http://kariera.mk

Afati skadon sot, partitë në disa komuna ende në dilema për kandidatët

para 9 muajve - TV Koha

Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më e madhe e emrave, ende në disa komuna partitë kanë dilema marrë parasysh analizat dhe rejtingjet e brendshme për çdo kandidat potencial. Në Tetovë ende nuk dihet...

Kasami: Shqiptarët që votuan LSDM-në tani do të votojnë Lëvizjen Besa

para 9 muajve - TV Koha

I ftuar në emisionin Clik Plus në Tv21, lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka thënë se mbi 50 për qind të votave shqiptare të LSDM- janë të Besës, ndërsa me kandidatët dhe programet që do të ofrojë...

Kasami: Shqiptarët që votuan LSDM-në tani do të votojnë Lëvizjen Besa

para 9 muajve - Gazeta Express

I ftuar në emisionin Clik Plus në Tv21, lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka thënë se mbi 50 për qind të votave shqiptare të LSDM- janë të Besës, ndërsa me kandidatët dhe programet që do të ofrojë...

Afati skadon të enjten, partitë në disa komuna ende në dilema për kandidatët

para 9 muajve - Gazeta Express

Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më e madhe e emrave, ende në disa komuna partitë kanë dilema marrë parasysh analizat dhe rejtingjet e brendshme për çdo kandidat potencial. Në Tetovë ende nuk dihet...

Kasami: 50 për qind e shqiptarëve që kanë votuar LSDM-në do të votojnë BESËN

para 9 muajve - Almakos

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami tha se mbi 50 për qind të votave shqiptare të LSDM- janë të BESËS, ndërsa me kandidatët dhe programet që do të ofrojë BESA, sipas tij “edhe një përqindje e atyre që...

Kasami: 50 për qind e shqiptarëve që kanë votuar LSDM-në do të votojnë BESËN

para 9 muajve - InfoShqip

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami tha se mbi 50 për qind të votave shqiptare të LSDM- janë të BESËS, ndërsa me kandidatët dhe programet që do të ofrojë BESA, sipas tij “edhe një përqindje e atyre që...

Zgjedhjet lokale: Të enjten skadon afati për dorëzimin e listave

para 9 muajve - Medial

Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më e madhe e emrave, ende në disa komuna partitë kanë dilema marrë parasysh analizat dhe rejtingjet e brendshme për çdo kandidat potencial. Në Tetovë ende nuk dihet...

NESËR DITA E FUNDIT PËR KANDIDATURAT E ZGJEDHJEVE LOKALE

para 10 muajve - TV21

Vetëm edhe një ditë i ndan partitë politike në përzgjedhjen dhe dorëzimin e kandidaturave në Komisionin Shtetëror Zgjedhor për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më e...

Zgjedhjet lokale - kandidaturat, të enjten skadon afati për dorëzimin e listave

para 10 muajve - MRT

Vetëm edhe një ditë i ndan partitë politike në përzgjedhjen dhe dorëzimin e kandidaturave në Komisionin Shtetëror Zgjedhor për zgjedhjet lokale të 15 tetorit... Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më...

Zgjedhjet lokale, edhe pak kandidatura për tu zyrtarizuar

para 10 muajve - Shenja

Partitë politike kanë kohë që më së voni deri nesër të dorëzojnë të gjitha kandidaturat për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Së fundmi Partia Demokratike Shqiptare në mbledhjen e mbajtur mbrëmë ka zyrtarizuar...

Zgjedhjet lokale – kandidaturat, të enjten skadon afati për dorëzimin e listave

para 10 muajve - Almakos

Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më e madhe e emrave, ende në disa komuna partitë kanë dilema marrë parasysh analizat dhe rejtingjet e brendshme për çdo kandidat potencial. Në Tetovë ende nuk dihet...

Zaevi i dikurshëm dhe ai i sotmi, pse duhet t’i japim shans Lëvizjes BESA dhe shembulli me Kosovën

para 10 muajve - Almakos

Fitim DIKA -BDI nuk del nga koalicioni me VMRO-në sepse kreu i kësaj partie është zhytur në korrupsion. -BDI është e kapur nga krimi. -BDI e bën këtë vetëm për të na bërë presion dhe është e vështirë që...

GARA NË MES TË INDIVIDËVE TË FUQISHËM LË NËN HIJE PARTITË

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Në prag të fushatës zgjedhore, partitë politike në Maqedoni janë shumë aktive në kanalizimin e energjive e aktiviteteve që do t’iu sillnin sa më shumë rezultate në zgjedhjet lokale të tetorit. Për dallim...

Rrezikun nga parcializimi i votës shkak i "dashurisë" LSDM-BDI në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shtator - Në opinion po flitet për një marrëveshje parazgjedhore midis LSDM-së dhe BDI-së për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Çfarë e detyroj LSDM-në në një hap të till? Analistët politik vlerësojn...

Godet Reshati i Zhelinës, revizion komunës para se me u kriju Maqedonia!! Qytetarët e thumbojnë

para 10 muajve - Tetova Sot

Kandidati i ASH-së për kryetar komune të Zhelinës, Reshat Aliu ka goditur me një status të parë të tij duke dalur qesharak para banorëve të kësaj komune. Për të dukur sa më serioz, ai ka shkruar se nëse...

Zhelina është vendi im, e tashmja dhe e kaluara ime kurse e ardhmja ime për këtë vend më bën njësh me ëndrrën time për Zhelinën

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Zhelinës iu është drejtuar me një mesazh banorëve të asaj zone duke kërkuar mbështetjen prej tyre transmeton Faktiditor.ch. Sejdiu ka thënë se ai ka një ëndërr duke...

Komandant Hoxha ka një “selam”: për Sasho Mijallkov dhe partitë shqiptare!

para 10 muajve - Ina

Xhezair Shaqiri, komandant Hoxha përmes një postimi në facebook ka komentuar shkrimin “shqiptarët që adhuronin Sasho Mijallkovin”, duke sqaruar  se cili është pozicioni i partive shqiptare në këto zgjedhje...

Sfida për Komunën e Zhelinës, njihen kandidatët e partive

para 10 muajve - Albeu

Komuna e Zhelinës është një ndër komunat ku partitë i kanë matur forcat në vendvotime. Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) do të garojë me Sali Ajdinin nga fshati Trebosh. Jurist me profesion . Bashkimi...

Në Zhelinë ja kush dalin në mejdan, betejë e fortë politike

para 10 muajve - Ina

Zgjedhjet lokale do të jenë matës real i fuqive të partive politike në Maqedoni për të vazhduar me veprimtarinë e tyre politike apo do të shkojnë në histori, si shumë parti shqiptare deri tani. Komuna...

SHKËMBIM FAVORESH MES PARTIVE POLITIKE, NGA PUSHTETI QËNDROR GARA ZBRET NË ATË LOKAL

para 10 muajve - TV21

Në prag të dorëzimit të listave për kandidat komunash, ka filluar shkëmbimi i favoreve në mes partive politike. Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, tha se për disa komuna së shpejti do të mësohen emrat e...

Sfida për Komunën e Zhelinës, njihen kandidatët e partive

para 10 muajve - Telegrafi

Zgjedhjet lokale do të jenë matës real i fuqive të partive politike në Maqedoni për të vazhduar me veprimtarinë e tyre politike apo do të shkojnë në histori, si shumë parti shqiptare deri tani. Komuna...

Zgjedhjet lokale 2017, edhe dy ditë për zyrtarizimin e kandidaturave

para 10 muajve - MRT

Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet të dorëzojnë në KShZ listat.... Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet ...

Sfida për Komunën e Zhelinës, njihen kandidatët e partive

para 10 muajve - Lajm

Zgjedhjet lokale do të jenë matës real i fuqive të partive politike në Maqedoni për të vazhduar me veprimtarinë e tyre politike apo do të shkojnë në histori, si shumë parti shqiptare deri tani. Komuna...

Sfida për Komunën e Zhelinës, njihen kandidatët e partive

para 10 muajve - Antpress

Zgjedhjet lokale do të jenë matës real i fuqive të partive politike në Maqedoni për të vazhduar me veprimtarinë e tyre politike apo do të shkojnë në histori, si shumë parti shqiptare deri tani. Komuna...

Lëvizja BESA në Zhelinë kandidon Blerim Sejdiun

para 10 muajve - Albeu

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e 15 tetorit për tu përballur me tre kandidatët e tre partive...

Lëvizja BESA në Zhelinë zyrtarizon kandidatin në Zhelinë

para 10 muajve - Ina

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e 15 tetorit për tu përballur me tre kandidatët e tre partive...

Zgjedhjet lokale 2017, edhe dy ditë për zyrtarizimin e kandidaturave

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet të dorëzojnë në KShZ listat…. Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet...

Lëvizja BESA në Zhelinë garon me Blerim Sejdiun

para 10 muajve - Antpress

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e 15 tetorit për tu përballur me tre kandidatët e tre partive...

Këta janë emrat e kandidatëve që nuk do të mund të garojnë në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për decertifikimin e 86 kandidatëve për asamble komunale dhe kandidatëve për kryetar të komunave me 8 vota për 1 abstenim dhe 1 kundër. Në mesin e atyre që...

Lëvizja BESA në Zhelinë zyrtarizon Blerim Sejdiun

para 10 muajve - Lajm

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e 15 tetorit për tu përballur me tre kandidatët e tre partive...

Lëvizja BESA në Zhelinë garon me Blerim Sejdiun

para 10 muajve - Almakos

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e 15 tetorit për tu përballur me tre kandidatët e tre partive...

Lëvizja BESA në Zhelinë garon me Blerim Sejdiun

para 10 muajve - Tetova Sot

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e 15 tetorit për tu përballur me tre kandidatët e tre partive...

Lëvizja BESA në Zhelinë garon me Blerim Sejdiun

para 10 muajve - Fol

Lëvizja BESA, sapo ka zyrtarizuar kandidatin e saj për komunën e Zhelinës. Blerim Sejdiu do të jetë kandidati i kësaj Lëvizje për zgjedhjet e 15 tetorit për tu përballur me tre kandidatët e tre partive...

Partitë shqiptare caktojnë kandidatët për kryetarë të 16 komunave shqiptare në Maqedoni

para 10 muajve - BalkanWeb

MAQEDONI- Partitë shqiptare kanë caktuar kandidatët që do të jenë në garë për të marrë komunat me shumicë shqiptare. 43 kandidatë shqiptarë nga partitë shqiptare do te jenë në garë për të udhëhequr me...

Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

para 10 muajve - Fol

Artin Spahiu Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale jetësore, -siç është feja...

Spahiu i BDI-së: Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

para 10 muajve - Lajm

Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale jetësore, -siç është feja dhe nacionalizmi-;...

Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

para 10 muajve - Tetova Sot

Artin Spahiu Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale jetësore, -siç është feja...

Jusuf Jusufi: Zhelina nuk është fshat, por qytezë me pamje urbane- “Me dokin”

para 10 muajve - Aktuale

As optimistët ma të mëdhenj mos të mendojnë se Fatmir Izairin është aq lehtë për ta spostuar. Ai është karizmatik, me sharm perendimor, i shkolluar, me spektër polivalent moshe të përkrahjes dhe me përvojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK