http://kariera.mk

Kukësi fiton në transfertë, Kamza bën surprizën në Gjirokastër

para 11 muajve - Top Channel

Pas ndeshjeve të Kombëtares, Kategoria Superiore është rikthyer ditën e sotme, ku Kukësi ka marrë një fitore të pastër në transfertën e Lushnjes 0-2. Kampionët në fuqi të Superiores vendosën ndeshjen brenda...

Trajneri Ilir Daja ka këto kritika ndaj Skënderbeut

para 11 muajve - Syri

U luajt në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Korçarët fituam me mjaft vështirësi 2-1, ku duhet theksuar se kurbinasit humbën një penallti për të...

Shehi heroi i Skënderbeut, korçarët vuajnë për të marrë 3 pikët kundër laçit

para 11 muajve - BalkanWeb

Skënderbeu ka fituar me shumë mundime edhe pse 2 nga 3 golat e ndeshjes me Laçin janë shënuar nga kurbinasit. Korçarët në sfidën e luajtur në stadiumin “Skënderbeu” kanë mundur me rezultatin 2-1 skuadrën...

Partizani merr fitoren e parë, thyen Teutën, ok Skënderbeu e Kukësi

para 11 muajve - Shqiptarja

Partizani më në fund merr fitoren e parë në kampionat. Në javën e 5-të kryeqytetasit fituan me përmbysje 2-1 ndaj Teutës në Durrës. Superligën e kryeson Skënderbeu që mposhti Laçin 2-1 në Korçë. Fitojnë...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të çmendur që kishte gjithçka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Partizani merr frymë lirshëm për herë të parë, bie Teuta në “Niko Dovana”

para 11 muajve - BalkanWeb

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën. Të besuarit e Mark Lulianos ka fituar 1-2...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 11 muajve - Ina

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 11 muajve - Ina

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 11 muajve - SuperSport

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Superliga, Partizani më në fund gjen fitore. Fiton edhe Skënderbeu përballë Laçit

para 11 muajve - NOA

Partizani më në fund ka marrë fitoren e parë në “Superligën Shqiptare”, duke mundur vendasit e Teutës me rezultatin 1-2. Kanë qenë durrsakët ata që kanë kaluar të parët në avantazh me anë të Dostit në...

FOTO/ Rezultate të papritura në javën e 5-të, shihni si ndryshon renditja e Superiores

para 11 muajve - Syri

U luajtën sot të gjitha ndeshjet e javës së pestët të Kategorisë Superiore, ku u arritën tre fitore në transfertë, një fitore në shtëpi dhe një barazim, bën të ditur SYRI.net . Partizani arrin fitoren...

Mezani: Jemi skuadër fushe, patëm fat që nuk pësuam shumë gola

para 11 muajve - Panorama

Trajneri i Laçit, Gentian Mezani foli për mikrofonin e “Supersport” menjëherë pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, duke u shprehur i kënaqur me lojën që skuadra e tij tregoi pavarësisht humbjes. Për ndeshjen...

Teuta përmbyset brenda ndaj Partizanit, Demat marrin fitoren e parë

para 11 muajve - Albeu

Partizani ka marrë fitoren e parë në 5 ndeshjet në kampionat, dhe këtë e ka marrë në "Niko Dovana" ndaj Teutës me shifrat 2-1. Të parë t në avantazh kalojnë durrësakët falë golit të mesfushorit të Albi...

Skënderbeu i “falet” Shehit, korçarët kalojnë Laçin 2-1

para 11 muajve - SuperSport

Krijon raste, shpërdoron shumë, dominon kundërshtarin por rrezikon të lejë pikë në Korçë skuadra e Skënderbeut që duhet t’i falet Shehit monumental që edhe pse me 40 vite mbi supe, arrin të rezultojë vendimtar...

Partizani fiton me përmbysje 3 pikët e para, Teuta shpërdoron avantazhin dhe e mbyll me 9 lojtarë

para 11 muajve - Panorama

Është mbyllur me fitoren e miqve sfida mes Teutës dhe Partizanit. Ishin vendasit ata që shënuan të parët, me Dostin, por pas një penalltie të humbur të Lenës, Partizani shënoi me Trashin dhe Sukajn dhe...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 11 muajve - Indeks online

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

Skënderbeu i “falet” Shehit, korçarët kalojnë Laçin 2-1

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Krijon raste, shpërdoron shumë, dominon kundërshtarin por rrezikon të lejë pikë në Korçë skuadra e Skënderbeut që duhet t’i falet Shehit monumental që edhe pse me 40 vite mbi supe, arrin të rezultojë vendimtar...

Laçi i hap punë Skënderbeut, Shehi është hero

para 11 muajve - Syri

U luajt në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Korçarët fituam me mjaft vështirësi 2-1, ku duhet theksuar se kurbinasit humbën një penallti për të...

Shehi bën heroin, Skënderbeu merr një fitore të vuajtur ndaj Laçit

para 11 muajve - Panorama

MINUTE PAS MINUTE Përfundon takimi, Skënderbeu-Laçi 2-1. 93′ Gripshi nxjerr të lirë sulmuesin Soue, i cilin gjuan por reagon në mënyrë të shkëlqyer Selmani. 90+1′ Gjyqtari akordon 4 minuta shtesë. 90′...

Përmbysje e madhe e Partizanit ndaj Teutës, fitorja e parë për Iulianon

para 11 muajve - Syri

U luajt në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit, shkruan SYRI.net . Të kuqtë fituan me rezultatin  2-1, duke marrë tripikëshin e parë në këtë...

Skënderbeu fiton ndaj Laçit dhe merr kreun

para 11 muajve - Albeu

Skuadra e Skënderbeut ka arritur të fitojë përballë Laçit me rezultatin 2-1 në Korçë. Ujqërit e Dëborës e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë autogolit të shënuar nga mbrojtësi Ademir në minutën e 27'....

LIVE/ Nika humbet penallti, Shehi i mohon Laçit golin e barazimit

para 11 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

LIVE/ Çfarë po ndodh në ‘Niko Dovana’, sulmuesi i njohur nuk fal nga 11 metra

para 11 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Skënderbeu përsëri në avantazh, Jashanica shënon me kokë

para 11 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

Pjesa e parë/ Partizani shënon golin e parë në Durrës, Skënderbeu në avantazh falë autogolit të Laçit

para 11 muajve - BalkanWeb

Në këto momente kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të fundit të javës së 5-të të kampionatit shqiptar. Partizani me shumë fat ka arritur ta mbyllë pjesën e parë me rezultatin e barabartë 1-1....

Grusht barkut futbollistit serb, portieri i Luftëtarit nuk përmbahet nga nervat

para 11 muajve - BalkanWeb

Kamza arriti të merrte sot fitoren e parë në kampionat kundër Luftëtarit me rezultatin 1-2 dhe kjo për shkak të një episodi të pazakontë. Portieri i Gjirokastrës, Aldo Mirako, është bërë protagonist në...

LIVE/ Barazohen shifrat në Korçë, Lushkja shtang Skënderbeun

para 11 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

LIVE/ Skënderbeu-Laçi, surprizë në Korçë, shokohen tifozët

para 11 muajve - Syri

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Në minutën e 28-të ish-mbrojtësi brazilian i Skënderbeut, Ademir Soza, shkakton një autogol...

LIVE/ Fillon pjesa e dytë në Durrës, të dyja ekipet kërkojnë fitoren

para 11 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

VIDEO/ Portieri shqiptar godet me grusht gjatë ndeshjes futbollistin serb

para 11 muajve - Syri

Një episod i shëmtuar ndodhi në sfidën e sotme të Superligës që u luajt në Gjirokastër mes Luftëtarit dhe Kamzës, shkruan SYRI.net . Portieri i gjirokastritëve, Miraka, goditi me grusht në bark sulmuesin...

LIVE/ Spektaktël në “Niko Dovana”, Trashi barazon në fund të pjesës së parë. Teuta humbet penallti

para 11 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Kukësi fiton në transfertë, Kamza surprizë në Gjirokastër

para 11 muajve - Koha Jone

Pas ndeshjeve të Kombëtares, Kategoria Superiore është rikthyer ditën e sotme, ku Kukësi ka marrë një fitore të pastër në transfertën e Lushnjes 0-2. Kampionët në fuqi të Superiores vendosën ndeshjen brenda...

LIVE/ Spektaktël në “Niko Dovana”, Trashi barazon në fund të pjesës së parë. Teuta humbet penallti

para 11 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

VIDEO/ Pas 405 minutash Partizani gjen rrugën e rrjetës

para 11 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

VIDEO/ Skënderbeu-Laçi, lojtari i kurbinasve e dërgon topin në rrjetë

para 11 muajve - Syri

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Në minutën e 28-të ish-mbrojtësi brazilian i Skënderbeut, Ademir Soza, shkakton një autogol...

Humbi me Kukësin, trajneri i Lushnjës: Arbitrat nuk na lënë të luajmë

para 11 muajve - BalkanWeb

Artan Bano, trajneri i Lushnjës, pas ndeshjes së humbur 0-2 me Kukësin është shprehur i pakënaqur nga arbitrimin e ndeshjes. Bano për mediat ka treguar se ky rezultat erdhi si pasojë e gjykimit jo të denjë...

LIVE/ Ademir shkakton autogol, Skënderbeu kalon në avantazh ndaj Laçit

para 11 muajve - Panorama

Është duke u luajtur në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Laçit e vlefshme për javën e 5-t të Kategorisë Superiore. Bardhekuqtë e drejtuar nga Ilir Daja do të kërkojnë fitoren e 4-t në kampionat për të ruajtur...

Superliga, Kukësi fiton në transfertë surprizon  Kamza, shkodranët 1:1

para 11 muajve - Shqiptarja

Pas zhvillimeve sportive të kombëtares sonë, Superliga është rkthyer me ndeshjet e radhës ku skuadra verilindore e Kukësit ka marrë 3 pikët në transfertë me Lushnjen, ndërsa Kamza ka fituar në transfertë...

VIDEO/ Penallti për Teutën, ja se çfarë bën Lena

para 11 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Teuta në avantazh ndaj Partizanit, Lena humbet edhe një penallti

para 11 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

VIDEO/ Teuta-Partizani, supergol nga goditje standarte, e pabesueshme se kush shënon

para 11 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Penallti për Teutën, ja se çfarë bën Lena

para 11 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Teuta kalon në avantazh përballë Partizanit, Dosti befason me një gol mjaft të bukur

para 11 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Lushnja mposhtet minimalisht nga Kukësi

para 11 muajve - Albeu

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

LIVE/ Teuta-Partizani, supergol nga goditje standarte, e pabesueshme se kush shënon

para 11 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Partizani shkon në Durrës për fitoren e parë. Teuta kërkon të vazhdojë formën e mirë

para 11 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Kukësi fiton në Lushnjë, Kamza arrin suksesin e parë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

Partizani arrin fitoren e parë, mund Teutën në transfertë

para 11 muajve - Java News

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën. Të besuarit e Mark Lulianos ka fituar 1-2...

LIVE/ Partizani shkon në Durrës për fitoren e parë. Teuta kërkojnë të vazhdojnë formën e mirë

para 11 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Humbi me Kukësin, trajneri i Lushnjës: Arbitrat nuk na lënë të luajmë

para 11 muajve - Koha Jone

Artan Bano, trajneri i Lushnjës, pas ndeshjes së humbur 0-2 me Kukësin është shprehur i pakënaqur nga arbitrimin e ndeshjes. Bano për mediat ka treguar se ky rezultat erdhi si pasojë e gjykimit jo të denjë...

Rezultate të papritura në javën e 5-të, shihni si ndryshon renditja e Superiores

para 11 muajve - Tetova Sot

U luajtën sot të gjitha ndeshjet e javës së pestët të Kategorisë Superiore, ku u arritën tre fitore në transfertë, një fitore në shtëpi dhe një barazim, bën të ditur Partizani arrin fitoren e parë në këtë...

Transferta e Lushnjës kthen Kukësin te fitoret, Kamza thyen Luftëtarin në Gjirokastër

para 11 muajve - BalkanWeb

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes në shtëpi kundër Skënderbeut duke mundur në transfertë skuadrën e Lushnjës me rezultatin 0-2. Verilindorët të dy golat që i dhuruan tre pikët i shënuan në pjesën...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 11 muajve - Infokusi

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

Transferta e Lushnjës kthen Kukësin te fitoret, Luftëtari ndan pikët me Kamzën

para 11 muajve - BalkanWeb

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes në shtëpi kundër Skënderbeut duke mundur në transfertë skuadrën e Lushnjës me rezultatin 0-2. Verilindorët të dy golat që i dhuruan tre pikët i shënuan në pjesën...

FOTO/ Skënderbeu me ‘tredhëmbësh’ ndaj Laçit

para 11 muajve - Syri

Ekipi i Skënderbeut sot pret Laçin në Korçë. Ndeshja është e vlefshme për javën e pestë të Kategorisë Superiore. Për këtë takim që luhet në orën 17:00 ekipi korçar ka zyrtarizuar 11-shen startuese. Në...

Kukësi cinik fiton në Lushnje

para 11 muajve - SuperSport

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

Kurbejo i Luftëtarit i pakënaqur me ekipin: Nëse nuk shënojmë, në fund e paguajmë. Përgjegjësia e imja

para 11 muajve - Panorama

Trajneri i skuadrës së Luftëtarit, Luis Kurbejo, deklaroi se skuadra e tij kishte shanse të dilte me pikë nga ndeshja me Kamzën, por edhe se përgjegjësitë i merr të gjitha ai për këtë ndeshje të shpërdoruar,...

Kukësi merr trë pikë ndaj Lushnjes, Kamza surprizon Luftëtarin

para 11 muajve - Koha Jone

Kukësi ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë të vështirë. Kampionaët e shqipërisë mundën në “Roza Haxhiu” skuadrën e Lushnjes që debutoi në fushën e saj pas rikosntruksionit, por pa arritur...

Trajneri i Lushnjës e ka me arbitrat: “Nuk na lënë të luajmë njësoj me skuadrat e tjera”

para 11 muajve - Panorama

Pas ndeshjes, trajneri i Lushnjës, Artan Bano, u shpreh i pakënaqur me mënyrën se si ekipi humbi ndeshjen, ku tha se humbja erdhi edhe si pasojë e arbitrave, por edhe fatit të keq që pati ekipi, dy ndërrime...

Kukësi merr trë pikë ndaj Lushnjes, Kamza surprizon Luftëtarin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kukësi ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë mjaft të vështirë. Kampionët e Shqipërisë mundën në “Roza Haxhiu” skuadrën e Lushnjes që debutoi në fushën e saj pas rikosntruksionit, por pa arritur...

VIDEO/ Përfundon ndeshja Lushnja-Kukësi. Ja rezultati...

para 11 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Kukësi arriti të fitojë 2-0 përballë Lushnjës, ndërsa golat për verilindorët i shënuan Sidrit Guri (58’) dhe Rauf Aliev (60’), shkruan...

VIDEO/ Përfundon ndeshja Lushja-Kukësi. Ja rezultati...

para 11 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Kukësi arriti të fitojë 2-0 përballë Lushnjës, ndërsa golat për verilindorët i shënuan Sidrit Guri (58’) dhe Rauf Aliev (60’), shkruan...

Trajneri i Lushnjës u kundërvihet arbitrave: Nuk na lënë të luajmë si skuadrat e tjera

para 11 muajve - Blitz

Pas ndeshjes, trajneri i Lushnjës, Artan Bano, u shpreh për Panorama Sport, i pakënaqur me mënyrën se si ekipi humbi ndeshjen, ku tha se humbja erdhi edhe si pasojë e arbitrave, por edhe fatit të keq që...

LIVE/ Lushnja-Kukësi, vijnë dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Syri

Kukësi ka zhbllokuar rezultatin pasi po kryeson 2-0 ndaj Lushnjës në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Në minutën e 58’ ishte mesfushori Sidrit Guri që realizoi një supergol,...

VIDEO/ Vllaznia merr penallti pas ndërhyrjes jashtë zone. Ja çfarë ekzekutimi...

para 11 muajve - Syri

Vllaznia ka barazuar shifrat 1-1 përball Flamurtarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Në minutën e 49’vendasit fitojnë një penallti shumë të dyshimtë pasi vlonjatet pretendojnë...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

Video/ Në Teuta-Partizani ndodh gjithçka, nga golat , penalltitë dhe kartonat e kuq. Partizani më në fund e bën “sefte”

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar sfida në “Niko Dovana”, të Durrësit mes Teutës dhe Partizanit. Një ndeshje që dhuroi plot emocione që kishin kohë që mungonin në Superligën shqipatre. Ndeshja u luajt në një ritëm dhe rivalitet...

VIDEO/ Përfundon pjesa e parë Lushnja-Kukësi, ja rezultati...

para 11 muajve - Syri

Kanë përfunduar 45 minutat e para për ndeshjet e javës së 5-të të Superligës shqiptare. Befasia pa dyshim mban emrin e Kukësit që ka barazuar pa gola ndaj Lushnjës e cila ishte më kërkuese duke vendosur...

“Heroi” Shehi shpëton Skënderbeun, Laçi nuk arrinë të marrë pikë në Korçë

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar sfida mes Skënderbeut dhe Laçit në Korçë, me rezultatin 2-1. Vendasit arritën të kalojnë të parët në avantazh që në minutën e 27′, pas një autogoli të Ademir Souza. Pjesa e parë përfundoi...

Hakmarrje ndaj Flamurtarit në ndeshjen e ardhshme? Trajneri Mezani i Laçit jep përgjigjen

para 11 muajve - Newsport

Pas humbjes me Skënderbeun ka folur për mediat dhe trajneri i Laçit, Mezani. Vlonjati tha për “Supersport” se skuadra luajti mirë, por kundërshtari ishte më lartë. Trajneri foli dhe për ndeshjen e ardhshme...

Skënderbeu kap kreun e tabelës

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Skënderbeut ka arritur të fitojë përballë Laçit me rezultatin 2-1 në Korçë. Ujqërit e Dëborës e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë autogolit të shënuar nga mbrojtësi Ademir në minutën e 27′....

LIVE/ Flamurtari kalon në avantazh ndaj Vllaznisë

para 11 muajve - Syri

Flamurtari ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Vllaznisë në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të në Superligën Shqiptare. Në minutën e 16’ ishte sulmuesi Tomislav Busic ai i cili shënoi për miqtë. © SYRI.net...

LIVE/ Ka sërish penallti në Teuta-Partizani, këtë herë është gol

para 11 muajve - Newsport

Është minuta e 78-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit dhe ekipi i të kuqve ka kaluar në avantazh me anë të një 11 metërshi. Ishte një penallti e fituar pas një prekje topi me dorë në zonën e Teutës...

Live/ Sërish Teuta në dominim, Partizani “i frikësuar” nuk arrin të dalë në sulm

para 11 muajve - Newsport

Po mbyllet minuta e 75-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit dhe për momentin nuk kemi fitues. Rezultati është fiksuar në shifrat 1-1 që në pjesën e parë. Sërish në këto minuta është parë një iniciativë...

Pjesa e dytë fillon me gol në Korçë, hesht stadiumi

para 11 muajve - Newsport

Skuadra e Laçit ka arritur të barazojë shifrat në Korçë. Ishte Lushkja ai që i çoi shifrat në 1-1. Pas një aksioni të Laçit, vendasit tregohen të pavëmendshëm, Lushkja përfiton dhe çon topin në rrjetë...

Live/ Kundërpërgjigjet Skënderbeu, mbrojtësi rikthen avantazhin

para 11 muajve - Newsport

Skuadra e Skënderbeut ka arritur të shënojë golin e dytë në Korçë. Jashanica kaloi në avantazh vendasit pas një goditje nga këndi. Skënderbeu 2-1 Laçi.

VIDEO/ Mbyllet me gol pjesa e dytë në Durrës, festë kryeqytetase në stadiumin “Niko Dovana”

para 11 muajve - Newsport

Është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë mes Teutës dhe Partizanit në Durrës. Një ndeshje që gjatë 45 minutave të para është luajtur në një  ritëm shumë të lartë sidomos nga ana e durrsakëve. Në fillim...

VIDEO/ Nijas Lena “çon peshë” tifozët e Partizanit, gëzojnë të kuqtë në “Niko Dovana”

para 11 muajve - Newsport

Minuta e 23-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit ka sjellur një tjetër episod në këtë ndeshje. Në këtë minutë është akorduar penallti në favor të durrsakëve. Por rezultati ka mbetur i pandryshuar pasi...

Live/ Partizani “pa busullë”, Teuta “padrone” e fushës

para 11 muajve - Newsport

Në takimin Teuta-Partizani po luhet minuta e 35-të e takimit. Aktualisht kryesojnë durrsakët falë një goli të Dostit nga goditja e dënimit. Për tu theksuar gjatë këtyre minutave është edhe humbja e një...

Live/ Në Durrës gjyqtari “lë” Partizanin në disavantazhin e një goli

para 11 muajve - Newsport

Po luhet në një ritëm të lartë ndeshja mes Teutës dhe Partizanit ku rastet e shumta sidomos nga ekipi durrsak nuk po mungojnë. Sërish ka qenë Teuta që ka shënuar falë Shkallës por pozicioni i tij ka qenë...

Lajmi i fundit/ Shënon futbollisti i Laçit në Korçë, por gëzon Skënderbeu

para 11 muajve - Newsport

Ka ndryshuar rezultati në Korçë, në sfidën Skënderbeu-Laçi. Bardhekuqtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 27′. Ishte lojtari i Laçit, Ademir, ai që shënoi një autogol dhe çoi në avantazh korçarët. Skënderbeu 1-0 Laçi.

VIDEO/ Një gol “vulos” pjesën e parë në Korçë, Souza mjafton për Skënderbeun

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar pjesa e parë në Korçë, mes Skënderbeut dhe Laçit, me rezultatin 1-0. Vendasit dominuan takimin, duke rrezikuar disa herë  në pjesën e parë, por pa arritur të realizojnë vetë. Në minutën e...

Lajmi i fundit/ Kalojnë 20 minutat e para në Korçë, ç’po ndodh në Skënderbeu-Laçi

para 11 muajve - Newsport

Kanë kaluar 20′ minutat e sfidës që po zhvillohet në Korçë, mes Skënderbeut dhe Laçit dhe rezultati është ende 0-0. Skuadra e Skëdnerbeut e ka nisur vrullshëm sfidën, teksa ka tentuar të shënojë që në...

Magani për fitore ndaj Partizanit, zbulohet formacioni i durrsakëve

para 11 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga ndeshja Teuta-Partizani, janë publikuar formacionet e të dyja skuadrave. Trajneri i Teutës, Gugash Magani ka hedhur në fushë një formacion, ku mbizotrojnë mesfushorët...

Live/ Fillon gjithçka në “Niko Dovana”, skuadrat shfaqen agresive që në start (minutë pas minute në newsport.al)

para 11 muajve - Newsport

1′ Fillon gjithçka në “Niko Dovana” Teuta – Partizani Teuta: Moçka, Beqja Hrkaç, Shkalla, Hakaj, Hila, Lena, Dosti, Çyrbja, Dediç, Latif. Trajner: Gugash Magani Partizani: Hoxha, Progni, Krasniqi, Atanda,...

VIDEO/ Një supergol zhbllokon sfidën në Durrës, hesht trajneri i Partizanit

para 11 muajve - Newsport

Po luhet në Durrës ndeshja midis Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 18-të të takimit ekipi durrsak ka kaluar në avantazh me anë të Dostit. Mesfushori ka realizuar një “perlë” nga një goditje dënimi prej...

Live/ Në Durrës “zverdhën” lojtarët

para 11 muajve - Newsport

Ka startuar ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Ndeshja që ka filluar në orën  17:00 dhe që po luhet në stadiumin “Niko Dovana”, në Durrës është në minutën e 15-të të saj. Deri në këto momente nuk ka pasur...

Rikthehen grushtet në futbollin shqiptar, portieri plas në tokë sulmuesin serbë

para 11 muajve - Sovrani

Ndeshja e sotme e luajtur në stadiumin e Gjirokastrës, Luftëtari-Kamza e mbyllur me rezultatin 1-2 për ekipin mik, është shoqëruar edhe me një incident. Portieri i ekipit vendas, Miraka ka dalë nga detyra...

PIKANTE/ Sulmuesin e Kamzës e tradhton gjuha, shtatlarti serb vetëm qesh para mikrofonit

para 11 muajve - Newsport

Një moment gazmor ndodhi sot pas ndeshjes Luftëtari – Kamza. Sulmuesi i Kamzës, Stevan Raçiç u mor për t’u intervistuar pas takimit. Pasi qëndroi për disa minuta para mikrofonit të Supersport, serbi deklaroi...

Lajmi i fundit/ Formacioni zyrtar i sfidës, Skënderbeu me tredhëmbësh ndaj Laçit

para 11 muajve - Newsport

Ekipi i Skënderbeut sot pret në Korçe ekipin e Laçit. Ndeshja është e vlefshme për javën e pestë të Kategorisë Superiore. Për këtë takim që luhet në orën 17:00 ekipi korçar ka zyrtarizuar 11-shen startuese...

LIVE/ Super ndeshje në Lushnjë, dy gola për dy minuta

para 11 muajve - Newsport

Kukësi po luan kundër Lushnjës, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Kampionët e Shqipërisë kanë arritur të kalojnë në avantazh me Sidrit Gurin, i cili në minutën e 58-të çon topin në rrjetë....

VIDEO/ Luftëtari “bie” në Gjirokastër, grushti i portierit Miraka nderon Kamzën

para 11 muajve - Newsport

Luftëtari – Kamza 1-2 Ndeshja Luftëtari – Kamza ka përfunduar në barazim 1-1. Ky takim ishte i vlefshëm për javën e pestë të Supëriores. Fillimisht janë miqtë që kalojnë në avantazh me Stevan Raçiç në...

Video/Vllaznia dhe Flamurtari “paqe” mes tyre, mbyllet në barazim në Shkodër

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar në shifrat 1-1 ndeshja mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja e vlefshme për javën e pestë të Superligës nuk ka nxjerrë fitues në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Ndeshja në...

Lajmi i fundit/ Ka sërish gol në Gjirokastër, ndryshon rezultati në Luftëtari-Kamza

para 11 muajve - Newsport

Luftëtari ka arritur ë barazojë rezultatin në Gjirokastër, kundër Kamzës. Bluzinjtë kanë shënuar në minutën e 63′, duke i çuar shifrat në 1-1. Bregu ishte autori i golit për gjirokastritët. Kujtojmë që...

Përballja me Skënderbeun, Mezani ka dilema për sulmin e Laçit

para 11 muajve - Panorama

Dy fitore dhe po kaq humbje. Laçi ka udhëtuar dje i qetë drejt Korçës, me një kontingjent të kompletuar, si kurrë më parë në këto katër javë. Trajneri vlonjat i kurbinasve, Gentjan Mezani, do të ketë në...

Dosti: Duam vetëm fitore, ndaj Partizanit edhe barazimi konsiderohet humbje

para 11 muajve - Panorama

Teuta do të presë sot në “Niko Dovana” Partizanin, në një përballje ku të dyja skuadrat janë “të dënuara” për fitore. Në kampin durrsak po pritet me interes të madh kjo sfidë dhe pretendojnë tri pikët....

VIDEO/ Mjafton ish-sulmuesi i Partizanit, përfundon me një gol pjesa e parë në Gjirokastër

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar me rezultatin 0-1 ndeshja mes Luftëtarit dhe Kamzës e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Ka mjaftuar një gol i Stevan Raçic që Kamza të shkojë në dhomat e zhveshjes në avantazh të...

VIDEO/ Përfundon me gol pjesa e parë në Shkodër, Duro i kërkon llogari gjyqtarit

para 11 muajve - Newsport

Është mbyllur pjesa e parë e takimit mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja e vlefshme për javën e pestë të Superligës është mbyllur në barazim në pjesën e parë 1-1. Ishin vlonjatët që kaluan në avantazh...

Zgjedhjet e Ilir Dajës ndaj Laçit, Osmani dhe Muzaka rikthehen në rolet natyrale

para 11 muajve - Panorama

Skënderbeu ka mbyllur përgatitjet për takimin e sotëm ndaj Laçit, teksa në seancën e fundit trajneri kryeqytetas ka vendosur ekipin në fushë për të zbardhur edhe formacionin. Nuk do të ketë ndryshime nga...

LIVE/ Zhbllokohet rezultati në Gjirokastër, ish-sulmuesi i Partizanit hesht stadiumin “Luftëtari”

para 11 muajve - Newsport

Kamza ka arritur të kalojë në avantazh në minutën e 15-të kundër Luftëtarit, me anë të Stevan Raçiç. Ish-sulmuesi i Partizanit shfrytëzon bukur një top të mbetur në zonë duke zhbllokuar shifrat e takimit....

Live/ 10 minuta nga fundi, ç’po ndodh në Shkodër me Vllazninë

para 11 muajve - Newsport

Minuta e 30-të luhet në takimin Vllaznia-Flamurtari, në qytetin e Shkodrës. Kryesojnë vlonjatët falë golit të kroatit Busic në minutën e 17-të të takimit. Ndeshja nuk ka pasur raste të mirëfillta goli...

Superliga luan sot javën e pestë

para 11 muajve - ABC News

Superliga e futbollit do të luajë sot ndeshjet e javës së pestë. Skënderbeu kërkon shkëputje edhe më të madhe nga rivalët, ndërsa trajneri i Partizanit, Iuliano, rrezikon stolin nëse nuk ia del në Durrës....

Qarri motivon Kamzën: Çek të bardhë, fitoni dhe vendoseni vetë shpërblimin

para 11 muajve - Panorama

Kamza kërkon fitoren e parë në transfertë. Për të motivuar grupin ka menduar vetë presidenti Naim Qarri, i cili ka premtuar çek të bardhë për ekipin. “Nëse do të merrni tri pikë, do të vijë edhe premio....

Luftëtari nuk do blof, Kurbejo: Ndeshje përcaktuese për objektivat e këtij sezoni

para 11 muajve - Panorama

Luftëtari kërkon vetëm fitore ndaj Kamzës. Skuadra është thuajse gati për këtë duel, ndërsa stafi teknik dje u dha dorën e fundit përgatitjeve. Stërvitja u përqendrua në aspektin tekniko-taktik, ndërsa...

Kamza më e motivuar se kurrë, presidenti “hap thesin”

para 11 muajve - Newsport

Kamza do të luajë sot në Gjirokastër përballë Luftëtarit, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Bluzinjtë do të tentojnë një rezultat pozitiv, duke qenë se luajnë përballë publikut të tyre....

Skënderbeu presion Laçit, i kujton statistikat e frikshme

para 11 muajve - Newsport

Klubi korçar ka postuar në faqen zyrtare disa statistika interesante lidhur me përballjet që ka zhvilluar ndaj Laçit, ku në sy bie dominimi i korçarëve përballë laçianëve. Në 35 ndeshje të luajtura, 22...

Pas barazimit me Teutën, Kamza e motivuar për të gjetur fitoren, trajneri Ndreu “zgjon” lojtarët

para 11 muajve - Newsport

Kamza do të luajë sot në orën 14:00 në Gjirokastër takimin e javës së pestë të kampionatit të Superligës ndaj Luftëtarit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ramadan Ndreu i ka qëllimet e qarta, kërkon tre...

Rikthehet Superiorja, sytë nga Teuta-Partizani

para 11 muajve - Top Channel

Kategoria Superiore rikthehet në qendër të vëmendjes pas sfidave të Kombëtares. Këtë të enjte luhen ndeshjet e javës së pestë dhe sfida më e rëndësishme është ajo që do të luhet në Durrës mes Teutës dhe...

Vjen Laçi te...Daja, trajneri: Duam tri pikët

para 11 muajve - Top Channel

Skënderbeun dhe Laçin e ndajnë 4 pikë në renditjen e Kategorisë Superiore, por në kampin korçar shpresojnë që kjo e enjte do të shtojë hendekun. Trajneri Ilir Daja vlerësoi kurbinasit, por kërkoi nga skuadra...

Ilir Daja: Ndaj Laçit, për fitore

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Skënderbeu i rikthehet kampionatit në përballjen me Laçin. Ekipi i Dajës kryeson pas katër javëve të para dhe në përballjen e Korçës me kurbinasit synon të vazhdojë serinë pozitive të rezultateve, aq më...

Ndryshime në formacion, Iuliano i beson “veteranëve”, vijon eksperimenti në mbrojtje

para 11 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja e nesërme midis Teutës dhe Partizanit, është zbuluar formacioni që me gjasë do të hedhë në fushë Iuliano. Italiani ka vendosur sërish që të eksperimentojë në mbrojtje,...

Skënderbeu me mungesa kundër Laçit, zbulohet formacioni i mundshëm

para 11 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga sfida mes Skënderbeut dhe Laçit, është zbuluar formacioni që me gjasë do të hedhë në fushë Ilir Daja. Trajneri do të ketë disa mungesa për ditën e nesërme, ku Gavazaj, Sahiti...

Daja e bën të qartë: Ndaj Laçit dua vetëm fitore

para 12 muajve - Albeu

Skënderbeu i rikthehet kampionatit në përballjen me Lacin. Ekipi i Dajës kryeson pas katër javëve të para dhe në përballjen e Korcës me kurbinasit synon të vazhdojë serinë pozitive të rezultateve, aq më...

Daja motivon Skënderbeun: Laçi i rëndësishëm sa Kukësi dhe Partizani

para 12 muajve - Panorama

Trajneri i Skënderbet, Ilir Daja doli sot në një konferenc për shtyp, ku foli në prag të ndeshjes së javës së 5-të ndaj Laçit. Tekniku tiranas deklaroi se skuadra e tij do të jetë e përqendruar vetëm tek...

Daja: Ndaj Lacit per fitore

para 12 muajve - SuperSport

Skënderbeu i rikthehet kampionatit në përballjen me Lacin. Ekipi i Dajës kryeson pas katër javëve të para dhe në përballjen e Korcës me kurbinasit synon të vazhdojë serinë pozitive të rezultateve, aq më...

Lajmi i fundit/ Skënderbeu e konfirmon, nesër tre mungesa kundër Laçit

para 12 muajve - Newsport

Skuadra e Skënderbeut ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e nesërme kundër Laçit. Korçarët kanë kryer seancën e fundit stërvitore, para ndeshjes së javës së pestë. Klubi ka konfirmuar dhe mungesat...

Kapiteni Lena: Partizanin të mos ta shohim si emër të madh, duam fitore në shtëpi

para 12 muajve - Panorama

Kapiteni i Teutës, Nijaz Lena, ka besim se skuadra e tij do të mposhtë në “Niko Dovana” Partizanin dhe do të rikthehet te fitorja. “Prej dy javësh ne jemi duke u përgatitur për këtë ndeshje. Është një...

Skënderbeu e Kukësi, me rivalë mbijetese

para 12 muajve - Albeu

Pasi triumfoi në sfidën direkte dueli Skënderbeu – Kukësi do të vijojë në distancë dhe me sfida pothuajse identike. Korcarët presin Lacin në shtëpi ndërkohë që Kukësi do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes,...

Teuta-Partizani, ora e së vërtetës për të kuqtë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Jurgen Bardhi dhe Alban Hoxha do të jenë në fushën e blertë pas angazhimeve me kombëtaret, por Partizani në Durrës do të luajë pa 4 emra të rëndësishëm, sulmuesin Edgar Çani, Fejzullahin, Filin dhe Basrak....

Kamza kërkon fitoren e parë, formacion me dy sulmues në Gjirokastër

para 12 muajve - Panorama

Skuadra e Kamzës ka vijuar përgatitjet për transfertën e Gjirokastrës dhe gjatë ditës së djeshme është zhvilluar një ndeshje kontrolli brenda grupit. Gjatë kësaj seance, stafi ka praktikuar formacionin...

Skendërbeu, Daja: Me Laçin duhet të tregojmë kujdes

para 12 muajve - Lajme.al

Trajneri i Skëndërbeut Ilir Daja, ka folur në konferencën për shtyp për duelin e nesërm kundër Lait. Tekniku i bardhekuqëve u shpreh se kjo pauzë ka qenë positive për ekipin e tij, ndërsa theksoi se ndaj...

Skënderbeu e Kukësi, me rivalë mbijetese

para 12 muajve - SuperSport

Pasi triumfoi në sfidën direkte dueli Skënderbeu – Kukësi do të vijojë në distancë dhe me sfida pothuajse identike. Korcarët presin Lacin në shtëpi ndërkohë që Kukësi do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes,...

Teuta-Partizani, ora e së vërtetës për të kuqtë

para 12 muajve - SuperSport

Jurgen Bardhi dhe Alban Hoxha do të jenë në fushën e blertë pas angazhimeve me kombëtaret, por Partizani në Durrës do të luajë pa 4 emra të rëndësishëm, sulmuesin Edgar Çani, Fejzullahin, Filin dhe Basrak....

Vllaznia-Flamurtari, rikthen Duron në Shkodër

para 12 muajve - SuperSport

Vitet kalojnë por sfida Vllaznia-Flamurtarit vazhdon të mbetet një nga përballjet më të forta të futbollit shqiptar. Dy shkolla të ndryshme futbolli që kanë frymëzuar breza të tërë këtë të enjte do të...

Daja nuk e nënvlerëson Laçin: Njësoj si Partizani dhe Kukësi, me pikët e tyre fitojmë kampionatin

para 12 muajve - Newsport

Ilir Daja ka dalë në konferencë për shtyp një ditë para ndeshjes kundër Laçit. Trajneri i Skënderbeut deklaroi para mediave: “Pas këtij pushimi, që e kishim të nevojshëm, mendoj se duhet të kapim ritmin...

Gëzon sulmuesi i Laçit, ka një lajm të mirë për tifozët kurbinas

para 12 muajve - Newsport

Rexhinaldo Faite do të jetë i gatshëm për trajnerin Gentian Mezani. Sulmuesi afrikan i Laçit, ka zbuluar në llogarinë e tij në facebook se tashmë është rikuperuar dhe është gati për të luajtur në ndeshjen...

Artan Bano: Me Kukësin, premiera e parë në “Roza Haxhiu”, për t’u fituar

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA KATEGORIA SUPERIORE/ Ja si e ka përgatitur trajneri skuadrën e Lushnjës, për ndeshjen e javës së 5-të me kampionët Nesër nisin ndeshjet e Kategorisë Superiore, dhe java e pestë e saj sjell...

Kamza pretendon në Gjirokastër fitoren e parë me dyshen sulmuese

para 12 muajve - Newsport

Kamza kërkon që të marrë fitoren e parë në këtë kampionat. Ekipi i drejtuar nga Ramadan Ndreu këtë javë do ketë përballë Luftëtarin, ku pritet një takim i fortë mes dy ekipeve që momentalisht kanë objektiva...

Lena “bën” kapitenin: Partizani thjesht kundërshtari i rradhës, hyjmë për fitore

para 12 muajve - Newsport

Kapiteni i Teutës, Nijas Lena duket i motivuar për përballjen me Partizanin. Në një pronocim të tij për mediat, Lena duket besim plotë për një rezultat pozitiv përballë të kuqve kryeqytetas. “Ne jemi përgatitur...

Partizani në ”izolim”, nuk udhëton drejt Durrësit

para 12 muajve - Newsport

Ekipi i Partizani këtë javë do ketë një transfertë në qytetin e Durrësit, ku gjen përballë Teutën. Por ashtu siç është e zakonit që ekipet udhëtojnë 1 ditë para për në qytetin ku do luajnë kjo nuk do ndodhë...

Skënderbeu i “gjymtyruar”, ja si ndryshon ekipi ndaj Laçit

para 12 muajve - Newsport

Skënderbeun e pret një ndeshje e vështirë përballë Laçit në këtë javë. Por te ekipi korçar janë të shqetësuar për mungesat që do kenë në këtë përballje. Katër do jenë mungesat e sigurta të bardhekuqve,...

Kroati Radas gati për dy fitore në kampionat: Skënderbeu pa rivalë!

para 12 muajve - BalkanWeb

Për mbrojtësin Marko Radas, Skënderbeu nuk ka rivalë këtë kampionat. Në një intervistë për “Panorama Sport”, kroati flet për situatën në ekip, pritshmëritë për ndeshjet e radhës, por jo vetëm. Sipas tij,...

Kroati Radas gati për dy fitore në kampionat: Skënderbeu, pa rivalë

para 12 muajve - Panorama

Për mbrojtësin Marko Radas, Skënderbeu nuk ka rivalë këtë kampionat. Në një intervistë për “Panorama Sport”, kroati flet për situatën në ekip, pritshmëritë për ndeshjet e radhës, por jo vetëm. Sipas tij,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK