http://kariera.mk

Kryediplomati malazez: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Ora news

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Telegrafi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Ministri i Jashtëm malazez: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Indeks online

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Haradinaj merr përgjigje nga Mali i Zi për Demarkacionin!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni, temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - BalkanWeb

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Alarmohet Franca: Bërtiti “Allahu Akbar” dhe theri katër kalimtarë rasti dhe tre policë (Foto/Video)

para 8 muajve - Gazeta Liria

Një burrë ka sulmuar kalimtarët e rastit në qendër të qytetit derisa bërtiti “Allahu Akbar”. Ky burrë ka therur dhe goditur me grushta e shkelma katër kalimtarë në qytetin francez Toulouse, transmeton...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Zeri

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Vështirësohen punët për Haradinajn, Mali i Zi thotë se Demarkacioni është mbyllur

para 8 muajve - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Sërgjan Darmanoviq ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi i kundërpërgjigjet Haradinajt për Demarkacionin

para 8 muajve - Zeri

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Flet Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Almakos

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën, për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se...

Qeveria e Kosovës: Aktivitetet nukleare të Koresë Veriore rrezikojnë paqen

para 8 muajve - Gazeta Liria

Qeveria e Kosovës i vlerëson të papranueshme përpjekjet e Koresë së Veriut për të ndërtuar dhe përdorur programet bërthamore dhe njëkohësisht i cilëson aktivitetet e autoriteteve të Pyongyangut si një...

Ministri i Jashtëm malazez: Demarkacioni, temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Te Sheshi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srđan Darmanoviç, ka thënë se për vendin e tij tema e Demarkacionit është e mbyllur. Ai shtoi se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me durim...

Aktivisti shqiptar në SHBA i shkruan Haradinajt, e ka një propozim për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta Express

Uk lushi, aktivisti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes në shkrimi në facebook, ka shpalosur për kryeministrin Ramush Haradinaj një propozim për marrëveshjen për demarkacionin. Në publikimin...

Lushi: Demarkaci duhet të përfundohet duke treguar kreativitet

para 8 muajve - Zeri

Intelektuali shqiptar nga New Yorku, Uk Lushi, përmes një postimi në Facebook, i ka dhënë disa këshilla kryeministri Haradinaj se si ta zgjidh ç ështjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas Lushit, kryeministri...

Kryediplomati malazias: Presim me durim zgjidhjen e demarkacionit me Kosovën

para 8 muajve - Almakos

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Kryediplomati malazias: Presim me durim zgjidhjen e demarkacionit me Kosovën

para 8 muajve - Shenja

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Një memo e shkurtë për KM Haradinaj

para 8 muajve - GazetaBlic

I nderuar z. Kryeministër, urime për pozitën dhe shumë mbarësi. Më pëlqeu përgëzimi i Kancelares gjermane Merkel për ju sot. (Është I bashkangjitur përfundi memos). Zonja Merkel me të drejtë thekson se...

Aktores së njohur i rikthehet kanceri i lëkurës

para 8 muajve - Gazeta Liria

Melanie Griffith po përballet me një kancer të dytë të lëkurës. Një burimi afërt me aktoren ka treguar për Us Weekly, se ajo iu nënshtrua një trajtimi për të hequr kancerin nga hunda e saj. 60-vjeçarja,...

Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni me Kosovën është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Illyria

Podgoricë, 13 shtator 2017 – Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Sërgjan Darmanoviq, ka thënë se tema e demarkacionit me Kosovën është e mbyllur për Podgoricën. Darmanoviq ka thënë se Podgorica beson në...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi paralajmëron Kosovën për Demarkacionin

para 8 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni, temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srđan Darmanović ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Ja çfarë thotë Ministri i Jashtëm i Malit të Zi për demarkacionin

para 8 muajve - Sovrani

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni për ne është çështje e mbyllur

para 8 muajve - Insajderi

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Flet Ministri i Jashtëm i Malit të Zi: Demarkacioni është temë e mbyllur për ne

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srdan Darmanovic ka thënë se për vendin e tij tema e demarkacionit është e mbyllur. Ai ka thënë se Podgorica beson në kapacitetin e institucioneve dhe se do të pres me...

Aktivisti shqiptar në SHBA i shkruan Haradinajt, e ka një propozim për demarkacionin

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ukë Lushi, aktivisti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes një shkrimi në Facebook, ka shpalosur për kryeministrin Ramush Haradinaj një propozim për Marrëveshjen e Demarkacionit. Në publikimin...

Aktivisti shqiptar në SHBA i shkruan Haradinajt, e ka një propozim për demarkacionin

para 8 muajve - Bota Press

Uk lushi, aktivisti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes në shkrimi në facebook, ka shpalosur për kryeministrin Ramush Haradinaj një propozim për marrëveshjen për demarkacionin. Në publikimin...

'Do sqarojmë gabimet, Mali i zi i gatshëm ta rishqyrtojë Demarkacionin'

para 8 muajve - Zeri

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

“Do sqarojmë gabimet, Mali i zi i gatshëm ta rishqyrtojë Demarkacionin”

para 8 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Qeveria Haradinaj e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Qeveria Haradinaj e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Infokusi

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Qeveria “Haradinaj”, e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Bota Press

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Amerika nuk mbështet version tjetër të Demarkacionit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Zyrtarë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë kanë deklaruar për gazetën “Zëri” se e mbështesin Marrëveshjen për Demarkimin e Kufirit të arritur mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi në vitin 2015,...

Qeveria Haradinaj e bindur se do të sqarohen gabimet rreth Demarkacionit

para 8 muajve - Sovrani

Qeveria e Ramush Haradinajt është e bindur se Mali i Zi është i gatshëm të rishqyrtojë marrëveshjen për demarkimin e kufirit, ndërkohë që janë të vendosur të sqarojnë pretendimet për gabime në caktimin...

Rregullat për demarkacionin nuk mund të ndryshohen

para 9 muajve - Gazeta Liria

Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi për të cilën ka pretendime se Kosovës i humb mijëra hektarë do të vazhdojë të qëndrojë në sirtarin e kryeministrit Ramush Haradinaj, shkruan sot Koha Ditore. Aty...

Abelard Tahiri, për demarkacionin me Malin e Zi: Kam besim te Haradinaj

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se beson se kryeministri Ramush Haradinaj do ta gjejë një zgjidhje për demarkacionin me Malin e Zi. “Unë kam besim se Haradinaj do ta menaxhojë këtë...

Pas një dite, ministri i PDK-së ndërron fjalët për Haradinajn

para 9 muajve - Zeri

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duket se i ka rënë pishman që një ditë më parë, në mbledhjen e parë të Qeverisë, e vuri në pozitë të vështirë kryeministrin e ri të vendit, Ramush Haradinaj,...

Pas një dite, ministri i PDK'së ndërron fjalët për Haradinajn

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duket se i ka rënë pishman që një ditë më parë, në mbledhjen e parë të Qeverisë, e vuri në pozitë të vështirë kryeministrin e ri të vendit, Ramush Haradinaj,...

Muharrem Nitaj, për pyetjen që dje bëri Abelard Tahiri: Disa njerëz politikën e kanë shndërruar në profesion!

para 9 muajve - Telegrafi

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen e ministrit të ri të Drejtësisë, Abelard Tahiri, nëse Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi, para shkarkimit të Komisionit Shtetëror...

Tërhiqet Abelard Tahiri: Ja çka thotë tash pas vendimit të Ramush Haradinaj për shkarkimin e Mehës!

para 9 muajve - GazetaBlic

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i cili vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, është sqaruar për debatin që kishte dje me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e parë të...

Ja reagimi i këshilltarit të kryeministrit, pas pyetjes që e bëri dje në Qeveri Abelard Tahirit

para 9 muajve - Zeri

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

Tensionihen marrëdhëniet PDK- AAK: Zyrtari i partisë së Haradinajt i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit

para 9 muajve - GazetaBlic

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

​Cili këshilltar i Haradinajt i reagoi Abelard Tahirit pas pyetjes që e bëri dje në Qeveri

para 9 muajve - Gazeta Express

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK’së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

Abelard Tahiri, për demarkacionin me Malin e Zi: Kam besim te Haradinaj

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se beson se kryeministri Ramush Haradinaj do ta gjejë një zgjidhje për demarkacionin me Malin e Zi. “Unë kam besim se Haradinaj do ta menaxhojë këtë...

Abelard Tahiri, për demarkacionin me Malin e Zi: Kam besim te Haradinaj

para 9 muajve - Almakos

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se beson se kryeministri Ramush Haradinaj do ta gjejë një zgjidhje për demarkacionin me Malin e Zi. “Unë kam besim se Haradinaj do ta menaxhojë këtë...

Muharrem Nitaj, për pyetjen që dje bëri Abelard Tahiri: Disa njerëz politikën e kanë shndërruar në profesion!

para 9 muajve - Gazeta Liria

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen e ministrit të ri të Drejtësisë, Abelard Tahiri, nëse Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi, para shkarkimit të Komisionit Shtetëror...

Ambasada amerikane mbështet marrëveshjen e demarkacionit të cilën e kundërshton Haradinaj

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i qëndrojnë prapa asaj që kanë thënë në dy vitet e fundit, për marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin marrëveshjen e arritur...

Muharrem Nitaj, për pyetjen që dje bëri Abelard Tahiri: Disa njerëz politikën e kanë shndërruar në profesion!

para 9 muajve - Almakos

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen e ministrit të ri të Drejtësisë, Abelard Tahiri, nëse Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi, para shkarkimit të Komisionit Shtetëror...

Tensionihen marrëdhëniet PDK- AAK: Zyrtari i partisë së Haradinajt i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit

para 9 muajve - Infokusi

“Minus të ditës” e ka konsideruar Muharrem Nitaj i AAK-së pyetjen nëse kryeministri Ramush Haradinaj është konsultuar me Malin e Zi para shkarkimit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion. Madje, Nitaj...

Pas një dite, ministri i PDK’së ndërron fjalët për Haradinajn

para 9 muajve - Bota Press

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duket se i ka rënë pishman që një ditë më parë, në mbledhjen e parë të Qeverisë, e vuri në pozitë të vështirë kryeministrin e ri të vendit, Ramush Haradinaj,...

Reagimit të Nitajt i kundërpërgjigjet ministri i PDK-së

para 9 muajve - Insajderi

Në mbledhjen e parë të Qeverisë së re, kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacion, shkruan Periskopi. Pas këtij vendimi, ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK-së,...

Muharrem Nitaj i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit, por ja si i kundërpërgjigjet ai

para 9 muajve - Bota Press

Në mbledhjen e parë të Qeverisë së re, kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacion, shkruan Periskopi. Pas këtij vendimi, ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK’së,...

Tërhiqet Abelard Tahiri: Ja çka thotë tash pas vendimit të Ramush Haradinaj për shkarkimin e Mehës!

para 9 muajve - Sovrani

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i cili vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, është sqaruar për debatin që kishte dje me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e parë të...

Muharrem Nitaj i reagon ashpër ministrit të Kadri Veselit, por ja si i kundërpërgjigjet ai

para 9 muajve - Periskopi

Në mbledhjen e parë të Qeverisë së re, kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar Komisionin Shtetëror për Demarkacion, shkruan Periskopi. Pas këtij vendimi, ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK’së,...

Pas vendimit të djeshëm të Haradinajt, vjen përgjigjja nga Mali i Zi

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Komisionit malazez për shënimin e kufirit, Milan Paunoviq, në një prononcim për TVCG, ka thënë se shpreson që situata në lidhje me kufirin Kosovë-Mali i Zi do të zgjidhet sipas marrëveshjes...

Haradinaj ia nis me demarkacionin, shkarkon Komisionin e Mehës

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shkarkimi i Komisionit shtetëror për shënimin e kufirit me Malin e Zi është vendimi i parë i Qeverisë së drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj. Por para se të ndodhë shkarkimi, Meha kishte dhënë dorëheqjen...

Rrëzohet helikopteri, vdes legjenda e muzikës teksa po shkonte në koncert

para 9 muajve - Gazeta Liria

Legjenda e muzikës Country, Troy Gentry ka vdekur pas rrëzimit të helikopterit. Ylli i grupit Montgomery Gentry, po udhëtonte drejt New Jersey pasi do të jepte një koncert, kur helikopteri i tij u rrëzua...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK