http://kariera.mk

Ata të cilët e “luftuan” uraganin Irma me humor

para 9 muajve - RTV 21

Edhe pse stuhi e frikshme, banorët gjejnë kohë edhe për këtë Florida tani është përfshirë plotësisht në Uragani Irma, me erëra të dëmshme dhe shi që u përhapen në gjithë shtetin. Çfarë bëjnë banorët në...

Qeveria jep 100 mijë dollarë për të prekurit nga Uragani “Irma”

para 9 muajve - Sot News

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Uragani "Irma", Shqipëria 100 mijë dollarë për të prekurit në ShBA

para 9 muajve - Shqiptarja

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Uragani "Irma", Shqipëria 100 mijë dollarë për të prekurit në ShBA

para 9 muajve - Shqiptarja

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Uragani "Irma", Shqipëria 100 mijë dollarë për të prekurit në ShBA

para 9 muajve - Shqiptarja

Në mbledhjen e parë të qeverisë së re  janë publikuar Vendimet e Këshillit të  Ministrave për një fond solidaritetit. Qeveria e Shqipërisë do ndihmojë të prekurit nga uragani në Shtetet e Bashkuara të...

Bilanci i uraganit Irma, 63 të vdekur, rikthehen të evakuuarit

para 9 muajve - Opinion

Të paktën 63 persona në Karaibe dhe Shtetet e Bashkuara kanë mbetur të vdekur për shkak të Uraganit Irma. Autoritetet kanë lejuar rikthimin në shtëpi të banorëve të evakuuar, ndërkohë që niveli i shkatërrimit...

“Irma”, rëndohet bilanci. 5 të vdekur nga një shtëpi të moshuarish

para 10 muajve - Top Channel

Bilanci tragjik i uraganit “Irma”, në ditët më aktive të tij nga ishujt e Karaibeve e deri në Florida, shtohet edhe me 5 viktima të tjerë në shtetin amerikan, pavarësisht mosekzistencës së tij. Të vdekurit...

Bilanci i uraganit Irma, 63 të vdekur, rikthehen të evakuuarit

para 10 muajve - Ora news

Të paktën 63 persona në Karaibe dhe Shtetet e Bashkuara kanë mbetur të vdekur për shkak të Uraganit Irma. Autoritetet kanë lejuar rikthimin në shtëpi të banorëve të evakuuar, ndërkohë që niveli i shkatërrimit...

Pasi shkatërroi Floridan, tani Xhorxhia në shënjestrën e uraganit “Irma”

para 9 muajve - Medial

Javën e kaluar uragani “Irma” shkaktoi vdekje dhe shkatërrim në ishujt e Karaibeve, para se të godiste Floridan. Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5, në historinë e Atlantikut, sipas...

Operacione kërkim-shpëtimi pas uraganit Irma

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Në ishujt Keys të Floridas po zhvillohen operacione të kërkim-shpëtimit për njerëzit e bllokuar nga uragani Irma. Presidenti francez Emmanuel Macron po viziton sot Shën Martinin dhe Shën Barthelemy në...

Irma, pesë të vdekur në shtëpinë e të moshuarve të mbetur pa energji

para 10 muajve - Ora news

Pesë të moshuar në një azil pleqsh në Florida që mbeten pa energji elektrike pas goditjes nga uragani Irma kanë humbur jetën. Policia evakuoi rreth 120 banorë të mërkurën nga objekti, të cilin stuhia la...

Uragani Irma, 5 të vdekur nga një shtëpi të moshuarish

para 10 muajve - Arbresh

Bilanci tragjik i uraganit “Irma”, në ditët më aktive të tij nga ishujt e Karaibeve e deri në Florida, shtohet edhe me 5 viktima të tjerë në shtetin amerikan, pavarësisht mosekzistencës së tij. Të vdekurit...

Të paktën pesë të vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida pas Irmës ​

para 10 muajve - Gazeta Liria

Pesë persona kanë vdekur në një shtëpi kujdesi në Florida, vend ky që kishte mbetur pa energji elektrike për disa ditë si pasojë e uraganit Irma. Policia ka evakuuar 115 banorë nga kjo ndërtesë ditën e...

Bilanci i uraganit: 58 të vdekur në Karaibe dhe SHBA

para 10 muajve - Ora news

Të paktën 18 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma duke e çuar bilancin e vdekjeve deri më tani në 58. Teksa stuhia është zbutur, të...

Rrëqethëse: Shkatërrimi që la pas uragani Irma përmes fotografive

para 10 muajve - Gazeta Express

Ishujt Karaibe, që gjenden në mes të Amerikës Jugore dhe asaj Veriore, kanë qenë gjithnjë territore të kërcënuara nga uraganet dhe stuhitë e llojeve të ndryshme. Uragani Irma është një prej tyre. Shkatërrimin...

Uragani Irma shkatërroi mijëra banesa

para 10 muajve - RTSH

¼ e banesave në ishujt Florida Keys, të cilët u goditën nga Irma, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë së katërt, janë shkatërruar plotësisht. Pamjet e fundit tregojnë shtëpi të shkatërruara pasi...

Rrëqethëse: Shkatërrimi që la pas uragani Irma përmes fotografive

para 10 muajve - Infokusi

Ishujt Karaibe, që gjenden në mes të Amerikës Jugore dhe asaj Veriore, kanë qenë gjithnjë territore të kërcënuara nga uraganet dhe stuhitë e llojeve të ndryshme. Uragani Irma është një prej tyre. Shkatërrimin...

Pasi shkatërroi Floridan, tani Xhorxhia në shënjestrën e uraganit “Irma”

para 10 muajve - BalkanWeb

SHBA – Javën e kaluar uragani “Irma” shkaktoi vdekje dhe shkatërrim në ishujt e Karaibeve, para se të godiste Floridan. Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5, në historinë e Atlantikut,...

Uragani Irma shkatërroi Florida’n, niset drejt një shteti tjetër

para 10 muajve - Gazeta Express

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Irma lë pas shkatërrimin në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Koha.net

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Uragani Irma shkatërroi Florida’n, niset drejt një shteti tjetër

para 10 muajve - Gazeta Liria

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Ky është numri total i njerëzve që humbën jetën për shkak të uraganit “Irma”

para 10 muajve - Gazeta Liria

Nurmi i të vdekurve nga uragani Irma ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka zbarkuar në Karaibe, ka goditur edhe Floridan, Xhorxhian dhe Karolinën Jugore. Të martën,...

Uragani Irma shkatërroi Florida’n, niset drejt një shteti tjetër

para 10 muajve - Bota Press

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Irma lë pas shkatërrimin në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Insajderi

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Zhurnal

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Koha Jone

Nga Zeri Amerikes Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë...

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Ora news

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Alsat-M

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Stuhia shkatëruese lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Gazeta Max

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

‘Irma’ në Florida… ose apokalipsi i një perle amerikane

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 24 Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia....

Një komb, një apel

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Frank Shkreli* Pesë ish-presidentët e Shteteve të Bashkuara, republikanët Xhorxh H. W. Bush i vjetër, Xhorxh W. Bush i ri dhe demokratët Xhimi Karter, Bill Klinton dhe Barak Obama u bashkuan javën që...

Uragani “Irma” shkakton fenomenin e rrallë natyror

para 10 muajve - Koha Jone

Uragani Irma që ka prekur pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar deri më tani 11 viktima në SHBA dhe ka lënë pas strehë përkohësisht 6.7 nln njerëz në pesë shtete. Rruga e shkatërrimit...

Irma lë pas shkatërrim në Florida, shkon drejt Xhorxhas

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Uragani Irma përshkoi Karaibet javën e kaluar duke shkaktuar vdekje dhe shkatërrim në ishuj, para se të godiste në Florida. Ekspertët thonë se Irma është stuhia më e madhe dhe më e gjatë e kategorisë 5,...

Uragani “Irma” shkakton fenomenin e rrallë natyror

para 10 muajve - Ora news

Uragani Irma që ka prekur pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar deri më tani 11 viktima në SHBA dhe ka lënë pas strehë përkohësisht 6.7 nln njerëz në pesë shtete. Rruga e shkatërrimit...

Zyrtari i LDK-së ironizon me vendimin e Nismës: 'Çka po dojmë na po bojmë'

para 10 muajve - Zeri

Zyrtari i LDK-së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Gecaj ironizon me ndarjen e Nismës nga PAN-i: “Çka po dojmë na po bojmë”

para 10 muajve - Lajmi.net

Ish këshilltari i Isa Mustafës, Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe...

Gecaj ironizon me vendimin e Nismës: "Çka po dojmë na po bojmë"

para 10 muajve - Gazeta Express

Zyrtari i LDK’së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Pamje apokaliptike nga Florida, ja si e katandisi vendin uragani “Irma”

para 10 muajve - Indeks online

Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia. Dita e pas shkatërrimit...

Uragani Irma kthehet në stuhi tropikale

para 10 muajve - Klan

Uragani Irma ka humbur plotësisht fuqinë dhe aktualisht është kthyer në një stuhi tropikale. Në shumë qytete kyçe në Florida ka nisur puna për t’ju rikthyer normalitetit. Hyrja e rezidentëve ende nuk lejohet,...

Gecaj ironizon me vendimin e Nismës: “Çka po dojmë na po bojmë”

para 10 muajve - Infokusi

Zyrtari i LDK’së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Gecaj ironizon me vendimin e Nismës: “Çka po dojmë na po bojmë”

para 10 muajve - Gazeta Liria

Zyrtari i LDK’së Bajram Gecaj e ka komentuar vendimin e partisë së Fatmir Limajt që të ndahet nga PAN dhe tash e tutje të veprojë si grup i vetëm Parlamentar. Sipas Gecajt, kjo është edhe një provë se...

Pamje apokaliptike nga Florida, si e katandisi vendin uragani “Irma”

para 10 muajve - Opozita

Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia. Dita e pas shkatërrimit...

Shqiptari flet për përjetimet e uraganit Irma

para 10 muajve - Indeks online

Uragani “Irma” që kaloi nëpër brigjet e Floridës e që sipas meterologëve kishte shkallën e kategorisë pesë, ishte stuhia më e fuqishme në 100 vitet e fundit ngase miliona njerëz u paralajmëruan për rrezikun...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 10 muajve - Zhurnal

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

“Irma” dobësoet në nivel të motit të keq tropikal

para 10 muajve - Alsat-M

Fillimisht uragan, e pastaj stuhi tropikale Irma është dobësuar në nivel të motit të keq tropikal, ndërsa me siguri deri sonte në mënyrë shtesë do të humbë fuqi, kumtoi Qendra nacionale amerikane për uraganë...

Pamjet se si e katandisi Uragani "Irma" Floridën (FOTO-LAJM)

para 10 muajve - InfoShqip

Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia. Dita e pas shkatërrimit...

Uragani Irma kthehet në stuhi tropikale

para 10 muajve - Tetova Sot

Uragani Irma ka humbur plotësisht fuqinë dhe aktualisht është kthyer në një stuhi tropikale. Në shumë qytete kyçe në Florida ka nisur puna për t’ju rikthyer normalitetit. Hyrja e rezidentëve ende nuk lejohet,...

Miliarda dollarë dëme nga uragani “Irma”

para 10 muajve - Vizion Plus

Uragani Irma është dobësuar ndjeshëm, por dëmet që la pas janë katastrofale. Ishujt e Karaibeve, të njohur ndryshe si parajsa mbi tokë, tashmë janë kthyer në një gërmadhë gjigande pas goditjes shkatërrimtare....

Uragani Irma godet ishujt Florida Keys

para 10 muajve - RTSH

Pjesë të ishujve Florida Keys, të cilët u goditën nga fuqia e Irmës, kur kjo e fundit ishte uragan i kategorisë katër, do të hapen shumë shpejt për banorët. Hyrja në to aktualisth është e kufizuar pasi...

Një komb, një thirrje

para 10 muajve - Illyria

Frank Shkreli Pesë ish-presidentët e Shteteve të Bashkuara, republikanët Xhorxh H. W. Bush i vjetër, Xhorxh W. Bush i ri dhe demokratët Xhimi Karter, Bill Klinton dhe Barak Obama u bashkuan jav;n që kaloi...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 10 muajve - Klan Kosova

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 10 muajve - GazetaBlic

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

Pamje apokaliptike nga Florida, ja si e katandisi vendin uragani “Irma”

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Shkalla e shkatërrimit të Uraganit Irma në të gjithë Floriden po bëhet e dukshme, pasi mbetjet e stuhisë më të fuqishme në historinë e Atlantikut fluturojnë në veri të shtetit Gjeorgjia. Dita e pas shkatërrimit...

Shqiptari flet për përjetimet e uraganit Irma

para 10 muajve - Infokusi

Uragani “Irma” që kaloi nëpër brigjet e Floridës e që sipas meterologëve kishte shkallën e kategorisë pesë, ishte stuhia më e fuqishme në 100 vitet e fundit ngase miliona njerëz u paralajmëruan për rrezikun...

Pas uraganit Irma, 6.5 milionë shtëpi në Florida pa energji elektrike

para 10 muajve - Ora news

Uragani Irma ka shkaktuar jo pak dëme në Florida, ku rreth 6,5 milionë shtëpi kanë mbetur tashmë pa energji elektrike. Autoritetet vijojnë operacionet e shpëtimit, ndërkohë që shumë zona mbeten të bllokuara....

Irma zhyt në errësirë Florida-n

para 10 muajve - Top Channel

Uragani Irma ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 milionë banesa, ose 2/3 e numrit total, kanë mbetur pa energji elektrike. Operacionet e shpëtimit kanë nisur dhe inxhinierët po punojnë për...

Video/ Uragani Irma, kthehet qetësia pas stuhisë, por Miami akoma nën ujë

para 10 muajve - BalkanWeb

SHBA- Pas kalimit të uraganit Irma, Miami është rizgjuar nën ujë, por ai që kthen shpresën është një diell i zbehtë. Pasi goditi Floridan me shira dhe erëra deri në 250 km/orë, uragani e humbi forcën e...

Uragani Irma dobësohet por rreziku nuk ka kaluar

para 10 muajve - Syri

Uragani Irma është dobësuar dhe është kthyer në një stuhi tropikale sot, ndërsa zhvendoset në veri të Floridës dhe në jug të Xhorxhas, sipas Qendrës Kombëtare amerikane të Uraganëve. Irma ka shkaktuar...

Pas uraganit “Irma”, Florida në terr

para 10 muajve - RTV 21

Ende shumë zona në Florida kanë mbetur të bllokuara Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida apo dy të tretat e shtëpive, janë pa energji elektrike pasi uragani “Irma” e goditi Floridën, thonë zyrtarët. Operacionet...

Shqiptari flet për përjetimet e uraganit Irma

para 10 muajve - Sovrani

Uragani “Irma” që kaloi nëpër brigjet e Floridës e që sipas meterologëve kishte shkallën e kategorisë pesë, ishte stuhia më e fuqishme në 100 vitet e fundit ngase miliona njerëz u paralajmëruan për rrezikun...

Rreth 300 miliardë dollarë dëme nga uraganet në Amerikë

para 10 muajve - Albinfo

Sipas një parashikimi të ri, 297 miliardë dollarë janë dëmet nga uragani Harvey dhe Irma Amerika është tronditur kohët e fundit nga dy uragan që e kanë goditur, duke shkaktuar dhjetëra të vdekur dhe shumë...

Uragani Irma dobësohet por rreziku nuk ka kaluar

para 10 muajve - Tetova Sot

Uragani Irma është dobësuar dhe është kthyer në një stuhi tropikale sot, ndërsa zhvendoset në veri të Floridës dhe në jug të Xhorxhas, sipas Qendrës Kombëtare amerikane të Uraganëve. Irma ka shkaktuar...

Pasojat e uraganit Irma: Majami është bërë qytet fantazmë

para 10 muajve - Gazeta Express

Miliona amerikanë janë larguar nga Florida. Majami, një margaritar i turizmit është bërë qytet fantazmë. Mbi 560 mijë persona në jug të Floridës janë pa rrymë. Uragani tashmë ka marrë viktimat e para,...

Uragani Irma dobësohet por rreziku nuk ka kaluar

para 10 muajve - Opozita

Uragani Irma është dobësuar dhe është kthyer në një stuhi tropikale sot, ndërsa zhvendoset në veri të Floridës dhe në jug të Xhorxhas, sipas Qendrës Kombëtare amerikane të Uraganëve. Irma ka shkaktuar...

Stuhia goditi mbrëmë edhe Kosovën, ja dëmet që la pas (Video, Foto)

para 10 muajve - Gazeta Liria

Shi i madh dhe erëra të forta ka pasur dje pothuajse në tërë vendin. Kjo ka shkaktuar dëme në shumë fshatra të qyteteve. Në Petrovë të Prizrenit, moti kishte shkaktuar rënien e një shtyllë elektrike në...

Miamit të gjithë i kishin lakmi, por ja çka i bëri uragani "Irma" (Foto/Video)

para 10 muajve - Gazeta Express

Pasi që uragani Irma goditi Floridën, në Miami është duke mbretëruar një atmosferë kaotike. Pamje “apokaliptike” janë duke qarkulluar në rrjetet sociale, kurse secila prej tyre tregon se me çfarë probleme...

Irma u dobësua në nivel të motit të keq tropikal

para 10 muajve - Medial

Fillimisht uragan, e pastaj stuhi tropikale Irma është dobësuar në nivel të motit të keq tropikal, ndërsa me siguri deri sonte në mënyrë shtesë do të humbë fuqi, kumtoi Qendra nacionale amerikane për uraganë...

“Irma” lë 6.5 milionë shtëpi pa rrymë në Florida

para 10 muajve - Gazeta Max

Rreth 6.5 milionë shtëpi në Florida ose dy të tretat e numrit të përgjithshëm të shtëpive kanë mbetur pa energji elektrike pasi uragani “Irma” goditi fuqishëm këtë shtet. Në ndërkohë inxhinierët po punojnë...

Irma zhyt në errësirë Florida-n

para 10 muajve - Infokusi

Uragani Irma ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 milionë banesa, ose 2/3 e numrit total, kanë mbetur pa energji elektrike. Operacionet e shpëtimit kanë nisur dhe inxhinierët po punojnë për...

Pasojat e uraganit Irma: Majami është bërë qytet fantazmë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Miliona amerikanë janë larguar nga Florida. Majami, një margaritar i turizmit është bërë qytet fantazmë. Mbi 560 mijë persona në jug të Floridës janë pa rrymë. Uragani tashmë ka marrë viktimat e para,...

Miamit të gjithë i kishin lakmi, por ja çka i bëri uragani “Irma” (Foto/Video)

para 10 muajve - Gazeta Liria

Pasi që uragani Irma goditi Floridën, në Miami është duke mbretëruar një atmosferë kaotike. Pamje “apokaliptike” janë duke qarkulluar në rrjetet sociale, kurse secila prej tyre tregon se me çfarë probleme...

Beyonce me zemër të madhe, u del në ndihmë të prekurve nga uragani

para 10 muajve - GazetaBlic

ëto ditë shumë zona të Shteteve të Bashkuara janë përballur nga uragane të fuqishme, të cilat po shkatërrojnë gjithçka. Uragani Harvey dhe Irma kanë shkatërruar shumë zona dhe kanë ndikuar që mijëra banorë...

Beyonce me zemër të madhe, u del në ndihmë të prekurve nga uragani

para 10 muajve - Lajmi.net

. Këto ditë shumë zona të Shteteve të Bashkuara janë përballur nga uragane të fuqishme, të cilat po shkatërrojnë gjithçka. Uragani Harvey dhe Irma kanë shkatërruar shumë zona dhe kanë ndikuar që mijëra...

Zbutet Irma, në Florida zbret në kategorinë 1

para 10 muajve - Koha.net

Florida po ndjen peshën e uraganit Irma. 3,4 milionë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe disa pjesë të Majemit janë mbuluar nga uji. Stuhia preku fillimisht tokën e ishullit Marco pranë bregut...

3 të vdekur nga uragani në Florida

para 10 muajve - Koha.net

Pasi goditi rëndë Kubën, uragani “Irma” mbërriti në Florida si një stuhi e kategorisë së katërt. Sipas mediave amerikane deri tani janë raportuar 3 të vdekur, transmeton Koha.net. Një burrë ka humbur jetën...

Uragani “Irma” vijon shkatërrimin - FOTO

para 10 muajve - Top Channel

Pasi goditi rëndë Kubën, e pasi u fuqizua duke u rikthyer në stuhi të kategorisë së katërt, uragani “Irma” arriti në ekstremin jugor të Floridës. Gati i gjithë shteti është në alarm, e të paktën 36 milionë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK