http://kariera.mk

Merkel uron Haradinajn, i kujton dialogun me Serbinë, demarkacionin dhe korrupsionin

para 9 muajve - BalkanWeb

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes kryeministër i ri i Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Yıldırım uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar një urim nga kryministri i Republikës së Turqisë, Binali Yıldırım për marrjen e postit të kryeministrit,...

Kryeministri turk uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga homologu i tij turk Binali Yildirim, me rastin e marrjes së postit të kryeministrit dhe themelimin e Qeverisë së re. Në urimin e kryeministrit...

Ish-Presidenti Meidani uron   eKosovs Ramush Haradinajn

para 9 muajve - Shqiptarja

Ish-Presidenti i Shqipërisë Rexhep Meidani, ka përcjellë urimet e tij për Kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinaj për postin e ri në krye të qeverisë së Kosovës. Në mesazhin e ish –Presidenti Rexhep...

Kryeministri i Turqisë uron Haradinajn për postin e të parit të Qeverisë

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, me rastin e detyrës së tij të re si i pari i Qeverisë së vendit. Në urimin e kryeministrit...

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Koha.net

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani ka përgëzuar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes si kryeministër i Kosovës. “Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të shërbejë...

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani ka përgëzuar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes si kryeministër i Kosovës. “Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të shërbejë...

Yildirim uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - RTV 21

Yildirim ka thënë se ka besim se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Turqisë do të thellohen edhe më tutje Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga homologu i tij turk Binali Yildirim,...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë,  Rexhep Meidani. Në mesazhin e urimit thuhet: I nderuar z.Haradinaj, Ju përgëzoj...

Yildirim uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga homologu i tij turk Binali Yildirim, me rastin e marrjes së postit të kryeministrit dhe themelimin e Qeverisë së re. “Kam besim të...

Merkel uron Haradinajn, i thotë se e presin detyra të rëndësishme

para 9 muajve - Klan Kosova

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka uruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj për marrjen e detyrës së re. Në urimin e  publikuar në uebfaqen e kancelares theksohet se kryeministri Haradinaj dhe...

Merkel uron Haradinajn, ia përkujton dialogun me Serbinë, Demarkacionin dhe korrupsionin

para 9 muajve - Telegrafi

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë,  Rexhep Meidani. Në mesazhin e urimit thuhet: I nderuar z.Haradinaj, Ju përgëzoj...

Haradinajn e uron kryeministri i Turqisë

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim, njofton kumtesa qeveritare, transmeton Koha.net. Në urimin e...

Riza Halimi uron Haradinajn

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “Pranoni urime të përzemërta...

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë qeverisjes...

Kryeministri i Turqisë uron Haradinajn për postin e të parit të Qeverisë

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, me rastin e detyrës së tij të re si i pari i Qeverisë së vendit. Në urimin e kryeministrit...

Kryeministri i Turqisë uron Haradinajn

para 9 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, me rastin e detyrës së tij të re si i pari i Qeverisë së vendit. Në urimin e kryeministrit...

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim uron Ramush Haradinajn

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Në urimin e kryeministrit Yildirim thuhet: I nderuar Kryeministër,...

Riza Halimi uron kryeministri Haradinaj

para 9 muajve - Koha.net

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj me rastin e zgjedhjes kryetar Qeverisë së Kosovës. Në telegram Halim ka thënë: I nderuar z. Haradinaj, Pranoni...

Riza Halimi uron Haradinajn

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “Pranoni urime të përzemërta...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - Politiko

Në njoftimin e kryeministrisë theksohet se Merkel i ka përmendur detyrat e vështira të Haradinajt, duke përfshirë edhe demarkacionin me Malin e Zi. Ajo i ka kujtuar edhe detyrën për përmirësim të situatës...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - GazetaBlic

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “Me këtë rast ju uroj punë...

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - RTV 21

Halimi i ka dëshiruar punë të mbarë Haradinajt në udhëheqjen e Qeverisë Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - Zeri

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar kryeministrin e ri kosovar Ramush Haradinaj. Në njoftimin e kryeministrisë theksohet se Merkel i ka përmendur detyrat e vështira të Haradinajt, duke përfshirë...

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “Me këtë rast ju uroj punë...

Angela Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - RTV 21

Merkel ka thënë se Haradinajn dhe Qeverinë e presin detyra të rëndësishme Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke...

Merkel ia Përmend Demarkacionin Haradinajt

para 9 muajve - Kallxo

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar një telegram urimi homologut të saj të ri kosovar, Ramush Haradinajt. Në letrën në të cilën i dëshiron fat e sukses “në mandatin e dytë“, shefja e Qeverisë...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - Koha.net

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar kryeministrin e ri kosovar Ramush Haradinaj. Në njoftimin e kryeministrisë theksohet se Merkel i ka përmendur detyrat e vështira të Haradinajt, duke përfshirë...

Merkel uron Haradinajn: Detyrat e vështira që iu presin

para 9 muajve - Shqiptarja

Kancelaria e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dërguar një mesazh urimi kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj. Mergel shkruan në urimin e tij se kryeministri Haradinaj dhe qeveria e tij kanë detyra...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë,  Rexhep Meidani. Në mesazhin e urimit thuhet: I nderuar z.Haradinaj, Ju përgëzoj...

Merkel uron Haradinajn, por ja çfarë i kujton kryeministrit të ri

para 9 muajve - Ora news

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka uruar sot kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn për detyrën e re. Në urimin e saj, Merkel i garanton atij mbështetjen e qeverisë gjermane, por i kujton të gjithë...

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

para 9 muajve - Lajm

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë qeverisjes...

Kryeministri turk uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga homologu i tij turk Binali Yildirim, me rastin e marrjes së postit të kryeministrit dhe themelimin e Qeverisë së re. Në urimin e kryeministrit...

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë qeverisjes...

Merkel uron Haradinajn, ia kujton detyrat që ka para vetes

para 9 muajve - Indeks online

Angela Merkel, kancelaria gjermane, ka uruar kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinaj, për pozitën e re, atë të shefit të ekzekutivit. Në urimin e të parës së Gjermanisë, i c ili është publikuar...

Merkel uron Haradinajn: Keni detyra të rëndësishme para vetes, dialogu, demarkacioni…

para 9 muajve - Zeri

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka uruar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet se kryeministri Haradinaj dhe...

Merkel uron Haradinajn, ia numëron detyrat që ai ka para vetës

para 9 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ai mori postin e të parit te ekzekutivit. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet...

Edhe Merkel i përmend Demarkacionin Haradinajt

para 9 muajve - Koha Jone

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka uruar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet se kryeministri Haradinaj dhe...

Merkel uron Haradinajn, por…

para 9 muajve - Gazeta Max

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar një telegram urimi homologut të saj të ri kosovar, Ramush Haradinajt. Në letrën në të cilën i dëshiron fat e sukses “në mandatin e dytë“, shefja e Qeverisë...

Merkel uron Haradinajn, ia përkujton dialogun me Serbinë, Demarkacionin dhe korrupsionin

para 9 muajve - Almakos

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Edhe Merkel ia përmend Demarkacionin Haradinajt

para 9 muajve - Albeu

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka uruar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj . Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet se kryeministri Haradinaj dhe...

Rexhep Meidani uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë,  Rexhep Meidani. “I nderuar z.Haradinaj, Ju përgëzoj për zgjedhjen tuaj si Kryeministër...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga kryeministri i Turqisë, Yildirim

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. “I nderuar Kryeministër, Në emrin tim personal dhe në emër të...

Merkel uron Haradinajn: Keni detyra të rëndësishme para vetes, dialogu, demarkacioni…

para 9 muajve - Lajmi.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka uruar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet se kryeministri Haradinaj dhe...

Riza Halimi uron kryeministri Haradinaj

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “I nderuar z. Haradinaj,...

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Gazeta e re

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani ka përgëzuar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes si Kryeministër i Kosovës. “Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të shërbejë...

Basha uron Haradinajn: Besoj se do t’ia dilni kësaj sfide

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës. Më poshtë telegrami...

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë qeverisjes...

Kryeministri turk uron Haradinaj

para 9 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga homologu i tij turk Binali Yildirim, me rastin e marrjes së postit të kryeministrit dhe themelimin e Qeverisë së re. Në urimin e kryeministrit...

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

para 9 muajve - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës. Në telegramin e urimit...

Kryeministri i Turqisë uron Haradinajn për postin e të parit të Qeverisë

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, me rastin e detyrës së tij të re si i pari i Qeverisë së vendit. “Kam besim të plotë se edhe...

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - 10minuta

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani ka përgëzuar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes si kryeministër i Kosovës. “Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të shërbejë...

Meidani përgëzon kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - KosovaPress

“Uroj që kjo detyrë kaq e rëndësishme si kreu i qeverisë të shërbejë më së miri në normalizimin e krizës politike, në stabilitetin  në vend e rajon si dhe në forcimin e perspektives evropiane. Ju uroj...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - 10minuta

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani. Në mesazhin e urimit thuhet: I nderuar z.Haradinaj, Ju përgëzoj...

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “Me këtë rast ju uroj punë...

Kryeministri turk Binali Yildirim:Edhe gjatë qeverisjes së Haradinajt do të ketë marrëdhënie miqësore dhe bashkëpunim ndërmjet dy vendeve.

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë qeverisjes...

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim/

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Në urimin e kryeministrit Yildirim thuhet: I nderuar Kryeministër,...

Yildirim uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - KosovaPress

“Kam besim të plotë se edhe gjatë periudhës së detyrës suaj marrëdhëniet miqësore në mes të Kosovës dhe Turqisë si dhe bashkëpunimet në mes të dy Qeverive do të thellohen edhe më tutje. Me këtë rast përsëris...

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës. Në telegramin e urimit...

Merkel uron Haradinajn, por ja çfarë i kujton kryeministrit të ri

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka uruar sot kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn për detyrën e re. Në urimin e saj, Merkel i garanton atij mbështetjen e qeverisë gjermane, por i kujton të gjithë...

Merkel uron Haradinajn, ia numëron detyrat që ai ka para vetës

para 9 muajve - Infokusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ai mori postin e të parit te ekzekutivit. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet...

Merkel uron Haradinajn, ia përkujton dialogun me Serbinë, Demarkacionin dhe korrupsionin

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Kancelarja Merkel uron Haradinajn: ja detyrat që të presin…

para 9 muajve - Te Sheshi

Pas urimeve të politikanëve shqiptarë dhe ambasadorëve të akredituar në Prishtinë, Ramush Haradinaj ka marrë një urim edhe nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, me rastin e zgjedhjes në postin e kryeministrit...

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Arbresh

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “Me këtë rast ju uroj punë...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - AlbPortali

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar kryeministrin e ri kosovar Ramush Haradinaj. Loading... Në njoftimin e kryeministrisë theksohet se Merkel i ka përmendur detyrat e vështira të Haradinajt, duke...

Merkel uron Haradinajn, por ia rikujton demarkacionin

para 9 muajve - Insajderi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar një telegram urimi homologut të saj të ri kosovar, Ramush Haradinajt. Në letrën në të cilën i dëshiron fat e sukses “në mandatin e dytë“, shefja e Qeverisë...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - Fakti Ditor

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar kryeministrin e ri kosovar Ramush Haradinaj. Në njoftimin e kryeministrisë theksohet se Merkel i ka përmendur detyrat e vështira të Haradinajt, duke përfshirë...

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Medial

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj për marrjen e përgjegjësive të reja në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës. “Me këtë rast ju uroj punë...

Riza Halimi uron kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - KosovaPress

“Me këtë rast ju uroj punë të mbarë në udhëheqjen e Qeverisë që do të përballet me sfida të ndjeshme dhe të rëndësisë jetësore. Ju dëshiroj sukses të plotë në stabilizimin dhe normalizimin e të gjitha...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - KosovaPress

“Ju uroj për zgjedhjen tuaj Kryeministër. Para Jush dhe Qeverisë suaj dalin detyra të rëndësishme dhe të vështira. Ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike, dialogu me Serbinë,...

Merkel ia numëron Haradinajt detyrat që ai ka para vetës

para 9 muajve - Periskopi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ai mori postin e të parit te ekzekutivit. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - Gazeta e re

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Merkel uron Haradinajn

para 9 muajve - Medial

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e zgjedhjes për kryeministër të ri të Kosovës, duke thënë se ngritja dhe forcimi i shtetit ligjor, përmirësimi i situatës ekonomike,...

Kancelarja Merkel uron kryeministrin e Kosovës, Haradinaj

para 9 muajve - KosovaLive360

Kancelarja e Republikës  Federale të Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin, Ramush Haradinaj. “I nderuari Zoti Kryeministër, Ju uroj për zgjedhjen tuaj Kryeministër, Para Jush dhe Qeverisë...

Vjen një urim i madh për Haradinajn, nga kancelarja Merkel!

para 9 muajve - Bota Press

Kancelarja Merkel uron kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Prishtinë, 13 shtator 2017 Kancelarja e Republikës  Federale të Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin Ramush...

Kancelarja Merkel uron kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj

para 9 muajve - Bota Press

Kancelarja e Republikës  Federale të Gjermanisë, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj. Në urimin e Kancelares Merkel thuhet: I nderuari Zoti Kryeministër, Ju uroj për zgjedhjen tuaj Kryeministër,...

Haradinaj merr urime nga Merkel, kjo e fundit ia kujton detyrat që ka për t’i kryer

para 9 muajve - Periskopi

Angela Merkel, kancelaria gjermane, ka uruar kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinaj, për pozitën e re, atë të shefit të ekzekutivit. Në urimin e të parës së Gjermanisë, i c ili është publikuar...

Merkel e uron Haradinajn, ia numëron detyrat që e presin

para 9 muajve - Illyria

Berlin / Prishtinë, 13 gusht 2017 – Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, për zgjedhjen në krye të Qeverisë së Kosovës. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar...

Merkel uron Haradinajn, ia numëron detyrat që ai ka para vetës

para 9 muajve - Bota Press

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka uruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ai mori postin e të parit te ekzekutivit. Në urimin e zonjës Merkel të publikuar në uebfaqen e kancelares thuhet...

Basha uron Haradinajn: Besoj se do t’ia dilni kësaj sfide

para 9 muajve - Gazeta Max

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës. Më poshtë telegrami...

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës. “I nderuar Kryeministër...

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

para 9 muajve - Bota Press

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës. Në telegramin e urimit...

Basha uron Haradinajn për detyrën e re

para 9 muajve - KosovaPress

“Në emër të Partisë Demokratike dhe në emrin tim ju shpreh urimet më të sinqerta për detyrën e lartë dhe me përgjegjësi të drejtimit të Qeverisë së Kosovës. Kam besim të plotë se ju do t’ia dilni kësaj...

Basha uron Haradinajn për detyrën e re

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës. “Në emër të Partisë...

"Turqia e fuqishme është garanci për ne"

para 9 muajve - Zhurnal

Haluk Yıldız, kryetari i Partisë për Reforma dhe Drejtësi (BIG), e themeluar nga pjesëtarë të komunitetit turk në Gjermani, thotë se Turqia është kështjella e fundit e rajoneve muslimane dhe se Turqia...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK