http://kariera.mk

Evropa Qendrore, nervoze në prag të stërvitjes ushtarake ruse

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Rusia ka dërguar trupa dhe armë të blinduara në Bjellorusi prej disa javësh dhe të enjten Kremlini do t’i urdhërojë ato të fillojnë të sulmojnë vendet fqinje anëtare të NATO-s. Sigurisht jo vende të vërteta....

Manovrat e Rusisë dhe Bjellorusisë thuhet se janë në përputhje me marrëveshjet ndërkombëtare

para 10 muajve - Zhurnal

Bjellorusia thotë se manovrat që do t’i mbajë me Rusinë, nuk bien ndesh me asnjë marrëveshje ndërkombëtare, ka thënë kështu pas shqetësimeve nga perëndimi se këto veprime ishin lojëra të luftës. Shefi...

Manovrat e Rusisë dhe Bjellorusisë thuhet se janë në përputhje me marrëveshjet ndërkombëtare

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Bjellorusia thotë se manovrat që do t’i mbajë me Rusinë, nuk bien ndesh me asnjë marrëveshje ndërkombëtare, ka thënë kështu pas shqetësimeve nga perëndimi se këto veprime ishin lojëra të luftës. Shefi...

Manovrat e Rusisë dhe Bjellorusisë thuhet se janë në përputhje me marrëveshjet ndërkombëtare

para 10 muajve - Tetova Sot

Bjellorusia thotë se manovrat që do t’i mbajë me Rusinë, nuk bien ndesh me asnjë marrëveshje ndërkombëtare, ka thënë kështu pas shqetësimeve nga perëndimi se këto veprime ishin lojëra të luftës. Shefi...

Rusi-Bjellorusi përgatiten për stërvitjen, SHBA blindon Poloninë

para 10 muajve - Te Sheshi

Një dërgesë me pajisje ushtarake amerikane arriti sot në portin e Detit Baltik në Poloni, në kohën kur Rusia po përgatitet për stërvitje ushtarake në Bjellorusi. Ushtria amerikane ka rritur praninë e saj...

Ushtrimet ushtarake ruse, “provokim” për Perëndimin

para 10 muajve - Gazeta 55

Sekretari Britanik i Mbrojtjes i ka vënë pikat mbi “i” klimës së marrëdhënieve ushtarake të NATO-s me Rusinë, duke denoncuar stërvitjet ushtarake të Putinit me Bjellorusinë si një provokim i vërtetë për...

15 vende fillojnë manovrat ushtarake

para 10 muajve - Zhurnal

Manovrat ushtarake ku marrin pjesë ushtarakë nga 15 vende, përfshirë dhe SHBA-të, filluan sot në Ukrainë, në një kohë që ushtria ruse po përgatitet të kryejë manovrat e saj në kufijtë e Bashkimit Evropian....

15 vende fillojnë manovrat ushtarake

para 10 muajve - Telegrafi

Manovrat ushtarake ku marrin pjesë ushtarakë nga 15 vende, përfshirë dhe SHBA-të, filluan sot në Ukrainë, në një kohë që ushtria ruse po përgatitet të kryejë manovrat e saj në kufijtë e Bashkimit Evropian....

15 vende fillojnë manovrat ushtarake

para 10 muajve - RTV 21

Manovrat ushtarake filluan sot në Ukrainë Manovrat ushtarake ku marrin pjesë ushtarakë nga 15 vende, përfshirë dhe SHBA-të, filluan sot në Ukrainë, në një kohë që ushtria ruse po përgatitet të kryejë manovrat...

15 vende fillojnë manovrat ushtarake

para 10 muajve - Indeks online

Manovrat ushtarake ku marrin pjesë ushtarakë nga 15 vende, përfshirë dhe SHBA-të, filluan sot në Ukrainë, në një kohë që ushtria ruse po përgatitet të kryejë manovrat e saj në kufijtë e Bashkimit Evropian....

15 vende fillojnë manovrat ushtarake

para 10 muajve - Gazeta e re

Manovrat ushtarake ku marrin pjesë ushtarakë nga 15 vende, përfshirë dhe SHBA-të, filluan sot në Ukrainë, në një kohë që ushtria ruse po përgatitet të kryejë manovrat e saj në kufijtë e Bashkimit Evropian....

Fallon: Ushtrimet ushtarake ruse – “provokim” për Perëndimin

para 10 muajve - Koha.net

Sekretari britanik i Mbrojtjes, Michael Fallon, ka thënë se ushtrimet e ardhshme ushtarake të Rusisë së bashku me Bjellorusinë, synojnë “provokimin” e NATO-s dhe “testimin” e mbrojtjes së saj. “Rusia po...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK