http://kariera.mk

Integrimi në BE, Meta: Jetik, që Ballkani t’i ikë nacionalizmit

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Gjatë vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta dha një intervistë të gjatë për gazetën italiane “La Stampa”. “Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Europian për çeljen e negociatave të anëtarësimit,...

Meta për “La Stampa”: Europa, ilaçi kundër minës “Ballkan”

para 10 muajve - Top Channel

Gjatë vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta dha një intervistë të gjatë për gazetën italiane “La Stampa”. “Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Europian për çeljen e negociatave të anëtarësimit,...

Intervista/ Meta: Evropa është mjeti kundërveprues ndaj minës ballkanike

para 10 muajve - Klan

Shqipëria në udhëkryqin e reformave dhe stabilitetit në lidhje me anëtarësimin e dëshiruar në Bashkimin Evropian, sfidat e përbashkëta me Italinë duke filluar nga kontrolli i emigracionit të paligjshëm,...

Presidenti Meta intervistë për gazetën italiane La Stampa

para 10 muajve - ABC News

Në një intervistë për gazetën Italiane La Stampa, presidenti Ilir Meta shprehet se Shqipëria pret sa më parë anëtarësimin në BE. Evropa është perspektiva e përbashkët e të gjitha vendeve të rajonit- tha...

Meta për “La Stampa”: Europa, ilaçi kundër minës “Ballkan”

para 10 muajve - Lajmi.net

Gjatë vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta dha një intervistë të gjatë për gazetën italiane “La Stampa”. “Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Europian për çeljen e negociatave të anëtarësimit,...

Meta për “La Stampa”: Pse është e rëndësishme për Shqipërinë të hyjë në BE

para 10 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën italiane “La Stampa” gjatë vizitës zyrtare në Itali ku ka folur për politikën në vend, korrupsioni dhe procesin e integrimit europian....

Meta për ‘La Stampa’: Europa është diagnoza e duhur për minën që po rrezikon Ballkanin

para 10 muajve - Syri

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës në Itali, ka dhënë një intervistë për një nga gazetat më të mëdha të vendit fqinj, ‘La Stampa’. Në këtë intervistë meta ka folur për integrimin...

Meta: Evropa është mjeti kundërveprues ndaj minës ballkanike

para 10 muajve - Ora news

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka deklaruar se Evropa është mjeti kundërveprues ndaj “minës ballkanike” siç e cilëson ai, duke shtuar se anëtarësimi në BE është perspektiva e vetme për të shmangur...

Meta për “La Stampa”/ Evropa është mjeti kundërveprues ndaj minës ballkanike”

para 10 muajve - Opozita

Intervistë e Presidentit të Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta dhënë për gazetën “La Stampa” gjatë vizitës zyrtare në Itali: “Ka bashkëpunim të ngushtë me Romën për kontrollin e kufijve të përbashkët Adriatik”...

Meta për ‘La Stampa’: Integrimi në BE, jetik për Ballkanin që t’i ikë nacionalizmit

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Gjatë vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta dha një intervistë të gjatë për gazetën italiane “La Stampa”. “Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Europian për çeljen e negociatave të anëtarësimit,...

Meta për ‘La Stampa’: Pse është e rëndësishme për Shqipërinë të hyjë në BE

para 10 muajve - Mapo

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën italiane “La Stampa” gjatë vizitës zyrtare në Itali ku ka folur për politikën në vend, korrupsioni dhe procesin e integrimit europian....

Meta për “La Stampa”: Integrimi i Shqipërinë nuk do të "ngecë" si në Turqi

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur italiane “La Stampa” ku në fokus të bisedës ka qenë integrimi i Shqipërisë në BE. Ne jemi europianë, kjo është përgjigja që Presidenti...

Meta intervistë për “La Stampa”: Presim që BE të hapë negociatat me Shqipërinë

para 10 muajve - NOA

Gjatë vizitë zyrtare në Itali, ka dhënë një intervistë për gazetën “La Stampa”. Kreu i shtetit shqiptar flet për sfidat e vendit në Bashkimin Europian. Ai thotë se me miratimin e reformës në sistemin e...

Presidenti Meta, intervistë për “La Stampa”: Evropa është mjeti kundërveprues ndaj minës ballkanike

para 10 muajve - Koha Jone

Intervistë e Presidentittë Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta dhënë për gazetën “La Stampa” gjatë vizitëszyrtare në Itali: “Ka bashkëpunim të ngushtë me Romën për kontrollin e kufijve të përbashkët Adriatik”...

Meta për La Stampa: BE mjet kundërveprues ndaj minës ballkanike

para 10 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën "La Stampa" gjatë vizitës zyrtare në Itali. Shqipëria në udhëkryqin e reformave dhe stabilitetit në lidhje me anëtarësimin e dëshiruar...

“S’ka shqetësim feje te shqiptarët, BE si kundërveprim ndaj minës ballkanike”

para 10 muajve - Illyria

Intervistë e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhënë për gazetën “La Stampa” gjatë vizitës zyrtare në Itali Shqipëria në udhëkryqin e reformave dhe stabilitetit në lidhje me anëtarësimin e dëshiruar...

Meta për “La Stampa”: Europa është mjeti kundërveprues ndaj minës ballkanike

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës në Itali, ka dhënë një intervistë për një nga gazetat më të mëdha të vendit fqinj, ‘La Stampa’. Në këtë intervistë meta ka folur për integrimin...

PRESIDENTI META TAKON SENATORIN MARGIOTTA

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Presidenti Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali, u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, senatorin Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij grupi. Meta...

Presidenti Meta takohet me anëtarë të Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë

para 10 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Presidenti Meta takon Senatorin Margiotta

para 10 muajve - Klan

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Presidenti Meta takohet me anëtarë të Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë

para 10 muajve - Mapo

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta takohet me anëtarë të Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij grupi. Presidenti...

Vizita e Presidentit Meta në Itali

para 10 muajve - Koha Jone

Presidenti Meta pritet nga Presidenti italian Sergio Mattarella në kuadrin e vizitës së tij zyrtare në Itali Në kuadrin e vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit sot nga Presidenti...

Meta takim me grupin parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë

para 10 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta takim me anëtarë të grupit parlamentar italian

para 10 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta takim me anëtarë të grupit parlamentar italian: Marrëveshjet që duhet të arrijmë

para 10 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta takohet me anëtarë të Grupit parlamentar italian, flasin për marrëveshjet dypalëshe

para 10 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij grupi. Presidenti...

Meta takim me grupin parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta, takim me Salvatore Margiota: Të zgjidhim çështjen e sigurimeve shoqërore për emigrantët shqiptarë

para 10 muajve - Syri

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, senatorin Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta takim me anëtarë të grupit parlamentar italian: Marrëveshjet që duhet të arrijmë

para 10 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta takim me anëtarë të Grupit parlamentar italian të Miqësisë

para 10 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta, takim me Salvatore Margiota: Të zgjidhim çështjen e sigurimeve shoqërore për emigrantët shqiptarë

para 10 muajve - Opozita

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, senatorin Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Presidenti Ilir Meta takon Kryeparlamentaren italiane, Laura Boldrini dhe Presidentin e Senatit, Pietro Grasso

para 10 muajve - Gazeta 55

Meta: Sfida si krimi i organizuar dhe trafiku i lëndëve narkotike përballohen duke intensifikuar bashkëpunimin dypalësh Presidenti Ilir Meta ka vijuar takimet e nivelit të lartë në kuadër të vizitës së...

Meta takohet me anëtarë të grupit parlamentar të miqësisë Itali-Shqipëri

para 10 muajve - Illyria

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatorin Salvatore Margiotta dhe anëtarë...

Meta takon grupin parlamentar të miqësisë Shqipëri-Itali: të miratohet marrëveshja për njohjen e sigurimeve shoqërore

para 10 muajve - Te Sheshi

Presidenti Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali, u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, senatorin Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij grupi. Meta...

Meta takim me grupin parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, Senatori Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij...

Meta takon grupin parlamentar të miqësisë Shqipëri-Itali: të miratohet marrëveshja për njohjen e sigurimeve shoqërore

para 10 muajve - AlbPress

Presidenti Ilir Meta, në vijim të vizitës zyrtare në Itali, u takua edhe me Kryetarin e Grupit parlamentar italian të Miqësisë me Shqipërinë, senatorin Salvatore Margiotta dhe anëtarë të këtij grupi. Meta...

Meta takohet me Presidentin e Senatit italian

para 10 muajve - Top Channel

Gjatë vizitës së tij në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është takuar ditën e sotme me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti Meta...

Presidenti Ilir Meta në ditën e dytë të vizitës në Itali

para 10 muajve - ABC News

Presidenti I republikës Ilir Meta, gjatë ditës së dytë të vizitës së tij zyrtare në Italinë fqinje, ka zhvilluar disa takime. Kreu I shtetit është takuar fillimisht me kryetaren e dhomës së deputetëve...

Shqipëria dhe Italia, “me marrëdhënie të shkëlqyera tradicionale”

para 10 muajve - Koha.net

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso, njofton kumtesa zyrtare, transmeton Koha.net. Në takimin me Presidentin...

Meta takon presidentin e Senatit italian, vlerësohet bashkëpunimi kundër krimit dhe trafiqeve

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti Meta vlerësoi...

Meta - Pietro Grasso, bashkëpunim kundër krimit dhe trafiqeve

para 10 muajve - Indeks online

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti Meta vlerësoi...

Meta takohet me Presidentin e Senatit italian: Të angazhuar për zbatimin e reformës në drejtësi

para 10 muajve - NOA

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Gjatë këtij takimi Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera...

Meta - Pietro Grasso, bashkëpunim kundër krimit dhe trafiqeve

para 10 muajve - Gazeta Express

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti Meta vlerësoi...

Meta takohet me Presidentin e Senatit italian: Bashkëpunim në luftën kundër krimit

para 10 muajve - BalkanWeb

ITALI – Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti...

Meta takohet me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso

para 10 muajve - Albeu

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta , u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso . Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso , Presidenti Meta...

Shqipëria dhe Itali, “me marrëdhënie të shkëlqyera tradicionale”

para 10 muajve - Koha.net

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso, njofton kumtesa zyrtare, transmeton Koha.net. Në takimin me Presidentin...

Takimi i Metës me Presidentin e Senatit italian: Të bashkëpunojmë kundër krimit

para 10 muajve - Sot News

Gjatë vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Të dy bashkëbiseduesit vlerësuan bashkëpunimin e shkëlqyer mes strukturave të...

Itali, Meta-Grasso: 'Drejtësia'  garanci për investimet e huaja

para 10 muajve - Shqiptarja

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, presidenti Meta vlerësoi...

Meta-Grasso, vlerësohet bashkëpunimi kundër krimit dhe trafiqeve

para 10 muajve - Ora news

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti Meta vlerësoi...

Meta me Presidentin e Senatit italian, zbardhet takimi

para 10 muajve - Syri

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Zyra e shtypit pranë Presidencës ka dhënë detaje lidhur me çfarë...

Meta në Romë, takim me kryeparlamentaren Boldrini

para 10 muajve - Top Channel

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, kreu i shtetit Ilir Meta është takuar me kryetaren e Dhomës së Deputetëve në Parlamentin italian, Laura Boldrini. Presidenti i Republikës shprehu mirënjohjen...

Meta me Presidentin e Senatit italian, zbardhet takimi

para 10 muajve - Opozita

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Zyra e shtypit pranë Presidencës ka dhënë detaje lidhur me çfarë...

Meta; Takimet gjatë vizitës në Itali

para 10 muajve - RTSH

Nevoja e nxitjes të iniciativave ligjore, që u hapin rrugën projekteve konkrete për njohjen e kontributit të shqiptarëve që jetojnë në Itali me qëllim garantimin e një gjithëpërfshirjeje të drejtë e për...

Ilir Meta takon Laura Boldrinin

para 10 muajve - Vizion Plus

Presidenti i republikës Ilir Meta është pritur në një takim të veçantë nga kryetarja e dhomës së deputetëve të parlamentit italian Laura Boldrini. Dy bashkëbiseduesit ranë dakord për nxitjen e iniciativave...

Meta në Romë, takohet me kryeparlamentaren

para 10 muajve - Klan Kosova

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar me kryetaren e Dhomës së Deputetëve në Parlamentin italian, Laura Boldrini. Presidenti i Republikës shprehu...

Meta – Pietro Grasso, bashkëpunim kundër krimit dhe trafiqeve

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti Meta vlerësoi...

Meta takohet me Presidentin e Senatit italian: Bashkëpunim në luftën kundër krimit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Presidentin e Senatit italian, Pietro Grasso. Në takimin me Presidentin e Senatit Grasso, Presidenti Meta vlerësoi...

Vizita e Presidentit Meta në Itali

para 10 muajve - ABC News

Mbështetja ndaj procesit të intrgimit europian të vendit si dhe intensifikimi i bashkëpunimit ndërparlamentar mes Shqipërisë dhe Italisë ishte në fokus të takimit që Presidenti Ilir Meta zhvilloi me Kryetaren...

Vizita në Romë, Meta takon kryeparlamentaren Boldrini

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta, u takua me kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë e miqësore. Presidenti...

Vizita në Itali/ Presidenti Meta takohet me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve Laura Boldrini, ja çfarë diskutuan

para 10 muajve - BalkanWeb

Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u takua me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian, zonjën Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë...

Meta nga Italia: Do eliminojmë taksën për mjetet shqiptare

para 10 muajve - Shqiptarja

Ilir Meta vijon takimet në ditën e dytë të vizitës së parë zyrtare si President i Republikës në Itali. Ditën e sotme, Presidenti Meta ka zhvilluar një takim me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit...

Presidenti Meta takim me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian

para 10 muajve - Sot News

Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian zonjën Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë...

Meta falënderon kryetaren e Parlamentit italian për ndihmën e dhënë refugjatëve të Kosovës

para 10 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij zyrtare në Itali, u takua me kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian, Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë...

Meta në Romë, takim me kryeparlamentaren Boldrini

para 10 muajve - Mapo

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, kreu i shtetit Ilir Meta është takuar me kryetaren e Dhomës së Deputetëve në Parlamentin italian, Laura Boldrini. Presidenti i Republikës shprehu mirënjohjen...

Meta takon Boldrinin: Promovim dhe forcim marrëdhënieve me Italinë, në çdo fushë

para 10 muajve - NOA

Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta, u takua me kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë e miqësore. Presidenti...

Vizita në Itali, Meta takon Boldrinin: Forcim i mëtejshëm i marrëdhënieve me Italinë

para 10 muajve - Koha Jone

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Itali, Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar me Kryetaren e Dhomës së Parlamentit italian, Laura Boldrini. Kreu i shtetit shqiptar vlerësoi marrëdhëniet e...

Meta takon Boldrinin: Forcim i mëtejshëm i marrëdhënieve me Italinë

para 10 muajve - Ora news

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Itali, Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar me Kryetaren e Dhomës së Parlamentit italian. Kreu i shtetit shqiptar vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy...

Meta takon Boldrinin: Nisma për gjithëpërfshirje të shqiptarëve në Itali

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti Meta u takoua në Itali me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian, Laura Boldrini Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u takua me Kryetaren...

META NË ITALI, PËR HERË TË PARË SI PRESIDENT

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Ilir Meta nis sot vizitën e tij zyrtare në Itali si President i Republikës së Shqipërisë. Kreu i Shtetit shqiptar do të qëndrojë dy ditë në Itali, ndërsa do të zhvillojë takime me Presidentin italian ...

Presidenti Meta takohet me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve në Itali, çfarë diskutuan

para 10 muajve - Opozita

Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian, zonjën Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë...

Meta takon kryeparlamentaren italiane Boldrini në Romë

para 10 muajve - Gazeta e re

Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta, u takua me kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë e miqësore. Presidenti...

Meta falënderon kryetaren e Parlamentit italian për ndihmën e dhënë refugjatëve të Kosovës

para 10 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij zyrtare në Itali, u takua me kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian, Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë...

Meta në Romë, takim me kryeparlamentaren Boldrini

para 10 muajve - Gazeta e re

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Itali, kreu i shtetit Ilir Meta është takuar me kryetaren e Dhomës së Deputetëve në Parlamentin italian, Laura Boldrini. Presidenti i Republikës shprehu mirënjohjen...

Meta falënderon kryetaren e Parlamentit italian për ndihmën e dhënë refugjatëve të Kosovës

para 10 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij zyrtare në Itali, u takua me kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian, Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë të ngrohtë...

Vizita në Itali/ Presidenti Meta takohet me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve Laura Boldrini, ja çfarë diskutuan

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Në vijim të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u takua me Kryetaren e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit italian, zonjën Laura Boldrini, me të cilën zhvilloi një bisedë...

Presidenti i Republikës zhvillon vizitë zyrtare në Itali, pritet nga homologu Mattarella

para 10 muajve - Gazeta 55

Ilir Meta: “E rëndësishme mbështetja e Italisë për çështjen e integrimit, të thellohet bashkëpunimi ekonomik” Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme nisi vizitën e tij zyrtare në Itali, ku do të qëndrojë...

Meta takon Presidentin Mattarella: Italia, partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Gjatë takimit dy Presidentët theksuan, se marrëdhëniet e mira duhet të zgjerohen në fushat e bashkëpunimit ekonomik e tregtar Në kuadrin e vizitës zyrtare në Itali, Presidenti Ilir Meta, u prit ditwne...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK