para 9 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror Zgjedhor mban mbledhjen e radhës në të cilën do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për decertifikim të kandidatëve me Aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së Kosovës.

Ky është shefi i Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën

para 9 muajve - Infokusi

Nisma për Kosovën, tashmë do të veprojë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress, Bilall Sherifi, i cili është dhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës. “Nisma...

Këta janë 86 kandidatët e përjashtuar nga KQZ-ja, në mesin e tyre edhe Zafir Berisha

para 9 muajve - Infokusi

KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Kosovës....

Kalimi prej deputetit në Qeveri i dëmton partitë me përfaqësim më të vogël në Kuvend

para 9 muajve - Telegrafi

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

'Emërimi i deputetëve Ministra dobëson partitë e vogla në Kuvend'

para 9 muajve - Gazeta Express

​ Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë...

Ministrat dëmtuan partitë e tyre

para 9 muajve - Ina

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës , të gjithë deputet ët e Kuvendit të Kosovës , të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës , janë të obliguar të heqin dorë nga...

Flasin nga Nisma, tregojnë se si do të veprojnë me rastin e decertifikimit të Zafir Berishës!

para 9 muajve - Infokusi

Deputeti i Nisma-s për Kosovën, Bilall Sherifi në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka komentuar decertifikimin e Zafir Berishës nga ana e KQZ-së. Sherifi e ka cilësuar si jo të drejtë vendimin e KQZ-së...

Ministrat dëmtuan partitë e tyre

para 9 muajve - Albeu

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës , të gjithë deputet ët e Kuvendit të Kosovës , të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës , janë të obliguar të heqin dorë nga...

Ja emrat e zëvendësministrave të PDK-së?

para 9 muajve - Indeks online

Derisa ka nisur punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisur të qarkullojnë emrat e mundshëm për zëvendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht numri i zëvendësministrave që do të ketë qeveria...

Zafir Berisha zbulon skenarin e PDK’së për eliminimin  e tij nga gara për Prizrenin

para 9 muajve - Periskopi

Zafir Berisha nga Nisma për Kosovën ishte deputeti i vetëm nga radhët e koalicionit ‘PANA’ që kishte abstenuar në Kuvend kur u votua për kryeministër Ramush Haradinaj, transmeton Periskopi. Pas kësaj vote,...

Këta zëvendësministra do t’i ketë Nisma për Kosovën!

para 9 muajve - GazetaBlic

Nisma për Kosovën do t’i ketë katër pozita të zëvendësministrave. Kështu kanë bërë të ditur për Gazeta Blic, burime nga kjo parti politike. Sipas burimeve merret vesh se Nisma për Kosovën do ta ketë një...

Ja kush janë kandidatët e decertifikuar

para 9 muajve - Infokusi

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit. Në mesin e atyre që iu mohua e drejta për të garuar...

Eliminohet Zafiri: Kjo është hakmarrje nga “Klani Pronto”

para 9 muajve - Gazeta e re

Zafir Berisha tash edhe zyrtarisht është eliminuar nga gara për kryetar të Prizrenit. Sot KQZ mori vendim që Berishën ta decertifikojë nga kandidatura pasi që në vitin 2015 ishte dënuar me një gjobë prej...

Zafir Berisha nuk përmbahet: Pos Klanit “Pronto” e godet edhe Qeverinë Haradinaj!

para 9 muajve - Bota Press

Zafir Berisha tash edhe zyrtarisht është eliminuar nga gara për kryetar të Prizrenit.Sot KQZ mori vendim që Berishën ta decertifikojë nga kandidatura pasi që në vitin 2015 ishte dënuar me një gjobë prej...

O’Connell i kënaqur me ‘pastrimin’ e listave për zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Sovrani

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Ruairi O’Connell është shprehur i kënaqur me vendimin e KQZ-së për të larguar nga listat e kandidatëve për zgjedhjet lokale personat që ndiqen penalisht, raporton Sovrani.info...

O’ Connell mirëpret lajmin për decertifikimin e kandidatëve nga KQZ

para 9 muajve - Arbresh

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka mirëpritur vendimin e KQZ për heqjen e individëve me dënime penale nga lista e kandidatëve për zgjedhjet komunale. Përmes një statusi në Facebook,...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Koha.net

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

Disa nga emart e mundshëm për zëvendësministra nga PDK!

para 9 muajve - GazetaBlic

Derisa ka nisur punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisur të qarkullojnë emrat e mundshëm për zëvendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht numri i zëvendësministrave që do të ketë qeveria...

Eliminohet Zafiri: Kjo është hakmarrje nga “Klani Pronto”

para 9 muajve - KosovaPress

Sot KQZ mori vendim që Berishën ta decertifikojë nga kandidatura pasi që në vitin 2015 ishte dënuar me një gjobë prej 140 eurosh për kyçje ilegale të rrymës. Por, Berisha, deputet i Nismës thotë se e di...

Berisha për decertifikimin: Politik dhe i ndikuar nga bandat mafioze

para 9 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe njëherësh kandidati për komunën e Prizrenit është decertifikuar sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Në një prononcim për portalin arbresh.info Zafir Berisha ka thënë...

NISMA ndahet nga PAN-i, do të funksionojë si grup i vetëm parlamentar

para 9 muajve - Almakos

Ashtu siç edhe kishin thënë gjatë fushatës zgjedhore, Nisma do të funksionojë si grup i veçantë parlamentar. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafi, Bilall Sherifi, sekretar i përgjithshëm i Nisma-s. “Nisma...

Pas Nismës, edhe AAK pritet të formojë grupin e vetë parlamentar

para 9 muajve - Insajderi

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Indeks online

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Lajmi.net

. Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga...

‘Ndahet PAN’i’, edhe kjo parti do të largohet si Nisma?

para 9 muajve - Periskopi

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës , janë të obliguar të heqin dorë nga...

“Shpërthen” Zafir Berisha: Bandat e Hashim Thaçit qëndrojnë prapa vendimit të KQZ-së

para 9 muajve - Almakos

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale. Në mesin e këtyre kandidatëve është edhe kandidati i Nisma për Kosovën për kryetar të Prizrenit,...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Zeri

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

KQZ decertifikon Zafir Berishën, i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit

para 9 muajve - Almakos

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

AAK largohet nga PAN-i!

para 9 muajve - Sovrani

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar.Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur...

Zafir Berishës i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka decertifikuar sot 86 kandidatë për kryetar dhe asamble komunale për zgjedhjet e 22 tetorit, të cilët kanë aktgjykim të formës së prerë nga gjykatat e Kosovës. Nga...

Zafir Berishës i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit

para 9 muajve - KosovaPress

KQZ-ja, për herë të parë ka aplikuar verifikimin e kandidatëve për kryetar komune dhe asamble. Megjithëse, të gjitha anëtarët e KQZ-së kishin të njëjtin qëndrim se po decertifikojnë disa kandidatë që nuk...

NISMA largohet nga PAN, e vetme në Kuvend

para 9 muajve - Infokusi

NISMA për Kosovë do të veprojë si vetme në Kuvendin e Kosovës. Lajmin për klankosova.tv, e ka konfirmuar deputetja e kësaj partie Valdete Bajrami. “Ne do të veprojmë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin...

86 kandidatët e përjashtuar nga KQZ-ja, në mesin e tyre edhe Zafir Berisha

para 9 muajve - Gazeta Fjala

KQZ-ja ka marrë vendim që të decertifikohen të gjithë kandidatët që garojnë për kryetar dhe Asamble Komunale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit që kanë aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Kosovës....

Pas iu mohua të kandidoi për kryetar, Berisha thotë se kjo ishte skemë nga bandat e Thaçit

para 9 muajve - Insajderi

Zafir Berisha i propozuari nga Nisma për Kosovën si kryetar i Komunës së Prizrenit pas decertifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka deklaruar se në lidhje me këtë vendin siç ka thënë ai puro politik...

Nisma si grup i vetëm parlamentar, Bilall Sherifi shef i Grupit

para 9 muajve - Gazeta e re

Nisma për Kosovën, tashmë do të veprojë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress, Bilall Sherifi, i cili është dhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës. “Nisma...

Nisma si grup i vetëm parlamentar, Bilall Sherifi shef i Grupit

para 9 muajve - KosovaPress

Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress, Bilall Sherifi, i cili është dhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës. “Nisma nga sot do të veprojë si grup i vetëm parlamentar. Me këtë e kemi përmbush një premtim...

KQZ decertifikon kandidatët e dënuar

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor mban mbledhjen e radhës në të cilën do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për decertifikim të kandidatëve me Aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së...

KQZ-ja e Kosovës ia “pret rrugën” Zafë Berishës drejt kreut të Prizrenit

para 9 muajve - Te Sheshi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për çregjistrimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota pro, 1 abstenim dhe 1 kundër. Nga ky vendim e ka...

Flet Jakup Krasniqi: Kjo është e vërteta e largimit të Nismës nga PAN-i

para 9 muajve - Bota Press

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi , ka konfirmuar se Nisma për Kosovën ka proceduar në Kuvend kërkesën për formimin e grupit të saj parlamentar. Ai ka pohuar se një gjë...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Portalb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

Zafir Berishës i pamundësohet pjesëmarrja në zgjedhje

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Komisioni Qendror Zgjedhor ka decertifikuar 86 persona nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Një prej atyre që janë decertifikuar është edhe Zafir Berisha, kandidat për Prizren. Megjithatë,...

NISMA ndahet nga PAN-i, do të funksionojë si grup i veçantë parlamentar

para 9 muajve - Insajderi

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar gjatë fushatës zgjedhore, Nisma do të funksionojë si grup i veçantë parlamentar. Këtë e ka konfirmuar, Bilall Sherifi, sekretar i përgjithshëm i Nisma-s. “Nisma do të...

KDI: KQZ-ja të decertifikojë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Klan Kosova

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka kërkuar nga KQZ që kandidatët që kanë probleme me ligjin duhet të decertifikohen. “Kujtojmë se Ligji për Zgjedhjet e Përgjithshme, i miratuar në vitin 2008, parasheh...

Ja kush janë kandidatët e decertifikuar

para 9 muajve - Gazeta e re

KQZ decertifikoi sot 86 kandidatë për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të cilët janë të dënuar nga Gjykatat në këto tri vjetët e fundit. Në mesin e atyre që iu mohua e drejta për të garuar...

Ja kush janë kandidatët e decertifikuar

para 9 muajve - KosovaPress

Në mesin e atyre që iu mohua e drejta për të garuar është edhe deputeti i Nismës Zafir Berisha, që ka kandiduar për kryetar të Prizrenit. Përveq Berishës Nismës i decertifikohen edhe 8  kandidatë, nga...

Ja emrat e zëvendësministrave të PDK-së?

para 9 muajve - Infokusi

Derisa ka nisur punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisur të qarkullojnë emrat e mundshëm për zëvendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht numri i zëvendësministrave që do të ketë qeveria...

Vendimi i KQZ-së, Berisha do të ankohet në Gjykatë Kushtetuese

para 9 muajve - KosovaPress

Berisha ka thënë, se ai do bëjë ankesë në Gjykatën Kushtetuese. “Klani Pronto e ka arritur qëllimin, që të më ofendoj, por unë do të bëjë ankesë në Gjykatën Kushtetuese, sepse ky dënim nuk do të mundet...

Zafir Berisha tregon çfarë do të bëjë pas vendimit të KQZ-së

para 9 muajve - Periskopi

Deputeti i Nismës Zafir Berisha, është deklaruar pas vendimit të KQZ-së që ai të decertifikohet dhe t’i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit. Berisha i ka thënë Gazetës Blic, se ai do bëjë ankesë...

Këta janë emrat e kandidatëve që nuk do të mund të garojnë në zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Në mesin e atyre që...

“Shpërthen” Zafir Berisha: Bandat e Hashim Thaçit qëndrojnë prapa vendimit të KQZ-së

para 9 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale. Në mesin e këtyre kandidatëve është edhe kandidati i Nisma për Kosovën për kryetar të Prizrenit,...

Zafir Berisha tregon se si do të veproj pas vendimit të KQZ-së

para 9 muajve - Sovrani

Deputeti i Nismës Zafir Berisha, është deklaruar pas vendimit të KQZ-së që ai të decertifikohet dhe t’i pamundësohet gara për të parin e Prizrenit.Berisha i ka thënë Gazetës Blic, se ai do bëjë ankesë...

KDI kërkon nga KQZ-ja decertifikimin e të gjithë kandidatëve që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Telegrafi

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), që të decertifikojë të gjithë ata kandidatë që kanë probleme me ligjin. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ)...

Kalimi prej deputetit në Qeveri i dëmton partitë me përfaqësim më të vogël në Kuvend

para 9 muajve - Almakos

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

Konfirmon Valdete Bajrami: Sherifi do të jetë shef i Grupit Parlamentar

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetarja e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami ka konfirmuar për lajmi.net se ky subjekt politik do të formojë Grupin e veçantë Parlamentar. Bajrami ka bërë të ditur se deputeti, Bilall Sherifi do...

Hakmarrja ndaj Zafir Berishës, përfundimisht i pamundësohet gara për kryetar të Prizrenit

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

Decertifikimi i kandatëve mbledh KQZ-në

para 9 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot takim ku do të diskutohet për decertifikimin e 86 kandidatëve për kryetarë dhe asamble komunale, që kanë qenë të dënuar me aktgjykim të plotfuqishëm. Kjo...

KQZ decertifikon 86 kandidatë nga pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) i ka decertifikuar 86 persona nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Megjithatë, anëtarët e KQZ-së kanë thënë se disa nga...

KQZ decertifikon 86 kandidatë të dënuar nga Gjykatat

para 9 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rekomandimin për decertifikimin e 86 kandidatëve me Aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së Kosovës në tre vitet e fundit, e që kanë garuar...

Zafir Berishës i anulohet kandidimi për kryetar të Prizrenit

para 9 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Nga ky vendim është...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri...

KDI: KQZ-ja të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Lajmi.net

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) i ka bërë thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të decertifikojë nga zgjedhjet lokale të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin. KDI përmes një komunikate...

KQZ decertifikon 86 kandidatë me aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat

para 9 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rekomandimin për decertifikimin e 86 kandidatëve me Aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së Kosovës në tre vitet e fundit, e që kanë garuar...

KQZ decertifikon 86 kandidatë

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

KQZ jep lajmin e keq për Zafir Berishën

para 9 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - RTV 21

Gjykatat kanë gjetur se 86  kandidatë kanë probleme me ligjin KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë...

KQZ decertifikon 86 kandidatë

para 9 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

KQZ decertifikon 86 kandidatë, nga ta një shumë i njohur

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

KQZ decertifikon 86 kandidatë me aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat

para 9 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rekomandimin për decertifikimin e 86 kandidatëve me Aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së Kosovës në tre vitet e fundit, e që kanë garuar...

KDI ka një kërkesë për Komision Qendror të Zgjedhjeve!

para 9 muajve - GazetaBlic

KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim. “Nëntë vite nga miratimi i Ligjit...

KQZ decertifikon 86 kandidatë

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Me këtë vendim kandidati...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Indeks online

KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim. “Nëntë vite nga miratimi i Ligjit...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - RTV 21

Gjykatat kanë gjetur se 86  kandidatë kanë probleme me ligjin KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë...

KQZ decertifikon 86 persona nga pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror Zgjedhor ka decertifikuar 86 persona nga pjesëmarrja e tyre në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Megjithatë, anëtarët e KQZ-së kanë shprehur pakënaqësitë e tyre me faktin se kanë decertifikuar...

KDI: KQZ-ja të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e djeshme ka diskutuar për decertifikimin e kandidatëve që kanë probleme me ligjin. Kujtojmë se Ligji për Zgjedhjet e Përgjithshme, i miratuar në vitin...

KQZ decertifikon 86 kandidatë

para 9 muajve - KosovaPress

Me këtë vendim kandidati i Nisma për Kosovën për kryetar të Prizrenit Zafir Berisha decertifikohet dhe i pamundësohet gara per të parin e Prizrenit. Anëtarët e KQZ-së ishin të ndarë rreth këtij vendimi....

NISMA ndahet nga PAN

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Partia e Fatmir Limajt, Nisma, së shpejti nuk do të jetë pjesë e koalicionit PAN. Ata kanë vendosur që tash e tutje të veprojnë si grup i vetëm Parlamentar. Këtë e ka konfirmuar për Express të martën sekretari...

NISMA largohet nga PAN, e vetme në Kuvend

para 9 muajve - Gazeta e re

NISMA për Kosovë do të veprojë si vetme në Kuvendin e Kosovës. Lajmin për klankosova.tv, e ka konfirmuar deputetja e kësaj partie Valdete Bajrami. “Ne do të veprojmë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin...

NISMA largohet nga PAN, e vetme në Kuvend

para 9 muajve - Periskopi

NISMA për Kosovë do të veprojë si vetme në Kuvendin e Kosovës. Lajmin për klankosova.tv, e ka konfirmuar deputetja e kësaj partie Valdete Bajrami. “Ne do të veprojmë si grup i vetëm parlamentar në Kuvendin...

KDI i kërkon KQZ-së të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Koha.net

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) përmes një komunikate i ka kërkuar sot Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të decertifikojë të gjithë kandidatët aë kanë pasur një vendim përfundimtar të gjykatës për...

Decertifikimi i kandatëve mbledh KQZ-në

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot takim ku do të diskutohet për decertifikimin e 86 kandidatëve për kryetarë dhe asamble komunale, që kanë qenë të dënuar me aktgjykim të plotfuqishëm. Kjo...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

Decertifikohen kandidatët me aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së Kosovës (LIVE)

para 9 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhje me rend dite shqyrtimin dhe miratimin e rekomandimit për decertifikim të kandidatëve me Aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së Kosovës. Ndiqeni...

KQZ decertifikon kandidatët e dënuar (Drejtpërdrejt)

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror Zgjedhor mban mbledhjen e radhës në të cilën do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për decertifikim të kandidatëve me Aktgjykim të formës së prerë nga Gjykatat e Republikës së Kosovës./kp/

Sot, KQZ mund ta ndëshkojë Zafir Berishën

para 9 muajve - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatë ve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

Kalimi prej deputetit në Qeveri i dëmton partitë me përfaqësim më të vogël në Kuvend

para 9 muajve - Bota Press

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

A janë këta emrat e zëvendësministrave të PDK-së?

para 9 muajve - Sovrani

Derisa ka nisur punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisur të qarkullojnë emrat e mundshëm për zëvendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht numri i zëvendësministrave që do të ketë qeveria...

Zëvendësministrat e Nismës në Qeverinë e Kosovës

para 9 muajve - Periskopi

Nisma për Kosovën do t’i ketë katër pozita të zëvendësministrave. Kështu kanë bërë të ditur për Gazeta Blic, burime nga kjo parti politike. Sipas burimeve merret vesh se Nisma për Kosovën do ta ketë një...

Këta janë disa nga emart e mundshëm për zëvendësministra nga PDK’ja

para 9 muajve - Periskopi

Derisa ka nisur punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisur të qarkullojnë emrat e mundshëm për zëvendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht numri i zëvendësministrave që do të ketë qeveria...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

Disa nga emrat për zëvendësministra nga PDK!

para 9 muajve - Bota Press

Derisa ka nisur punën qeveria e re e Kosovës, në opinion kanë nisur të qarkullojnë emrat e mundshëm për zëvendësministra. Edhe pse nuk dihet saktësisht numri i zëvendësministrave që do të ketë qeveria...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Sovrani

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

Qeveria “dobëson” partitë e vogla në Kuvend

para 9 muajve - Insajderi

Bazuar në Ligjin e zgjedhjeve të Kosovës, të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët janë emëruar në poste të ndryshme në dikasteret e Qeverisë së Kosovës, janë të obliguar të heqin dorë nga mandati...

KDI kërkon nga KQZ-ja decertifikimin e të gjithë kandidatëve që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Almakos

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), që të decertifikojë të gjithë ata kandidatë që kanë probleme me ligjin. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ)...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim.“Nëntë vite nga miratimi...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Almakos

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Fakti Ditor

KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim.“Nëntë vite nga miratimi i Ligjit...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - 10minuta

KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim. “Nëntë vite nga miratimi i Ligjit...

KDI kërkon nga KQZ-ja decertifikimin e të gjithë kandidatëve që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Gazeta Max

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), që të decertifikojë të gjithë ata kandidatë që kanë probleme me ligjin. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ)...

Kërkohet decertifikimi i të gjithë kandidatëve që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Periskopi

KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim. “Nëntë vite nga miratimi i Ligjit...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Sovrani

KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim. “Nëntë vite nga miratimi i Ligjit...

KDI: KQZ-ja të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - KosovaLive360

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e djeshme ka diskutuar për decertifikimin e kandidatëve që kanë probleme me ligjin. Kujtojmë se Ligji për Zgjedhjet e Përgjithshme, i miratuar në vitin...

KDI i kërkon KQZ-së të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Insajderi

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) përmes një komunikate i ka kërkuar sot Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të decertifikojë të gjithë kandidatët aë kanë pasur një vendim përfundimtar të gjykatës për...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - KosovaPress

“Nëntë vite nga miratimi i Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme, KQZ asnjëherë nuk ka bërë verifikime për kandidatët nëse i përmbushin të gjitha kriteret e nevojshme për të marrë pjesë në zgjedhje. Tani...

KDI kërkon nga KQZ të decertifikojë të gjithë kandidatët që kanë probleme me ligjin

para 9 muajve - Gazeta e re

KDI kërkon nga Komisioni Qendror Zgjedhor që ta respektojë ligjin dhe të marr vendim për decertifikim e të gjithë kandidatëve që nuk plotësojnë kriteret për certifikim. “Nëntë vite nga miratimi i Ligjit...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

Flet Jakup Krasniqi: Kjo është e vërteta e largimit të Nismës nga PAN-i

para 9 muajve - Gazeta Max

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka konfirmuar se Nisma për Kosovën ka proceduar në Kuvend kërkesën për formimin e grupit të saj parlamentar....

KQZ vendos sot për kandidatët që kanë ende punë me gjykatat

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, do të diskutojë sot për rekomandimin për decertifikimin e 86 kandidatëve për zgjedhje lokale, të cilët kanë aktgjykime të formës së prerë nga gjykatat e Republikës së Kosovës....

KQZ mblidhet sërish për decertifikimin e 86 kandidatëve

para 9 muajve - Sovrani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot sërish për të diskutuar rreth decertifikimit të 86 kandidatëve për kryetarë dhe kandidatë për asamble komunale, të cilët në tri vitet e fundit kanë qenë...

Lajm shokues për Zafir Berishën nga KQZ, ja çka vendosi

para 9 muajve - Bota Press

Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur që kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit të mos mund të garojë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Lajmin e ka bërë të ditur Valmir Ismaili nga Demokracia Plus...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK