http://kariera.mk

Koalicion i 22 partive të udhëhequra nga LSDM do të garojë në zgjedhjet lokale

para 9 muajve - TV Koha

Kryetarët e 22 partive politike pjesë të koalicionit të udhëhequr nga LSDM, sot nënshkruan Marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet lokale me moton “Jetë në Maqedoni për të gjithë”, “Formuam koalicion...

Zgjedhjet lokale do të gjenerojnë zgjedhje parlamentare pavarsisht rezultatit të partive

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Skena politike në Maqedoni do të ketë turbulenca dhe lëvizje tektonike pas zgjedhjeve lokale të 15 tetorit. Pritet të ketë ndryshime të konsiderueshme në udhëheqjen e komunave, që do...

LSDM dhe partitë në koalicion, Marrëveshje për bashkëpunim

para 9 muajve - Alsat-M

Njëzet e dy parti politike që janë në koalicionin e kryesuar nga LSDM, sot nënshkruan Marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet lokale me moton “Jetë në Maqedoni për të gjithë”. Para liderëve të partive...

LSDM vetë e 20-ta hyn në zgjedhje

para 9 muajve - Ina

Njëzet e dy parti politike që janë në koalicionin e kryesuar nga LSDM, sot nënshkruan Marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet lokale me moton “Jetë në Maqedoni për të gjithë”. Para liderëve të partive...

Koalicion i 22 partive të udhëhequra nga LSDM do të garojë në zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetarët e 22 partive politike pjesë të koalicionit të udhëhequr nga LSDM, sot nënshkruan Marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet lokale me moton “Jetë në Maqedoni për të gjithë”, përcjell Telegrafi...

LSDM dhe 21 parti tjera nënshkruan marrëveshje koalicioni për zgjedhjet lokale

para 9 muajve - Portalb

Partia qeverisëse e Maqedonisë, LSDM-ja së bashku me 21 parti tjera sonte nënshkruan marrëveshje për paraqitje të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme lokale, gjegjësisht formuan koalicion parazgjedhor....

Sasha Bogdanoviq do të jetë kandidat i LSDM-së për kryetar të Komunës Qendër

para 10 muajve - Portalb

Sasha Bogdanoviq do të jetë kandidati i LSDM-së për kryetar të Komunës Qendër në zgjedhjet lokale, njofton Portalb.mk. Këtë gjë e bëri të ditur lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, i cili në pyetjet gazetareske,...

LSDM dhe 21 parti të tjera nënshkruan marrëveshje për zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - LSDM qeveriatre së bashku me 21 parti, sonte nënshkruan marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet aktuale vendore,të gjithë së bashku formuan koalicion parazgjedhor.Para...

LSDM dhe VMRO zyrtarizojnë kandidaturat për kryetarë komunash

para 10 muajve - Gazeta Express

Edhe zyrtarisht VMRO DPMNE shpalosi kandidatin e saj për Qytetin i Shkupit. Për të tretën herë Koce Trajanovski garon për të parin e qytetit. Pos LSDM-së që do të garojë me Petre Shilegovin, edhe Lëvizja...

LSDM dhe partitë në koalicion, Marrëveshje për bashkëpunim

para 9 muajve - Almakos

13 September Njëzet e dy parti politike që janë në koalicionin e kryesuar nga LSDM, sot nënshkruan Marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet lokale me moton “Jetë në Maqedoni për të gjithë”. Para liderëve...

LSDM po gënjen si shqiptarët edhe maqedonasit për ligjin e gjuhëve

para 10 muajve - Gazeta Express

LSDM dhe Zoran Zaev po përpiqen që me çdo kusht ta kalojnë ligjin për përdorimin e gjuhëve vetëm e vetëm për të shpëtuar koalicionin qeverisës. Ai do që ta mbajë Zjadin Selën në koalicion, por edhe ta...

Zgjedhjet lokale do të gjenerojnë zgjedhje parlamentare pavarsisht rezultatit të partive

para 9 muajve - Arbresh

Skena politike në Maqedoni do të ketë turbulenca dhe lëvizje tektonike pas zgjedhjeve lokale të 15 tetorit. Pritet të ketë ndryshime të konsiderueshme në udhëheqjen e komunave, që do të jenë indikatorë...

ZHERNOVSKI TËRHIQET NGA QENDRA, KALON NË LSDM DHE MERR FUNKSION TË LARTË SHTETËROR

para 10 muajve - TV21

Kryetari aktual i Komunës Qendër Andrej Zhernovski po tërhiqet nga gara për zgjedhjet lokale për të kaluar në një funksion të lartë në pushtetin qendror. Zhernovski këtë informacion e publikoi në profilin...

Zhernovski, nga pushteti lokal në atë qendror

para 10 muajve - Alsat-M

Kreu i deritanishëm i komunës Qendër Andrej Zhërnovski ka tërhequr kandidaturën e tij si i pavarur për të parin e kësaj komune. Zhernovski në rrjetin social njoftoi se karterin e tij politike do ta vazhdojë...

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski sot thërriti mbështetësit e LSDM-së të votojnë për kandidatin e kësaj partie, edhe pse tha se ende nuk dihet kush do të jetë kandidati në...

LSDM po gënjen si shqiptarët edhe maqedonasit për ligjin e gjuhëve

para 10 muajve - Arbresh

LSDM dhe Zoran Zaev po përpiqen që me çdo kusht ta kalojnë ligjin për përdorimin e gjuhëve vetëm e vetëm për të shpëtuar koalicionin qeverisës. Ai do që ta mbajë Zjadin Selën në koalicion, por edhe ta...

Zhernovski, nga pushteti lokal në atë qendror

para 10 muajve - Almakos

13 September Kreu i deritanishëm i komunës Qendër Andrej Zhërnovski ka tërhequr kandidaturën e tij si i pavarur për të parin e kësaj komune. Zhernovski në rrjetin social njoftoi se karterin e tij politike...

LSDM pritet të garoj me Bogdanoviq për ta fituar Komunën Qendër

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Opsioni më serioz për kandidat për Komunën Qendër-Shkup, nga rradhët e LSDM-së është Sasha Bogdanoviq. Megjithatë, mbrëmë në emisionin "Otvoreno", kreu i LSDM-së dhe kryeministri i...

LSDM afër përzgjedhjes së kandidatit për Komunën Qendër

para 10 muajve - Portalb

Siç bëjnë të ditur nga “ MKD ”, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sonte do të vendos përfundimisht që për kandidat të saj për Komunën Qendër të shpall Sasha Bogdanoviq, njofton Portalb.mk . Sasha...

Heq dorë nga kandidimi njëri nga kandidatët për kryetar komune në Maqedoni

para 10 muajve - TV Koha

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Komuna Qendër, Zhernovski largohet nga kandidimi dhe do të mbështesë LSDM-në

para 10 muajve - Portalb

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për Komunën Qendër dhe për këtë komunë do të mbështes kandidatin e Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev...

Zyrtare: Bogdanoviç kandidat I LSDM në Komunën Qendër

para 10 muajve - Medial

Sasha Bogdanoviq, drejtori aktual i ndërmarrjes “Parkingjet në Komunën Qendër”, do të jetë kandidat I Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë për Komunën Qendër, bëjnë të ditur burime brenda LSDM, raporton...

Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër

para 10 muajve - Albeu

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për komunë n Qendër, ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno”, gjithashtu ai shtoi se Zhernovski do të mbështesë kandidatin e LSDM-së...

Zaev konfirmon lajmin: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për komunën Qendër

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet për edhe një mandat në zgjedhjet e ardhshme lokale, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Otvoreno” në TV 24 lajme....

Zhernovski tërheq kandidaturën për Komunën Qendër, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror

para 10 muajve - Telegrafi

LSDM do të propozojë kandidatin e saj për kryetar në Komunën Qendër në Shkup, njoftoi mbrëmë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë një interviste për 24Vesti. Ai shpjegoi se Andrej Zhernovski i cili kandidoi...

Zhernoski konfirmon: Nuk do të garoj për Komunën Qendër

para 10 muajve - Medial

Kryetari i deritanishëm i Komunës Qendër dhe Kryetari i PLD-së Andrej Zhernoski, sot edhe zyrtarisht ka konfirmuar se nuk do të jetë kandidat për Komunën Qendër, njofton Medial.mk “Kishim një takim shumë...

Zhernovski tërheq kandidaturën për Komunën Qendër, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror

para 10 muajve - Almakos

LSDM do të propozojë kandidatin e saj për kryetar në Komunën Qendër në Shkup, njoftoi mbrëmë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë një interviste për 24Vesti. Ai shpjegoi se Andrej Zhernovski i cili kandidoi...

Andrej Zhernovski tërhiqet nga gara për kryetar të Shkupit

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Andrej Zhernovski do të dorëhiqet nga kandidimi në komunën Qendër, dhe do të bëhet pjesë e Pushtetit eksekutiv, njofton Zhurnal. Këtë e deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin...

Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër, mbështet kandidatin e LSDM-së

para 10 muajve - Lajm

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për Komunën Qendër dhe për këtë komunë do të mbështes kandidatin e Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev...

Zaev: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për kryetar të komunës Qendër

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet për edhe një mandat në zgjedhjet e ardhshme lokale, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Otvoreno” në TV 24 lajme....

ZAEV: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për Qendrën

para 10 muajve - Medial

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet edhe për një mandat në zgjedhjet vijuese lokale, ka thënë kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm të emisionit “Otvoreno” në TV...

Zaev: Qytetarët në zgjedhjet lokale do ta vlerësojnë punën e Qeverisë

para 10 muajve - Medial

Kryeministri aktual i Maqedonisë Zoran Zaev ka pohuar se një nga vlerësimet më të mira të punës së qeverisë do të jenë pikërisht Zgjedhjet Lokale, raporton medial.mk “Ne të gjithë besojmë se shteti është...

Heq dorë nga kandidimi njëri nga kandidatët për kryetar komune në Maqedoni

para 10 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Ja cili person ka hequr dorë nga rikandidimi për kryetar komune

para 10 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Zaev: Zhernovski do ta tërheq kandidaturën e tij, do të jetë pjesë e pushtetit

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Zaev: Zhernovski do ta tërheq kandidaturën e tij, do të jetë pjesë e pushtetit

para 10 muajve - AlbPortali

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Zaev: Zhernovski do ta tërheq kandidaturën e tij, do të jetë pjesë e pushtetit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Aleanca për Maqedoni Pozitive mbështet koalicionin e LSDM-së në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shtator - Aleanca për Maqedoni Pozitive do t'i japë mbështetje të plotë kandidatëve për kryetarë të komunave të koalicionit të kryesuar nga LSDM-ja në zgjedhjet e ardhshme lokale që do të mbahen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK