http://kariera.mk

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Portalb

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë, shkruan Top Channel. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i...

S’ka pushim, parlamenti mblidhet sërish nesër për të pestën ditë me radhë

para 10 muajve - Mapo

Për të pestën ditë radhazi parlamenti do të mblidhet sërish nesër paradite, për të zgjedhur përbërjen e komisioneve parlamentare. Seanca është thirrur në orën 11:00, ndërsa sot ka patur edhe një takim...

VIDEO/ Rama ‘nuk njeh’ Kushtetutën. Ja gafa që bëri sot në Presidencë

para 10 muajve - Syri

Pasditen e sotme u bë betimi para Presidentit Ilir Meta, i kryeministrit Edi Rama dhe të gjithë ministrave të kabinetit të ri qeveritar. Ajo që u vu re qysh në fillim, ishte firmosja e kryeministrit Edi...

Nesër seanca e radhës në Kuvend, miratohet përbërja e 8 komisioneve

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruci mblodhi pasditen e sotme krerët e grupeve parlamentare ku u vendos që kuvendi të mblidhet sërish në seancë plenare nesër në orën 11:00 ku doi të votohet përbërja e 8 komisioneve...

Të enjten seanca e radhës parlamentare

para 10 muajve - ABC News

Gramoz Ruçi dhe krerët e grupeve parlamentare përcaktuan orën 11.00 të ditës së nesërme për mbajtjen e seancës së radhës parlamentare. Pas votëbesimit të qeverisë tashmë është momenti konfirmimit të përbërjes...

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Komisionet parlamentare, PS mbledh të enjten kryesinë

para 10 muajve - Top Channel

PS do të mbledhë të enjten kryesinë dhe grupin parlamentar për të votuar dhe zyrtarizuar emrat që do të drejtojnë jetën parlamentare për 4 vitet e ardhshme dhe 5 komisionet e mazhorancës. Pritet që kryeministri...

Kuvendi mblidhet sërish nesër për përbërjen e komisioneve

para 10 muajve - Shqiptarja

Kuvendi do rimblidhet sërish nesër në orën 11:00, por këtë herë për miratimin e përbërjes së komisioneve të përhershme parlamentare. Vendimi u mori sot nga Konferenca e kryetarëve gjatë mbledhjes së pasdites...

Ruçi nesër zbulon vendimin e takimit me krerët e grupeve parlamentare

para 10 muajve - Albeu

Pas takimit të kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi me krerët e grupeve parlamentare burimet bëjnë me dije se seanca plenare është parashikuar që të nisë nesër në orën 11:00.Ditën e nesërme do të mblidhet sërish...

Nesër sërish seancë plenare, vendimi nga takimi i Ruçit me krerët e grupeve parlamentare

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ditën e nesërme do të mbahet seanca plenare. Ky vendim vjen pas takimit që kryetarit i Kuvendit, Gramoz Ruçi mbajti me krerët e grupeve parlamentare. Mësohet se seanca është parashikuar që të nisë...

Betohet qeveria “Rama 2”

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij, kanë bërë betimin pasditen e sotme në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe...

Kërkesa e Mediut për grup Parlamentar, Balla kundër

para 10 muajve - Shqiptarja

Kërkesa e Fatmir Mediut për të krijuar grup parlamentar me partitë aleate të PD, nuk do të ketë mbështetjen e PS. Mësohet se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla është shprehur kundër kësaj kërkese....

PD kundër kërkesës së Mediut për grup parlamentar

para 10 muajve - Koha Jone

Kërkesa e Fatmir Mediut për të krijuar grup parlamentar me partitë aleate të PD, nuk do të ketë mbështetjen e PS. Mësohet se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla është shprehur kundër kësaj kërkese....

Seanca plenare në Kuvend/ Nesër Ruçi zbulon vendimin e takimit me krerët e grupeve parlamentare

para 10 muajve - Sot News

Pas takimit të kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi me krerët e grupeve parlamentare burimet bëjnë me dije se seanca plenare është parashikuar që të nisë nesër në orën 11:00.Ditën e nesërme do të mblidhet sërish...

Ruçi mbledhje me krerët e grupeve parlamentare, ja çfarë diskutohet

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i kuvendit, Gramoz Ruci ka thirrur në një mbledhje sot në orën 18:00 krerët e grupeve parlamentare të 3 forcave politike në vend. Në takimin me dyer të mbyllura janë thirrur kreu i grupit...

Parlamenti mblidhet sërish ditën e enjte. Ja çfarë pritet të miratojë

para 10 muajve - Syri

Parlamenti i Shqipërisë do të mblidhet sërish ditën e nesërme për të 5-ën herë radhazi. Kuvendi i Shqipëri i filloi punimet ditën e shtunë ku u zgjodh dhe kreu i ri i parlamentit, Gramoz Ruçi, për të vijuar...

Nesër sërish seancë, miratohet përbërja e komisioneve parlamentare

para 10 muajve - NOA

Nesër, në orën 11:00, Parlamenti do të mblidhet sërish në seancë plenare për të votuar përbërjen e tetë komisioneve parlamentare. Vendimi u mor sot në mbledhjen e orës 18:00, të kryetarit të Kuvendit,...

Parlamenti mblidhet për të 5-tën herë rradhazi! Ja se çfarë do të zgjidhet nesër

para 10 muajve - Gazeta Express

Edhe dita e nesërme do të gjejë sërish deputetët shqiptarë në të njëjtin vend për të disatën ditë rradhazi. E nesërmja shënon dhe ditën e 5-të rradhazi të mbledhjes së parlamentit shqiptar, i cili hapi...

Qeveria “Rama 2” betohet në Presidencë: Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Nesër seanca e rradhës, miratohet përbërja e 8 Komisioneve

para 10 muajve - Ora news

Kuvendi do të zhvillojë nesër në orën 11:00 seancën plenare të rradhës. Vendimi u mor në mbledhjen që kreu i Kuvendit Ruçi zhvilloi këtë pasdite me krerët e grupeve parlamentare. Në seancën e së enjtes...

S’ka pushim, parlamenti mblidhet sërish nesër për të pestën ditë me radhë

para 10 muajve - Medial

Për të pestën ditë radhazi parlamenti do të mblidhet sërish nesër paradite, për të zgjedhur përbërjen e komisioneve parlamentare. Seanca është thirrur në orën 11:00, ndërsa sot ka patur edhe një takim...

Qeveria e re, pas betimit mbledhja e parë

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij të ri bënë sot pasdite betimin pranë presidentit Ilir Meta, pasi kishin marrë më parë në mëngjes besimin e parlamentit. Në fjalën e tij...

Betohet qeveria “Rama 2”

para 10 muajve - RTV 21

U betuan se do ta zbatojnë Kushtetutën në interes të qytetarëve dhe vendit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij, kanë bërë betimin pasditen e sotme në Presidencë. Në ceremoninë...

Nesër sërish seancë plenare, vendimi pas takimit të Ruçit me kryetarët e grupeve parlamentare

para 10 muajve - Koha Jone

Ditën e nesërme do të mbahet seanca plenare. Ky vendim vjen pas takimit që kryetarit i Kuvendit, Gramoz Ruçi mbajti me krerët e grupeve parlamentare. Mësohet se seanca është parashikuar që të nisë nesër...

Gramoz Ruçi mbledhje me krerët e grupeve parlamentare, ja çfarë po diskutohet

para 10 muajve - Sot News

Në një takim me dyer të mbyllura kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka thirrur krerët e grupeve parlamentare të 3 forcave politike në vend. Në takimin janë thirrur kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili,...

“Rama 2” betohet në Presidencë

para 10 muajve - Alsat-M

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Portalb

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Votimi ne Kuvend – Aqif Rakipi mes 78 deputetëve që votuan pro programit “Rama 2”

para 10 muajve - Koha Jone

Zbulohet emrat e deputetëve që votuan pro dhe kush kundër programit të qeverisë Rama II”. Debati për programin në parlament zgjati 21 orë dhe programi u votua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Nga procesverbali...

Drejt Kryeministrisë, Rama dhe ministrat kalojnë me semafor të kuq

para 10 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar pas betimit te Presidenti Ilir Meta, u nisën drejt Kryeministrisë për të mbajtur mbledhjen e parë të qeverisë. Por teksa po kalonin rrugën,...

Shtrëngim duarsh Rama-Meta gjatë betimit të ministrave të rinj

para 10 muajve - Klan Kosova

Pasditen e kësaj të mërkure, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë...

Betohet qeveria “Rama 2”

para 10 muajve - ABC News

Qeveria e re e kryeministrit Rama, e miratuar sot në mëngjes në Parlamentin e vendit është betuar sot pasdite para presidentit të republikës Ilir Meta. Ceremonia e betimit u zhvillua në presidencë në orën...

Qeveria “Rama 2” betohet në presidencë

para 10 muajve - Vizion Plus

14 ministrat së bashku me kryeministrin Edi Rama janë betuar në presidencë, në një ceremoni e cila nis në orën 17:00 dhe që zgjati vetëm pak minuta. Te gjithë anëtaret e kabinetit iu përmbajtën protokollit...

Ndodh edhe kjo! Rama harron të bëjë betimin

para 10 muajve - Albeu

Pasditen e sotme u bë betimi para Presidentit të Republikës së Shqipërisë, zotit Ilir Meta , i kryeministrit Edi Rama dhe të gjithë ministrave të kabinetit të ri qeveritar. Ajo që u vu rë e sotme. Ndërsa...

Betohet qeveria ‘Rama 2’, Meta: Bashkë për integrimin, shqiptarët po presin

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Rreth orës 17:00 te pasdites se sotme ka nisur në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. I pari qe është betuar me doren mbi Kushtetute ishte kryeministri Edi Rama, i cili...

Ceremonia e betimit, Presidenti Meta gëzohet kur i shtrëngon dorën ministrit të...

para 10 muajve - Gazeta Express

Këtë të mërkurë qeveria Rama2 ka zhvilluar ceremoninë e betimit në ambientet e Presidencës, ku është pritur nga kreu i shtetit Ilir Meta. Të gjithë janë betuar sipas rregullave, duke vënë fillimisht dorën...

Komisionet parlamentare, PS i zbardh emrat e drejtuesve nesër

para 10 muajve - Koha Jone

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë nesër kryesinë dhe grupin parlamentar për të votuar dhe zyrtarizuar emrat që do të drejtojnë jetën parlamentare për 4 vitet e ardhshme dhe 5 komisionet e mazhorancës....

Komisionet parlamentare, PS zbardh emrat e drejtuesve nesër

para 10 muajve - Syri

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë nesër kryesinë dhe grupin parlamentar për të votuar dhe zyrtarizuar emrat që do të drejtojnë jetën parlamentare për 4 vitet e ardhshme dhe 5 komisionet e mazhorancës....

Kuvendi do të zgjedhë kryetarët. Ndarja e drejtimit të komisioneve parlamentare

para 10 muajve - Top Channel

Menjëherë pas betimit në Presidencë, Kuvendi mbledh Konferencën e Kryetarëve për të bërë ndarjen e komisioneve parlamentare. Mazhoranca do të drejtojë 5 komisione, ligjet, politikën e jashtme, ekonominë...

Partitë e Bashës dhe Kryemadhit paralajmëruan opozitë më të fortë

para 10 muajve - Portalb

Partia Demokratike (PD) e Lulëzim Bashës dhe Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) e Monika Kryemadhit kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike, t’i kalojë...

'Rama 2' betohet në Presidencë

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

A ishte i vlefshëm betimi i Ramës? Ja gafa që bëri në Presidencë

para 10 muajve - Gazeta Express

Pak minuta kanë kaluar nga betimi i qeverisë dhe Rama, por një detaj duket e tradhëton kryeministrin, e më konkretisht mënyrën sesi ai është betuar në Presidencë. Kryeministri ka qenë i pari i cili i...

“Rama 2” betohet në Presidencë

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Qeveria e re betohet para Presidentit Meta

para 10 muajve - Albeu

Ne ambientet e Presidences u mbajt ceremonia e betimit të qeverisë së re “ Rama 2”, te cilen mund ta ndiqni edhe ne videon e siperme. Nikolla, Xhafaj e Ahmetaj kane qene nder te paret ministra qe mberriten....

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Qeveria e re betohet para Presidentit Meta, detaje nga ceremonia zyrtare (Fotot)

para 10 muajve - Gazeta Express

Qeveria e re “Rama 2” që do të drejtojë vendin gjatë 4 viteve të ardhshme u betua pasditen e sotme para Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Rreth orës 17:00 kryeministri Edi Rama, zv. kryeministrja Senida...

Pas betimit Rama dhe Meta shtrëngojnë duart

para 10 muajve - Opinion

Qeveria Rama II është betuar në Presidencë këtë pasdite. Në ceremoni kanë marrë pjesë të gjithë ministrat e kabinetit të ri qeveritar. Kryeministri Edi Rama është betuar i pari, pas nënshkrimit ai ka shtrënguar...

Live nga ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Mapo

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan institucionit...

Rama merr “bekimin” te Presidenti Meta, qeveria nis zyrtarisht punën

para 10 muajve - NOA

Pas tingujve të himnit kombëtar Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri, u betuan para Presidentit Ilir Meta duke nisur zyrtarisht detyrën si qeveritarë. I pari që u betua ishte kreu i qeverisë...

Betimi në Presidencë, mbërrijnë ministrat e parë

para 10 muajve - Albeu

Ka nisur të mbahet cermonia e betimit të ministrave të rinj të Ramës . Vetëm pak minuta më parë, në Presidencë kanë nisur të mbërrijnë ministrat e parë të Ramës . Mësohet se tashmë në Presidencë ka mbërritur...

Nis ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Sot News

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan institucionit...

VIDEO LIVE/ Ceremonia e betimit të Kabineti “Rama 2” në Presidencë

para 10 muajve - Koha Jone

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat bënë betimin e tyre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia pritet...

Parlamenti mblidhet sërish ditën e enjte. Ja çfarë pritet të miratojë

para 10 muajve - Opozita

Parlamenti i Shqipërisë do të mblidhet sërish ditën e nesërme për të 5-ën herë radhazi. Kuvendi i Shqipëri i filloi punimet ditën e shtunë ku u zgjodh dhe kreu i ri i parlamentit, Gramoz Ruçi, për të vijuar...

Kabineti “Rama 2” mbërrin në Presidencë

para 10 muajve - Koha Jone

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat pritet të bëjnë betimin e tyre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia...

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Parlamenti; Votimet për qeverinë dhe programi

para 10 muajve - RTSH

Seanca maratonë e Parlamentit për debatin mbi programin e qeverisë, ka përfunduar punimet në orën 7 të mëngjesit të së mërkurës. 121 deputetë kanë mbajtur fjalën e tyre duke qartësuar dallimet dhe kundërshtitë...

Qeveria e re mblidhet sot pasdite, ja vendimet e para të “Rama II”

para 10 muajve - Opinion

Qeveria e re Rama II betohet sot në 17:00 tek Presidenti Meta dhe menjëherë nis punën duke u mbledhur në selinë e Kryeministrisë. Disa pika të axhendës së mbledhjes së parë të qeverisë së drejtuar nga...

Qeveria gati të marrë “bekimin” e Presidentit, zbardhet axhenda e mbledhjes së parë

para 10 muajve - Gazeta Express

Për rreth 30 minuta qeveria “Rama 2” do të shkojë në presidencë për të bërë betimin para Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, pasi mbylli një vizitë...

Meta mbërrin në Presidencë, zbardhet axhenda e mbledhjes së qeverisë

para 10 muajve - Ora news

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat pritet të bëjnë betimin e tre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia...

Report Tv siguron axhendën e  mbledhjes së parë të Qeverisë

para 10 muajve - Shqiptarja

Pas betimit në Presidencë, qeveria Rama do zhvillojë pasditen e sotme mbledhjen e parë. Report Tv ka siguruar axhendën e kësaj mbledhje. Pika e parë e rendit të ditës do jetë shpallja e 2018, viti mbarëkombëtar...

Betohet Qeveria Rama 2

para 10 muajve - Almakos

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

LSI ndan deputetët sipas komisioneve parlamentare/ Emrat

para 10 muajve - NOA

Ndërkohë që legjislatura e re e parlamentit ka nisur zyrtarisht punimet, tashmë është momenti që të vihen në punë edhe komisionet parlamentare. Partitë politike të përfaqësuara në Kuvend, kanë nisur propozimet...

LSI cakton deputetët për komisionet parlamentare

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Partia Lëvizje Socialiste për Integrim ka zbardhur emrat e deputetëve që do të jenë pjesë e komisioneve parlamentare. Sipas të dhënave, Edmond Haxhinasto, Përparim Spahiu dhe Gledion Rehovica do të jenë...

PS nesër zyrtarizon n/kryetarin e Kuvendit e deputetët në komisione

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Nesër do të mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste për të caktuar n/ kryetarin e Kuvendit nga PS dhe emrat e deputetëve në komisionet parlamentare. PS do të drejtojë 5 komisione parlamentare,...

Sot betohen ministrat e qeverisë ”Rama 2”

para 10 muajve - RTV 21

Dekreti mban firmën e presidentit Meta Sot duke filluar nga ora 17:00, në Presidencë do të zhvillohet ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi...

Betohet Qeveria Rama 2

para 10 muajve - Shenja

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Top Channel

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Qeveria “Rama 2” betohet në Presidencë: Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Qeveria “Rama 2” betohet në Presidencë: Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Almakos

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër...

Aqif Rakipi mes 78 deputetëve që votuan pro programit “Rama 2”

para 10 muajve - Ora news

Zbulohet emrat e deputetëve që votuan pro dhe kush kundër programit të qeverisë Rama II”. Debati për programin në parlament zgjati 21 orë dhe programi u votua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Nga procesverbali...

VIDEO/Qeveria “Rama 2” bën betimin në presidencë, reagimi i Ramës dhe Metës

para 10 muajve - Opozita

U zhvillua në Presidencë ceremonia e betimit të ministrave të rinj të qeverisë “Rama 2”. Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombëtar dhe më pas le leximin e emrave të kabinetit të ri. Më pas kryeministri...

Tabulatet/ Votimi i qeverisë, si i bëri mazhoranca 78 vota. Deputetët që munguan dhe vendimi që mori Berisha

para 10 muajve - BalkanWeb

Pas 21 orësh diskutimesh dhe debati, Kuvendi votoi sot me 78 vota pro dhe 51 kundër kabinetin e ri qeveritar të drejtuar nga kryeministri Edi Rama dhe programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme....

78 deputetët që votuan për "Rama 2" kush mungoi dhe si votoi Sali Berisha

para 10 muajve - Shqiptarja

Report Tv ka zbardhur procesverbalin e votimit të qeverisë së re dhe programit në Kuvend sot në mëngjes. Në Kuvend ishin të pranishëm 136 deputetë, votuan 129, nga të cilët qeveria dhe programi u miratuan...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Telegrafi

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Kuvendi mblidhet nesër në seancë plenare: ja çfarë do të zgjidhet…

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi do të mblidhet sërisht nesër në seancë plenare, e 5-ta në këtë legjislaturë, ku pritet të zgjidhen drejtuesit e komisioneve parlamentare dhe përbërja e tyre. Seanca do të nisë në orën 11:00, ndërsa...

(Lajm i fundit) Betohet qeveria e re “Rama 2”, dekretohen ministrat nga presidenti Meta

para 10 muajve - Blitz

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më parë, ceremonia e betimit të ministrave të rinj të “Rama 2” ka nisur në orën 17:00 në godinën e presidencës ku janë pritur sigurisht nga presidenti Ilir Meta. 14 ministrat...

Betohet Qeveria Rama 2

para 10 muajve - AlbPortali

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Partitë e Bashës dhe Kryemadhit paralajmëruan opozitë më të fortë

para 10 muajve - Medial

Partia Demokratike (PD) e Lulëzim Bashës dhe Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) e Monika Kryemadhit kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike, t’i kalojë...

Zbulohet votimi në Kuvend/ Qeveria Rama mori 78 vota , ja 8 deputetëte PD-së që munguan

para 10 muajve - Gazeta Express

Pas një seance maratonë, me debate e replika të forta, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë “Rama II” dhe njëherësh edhe kabinetin e ri qeveritar. Me një votim te vetem, per programin dhe...

LSI cakton deputetët në komisionet parlamentare, ku do jetë kryetarja Kryemadhi (Emrat)

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë nisur bashkëpunimin për deputetët që do jenë pjesë e komisioneve parlamentare. Këto dy forca, që do të bëjnë tashmë opozitë kanë rënë...

Betohet qeveria “Rama 2”

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij, kanë bërë betimin pasditen e sotme në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe...

Betimi në Presidencë, ja ministri që gëzoi më shumë Ilir Metën…

para 10 muajve - Te Sheshi

Gjatë ceremonisë së betimit të qeverisë “Rama2” në Presidencë, u vunë re disa detaje, që praktikisht mund të interpretohen edhe si raporte mes kreut të shtetit dhe ministrave. Kështu, u duk qartazi se...

Nesër sërish seancë plenare, vendimi nga takimi i Ruçit me krerët e grupeve parlamentare

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Ditën e nesërme do të mblidhet sërish Kuvendi, duke iu rikthyer kështu praktikës së të enjteve. Ky vendim vjen pas takimit që kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi po mban me krerët e grupeve parlamentare....

Ruçi thërret në takim krerët e grupeve, çfarë pritet të ndodhë sot me Qeverinë e re

para 10 muajve - Indeks.mk

Qeveria e re “Rama 2” do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Pas betimit, kryeministri Rama do të zhvilloje mbledhjen e parë zyrtare të qeverisë, me ministrat e rinj. Pas miratimit...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Indeks.mk

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty. Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Betimi në Presidencë, ja ministri që gëzoi më shumë Ilir Metën…

para 10 muajve - AlbPress

Gjatë ceremonisë së betimit të qeverisë “Rama2” në Presidencë, u vunë re disa detaje, që praktikisht mund të interpretohen edhe si raporte mes kreut të shtetit dhe ministrave. Kështu, u duk qartazi se...

Betohet qeveria “Rama 2”

para 10 muajve - KosovaPress

Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat janë betuar se do të zbatojnë Kushtetutën në interes të qytetarëve dhe vendit.  Në momentin e betimit,...

PS nesër zyrtarizon n/kryetarin e Kuvendit e deputetët në komisione

para 10 muajve - Shqiptarja

TIRANE- Nesër do të mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste për të caktuar n/ kryetarin e Kuvendit nga PS dhe emrat e deputetëve në komisionet parlamentare. PS do të drejtojë 5 komisione parlamentare, ndërsa...

LSI përcakton përfaqësuesit në Komisionet Parlamentare, ja emrat e deputetëve

para 10 muajve - Sot News

Lëvizja Socialiste për Integrim ka caktuar deputetët e saj për Komisionet Parlamentare. Në komisionin e Ekonomisë ka caktuara të përfaqësohet nga Edmond Haxhinasto Përparim Spahiu dhe Gledion Rehovic LSI...

Zbulohet pakti i parë mes Bashës dhe Kryemadhit

para 10 muajve - Opozita

Ditë zhvillimesh kanë qenë këto të fundit në ambjentet e Kuvendit të Shqipërisë. Pas votimit të programit të qeverisë “Rama 2”mes PD-së dhe LSI-së kanë nisur negociatat për ndarjen e komisionve parlamentare....

​Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Indeks online

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

LSI cakton deputetët në komisionet parlamentare, ku do jetë kryetarja Kryemadhi (Emrat)

para 10 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë nisur bashkëpunimin për deputetët që do jenë pjesë e komisioneve parlamentare. Këto dy forca, që do të bëjnë tashmë opozitë kanë rënë dakord...

Betimi në Presidencë, Rama harron të vërë dorën mbi Kushtetutë…

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama ka harruar të vendosë dorën mbi Kushtetutë gjatë betimit të qeverisë në Presidencë. Sapo është lexuar dekreti që e emëronte si kryeministër, Rama duket se ka anashkaluar betimin mbi...

Këta janë deputetët e LSI në komisionet parlamentare

para 10 muajve - Opinion

Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar emrat e deputetëve që do të vendosë në Komisionet Parlamentare. Kështu në komisionin e Ekonomisë ka caktuar:Edmond Haxhinasto, Përparim Spahiu dhe Gledion Rehovica....

Tiranë, betohen sot ministrat e kabinetit të ri qeveritarë

para 10 muajve - Alsat-M

Sot në Presidencë do të zhvillohet ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti i Republikës,...

Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit

para 10 muajve - Indeks online

Qeveria Rama 2 do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarishtdhe përfundimin e procedurave ligjore dhe nisjen zyrtarisht nga puna të saj.Pas betimit, kryeministri...

Ruçi thërret në takim krerët e grupeve, çfarë pritet të ndodhë sot me Qeverinë e re

para 10 muajve - Sot News

Qeveria e re “Rama 2” do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Pas betimit, kryeministri Rama do të zhvilloje mbledhjen e parë zyrtare të qeverisë, me ministrat e rinj. Pas miratimit...

Ja si ndahen deputetët e LSI-së në komisionet parlamentare

para 10 muajve - Gazeta Express

Ditën e sotme në orën 18:00 kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi pritet të mbledhë krerët e grupeve parlamentare për të vendosur mbi drejtimin e komisioneve. Po sot Lëvizja Socialiste për Integrim caktoi emrat...

Betiimi në Presidencë, Rama harron të vërë dorën mbi Kushtetutë…

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama ka harruar të vendosë dorën mbi Kushtetutë gjatë betimit të qeverisë në Presidencë. Sapo është lexuar dekreti që e emëronte si kryeministër, Rama duket se ka anashkaluar betimin mbi...

Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit

para 10 muajve - Albeu

Qeveria Rama 2 do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e procedurave ligjore dhe nisjen zyrtarisht nga puna të saj. Pas betimit , kryeministri...

LSI cakton deputetët në komisione Kryemadhi te i Jashtmi/Emrat e plotë

para 10 muajve - Shqiptarja

TIRANE- Pas ndarjes së komisioneve me PD, LSI ka zyrtarizuar emrat e të gjithë deputetëve që do jenë përfaqësues të kësaj force politike. Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi do të jenë anëtare e Komisionit...

Ruçi thërret në takim krerët e grupeve parlamentare, Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas seancës maratonë në Parlament, ku është diskutuar e më pas miratuar me 78 vota pro dhe 51 kundër programi i ri qeverisës, Qeveria “Rama 2” do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir...

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës

para 10 muajve - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Indeks online

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty.Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Betim i qeverisë me tokjen e duarve mes KM Rama dhe presidentit Meta

para 10 muajve - Illyria

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Albeu

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty. Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Betohet sot qeveria “Rama 2”, ministrat e rinj sot te Presidenti Meta

para 10 muajve - BalkanWeb

Qeveria “Rama 2” pas miratimit në Kuvend me 78 vota pro dhe 51 kundër, do të betohet sot në orën 17:00 para presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e procedurave ligjore dhe...

Pas betimit në Presidencë, Rama mbledh qeverinë: ja vendimet që do të merren

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot qeverinë, pas betimit në Presidencë, ceremoni që do të mbahet në orën 17:00. Në këtë mbledhje të parë të qeverisë, e cila morri 78 vota mëngjesin e sotëm në Parlament,...

Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës

para 10 muajve - Ora news

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe...

Nis ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Ndiqeni live

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan institucionit...

Rama me ministrat shkojnë te Meta, pasdite bëhet betimi i kabinetit qeveritar

para 10 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e propozuar prej tij shkojnë sot te Presidenti Ilir Meta. Në orën 17:00 të ditës së sotme do të zhvillohet në Presidence ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit...

PD dhe LSI nisin bashkëpunim si opozitë

para 10 muajve - Klan Kosova

Me fillimin e sesionit të ri parlamentar, pritet edhe intensifikimi i aksionit opozitar. Dy partitë kryesore në opozitë, PD dhe LSI duket se kanë nisur bashkëpunimin e tyre. PD dhe LSI kanë nisur negociatat...

ERTV nuk çensuron Bashën, zbuloni kush është deputetja e ndjekur më shumë se Rama gjatë Kuvendit

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- “Edi Rama Televizion” (ERTV), ditën e djeshme ka transmetuar live punimet e parlamentit të ri, ku po debatohej për programin e qeverisë “Rama II”, që u miratua me 78 vota, madje nuk ka çensuruar...

Pas betimit në Presidencë, Rama mbledh qeverinë: ja vendimet që do të merren

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot qeverinë, pas betimit në Presidencë, ceremoni që do të mbahet në orën 17:00. Në këtë mbledhje të parë të qeverisë, e cila morri 78 vota mëngjesin e sotëm në Parlament,...

Sot merr detyrën “Rama II”, betimi pasdite në Presidencë

para 10 muajve - Opinion

Qeveria “Rama II” do të marrë detyrën sot. Kabineti i Edi Ramës do të betohet sot pasdite tek Presidenti Ilir Meta. Zyra për mediat njofton se “në institucionin e Presidencës, ora 17:00 zhvillohet ceremonia...

Qeveria “Rama 2” betohet sot tek Presidenti

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri dhe ministrat e qeverisë “Rama 2” do të betohen në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. E ndërsa gjatë ditës së djeshme, u zhvillua seanca maratonë e cila përfundoi në orët e para të mëngjesit...

Parlamenti votëbeson qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - RTSH

Parlamenti i Shqipërisë e përfundoi në orën 7 të mëngjesit të sotëm seancën e debatit mbi programin e qeverisë. Që prej mëngjesit të ditës së djeshme kur nisi maratona e diskutimeve, 121 deputetë folën...

Kuvendi i Shqipërisë miraton programin e qeverisë

para 10 muajve - Albinfo

Kuvendi i Shqipërisë në seancën e cila ka zgjatur gjatë tërë ditës ka arritur të miratojë programin qeverisës me 78 vota për dhe 51 kundër. Reforma në drejtësi dhe vetting-u mbeten për qeverinë shtyllat...

Merren vesh pikat e rendit të ditës për mbledhjen e parë të qeverisë

para 10 muajve - Illyria

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat pritet të bëjnë betimin e tre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia...

"ERTV", zbuloni kush është deputetja më e ndjekur gjatë Kuvendit

para 10 muajve - Sot News

“Edi Rama Televizion” (ERTV), ka transmetuar direkt të gjithë Kuvendin ku u debatua në lidhje me miratimin e programit të Qeverisë së re "Rama 2". Ndjekësit e kryeministrit në Facebook kanë qënë të interesuar...

Çudia në “ERTV” e Ramës: Spiropali në rekord si më e ndjekura, Tahiri më i pëlqyeri dhe Basha…

para 10 muajve - Koha Jone

Seanca maratonë në parlament, ku fjalën e morën 128 deputetë, u mbyll mëngjesin e sotëm me 78 vota pro dhe 51 kundër, për programin 4-vjeçar të qeverisë “Rama 2”. Interes të lartë kishte kjo seancë, e...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Almakos

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Koha Jone

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Parlamenti voton qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Vizion Plus

Pas 22 orë debati të gjatë, Parlamenti votoi kabinetin e ri qeveritar. Votimi u parapri nga përplasja mes kryeministrit Rama dhe kryeopozitarit Basha. Ndërsa shefi i mazhorancës përsëriti gatishmërinë...

Ceremonia në 17:00/ Betohet sot në Presidencë Qeveria e re "Rama 2"

para 10 muajve - Sot News

Qeveria e re "Rama 2" do të betohet sot në Presidencë në orën 17:00. Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrat e rinj do të nisin zyrtarisht punën pas betimit në Presidencë për programin në mandatin...

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Syri

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Kuvendi i Shqipërisë e miratoi programin e qeverisë shqiptare “Rama 2″

para 10 muajve - Portalb

Kuvendi i Shqipërisë me 78 vota pro dhe 51 kundër e miratoi sot programin e qeverisë “Rama 2″. Kryeministri shqiptar Edi Rama e prezantoi programin e tij në seancën e së hënës, ku paraqiti synimet kryesore...

Tiranë, miratohet programi i qeverisë

para 10 muajve - Alsat-M

Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi...

Përbërja e komisioneve parlamentare, ja si do të ndahen deputetët e LSI

para 10 muajve - Te Sheshi

Ditën e sotme në orën 18:00, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, pritet të mbledhë drejtuesit e grupeve parlamentare për të vendosur mbi drejtimin e komisioneve. Lëvizja Socialiste për Integrim caktoi emrat...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - GazetaBlic

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - Gazeta Express

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

PD dhe LSI nisin bashkëpunimin, zbulohet pakti i parë mes tyre

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Që Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë tashmë dy forcat që do bëjnë opozitë, këtë e dinim, por këto të dyja nuk kanë humbur kohë dhe kanë nisur bashkëpunimin. Gazetarja...

Përbërja e komisioneve parlamentare, ja si do të ndahen deputetët e LSI

para 10 muajve - AlbPress

Ditën e sotme në orën 18:00, kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, pritet të mbledhë drejtuesit e grupeve parlamentare për të vendosur mbi drejtimin e komisioneve. Lëvizja Socialiste për Integrim caktoi emrat...

Dy opozitat arrijnë marrëveshje, PD i jep LSI Komisionin e Shëndetësisë

para 10 muajve - Mapo

PD i jep LSI një nga tre komisionet parlamentare. Ora News ka mësuar se pas miratimit të programit të qeverisë “Rama 2” ka pasur negociata midis PD dhe LSI në përfundim të të cilave është rënë dakord që...

Kuvendi i Shqipërisë miraton kabinetin e ri qeveritar

para 10 muajve - Zeri

Miratohet programi i qeverisë. Seanca maratonë mbyllet me 78 vota pro, 51 kundër. Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama...

Miratohet programi i qeverisë, ja projektet kryesore

para 10 muajve - Sot News

Seanca maratonë e Kuvendit, përfundoi mëngjesin e së mërkurës me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi programin...

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Zeri

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike,...

FOTO/ Ndodh çudia në ‘ERTV’/ Spiropali më ‘popullore’ se Rama, Tahiri mund Xhafën, Basha i treti…

para 10 muajve - Syri

Media personale e kryeministrit në Facebok, “Edi Rama Televizion” (ERTV), ditën e djeshme për gati 24 orë ka transmetuar live punimet e parlamentit të ri, ku po debatohej për programin e qeverisë “Rama...

Miratohet programi i qeverisë, ja projektet kryesore

para 10 muajve - Sot News

Seanca maratonë e Kuvendit, përfundoi mëngjesin e së mërkurës me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi programin...

Kuvendi Shqipërisë miraton qeverinë “Rama 2” me 78 vota pro dhe 51 kundër

para 10 muajve - Koha.net

Është miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë kabineti i ri qeverisës “Rama 2”. Në Kuvend, kabineti “Rama 2” u votua me 78 vota “pro” dhe 51 “kundër”, duke pasur kështu shumë skeptikë për punën e kësaj qeverie....

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Gazeta Express

​Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike,...

Kuvendi i Shqipërisë miraton kabinetin e ri qeveritar

para 10 muajve - Lajmi.net

. Miratohet programi i qeverisë. Seanca maratonë mbyllet me 78 vota pro, 51 kundër. Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama...

Qeveria merr besimin në parlament

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri qeveria e re e kryeministrit Edi Rama mori sot në mëngjes besimin e parlamentit me 78 vota në favor dhe 51 kundër programit dhe kabinetit të tij. Votimi u krye në mbyllje të një seance maratonë...

Gati për opozitë të fortë, PD-LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Albeu

Pas votimit të qeverisë së re të Ramës, PD dhe LSI janë gati për opozitë duke arritur edhe paktin e parë mes tyre në Kuvend . Burime pranë tyre bëjnë me dije se dy partitë politike kanë rënë dakord që...

Marrëveshja e parë e opozitës, PD dhe LSI ndajnë komisionet

para 10 muajve - Indeks online

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë...

Marrëveshja e parë e opozitës, PD dhe LSI ndajnë komisionet

para 10 muajve - Syri

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë...

Sot në orën 17:00 qeveria e re do të betohet në Presidencë

para 10 muajve - Shqiptarja

Sot në orën 17:00 qeveria e re do të betohet në Presidencë Ndalohet riprodhimi i shkrimit!

​Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - RTV 21

Rama paraqiti synimet kryesore Seanca maratonë e Kuvendit të Shqipërisë që zgjati pothuaj një ditë përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”.

LSI merr një nga tre komisionet parlamentare, propozon Vasilin kryetar

para 10 muajve - Sot News

Lëvizja Socialiste për Integrim merr një nga komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita dhe ka propozuar si kryetar të Komisionit të Shëndetësisë Petrit Vasilin. Nga tetë komisione parlamentare,...

Miratohet me 78 vota pro “Rama 2” dhe programi politik

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi...

Opozita në krizë totale, aleatët e PD nisin lobimet te deputetët për të krijuar grup më vete parlamentar, garda e vjetër akuza Bashës

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Opozita ndodhet në krizë totale. Pas rivalëve, të cilët i përjashtoi nga partia, Lulzim Basha nuk i ka marrëdhëniet e mira as me aleatët. Bashës do t’i duhet të gjejë një rrugë të...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi...

Ndahen komisionet parlamentare, ja cilin do ta drejtojë PD dhe LSI

para 10 muajve - Gazeta Express

Janë ndarë komisionet parlamentare, të cilët do të kenë kryetar nga PD dhe LSI. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita, atë të Shëndetësisë,...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Arbresh

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Miratohet qeveria e re, Arian Çani: Rama në pushtet për 16 vjet

para 10 muajve - Mapo

Kuvendi ka miratuar me 78 vota pro qeverinë “Rama 2” dhe programin e saj për katër vitet e ardhshme. 51 ligjvënës votuan kundër, ndërsa 7 të tjerë nuk morën pjesë në votim. Miratimi i kabinetit të ri dhe...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - KosovaPress

Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar edhe qeverinë e re, të propozuar nga kryeministri. Veprimi është kryer...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Gazeta e re

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Gazeta e re

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Miratohet! Ja sa vota mori në Kuvend programi qeverisës “Rama II”

para 10 muajve - Opinion

Programi qeverisës i Edi Ramës dhe kabinetit të tij i miratua nga parlamenti mëngjesin e së mërkurës pas një seancë maratonë që zgjati 20 orë. Për programin e qeverisë dhe kabinetin e ri votuan pro 78...

Këta katër deputetë jo socialist votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Sovrani

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty.Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Ja si ndahen deputetët e LSI-së në komisionet parlamentare

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Ditën e sotme në orën 18:00 kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi pritet të mbledhë krerët e grupeve parlamentare për të vendosur mbi drejtimin e komisioneve. Po sot Lëvizja Socialiste për Integrim caktoi emrat...

Kuvendi votoi me 78 vota pro qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - ABC News

Parlamenti i dha votëbesimin me 78 vota pro dhe 51 kundër kabinetit të ri të qeverisë “Rama 2” dhe programin e saj politik. 7 prej 136 ligjvënënsve që ishin në sallë nuk votuan. Votimi u zhvillua rreth...

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Opozita

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe...

Pas votimit, sot në orën 17:00 betohet në Presidencë qeveria e re “Rama 2”

para 10 muajve - Infokusi

Ditën e sotme në orën 17:00 qeveria e re “Rama 2” do të betohet në Presidencë. Pas votimit në orët e para të mëngjesit të kabinetit “Rama 2”mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit dhe ministrat e rinj...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Arbresh

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty.Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

LSI merr një nga tre komisione që duhet të drejtojë opozita

para 10 muajve - Ora news

Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita. Kjo forcë politike ka propozuar Petrit Vasilin si kryetar të Komisionit të Shëndetësisë. Nga tetë...

Komisionet/Shqiptarja.com zbardh negociatat PD-LSI

para 10 muajve - Shqiptarja

Zbardhen negociatat PD-LSI sa i përket ndarjes së Komisioneve. Vetëm një orë pas votimit të qeverisë ‘Rama 2” Shqiptarja.com mëson se Kreu Demokrat Lulzim Basha i ka hapur krahun Kryemadhit për Komisonin...

PS ka 74 deputetë, por “Rama2” morri 78 vota: ja ligjvënësit që votuan pro…

para 10 muajve - Te Sheshi

Qeveria “Rama2” u miratua në Kuvend me 78 vota, 4 më shumë se numri i deputetëve që ka grupi parlamentar socialist. Votimi u bë i hapur, ashtu sikundër e përcakton edhe rregullorja e Kuvendit. Por cilët...

Miratohet programi i qeverisë 'Rama 2'

para 10 muajve - Zeri

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u...

Miratohet qeveria e re e Ramës, opozita mbledh 51 vota kundër

para 10 muajve - Albeu

Është miratuar sot kabineti i qeverisë Rama 2. Ditën e sotme në orën 7:00, Kuvendi ka miratuar me 78 vota "pro" dhe 51 vota " kundër ", qeverinë e re të Ramës . Gjatë seancës u hodh për miratim programi...

Opozita në krizë totale, aleatët e PD nisin lobimet te deputetët për të krijuar grup më vete parlamentar, garda e vjetër akuza Bashës

para 10 muajve - Sot News

Opozita ndodhet në krizë totale. Pas rivalëve, të cilët i përjashtoi nga partia, Lulzim Basha nuk i ka marrëdhëniet e mira as me aleatët. Bashës do t’i duhet të gjejë një rrugë të ndërmjetme, për të mbajtur...

PS ka 74 deputetë, por “Rama2” morri 78 vota: ja ligjvënësit që votuan pro, jashtë rradhëve të mazhorancës

para 10 muajve - AlbPress

Qeveria “Rama2” u miratua në Kuvend me 78 vota, 4 më shumë se numri i deputetëve që ka grupi parlamentar socialist. Votimi u bë i hapur, ashtu sikundër e përcakton edhe rregullorja e Kuvendit. Por cilët...

Shqipëri, votohet programi i qeverisë

para 10 muajve - Aktuale

Kjo mund të cilësohet seanca më e gjatë e zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri. Ka nisur dje në orën 18.00 dhe ka përfunduar sot rreth orës 7 të mëngjesit. Kryetari i ri i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka mbajtur...

Lulzim Basha i jep fund paktit të 18 majit me Ramën dhe kërcënon me protesta, Donald Lu e thërret me urgjencë në takim

para 10 muajve - Sot News

Paktit i 18 majit, mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, ka marrë fund. Kryeministri Rama prej disa ditësh deklaroi se i trembej një tërheqje të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndërsa dje ka...

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Opozita

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike,...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Telegrafi

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Indeks online

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - Koha Jone

Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua nga...

Miratohet programmi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua...

Miratohet në Parlament programi qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - GazetaBlic

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Ndahen komisionet parlamentare, ja cilat do t’i drejtojnë PD dhe LSI

para 10 muajve - Opozita

Janë ndarë komisionet parlamentare, të cilët do të kenë kryetar nga PD dhe LSI. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita, atë të Shëndetësisë,...

Miratohet në Parlament programii qeverisë "Rama 2"

para 10 muajve - Gazeta Express

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Ina

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Ministrat betohen në 17:00 tek presidenti Ilir Meta

para 10 muajve - Illyria

Presidenca njoftoi zhvillimin e ceremonisë së betimit të ministrave të rinj Sot dt. 13 shtator 2017 , ne oren 17:00 do te zhvillohet ne Presidence ceremonia e betimit te anetareve te Keshillit te Ministrave....

Qeveria “Rama 2” sot bën betimin tek presidenti Meta

para 10 muajve - Medial

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ministrat e qeverisë “Rama 2” sot do të betohen para presidentit Ilir Meta për të marrë zyrtarisht punën për mandatin e dytë qeveritar. Ceremonia e betimit u vendos...

KUVENDI MIRATON PROGRAMIN E QEVERISË ‘RAMA 2’, JA SA VOTA MORI

para 10 muajve - NOA

Pas një ditë nate maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi ka miratuar kabinetin e qeverisë ‘Rama 2’ dhe programin e saj politik. Gjatë votimit rezultuan 78...

Miratohet me 78 vota pro “Rama 2” dhe programi politik

para 10 muajve - Ora news

Miratohet me 78 vota pro “Rama 2” dhe programi politik Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Deklarata e PD/Marrëveshja e 18 Majit vdiq – në themel të saj, zgjedhjet e lira dhe ndërprerja e aleancës me krimin

para 10 muajve - Gazeta 55

Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën. Kreu i PD theksoi se kjo marrëveshje vdiq, pasi themeli i saj ishin zgjedhjet...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Komentet Shto koment

Kuvendi miraton programin e qeverisë 'Rama 2'

para 10 muajve - Shqiptarja

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik.Gjatë votimit rezultuan...

Qeveria merr besimin në parlament

para 10 muajve - 24 ore

Në Shqipëri qeveria e re e kryeministrit Edi Rama mori sot në mëngjes besimin e parlamentit me 78 vota në favor dhe 51 kundër programit dhe kabinetit të tij. Votimi u krye në mbyllje të një seance maratonë...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - Gazeta Max

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00.Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta.Në përfundim të seancës maratonë...

Qeverinë “Rama 2” e pret ditë e madhe

para 10 muajve - Sovrani

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin” e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - Arbresh

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Konsensusi i parë PD-LSI: ja si do të ndahen 3 komisionet parlamentare mes dy opozitave

para 10 muajve - AlbPress

Partia Demokratike dhe LSI, dy partitë në opozitë, duket se janë marrë vesh, në negociatat e zhvilluara për ndarjen e 3 komisioneve parlamentare që i takojnë. Negociatat janë zhvilluar mes kreut të grupit...

Kryemadhi e LSI negocion me Spahon e PD: ja si do të ndahen 3 komisionet parlamentare mes dy opozitave

para 10 muajve - Te Sheshi

Partia Demokratike dhe LSI, dy partitë në opozitë, duket se janë marrë vesh, në negociatat e zhvilluara për ndarjen e 3 komisioneve parlamentare që i takojnë. Negociatat janë zhvilluar mes kreut të grupit...

PD dhe LSI marrin komisionet e Kuvendit

para 10 muajve - Illyria

Partia Demokratike do të drejtojë komisionin e Integrimit, Edukimit dhe Mediave. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita. Kjo forcë politike...

Opozita shqiptare arrin marrëveshjen e parë

para 10 muajve - Periskopi

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë...

Pas një seance maratonë, miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - Opozita

Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua nga...

Pas një seance maratonë, miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - Infokusi

Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua nga...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Gazeta e re

Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - KosovaPress

Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi programin e tij në seancën e së hënës, ku paraqiti synimet kryesore të qeverisë për ekonominë, turizmin, integrimin e...

Ndahen komisionet parlamentare, ja cilat do t'i drejtojnë PD dhe LSI

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Janë ndarë komisionet parlamentare, të cilët do të kenë kryetar nga PD dhe LSI. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita, atë të Shëndetësisë,...

Opozita në krizë totale, aleatët e PD nisin lobimet te deputetët për të krijuar grup më vete parlamentar, garda e vjetër akuza Bashës

para 10 muajve - Gazeta Max

Opozita ndodhet në krizë totale. Pas rivalëve, të cilët i përjashtoi nga partia, Lulzim Basha nuk i ka marrëdhëniet e mira as me aleatët. Bashës do t’i duhet të gjejë një rrugë të ndërmjetme, për të mbajtur...

Miratohet në Parlament programi i qeverisë "Rama 2"

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Rreth orës 7 në mëngjes, 78 deputetë votuan programin dhe qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Illyria

Qeveria thotë se programi përmbush objektivat për eurointegrimin, ekonominë dhe njehsimin e politikave me Kosovën. Denion Ndrenika Kuvendi i Shqipërisë miratoi qeverinë si dhe programin e ri të qeverisë...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Almakos

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Miratohet qeveria e re e Ramës, opozita mbledh 51 vota kundër

para 10 muajve - Gazeta Max

Është miratuar sot kabineti i qeverisë Rama 2. Ditën e sotme në orën 7:00, Kuvendi ka miratuar me 78 vota “pro” dhe 51 vota “kundër”, qeverinë e re të Ramës. Gjatë seancës u hodh për miratim programi qeverisës...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Gazeta Max

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Pas diskutimeve tërë natën, në mëngjes Kuvendi miraton “Ramën 2”

para 10 muajve - Sovrani

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Arbresh

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Miratohet programi i Qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Periskopi

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Insajderi

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Arbresh

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Kuvend, miratohet me 78 vota programi i qeverisë “Rama2”

para 10 muajve - AlbPress

Kuvendi miratoi sot në orën 07:00, pas më shumë se 20 orësh debate, programin e qeverisë “Rama2”. Pro qeverisë votuan 78 deputetë, ndërsa kundër 51. Kështu veç votave të deputetëve socialistë, pro votuan...

Kuvend, miratohet me 78 vota programi i qeverisë “Rama2”

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi miratoi sot në orën 07:00, pas më shumë se 20 orësh debatesh, programin e qeverisë “Rama2”. Pro qeverisë votuan 78 deputetë, ndërsa kundër 51. Kështu veç votave të deputetëve socialistë, pro votuan...

Basha, “live” në ERTV

para 10 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka transmetuar në faqen e tij të Facebook-ut fjalimin e liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në ditën që Sali Berishës iu mbyll mikrofoni, kreu i qeverisë duket se ka dashur...

Kreu demokrat Basha drekë pune me ambasadorin Lu

para 10 muajve - RTSH

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së Donald Lu, drekuan sot në një restorant në zonën e ish-bllokut në Tiranë. Për këtë takim Lulzim Basha u largua nga salla e seancës plenare,...

Ja çfarë bënë Rama në Kuvend

para 10 muajve - Indeks online

Gjatë gjithë ditës së martë kryeministri Edi Rama ka publikuar VIDEO LIVE nga Kuvendi, ndërkohë që flisnin ministrat e rinj. Habia ishte kur ai transmetoi LIVE edhe fjalën e Lulzim Bashës, por nuk është...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - RTV 21

Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit ka vdekur Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Basha: Marrëveshja me Ramën ka vdekur

para 10 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Diversioni i Ramës/ Basha live në ‘ERTV’

para 10 muajve - Syri

Kreu i qeverisë Edi Rama, përveç ministrave dhe deputetëve të tij, ka transmetuar në faqen e tij në Facebook, edhe fjalimin e kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Kjo gjë ka ndodhur pikërisht gjatë ditës...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Koha.net

Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Fakti Ditor

Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - InfoShqip

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Diversioni i Ramës/ Basha live në ‘ERTV’

para 10 muajve - Tetova Sot

Kreu i qeverisë Edi Rama, përveç ministrave dhe deputetëve të tij, ka transmetuar në faqen e tij në Facebook, edhe fjalimin e kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Kjo gjë ka ndodhur pikërisht gjatë ditës...

Diversioni i Ramës/ Basha live në ‘ERTV’

para 10 muajve - Opozita

Kreu i qeverisë Edi Rama, përveç ministrave dhe deputetëve të tij, ka transmetuar në faqen e tij në Facebook, edhe fjalimin e kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Kjo gjë ka ndodhur pikërisht gjatë ditës...

Ja çfarë bënë Rama në Kuvend

para 10 muajve - Arbresh

Gjatë gjithë ditës së martë kryeministri Edi Rama ka publikuar VIDEO LIVE nga Kuvendi, ndërkohë që flisnin ministrat e rinj. Habia ishte kur ai transmetoi LIVE edhe fjalën e Lulzim Bashës, por nuk është...

Basha: marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve...

Basha: Marrëveshja me Ramën ka vdekur

para 10 muajve - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Basha: Zgjedhjet e 25 qershorit shënuan vdekjen e marrëveshjes me Ramën

para 10 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Basha: Marrëveshja me Ramën ka vdekur

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Përçahet PD, aleatët dhe një grup deputetësh shkëputen nga Basha dhe bashkohen me…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi dhe disa deputetë nga Partia Demokratike, priten të jenë pjesë e një tjetër grupi parlamentar që do të krijohet krahas grupit të PD-së në parlament....

Dolën nga lista e PD-së, aleatët braktisin Lulzim Bashën

para 10 muajve - Albeu

Pavarësisht se dolën nga lista e Bashës deputetë, aleatët tashmë janë gati të dalin nga PD duke lënë në baltë Lulzim Bashën. Kreu i PR-së, Fatmir Mediu , kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi dhe disa deputetë...

Lulizm Basha takon ambasadorin amerikan Donald Lu

para 10 muajve - ABC News

Në aktivitetin e tij të ditës Lulzim Basha kishte dhe një takim me ambasadorin amerikan Donald Lu. Mediat i fokusuan ata në një prej restoranteve në zonën e ish-bllokut. Ky është takimi i tyre i parë pas...

A do të largohet nga grupi parlamentar i PD? Ja si përgjigjet Nard Ndoka

para 10 muajve - Sot News

I ftuar në studion e “Report Tv” kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka foli për zhvillimet e fundit politike. Duke u ndaluar te dreka e sotme mes kryedemokratit Lulzim Basha me ambasadorin e SHBA, Ndoka...

Basha dhe Lu, takim kokë më kokë në një restorant

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu kanë zhvilluar një takim mes tyre në një restorant në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet. Ata mësohet se kanë drekuar të vetëm, të...

Donald Lu drekon me Bashën

para 10 muajve - Vizion Plus

Ndërsa pasardhësi i tij Sali Berisha fliste ne parlament, kryetari i PD Lulzim Basha ishte larguar nga salla e seancave plenare per te takuar ambasadorin amerikan ne Tirane Donald Lu. Basha dhe diplomati...

"Rama tangërllik me ndërkombëtarët në mandatin e dytë, po hap konflikt"

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, komentoi drekën e sotme mes kryedemokratit Lulzim Basha me ambasadorin e SHBA, ku tha se është normale të ketë shkëmbime me përfaqësuesit ndërkombëtarë Ai...

Godet Ndoka: Rama po hap konflikt me ndërkombëtarët, do ketë kosto

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, foli sot në studion e Report Tv për zhvillimet e fundit politike. Duke u ndaluar te dreka e sotme mes kryedemokratit Lulzim Basha me ambasadorin e SHBA, Ndoka...

LAJM I FUNDIT/ Përfundon takimi me ambasadorin Donald Lu, Basha refuzon të japë detaje. Për çfarë biseduan?

para 10 muajve - BalkanWeb

Dreka mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe amabasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka përfunduar pas rreth 1 ore. Dy zyrtarët u takuan rreth orës 13:00...

Përfundon takimi Basha-Donald Lu, kreu opozitar nuk jep detaje

para 10 muajve - Sot News

Ka përfunduar dreka mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Donald Lu. Dreka mes dy zyrtarëve të cilët zgjodhën zonën e ish-bllokut, ka përfunduar...

FOTO/ Përfundon dreka Basha-Donald Lu, asnjëri nuk flet me median

para 10 muajve - Syri

Dreka mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka përfunduar pas rreth 1 orë. Dy zyrtarët u takuan rreth orës 13:00 të...

Shpallja e Bashës në Kuvend

para 10 muajve - ABC News

Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari i opozitës Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën. Por nga ana tjetër ai tha se politika ka nevojë për një reformë...

Basha drekon me ambasadorin Lu në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Ora news

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha ndodhen bashkë në një prej restoranteve në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë duke drekuar të vetëm, të pashoqëruar...

LAJM I FUNDIT/ Lë seancën parlamentare, Basha drekon me Donald Lu

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Gazetarja e News24, Elda Menga, raporton për BalkanWeb se ata po drekojnë në...

Kryetari i PD, Basha drekë me ambasadorin amerikan në Bllok

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka lënë seancën për pak kohë për të drekuar me ambasadorin e SHBA në Shqipëri, Donald Lu në një restorant pranë zonës së ish-Bllokut. Takimi mes Bashës dhe ambasadorit të SHBA...

Basha e Donald Lu, takim kokë më kokë në një restorant

para 10 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Pas fjalimit në Kuvend, Basha drekon me ambasadorin amerikan Lu

para 10 muajve - Ina

Pas një fjalimi të gjatë ‘anti-program’, ku ka detajuar të metat e programit të qeverisë ‘Rama 2’, kryetari i Partisë Demokratike po takohet për një drekë pune me ambasadorin amerikan Donald Lu. Burime...

Pas fjalës në Kuvend, Basha drekon me ambasadorin Lu

para 10 muajve - NOA

Ndërkohë që seanca parlamentare vijon prej shumë orësh për të diskutuar programin katër vjeçar qeverisës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, po drekon me ambasadorin amerikan në vendin tonë Donald...

Pas fjalimit në Kuvend, Basha drekon me ambasadorin amerikan Lu

para 10 muajve - Mapo

Pas një fjalimi të gjatë ‘anti-program’, ku ka detajuar të metat e programit të qeverisë ‘Rama 2’, kryetari i Partisë Demokratike po takohet për një drekë pune me ambasadorin amerikan Donald Lu. Burime...

E FUNDIT/ Basha braktis Kuvendin, drekon me Donald Lu në "Ish-Bllok"

para 10 muajve - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka braktisur seancën parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë e po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Burime nga mediat mësohet...

Lajm i Fundit/ Basha drekë me ambasadorin amerikan

para 10 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara Donald Lu në një nga restorantet e njohura të kryeqytetit. Takimi i tyre kokë më kokë vjen menjëherë pas dy seancave...

Lulzim Basha e Donald Lu takim kokë më kokë në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Syri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Lulzim Basha drekë me ambasadorin Lu në ish-Bllok

para 10 muajve - Sot News

Ndërsa në Kuvend mbahet seanca parlamentare ku është duke folur ish kryeministri Sali Berisha, kreu aktual i PD, Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Mësohet...

Basha lë Parlamentin, në drekë me ambasadorin Lu

para 10 muajve - Gazeta Express

Kreu i PD-së, Lulzim Basha duket se ka nisur takimet me ambasadorët e huajë në vendin tonë. Raportohet se aktualisht ai ndodhet në një drekë me ambasadorin amerikan Donald Lu, në një prej restoranteve...

Basha e Donald Lu takim kokë më kokë në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Syri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Kuvend, Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit

para 10 muajve - Top Channel

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Basha i "përplas në fytyrë" Gramoz Ruçit 'thashethemet' mediatike, reagimi...

para 10 muajve - Gazeta Express

Zgjedhja e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit të Shqipërisë, si propozim i socialistëve nuk është kritikuar vetëm për postet zyrtare që ai ka pasur në kohën e regjimit komunist në Shqipëri. Ish-të përndjekurit...

Përfundon dreka mes Bashës dhe ambasadorit Lu. Për çfarë biseduan?

para 10 muajve - Opozita

Vetëm pak minuta më parë ka përfunduar dreka mes Lulzim bashës dhe amabasadorit Donald Lu-Së. Basha dhe Lu drekuan sot në një lokal në zonën e ish-bllokut dhe pas drekës nuk bënë asnjë koment në lidhe...

A votoi Nard Ndoka pro Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi? Ja çfarë thotë kreu i PDK

para 10 muajve - Sot News

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka është përfolur se mund të jetë njëri nga demokratët që votoi pro zgjedhjes së Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit. Së fundmi Ndoka ka replikuar me fotografin e Kuvendit të...

Marrëveshja me Edi Ramën ka vdekur!

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Lulzim BASHA Zonja dhe zotërinj, Te nderuar bashkëqytetarë, Para 4 viteve erdhe këtu si kryeministër dhe shpalle; 300 mijë vende pune, shëndetësi falas, rend e siguri, ulje taksash për 97 përqind të...

Ka vdekur apo jo?! Basha i jep Ramës përgjigjen e prerë

para 10 muajve - Gazeta Express

Ndërsa kryeministri Edi Rama është shprehur publikisht se shpreson që marrëveshja parazgjedhor e 18 majit me Bashën të vijojë, lideri demokrat i ka dhënë përgjigjen e prerë. Pakti i vendosur në një takime...

Tiranë, Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit

para 10 muajve - Alsat-M

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “ Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Basha ‘degjeneron’ kreun e Kuvendit dhe nxjerr blof ata që e akuzuan për ‘miqësi’. Ruçi hesht dhe mban shënim

para 10 muajve - Syri

Ditët e fundit, sidomos pas dy votave pro dhe një abstenimi për zgjedhjen e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit të Shqipërisë, në mediat pranë kryeministrit Rama por edhe nga zëra që njihen si kundërshtarë...

Basha ‘degjeneron’ kreun e Kuvendit dhe nxjerr blof ata që e akuzuan për ‘miqësi’. Ruçi hesht dhe mban shënim

para 10 muajve - Syri

Ditët e fundit, sidomos pas dy votave pro dhe një abstenimi për zgjedhjen e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit të Shqipërisë, në mediat pranë kryeministrit Rama por edhe nga zëra që njihen si kundërshtarë...

A e votoi Ruçin kryetar Kuvendi? Ndoka: Unë s?jam frikacak

para 10 muajve - Albeu

Pas kërkesës së Nard Ndokës për t’u shkëputur nga Partia Demokratike, zëra të ndryshëm në media kanë hedhur dyshimet se mos Ndoka ishte një ndër dy demokratët që ka votuar Ruçin . Fotografi i Kuvendit...

Rama u përgjigjet pyetjeve për programin

para 10 muajve - RTSH

Deputetët u mblodhen sërish pasditen e të hënës për të dëgjuar përgjigjet e kryeministrit Rama mbi pyetjet e deputetëve rreth programit të qeverisë. Kryetari i kuvendit njoftoi sapo nisi seanca plenare...

LIVE- Kuvendi diskuton programin qeverisës/ Basha jep detajet: Marrëveshja ime me Edi Ramën ka vdekur

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ashtu siç u përcaktua edhe dje, ditën e sotme ka filluar seanca plenare për të diskutuar programin e qeverisë “Rama2” për katër vitet e ardhshme. Seanca ka nisur në orën 09:00, dhe fjalën e parë...

Basha: Shkarko Gramoz Ruçin dhe Fatmir Xhafën, marrëveshja e 18 majit vdiq

para 10 muajve - Indeks online

Seanca e sotme plenare maratonë ka filluar me fjalën e kreut të opozitës Lulzim Basha, i cili kërkoi shkarkimin e Gramoz Ruçit dhe Fatmir Xhafajt. Basha po ashtu kërkoi shkarkimin e shefave të policisë,...

Basha e Donald Lu takim kokë më kokë në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Opozita

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Debati ka degraduar se si të fshehim faktin që Gramozi ka 88 vota në Kuvend

para 10 muajve - Ora news

Ka dy paradokse të mëdha në debatin për “rrjedhjen” e votave të PD në favor të Gramoz Ruçit. Paradoksi i parë është ai i PD, që debaton nëse janë blerë votat, nëse janë manipuluar, apo nëse janë dhënë...

Basha ia thotë në sy: “Nuk të lejohet hyrja në SHBA”. Ja reagimi i Ruçit

para 10 muajve - Koha Jone

Në fjalën e tij në parlament ditën e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një përmbledhje të mandatit të parë të qeverisë Rama në këto 4 vite. Mes të tjerash Basha nuk i kurseu akuzat...

Basha sfidon Ramën në Kuvend: Ja kushtet kur mund të jemi konkurrentë ne të dy

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e tij të parë në Kuvend, si kryetar i Partisë Demokratike. Gjatë fjalës që zgjati më shumë se 35 minuta, Basha ka sfiduar kryeministrin Edi Rama, duke i thënë se do të duhej...

Basha: “Rama 1”, Qeveria e dështimit

para 10 muajve - Klan Kosova

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Kuvend/Basha: “Rama 1” s’mbajti asnjë premtim, qeveria e vetme që bëri hapa pas për integrimin

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 shtator - Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në të parën fjalë në Kuvend pas rikthimit si deputet, ku po diskutohet programi qeverisës për katër vitet e ardhshme, tha se Edi Rama katër...

Basha i vë kushte Ramës: Shkarko Ruçin e Xhafën. Kush janë dy ministrat që i përdor si garuzhde korrupsioni

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fjalën e tij të parë nga foltorja e Kuvendit për këtë legjislaturë parlamentare, i ka kërkuar kryeministrit Rama që të marrë disa vendime të rëndësishme,...

Basha bën bilancin e qeverisë “Rama 1”: I bëre shqiptarët të jetojnë 4 vite në ferr

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Në fjalën e tij në parlament ditën e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një përmbledhje të mandatit të parë të qeverisë Rama në këto 4 vite. Lideri opozitar e akuzoi kryeministrin...

Basha akuza për lidhjet me krimin, ja çfarë bën Rama në kuvend

para 10 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbajti sot fjalimin e parë pas 6 vitesh mungesë në kuvend. 116 deputetë do të diskutojnë sot programin e qeverisë, e në fjalën e tij, Basha e përqëndroi te akuzat...

Basha: “Rama 1”, Qeveria e dështimit

para 10 muajve - Lajmi.net

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

GRISJA E NJË MARRËVESHJE PA VLERË

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Ajo që u tund si fitore e demokracisë dhe konsensusit politik nuk ishte asgjë tjetër sesa një letër që Edi Rama dhe Lulzim Basha do e përdorin me sa duket për nevoja të tjera, shumë më praktike sesa shpëtimi...

Basha mban fjalën e parë në Kuvend pas 6 vitesh mungesë, Ruçi: Kam një këshillë dhe një përjashtim

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është drejtuar mëngjesin e sotme foltores së Kuvendit, duke mbajtur kështu fjalën e parë për këtë legjislaturë, pas 6 vitesh mungesë. Një ditë më...

Basha: Asgjë nuk më bashkon me Ramën. Shkarko Ruçin dhe Xhafajn

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Fjalimin tij e parë si deputet dhe kryetar i opozitës në Parlament, Lulzim Basha e nisi me akuzat ndaj programit qeverisës të kryeministrit Edi Rama. Basha tha se nëse zgjedhjet do të ishin të lira, Rama...

'Programacioni i ERTV', nuk lë jashtë fjalën e Bashës në Kuvend

para 10 muajve - Shqiptarja

Pas një kohë të gjatë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është rikthyer në Parlament. Këtë të martë në seancë, ku zhvillohen diskutimet për programin qeverisës ai ka mbajtur fjalën e tij ku sigurisht...

Kërkesa e fortë e Bashës ndaj Ramës: Shkarko Ruçin e Xhafën, janë peceta për….

para 10 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fjalën e tij të parë nga foltorja e Kuvendit për këtë legjislaturë parlamentare, ka bërë një bilanc për qeverinë “Rama 1”. E ndërsa i ka kërkuar kryeministrit...

Basha e akuzon, kryeministri e nxjerr live në Facebook

para 10 muajve - Koha Jone

Teksa kreu i PD-së, Lulzim Basha po mban fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, duke numëruar akuza të forta në adresë të kryeministrit Edi Rama, ky i fundit ka vendosur që këtë fjalë ta ndajë me gjithë...

Basha mban fjalimin e parë si deputet

para 10 muajve - Aktuale

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë ‘Rama II”. Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

PD-së i ikin katër deputetë, formojnë grup të ri opozitar

para 10 muajve - Koha.net

Katër deputetë të dalë nga listat e PD-së pritet t’i largohen Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike. Nard Ndoka, Fatmir Mediu, Dashamir Shehi dhe Vangjel Dule kanë bërë kërkesë për t’u shkëputur nga...

Basha i zhgënjyer nga Rama: Asgjë nuk na bashkon më!

para 10 muajve - Albeu

Lulzim Basha ka marrë fjalën në Kuvendin e Shqipërisë ku ka akuzuar rëndë kryeministrin Rama duke deklaruar se ai nuk e ka respektuar marrëveshjen mes tyre. Ndër të tjera, Basha deklaroi se Rama nuk është...

Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit, marrëveshja e majit ka vdekur

para 10 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha sot në kuvend po mban fjalën e parë si kryetar i PD-së, ku ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. Në seancën e sotme, opozita pritet të analizojë programin qeverisës...

Basha: Marrëveshja e 18 Majit ka vdekur, nuk ka paqe me Ramën

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 6 Në seancën e sotme plenare, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, teksa fliste për programin e ri qeveritar tha se marrëveshja e 18 Majit mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur...

Programi i ri qeverisës, Basha-Ramës: Nuk bëre kurrë bilanc dhe nuk dhe llogari

para 10 muajve - Sot News

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë një bilanc të qeverisë "Rama 1" në këto katër vite qendrimi në pushtet. Basha akuzoi Ramën se s’mbajti asnjë premtim nga ato që dha në...

Kushtet e Bashës për Ramën: Shkarko Ruçin e Xhafën, arresto drejtorët e policisë

para 10 muajve - Opinion

1. Shkarko Gramoz Ruçin. 2. Arresto vëllanë trafikant të Fatmir Xhafës 3. Arresto gjithë drejtuesit e policisë të lidhur me trafikun e drogës me në krye ish-ministrin Saimir Tahiri I bën dot këto ti? Nëse...

Kuvendi debate për “Rama 2”, Basha drekon me ambasadorin Lu

para 10 muajve - AlbPress

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka nisur takimet me ambasadorët e akredituar në Tiranë. Në një kohë që në Kuvend po debatohet për qeverinë e re dhe programin e saj, Basha po drekon me ambasadorin Donald...

Fjalimi i parë i Bashës si deputet në Kuvendin e Shqipërisë

para 10 muajve - Albeu

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë ' Rama II". Ka nisur seanca e parë parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë ku sot pritet të votohet qeveria e...

Kuvendi debate për “Rama 2”, Basha drekon me ambasadorin Lu

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka nisur takimet me ambasadorët e akredituar në Tiranë. Në një kohë që në Kuvend po debatohet për qeverinë e re dhe programin e saj, Basha po drekon me ambasadorin Donald...

Basha e akuzon rëndë në Kuvend, Rama e ?përshëndet? nga Facebook-u

para 10 muajve - Albeu

Ndërkohë që kreu i Opozitës, Lulzim Basha ka marrë fjalën në Kuvend ku po nurmëron akuza të rënda në drejtim të kryeministrit Rama , ky i fundit ka gjetur mënyrën më interesante për t’u përgjigjur. Edi...

Basha mban fjalimin e parë si kreu i PD dhe sfidon Ramën: Shkarko Gramoz Ruçin, arresto vëllanë e Fatmir Xhafës

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Kuvend – Basha kushtëzon Ramën: “Shkarko Ruçin dhe Xhafën!”

para 10 muajve - Blitz

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e tij të parë nga foltorja e Kuvendit që prej marrjes së mandatit si kreu i PD. Në fjalën e tij Basha ka bërë një bilanc të 4 viteve të qeverisë...

Kushtet e Bashës për Ramën: Shkarko Ruçin e Xhafën, arresto Tahirin dhe drejtorët e policisë

para 10 muajve - Periskopi

Shkarko Gramoz Ruçin. Arresto vëllanë trafikant të Fatmir Xhafës dhe shkarko Xhafën nga detyra. Arresto gjithë drejtuesit e policisë të lidhur me trafikun e drogës me në krye Tahirin. Rikthe në burg banditët...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Syri

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Basha mban fjalimin e parë si kreu i PD, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Basha flet në Parlament: Marrëveshja e 18 Majit me Ramën ka vdekur!

para 10 muajve - Opinion

Kuvendi ka hapur punimet sot në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë “Rama II”. Lideri i opozitës që i kthehet jetës parlamentare këtë legjislaturë e ka marrë fjalën i pari. Ai foli për dështimet...

Basha në Kuvend, Ruçi i bën ?favorin? e parë

para 10 muajve - Albeu

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka mbajtur sot fjalën e parë si deputet në Parlamentin e Shqipërisë, lidhur me programin qeveritar të prezantuar dje nga kryeministri Rama . Ditën e sotme ka nisur që në orët...

Kuvend/Basha: “Rama 1” s’mbajti asnjë premtim, qeveria e vetme që bëri hapa pas për integrimin

para 10 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në të parën fjalë në Kuvend pas rikthimit si deputet, ku po diskutohet programi qeverisës për katër vitet e ardhshme, tha se Edi Rama katër vite më parë premtoi...

Basha 'korr fitoren' e parë në Parlament, numëron dështimet e qeverisë "Rama 1": Ke bërë aleancë me krimin

para 10 muajve - Gazeta Express

Në fjalimin e tij të p[arë në sesionin e ri parlament kreu i opozitës Lulzim Basha është ndalur në një analizë për qeverinë “Rama 1” Basha eshte ndalur ne akuza per krimin, blerjen e votave, mungesen e...

Kuvend/ Debati për programin, Basha mban fjalimin e parë si deputet

para 10 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e parë në Kuvend si deputet pas 6 vitesh në mungesë. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ndryshe nga sa parashikon rregullorja e Kuvendit për kohën...

Basha flet si deputet pas 6 vjetësh, ja çfarë bën LIVE Rama

para 10 muajve - Gazeta Express

Ndërsa lideri demokrat Lulzim Basha mbajti fjalën e tij të parë si deputet në legjislaturën e re të Kuvendit të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke shpërndarë...

Debati parlamentar për programin e qeverisë “Rama 2”, Basha: Borxhi në nivele rekord

para 10 muajve - Vizion Plus

Ka nisur seanca e debatit parlamentar për programin e përmbledhur te qeverise Rama për mandatin e dyte. Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi kreun e qeverisë per mosmbajtjen e premtimeve ne katër vitet e...

Basha mban fjalimin e parë si deputet, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Nard Ndoka ?lë në baltë? Bashën: S?kam qenë kurrë pjesë e PD-së

para 10 muajve - Albeu

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka paraqitur kërkesën për largimin nga PD. Në një kohë që opozita është përfshirë në përplasje të forta brenda saj për shkak të rrjedhjes së dy votave në votimin për kreun e ri...

Basha bën bilancin e “Rama 1”: Erdhi pas 4 vitesh me asnjë premtim të mbajtur

para 10 muajve - Ora news

Basha po mban fjalën e parë si kryetari i PD në Kuvendin e Shqipërisë Basha: Para 4 viteve Edi Rama erdhi si kryeministër dhe shpalli 300 mijë vende pune, shëndetësi falas, rend dhe siguri, ulje taksash,...

Kuvend, Basha mban fjalimin e parë si deputet, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Basha dhe ambasadori Lu drekojnë bashkë

para 10 muajve - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Televizioni News24 raportoi se e ata po drekojnë në një lokal në zonën e ish-Bllokut....

Sot seanca e dytë për programin dhe votimin, pritet debat nga PD

para 10 muajve - Shqiptarja

Po zhvillohet në Kuvendin e Shqipërisë seanca maratonë për diskutimin e programit qeverisës të “Rama 2”. Pas seancës së djeshme ku Rama, iu përgjigj pyetjeve të LSI, sot PD ka paralajmëruar debat të fortë...

Kuvend, nis debati për programin e qeverisë Rama II, e merr fjalën Basha

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Vijon... Komentet Shto koment

Kokëdhima: Rama u premton shqiptarëve më shumë varfëri dhe mërgim

para 10 muajve - Klan Kosova

Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima deklaron se kryeministri Edi Rama, i cili erdhi në pushtet me vota të vjedhura, ka paraqitur sot një program që zhvat popullin shqiptar në 4 vitet ardhshme. Kokëdhima...

PD-LSI sërish në panik për rrjedhje votash, ultimatum deputetëve të mos votojnë qeverinë e re, kush shkel urdhrin largohet

para 10 muajve - Sot News

Votimi i Gramoz Ruçit me 80 vota ditën e shtunë, ka sjellë panik në radhët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ditën e djeshme, të dyja këto forca politike kanë mbledhur grupet...

Pse heshti Gramoz Ruçi përballë deklaratës së fortë të Lulzim Bashës…

para 10 muajve - AlbPress

Lulzim Basha deklaroi në sallën e Kuvendit se Gramoz Ruçit nga viti 2005 i është ndaluar përjetësisht në shkelë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për shkak të lidhjeve të tij me krimin dhe drogën. Deklarata...

PD i ikin aleatët, Dashamir Shehi: Të mos i kërkojnë tradhtarët te ne, ja e vërteta e rrjedhjes së votave për Ruçin dhe ku gaboi Basha

para 10 muajve - Sot News

Pavarësisht se Lulzim Basha e pastroi partinë nga rivalët e tij kundërshtarë të përbetuar, duket se brenda kampit të djathtë do të ketë sërish debate dhe tensione. Menjëherë pas konstituimit të Kuvendit...

Rrjedhja e votave për Ruçin ndez PD, Ristani kërkon hetime dhe rinumërim

para 10 muajve - Sot News

Zgjedhja e Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit të Shqipërisë, e nga ku rezultoi se u votua edhe nga ligjvënësit demokratë, ka shkaktuar shumë debat në radhët e Partisë Demokratike dhe jo vetëm. Ndonëse...

Pse heshti Gramoz Ruçi përballë deklaratës së fortë të Lulzim Bashës…

para 10 muajve - Te Sheshi

Lulzim Basha deklaroi në sallën e Kuvendit se Gramoz Ruçit nga viti 2005 i është ndaluar përjetësisht në shkelë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për shkak të lidhjeve të tij me krimin dhe drogën. Deklarata...

Nis sot maratona e debateve në Parlament për qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Gazeta Express

Deputetet do te mblidhen serish sot ne Parlament ku do të diskutojnë per programin e qeverisë "Rama 2" për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare e cila do të nisë në orën 09:00 të paradites, do të jetë...

Ka vdekur apo jo marrëveshja e 18 majit, ja përgjigjia që Basha i jep Ramës

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama disa herë ka ngritur pyetjen, në pritje të një përgjigjeje nga Lulzim Basha, nëse marrëveshja e 18 majit ka vdekur apo jo. Deri më sot, Basha nuk kishte reaguar kundrejt pyetjes që...

Ka vdekur apo jo marrëveshja e 18 majit, ja përgjigjia që Basha i jep Ramës

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama disa herë ka ngritur pyetjen, në pritje të një përgjigjeje nga Lulzim Basha, nëse marrëveshja e 18 majit ka vdekur apo jo. Deri më sot, Basha nuk kishte reaguar kundrejt pyetjes që...

Ndoka: Në opozitë, por jo pjesë e PD. Ruçin e votova kundër

para 10 muajve - Ina

Nard Ndoka konfirmoi në Top Story lajmin që po qarkullon nëpër portale se ai nuk do të jetë pjesë e grupit të deputetëve të Partisë Demokratike në Parlament. Duke folur drejtpërdrejtë në lidhje telefonike...

Kuvend, sot debatet për programin e qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Ora news

Kuvendi do të diskutojë sot programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare do të nisë në orën 09:00 të paradites. Duke qenë se një pjesë e konsiderueshme e deputetëve të legjislaturës...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Opozita

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Figurat që vijnë e kush përjashtohet nga kupola drejtuese e PD

para 10 muajve - Shqiptarja

Konstituimi i parlamentit të ri ka prodhuar ndryshime radikale në kupolën drejtuese të Partisë Demokratike. 24 eksponentë me peshë të Partisë Demokratike, të cilët u përjashtuan nga lista e kandidatëve...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Opozita

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Grisja e një marrëveshje pa vlerë

para 10 muajve - Respublica

Ajo që u tund si fitore e demokracisë dhe konsensusit politik nuk ishte asgjë tjetër sesa një letër që Edi Rama dhe Lulzim Basha do e përdorin me sa duket për nevoja të tjera, shumë më praktike sesa shpëtimi...

Basha ia thotë në sy: “Nuk të lejohet hyrja në SHBA”. Ja reagimi i Ruçit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Në fjalën e tij në parlament ditën e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një përmbledhje të mandatit të parë të qeverisë Rama në këto 4 vite. Mes të tjerash Basha nuk i kurseu akuzat...

Nis sot maratona e debateve në Parlament për qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Opozita

Deputetet do te mblidhen serish sot ne Parlament ku do të diskutojnë per programin e qeverisë “Rama 2” për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare e cila do të nisë në orën 09:00 të paradites, do të jetë...

Basha: Programi “Rama2”, paraqitje boshe – prezantimi, si në kohën e Byrosë Politike

para 10 muajve - Gazeta 55

Kryetari i opozitës e ka cilësuar paraqitje ‘boshe e sipërfaqësore” prezantimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Në një prononcim jashtë Kuvendit, Lulzim Basha deklaroi se ky program ishte një reminishencë...

Rama s’ofron asnjë shpresë për qeverisje

para 10 muajve - Gazeta 55

4 vitet e dështuara të Edi Ramës nuk japin asnjë shpresë se qeverisja e ardhshme mund të ofrojë një alternativë që ta nxjerrë Shqipërinë nga kriza ekonomike dhe ta afrojë fatin e saj politik me atë të...

Deklarata/PD: Mazhoranca po përdor Kuvendin për propagandë qeveritare

para 10 muajve - Gazeta 55

Partia Demokratike nuk depozitojë pyetje për programin e qeverisë, përgjigjet e së cilave ishin parashikuar të merreshin në seancën plenare të orës 18:00. Përmes një deklarate për mediat, grupi parlamentar...

SHBA kundër Ruçit/ Ambasadori Lu heq kufjen gjatë fjalës së ish-ministrit të brendshëm të komunizmit

para 10 muajve - Gazeta 55

Seanca e parë parlamentare që  u mbajt ditën e shtunë hyri në histori si mbledhja e parë e Kuvendit në demokraci, ku në sallë nuk ishte prezent ambasadori i SHBA-ve në Tiranë. Mungesa e Donald Lu ishte...

Basha kërkon shkarkimin e Ruçit dhe Xhafajt

para 10 muajve - Gazeta e re

Fjalimin e tij të parë si deputet dhe kryetar i opozitës në Parlament, Lulzim Basha e nisi me akuzat ndaj programit qeverisës të kryeministrit Edi Rama. Basha tha se nëse zgjedhjet do të ishin të lira,...

Godet Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit

para 10 muajve - Insajderi

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Basha mban fjalimin e parë si kreu i PD dhe sfidon Ramën: Shkarko Gramoz Ruçin, arresto vëllanë e Fatmir Xhafës

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Basha: Marrëveshja e 18 Majit ka vdekur

para 10 muajve - 24 ore

Në seancën e sotme plenare, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, teksa fliste për programin e ri qeveritar tha se marrëveshja e 18 Majit mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur me zgjedhjet...

Drejtpërdrejtë, Basha: Burg kriminelëve, por Rama i fut në Kuvend

para 10 muajve - Illyria

Fjala në Kuvend në debatin për qeverinë e re nga Lulzim Basha, kryetar i Partisë Demokratike opozitare Denion Ndrenika ERTV Live 😀: Sot në Kuvend – Debati për Programin dhe Qeverinë e Re Posted by Edi...

ERTV transmeton akuzat e Lulzim Bashës: Rama prioritet pati Serbinë, Ruçi përjetësisht nuk shkon dot në SHBA

para 10 muajve - AlbPress

Kuvendi ka nisur seancën e debatit, e cila është çelur nga Lulzim Basha, kryetari i PD-së, që është i pari në listën e gjatë të deputetëve që do të flasin sot mbi programin dhe qeverinë “Rama2”. Ajo që...

ERTV transmeton akuzat e Lulzim Bashës: Rama prioritet pati Serbinë, Ruçi përjetësisht nuk shkon dot në SHBA

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi ka nisur seancën e debatit, e cila është çelur nga Lulzim Basha, kryetari i PD-së, që është i pari në listën e gjatë të deputetëve që do të flasin sot mbi programin dhe qeverinë “Rama2”. Ajo që...

Kuvend, Basha mban fjalimin e parë si deputet, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Ndoka: Basha po humbet terren si lider i opozitës

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, kritikoi qëndrimet e kreut të PD-së, Lulzim Basha, ndërsa konfirmoi se nuk do të jetë pjesë e grupit të deputetëve të kësaj partie në Parlament. “Ka një debat...

Seanca maratonë: debati për qeverinë, mbi 100 deputetë janë regjistruar për të folur

para 10 muajve - AlbPress

Kuvendi pritet të nisë punimet në seancë plenare në orën 09:00 në një seancë maratonë, e cila pritet të karakterizohet nga debatet dhe akuzat e ndërsjellëta mes palëve. Në këtë seancë ligjëvënsit do të...

Seanca maratonë: debati për qeverinë, mbi 100 deputetë janë regjistruar për të folur

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi pritet të nisë punimet në seancë plenare në orën 09:00 në një seancë maratonë, e cila pritet të karakterizohet nga debatet dhe akuzat e ndërsjellëta mes palëve. Në këtë seancë ligjvënësit do të...

Debati ka degraduar se si të fshehim faktin që Gramozi ka 88 vota në Kuvend

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Mero BAZE Ka dy paradokse të mëdha në debatin për “rrjedhjen” e votave të PD në favor të Gramoz Ruçit. Paradoksi i parë është ai i PD, që debaton nëse janë blerë votat, nëse janë manipuluar, apo nëse...

RD:E vërteta e 2 votave të PD, si e manipuloi Rama zgjedhjen e Ruçit

para 11 muajve - Koha Jone

“Përfundimi i votimit për zgjedhjen e Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi, është shoqëruar me debate të ashpra e të forta, për shkak të dy votave “pro” sikurse u theksuan të opozitës. Ruçi mori 80 vota, nga të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK