http://kariera.mk

Hidrocentralet e Farudin Hoxhës, sekreti i madh i komunizmit

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Rrëfen ish-ministri i Mbrojtjes, Bajram Mane: Si bashkëpunuam me Farudin Hoxhën për t’i shndërruar edhe hidrocentralet në mjete të mbrojtjes në rast sulmi nga ushtritë e huaja. Përllogaritjet...

Hidrocentralet e Farudin Hoxhës, sekreti i madh i komunizmit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Rrëfen ish-ministri i Mbrojtjes, Bajram Mane: Si bashkëpunuam me Farudin Hoxhën për t’i shndërruar edhe hidrocentralet në mjete të mbrojtjes në rast sulmi nga ushtritë e huaja. Përllogaritjet se si do...

Njeriu i digave

para 10 muajve - Albeu

Akademik Farudin Hoxha njihej si projektuesi i një sërësh veprash të mëdha si hidrocentrali i Fierzës, Hidrocentrali i Banjës, i Bistricës, Bogovës, rezervuarit të Bovillës etj. Akademiku Hoxha ka dhënë...

Mesazhi prekës i vajzës së akademikut Farudin Hoxhës

para 10 muajve - Ora news

Juli Hoxha, vajza e akademikut Farudin Hoxha, i cili u nda nga jeta një ditë me parë, ka dhënë një mesazh për babain e saj. “E bekuar si bija jote, me gjithë dashurinë që më dhe, me gjithçka më mësove...

Ndahet nga jeta shkencëtari Farudin Hoxha, ish-kryeministri Berisha mesazh ngushëllimi

para 10 muajve - Gazeta 55

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngushëlluar familjen e inxhinierit dhe shkencëtarit të digave, Farudin Hoxha. Ky i fundit u nda sot nga jeta. “Të dashur miq, ndarja nga jeta e akademikut, Prof. Farudin...

Ndërron jetë akademiku Farudin Hoxha

para 10 muajve - 24 ore

Ka ndërruar jetën në moshën 82-vjeçare akademiku dhe profesori Farudin Hoxha. Akademiku Hoxha ka qenë projektues i shumë veprave hdiroenergjitike në Shqipëri. Gjithashtu, akademiku me profesion inxhinier...

Ndarja nga jeta e akademikut Hoxha, Meta mesazh ngushëllimi familjes

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta me një mesazh ka ngushëlluar për ndarjen nga jeta të Akademikut dhe projektuesit të disa veprave madhore hidroenergjetike në Shqipëri, Prof. Farudin Hoxha. Presidenti...

Ndahet nga jeta shkencëtari shqiptar, e bija mesazh të dhimbshëm

para 10 muajve - Mapo

Vajza e akademikut Farudin Hoxha, i cili u nda nga jeta ditën e sotme, Juli Hoxha ka dhënë në faqen e saj në Facebook, mesazhin e fundit për babanë e saj. “E bekuar si bija jote, me gjithë dashurinë që...

Ndërron jetë në moshën 82 vjeçare akademiku Farudin Hoxha

para 10 muajve - ABC News

Ndahet nga jeta në moshën 82 vjeçare Farudin Hoxha. Akademiku i mirënjohur, lindi në Gjirokastër në 1935 dhe pasi kreu Politeknikumin e Tiranës, ndoqi studimet e larta për ndërtime hidroenergjetike në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK