http://kariera.mk

Meta: Mungesa e liberalizimit të vizave, padrejtësi për Kosovën!

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Qeveria e Haradinajt i përgjigjet “kokëfortësisë” së kryeministrit të Malit të Zi

para 11 muajve - Indeks online

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq i kishte tërhequr vërejtjen Qeverisë së re të Kosovës për çështjen e shënjimit të vijës kufitare me Malin e Zi. Ai i ka kujtuar kryeministrit Ramush Haradinaj njohjen...

Debatin për Specialen që e nisi Thaçi e vazhdojnë në Kuvend deputetët e PDK-së

para 11 muajve - Koha.net

Debati i nisur nga Hashim Thaçi për Gjykatën Speciale ka vazhduar nga PDK-ja në Kuvend. Deputetët e PDK-së vetëm sa kanë përforcuar deklaratat e ish-shefit të tyre që tash është president se Gjykata Speciale...

Apostolova: Specijalja s’ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 11 muajve - RTV 21

Apostolova: BE nuk i heq demarkacionin dhe korrupsionin si kushte për liberalizim.- Hasani: Kushtet e BE-së për liberalizim të papranueshme.-Krasniqi: Specialja e dimë nga kush, për kënd dhe si u krijua...

Apostolova: Specijalja nuk ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 11 muajve - RTV 21

Apostolova: BE nuk i heq demarkacionin dhe korrupsionin si kushte për liberalizim.- Hasani: Kushtet e BE-së për liberalizim të papranueshme.-Krasniqi: Specialja e dimë nga kush, për kënd dhe si u krijua...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 11 muajve - Indeks online

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Apostolova dhe delegacioni i Vetëvendosjes diskutojnë për prioritetet e BE-së ndaj Kosovës

para 11 muajve - Koha.net

Sot, në mjediset e Kuvendit të Republikës së Kosovës, drejtuesi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, deputetja Albulena Haxhiu, Besa Baftiu, kryetare e Komisionit për Shëndetësi, Punë...

Apostolova tha se demarkimi me Serbinë të zgjidhet me dialog

para 11 muajve - RTV 21

Apostolova tha se demarkimi me Malin e Zi duhet të zgjidhet në Kuvend Shefja e Zyrës së BE-së, Natalya Apostolova gjatë takimit me përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje foli për demarkacionin me Malin...

Mustafa pret në takim presidentin Meta

para 11 muajve - Lajmi.net

. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Pas takimit nuk ka pasur prononcim për media. Meta po qëndron në Kosovë me ftesë...

Apostolova: Demarkimi me Serbinë të Zgjidhet me Dialog

para 11 muajve - Kallxo

Shefja e Zyrës së BE-së derisa foli për demarkacionin me Malin e Zi, tregoi edhe si duhet bërë demarkimi me Serbinë. Në ndërtesën e Kuvendit teksa u takua me përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, shefja...

Meta takon Veselin: Kuvendi i Kosovës dhe partitë të gjejnë gjuhën për avancimin e axhendës evropiane

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen në postin e Kryeparlamentarit...

Qeveria e Haradinajt i përgjigjet Qeverisë së Malit të Zi

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq i kishte tërhequr vërejtjen Qeverisë së re të Kosovës për çështjen e shënjimit të vijës kufitare me Malin e Zi. Ai i ka kujtuar kryeministrit Ramush Haradinaj njohjen...

Meta-Mustafës: LDK të vazhdojë kontributin në proceset e integrimit evropian

para 11 muajve - BalkanWeb

PRISHTINË- Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ndodhet në Prishtinë në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë...

Mustafa takon presidentin Ilir Meta, flasin për zhvillimet në Kosovë

para 11 muajve - Telegrafi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa takoi sot presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin...

Meta-Mustafës: LDK të vazhdojë kontributin në proceset e integrimit evropian

para 11 muajve - Mapo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ndodhet në Prishtinë në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë takimit Presidenti...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 tetor - Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar...

Presidenti Meta takohet me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen...

Presidenti Meta në Kosovë takohet me Haradinajn dhe Veselin

para 11 muajve - ABC News

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës në Prishtinë është takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli. Me politikanë kosovarë, kreu i shtetit diskutoi për çështje si demarkacioni...

Meta-Mustafës: Jepni kontribut në proceset e integrimit evropian

para 11 muajve - RTV 21

Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë dhe anasjelltas Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa priti Presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Ky i fundit e ftoi kryetarin Mustafa dhe LDK-në që të vazhdojnë të...

Presidenti Meta merr dekoratën “Urdhëri i Pavarësisë”

para 11 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në Kosovë, në vizitën e parë si President i Shqipërisë. Vizita e Presidentit në Kosovë është dy ditore. Ilir Meta u prit dje nga Hashim Thaçi. Dy presidentët kanë...

VV Pret më Shumë nga BE, BE Pret më Shumë nga VV

para 11 muajve - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Natalia Apostolova, kanë qenë shumë të hapur në kërkesat ndaj njëri- tjetrit të enjten pasdite...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Takohen Mustafa e Meta

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa është takuar me presidentin shqiptar Ilir Meta. Kreu i shtetit shqiptar po qëndron për vizitë në në Kosovë me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi....

Apostolova: Pyetni njerëzit tuaj pse e kanë pranuar demarkacionin si kusht për vizat

para 11 muajve - Lajmi.net

“Demarkimi është ose po ose jo, ne nuk mund të ju ndihmojmë. Demarkimi duhet të plotësohet. Nuk dua të angazhohem në lojën e fajtorëve kush çka ka bërë. Ky kusht është pranuar nga ju, pyetni njerëzit tuaj...

Meta-Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

para 11 muajve - Koha.net

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, SH.T. z. Ilir Meta, njofton kumtesa partiake, trasnmeton Koha.net . Në takim u bisedua për rolin e LDK-së...

Shefja e BE'së: Se heqim demarkacionin si kusht, duhet të miratohet

para 11 muajve - Gazeta Express

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Mustafa takohet me Metën, ja çfarë diskutuan

para 11 muajve - Indeks online

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, shkruan Indeksonline. Në këtë takim ata biseduan për rolin e LDK-së  në proceset shtetformuese dhe kontributin...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Apostolova: Të mos përzihet Specialja dhe themelimi i Ushtrisë me liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Albinfo

Shefja e BE-së Apostolova, duke iu përgjigjur Nait Hasanit, ka thënë se për liberalizimin e vizave janë dy kushtet, lufta ndaj korrupsionit edhe demarkacioni Shefja e BE-së në Prishtinë, Natalia Apostolova,...

Meta takohet me Haradinajn

para 11 muajve - Top Channel

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke iu referuar marrëdhënieve të shkëlqyera ndërshtetërore, Presidenti...

Takohen Mustafa e Meta

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa është takuar me presidentin shqiptar Ilir Meta. Kreu i shtetit shqiptar po qëndron për vizitë në në Kosovë me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi....

Apostolova: Demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit, dy kushtet për liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Telegrafi

Shefja e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka përsëritur sot se BE-ja kërkon plotësimin e dy kushteve, demarkacionin me Malin e Zi dhe luftimin e krimit e korrupsionit në mënyrë që të bëhet...

Konjufca godet rëndë Qeverinë, ja si e ‘thumbon’ kësaj radhe

para 11 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se LVV ka për qëllim që të jetë një opozitë e fortë, e cila do t’i ndihmojë demokracisë. Në një takim me shefen e zyrës së BE-së, Konjufca...

Apostolova: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - Koha.net

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Apostolova e ‘vulosë’ çështjes e vizave, ja çfarë thotë

para 11 muajve - Bota Press

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe njëherë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Nait Hasani kritikon Bashkimin Evropian

para 11 muajve - Albeu

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Apostolova: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - RTV 21

Shefja e BE-së shtoi se dokumenti kryesor mbi të cilin do ta ndërtojnë bashkëpunimin është MSA-ja Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre...

​Apostolova me deputetët e PDK-së: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Apostolova: Koha për ndryshime në Kosovë, janë humbur tre muaj të agjendës evropiane

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova gjatë një takimi me grupin dhe komisionet parlamentare të PDK-së ka thënë se ka ardhur koha për ndryshime në Kosovë. “Tre muaj janë humbur në nisjen...

Apostolova garanton PDK-në: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - Indeks online

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Prishtinë, Meta takon kryeparlamentarin Veseli

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet e bashkëpunimit...

Apostolova takohet me Vetëvendosjen: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 11 muajve - Periskopi

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Apostolova: Pikëlluese si Është Politizuar Demarkacioni

para 11 muajve - Kallxo

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë Natalia Apostolova tha sot se demarkacioni është politizuar. Pas takimit me shefin e grupit parlamentar të PDK-së dhe anëtarët e komisioneve të Kuvendit nga kjo parti,...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 11 muajve - Gazeta e re

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 11 muajve - KosovaPress

Këto komente shefja e BE-së në Kosovë i bëri në takimin që pati me shefin e Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca dhe tre kryetarët e komisioneve parlamentare nga kjo parti. Apostolova në këtë takim...

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Apostalova me urdhër të prerë për politikanët kosovarë!

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova gjatë një takimi me grupin dhe komisionet parlamentare të PDK-së ka thënë se ka ardhur koha për ndryshime në Kosovë. “Tre muaj janë humbur në nisjen...

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe njëherë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Meta takon Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti Meta, gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, është takuar me kryeministrin e vendit fqinj Ramush Haradinaj. Zoti Meta theksoi se ka ardhur koha që marrëdhëniet mes dy vendeve të pasurohen edhe më...

Prishtinë, Meta takon Veselin

para 11 muajve - Mapo

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet e bashkëpunimit...

Mustafa takon presidentin Ilir Meta, flasin për zhvillimet në Kosovë

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa takoi sot presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin...

Shefja e BE’së: Se heqim demarkacionin si kusht, duhet të miratohet

para 11 muajve - Infokusi

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Sfidat e Kosovës diskutohen në takimin Veseli Meta

para 11 muajve - RTSH

Në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë, presidenti i Shqipërisë Republikës Ilir Meta u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Në vemendje të takimit ishin sfidat kryesore me të...

Deliu: Do të përmbushim çdo kriter për viza

para 11 muajve - Indeks online

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë ka nisur një takim me shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së. Në këtë takim nga PDK-ja po merr pjesë Memli Krasniqi, Blerta Deliu dhe...

Shefja e BE-së: S’e heqim Demarkacionin si kusht për vizat, duhet të miratohet

para 11 muajve - Te Sheshi

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka theksuar qëndrimin lidhur me çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duke u shprehur se miratimi i kësaj marrëveshjeje mbetet ende kusht për liberalizimin...

Ja çfarë i ndodh Haradinajt nëse mbështet këtë version të demarkacionit

para 11 muajve - Albeu

Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi mbetet nyja e pazgjidhur për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj që rrezikon të çoj edhe në prishjen e qeverisë të udhëhequr nga ai.Kjo për faktin se ministrat...

Apostolova nis takimin me përfaqësuesit e PDK-së

para 11 muajve - Indeks online

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë ka nisur një takim me shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së. Në këtë takim nga PDK-ja po merr pjesë Memli Krasniqi, Blerta Deliu dhe...

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin e Kosovës Haradinaj dhe kryeparlamentarin Veseli

para 11 muajve - Java News

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Meta takon Veselin, beson në zgjidhje konsensuale në rrugën europiane

para 11 muajve - Koha.net

Vizita zyrtare në Prishtinë e presidentit të Shqipërisë ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet...

Vizita në Kosovë, Presidenti Meta takohet me Kryeparlamentarin Kadri Veseli

para 11 muajve - Koha Jone

Në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë, Presidenti Ilir Meta është takuar ditën e sotme me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 11 muajve - Infokusi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Takohen Mustafa e Meta

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa është takuar me presidentin shqiptar Ilir Meta. Kreu i shtetit shqiptar po qëndron për vizitë në në Kosovë me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi....

Demarkacioni duhet të zgjidhet vetëm në Kuvend

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE në Kosovë Nataliya Apostolova edhe në takimin me përfaqësues të VV nuk ka lënë pa folur për demarkacionin duke thënë se kjo është çështje teknike për momentin. Sipas saj, kjo çështje...

Meta takon Veselin

para 11 muajve - Politiko

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet e bashkëpunimit...

Demarkacioni duhet të zgjidhet vetën në Kuvend

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE në Kosovë Nataliya Apostolova edhe në takimin me përfaqësues të VV nuk ka lënë pa folur për demarkacionin duke thënë se kjo është çështje teknike për momentin. Sipas saj, kjo çështje...

Meta takim me Veselin, beson se Kosova do të përqëndrohet zgjidhjen e Demarkacionit dhe vizave

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi Veselin për rizgjedhjen në postin...

Meta takon Veselin: Mbështetje në rrugën europiane të Kosovës

para 11 muajve - NOA

Në vijim të vizitës zyrtare, Presidenti Ilir Meta u takua sot me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Presidenti Meta e uroi Veselin për rizgjedhjen në postin e kryeparlamentarit të Kosovës dhe shprehu...

Meta e Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 tetor 2017 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK0, Isa Mustafa, me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në kumesën e LDK-së thuhet se në këtë...

Vizita në Kosovë, Meta takohet me Kryeparlamentarin Kadri Veseli

para 11 muajve - Shqiptarja

Në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë, Presidenti Ilir Meta është takuar ditën e sotme me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen...

KOMENT/ Fjala ime për Ramën: Jepuni pasaporta kosovarëve

para 11 muajve - Albeu

Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Ditën e kaluar Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka bërë publikisht një kërkesë të drejtë duke i kërkuar Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta ndihmën shqiptare, që Shqipëria...

Demarkacioni me Malin e Zi, Meta takim me Haradinaj: Mbështetje të plotë nga Shqipërisë

para 11 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq dhe Dardan Gashi....

Presidenti Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE i përmend kriteret

para 11 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria,...

Konjufca ka një porosi për Qeverinë Haradinaj

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se LVV ka për qëllim që të jetë një opozitë e fortë, e cila do t’i ndihmojë demokracisë. Në një takim me shefen e zyrës së BE-së, ...

Apostolova vazhdon me deklaratat ‘bombë’: Njerëzit tuaj e dinë pse demarkacioni është kusht për vizat

para 11 muajve - Periskopi

“Demarkimi është ose po ose jo, ne nuk mund të ju ndihmojmë. Demarkimi duhet të plotësohet. Nuk dua të angazhohem në lojën e fajtorëve kush çka ka bërë. Ky kusht është pranuar nga ju, pyetni njerëzit tuaj...

Meta: Shqipëria me mbështetje të gjithanshme për Kosovën në proceset integruese evropiane dhe euroatlantike

para 11 muajve - Medial

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke iu referuar marrëdhënieve të shkëlqyera ndërshtetërore,...

Apostolova: Specialja s’ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Gazeta e re

​Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ua ka bërë edhe njëherë me dije partive politike në vend se nuk do të ketë liberalizim të vizave pa ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe pa rezultate...

KOMENT/ Fjala ime për Ramën: Jepuni pashaporta kosovarëve

para 11 muajve - Albeu

Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Ditën e kaluar Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka bërë publikisht një kërkesë të drejtë duke i kërkuar Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta ndihmën shqiptare, që Shqipëria...

Apostolova: Specialja s’ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 11 muajve - KosovaPress

Këto komente shefja e BE-së në Kosovë i bëri në takimin që pati me shefin e grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve parlamentare nga kjo parti. Kryetari i Komisionit...

Apostolova kërkon nga Vetëvendosje të jetë opozitë konstruktive

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë Natalya Apolostova në takim me përfaqesuesit e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes tha se Kosova është vonuar me disa reforma dhe u bëri kërkesë atyre që tu përshpejtojnë...

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me kryetarin...

Prishtinë, kryeministri i Kosovës Haradinaj pret presidentin e Shqipërisë Meta

para 11 muajve - RTSH

Presidenti Ilir Meta është pritur në një takim të veçantë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Bashkë me të në takim ishin edhe katër zëvendëskryemininstra, Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor...

“Përplasjet” brenda koalicionit, PDK i kërkon Haradinajt ta pranojë versionin aktual të demarkacionit

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 tetor - Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi mbetet nyja e pazgjidhur për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj që rrezikon të çoj edhe në prishjen e qeverisë të udhëhequr nga ai.Kjo...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 11 muajve - Politiko

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta-Mustafës: LDK të vazhdojë kontributin në proceset e integrimit evropian

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ndodhet në Prishtinë në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë takimit Presidenti...

Isa Mustafa dhe Ilir Meta flasin për zhvillimet në Kosovë

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa takoi sot presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin...

Apostolova kërkon nga VV të mos e harroj interesin e Kosovës

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë Natalya Apolostova në takim me përfaqesuesit e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes tha se Kosova është vonuar me disa reforma dhe u bëri kërkesë atyre që tu përshpejtojnë...

Shefja e BE’së: S’e heqim demarkacionin si kusht, duhet të miratohet

para 11 muajve - 24 ore

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Meta takohet me Haradinaj: Demarkacioni, sfidë e pashmangshme. Shqipëria mbështetje të plotë

para 11 muajve - BalkanWeb

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta i kërkon Mustafës të japin kontribut në proceset e integrimit evropian

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Ky i fundit e ftoi kryetarin Mustafa dhe LDK-në që të vazhdojnë të japin kontribut për t’i çuar...

VV kërkon që të udhëheq Komisionin për zbatimin e MSA-së

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE në Kosovë Natalya Apostolova, pas takimit që kishte me Grupin dhe Komisionet Parlamentare të PDK-së është duke zhvilluar takim edhe me Grupin dhe Komisionet Parlamentare të Vetëvendosjes....

Meta i kërkon Mustafës të japin kontribut në proceset e integrimit evropian

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas një njoftimi të LDK-së, në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin e shtetësisë. Kryetari Mustafa e njoftoi Presidentin Meta me...

Haradinaj - Metës: E pazëvendësueshme, ndihma e Shqipërisë për Kosovën

para 11 muajve - Syri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti dje në takim Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për ndërtimin e institucioneve të reja të vendit. Kryeministri Haradinaj dhe presidenti...

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Koha Jone

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Mustafa thotë se e njoftoi presidentin Meta me zhvillimet politike në Kosovë

para 11 muajve - Insajderi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin...

Meta takon Haradinajn: Të heqim barrierat burokratike mes dy vendeve

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Gjatë vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj,...

Meta dhe Haradinaj pajtohen që të punohet konkretisht

para 11 muajve - Albeu

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta , u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj , ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj,...

Apostolova: BE nuk do ta ndërrojë qëndrimin për Demarkacionin

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 tetor 2017 – Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se Bashkimi Evropian nuk do ta ndërrojë qëndrimin sa i përket ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi, i cili...

Apostolova demanton Thaçin për Specialen: S’ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - Bota Press

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Meta takim me Veselin, beson se Kosova do të përqendrohet në zgjidhjen e demarkacionit dhe vizave

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dyditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi Veselin për rizgjedhjen në postin...

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me kryetarin...

Apostolova: Kushtet e BE-së për viza janë të qarta dhe të pandryshueshme

para 11 muajve - Insajderi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Meta takon Haradinajn: Të heqim çdo barriere burokratike mes dy vendeve

para 11 muajve - Ora news

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Apostolova: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - Gazeta Liria

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti është prioritet.

Meta takon Haradinaj: Mbështesim Kosovën në proceset integruese, liberalizim vizave

para 11 muajve - NOA

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke iu referuar marrëdhënieve të shkëlqyera ndërshtetërore, Presidenti Meta tha...

Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë dhe anasjelltas

para 11 muajve - KosovaLive360

Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj...

Sërish një lajm dëshpërues për vizat

para 11 muajve - Periskopi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Meta takon Haradinajn: BE t'i heqë sa më shpejt vizat Kosovës

para 11 muajve - Shqiptarja

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq...

Meta - Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Deklarata për shtetësi tregon mllefin që është mbushur ndaj BE-së

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria . Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria , Ilir Meta,...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 11 muajve - Antpress

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Shefja e BE’së godet Haradinajn: BE nuk ndërron mendim për Demarkacionin

para 11 muajve - Sovrani

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Presidenti i Shqipërisë, vizitë në Kosovë, takim me krerët e lartë të shtetit

para 11 muajve - Gazeta 55

Meta: Boom-i i kërkesave për pasaporta shqiptare nuk është rruga e duhur për të çarë bllokadën e lëvizjes së lirë Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Apostolova demanton Thaçin për Specialen: S’ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - Periskopi

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Meta vizitë zyrtare në Prishtinë, takon Hashim Thaçin, mesazh Serbisë për pavarësinë e Kosovës

para 11 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar, dje, një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta u prit nga Presidenti Kosovës Hashim Thaçi, i cili e dekoroi Metën edhe më dekoratën...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Koha.net

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Apostolova me deputetët e PDK-së: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - Gazeta e re

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Apostolova me deputetët e PDK-së: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 11 muajve - KosovaPress

Ndërsa Apostolova tha se prezenca e tyre sot tregon se janë të zotuar që t’i ndihmojnë Kosovës në rrugën evropiane. Ajo theksoi se kjo javë për të është zbatimi i ligjit. Apostolova tha se humbja e tre...

Nait Hasani nervozon shefen e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova, kjo është arsyeja

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti i PDK-së Nait Hasani i është kundërpërgjigjur në takim shefes së Zyrës së BE-së për Kosovën, Nataliya Apostolova e cila deklaroi se 25 milionë eurot që kanë ardhur ndihmë për Kosovën nga BE përmes...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Telegrafi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

para 11 muajve - Lajme.al

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Prishtinë, kryeministri i Kosovës Haradinaj pret presidentin e Shqipërisë Meta

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta është pritur në një takim të veçantë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Bashkë me të në takim ishin edhe katër zëvendëskryemininstra, Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor...

Apostolova: Demarkacioni nuk është kusht politik për liberalizimin e vizave

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e BE- në Kosovë Nataliya Apostolova ka përmendur  se Demarkacioni nuk është kusht për liberalizimin e vizave. Ajo ka cekur se Kosova ka plotësuar 93 kushte, ku sipas saj Kosova ka përparuar mirë,...

Lideri i LDK-së Isa Mustafa pret në takim presidentin shqiptar Ilir Meta

para 11 muajve - Bota Press

Presdienti i Shqipërisë Ilir Meta po qëndron në vizitë zyrtarë në Kosovë. Në vazhdën e takimeve ai së sot është pritur në selinë e LDK-së në Prishtinë nga kryetari I Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

BE: Liberalizimi – pas përmbushjes së kushteve të mbetura

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 tetor 2017 – Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka thënë se Kosova duhet të punojë në përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave. “Qeveria e re duhet ta gjejë një mënyrë për t’i...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - RTV 21

Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare....

Apostolova: Kuvendi është vonuar ka humbur tre muaj të agjendës evropiane

para 11 muajve - Insajderi

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova gjatë një takimi me grupin dhe komisionet parlamentare të PDK-së ka thënë se ka ardhur koha për ndryshime në Kosovë. “Tre muaj janë humbur në nisjen...

Apostolova: BE është e palëkundur për kushtet e Kosovës për liberalizmin e vizave

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e BE- në Kosovë Nataliya Apostolova ka ripërsëritur se Bashkimi Evropian nuk tërhiqet nga kushtet dhënë Kosovës për liberalizimin e vizave. Ajo tha se kushtet të cilat i janë vënë Kosovës duhet...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

​Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Indeks online

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Hasani – Apostolovës: I keni shtuar problemet me kushtin për vizat

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka thënë se kushti që i është vënë Kosovës për liberalizim të vizave është i padrejtë dhe e dëmton përparimin e Kosovës. Hasani tha gjatë takimit që Grupi dhe Komisionet...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Deliu: Kërkojmë mbështetjen e BE për integrime evropiane

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e Komisionit të Integrimeve Evropiane, Blerta Deliu-Kodra në takimin me shefen e -Be-së Nataliya Apostolova i ka shpalosur agjendën e këtij komisioni kështu duke premtuar se do të kryejnë në...

Hasani- Apostolovës: BE nuk punoi drejtë me Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Komisionit për Administratë Publike dhe deputet i Pdk Nait Hasani ka qenë i ashpër me shefen e BE-së Nataliya Apotolva. Ai ka kërkua nga ajo që BE të heq kushtet për Kosovën  për Liberalizimin...

Deliu: Do të përmbushim çdo kritet për integrim evropian

para 11 muajve - Arbresh

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu e ka siguruar shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova se do të punojnë për të plotësuar çdo kriter të kërkuar për integrim evropian. Deliu tha se Grupi Parlamentar...

Apostolova: Kosovë nuk ka kohë për të humbur në agjendën evropiane

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova ka takuar përfaqësuesit e grupit parlamentar të PDK-së. Në këtë takim Apostolova ka thënë se komisioni për integrime evropiane është shumë i rëndësishëm ku...

Krasniqi: Vonesat pas zgjedhjeve kanë ndikuar në procese të rëndësishme

para 11 muajve - Arbresh

Shefi i grupit parlamentar të PDK -së Memli Krasniqi ka thënë se agjenda evropiane mbetet prioritet dhe se janë të vetëdijshëm që vonesat që kanë ndodhë për shkak të zgjedhjeve e kanë luajtur një rol të...

Natalia Apostolova i “merr në pyetje” deputetët e Kuvendit, keni humbur 3 muaj të agjendës evropiane

para 11 muajve - Bota Press

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka nisur agjendën e takimeve me Grupet Parlamentare të Kuvendit të Kosovës duke ua shprehur shqëtësimin  e saj e të BE-së për vonesën në implementimin e agjendës evropiane...

Apostolova: Janë humbur tre muaj të mëdhenj për agjendën evropiane

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se Kosova ka humbur tre muaj të legjislaturës që janë të mëdha për agjendën evropiane. Apostolova, gjatë një takimi me grupin dhe komisionet...

Krasniqi: Agjenda evropiane prioritet i yni

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi sapo ka përfunduar takimin me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalie Apostolova me të cilën kanë diskutuar lidhur...

Mediat serbe shkruajnë për kërkesën e Thaçit që Shqipëria t’u jap pasaporta kosovarëve

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka kërkuar presidentit shqiptar Ilir Meta të lejojë banorët e Kosovës që të kenë mundësinë për të fituar shtetësinë e Shqipërisë. Thaçi tha se është i një mendimi të...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 11 muajve - Infokusi

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Apostolova takon shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së (LIVE)

para 11 muajve - Arbresh

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë do të mbaj takime me shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së. Takimin mund ta ndiqni LIVE në videon më poshtë:

Meta takon Haradinajn: Demarkacioni sfidë e pashmangshme, të heqim barrierat mes vendeve

para 11 muajve - Java News

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

KM Haradinaj pret presidentin Ilir Meta

para 11 muajve - Illyria

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver...

Presidenti Meta takohet me Kryparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen në...

Presidenti Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE i përmend kriteret

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij shqiptar, Ilir Meta, Thaçi...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Infokusi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Meta ia kujton Haradinajt se demarkacioni duhet të zgjidhet sa më shpejt

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq dhe Dardan Gashi....

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me kryetarin...

Meta takohet me Haradinaj: Demarkacioni, sfidë e pashmangshme. Shqipëria mbështetje të plotë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta: Demarkacioni, jo kusht për vizat, Thaçi: Shqipëria t’u japë nënshtetësinë kosovarëve

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta në të parën vizitë zyrtare në Kosovë pas marrjes së detyrës së re. U fol për liberalizimin e vizave dhe për zhvillimet në rajon Pas nderimeve ushtarake të rastit dhe interpretimit...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova, nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Gazeta e re

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Thaçi po synon të futet në BE nga “dera e pasme”

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Sovrani

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 11 muajve - Arbresh

Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

​Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - Periskopi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 11 muajve - KosovaPress

Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit, të informohen deputetët me prioritetet e BE-së për periudhën e ardhshme dhe të diskutohen mënyrat se si BE-ja në Kosovë mund...

Meta në Prishtinë, takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 11 muajve - Top Channel

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Mësohet se gjatë takimit,...

Meta: BE të përcaktojë perspektivë të qartë evropiane për Kosovën

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua me ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhet në vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti Meta shprehu...

Meta në Prishtinë, takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 11 muajve - Lajmi.net

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Mësohet se gjatë takimit,...

Limaj thotë se duhet të shikohen mundësitë për korrigjimin e Demarkacionit

para 11 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se do të shohin për ta korrigjuar variantin e tanishëm të Demarkacionit me Malin e Zi, pasi versioni i tanishëm nuk ka gjetur përkrahje nga deputetët....

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Pasaporta të Shqipërisë apo liberalizim të vizave, flasin njohësit se së drejtës ndërkombëtare

para 11 muajve - Indeks online

Kosovarët edhe më tej vazhdojnë të jenë të izoluar. Procesi i liberalizimit të vizave me BE-në po i merr kohë më shumë se që duhet vendit tonë, dhe një gjë e tillë ka bërë që presidenti Hashim Thaçi të...

Meta takim jozyrtar me krerët e shtetit

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Prishtinë, për momentin është takuar me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, Kryetarin e Kuvendit...

Thaçi kërkon nga Meta pasaporta të Shqipërisë për kosovarët

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka qëndruar sot në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Presidentit shqiptar iu kërkua që të ua mundësojë kosovarëve lëvizjen drejt Europës pa viza duke u dhënë pasaporta...

Meta në takim jo-zyrtar me Thaçin, Haradinajn, Veselin dhe Pacollin

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Prishtinë, për momentin është duke u takuar me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, Kryetarin...

Meta takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës: BE të përcaktojë një perspektivë të qartë për Kosovën

para 11 muajve - BalkanWeb

KOSOVË- Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Haradinaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përkundër deklaratave të Presidentit Thaçi, se aktualisht nuk ka shpresë për liberalizimin e vizave, ka thënë se ai ende shpreson se një gjë e tillë do të ndodhë...

Meta: BE të përcaktojë një perspektivë të qartë evropiane për Kosovën

para 11 muajve - Ora news

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Meta takohet me Ministrin e Jashtëm të Finlandës: Zhvillim në ekonomi dhe turizëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Presidenti Meta takon ministrin e Jashtëm të Finlandës: BE të përcaktojë një perspektivë të qartë për Kosovën

para 11 muajve - Sot News

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti Meta shprehu...

Meta takon ministrin e jashtëm të Finlandës, ja çfarë diskutuan

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Presidenti Meta takim me ministrin e Jashtëm të Hungarisë në Kosovë

para 11 muajve - Shqiptarja

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare dyditore në Prishtinë  është takuar me Ministrin e Jashtëm të Finlandës, Timo Soini. Gjatë takimit Presidenti Meta u shpreh i kënaqur që një vend si Finlanda...

FOTO/ Meta takon ministrin e jashtëm të Finlandës, ja çfarë diskutuan

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Presidenti Meta takohet me Ministrin e Jashtëm të Finlandës, Timo Soini

para 11 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Haradinaj: Kosova ka hyrë në një dinamikë të re

para 12 muajve - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Meta me kryediplomatin e Finlandës: BE të përcaktojë perspektivë europiane për Kosovën

para 12 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë ditën e sotme, u takua me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili gjithashtu ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Meta...

Meta premton ndihmën e Shqipërisë për Kosovën

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Meta: Demarkacioni, Çelës i Suksesit të Kosovës në Rrugën Integruese

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta tha se shteti shqiptar do të vazhdojë me ndihmën e pakursyer dhe të gjithanshme për Kosovën, sidomos në agjendën euroatlantike. Gjatë një takimi që zhvilloi me kryeministrin...

Meta: BE të përcaktojë perspektivë të qartë evropiane për Kosovën

para 11 muajve - KosovaPress

Presidenti Meta shprehu kënaqësinë që një vend evropian si Finlanda e ruan vëmendjen ndaj rajonit tonë dhe ndaj Kosovës në veçanti, duke e konsideruar të domosdoshme dhe me rëndësi të madhe prezencën dhe...

Krejt çfarë thanë rreth pasaportave shqiptare për kosovarët Thaçi e Meta

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi edhe këtë të mërkurë e ka shfaqur hapur revoltën ndaj bashkësisë ndërkombëtare, raporton KTV. Kosova po e sheh si shpresën e vetme Shqipërinë, tash kur ka mbetur vendi i vetëm i...

haradinaj: Kosova ka hyrë në një dinamikë të re

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Thaçi kërkesë Metës: Shqipëria t’u japë shtetësi kosovarëve. Meta i kundërpërgjigjet Thaçit: pajisja me shtetësi nuk do të ishte zgjidhje

para 12 muajve - MRT

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është përballur sot në Prishtinë me kërkesën e homologut të tij, Hashim Thaçi... Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është përballur sot në Prishtinë me kërkesën e homologut...

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Presidenti Meta takoi kryeparlamentarin Veseli dhe kryeministrin Haradinaj

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i cili ndodhet për vizitë në Kosovë me ftesën e homologut të tij, Hashim Thaçi u takua me kryetarin e Kuvendit të Republikës...

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Gazeta Liria

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Meta i kërkon Haradinajt që të gjejnë zgjidhje për demarkacionin

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Meta në takim me Haradinajn: Gjejeni një zgjidhje për demarkacionin

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar nga presidenti...

Limaj thotë se duhet të shikohen mundësitë për korrigjimin e Demarkacionit

para 11 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se do të shohin për ta korrigjuar variantin e tanishëm të Demarkacionit me Malin e Zi, pasi versioni i tanishëm nuk ka gjetur përkrahje nga deputetët....

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Gazeta Monitor

???????????????????????????????????? Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve...

Ja çka po paralajmëron Fatmir Limaj për Demarkacionin

para 11 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Meta zotohet për ndihmën e Shqipërisë ndaj Kosovës

para 12 muajve - RTV 21

Meta flet për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Limaj: Demarkacioni do të korrigjohet

para 11 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Fatmir Limaj me deklaratë të papritur për Demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Meta-Haradinajt: Gjetja e zgjidhjes së demarkacionit dhe dialogu janë çelës i suksesit të Kosovës

para 12 muajve - Indeks online

Kryeministri Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Meta thirrje Kosovës për liberalizimi i vizave: Gjeni një zgjidhje për Demarkacionin, s’iu pajis dot të gjithëve me pasaporta

para 12 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta gjatë një konference të përbashkët me homologun e tij kosovar Hashim Thaçi pranoi se ka një boom kërkesash nga personalitete dhe qytetarë të Kosovës për...

Demarkacioni do të korrigjohet thotë Limaj

para 11 muajve - Sovrani

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se futja e demarkacionit si kusht për liberalizimin e vizave është si rezultat i neglizhencës së vet institucioneve të shtetit. Prioritet i yni, tha...

Haradinaj kërkoi përkrahjen e Finlandës, për Kosovën në UNESCO dhe INTERPOL

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, të cilit i ka thënë se Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane...

Meta në Prishtinë, takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 11 muajve - Java News

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Mësohet se gjatë takimit,...

Meta: Boom kërkesash për pasaporta, por s’i pajis dot të gjithë kosovarët

para 12 muajve - Ora news

Kreu i Shtetit shqiptar, Ilir Meta, është gjendur ngushtë sot para kërkesës së homologut të tij të Kosovës Hashim Thaçi për të pajisur me nënshtetësi shqiptare qytetarët e Kosovës. Në konferencën e përbashkët...

Meta takohet me Haradinajn

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Por pas këtij takimi mes kryeministrit kosovar dhe presidentit shqiptar, nuk ka pasur prononcim për media. Meta...

Haradinaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - RTV 21

Haradinaj: Jam pajisur me pasaportë shqiptare, ende nuk e kam marrë Kyeministri i vendit Ramush Haradinaj, përkundër deklaratave të Presidentit Thaçi, se aktualisht nuk ka shpresë për liberalizimin e vizave,...

Pasaporta të Shqipërisë apo liberalizim të vizave, flasin njohësit se së drejtës ndërkombëtare

para 11 muajve - Sovrani

Kosovarët edhe më tej vazhdojnë të jenë të izoluar. Procesi i liberalizimit të vizave me BE-në po i merr kohë më shumë se që duhet vendit tonë, dhe një gjë e tillë ka bërë që presidenti Hashim Thaçi të...

Haradinaj: Jam pajisur me pasaportë shqiptare, por ende s’e kam marrë

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaa ka treguar se edhe ai është i pajisur me pasaportë shqiptare, por ende nuk e ka marrë si dokument, madje thotë se të gjithë ata qytetarët që duan mund të pajisen....

Meta takohet me Haradinajn

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Por pas këtij takimi mes kryeministrit kosovar dhe presidentit shqiptar, nuk ka pasur prononcim për media. Meta...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Thaçi për pasaporta shqiptare, Meta – “kjo nuk është zgjidhje”

para 12 muajve - RTV 21

Meta: Demarkacioni kusht i padrejtë për vizat.-Thaci: Nuk lëkundem për Specialen, kurse sjellja e O’Connell frustruese, fëmijërore! Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit me ceremoni shtetërore nga...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Veseli dhe Meta diskutuan për zhvillimet...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Marrëdhëniet bilaterale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Shqipërisë janë shembull në rajon

para 11 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Vlerësohet mbështetja e Finlandës për Kosovën

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e...

Meta takim jozyrtar me krerët e shtetit

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Prishtinë, për momentin është takuar me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, Kryetarin e Kuvendit...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 12 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

“Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik”

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradiaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - RTV 21

Kryeministri flet pas deklaratës së Thaçit Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përkundër deklaratave të Presidentit Thaçi, se aktualisht nuk ka shpresë për liberalizimin e vizave, ka thënë se ai ende...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta në Kosovë

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, i bën thirrje të mërkurën Bashkimit Evropian që ta bëjë më të qartë perspektivën evropiane për Kosovën. Këto komente u bënë në Prishtinë,...

Haradinaj në takim me ministrin finlandez: Perspektiva e Kosovës është në BE

para 12 muajve - RTV 21

Haradinaj priti në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës, Soini Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj...

Haradinaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - Indeks online

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përkundër deklaratave të Presidentit Thaçi, se aktualisht nuk ka shpresë për liberalizimin e vizave, ka thënë se ai ende shpreson se një gjë e tillë do të ndodhë...

Haradinaj: Pas dialogut Serbia duhet ta njohë Kosovën

para 12 muajve - Albeu

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës , Timo Soini. Kryeministri Haradinaj tha se perspektiva e Kosovës është në BE dhe se institucionet...

Haradinaj priti në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës, Soini

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - Indeks online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Kryetari...

Ilir Meta takohet me Kadri Veselin

para 12 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës , Kadri Veseli , ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta , në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 12 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

“Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik”

para 12 muajve - RTV 21

Veselit takohet me Metën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë,...

Presidenti Ilir Meta në Kosovë, ja dokumenti që firmosi me homologun Thaçi

para 12 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE -Presidenti i vendit, Ilir Meta pas takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilluar së bashku një konferencë për mediat. Me herët, Thaçi dhe Meta nënshkruan një dokument, përmes së cilit...

Meta në takim me Haradinajn: Gjejeni një zgjidhje për demarkacionin

para 12 muajve - Tetova1

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Haradinaj: Kosova ka hyrë në një dinamikë të re

para 12 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Meta dhe Thaçi dalin me deklaratë të përbashkët, pikat ku u dakordësuan

para 12 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Kosovën, e para vizitë zyrtare në pozicionin e kreut të shtetit. Një pritje e veçantë iu rezervua nga homologu Hashim Thaçi, me të cilët patën një takim dhe një konferencë...

Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane dhe në anëtarësimin në UNESCO dhe INTERPOL

para 11 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - Telegrafi

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë të enjten një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës,...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate në procesin e integrimit

para 12 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 tetor - Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, Ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës,...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

Presidenti Meta takohet me Ministrin e Jashtëm të Finlandës, Timo Soini

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, z.Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Shenja

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar nga presidenti...

Thaçi i ndau Metës çmimin "Urdhri i Pavarësisë"

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë,...

Hoxha: Finlanda ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për Kosovën

para 12 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, Ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 12 muajve - Lajmi.net

. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur nga KALLXO.com rreth deklaratës së presidentit Hashim Thaçi se marrja e shtetësisë shqiptare aktualisht është shpresa e vetme...

Deklaratë e përbashkët e presidentëve Meta dhe Thaçi mbi marrëdhëniet vëllazërore e të partneritetit strategjik

para 12 muajve - Koha Jone

Në përfundim të takimit mes dy delegacioneve presidenciale, të Shqipërisë dhe Kosovës, kreu i shtetit Ilir Meta dhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dolën me një qëndrim të përbashkët. Dy krerët e shteteve,...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën ‘Urdhri i Pavarësisë’

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 12 muajve - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Meta: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave

para 12 muajve - Top Channel

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Apostolova takohet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - RTV 21

Qëllimi është që të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova nesër do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare...

Presidenti Meta vizitë dyditore në Kosovë, takon Hashim Thaçin

para 12 muajve - ABC News

Kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta ka nisur një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë ku fillimisht ka takuar homologun e tij, presidentin Hashim Thaçi. Në një konferencë të përbashkët për shtyp, Ilir Meta...

Haradinaj kërkoi përkrahjen e Finlandës, për Kosovën në UNESCO dhe INTERPOL

para 12 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, të cilit i ka thënë se Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - Koha.net

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës, 6+...

FOTO/ Presidenti Meta nderohet me dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” në Kosovë

para 12 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut...

Apostolova takon nesër shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - Indeks online

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës, 6+...

Meta i kërkon Haradinajt të gjendet zgjidhje për demarkacionin

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate në procesin e integrimit

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, Ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 12 muajve - RTV 21

Soini ka theksuar rëndësinë e fuqizimit te gjyqësorit dhe pavarësisë se tij nga ndikimet politike Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha sot ka pritur në takim ministrin e Punëve të jashtme të...

FOTO/ Presidenti Meta nderohet në Kosovë me dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Deklaratë e përbashkët e Presidentëve

para 12 muajve - Politiko

DEKLARATË E PËRBASHKËT E PRESIDENT ËVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE REPUBLIKËS SË KOSOVËS MBI MARRËDHËNIET VËLLAZËRORE E TË PARTNERITETIT STRATEGJIK Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti...

Haradinaj: Nuk Jemi të Pashpresë për Liberalizimin

para 12 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

Thaçi i kërkon Metës: Na pajisini me nënshtetësi shqiptare

para 12 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Metës që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësinë të lëvizin lirshëm në Evropë....

Pikat për të cilat u pajtuan Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - RTV 21

Dy nga pikat lidhen me: dialogun me Serbinë dhe liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi  dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta sot mbajtën takim si dhe konferencë për media, në të cilën diskutuan...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - RTSH

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të lartë...

Kosova e Shqipëria do të bashkëpunojnë ngushtë për integrimet euro-atlantike

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 20167 – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë,...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Ramush Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 12 muajve - Tetova1

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Takimi në Kosovë, Presidenti Meta nderohet me “Urdhëri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

FOTO/ Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën ‘Urdhri i Pavarësisë’

para 12 muajve - Syri

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Haradinaj e Meta i vlerësojnë të shkëlqyera marrëdhëniet Kosovë – Shqipëri

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Zyra e kryeministrit njofton se Haradinaj dhe Meta...

Kryeministri i Kosovës Haradinaj priti në takim Presidentin shqiptar, Meta

para 12 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Meta zotohet për ndihmën e Shqipërisë ndaj Kosovës

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Proceset integruese, prioritet dhe konsensus nacional në Kosovë

para 12 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe sfidat...

Ideja e Hashim Thaçit për lëvizje të lirë, izolon kosovarët edhe 5 vite

para 12 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta, që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë e bllokadës që BE-ja po ia bën kosovarëve për të lëvizur lirshëm....

Meta ka një kërkesë për Haradinajn lidhur me demarkacionin

para 12 muajve - Sovrani

Kryeministri Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - AlbPortali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Loading... Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar...

Presidenti Ilir Meta nderohet me “Urdhri i Pavarësisë” në Kosovë

para 12 muajve - Ora news

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Meta merr në Kosovë Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Opinion

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut...

Meta zotohet për ndihmën e Shqipërisë ndaj Kosovës

para 12 muajve - KosovaPress

Kryeministri i Haradinaj dhe presidenti Meta, biseduan për marrëdhëniet e shkëlqyera dypalëshe dhe për rrugën e përbashkët evropiane të dyja vendeve. Kryeministri Haradinaj tha se Kosova dhe Shqipëria...

Haradinaj kërkon mbështetje nga Finlanda për anëtarësim në UNESCO dhe INTERPOL

para 12 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Thaçi kërkon nga Meta dyshtetësinë për qytetarët e Kosovës, ai nuk jep shpresë

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia ka shpalosur idenë dhe kërkesën e tij presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta që qytetarëve të Kosovës, shteti shqiptar t’ua mundësojnë dyshtetësinë në mënyrë që të lëvizin...

Meta: Zgjidhja nuk është të merret nënshtetësia shqiptare

para 12 muajve - RTV 21

Meta tha se zgjidhja nuk është të merret nënshtetësia shqiptare pavarësisht dëshirës për të kaluar këtë problem. Zgjidhja është tejkalimi i këtij problemi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar...

Presidenti Meta: Brukseli i padrejtë me kosovarët për vizat

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Bashkimi Evropian u tregua i padrejtë me Kosovën, sa i përket kushteve për liberalizimin e vizave Sipas Metës, BE-ja vuri kushte për Kosovën të cilat nuk...

Meta ia kthen shpejt Thaçit, s’e sheh zgjidhje pajisjen e kosovarëve me shtetësi shqiptare

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Ilir Meta nuk pajtohet me Hashim Thaçin

para 12 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Thaçi dekoroi presidentin Meta me “Urdhrin e Pavarësisë”

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar presidentin e Shqipërisë, Ilir Mete me “Urdhrin e Pavarësisë”, për kontributin e tij personal për Kosovën. Thaçi tha se kjo dekoratë për Metën ka të bëjë...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Meta në Kosovë, dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 12 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar sot me Urdhrin e Pavarësisë nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Meta është pritur me ceremoni shtetërore ndërsa tani është anë duke mbajtur një konferencë...

Meta s’e sheh zgjidhje kërkesën e Thaçit për pajisje të kosovarëve me shtetësi shqiptare

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Presidenti Meta pritet me ngrohtësi në Prishtinë

para 12 muajve - RTSH

Një ceremoni të ngrohtë në sheshin ”Ibrahim Rrugova” i rezervoi Prishtina presidentit të Shqipërise Ilir Meta që vizitën e dytë zyrtare jashtë vendit po e zhvillon në Kosovë, i ftua nga homogolu i tij...

Thaçi: Na jepni pasaporta, jemi të izoluar

para 12 muajve - Koha Jone

Në kushtet kur liberalizimi i vizave për Kosovën mbetet ende një ëndërr nga Prishtina vjen thirrje për ndihmë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Presidenti Meta: Kushtëzimi i vizave për Kosovarët me demarkacionin, vendim i padrejtë

para 12 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar...

Presidenti Meta vizitë zyrtare në Prishtinë, mesazh të fortë BE: Demarkacioni, jo kusht për vizat

para 12 muajve - Sot News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Deklarata e përbashkët e presidentëve Thaçi e Meta mbi marrëdhëniet vëllazërore e të partneritetit strategjik

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti i Republikës së Kosovës, të udhëhequr nga parimet dhe vlerat evropiane, duke i qëndruar qëllimit të përbashkët për konsolidimin e lirisë, paqes, stabilitetit...

Haradiaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - 10minuta

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përkundër deklaratave të Presidentit Thaçi, se aktualisht nuk ka shpresë për liberalizimin e vizave, ka thënë se ai ende shpreson se një gjë e tillë do të ndodhë...

Meta: Pasaportat Shqiptare Nuk Janë Zgjidhja për Qytetarët e Kosovës

para 12 muajve - Kallxo

Duke komentuar kërkesën e presidentit të Kosovës për dhënien e nënshtetësisë shqiptare për qytetarët kosovarë, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tha se e mirëkupton kërkesën, që sipas tij vjen nga presioni...

Haradinaj: Jam pajisur me pasaportë shqiptare, por ende s’e kam marrë

para 12 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaa ka treguar se edhe ai është i pajisur me pasaportë shqiptare, por ende nuk e ka marrë si dokument, madje thotë se të gjithë ata qytetarët që duan mund të pajisen....

Meta: Vizat? BE po izolon Kosovën, Thaçi: Merrni shtetësi shqiptare

para 12 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dy ditore në Kosovë, me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi. Ai u prit me ceremoni shtetërore në sheshin Ibrahim Rugova, nën himnin e Kosovës dhe...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 12 muajve - 10minuta

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar Presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Thaçi kërkon nga Meta t’i pajisë me pasaporta qytetarët e Kosovës

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Thaçi dekoron Metën me “Urdhrin e pavarësisë”

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me “Urdhrin e pavarësisë” presidentin e Shqipërisë,ë Ilir Meta. Thaçi ka thënë se ky nderim i bëhet Metës për kontributin e tij të dhënë për Kosovës “Duke...

Haradinaj kërkon mbështetje nga Finlanda për anëtarësim në UNESCO dhe Interpol

para 12 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Haradinaj: Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, të cilit i ka thënë se Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve...

Meta: T?i jepet fund izolimit të qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi , priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta , i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Eskalon Thaçi: Kosovarët të marrin nënshtetësi të Shqipërisë për lëvizje pa viza

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, po qëndron për vizitë në Kosovë, ku është takuar me homologun kosovar, Hashim Thaçin, raporton Gazeta Metro. Pas takimit me Metën, para gazetarëve, Presidenti Thaçi...

Presidenti Meta, vizitë dyditore në Kosovë

para 12 muajve - Top Channel

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me bisedimet dypalëshe...

Thaçi dekoron Ilir Metën me Urdhrin e Pavarësisë

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me dekoratën Urdhri i Pavarësisë. “Është nder dhe kënaqësi që sot t`iu pres në Kosovë për të diskutuar për shumë gjëra....

Thaçi kërkon pasaporta të Shqipërisë për kosovarët, Meta thotë se kjo nuk është zgjidhje

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij Ilir Meta që kosovarëve tu njihet shtetësia shqiptare, pasi vetëm në këtë mënyrë populli i Kosovës mund ta ketë mundësinë për të lëvizur...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Thaçi i kërkon Metës: Lëshoju pasaporta qytetarëve nga Kosova

para 12 muajve - Mapo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi kërkoi nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas tij,...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Meta në Kosovë: Kam presione nga personalitete në Shqipëri

para 12 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta sot gjendet në një vizitë në Kosovë ku u prit nga hhomologu i tij Hashim Thaçi . Gjatë bashkëbisedimit mes tyre, Presidenti Meta nuk e ka fshehur situatën e vështinë në...

HASHIM THAÇI NDERON METËN ME NJË TITULL TË VEÇANTË

para 12 muajve - NOA

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar me një titull të veçantë nga homologu i tij i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka marrë titullin “Urdhri i Pavarësisë”, si shenjë falënderimi për kontributin e...

‘Shpërthen” Hashim Thaçi, kërkon nga Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - OraInfo

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë...

Thaçi: Në këtë situatë s'ka liberalizim të vizave

para 12 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për media me homologun e Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se nuk sheh liberalizim të vizave në një të ardhme të afërt. Ai ka thënë se me këtë prespektivë...

Demarkacioni shkaktar i diskrepancës mes Thaçit dhe Haradinajt

para 12 muajve - Insajderi

Përderisa, Presidenti i vendit Hashim Thaçi gjatë takimit me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta i ka kërkuar që qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaporta shqiptarë, pasi mbetet si e vetmja shpresë për...

Meta dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 12 muajve - RTV 21

Ai u pritë me ceremoni shtetërore Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është nderuar me Urdhrin e Pavarësisë nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Meta është pritur me ceremoni shtetërore, ndërsa mbajti...

Presidenti Meta, vizitë në Prishtinë: Kosova i ka plotësuar kushtet për vizat

para 12 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Mungesa e liberalizmit të vizave, Thaçi ka një kërkesë interesante për Metën

para 12 muajve - OraInfo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pas takimit në një konferencë për media, Hashim Thaçi ka bër të ditur që për shkak të izolimit të kosovarëve në lëvizjen...

Meta-Thaçi fokusohen tek liberalizimi i vizave për Kosovën, rrugëdalje e momentit shihet shtetësia shqiptare

para 12 muajve - Syri

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në një vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta dhe kanë dhënë së bashku një konferencë shtypi. Në veçanti ata kanë folur...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 12 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - Almakos

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë të enjten një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës,...

Kosovë,Meta mesazh të fortë BE: Liberalizoni vizat,mos harroni se ...

para 12 muajve - Shqiptarja

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për media me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi, pas takimit me këtë të fundit. Meta tha se do të mbështesë Kosovën në forcimin e pavarësisë, si dhe në...

Thaçi: Jepni nënshtetësi për shqiptarët e Kosovës. Meta: I padrejtë kushti për vizat

para 12 muajve - NOA

Ilir Meta ndodhet në Kosovë ditën e sotme, për herë të parë pas marrjes së detyrës si President. Ai është takuar me homologun Hashim Thaçi, ku i është kërkuar prej tij që qytetarët e Kosovës të pajisen...

Haradinaj: Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane

para 12 muajve - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit dhe angazhimin e saj për rrugën evropiane të vendit. Ai e vlerësoi edhe rolin e çmuar të ish-presidentit...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Meta: E padrejtë që demarkacioni të bëhet kusht për viza

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në një konferencë të përbashkët që po e mban me atë kosovar, Hashim Thaçi ka komentuar edhe procesin e liberalizimit për kosovarët. Ai ka thënë se është i padrejtë kushti...

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha

para 12 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 tetor - Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë,...

Presidenti ndan çmimin “Urdhri i Pavarësisë” për Ilir Meten

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti Thaçi e ka nderuar presidenti Ilir Meta me çmimin "Urdhri i Pavarësisë" "Si shenjë falënderimi për kontributin e presidentit shqiptar në pavarësimin dhe shtetndërtimin e Kosovës", u shpreh Thaçi.

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 12 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Hashim Thaçi Kërkon nga Ilir Meta Shtetësi Shqiptare për Kosovarët

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar sot nga homologu i tij shqiptar, Ilir Meta, që t’i pajisë shtetasit e Kosovës me shtetësi shqiptare si rrugë që kosovarët të dalin nga ajo që ai e quajti...

VIDEO/ Meta dhe Thaçi, konferencë të përbashkët shtypi në Prishtinë

para 12 muajve - Syri

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në një vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta dhe kanë dhënë së bashku një konferencë shtypi. © SYRI.net Komentet Shto koment

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Kërkesa e Thaçit: Qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare

para 12 muajve - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në Europë....

E FUNDIT/ Thaçi i kërkon Metës pashaporta shqiptare për kosovarët

para 12 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi . Pas takimit në një konferencë për media, Hashim Thaçi ka bër të ditur që për shkak të izolimit të kosovarëve në...

Thaçi dekoron Metën me “urdhrin e pavarësisë”

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me “Urdhrin e pavarësisë” presidentin e Shqipërisë,ë Ilir Meta. Thaçi ka thënë se ky nderim i bëhet Metës për kontributin e tij të dhënë për Kosovës “Duke...

Kryeministri Haradinaj priti në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës, Soini

para 12 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën...

Hashim Thaçi Kërkon nga Ilir Meta Shtetësi Shqiptare për Kosovës

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar sot nga homologu i tij shqiptar, Ilir Meta, që t’i pajisë shtetasit e Kosovës me shtetësi shqiptare si rrugë që kosovarët të dalin nga ajo që ai e quajti...

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa pika

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Thaçi dekoron Metën me “Urdhërin e Pavarësisë”

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar presidentin shqiptar, Ilir Meta me dekoratën “Urdhër i Pavarësisë”, raporton Indeksonline. Thaçi e ka falënderuar Metën për angazhimin e tij në proceset...

Meta: Dekorata nga Thaçi, surprizë shumë e veçantë për mua e shqiptarët e Shqipërisë

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë është ndjer i suprizuar me dekoratën që ka pranuar nga homologu i tij, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka thënë se këtë dekoratë do të mbajë si vlerësim të Kosovës për të...

Haradinaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - KosovaPress

Derisa Presidenti Thaçi gjatë takimit me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta i ka kërkuar që qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaporta shqiptarë, pasi mbetet si e vetmja shpresë për qytetarët e Kosovës,...

Presidentër Thaçi e Meta pajtohen të bashkëpunojnë në këto fusha!

para 12 muajve - OraInfo

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradiaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përkundër deklaratave të Presidentit Thaçi, se aktualisht nuk ka shpresë për liberalizimin e vizave, ka thënë se ai ende shpreson se një gjë e tillë do të ndodhë...

Haradinaj nuk mendon si Thaçi, thotë se ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përkundër deklaratave të Presidentit Thaçi, se aktualisht nuk ka shpresë për liberalizimin e vizave, ka thënë se ai ende shpreson se një gjë e tillë do të ndodhë...

Kjo është deklarata që Ilir Meta nënshkroi në Kosovë (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Të dy presidentët kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët “mbi marrëdhëniet vëllazërore të partneritetit strategjikë”.

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. FSK-ja ka bërë gati gardën ne pritje te presidentit te Shqipërisë...

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Thaçi me nderime shtetërore

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ceremonia është zhvilluar në sheshin “Ibrahim Rugova”, ku pas kësaj ata do të mbajnë një takim...

Kosova dhe Shqipëria të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Kryetari...

Takohen Ilir Meta dhe Kadri Veseli, merren vesh për këto reforma

para 12 muajve - Sovrani

SHPÉRNDAJE 11/10/2017 Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradiaj: Ka shpresa për liberalizim të vizave

para 12 muajve - KosovaPress

Derisa Presidenti Thaçi gjatë takimit me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta i ka kërkuar që qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaporta shqiptarë, pasi mbetet si e vetmja shpresë për qytetarët e Kosovës,...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Veseli...

Ramush Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 12 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

Thaçi e Meta, Deklaratë për Demarkacionin e Njohjen nga Serbia

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë nisur takimin e sotëm në Prishtinë me një deklaratë të përbashkët me të cilën kanë konfirmuar orientimin pro-europian të dy vendeve...

Presidenti Meta takohet edhe me kryeministrin Haradinaj

para 12 muajve - Arbresh

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Pas takimit nuk ka pasur prononcim për media, raporton Ekonomia Online. Meta po qëndron në Kosovë me ftesë të homologut...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 12 muajve - KosovaPress

Veseli dhe presidenti Meta diskutuan për zhvillimet aktuale që kanë para vetes, Kosova dhe Shqipëria. Duke e falënderuar presidentin Meta për kontributin e tij në forcimin e marrëdhënieve dhe bashkëpunimit...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 12 muajve - Infokusi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Thaçi pret Metën

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në këto momente ka pritur presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Ceremonia e pritjes shtetërore është bërë në sheshin “Ibrahim Rugova”, njofton Klan Kosova. Thaçi dhe Meta...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Presidentët Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakordesuar për shumë çështje me rëndësi për...

Kërkesa e Thaçit për pajisje të kosovarëve me shtetësi shqiptare, ja ç’thotë Meta

para 12 muajve - Te Sheshi

Presidenti Hashim Thaçi pas qasjes bllokuese të Bashkimit Evropian, i ka kërkuar homologut të tij, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare në mënyrë që të lëvizin...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 12 muajve - Almakos

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Presidenti Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, Timo Soini

para 12 muajve - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Ministrja Hoxha pret në takim ministrin e Jashtëm finlandez Timo Soini

para 12 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimeve, Dhuarta Hoxha, ka pritur në takim ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Pas takimit nuk ka pasur deklarime për media. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini është takuar ...

Fillon takimi Thaçi-Meta

para 12 muajve - Albeu

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta , nga homologu i tij Hashim Thaçi . Ceremonia u zhvillua në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral....

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet dy shteteve....

Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, vlerësohet lart mbështetja nga Finlanda

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Politiko

Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa praninë e mediave, ndërsa pas takimit bibileateral pritet që të dalin në një konferencë...

Meta u prit me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim...

Presidenti Thaçi pret në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Kosovë,...

Thaçi i kërkon Metës: Na pajisini me nënshtetësi shqiptare

para 12 muajve - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Metës që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësinë të lëvizin lirshëm në Evropë....

Finlanda zotohet për mbështetje të vazhdueshme për Kosovën

para 12 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet...

Thaçi dhe Meta pajtohen për këto pika të rëndësishme për shtetin e Kosovës

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti shqiptar Ilir Meta dhe ai kosovar Hashim Thaçi pas takimit pritet të dalin me një deklaratë të përbashkët. Ata do të flasin 4 pika të rëndësishme për Kosovën. Presidentët do diskutojnë për përshpejtimin...

Thaçi pret Ilir Metën në Prishtinë

para 12 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë zyrtare, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Meta është pritur me nderime në sheshin “Ibrahim Rugova”. Të dy presidentet...

Meta: Kosova me mençuri të zgjidhe çështjen e demarkacionit

para 12 muajve - Tetova Sot

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 12 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

Meta nderohet me dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Meta pritet në Prishtinë me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Medial

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

SOINI: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 12 muajve - Medial

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Presidenti Ilir Meta në vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë

para 12 muajve - ABC News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë, i ftuar nga homologu i tij Hashim Thaçi. Axhenda e presidentit Meta parashikon takime kokë më kokë me presidentin...

Nis takimi Meta-Thaçi

para 12 muajve - Indeks online

Ka nisur takimi mes presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, raporton Indeksonline. Ai e ka pritur Metën me ceremoni shtetërore. Meta po e viziton Kosovën për herë të...

VIDEO/ Presidenti Ilir Meta pritet me ceremoni të lartë shtetërore në Kosovë

para 12 muajve - Syri

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka filluar vizitën zyrtare në Republikën e Kosovës. Ai është pritur me nderimet me të larta shtetërore nga presidenti Hashim Thaçi. Dy presidentët Thaçi...

Thaçi Kërkon Thellim Bashkëpunimi me Finlandën

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti Thaçi takoi sot ministrin e Jashtëm të Finlandës Timo Soini, ndërsa kërkoi thellim bashkëpunimi. Presidenti Thaçi u takua sot me ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës Timo Soini, me të...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - RTV 21

Meta do të takohet me krerët e lartë shtetëror Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i tij kosovar, Hashim Thaçi. Pritja po i bëhet në sheshin “Ibrahim Rugova”....

Thaçi pret Metën

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në këto momente ka pritur presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Ceremonia e pritjes shtetërore është bërë në sheshin “Ibrahim Rugova”, njofton Klan Kosova. Thaçi dhe Meta...

Nis takimi i dy presidentëve, Ilir Metës dhe Hashim Thaçit

para 12 muajve - Gazeta Express

Takimi në mes të presidentit të Shqipërisë Ilir Meta dhe atij të Kosovës, Hashim Thaçi sapo ka filluar. Pas këtij takimi, presidentët do të dalin në një konferencë të përbashkët për media, raporton Express....

Ilir Meta pritet me nderime shtetërore në Kosovë

para 12 muajve - OraInfo

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi. Ceremonia u zhvillua në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral. Gjatë...

DEKLARATË E PËRBASHKËT E PRESIDENTËVE MBI MARRËDHËNIET VËLLAZËRORE E TË PARTNERITETIT STRATEGJIK

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

DEKLARATË E PËRBASHKËT E PRESIDENT ËVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE REPUBLIKËS SË KOSOVËS MBI MARRËDHËNIET VËLLAZËRORE E TË PARTNERITETIT STRATEGJIK Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti...

Apostolova nis nga nesër takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - Arbresh

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuese e Posaçme e BE-së do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së,...

Ilir Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - RTV 21

Meta do të takohet me krerët e lartë shtetëror Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i tij kosovar, Hashim Thaçi. Pritja po i bëhet në sheshin “Ibrahim Rugova”....

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore

para 12 muajve - Gazeta Express

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi. Ceremonia u zhvillua në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral. Gjatë...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 12 muajve - MRT

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës..... Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore...

Apostolova: Kosova po e përmbush këtë kriter për liberalizimin e vizave

para 12 muajve - Albeu

Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovë s"> Kosovë s Në këtë takim të mbajtur...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 12 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut, Hashim Thaçi. Sipas zyrës së presidentit, Meta do të zhvillojë takim...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut...

Garda e FSK-së në pritje të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. FSK-ja ka bërë gati gardën në pritje të presidentit te Shqipërisë...

Gati ceremonia e pritjes së Presidentit Ilir Meta nga Thaçi

para 12 muajve - Gazeta Express

Është bërë gati ceremonia e pritjes së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në sheshin 'Ibrahim Rugova' në Prishtinë. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë,...

Presidentët e dy vendeve, Thaçi e Meta nënshkruan deklaratë të përbashkët

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, Timo Soini

para 12 muajve - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar Presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Presidenti Meta: Brukseli i padrejtë me kosovarët për vizat

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Bashkimi Evropian u tregua i padrejtë me Kosovën, sa i përket kushteve për liberalizimin e vizave Sipas Metës, BE-ja vuri kushte për Kosovën të cilat nuk...

Presidenti Thaçi falënderoi ministrin e jashtëm finlandez për mbështetjen ndaj Kosovës

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Thaçi: Kosova është faktor stabiliteti

para 12 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Finlanda zotohet për mbështetje të vazhdueshme për Kosovën

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 12 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

“Kosova, faktor stabiliteti dhe paqeje në rajon e më gjerë”

para 12 muajve - RTV 21

Soini është zotuar se Finlanda do të vazhdojë të mbështes Kosovën në të gjitha fushat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soinin me...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Thaçi kërkesë Metës: Pajis kosovarët me pasaporta shqiptare

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në Europë....

Thaçi me ministrin finlandez: U jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Thaçi kërkesë Metës: Jepju kosovarëve nënshtetësinë shqiptare

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në Europë....

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Për të shmangur izolimin, Thaçi kërkon nga Shqipëria pasaporta për kosovarët

para 12 muajve - Albinfo

Këtë kërkesë Thaçi e bëri pas një takimi që zhvilloi me presidentin Meta, i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në Kosovë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria,...

Shefja e BE-së e thërret në takim Haradinajn

para 12 muajve - OraInfo

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovës. Në këtë takim të mbajtur në ndërtesën...

Thaçi kërkoi nga Meta që t’i pajisin kosovarët me nënshtetësi shqiptare

para 12 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi me këtë rast i ka ndarë presidentit Meta çmimin “Urdhri i Pavarësisë“, për kontributin e  dhënë për mbështetjen e Kosovës, në të gjitha proceset. “Gjithë ato përkushtime të juaja për njohje...

Thaçi kërkoi nga Meta që t’i pajisin kosovarët me nënshtetësi shqiptare

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i cili po viziton Kosovën, është pritur me ceremoni shtetërore nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ky i fundit pati lutje ndaj Metës që qytetarët e Kosovës të pajisjen...

Thaçi kërkon që Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta, që shteti shqiptar t’u japë shtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget...

Meta mesazh të fortë BE: Kosova po diskriminohet, e padrejtë të kushtëzohen vizat me demarkacionin

para 12 muajve - Java News

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Thaçi e Meta dalin me deklaratë të përbashkët për synimet e dy vendeve

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë nënshkruar sot (e mërkurë) në Prishtinë një deklaratë të përbashkët lidhur me interesin strategjik...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Apostolova takim me Haradinajn

para 12 muajve - Indeks online

Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovës Në këtë takim të mbajtur në ndërtesën...

Kërkohet dialog me BE-në për heqjen e demarkacionit si kusht për vizat

para 12 muajve - Indeks online

Shënjimi i vijës kufitare me Malin e Zi si kusht për liberalizimin e vizave për Kosovën, po vazhdon të kritikohet nga përfaqësues të popullit kosovarë. Tashmë po kërkohet që të nisë një dialog me ndërkombëtarët...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - KosovaPress

Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit, të informohen deputetët me prioritetet e BE-së për periudhën e ardhshme dhe të diskutohen mënyrat se si BE-ja në Kosovë mund...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 12 muajve - Gazeta e re

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës, 6+...

Apostolova thërret në takim Haradinajn

para 12 muajve - Gazeta Express

Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovës Në këtë takim të mbajtur në ndërtesën...

Meta takon Thaçin: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave, dokumenti që nënshkruan

para 12 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Koosvë për një vizitë zyrtare. Ai u takua me homologun e tij Hashim Thaçi, me të cilin zhvilloi një konferencë të përbashkët për mediat pas takimit. Pyetur nga mediat pikërisht...

Thaçi dekoroi presidentin Meta me “Urdhrin e Pavarësisë”

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar presidentin e Shqipërisë, Ilir Mete me “Urdhrin e Pavarësisë”, për kontributin e tij personal për Kosovën. Thaçi tha se kjo dekoratë për Metën ka të bëjë...

Thaçi e vlerëson mbështetjen e Finlandës për Kosovën

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot (e mërkurë) në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për...

Presidenti Ilir Meta vizitë zyrtare në Kosovë, zbardhet axhenda e takimeve

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të Tij, Hashim Thaci. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin...

Kryediplomati finlandez viziton Kosovën

para 12 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 tetor - Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, po qëndron për vizitë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, kryediplomati finlandez do ta takojë presidentin, Hashim Thaçin, kryeministrin...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Tetova Sot

Pre sidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Presidenti Ilir Meta pritet me ceremoni të lartë shtetërore në Kosovë

para 12 muajve - Antpress

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka filluar vizitën zyrtare në Republikën e Kosovës. Ai është pritur me nderimet me të larta shtetërore nga presidenti Hashim Thaçi. Dy presidentët Thaçi...

Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate, thotë Hoxha

para 12 muajve - KosovaLive360

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Proceset integruese, prioritet dhe konsensus nacional në Kosovë

para 12 muajve - Insajderi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe sfidat...

Presidenti Meta sot vizitë zyrtare në Kosovë, zbardhet axhenda e takimeve

para 12 muajve - NOA

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të Tij, Hashim Thaçi. Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin Thaçi,...

Presidenti Meta në Prishtinë

para 12 muajve - RTSH

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nis të mërkurën një vizitë në Kosovë i ftuar nga homologu i tij Hashim Thaçi. Kjo është vizita e tij e parë në Prishtinë si president i Shqipërisë. Zoti Meta do të takohet...

Presidenti Meta vizitë në Kosovë, takon krerët më të lartë të shtetit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të Tij, Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin...

Presidenti Ilir Meta, vizitë dyditore në Kosovë

para 12 muajve - Koha Jone

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me bisedimet dypalëshe...

Deklaratë e përbashkët e presidentëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbi marëdhëniet vëllazërore e partneritetit strategjik

para 12 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore, presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Meta është pritur me nderime në sheshin “Ibrahim Rugova”. Presidenti...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Meta vizitë zyrtare në Kosovë, takim me krerët më të lartë të shtetit

para 12 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaci. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin...

Kjo është deklarata e përbashkët e dy Presidenteve shqiptar

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti i Republikës së Kosovës, Të udhëhequr nga parimet dhe vlerat evropiane, Duke i qëndruar qëllimit të përbashkët për konsolidimin e lirisë, paqes, stabilitetit...

Kjo është deklarata e përbashkët e dy presidentëve shqiptarë

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, pas takimit që patën nëpërmjet një deklarate të përbashkët kanë rënë dakord që bashkëpunimi i dy vendeve të fokusohet nëpërmjet 4 pikave,...

Presidenti Meta vizitë zyrtare në Kosovë, takon homologun Thaçi

para 12 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin Meta, me pritje ceremoniale në Sheshin “Ibrahim...

Meta: Kosova me mençuri të zgjidhe çështjen e demarkacionit

para 12 muajve - 24 ore

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Këto janë prioritetet e Kosovës sipas Ministres së Integrimeve, Dhurata Hoxha

para 12 muajve - Sovrani

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe sfidat...

Kjo është deklarata e përbashkët e dy presidentëve shqiptarë

para 12 muajve - KosovaPress

Po ua sjellim deklaratën e përbashkët të dy presidentëve: Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti i Republikës së Kosovës, Të udhëhequr nga parimet dhe vlerat evropiane, Duke i qëndruar qëllimit...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 12 muajve - Gazeta e re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Meta sot në Kosovë, i ftuar nga Hashim Thaçi

para 12 muajve - Syri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin...

Presidenti Ilir Meta viziton Kosovën

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta do ta vizitojë sot Kosovën. Gjatë qëndrimit në Prishtinë, fillimisht ai do të pritet nga Presidenti Hashim Thaçi me ceremoni shtetërore në sheshin “Ibrahim Rugova”. Pas...

Ilir Meta vizitë shtetërore në Kosovë,takim me krerët e shtetit

para 12 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës, me ftesë të homologut të Tij, Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më...

Meta vizitë zyrtare në Kosovë, takim më krerët më të lartë të shtetit

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaci. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 12 muajve - KosovaPress

Ministrja Hoxha, ka falënderuar ministrin Soini, duke shfaqur respekt për angazhimin e gjithanshëm të Finlandës në ngritjen e institucioneve demokratike dhe procesin integrues. “Finlanda ka dhënë kontribut...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të lartë për pavarësinë...

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Thaçi me nderime shtetërore

para 12 muajve - InfoShqip

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ceremonia është zhvilluar në sheshin “Ibrahim Rugova”, ku pas kësaj ata do të mbajnë një takim...

Kryediplomati finlandez viziton Kosovën

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, po qëndron për vizitë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, kryediplomati finlandez do ta takojë presidentin, Hashim Thaçin, kryeministrin Ramush Haradinajn,...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - AlbPortali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Lajm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë...

Presidenti Meta për vizitë në Kosovë

para 12 muajve - Aktuale

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin Meta, me pritje ceremoniale në Sheshin “Ibrahim...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar Presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Presidenti ndan çmimin “Urdhri i Pavarësisë” për Ilir Metën

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti Thaçi e ka nderuar Presidentin Ilir Meta me çmimin “Urdhri i Pavarësisë” “Si shenjë falënderimi për kontributin e presidentit shqiptar në pavarësimin dhe shtetndërtimin e Kosovës”, u shpreh...

Meta: Zgjidhja nuk është që të merret nënshtetësia shqiptare

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta konsideron se marrja e nënshtetësisë së Shqipërisë nga qytetarët e Kosovës nuk është zgjidhje. Kjo deklaratë e Metës erdhi pasi presidenti i Kosovës kërkoi nga ai që...

Meta: Kushtëzimi i vizave me çështjen e demarkacionit, i padrejtë

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka deklaruar se është e padrejtë që liberalizimi i vizave për Kosovën të kushtëzohet me çështjen e demarkacionit. Meta tha se kjo është shumë e vështirë sidomos për qytetarët...

Deklarata ‘bombë’ e Thaçit: Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - Sovrani

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 12 muajve - KosovaPress

Thaçi tha se marrëdhëniet  në mes Kosovës dhe Shqipërisë janë raporte të shkëlqyera në të gjitha sferat institucionale. “Shqipëria ka ndihmuar dhe ndihmon maksimalisht që Kosova të këtë njohje te reja...

Presidenti Meta: Kushtëzimi i vizave për Kosovarët me demarkacionin, vendim i padrejtë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Presidenti Meta viziton Kosovën, do pritet nga Thaçi

para 12 muajve - Ora news

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta do të zhvillojë një vizitë në Kosovë me ftesë të homologut kosovar Hashim Thaçi, raportojnë mediat në Kosovë. Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta,...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vjen për vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçin, kryeministrin...

Presidenti Meta Viziton Kosovën

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin Meta, me pritje ceremoniale në Sheshin “Ibrahim...

Thaçi e Meta presion BE-së: Nënshtetësi shqiptare për gjithë kosovarët

para 12 muajve - Respublica

Vizita e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në këtë të mërkurë në Kosovë kulmoi me deklaratën e homologut Hashim Thaçi se ka kërkuar nga kreu i shtetit shqiptar t’u japë nënshtetësi shqiptare të gjithë...

Thaçi kërkon nga Shqipëria nënshtesi për qytetarët e Kosovës

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta që t’u lëshohen nënshtetësi shqiptare qytetarëve të Kosovës për t`iu shmangur izolimit, që sipas tij, e ka vënë Bashkimi...

Thaçi falënderon Metën për kontributin që ka dhënë për Kosovën

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i e vendit, Hashim Thaçi ka pritur sot në zyrën e tij homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta me ç’rast e ka falënderuar  për kontributin e vazhdueshëm që ka dhënë për Kosovën në  çdo rrugëtim...

Sot, Ilir Meta takohet me liderët e Kosovës

para 12 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi , me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta . Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut, Hashim Thaçi. Sipas zyrës së presidentit, Meta do të zhvillojë takim...

Hashim Thaçi gjen një zgjidhje se si të lëvizin kosovarët pa viza

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim presidentin shqiptar, Ilir Metën ku biseduan më marrëdhëniet nddërmjet dy shteteve. Thaçi tha se Shqipëria e ka ndihmuar Kosovën dhe po vazhdon...

Ilir Meta flet për demarkacionin dhe çfarë duhet të bëjë Kosova

para 12 muajve - Sovrani

Ilir Meta, President i Republikës së Shqipërisë, sot po viziton Kosovën, vizitë zyrtare ku gjendet për momentin në një takim me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi. Në konferencën për gazetarë Ilir...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vjen për vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin, kryeministrin...

Meta sot në Kosovë, i ftuar nga Hashim Thaçi

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - OraInfo

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vjen për vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin, kryeministrin...

Meta: Do të angazhohem për forcimin e pavarësisë së Kosovës

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se do të vazhdoj të angazhohet për forcimin e pavarësisë së Kosovës. Këtë deklaratë Meta e bëri pas takimit që pati me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në...

Thaçi-Meta: ja katër pikat që merren vesh presidentët (Dokument)

para 12 muajve - Te Sheshi

Presidenti Thaçi dhe homologu i tij shqiptar Ilir Meta, kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet. Dy presidentët përmes një deklarate...

Thaçi e Meta “kërcënojnë” Evropën, viza për kosovarët ose shtetësi për të gjithë shqiptarët

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Tetor – Presidentët Hashim Thaçi e Ilri Meta janë patjaur që nëse nuk liberalizohen vizat për kosovarët atëherë  të gjithë qytetarët e Kosovës do të marrin nënshtetesinë e Shqipërisë. Kjo...

Meta: Demarkacioni i rëndësishëm për liberalizimin e vizave

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë Ilir meta i cili po qëndron në Kosovë ka thënë se përfundimi i demarkacionit me Malin e zi është i rëndësishëm për liberalizimin e vizave, shkruan Gazeta Monitor Meta tha se ky...

Presidenti Meta Viziton Kosovën

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të ketë pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar...

Meta dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar me Urdhrin e Pavarësisë nga presidenti I Kosovës Hashim Thaçi. Meta është pritur me ceremoni shtetërore ndërsa tani është duke mbajtur një konferencë për...

Thaçi: Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë...

Thaçi: Shqipëria tu jap qytetarëve të Kosovës nënshtetësinë e saj për lëvizje të lirë

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta që vendi i tij tu jap qytetarëve të Kosovës nënshtetësinë e saj në mënyrë që këta të fundit të mund të lëvizin...

Meta dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 12 muajve - KosovaPress

Meta është pritur me ceremoni shtetërore ndërsa tani është anë duke mbajtur një konferencë për media bashkë me presidentin Thaçi. Meta gjatë ditës do të takohet edhe me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj./KosovaPress/...

Ilir Meta vizitë zyrtare në Kosovën

para 12 muajve - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta,...

Meta nderohet me çmimin e ‘Pavarësisë’

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar me çmimin ‘nderi i pavarësisë’. Me këtë rast Presidenti Meta tha se ndihet i nderur me këtë çmim. Meta theksoi se dy shtet do të angazhohen në zbatimin e...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - 24 ore

Pre sidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Ilir Meta nderohet nga Thaçi me medaljen “Urdhëri i Pavarësisë”

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nderuar me medaljen “Urdhëri i pavarësisë” homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta gjatë vizitës së tij të parë shtetërore në Kosovës si president, shkruan arbresh.info....

Presidentin i Shqipërisë, Ilir Meta vizitë zyrtare në Kosovën

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta,...

VIDEO/ Presidenti Ilir Meta pritet me ceremoni të lartë shtetërore në Kosovë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka filluar vizitën zyrtare në Republikën e Kosovës. Ai është pritur me nderimet me të larta shtetërore nga presidenti Hashim Thaçi. Dy presidentët Thaçi...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - RTV 21

Timo Soini, do të takojë krerët e shtetit Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vie për vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë Presidentin e Republikës...

Thaçi e Meta merren vesh për katër pika të rëndësishme për Kosovën

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi me homologun shqiptar Ilir Meta, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet,...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - Indeks online

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vjen për vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçin, kryeministrin...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës….. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë...

Meta nis vizitën zyrtare në Kosovë, pritet nga Thaçi

para 12 muajve - 24 ore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Ministrja Hoxha pret në takim ministrin e Jashtëm finlandez Timo Soini

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ministrja e Integrimeve, Dhuarta Hoxha, ka pritur në takim ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Pas takimit nuk ka pasur deklarime për media. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini është takuar ...

Meta viziton Kosovën

para 12 muajve - RTV 21

Thaçi e Meta do të kenë konferencë për media Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - 10minuta

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës….. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore...

Ja si u prit Ilir Meta gjatë vizitës në Kosovë

para 12 muajve - AlbPress

Presidenti Ilir Meta ka nisur takimet zyrtare në Prishtinë, në kuadër të një vizite që po zhvillon në Kosovë, e para në funksionin e kreut të shtetit të Shqipërisë. Meta është pritur në një ceremoni zyrtare...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta viziton Kosovën

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta,...

Presidenti Meta Viziton Kosovën

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin Meta, me pritje ceremoniale në Sheshin “Ibrahim...

Meta dhe  Thaçi me deklaratë të përbashkët politike

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta gjatë takimit kokë më kokë me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, janë pajtuar për një deklaratë të përbashkët politike. Në deklaratën e siguruar nga arbresh,info ata...

Dy presidentët Meta dhe Thaçi nxjerrin deklaratë të përbashkët (Dokument)

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Në takim e parë si president i Shqipërisë Ilir Meta dhe presidenti Hashim Thaçi kanë nxjerrë një deklaratë të përbashkët. Të dy presidentët janë dakorduar që  mbështesin ripërtëritjen e përpjekjeve e qeverive...

Ja si u prit Ilir Meta gjatë vizitës në Kosovë

para 12 muajve - Te Sheshi

Presidenti Ilir Meta ka nisur takimet zyrtare në Prishtinë, në kuadër të një vizite që po zhvillon në Kosovë, e para në funksionin e kreut të shtetit të Shqipërisë. Meta është pritur në një ceremoni zyrtare...

Presidenti shqiptar pritet me ceremoni shtetërore në Kosovë

para 12 muajve - Albinfo

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi, shkruan albinfo.ch. Presidenti shqiptar është...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vjen për vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçin, kryeministrin...

Thaçi: Kosova sot është faktor stabiliteti dhe paqeje në rajon e më gjerë

para 12 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Konferenca e presidenteve Thaçi dhe Meta (Drejtpërdrejt)

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti Shqipërisë, Ilir Meta po mbajnë konferencë për media. Presidenti Meta dhe delegacioni i tij po qëndrojnë në Kosovë, me ftesë të Presidentit Thaçi. Ata...

Presidentët Thaçi e Meta me deklaratë të përbashkët (Dokumnet)

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Tetor – Presidentët Hashim Thaçi e Ilir Meta pas takimit kanë dalë me një deklaratë të përbashkët në të cilën thuhet se ata ranë dakord që rë mbështesin ripërtrirjen e përpjekjevë të qeverive...

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 12 muajve - AlbPortali

???????????????????????????????????? Loading... Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. FSK-ja ka bërë gati gardën ne pritje te presidentit te Shqipërisë...

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Hashim Thaçi

para 12 muajve - Periskopi

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi. Ceremonia po zhvillohet në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral....

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 12 muajve - Fakti Ditor

???????????????????????????????????? Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

Presidenti Thaçi priti homologun e tij nga Shqipëria Ilir Meta

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka arritur për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Presidenti Meta është pritur nga nikoqiri i tij, Hashim Thaçi në sheshin “Ibrahim Rugova”,...

Kosova është e përcaktuar për të ardhmen e vet euro-atlantike

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 12 muajve - KosovaPress

Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa praninë e mediave, ndërsa pas takimit bibileateral pritet që të dalin në një konferencë...

Presidenti Meta në takim kokë më kokë me Presidentin Thaçi

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po  zhvillon takim kokë më kokë me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, më pas do të kryesojë bisedimet dypalëshe mes delegacioneve respektive zyrtare, shkruan arbresh.info....

Pritje me ceremoni shtetërore për presidentin Ilir Meta

para 12 muajve - Bota Press

Boapress, 11 Tetor -Për të nderuar presidentin e Shqipërisë Iliri Meta është rreshtuar Garda e Nderit e Republikës së Kosovës. Presidenti i vendit Hashim  Thaçi bashkë me presidententin Ilir Meta parakaluan...

Thaçi pret në takim ministrin Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet dy shteteve.

Ilir Meta pritet me ceremoni shtetërore nga presidenti Thaçi

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur me ceremoni shtetërore presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë shtetërore në Kosovë si President, shkruan arbresh.info....

Axhenda/ Presidenti Meta vizitë zyrtare në Kosovë, takim me krerët e shtetit

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës, me ftesë të homologut të Tij, Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më...

Thaçi pret në vizitë shtetërore homologun nga Shqipëria, Ilir Meta (LIVE)

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në vizitë shtetërore presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht do të ketë pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më...

Gati ceremonia e pritjes së presidentit shqiptar Ilir Meta

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta me ftes të presidentit Hashim Thaçi, do të qëndroj sot në Kosovë, shkruan Gazeta Monitor. Ndaj kësaj vizite është organizuar ceremoni shtetëror. Pas pak pritet të vij...

Presidenti Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, Timo Soini

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 12 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi ka vlerësuar lartë mbështetjen që Finlanda i ka dhënë Kosovës dhe kërkoi që të thellohet bashkëpunimi. “Jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën. Të shikojmë mundësitë...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Pritja shtetërore për presidentin e Shqipërisë(Drejtpërdrejt)

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është duke qëndruar në Kosovë në një vizitë dy ditore. Meta do të pritet me ceremoni shtetërore ku më pas do të ketë një takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Meta...

Thaçi pret në takim shefin e diplomacisë finlandeze, Timo Soini (LIVE)

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Arbresh.info ju sjell LIVE pamje nga takimi Thaçi – Soini./arbresh.info/

Meta vizitë zyrtare në Kosovë, takim me krerët më të lartë të shtetit

para 12 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nis sot një vizitë dyditore në Kosovë me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaci. Meta pas takimit me Thacin, do të kryesojë bisedimet dypalëshe mes delegacioneve respektive...

Pritja e Presidentit Meta, FSK gati

para 12 muajve - KosovaPress

Presidenti Meta po qëndron në Kosovë me ftesë të Presidentit Hashim Thaçi. Pas takimit bilateral, të dy presidentët do t’i drejtohen mediave./KosovaPress/ ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim....

Presidenti Meta Viziton Kosovën

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të ketë pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar...

Apostolova thërret në takim Haradinajn

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovës Në këtë takim të mbajtur në ndërtesën...

Shefja e BE-së flet për angazhimet e Qeverisë për luftimin e krimit dhe korrupsionit

para 12 muajve - Insajderi

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovës. Në këtë takim të mbajtur në ndërtesën...

Kryeministri Haradinaj pret në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta

para 12 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pret sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç bënë të ditur zyra për informim e kryeministrisë, nuk është paraparë të ketë ndonjë deklaratë...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vjen për vizitë dyditëshe në Kosovë. _____________________________________________________________________________________________ MARKETING

Presidenti Meta nis një vizitë shtetërore në Kosovë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të Tij, Hashim Thaci. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë...

Presidentin i Shqipërisë, Ilir Meta vizitë zyrtare në Kosovën

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta,...

Presidenti Meta Viziton Kosovën

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të ketë pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar...

Ilir Meta, vizitë zyrtare në Kosovë

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të ketë pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar...

Presidenti Meta Viziton Kosovën

para 12 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin Meta, me pritje ceremoniale në Sheshin “Ibrahim...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - Gazeta e re

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vie pwr vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçin, kryeministrin...

Presidentin i Shqipërisë, Ilir Meta viziton Kosovën

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta,...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, sot vjen për vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçin, kryeministrin...

Ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës viziton Kosovën

para 12 muajve - KosovaPress

Gjatë vizitës në Kosovë, Soini do ta takojë Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçin, kryeministrin Ramush Haradinajn, ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollin dhe të tjerë. “Temë e diskutimeve...

Presidenti Meta Viziton Kosovën

para 12 muajve - KosovaPress

Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin Meta, me pritje ceremoniale në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral, ndërkaq në fund të takimit presidentët Thaçi e Meta,...

Pacolli vlerëson marrëdhëniet miqësore dhe rolin finlandez në shtet-ndërtim

para 12 muajve - Lajmi.net

Pacolli mirëpriti homologun e tij nga Finlanda Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, së bashku me një delegacion të Ministrisë së Punëve të Jashtme i kanë shprehur mirëseardhje Ministrit...

Pacolli vlerëson marrëdhëniet miqësore dhe rolin finlandez në shtet-ndërtim

para 12 muajve - Indeks online

Kryediplomati i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, së bashku me një delegacion të Ministrisë së Punëve të Jashtme i kanë shprehur mirëseardhje Ministrit të Jashtëm të Finlandës, Timo Soini dhe delegacionit...

Pacolli vlerëson marrëdhëniet miqësore dhe rolin finlandez në shtet-ndërtim

para 12 muajve - RTV 21

Pacolli mirëpriti homologun e tij nga Finlanda Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, së bashku me një delegacion të Ministrisë së Punëve të Jashtme i kanë shprehur mirëseardhje Ministrit...

Vllasi: Haradinaj e di që Demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka një vizion

para 12 muajve - GazetaBlic

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj. Avokati Azem Vllasi ka thënë se kryeministri...

Vllasi: Haradinaj e di që Demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka një vizion

para 12 muajve - Gazeta Express

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj. Avokati Azem Vllasi ka thënë se kryeministri...

Pacolli vlerëson marrëdhëniet miqësore dhe rolin finlandez në shtet-ndërtim

para 12 muajve - Sovrani

Pacolli mirëpriti homologun e tij nga Finlanda Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, së bashku me një delegacion të Ministrisë së Punëve të Jashtme i kanë shprehur mirëseardhje Ministrit...

Vllasi: Haradinaj e di që Demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka …

para 12 muajve - Bota Press

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj. Avokati Azem Vllasi ka thënë se kryeministri...

Vllasi: Haradinaj e di që Demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka një vizion

para 12 muajve - Sovrani

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj. Avokati Azem Vllasi ka thënë se kryeministri...

Vllasi: Haradinaj e di që Demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka një vizion

para 12 muajve - Gazeta Liria

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj. Avokati Azem Vllasi ka thënë se kryeministri...

Pacolli kërkon nga Holanda mbështetje për proceset euro-atlantike

para 12 muajve - KosovaPress

Siç njofton Ministria e Jashtme, nevoja për vazhdimin e përkrahjes së Kosovës për anëtarësim në Organizata Ndërkombëtare nga shteti finlandez, thellimi i bashkëpunimit në fushën e edukimit, si mbështetja...

Vllasi: Haradinaj e di që Demarkacioni është kusht për viza, por ai e ka një vizion

para 12 muajve - Insajderi

Analistët në vend po e shohin çështje problematike demarkacionin me Malin e Zi, të cilët po konstatojnë se kjo mund të jetë “fatale” për Qeverinë Haradinaj. Avokati Azem Vllasi ka thënë se kryeministri...

Shmangia e shikimit, rrit dhembjet

para 12 muajve - Gazeta Liria

Shmangia e shikimit e shikimit nga një ngjarje e dhimbshme, rrit pasigurinë nervore në tru, duke bërë që perceptimi i dhembjes të jetë më i fortë. ___________________________________________________________________________________...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK