http://kariera.mk

Vdes punëtori i ndërtimit në Prizren, arrestohet mbikëqyrësi

para 11 muajve - Indeks online

Rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala”  një punëtor i vitlindjes 1964 ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë-gjashtë në hapësirën e liftit të një objekti banesorë. Hetues policorë, krim...

Vdes një person në vendin e punës

para 11 muajve - RTV 21

Policia ka njoftuar se 53 vjeçarë ka vdekur në vendin e punës Një person i moshës 53 vjeçare ka vdekur në vendin e punës në Prizren ka njoftuar drejtoria e Policisë Rajonale në Prizren. Në njoftimin e...

Vdes një 53-vjeçar në vendin e punës, bie nga kati i pestë

para 11 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala” në Prizren, ka vdekur një punëtor. I ndjeri ishte 53-vjeçar dhe gjatë kohës kur ishte duke punuar ka rënë nga kati i...

Vdes punëtori i ndërtimit në Prizren

para 11 muajve - GazetaBlic

Rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala”  një punëtor i vitlindjes 1964 ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë-gjashtë në hapësirën e liftit të një objekti banesorë. Hetues policorë, krim...

Arrestohet shqiptari që rrahu serbin në Graçanicë

para 11 muajve - GazetaBlic

Një shqiptar është arrestuar sot, pasi ka rrahur një serb në fshatin Lapnasellë të Graçanicës. Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shqiptar që kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër serb....

Arrestohet shqiptari që rrahu serbin në Graçanicë

para 11 muajve - Gazeta Express

Një shqiptar është arrestuar sot, pasi ka rrahur një serb në fshatin Lapnasellë të Graçanicë. Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shqiptar që kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër serb....

Zënka e të miturve në Suharekë, përfundon në therje me thika

para 11 muajve - Klan Kosova

Në Suharekë të mërkurën në mesditë ka ndodhur një incident mes dy të miturve, ku pas fjalosjes janë përdorur edhe mjete te mprehta – thika. Për pasojë njëri prej tyre, i lindur në vitin 2004 ka pësuar...

Zënka e të miturve në Suharekë, përfundon në therje me thika

para 11 muajve - Klan Kosova

Në Suharekë të mërkurën në mesditë ka ndodhur një incident mes dy të miturve, ku pas fjalosjes janë përdorur edhe mjete te mprehta – thika. Për pasojë njëri prej tyre, i lindur në vitin 2004 ka pësuar...

Vdes punëtori i ndërtimit në Prizren

para 11 muajve - Infokusi

Rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala”  një punëtor i vitlindjes 1964 ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë-gjashtë në hapësirën e liftit të një objekti banesorë. Hetues policorë, krim...

Ekstradohen nga shetetet evropiane dy shqiptarë

para 11 muajve - Klan Kosova

Dy shqiptarë janë ekstraduar në Kosovë, njëri nga Italia kurse tjetri nga Hungaria. Ai nga Hungaria ishte arrestuar në vitin 2014 për pasi kishte organizuar dhe kontrabanduar emigrantë, njofton policia,...

Arrestohet shqiptari që rrahu serbin në Graçanicë

para 11 muajve - Tetova Sot

Një shqiptar është arrestuar sot, pasi ka rrahur një serb në fshatin Lapnasellë të Graçanicë. Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shqiptar që kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër serb....

Ekstradohen nga shtetet evropiane dy shqiptarë

para 11 muajve - Lajmi.net

Dy shqiptarë janë ekstraduar në Kosovë, njëri nga Italia kurse tjetri nga Hungaria. Ai nga Hungaria ishte arrestuar në vitin 2014 për pasi kishte organizuar dhe kontrabanduar emigrantë, njofton policia,...

Kontrabandonte emigrantë, dënohet me një muaj paraburgim

para 11 muajve - Telegrafi

Bazuar në urdhrin ndërkombëtar është ekstraduar i dyshuari mashkull, për krim të organizuar dhe kontrabandim me emigrantë në vitin-2014, i cili ishte arrestuar në Hungari. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit...

Vdes një 53-vjeçar në vendin e punës, bie nga kati i pestë

para 11 muajve - Insajderi

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala” në Prizren, ka vdekur një punëtor. I ndjeri ishte 53-vjeçar dhe gjatë kohës kur ishte duke punuar ka rënë nga kati i...

Vdes punëtori i ndërtimit, bie në hapësirën e ashensorit

para 11 muajve - Sovrani

Rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala” një punëtor i lindur më1964 ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë-gjashtë në hapësirën e liftit të një objekti banesor. Hetues policorë, krim teknikët...

Vdes punëtori i ndërtimit në Prizren, arrestohet mbikëqyrësi

para 11 muajve - Arbresh

Rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala” një punëtor i vitlindjes 1964 ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë-gjashtë në hapësirën e liftit të një objekti banesorë. Hetues policorë, krim...

Bie nga kati i pestë një punëtor i ndërtimit në Prizren, humb jetën

para 11 muajve - Periskopi

Rreth orës 09:30 minuta në rrugën ”Besim Shala”  një punëtor i vitlindjes 1964 ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë në hapësirën e liftit të një objekti banesorë. Hetues policorë, krim teknikët...

Vdes një punëtor në Prizren, arrestohet mbikëqyrësi i punimeve

para 11 muajve - Gazeta e re

Një punëtor ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga kati pestë-gjashtë në hapësirën e liftit të një objekti banesor në rrugën “Besim Shala” në Prizren. Hetues policorë, krim teknikët dhe prokurori i shtetit...

Vdes një punëtor në Prizren, arrestohet mbikëqyrësi i punimeve

para 11 muajve - KosovaPress

Hetues policorë, krim teknikët dhe prokurori i shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes për kryerjen e hetimeve. Në cilësi të personit të dyshuar është intervistuar  mbikëqyrësi i punimeve i cili është arrestuar,...

Therret me thikë një fëmijë në Suharekë

para 11 muajve - RTV 21

I dyshuari u arrestua Policia njofton se dje në Suharekë është arrestuar një i dyshuar mashkull K/Shqiptar (i mitur), pasiqë pas një fjalosjeje, dyshohet se ka goditur me një mjet të mprehtë-thikë viktimën...

Rrahje në Lapnasellë

para 11 muajve - Koha.net

Në fshati Lapnasellë, Graçanic, dje është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, transmeton Koha.net. Arrestimi u bë pasi ai njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull K/Serb....

Fëmija Ther me Thikë Fëmijën

para 11 muajve - Kallxo

Policia ka arrestuar në Suharekë një të mitur nën dyshimin se i njëjti, pas një fjalosjeje, e ka goditur me thikë një person tjetër të mitur. Ngjarja, sipas raportit të Policisë, ka ndodhur dje rreth orës...

Kontrabandonte emigrantë, dënohet me 30 ditë paraburgim

para 11 muajve - RTV 21

Ai ishte arrestuar në Hungari Policia njofton se bazuar në urdhrin ndërkombëtar është ekstraduar një i dyshuar mashkull K/Shqiptar, i cili është dyshuar për krim të organizuar dhe kontrabandim me emigrantë...

I mituri ther me thikë të miturin

para 11 muajve - Koha.net

Dje në Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar (i mitur). Ai iu arrestua pasi që pas një fjalosje, dyshohet se ka goditur me një mjet të mprehtë-thikë viktimën mashkull K/Shqiptar (fëmijë-2004),...

Pas vjedhjes, e kërcënon të dëmtuarin

para 11 muajve - Koha.net

Në lagjen Kalabria, Prishtinë dje është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, transmeton Koha.net. Ai, më 4 tetor me datën e cekur ka hyrë në banesën e ankuesit mashkull K/Shqiptar nga ku ka marrë...

30 ditë paraburgim për të dyshuarin për krim të organizuar dhe kontrabandim

para 11 muajve - Lajmi.net

Policia e Kosovës njofton se ka ekstraduar një person që dyshohet se ka bërë kontrabandim me emigrantë për në Hungari në vitin 2014. “Bazuar në urdhrin ndërkombëtar është ekstraduar i dyshuari mashkull...

E rrah serbin në Graçanicë​, arrestohet kosovari

para 11 muajve - Indeks online

Policia ka arrestuar një kosovar, pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht viktimën e komunitetit serb. Sipas raportit policor, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar trajtim...

Policia e Kosovës arreston 17 persona

para 11 muajve - Indeks online

Policia e Kosovës ka arritur t’i arrestojë  17 persona në 24 orëshin e fundit. 12 nga këta persona janë dërguar në mbajtje kurse dy të tjerë në vuajtje të dënimit, transmeton Indeksonline. Arrestimet e...

Me urdhër ndërkombëtar, ekstradohet italiani në aeroportin e Prishtinës

para 11 muajve - Indeks online

Policia e Kosovës ka ekstraduar dje një shtetas të Italisë nga Aeroporti i Prishtinës, për të cilin ishte lëshuar një urdhër ndërkombëtar. “Bazuar në urdhrin ndërkombëtar është ekstraduar nga shteti Italisë,...

Ia vjedh të dhënat personale dhe e kërcënon se do t’ia publikojë

para 11 muajve - Lajmi.net

Në Lagjen Kalabria në Prishtinë km 4 tetor të këtij viti një person i dyshuar ka hyr në banesën e një personi dhe ia ka vjedhur shënimet personale. Më pas e kërcënon me sms se do t’ia publikoi të dhënat,...

Ia vjedh të dhënat personale më pas e kërcënon, arrestohet një person në Prishtinë

para 11 muajve - Indeks online

Një person është arrestuar nga policia pasi i njëjti disa ditë pasi i kishte hyrë me dhunë në banesë një personi në Lagjen Kalabria, e kishte kërcënuar. Sipas njoftimi të policisë, me datën 4 tetor, i...

Arrestohet shqiptari që rrahu serbin në Graçanicë

para 11 muajve - Arbresh

Një shqiptar është arrestuar sot, pasi ka rrahur një serb në fshatin Lapnasellë të Graçanicë. Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shqiptar që kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër serb....

Arrestohet shqiptari që rrahu serbin në Graçanicë

para 11 muajve - Insajderi

Një shqiptar është arrestuar sot, pasi ka rrahur një serb në fshatin Lapnasellë të Graçanicë. Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shqiptar që kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër serb....

I mituri ther me thikë të miturin në Suharekë

para 11 muajve - Arbresh

Është arrestuar një i mitur në Suharekë  pasi që i njëjti pas një fjalosje, dyshohet se ka goditur me një mjet të mprehtë-thikë viktimën mashkull po ashtu i mitur. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe...

Ekstradohet kosovari i dyshuar për kontrabandim me emigrantë në vitin 2014

para 11 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se bazuar në urdhrin ndërkombëtar është ekstraduar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, i dyshuar për krim të organizuar dhe kontrabandim me emigrantë në vitin-2014, i cili...

Vjedh shënimet e një çifti bashkëshortor e më pas i kërcënon ata

para 11 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje është arrestuar në Prishtinë një i dyshuar mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti me datën e cekur ka hyrë në banesën e ankuesit mashkull K/Shqiptar nga ku ka marrë...

Arrestohet për organizim të skemave piramidale në Gjakovë

para 11 muajve - KosovaPress

I dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Temat: arrestim skema Gjakova Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

Arrestohet për organizim të skemave piramidale në Gjakovë

para 11 muajve - Gazeta e re

Njësitet policore në bashkëpunim me njësitet e Doganës dhe ATK-së, gjatë bastisjes së një lokali pronë e të dyshuarit mashkull në rrugën “Ali Pashë Tepelena” në Gjakovë, kanë gjetur dhe konfiskuar katër...

E sulmon me thikë, lëndohet një i mitur në Suharekë

para 11 muajve - Gazeta e re

Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti pas një fjalosje, dyshohet se ka goditur me thikë viktimën mashkull, fëmijë i moshës 13-vjeçare. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar...

Kontrabandonte emigrantë, dënohet me një muaj paraburgim

para 11 muajve - Gazeta e re

Bazuar në urdhrin ndërkombëtar është ekstraduar i dyshuari mashkull, për krim të organizuar dhe kontrabandim me emigrantë në vitin-2014, i cili ishte arrestuar në Hungari. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit...

E sulmon me thikë, lëndohet një i mitur në Suharekë

para 11 muajve - KosovaPress

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin rajonal në Prizren. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. Temat: sulm thika...

Ngacmon ish-bashkëshorten, arrestohet

para 11 muajve - KosovaPress

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Temat: ngacmim arrestim bashkëshorte Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat...

Me urdhër ndërkombëtar, ekstradohet italiani në aeroportin e Prishtinës

para 11 muajve - Sovrani

Policia e Kosovës ka ekstraduar dje një shtetas të Italisë nga Aeroporti i Prishtinës, për të cilin ishte lëshuar një urdhër ndërkombëtar. “Bazuar në urdhrin ndërkombëtar është ekstraduar nga shteti Italisë,...

Kontrabandonte emigrantë, dënohet me një muaj paraburgim

para 11 muajve - KosovaPress

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve. Temat: kontrabanda emigrant arrestim Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress....

E sulmon fizikisht serbin, arrestohet

para 11 muajve - KosovaPress

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar trajtim mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. Temat: sulm arrestim serb Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga...

Një i arrestuar për vjedhje në Prishtinë

para 11 muajve - KosovaPress

I dyshuari disa ditë më pas përmes SMS, gjithashtu ka kërcënuar ankuesin. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. Temat: arrestim vjedhje Prishtina Kjo web faqe mirëmbahet...

E sulmon fizikisht serbin, arrestohet

para 11 muajve - Gazeta e re

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Llapnasellë të Graçanicës, pasi që kishte sulmuar fizikisht viktimën mashkull të komunitetit serb. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar trajtim...

Një i arrestuar për vjedhje në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Një person është arrestuar në lagjen “Kalabria” në Prishtinë, pasi që ka hyrë në banesën e ankuesit mashkull, ku ka marrë disa shënime personale të ankuesit dhe bashkëshortes së tij. I dyshuari disa ditë...

Kapen me drogë, dy të arrestuar në Prishtinë

para 11 muajve - KosovaPress

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. Temat: arrestim droga Prishtina Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara...

Policia e Kosovës arreston 17 persona

para 11 muajve - Sovrani

Policia e Kosovës ka arritur t’i arrestojë 17 persona në 24 orëshin e fundit. 12 nga këta persona janë dërguar në mbajtje kurse dy të tjerë në vuajtje të dënimit, transmeton Indeksonline. Arrestimet e...

Blerim Xhemajli premton ndërtimin e shkollës në Reshtan

para 11 muajve - KosovaPress

“Forca e ndryshimit i realizon të gjithë projektet që i premton”, ka thënë ai. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright...

Shoqata e shqiptarëve mbrojtës të Kroacisë e viziton OVL të UÇK-së

para 11 muajve - KosovaPress

Takimi ka karakter të shkëmbimit të përvojave të ndryshme rreth problematikës së veteranëve të luftërave çlirimtare. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

Shtatë të vdekur nga shembja e ndërtesës

para 11 muajve - KosovaPress

Ekipet e shpëtimit kanë arritur të shpëtojnë 22 persona tjerë që gjendeshin nën rrënoja, njoftoi Ministria për Situata Emergjente e Kenias. Temat: Kenia ndertesa Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet...

Përfundojnë telashet

para 11 muajve - KosovaPress

Ajo kishte probleme për shkak të shtatzënisë së tretë, transmeton KosovaPress. Kate (35) u paraqit në publik për herë të parë, pasi familja mbretërore njoftoi se është për herë të tretë shtatzënë. Ajo...

Zvicerianin e gjen "belaja" në Prishtinë

para 12 muajve - Albeu

Një shtetas zviceran është sulmuar fizikisht në Prishtinë. Policia e Kosovës njofton se shtetasi zviceran është sulmuar nga një i dyshuar, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Po ashtu Policia e...

Zvicerani erdhi për vizitë në Kosovës, përfundon në QKUK

para 12 muajve - Gazeta Express

Një shtetas zviceran është sulmuar fizikisht në Prishtinë. Policia e Kosovës njofton se shtetasi zviceran është sulmuar nga një i dyshuar, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Po ashtu Policia e...

Prizren, arrestohet për fajde

para 12 muajve - Zhurnal

Prizren, 11 tetor - Një person është arrestuar për fajde në Leshan të Prizrenit. “Me 10.10.2017 është arrestuar i dyshuari mashkull nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me...

Lirim nga Skllavërimi

para 12 muajve - Kallxo

Policia ka liruar nga skllavërimi një viktimë, ndërsa ka arrestuar personin që dyshohet për skllavërim. Një person është arrestuar në Pejë nën dyshimet për vendosje të skllavërisë, kushteve të ngjashme...

Arrestim për Fajde në Suharekë

para 12 muajve - Kallxo

Një person është arrestuar në Suharekë nën dyshimin për fajde. Është arrestuar dje në Leshan të Suharekës një i dyshuar për dhënie të parave me fajde. I arrestuari, sipas policisë “i ka dhënë para në shfrytëzim...

Prizren, arrestohet për fajde

para 12 muajve - Klan Kosova

Një person është arrestuar për fajde në Leshan të Prizrenit. “Me 10.10.2017 është arrestuar i dyshuari mashkull nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje viktimës...

Ngjarje e tmerrshme në Pejë: Mbesa sulmon gjyshen me thikë

para 12 muajve - Gazeta Express

Policia raporton se dje në Pejë ka ndodhur një rast i dhunës familjare. Rasti ka ndodhur në lagjen Firajë, ku viktima femër rome ka raportuar se është kanosur nga mbesa e saj e dyshuar e mitur femër me...

Një person arrestohet për fajde në Suharekë

para 12 muajve - RTV 21

Të dyshuarit i janë sekuestruar 650€ Policia njofton se dje në fshatij Leshan të komunës së Suharekës është arrestuar një i dyshuar mashkull K/Shqiptar nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim...

Zvicerani erdhi për vizitë në Kosovës, përfundon në QKUK

para 12 muajve - Infokusi

Një shtetas zviceran është sulmuar fizikisht në Prishtinë. Policia e Kosovës njofton se shtetasi zviceran është sulmuar nga një i dyshuar, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Po ashtu Policia e...

Arrestohet për skllavëri ndaj një femre

para 12 muajve - Telegrafi

Një person është arrestuar në Pejë, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer veprën e kushte të ngjashme me vendosjen e skllavërisë dhe punë të detyruar. Lidhur me rastin është identifikuar viktima femër...

Jep para me fajde, arrestohet

para 12 muajve - Telegrafi

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar në Leshan të Suharekës me dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me fajde viktimës dhe disa personave tjerë. Tek i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar...

Shtetasi zviceran sulmohet në Prishtinë

para 12 muajve - Telegrafi

Një shtetas zviceran ka raportuar në Polici se është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar në Prishtinë. Rasti ka ndodhur të martën pasdite. Policia njofton se sipas raportit, sulmuesi është larguar në drejtim...

Arrestohet për fajde një burrë në Suharekë

para 12 muajve - Koha.net

Nën pranga është vënë një burrë në fshatin Leshan të Suharës për fajde. “Është arrestuar një burrë me dyshimin se i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje një burri shqiptar dhe disa personave...

Prangoset një person për fajde

para 12 muajve - Lajmi.net

. Marrja me fajde i ka kushtuar një qytetari nga Suhareka. Policia ka bërë të ditur se në Leshan të Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim...

Therrje me thikë në Pejë

para 12 muajve - Indeks online

Është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me...

Bëhet për spital një shtetas zviceran

para 12 muajve - RTV 21

Viktima pranoi trajtim në QKUK Policia njofton se dje në Prishtinë një person mashkull, shtetas zviceran ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar mashkull i cili ishte larguar në drejtim...

Romja kërcënohet me thikë nga mbesa në Pejë

para 12 muajve - Indeks online

Viktima rome në Pejë është kërcënuar nga mbesa e saj e dyshuar e mitur femër poashtu rome me thikë. E dyshuara është intervistuar nga njësia përkatëse policore dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt

Suharekë, një femër goditet me veturë

para 12 muajve - Indeks online

Një aksident ka ndodhur dje në Suharekë, ku një person e ka goditur me makinë një femër. Ajo është dërguar për trajtim në QKUK. “Fshati Gjinoc, Suharekë 10.10.2017-1:10. I dyshuari mashkull K/Shqiptar...

Arrestohet pejani, tentoi ta skllavërojë, arre4stohet pejani

para 12 muajve - Gazeta Express

Një person është arrestuar në Pejë për shkak se ka detyruar një femër të bëjë punë, apo ndryshe vepra penale “Vendosja e Skllavërisë”. Pas identifikimit të femrës, ajo është dërguar në strehimore. Më urdhër...

Sulmohet fizikisht një shtetas zviceran në Prishtinë, s’ka të arrestuar

para 12 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se një shtetas zviceran është sulmuar fizikisht nga një burrë në Prishtinë, transmeton Koha.net. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 15:05....

Plagosje me thikë në Prishtinë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një person është therur me thikë në mbrëmjen e së martës në Ulpianë të Prishtinës. Aksioni u planifikua të kryhet natën. Policia ka njoftuar se, pak para orës 20:00 viktima ka raportuar se është sulmuar...

Tenton ta skllavërojë, arrestohet pejani

para 12 muajve - Indeks online

Një person është arrestuar në Pejë për shkak se ka detyruar një femër të bëjë punë, apo ndryshe vepra penale “Vendosja e Skllavërisë”. Pas identifikimit të femrës, ajo është dërguar në strehimore. Më urdhër...

Theret një person në Prishtinë

para 12 muajve - Koha.net

Në lagjen Ulpiana në Prishtinë një burrë është therur me thikë nga të dyshuar të panjohur, transmeton Koha.net. Përmes një komunikate për media Policia e Kosovës bën të ditur se ngjarja ka ndodhur dje...

Plagoset më thikë në Ulpianë

para 12 muajve - Lajmi.net

Një person është therur me thikë në mbrëmjen e së martës në Ulpianë të Prishtinës. Aksioni u planifikua të kryhet natën. Policia ka njoftuar se,  pak para orës 20:00  viktima ka raportuar se është sulmuar...

Ky shtetas zvicran do të bëhet pishman që ka ardhur në Kosovë, ja pse!

para 12 muajve - GazetaBlic

Një shtetas zviceran ka raportuar në Polici se është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar në Prishtinë. Policia njofton se sipas raportit, sulmuesi është larguar në drejtim të panjohur. Viktima ka pranuar...

Therje me thikë në Ulpianë, një person bëhet për QKUK

para 12 muajve - Indeks online

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Ulpianë të kryeqytetit, ka ndodhur një therje me thikë. “Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se është sulmuar fizikisht me mjet të mprehtë-thikë nga të dyshuar...

Zviceranin e rrahin në mes të Prishtinës

para 12 muajve - Indeks online

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është sulmuar dje në Prishtinë, duke pësuar lëndime. “Viktima mashkull shtetas zviceran ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar mashkull i...

Suharekë, një i arrestuar për fajde

para 12 muajve - Indeks online

Policia e rajonit të Prizrenit ka arrestuar një person për fajde. Sipas policisë, të dyshuarit i janë gjetur dhe sekuestruar 650 euro dhe dokumente që dëshmojnë dhënien e parave me interes. “Leshan, Suharekë...

Zvicerani erdhi për vizitë në Kosovës, përfundon në QKUK

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Një shtetas zviceran është sulmuar fizikisht në Prishtinë. Policia e Kosovës njofton se shtetasi zviceran është sulmuar nga një i dyshuar, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Po ashtu Policia e...

Sulmohet një zviceran në Prishtinë

para 12 muajve - Albinfo

Një shtetas zviceran është sulmuar fizikisht në Prishtinë. Policia e Kosovës njofton se shtetasi zviceran është sulmuar nga një i dyshuar, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Po ashtu Policia e...

Theret me thikë një person në Ulpianë

para 12 muajve - Infokusi

Një person është sulmuar fizikisht me thikë dje rreth orës 20:00 në lagjen Ulpiana të Prishtinës. Sipas Policisë së Kosovës viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK,...

Pejë, arrestohet për skllavëri ndaj një femre

para 12 muajve - Tetova Sot

Një burrë është arrestuar dje në Pejë për veprën penale vendosje e skllavërisë, kushteve të ngjashme me skllavërinë dhe punës së detyruar. “Në rr. Beteja e Logjës është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar,...

Mbesa sulmon gjyshen me thikë

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Policia raporton se dje në Pejë ka ndodhur një rast i dhunës familjare. Rasti ka ndodhur në lagjen Firajë, ku viktima femër rome ka raportuar se është kanosur nga mbesa e saj e dyshuar e mitur femër me...

Prizren, arrestohet për fajde

para 12 muajve - AlbPortali

Një person është arrestuar për fajde në Leshan të Prizrenit. Loading... “Me 10.10.2017 është arrestuar i dyshuari mashkull nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje...

Prizren, arrestohet për fajde

para 12 muajve - Fakti Ditor

Një person është arrestuar për fajde në Leshan të Prizrenit. “Me 10.10.2017 është arrestuar i dyshuari mashkull nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje viktimës...

Arrestohet për fajde

para 12 muajve - Insajderi

Në Leshan të Suharekës është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje viktimës mashkull shqiptar dhe disa personave tjerë....

Arrestohet për skllavëri ndaj një femre

para 12 muajve - 10minuta

Një person është arrestuar në Pejë, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer veprën e kushte të ngjashme me vendosjen e skllavërisë dhe punë të detyruar. Lidhur me rastin është identifikuar viktima femër...

Romja kërcënohet me thikë nga mbesa në Pejë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Viktima rome në Pejë është kërcënuar nga mbesa e saj e dyshuar e mitur femër poashtu rome me thikë. E dyshuara është intervistuar nga njësia përkatëse policore dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt

Arrestohet fajdexhiu në Suharekë

para 12 muajve - Arbresh

Është është arrestuar një i dyshuar në fshatin Leshan të Suharekës nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje viktimës mashkull K/Shqiptar dhe disa personave tjerë....

Mbesa e mitur sulmon gjyshen me thikë

para 12 muajve - Insajderi

Policia raporton se dje në Pejë ka ndodhur një rast i dhunës familjare. Rasti ka ndodhur në lagjen Firajë, ku viktima femër rome ka raportuar se është kanosur nga mbesa e saj e dyshuar e mitur femër me...

Gruaja pejane po mbahej si skllave pune

para 12 muajve - Insajderi

Një burrë është arrestuar dje në Pejë për veprën penale vendosje e skllavërisë, kushteve të ngjashme me skllavërinë dhe punës së detyruar. “Në rr. Beteja e Logjës është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar,...

Plagosje me thikë në Prishtinë

para 12 muajve - Periskopi

Një person është therur me thikë në mbrëmjen e së martës në Ulpianë të Prishtinës. Aksioni u planifikua të kryhet natën. Policia ka njoftuar se, pak para orës 20:00 viktima ka raportuar se është sulmuar...

Arrestohet për skllavëri ndaj një femre

para 12 muajve - KosovaPress

Lidhur me rastin është identifikuar viktima femër e cila është dërguar në strehimore. Me urdhër të prokurorit i dyshuar i dërgohet në mbajtje./KosovaPress/ Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Mbesa e mitur e kanos me thikë

para 12 muajve - 10minuta

Një femër e komunitetit rom, ka raportuar se është kanosur nga mbesa e saj e mitur një mjet të mprehtë (thikë). E dyshuara është intervistuar nga njësia përkatëse policore dhe më pas është liruar në procedurë...

Arrestohet për fajde

para 12 muajve - 10minuta

Policia ka arrestuar një të dyshuar në fshatin Leshan të Suharekës, nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje viktimës dhe disa personave tjerë. Sipas Policisë,...

Mbesa e mitur e kanos me thikë

para 12 muajve - Gazeta e re

Një femër e komunitetit rom, ka raportuar se është kanosur nga mbesa e saj e mitur një mjet të mprehtë (thikë). E dyshuara është intervistuar nga njësia përkatëse policore dhe më pas është liruar në procedurë...

Arrestohet për skllavëri ndaj një femre

para 12 muajve - Gazeta e re

Një person është arrestuar në Pejë, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer veprën e kushte të ngjashme me vendosjen e skllavërisë dhe punë të detyruar. Lidhur me rastin është identifikuar viktima femër...

Mbesa e mitur e kanos me thikë

para 12 muajve - KosovaPress

E dyshuara është intervistuar nga njësia përkatëse policore dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt. Ngjarja sipas Policisë ka ndodhur në lagjen “Firajë” të Pejës, gjatë ditës së djeshme./KosovaPress/...

Jep para me fajde, arrestohet

para 12 muajve - KosovaPress

Tek i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar 650 euro dhe dokumente të ndryshme që dëshmojnë dhënie me interes. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Kjo web faqe mirëmbahet...

Shtetasi zviceran sulmohet në Prishtinë

para 12 muajve - 10minuta

Një shtetas zviceran ka raportuar në Polici se është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar në Prishtinë. Policia njofton se sipas raportit, sulmuesi është larguar në drejtim të panjohur. Viktima ka pranuar...

Arrestohet për fajde

para 12 muajve - KosovaPress

Sipas Policisë, tek i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar 650€ dhe dokumente të ndryshme që dëshmojnë dhënie me interes. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /KosovaPress/...

Arrestohet për fajde

para 12 muajve - Gazeta e re

Policia ka arrestuar një të dyshuar në fshatin Leshan të Suharekës, nën dyshimin se i njëjti i ka dhënë para në shfrytëzim me interes me një përqindje viktimës dhe disa personave tjerë. Sipas Policisë,...

Shtetasi zviceran sulmohet në Prishtinë

para 12 muajve - KosovaPress

Policia njofton se sipas raportit, sulmuesi është larguar në drejtim të panjohur. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor në QKUK. Rasti është duke u hetuar nga njësitet policore. Rasti ka ndodhur pasditen...

Shtetasi zviceran sulmohet në Prishtinë

para 12 muajve - Gazeta e re

Një shtetas zviceran ka raportuar në Polici se është sulmuar fizikisht nga një i dyshuar në Prishtinë. Policia njofton se sipas raportit, sulmuesi është larguar në drejtim të panjohur. Viktima ka pranuar...

Prodhuesi britanik i pajisjeve ushtarake shkurton 2.000 vende pune

para 12 muajve - KosovaPress

Shkurtimi i vendeve të punës përfshin sektorin ushtarak, detar dhe inteligjencës në kuadër të angazhimeve që të sigurohet një operim stabil i grupit afarist si tërësi. Temat: prodhuesi britanik shkurtim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK