http://kariera.mk

Fraksionet palestineze i japin fund rivalitetit në Gaza

para 11 muajve - Klan Kosova

Hamas dhe Fatah kanë nënshkruar një marrëveshje historike në Kajro, që ka për qëllim përfundimin e rivalitetit në mes të këtyre dy fraksioneve palestineze. Marrëveshje parashikon kontrollin administrative...

Fraksionet palestineze i japin fund rivalitetit në Gaza

para 11 muajve - Lajmi.net

Hamas dhe Fatah kanë nënshkruar një marrëveshje historike në Kajro, që ka për qëllim përfundimin e rivalitetit në mes të këtyre dy fraksioneve palestineze. Marrëveshje parashikon kontrollin administrative...

Hamasi dhe Fatahu u dakorduan që Qeveria ta ndërmarrë përgjegjësinë në Gazë

para 11 muajve - Portalb

Negociatorët e fraksioneve rivale palestineze Hamas dhe Fatah sot nënshkruan marrëveshje për pajtim në një ceremoni në Kajro. Nënshkrimit i paraprinë negociatat dyditore në kryeqytetin e Egjiptit rreth...

Hamasi dhe Fatahu nënshkruajnë marrëveshjen e pajtimit

para 11 muajve - Lajmi.net

Hamasi dhe Fatahu kanë nënshkruar marrëveshjen e pajtimit në Kajro, duke i dhënë fund ndarjes dhjetëvjeçare midis dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja është ndërmjetësuar nga Egjipti. Palestinezët në...

Fatah dhe Hamas “bashkohen” në Kajro

para 11 muajve - Alsat-M

Hamasi dhe Fatah kanë nënshkruar një marrëveshje pajtimi në Kajro, duke i dhënë fund një fraksioni dhjetëvjeçar midis dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja besohet të mbulojë çështjet e sigurisë, administratës...

Hamasi dhe Fatahu nënshkruajnë marrëveshjen e pajtimit

para 11 muajve - Indeks online

Hamasi dhe Fatahu kanë nënshkruar marrëveshjen e pajtimit në Kajro, duke i dhënë fund ndarjes dhjetëvjeçare midis dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja është ndërmjetësuar nga Egjipti. Palestinezët në...

Hamasi dhe Fatahu nënshkruajnë marrëveshjen e pajtimit

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Hamasi dhe Fatahu kanë nënshkruar marrëveshjen e pajtimit në Kajro, duke i dhënë fund ndarjes dhjetëvjeçare midis dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja është ndërmjetësuar nga Egjipti. Palestinezët në...

Fraksionet palestineze i japin fund rivalitetit në Gaza

para 11 muajve - Tetova1

Hamas dhe Fatah kanë nënshkruar një marrëveshje historike në Kajro, që ka për qëllim përfundimin e rivalitetit në mes të këtyre dy fraksioneve palestineze. Marrëveshje parashikon kontrollin administrative...

Hamasi dhe Fatahu, grupet rivale “bëjnë paqe”

para 11 muajve - Top Channel

Grupi palestinez Hamas thotë se ka arritur një marrëveshje me grupin rival Fatah, duke i dhënë fund kështu një ndarjeje që zgjat prej një dekade. Hamasi që kontrollon Rripin e Gazës tha se detaje të marrëveshjes...

Hamasi njofton marrëveshje politike me Fatahun

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Fraksioni palestinez Hamas thotë se ka arritur një marrëveshje me lëvizjen rivale Fatah për pajtim politik. Udhëheqësi i Fatahut Ismail Haniyeh tha sot se marrëveshja u arrit pas dy ditë bisedimesh në...

Dy grupet kryesore palestineze “bashkohen” në Kajro!

para 11 muajve - Ora news

Hamasi dhe Fatah kanë nënshkruar një marrëveshje pajtimi në Kajro, duke i dhënë fund një fraksioni dhjetëvjeçar midis dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja besohet të mbulojë çështjet e sigurisë, administratës...

Grupet palestineze Fatah dhe Hamas nënshkruajnë një marrëveshje pajtimi

para 11 muajve - Te Sheshi

Grupet palestineze Fatah dhe Hamasi kanë arritur një marrëveshje pajtimi. Kjo u bë e ditur nga shefi politik i Hamasit, Ismail Haniyeh. Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas, tha se marrëveshja...

Dy grupet e fuqishme militante arrijnë marrëveshjen e paqes pas 10 vitesh betejë

para 11 muajve - Syri

Grupi palestinez Hamas thotë se ka arritur një marrëveshje me grupin rivale Fatah, duke i dhënë fund një beteje dhjetëvjeçare. Hamasi, i cili kontrollon Rripin e Gazës, tha se detajet e marrëveshjes do...

Dy grupet më të fuqishme militante arrijnë marrëveshjen e paqes pas 10 vitesh betejë

para 11 muajve - Syri

Grupi palestinez Hamas thotë se ka arritur një marrëveshje me grupin rivale Fatah, duke i dhënë fund një beteje dhjetëvjeçare. Hamasi, i cili kontrollon Rripin e Gazës, tha se detajet e marrëveshjes do...

Dy grupet kryesore palestineze bashkohen në Kajro

para 11 muajve - Periskopi

Hamasi dhe Fatah kanë nënshkruar një marrëveshje pajtimi në Kajro, duke i dhënë fund një fraksioni dhjetëvjeçar midis dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja besohet të mbulojë çështjet e sigurisë, administratës...

Hamasi dhe Fatahu nënshkruajnë marrëveshjen e pajtimit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Hamasi dhe Fatahu kanë nënshkruar marrëveshjen e pajtimit në Kajro, duke i dhënë fund ndarjes dhjetëvjeçare midis dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja është ndërmjetësuar nga Egjipti. Palestinezët në...

Hamasi dhe Fatah nënshkruajnë marrëveshje pajtimi në Kajro

para 11 muajve - Arbresh

Hamasi dhe Fatahu kanë nënshkruar një marrëveshje pajtimi në Kajro, duke i dhënë fund konfliktit dhjetëvjeçar mes dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja besohet të mbulojë marrëveshjet e sigurisë, administratës...

Hamasi dhe Fatah nënshkruajnë marrëveshje pajtimi në Kajro

para 11 muajve - Arbresh

Hamasi dhe Fatahu kanë nënshkruar një marrëveshje pajtimi në Kajro, duke i dhënë fund konfliktit dhjetëvjeçar mes dy fraksioneve palestineze. Marrëveshja besohet të mbulojë marrëveshjet e sigurisë, administratës...

Hamas dhe Fatah arritën marrëveshje për pajtim politik

para 11 muajve - Alsat-M

Organizatat palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur marrëveshje për pajtim politik, deklaroi një përfaqësues anonim i Hamasit. Hollësitë e marrëveshjes do të publikohen në konferencën për shtyp gjatë ditës në Kajro.

Hamas dhe Fatah arritën marrëveshje për pajtim politik

para 11 muajve - Portalb

Organizatat palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur marrëveshje për pajtim politik, deklaroi një përfaqësues anonim i Hamasit. Hollësitë e marrëveshjes do të publikohen në konferencën për shtyp gjatë...

Merr fund përçarja dhjetëvjeçare, grupet palestineze arrjnë marrëveshje

para 11 muajve - Indeks online

Grupi palestinez Hamas thotë se ka arritur marrëveshje me grupin rival Fatah, duke i dhënë fund një përçarje dhjetëvjeçare. Hamasi, i cili kontrollon Rripin e Gazës, tha se detajet e marrëveshjes do të...

“Arrihet marrëveshje mes dy grupeve palestineze”

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv GAZA (AA) – Grupet rivale palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur një marrëveshje pas bisedimeve të mbajtura që nga e marta në kryeqytetin egjiptian, Kajro, raporton Anadolu Agency (AA)....

“Arrihet marrëveshje mes dy grupeve palestineze”

para 11 muajve - Almakos

Grupet rivale palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur një marrëveshje pas bisedimeve të mbajtura që nga e marta në kryeqytetin egjiptian, Kajro, raporton Anadolu Agency (AA). “Ismail Haniyeh (shefi i...

“Arrihet marrëveshje mes dy grupeve palestineze”

para 11 muajve - Shenja

Grupet rivale palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur një marrëveshje pas bisedimeve të mbajtura që nga e marta në kryeqytetin egjiptian, Kajro, raporton Anadolu Agency (AA). “Ismail Haniyeh (shefi i...

Hamas dhe Fatah arritën marrëveshje për pajtim politik

para 11 muajve - KosovaPress

Hollësitë e marrëveshjes do të publikohen në konferencën për shtyp gjatë ditës në Kajro.

Hamas dhe Fatah arritën marrëveshje për pajtim politik

para 11 muajve - Gazeta e re

Organizatat palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur marrëveshje për pajtim politik, deklaroi një përfaqësues anonim i Hamasit. Hollësitë e marrëveshjes do të publikohen në konferencën për shtyp gjatë ditës në Kajro./kp/

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK