http://kariera.mk

Rama: PD i është rikthyer çadrës

para 11 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama tha se Partia Demokratike i është rikthyer axhendës së para zgjedhjeve, kohës kur protestonte në çadër. “E përdorin lirinë për t’u ankuar për mungesën e saj, në vend që ta përdorin...

Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u...

Flamur Noka: Përjashtimi im, turp i këtij Parlamenti. Kërkova të drejtën time, e teprova kur…

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është paraqitur pasditen e sotme në mbledhjen e Byrosë Parlamentare në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, ku ka paraqitur pretendimet e tij për qëndrimin...

“Të lutem, hë zemër”, batutat e Ramës me gazetaren për “motrën” LSI

para 11 muajve - BalkanWeb

I madh ka qenë interesimi i gazetarëve për të dëgjuar fjalën e kryeministrit Edi Rama, nëse e kishte fyer apo jo ish-kryeministrin Berisha. Por siç e nisi me batutat për ERTV-në, ashtu edhe e mbylli me...

Noka: Ruçi qëndrim harbut, i amniston Ramës fjalorin e rrugës

para 11 muajve - Ora news

Deputeti, Flamur Noka, nuk priti të merrte vendimin e Byrosë së Kuvendit por la mbledhjen pasi i bëri të ditur qëndrimin etij. Duke folur për gazetarët, Noka tha se është turp për një parlament të përjashtojë...

LAJM I FUNDIT/ Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u...

Pezullimi i Nokës mblodh Byronë Parlamentare, Noka: Është turp i madh

para 11 muajve - Albeu

Prezenca e Flamur Nokës në sallë pavarësisht pezullimit që i bëri kryeparlamentari Ruci, ka sjellë mbledhjen e Byrosë Parlamentare. Ndërkohë deputeti Noka ka folur jashtë Kryesisë së Kuvendit . “Është...

Basha pas seancës parlamentare

para 11 muajve - ABC News

Ndërsa kreu i PD Lulzim Basha, deklaroi sërish për gazetarët se opozita nuk do ta lejojë këtë maxhorancë t’i mbyllë gojën në parlament.

Seanca e pasdites në Kuvend vetëm 5 minuta

para 11 muajve - ABC News

Seanca parlamentare, e cila rifilloi pasdite në orën 17:00, zgjati vetëm disa minuta. Kryetari i kuvendit Gramoz Ruçi, informoi deputetët se nuk e kishte marrë në konsideratë kërkesën e paraqitur nga 3...

Rama: Fola nëpër dhëmbë për Berishën

para 11 muajve - ABC News

Duke folur për gazetarët jashtë parlamentit, pas kësaj seance, kryeministri Rama pranoi se kishte thënë nëpër dhëmbë fjalën e pretenduar nga opozita për kryeministrin Berisha, por aspak në kontekst ofendues.

Flamur Noka: Përjashtimi im, turp i këtij Parlamenti

para 11 muajve - Sot News

Pas kërkesës së PS-së për përjashtimin nga Kuvendi të deputetit të PD-së Flamur Noka nga ana e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, pasditen e sotme është mbledhur Byroja Pralamenatre në ambientet e Kryesisë...

Mblidhet Byroja për të marrë vendimin, Noka: Është turp të përjashtohesh për…

para 11 muajve - Mapo

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

Flamur Noka sfidon Ruçin, kryeparlamentari ndërpret seancën

para 11 muajve - Top Channel

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu për herë të dytë seancën e kësaj të enjteje dhe thërriti mbledhjen e Kuvendit paraditen e së premtes. Ai argumentoi këtë vendim të marrë, pasi sipas rregullores...

Basha: Rama s’lejon debat. Noka: Atentat demokracisë

para 11 muajve - Top Channel

Lulzim Basha dhe Flamur Noka ishin në një zë jashtë sallë së Kuvendit pas ndërprerjes së seancës nga Gramoz Ruçi. Si kryetari i PD-së, ashtu edhe deputeti i përjashtuar nga seanca e së enjtes, akuzuan...

Mblidhet Byroja Parlamentare për pezullimin e Flamur Nokës nga Kuvendi

para 11 muajve - Albeu

Prezenca e Flamur Nokës në sallë pavarësisht pezullimit që i bëri kryeparlamentari Ruci, ka sjellë mbledhjen e Byrosë Parlamentare . Ashtu siç u njoftua edhe gjatë seancës, mbledhja e Byrosë Parlamentare...

Mblidhet Byroja për të marrë vendimin për deputetin e PD-së, Flamur Noka

para 11 muajve - Opinion

Është mbledhur Byroja Parlamentare, pak minuta më parë, për të marrë vendimin për deputetin e PD-së, Flamur Noka, pas ndërprerjes së seancës plenare, si rezultat i pranisë së tij në sallë, pasi ishte pezulluar...

Noka flet pas mbledhjes së Byrosë: U përjashtova pse kërkova fjalën

para 11 muajve - Shqiptarja

Deputeti i PD, Flamur Noka ka folur pas mbledhjes së Byrosë së Kuvendit, për përjashtimin e tij nga punimet e seancës. Noka tha se duhej të ishte përjashtuar kryeministri Edi Rama pasi iu drejtua me fjalor...

Mblidhet Byroja e Kuvendit, Noka: S’do pranojmë që parlamenti të drejtohet në mënyrë banditeske

para 11 muajve - Gazeta Express

Rreth orës 19:00 u mblodh Byroja e Kuvendit, ndërsa deputeti i PD-së, Flamur Noka u largua para se të jepej vendimi për përjashtimin apo jo të tij. Në një komunikim me mediat Noka u shpreh se kërkojnë...

Noka: Nga Parlamenti duhet të përjashtohej Rama me fjalorin e tij vulgar

para 11 muajve - Syri

Deputeti demokrat Flamur Noka tha se nga Parlamenti dihet të përjashtohej kryeministri Edi Rama, që përdori fjalor rruge në sallën e Parlamentit dhe jo ai. Noka tha se Rama përdori një fjalor vulgar. Lajm...

Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 11 muajve - Mapo

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

PS kërkoi përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 11 muajve - Sot News

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

Kërkesa për përjashtimin e Nokës, nis mbledhja e Byrosë Parlamentare

para 11 muajve - Syri

Ka nisur mbledhja e Byrosë Parlamentare, ku do të shqyrtohet kërkesa e PS-së për përjashtimin e deputetit demokrat Flamur Noka me 10 ditë nga aktivitet parlamentare. Mbledhja po zhvillohet me dyer të mbyllura...

Mblidhet byroja e parlamentit, shqyrtohet kërkesa e Ruçit

para 11 muajve - Vizion Plus

Ne keto moment është mbledhur byroja e parlamentit per te shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste per te përjashtuar 10 dite demokratin Flamur Noka nga parlamenti. Deputetet e PS kërkuan përjashtimin e...

Habit Rama, quan “motër” LSI-në teksa i jepte një mesazh PD-së

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Duke folur për mediat pas mbylljes...

Ruçi mbyll derën e Kuvendit, Noka: Ministri i Sigurimit po i bën atentat demokracisë

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në dalje të Parlamentit, pas mbylljes së punëve...

Noka pas përjashtimit nga Kuvendi: Ministri i Sigurimit kërkon t’i mbyllë gojën opozitës

para 11 muajve - Sot News

Pas mbylljes së senacës plenare e cila u rihap pasditen e sotme deputeti demokrat Flamur Noka ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Noka...

Rama: PD të zbatojë rregulloren, bashkë me motrën tonë të përbashkët LSI

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Duke folur për mediat pas mbylljes...

Rama: Opozita është pa program, pa skuadër dhe pa kokë

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka quajtur opozitën në Shqipëri, si të pa program dhe një opozitë pa skuadër, njofton Klan Kosova. Rama, pas seancës parlamentare, duke folur para gazetarëve, deklaroi...

Quajti Berishën ?të rrjedhur?, Rama: Nëpër dhëmbë e thashë

para 11 muajve - Albeu

Pak pasi Ruci e hodhi poshtë kërkesën për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Parlamenti , edhe kryministri ka thënë fjalën e tij. Ai i quan si qesharake kërkesat e opozitës dhe se Parlamenti do të funksionojë...

Mbyllja e seancës Parlamentare, Rama: Koha kur Kuvendi ishte “mejhane” ka mbaruan, opozita është pa vizon, pa program, pa skuadër

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama i kërkoi deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Në një deklaratë për media pas mbylljes së...

U përjashtua nga Kuvendi, Noka:  Po i bëhet atentat demokracisë

para 11 muajve - Shqiptarja

Pas ndërprerjes së seancës dhe shtyrjes së punimeve të Kuvendit për nesër, deputeti i PD, Flamur Noka tha jashtë dyerve të Parlamentit se maxhoranca po i bën atentat demokracisë. “ Ato që kam pasur komente...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët “Ky ka rrjedhur”. Vetë kryeministri i vendit...

Noka pas mbylljes së seancës në Kuvend: Ministri i Sigurimit kërkon t’i mbyllë gojën opozitës

para 11 muajve - Sot News

Pas mbylljes së senacës plenare e cila u rihap pasditen e sotme deputeti demokrat Flamur Noka ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Noka...

Noka: Në Kuvend po i bëhet atentat demokracisë, ministri i Sigurimit do t’i mbyllë gojën opozitës

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në dalje të Parlamentit, pas mbylljes së punëve...

A e ofendove Berishën? Rama-gazetares: A zemra, a motër…

para 11 muajve - Koha Jone

Edhe kjo e enjte nuk kaloi pa tension në sallën e vogël të kuvendit. Kryeministri Edi Rama në prononcimin e tij për mediat, as e mohoi dhe as e pohoi sharjen ndaj ish-kryeministrin Berisha, por u mjaftua...

Flamur Noka sfidon Ruçin, kryeparlamentari ndërpret seancën

para 11 muajve - Opinion

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu për herë të dytë seancën e kësaj të enjteje dhe thërriti mbledhjen e Kuvendit paraditen e së premtes. Ai argumentoi këtë vendim të marrë, pasi sipas rregullores...

Flamur Noka bën rezistencë, Ruçi nuk fal. Ja çfarë vendosi në Kuvend

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryeparlamentari Gramoz Ruçi tregohet i rreptë kur vjen puna tek rregullorja. Pasi shtyu disa herë seancën, ai e mbylli për sot Kuvendin, për ta zhvendosur ditën e nesërme, pasi deputeti Flamur...

Rama: PD të zbatojë rregulloren, bashkë me motrën tonë të përbashkët LSI

para 11 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren e Kuvendit, dhe mos tentojnë ta kthejnë debatin në Parlament në një “mejhane”. Duke folur për mediat pas mbylljes së...

Shau Berishën? Rama: Në ka dalë nëpër dhëmbë s’mund të mbyllet seanca

para 11 muajve - Ora news

Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët nëse e kishte sharë ish-paraardhësin e tij, Sali Berisha, çështje e cila u bë shkak që dy partitë e mëdha opozitare, PD dhe LSI, kërkuan përjashtimin e tij nga...

Lufta për të përjashtuar Ramën, Ruçi tregon vendimin

para 11 muajve - Indeks online

Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit....

Rama e quan motër LSI: Kuvendi nuk mund të jetë më mejhane

para 11 muajve - Opinion

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas seancës plenare, i pyetur nga gazetarët jashtë selisë së Kuvendit, është shprehur se opozita duhet të mësohet se Kuvendi funksionon në bazë të rregullores për të...

Shtyrja e seancës, Basha: Rama ankth të përballet me të vërtetën

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama se s’pranon debatin pasi ka ankth nga e vërteta. Basha foli për mediat jashtë dyerve të Kuvendit, pas shtyrjes së seancës për ditën e nesërme....

Basha: Duan t’i mbyllin gojën opozitës. Rama: Kuvendi nuk mund të jetë më mejhane

para 11 muajve - NOA

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas shtyrjes për herë të dytë të seancës plenare nga Gramoz Ruçi, ka thënë para mediave, se Rama ka frikë të përballet me të vërtetat dhe faktet e opozitës. Ai...

Rama thirrje opozitës: Zbatoni rregulloren, mos e ktheni Parlamentin në mejhane

para 11 muajve - Sot News

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dalë para mediave pas mbylljes së seancës plenare dhe rezistencës së deputetit Flamur Noka për të dalë nga Kuvendi. Rama i ka kërkuar deputetëve të opozitës që të zbatojnë rregulloren...

Gazetarja e pyet për marrëdhëniet me LSI-në, Rama: Hë zemër, hë motër ...

para 11 muajve - Syri

Ndërsa ishte duke folur jashtë sallës së kuvendit, kryeministri Edi Rama e ka quajtur LSI-në ‘motër’, çka ka sjellë menjëherë edhe pyetjet e gazetarëve të pranishëm. Gazetarja e pyet Ramën, se kur LSI...

Rama batuta ne gazetarët: LSI motra jonë edhe e PS edhe e PD

para 11 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama, jashtë sallës së Kuvendit, ka sulmuar sërish opozitën, duke quajtur atë përgjegjëse për pezullimin e seancës plenare. Ndërkohë që ka kërcënuar se edhe nëse nuk do PD apo ‘motra’...

Rama batuta ne gazetarët: LSI motra jonë edhe e PS edhe e PD

para 11 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama, jashtë sallës së Kuvendit, ka sulmuar sërish opozitën, duke quajtur atë përgjegjëse për pezullimin e seancës plenare. Ndërkohë që ka kërcënuar se edhe nëse nuk do PD apo ‘motra’...

Rama: Parlamenti do funksionojë, do apo s’do PD me motrën tonë të përbashkët LSI

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Pas Lulzim Bashës, edhe Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur gjithashtu të reagojë për mediat pas tensioneve të sotme në Kuvend që e detyruar kryeparlamentarin Gramoz Ruçi të ndërpriste seancën për të shtyrë...

A e ofendoi Rama- Sali Berishën, kryeministri "habit" me përgjigjen

para 11 muajve - Gazeta Express

Në lidhje me zhvillimet e sotme në sallën plenare foli edhe kryeministri Edi Raman. Në një prononcim për mediat Rama u shpreh se ka marrë fund koha kur opozita fliste në parlament sa herë që dëshironte...

Rama e pranon edhe ‘live’ që e ka ofenduar ish-kryeministrin Sali Berisha

para 11 muajve - Syri

Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët: “Ky ka rrjedhur”. Në një reagim për gazetarët jashtë...

Kryeministri e pranon se ka fyer Berishën ‘nëpër dhëmbë’

para 11 muajve - Opinion

“Opozita duhet të mësohet se Kuvendi funksionon në bazë të rregullores për të cilën jemi dakordësuar dhe e kemi miratuar bashkë”. Kështu deklaroi kryeministri Rama pas ndërprerjes së seancës. Rama ironizoi...

Përsëri përplasje në Kuvendin e Shqipërisë, PD-ja bllokn foltoren

para 11 muajve - Alsat-M

Sërish tension në Kuvend e Shqipërisë. Ashtu si seanca e kaluar, deputetët e partisë Demokratike bllokuan foltoren e Kuvendit, paraditen e sotme duke akuzuar dhe debatuar me kryetarin e Kuvendit Gramoz...

Socialistët: Noka të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

para 11 muajve - Top Channel

Teksa opozita kërkoi nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi përjashtimin e kryeminsitrit Edi Rama nga seanca e sotme, një grup deputetësh socialistë i kërkojnë këtij të fundit mbledhjen e Byrosë për deputetin...

Basha: Rama, lidhje me krimin. Ruçi i mbyll gojën opozitës

para 11 muajve - Top Channel

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryetarin e Kuvendit se me urdhër të kryeministrit po i mbyll gojën opozitës, e cila sipas tij është gati të tregojë lidhjet e kreut të qeverisë me krimin....

Lufta për të përjashtuar Ramën, Ruçi tregon vendimin

para 11 muajve - Albeu

Pas debateve tw shumta sot nw kuvend , gjwrat pwrfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit....

Basha: Përplasja me këtë qeveri është e pashmangshme

para 11 muajve - Koha Jone

Menjëherë pas pezullimit të seancës plenare që rifilloi në orën 17:00, ka folur kreu i opozitës, Lulzim Basha. Lidhur me përjashtimin e deputetit të PD-së Flamur Noka, nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi,...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 11 muajve - Koha Jone

Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët “Ky ka rrjedhur”. Vetë kryeministri i vendit pranon...

Rama e quan motër LSI: Kuvendi nuk mund të jetë më mejhane

para 11 muajve - Ora news

“Opozita duhet të mësohet se Kuvendi funksionon në bazë të rregullores për të cilën jemi dakordësuar dhe e kemi miratuar bashkë”. Kështu deklaroi kryeministri Rama pas ndërprerjes së seancës. Rama ironizoi...

Rrëzohet kërkesa e PD për përjashtimin e Ramës. Basha: Fundi i parlamentit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i gjendur në kushtet kur edhe pas rifillimit të seancës plenare në orën 17:00, deputeti demokrat i përjashtuar, Flamur Noka nuk ishte larguar nga salla, vendosi që ta...

Basha: Rama ka frikë të përballet në debat, duan t'i mbyllin gojën opozitës

para 11 muajve - NOA

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas shtyrjes për herë të dytë të seancës plenare nga Gramoz Ruçi, ka thënë para mediave, se Rama ka frikë të përballet me të vërtetat dhe faktet e opozitës. Sipas...

Basha: T’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit. Po prodhohet kriza më e rrezikshme në 27 vite

para 11 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas shtyrjes së seancës plenare për herë të dytë, tha para gazetarëve se t’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit, kryeministri Edi Rama ka dy javë...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 11 muajve - Syri

Të gjitha tensionet në seancën e sotme u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët: “Ky ka rrjedhur”. Në një reagim për gazetarët jashtë...

Noka: Në Kuvend po i bëhet atentat demokracisë, ministri i Sigurimit do t’i mbyllë gojën opozitës

para 11 muajve - Koha Jone

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në dalje të Parlamentit, pas mbylljes së punëve të Kuvendit,...

A e fyeu Berishën? Përgjigjet Rama: Nëpër dhëmbë...

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ka dhënë përgjigje nëse e ka fyer apo jo Sali Berishën gjatë seancës së Kuvendit. Rama u pyet nga gazetarja e Report Tv Esiona Konomi dhe përgjigja e tij ishte e shkurtër dhe e prerë:...

Basha: Rama dhe masha e tij Ruçi i mbyllin gojën opozitës

para 11 muajve - Ora news

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi nga pjesa e jashtme e selisë së Parlamentit kryetarin e Kuvendit Ruçi se prej dy javësh bllokon debatin parlamentar që sipas tij synon t’i mbyllë gojën opozitës....

Flamur Noka s'del nga salla e Kuvendit, Ruçi shtyn seancën për nesër

para 11 muajve - Sot News

Ashtu sikurse u njoftua edhe më herët, seanca plenare në Kuvend filloi sërish në orën 17:00, por edhe këtë herë pa rrezultat pasi deputeti i PD Flamur Noka mbajti sërish qëndrim duke mos u larguar nga...

"Atentat në Kuvend", Basha zbulon frikën e Edi Ramës

para 11 muajve - Gazeta Express

E ka quajtur atentat ndaj demokracisë Flamur Noka mbylljen e seancës parlamentare nga Gramoz Ruçi dhe shtyrjen e saj për mëngjesin e së premtes. Seanca e nisur në 17.00 të kësaj pasditeje u shty pasi deputeti...

Kadiu: Komunizmi i Ruçit shfaqet edhe gjatë seancës

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu reagoi në lidhje me ngjarjet gjatë seancës së sotme plenare. Ajo e konsideron një lloj komunizmi faktin që kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi reagon me dy standarde...

Noka bën rezistencë për të dalë nga Kuvendi, Ruçi zhvendos seancën për nesër

para 11 muajve - NOA

Ka rinisur rreth orës 17:00 seanca plenare e Kuvendit ashtu siç ishte paralajmëruar më herët nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçit. Seanca plenare e thirrur pasditen e sotme pas ndërprerjes në mesditë ka zgjatur...

Reagon Noka: Ajo që teprova sot ishte se…

para 11 muajve - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ishte pasdite në Kryesinë e Kuvendit ku paraqiti pretendimet e tij lidhur me deklaratat në parlament që i kushtuan përjashtimin. Noka deklaroi para Byrosë se...

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

para 11 muajve - Gazeta Express

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur Noka. Edhe këtë të enjte, parlamenti...

Pezullohet seanca plenare

para 11 muajve - Syri

Seanca plenare e cila ishte parashikuar të rifillonte në orën 17:00, ka zgjatur vetëm pak minuta, pasi deputeti i PD-së, Flamur Noka, nuk ka pranuar që të dalë nga salla. Ka qenë kryetari i Kuvendit Gramoz...

Pezullimi i parlamentit/ Basha: Rama ka frikë të përballet në debat. Po shkojmë në krizën më të rrezikshme të demokracisë

para 11 muajve - Syri

Kreu i opozitës Lulzim Basha, pas shtyrjes për herë të dytë të seancës plenare nga gramor R$uçi, ka thënë para mediave, se Rama ka frikë të përballet me të vërtetat dhe faktet e opozitës. Sipas Bashës,...

E Fundit/ Basha t’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit

para 11 muajve - Opinion

Basha t’i mbyllësh gojën opozitës është fundi i Parlamentit, ka dy javë që nuk lejon debat. Vijon…

Noka s'del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër

para 11 muajve - Shqiptarja

Është ndërprerë sërish seanca plenare, pasi u shoqërua me debate të forta. Deputeti Flamur Noka nuk pranoi të dalë nga salla, pas përjashtimit nga seanca, duke detyruar kryeparlamentarin Ruçi që të ndërpresë...

Flamur Noka shtyn punimet e Kuvendit. Rama nuk ndëshkohet

para 11 muajve - Koha Jone

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka shtyrë punimet e Kuvendit, pas shkeljes së rregullores nga deputeti Flamur Noka. Deputeti i PD nuk ka pranuar të dalë nga salla e Kuvendit edhe pas vendimit për përjashtim...

Parlament - Pezullohet seanca plenare

para 11 muajve - Syri

Seanca plenare e cila ishte parashikuar të rifillonte në orën 17:00, ka zgjatur vetëm pak minuta, pasi deputeti i PD-së, Flamur Noka, nuk ka pranuar që të dalë nga salla. Ka qenë kryetari i Kuvendit Gramoz...

Kërkesa për përjashtimin e Nokës, nis mbledhja e Byrosë Parlamentare

para 11 muajve - Tetova Sot

Ka nisur mbledhja e Byrosë Parlamentare, ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS-së për përjashtimin e deputetit demokrat Flamur Noka me 10 ditë nga aktivitet parlamentare. Mbledhja po zhvillohet...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 11 muajve - Klan Kosova

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

Deputetët e PD të ngujuar në Kuvend,ja kush iu është bashkuar

para 11 muajve - Shqiptarja

Deputetët e Partisë Demokratike janë ngujuar edhe këtë të enjte në sallën e Kuvendit, pas përplasjeve të ashpra gjatë seancës plenare. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, përjashtoi deputetin Flamur Noka nga...

Shau Berishën në Kuvend? Rama: Mund të më ketë dalë nëpër dhëmbë

para 11 muajve - Infokusi

Kryeministri Edi Rama foli për mediat jashtë Kuvendit pas seancës së pasdites në Kuvend, e cila nuk u arrit të zhvillohej për shkak të bllokimit nga ana e opozitës. Rama u pyet nga gazetarët nëse e kishte...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 11 muajve - Lajmi.net

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

A e ofendoi Rama- Sali Berishën, kryeministri “habit” me përgjigjen

para 11 muajve - Tetova Sot

Në lidhje me zhvillimet e sotme në sallën plenare foli edhe kryeministri Edi Raman. Në një prononcim për mediat Rama u shpreh se ka marrë fund koha kur opozita fliste në parlament sa herë që dëshironte...

Balla: Skenar i parapërgatitur, PD do të bllokojë Kuvendin

para 11 muajve - Indeks online

Edhe ditën e sotme ka pasur tensione në parlament, ku kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e PD-së Flamur Nokën. “ Tensionet në kuvend janë një skenar i parapërgatitur nga PD-ja...

Basha: Opozitës iu dhunua fjala në parlament

para 11 muajve - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot se opozitës iu dhunua e drejta e fjalës në parlament. Në një prononcim për mediat sot në mesditë, kryetari i PD-së, Basha, tha se mazhoranca ka...

Byroja e Kuvendit mblidhet për përjashtimin e deputetit të PD-së, Noka: turp, nuk pranojmë këtë mënyrë drejtimi…

para 11 muajve - AlbPress

Byroja e Kuvendit është mbledhur pasditen e së enjtes për të vendosur mbi kërkesën e Partisë Socialiste për përjashtimin për 10 ditë nga punimet e Parlamentit të deputetit demokrat, Flamur Noka. Ky i fundit...

Berisha: Rama më ofendoi. Kryeministri: PD, e lagu s’e lagu!

para 11 muajve - Top Channel

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës, Berisha ka akuzuar...

Bllokimi i seancës, Balla: Skenar i parapërgatitur

para 11 muajve - Top Channel

Pas këtij momenti ka reaguar kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili ka thënë se bëhet fjalë për një skenar të parapërgatitur nga opozita. “Ne po bëhemi dëshmitarë të një skenari të...

Gramoz Ruçi përjashton Flamur Nokën nga  parlamenti. Arsyeja?

para 11 muajve - Blitz

Deputeti i PD Flamur Noka është përjashtuar nga seanca e sotme në Kuvend. Ai ka protestuar duke shkuar në foltore për të marrë fjalën, por Ruçi i ka kërkuar të ulet pasi sipas tij ishte radha e Shezai...

VIDEO/ ‘Unë nuk fyej asnjëherë’. Ja faktet që Edi Rama gënjen për atë që thotë

para 11 muajve - Syri

Kuvendi i Shqipërisë u ndërpre sërish sot. Gramoz Ruçi duket se nuk do të ua japë fjalën deputetëve as kur kërkohet për procedurë, por më të rënda ishin fyerjet e Edi Ramës drejtuar ish-kryeministrit Sali...

Fyerje ndaj Berishës? Rama: Kam folur nëpër dhëmbë, Kuvendi nuk është më klub të dehurish

para 11 muajve - Java News

Kryeministri Rama ka folur në përfundim të seancës së pasdites duke iu përgjigjur pyetjes nëse e ka fyer Berishën. Rama tha se ka folur nëpër dhëmbë, duke theksuar se duhet të merren me aspektin serioz...

Kërkesa e PS për përjashtimin e Nokës nga Kuvendi, mblidhet Byroja Parlamentare

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Pas ndërprerjes së seancës plenare si rezultat i prezencës së deputetit demokrat Flamur Noka në sallë, pasi ishte pezulluar nga kryeparlamentari Ruçi, mbledhur Byroja Parlamentare. Ashtu siç u njoftua...

Noka nuk lëshon sallën e parlamentit, refuzohet kërkesa për përjashtimin e Ramës

para 11 muajve - Java News

Deputeti i PS, Erion Brace, duke debatuar me deputetet e PD, Roland Keta dhe Flamur Noka, gjate nje seance parlamentare, ku jane diskutuar nismat ligjore te propozuara nga opozita, amendamentet ne ligjin...

LSI bashkohet me PD-në kundër Ramës, ja çfarë do të kërkojnë në Kuvend

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 tetor - Deputetët e Partisë Demokratike kanë deklaruar se jo vetëm që nuk do të lënë sallën e Kuvendit, por kanë bërë tashmë gati edhe firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama, pas fyerjes...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 tetor - Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të...

Kryeministri Edi Rama në tuitter

para 11 muajve - ABC News

Kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale Tëitter dhe Facebook , një koment lidhur me situatën e nxehur në parlament. Pas përjashtimit të deputetit demokrat Flamur Noka dhe...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

'I rrjedhur'? Balla:PD të pastrohet! Ja si e komentoi Berisha

para 11 muajve - Shqiptarja

Seanca e sotme plenare u shoqërua me debate të forta mes opozitës dhe mazhorancës, duke u mbyllur me përjashtimin e deputetit demokrat, Flamur Noka. Gjithçka pretendohet të ketë nisur pas fyerjes që Rama...

Fyeu Berishën, PD: Të përjashtohet Rama. PS: Të dënohet Noka

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Kuvendi i Shqipërisë PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Sot do denonconim lidhjet personale të Ramës me krimin e organizuar

para 11 muajve - Opinion

Lideri demokrat Lulzim Basha ka komentuar atë ç’ka ndodhi sot në parlament, ku seanca u ndërpre pasi opozita bllokoi foltoren. Ai ju lut medias të raportojnë drejt ngjarjen e parlamentit pasi opozita po...

?Luftë? për firma, PS mbledh firmat për përjashtimin e Nokës

para 11 muajve - Albeu

Deputetët e PD dhe të PS kanë nisur “luftën” për firma. PD, LSI dhe PR kanë nisur firmosjen për të përjashtuar Ramën nga Kuvendi, ndërsa PS po mbledh firmat për përjashtimin po me kaq ditë të deputetit...

Basha: Rama u tremb se do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 11 muajve - Albeu

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, në lidhje me përjashtimin e demokratit Flamur Noka. “Opozita është e gatshme ta faktojë para qytetarëve lidhjen e tij personale...

PD e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës

para 11 muajve - Klan Kosova

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin...

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon Ruçin

para 11 muajve - ABC News

Kreu i selisë blu, Lulzim Basha, ka ndaluar përpara gazetarëve jahtë ambienteve të parlamentit për të denoncuar shkeljen e rregullores nga kreu i kuvendit Gramoz Ruçi. Sipas Bashës kjo ka ndodhur me urdhër...

Ruçi e përjashtoi nga seanca, por PS firmos një tjetër kërkesë për Flamur Nokën

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Ndonëse kreu i parlamentit e përjashtoi nga seanca e sotme deputetin e PD-së Flamur Noka, PS shkon edhe më tej me qëndrimin e saj. Si në një kundërpërgjigje ndaj kërkesës së opozitës (PD-LSI-PR)...

Pezullimi i seancës së Kuvendit, ja çfarë bëjnë deputetët e PD brenda

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pas pezullimit të deputetit Flamur Noka nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruci me pretendimin se ka ‘pushtuar’ foltoren dhe shtyrjes së seancës, duket se deputetët e opozitës nuk janë larguar nga salla...

Opozita Ruçit: Përjashto Ramën, ofendoi Berishën

para 11 muajve - RTSH

Krerët e grupeve parlamentare të PD, LSI dhe PR, si dhe një grup deputetësh të partive opozitare, i kanë kërkuar kreut të parlamentit Gramoz Ruçi, të përjashtojë nga seanca kryeministrin Edi Rama, pasi...

Tension në parlament, Ruçi përjashton Nokën

para 11 muajve - RTSH

Seanca e sotme parlamentare ka shënuar debate të ashpra gjatë zhvillimit të diskutimeve për ligjin për pakicat kombëtare në Shqipëri. Tensionet kanë çuar edhe në përjashtimin e deputetit demokrat Flamur...

Përjashtimi i Nokës,Balla: PD skenar për bllokimin e Kuvendit

para 11 muajve - Shqiptarja

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes për pesë minuta të seancës, pasi Gramoz Ruçi përjashtoi deputetin demokrat, Flamur Noka....

Basha kërcënon Ramën: Do t’i zbardhim të vërtetat

para 11 muajve - Ina

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas asaj çfarë ndodhi sot në seancë plenare, ku akuzoi kryeministrin dhe kryeparlamentin se nuk lejuan fjalën e lirë në parlament. Ai tha se në atë foltore do të...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij personale me krimin

para 11 muajve - Mapo

Me tone të forta kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, përjashtimin e demokratit Flamur Noka dhe sjelljen sipas tij rrugacërore të Ramës ndaj ish kryeministrit Berisha....

Historia e përjashtimeve të Flamur Nokës nga Kuvendi, përplasjet që e kanë pezulluar nga jeta parlamentare

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Historia e përjashtimeve nga seancat plenare për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka nuk është e re. Pas pezullimit sot nga Kuvendi, (për të katërtën herë) pasi bllokoi foltoren dhe nuk...

Basha: Kemi fakte konkrete për lidhjet personale të Ramës me krimin, 'masha' e tij po e shtyn debatin

para 11 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar qartë sot se ndërprerja e seancës parlamentare nga Ruçi është i qartë: Synimi i tyre është të mos ketë debat për lidhjet personale, e theksoj, personale, të...

Basha: Rama rrugaç e vagabond, kërkon t’i mbyllë gojën opozitës

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike ka akuzuar kryeparlamentarin Ruçi, i cili sips tij me urdhër të Ramës ka shkelur rregulloren, duke përjashtuar nga salla e Kuvendit deputetin Flamur Noka. Ai tha se mazhoranca...

Përsëritet situata, deputetët e PD ngujohen sërish në Kuvend

para 11 muajve - Shqiptarja

Ka degjeneruar situata në Kuvend edhe këtë të enjte, teksa është ndërprerë seanca plenare, pas përjashtimit të deputetit të PD, Flamur Noka. Ky i fundit u përjashtua nga punimet e Kuvendit nga Gramoz Ruçi,...

Pas kërkesës PD-LSI për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi, PS kërkon përjashtimin e Nokës me 10 ditë

para 11 muajve - NOA

Ndërkohë që PD-LSI -PR u bënë bashkë për të kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi, as deputetët e Partisë Socialiste nuk kanë ndjenjur në heshtje. Deputetët socialistë kanë firmosur...

Basha: Kuvendi në kolaps, Rama ka frikë përballjen me të vërtetën

para 11 muajve - NOA

Kryetari i demokratëve, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejtë kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Ai tha se Ruçi me urdhër të Ramës ka futur Kuvendin në kolpas pasi nuk kërkon...

Basha: Kemi fakte konkrete për lidhjet personale të Ramës me krimin, 'masha' e tij po e shtyn debatin

para 11 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar qartë sot se ndërprerja e seancës parlamentare nga Ruçi është i qartë: Synimi i tyre është të mos ketë debat për lidhjet personale, e theksoj, personale, të...

Opozita kërkoi përjashtimin e Edi Ramës, Ruçi merr këtë vendim

para 11 muajve - Periskopi

Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit....

Deputeti i PD-së bllokon foltoren e Kuvendit të Shqipërisë, Ruçi e përjashton

para 11 muajve - Koha.net

Deputeti demokrat Flamur Noka ka bllokuar foltoren e Kuvendit, pak pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka zbatuar rregulloren duke i ndërprerë fjalën ish-kryeministri Berisha, teksa minutazhi i tij ka përfunduar....

Basha: Opozitës po i mohohet e drejta e fjalës, Kuvendi në kolaps

para 11 muajve - Sot News

Pas përplasjeve në Kuvend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Basha tha se Ruçi e ka futur Kuvendin në kolpas...

Basha: Rama ka frikë, synimi i tij të mos ketë debat për lidhjet e tij personale me krimin

para 11 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar qartë sot se ndërprerja e seancës parlamentare nga Ruçi është i qartë: Synimi i tyre është të mos ketë debat për lidhjet personale, e theksoj, personale, të...

Rama: Kuvendi si mejhane të dehurish ka marrë fund më 25 qershor…

para 11 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Kuvend, ndërsa e krahasoi atë të ngjashme me atë para zgjedhjeve kur opozita hyri në çadër. “25 qershori shkërmoqi çadrën e opozitës,...

Rama: Kuvendi si mejhane të dehurish ka marrë fund më 25 qershor…

para 11 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Kuvend, ndërsa e krahasoi atë të ngjashme me atë para zgjedhjeve kur opozita hyri në çadër. “25 qershori shkërmoqi çadrën e opozitës,...

Basha: Rama e Ruçi kërkojnë ti mbyllin gojën opozitës

para 11 muajve - Vizion Plus

Kryeparlamentari Gramoz Ruci dhe kryeministri Edi Rama kërkojnë ti mbyllin gojën opozitës, – kështu është shprehur shefi i opozitës Lulzim Basha jashtë ambjenteve të parlamentit pas përjashtimit me 10...

Rama: Berishës i fola nëpër dhëmbë, sharjet më dolën nga shpirti

para 11 muajve - Lajme.al

Kryeministri Rama ka folur në përfundim të seancës së pasdites duke iu përgjigjur pyetjes nëse e ka fyer Berishën. Rama tha se ka folur nëpër dhëmbë, duke theksuar se duhet të merren me aspektin serioz...

Fyeu Berishën PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Kuvendi i Shqipërisë PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi...

Basha 'kërcënon' Ramën: Kemi fakte për lidhjet e tua me krimin

para 11 muajve - Shqiptarja

Kreu i Partisë Demokraitke, Lulzim Basha, ka reaguar pas përjashtimit të deputetit Flamur Noka nga punimet e Kuvendit. Basha ka akuzuar për këtë kryeministrin Rama dhe kryeparlamentarin Ruçi, duke thënë...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

para 11 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi Flamur...

Basha kërcënon Ramën: Do t’i zbardhim të vërtetat

para 11 muajve - Gazeta Express

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas asaj çfarë ndodhi sot në seancë plenare, ku akuzoi kryeministrin dhe kryeparlamentin se nuk lejuan fjalën e lirë në parlament. Ai tha se në atë foltore do të...

Basha: Parlamentin e bojkon mazhoranca jo ne, Rama shau si rrugaç, si vagabond, Sali Berishën

para 11 muajve - Opinion

Lideri demokrat Lulzim Basha ka komentuar atë çka ndodhi sot në parlament, ku seanca u ndërpre pasi opozita bllokoi foltoren e parlamentit. Ai ju lut medias të raportojnë drejt ngjarjen e parlamentit pasi...

Noka nuk del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër/Basha: Rama ka frikë nga debati…

para 11 muajve - AlbPress

Edi Rama ka frikë nga debati, i trembet dhe bën gjithçka për ta shtyrë. Kështu u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha, ndërsa seanca e programuar për t´u zhvilluar sot pasdite u shty për ditën e premte, për...

Basha: Rama lidhje personale me krimin. Kuvendi në kolaps

para 11 muajve - Ora news

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Ai tha se Ruçi me urdhër të Ramës ka futur Kuvendin në kolpas pasi nuk kërkon të përballet...

Noka flet pas përjashtimit:Rama rrugaç, Ruçi sillet si xhandar

para 11 muajve - Shqiptarja

Deputeti i PD, Flamur Noka në një prononcim për Report Tv deklaron se opozita kërkon përjashtimin e Ramës, pasi ofendoi Berishën. Ai u shpreh se Rama u soll si rrugaç, ndërsa për të mbuluar këtë Ruçi përjashtoi...

Sërish tension në parlament, Ruçi përjashton Nokën

para 11 muajve - Vizion Plus

Skenari i bllokimit te parlamentit është përsëritur per te dytën here. Shkak është bere vendimi i kryetarit te parlamentit Gramoz Ruci per përjashtimin e demokratit Flamur Noka. Gjithçka nisi ne momentin...

Demokratët firmosën për përjashtimin e Ramës, PS tjetër kërkesë për Flamur Nokën

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas ndërprerjes së seancës plenare dhe rifillimit të saj në orën 17:00 mazhoranca dhe opozita kanë përgatitur një sërë kërkesash ku kërkojnë përjashtime nga të dyja anët. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i...

Berisha 'shpërthen' ndaj Ruçit: Po shkatërron Kuvendin

para 11 muajve - Shqiptarja

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur me tone të ashpra jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes së seancës plenare, e cila u shoqërua me tensione të forta, ku u përjashtua deputeti i PD, Flamur Noka....

Burime nga PD: Do të kërkojmë  përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 11 muajve - Shqiptarja

Burime nga PD: Do të kërkojmë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

Burime nga PD: Do të kërkojmë  përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 11 muajve - Shqiptarja

Burime nga PD: Do të kërkojmë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

KM Rama: Sharja nëpër dhëmbë për Berishën më doli nga shpirti (zë)

para 11 muajve - Illyria

Deklarata e kryeministrit Edi Rama pas shtyrjes për orën 08:30 të së premtes të seancës plenare të Kuvendit Seanca nuk pranoi kërkesën e PD-së dhe LSI-së për përjashtimin e kryeministri Edi Rama për fureje...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

para 11 muajve - Ora news

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u  përjashtua nga seanca e sotme, pasi...

Noka nuk del nga salla, Ruçi shtyn seancën për nesër, Basha: Rama ka frikë nga debati…

para 11 muajve - Te Sheshi

Edi Rama ka frikë nga debati, i trembet dhe bën gjithçka për ta shtyrë. Kështu u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha, ndërsa seanca e programuar për t´u zhvilluar sot pasdite u shty për ditën e premte, për...

A e ka fyer Berishën në Kuvend? Rama e pranon: Nëpër dhëmbë…

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Të gjitha tensionet në seancën e sotme parlamentare u shkaktuan nga opozita pasi pretendonin që kryeministri Edi Rama fyeu ish-kryeministrin Sali Berisha me fjalët “Ky ka rrjedhur”. Vetë kryeministri i...

PD kërkoi përjashtimin e Ramës nga Kuvendi, PS mbledh firmat kundër Nokës

para 11 muajve - Syri

Partia Socialiste ka kërkuar, pas ndërprerjes së Kuvendit, një ndëshkim më të ashpër për deputetin demokrat Flamur Noka: përjashtimin e tij jo një, por dhjetë nga punimet. PS ka nisur mbledhjen e firmave...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendit

para 11 muajve - Ora news

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë për përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Rama nga Kuvendi i Shqipërisë PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi ofendoi...

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur Noka. Edhe këtë të enjte, parlamenti...

Rama: Berishës i fola nëpër dhëmbë, Kuvendi nuk është klub të dehurish

para 11 muajve - Lajme.al

Kryeministri Rama ka folur në përfundim të seancës së pasdites duke iu përgjigjur pyetjes nëse e ka fyer Berishën. Rama tha se ka folur nëpër dhëmbë, duke theksuar se duhet të merren me aspektin serioz...

PD mbledh firma për përjashtimin e Ramës, ja si ja kthen PS

para 11 muajve - Opinion

Pas ofezës që Edi Rama i bëri sot në kuvend Sali Berishës duke e quajtur “Të rrjedhur” demokratët kanë nisur me mbledhjen e firmave për të përjashtuar 10 ditë nga kuvendi kryeministrin. Nga ana tjetër,...

Basha: Përplasje e pashmangshme për shkak të KM Edi Rama dhe Ruçit (zë)

para 11 muajve - Illyria

Deklarata nga kryetari i Partisë Demokratike opozitare Lulzim Basha pasi kryekuvendari Gramoz Ruçi ndërpreu seancën plenare dhe e shtyu për mëngjesin e së premtes basha pasdite

Pamjet e sherrit, Noka godet me grushte në Kuvend

para 11 muajve - Albeu

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend . Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend , gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

Tensionet/ Gramoz Ruçi pezullon seancën e Kuvendit, ja kur do të rifillojë

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pezulluar punimet e seancës së Kuvendit pas tensioneve dhe pezullimit të deputetit të PD Flamur Noka me pretendimin se ka ‘pushtuar’ foltoren. Në rinisje të seancës...

Fjalor vulgar ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ e Partisë Demokratikë. Mësohet se opozita ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seancat plenare për 10 ditë,...

Zbulohet shkaku i sherrit në Kuvend/ Opozita: Rama i tha Berishës ‘ti ke rrjedhur’ të përjashtohet

para 11 muajve - Syri

Edhe gjatë ditës së sotme u ndërpre sërish seanca plenare, pasi ashtu si një javë më parë sërish kreu i Kuvendit përjashtoi nga parlamenti një deputet të PD-së. Javën e kaluar ishte kreu i PD, Basha ai...

Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndërprerjes së seancës parlamentare, e dyta javë radhazi, që vjen si pasojë e përjashtimit të një deputeti të opozitës. Rama e lidh qëndrimin e PD-së me humbjen...

Noka si Basha, s’del nga Kuvendi Ruçi shtyn për nesër seancën

para 11 muajve - Lajme.al

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë është përfshirë sërish nga debatet e forta dhe përplasjet, ndërsa opozita ka bllokuar foltoren duke ndërprerë punimet. Përjashtimi i Flamur Nokës nga seanca ka sjellë...

Çfarë po ndodh?! PD, PR e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës

para 11 muajve - Albeu

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin...

Debatet në seancë, Ruçi-Berishës: Koha jote mbaroi. Noka-Ramës: S’ke b*** t’i heqësh fjalën

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i parlamentit Gramoz Ruçi i ka prerë fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha pasi i ka mbaruar koha. Por kjo gjë nuk është pranuar nga opozita, e cila ka rrethuar foltoren dhe më pas Ruçi ka...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 11 muajve - BalkanWeb

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

PD, PR e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 11 muajve - Indeks online

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin...

Tensionet/ Gramoz Ruçi pezullon seanca e Kuvendit, ja kur do të rifillojë

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci ka pezulluar punimet e seancës së Kuvendit pas tensioneve dhe pezullimit të Flamur Nokës. Rucit tha se seanca do rifillojë në orën 17:00 të pasdites së sotme. Vijon…

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 11 muajve - InfoShqip

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

Rama ironizon keq PD: E lagu s?e lagu, kaq kuptojnë

para 11 muajve - Albeu

Pas ndërprerjes së Kuvendit ka reaguar kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook. Rama e lidh qëndrimin e PD-së me humbjen e zgjedhjeve duke bërë ironi me fjalë popullore. “Përsëri pushtohet...

Fjalë fyese ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi me 10 ditë

para 11 muajve - NOA

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi...

PD, LSI dhe PR kërkojnë përjashtimin e Kryeministrit Rama nga Parlamenti

para 11 muajve - ABC News

Me pezullimin e seancës plenare deri në orën 17:00 nga kreu i Kuvendit, krerët e grupeve parlamentare, Spaho për demokratët, Vasili për LSI dhe Mediu për Republikanët, i drejtuan një kërkesë me shkrim...

Përjashtimi i Nokës nga Kuvendi, Berisha: Ruçi po u mohon fjalën deputetëve

para 11 muajve - Sot News

Seanca e sotme u shoqërua me akuza dhe ngritje zëri, për këtë arsye u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së, Flamur Noka, pasi ky i fundit...

EKSKLUZIVE/ Zbardhet kërkesa e PD-së për përjashtimin e Edi Ramës

para 11 muajve - Syri

Menjëherë pas ndërprerjes së seancës plenare, grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë...

Rama del nga Kuvendi: PD di vetëm e lagu - s'e lagu

para 11 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama ka dalë nga Kuvendi, pas përplasjeve me opozitën që çuan në shtyrjen e seancës pasdite. Ai ka shkruar dy radhë në Fb: "Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet puna e Kuvendit, sepse...

Përjashtimi i Nokës, Balla: Skenar i parapërgatitur, PD shpik arsye për të bllokuar Kuvendin

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur jashtë ambienteve të Kuvendit pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla tha se ky është një...

Zbulohet shkaku i sherrit në Kuvend, PD: Rama i tha Berishës ‘i rrjedhur’, të përjashtohet

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu...

Taulant Balla për përjashtimin e Flamur Nokës

para 11 muajve - ABC News

Pas ndërprerjes së seancës, kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka akuzuar opozitën se po inskenon këto situata bllokuese në Kuvend. Balla ka deklaruar se ka qenë Sali Berisha ai që urdhëroi...

Ruçi pezullon seancën plenare

para 11 muajve - ABC News

Fare pak ka zgjatur rifillimi i seancës, pas masës disiplinore për përjashtimin e deputetit democrat Flamur Noka. Kryetari i Kuvendit shpalli pezullimin e seancës e rifillimin e saj në orën 17 00, pasi...

Pas përjashtimit të Nokës, demokratët marrin një vendim

para 11 muajve - Albeu

Është ndërprerë seanca e Kuvendit edhe ditën e sotme për shkak të debatëve të nxehta që përfshinë parlamentin. Pas ndërprerjes së fjalës së Berishës dhe përjashtimit të Nokës nga Kuvendi, demokratët kanë...

Quajti Berishën ?i rrjedhur?, PD në sulm për të përjashtuar Ramën

para 11 muajve - Albeu

Partia Demokratike nuk ka ndërmend të dorëzohet para Edi Ramës dhe Gramoz Ruçit. Pas përjashtimit të demokratit Flamur Noka nga Kuvendi dhe mbylljen e fjalës së Berishës, PD ka gati hakmarrjen. Deputetët...

I doli në mbrojtje Berishës, Ruçi përjashton nga seanca Flamur Nokën

para 11 muajve - BalkanWeb

Deputeti i PD-së, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren.

PD e LSI bashkë kërkojnë përjashtimin e Ramës. Ofendoi Berishën

para 11 muajve - Ora news

PD e LSI bëhen bashkë kërkojnë përjashtimin e Ramës me 10 ditë nga parlamenti. Ofendoi Berishën. Ora News siguron dokumentin. Raportimi i gazetarit Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ndodhet në sallën...

Edi Rama ofendon rëndë Berishën, ish-kryeministri i përgjigjet jashtë Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Express

Duket se shkak për ndërprerjen e seancës së parlamentit ditën e sotme është bërë ofendimi I kryeministrit Edi Rama në drejtim të ish-kryeministri Sali Berisha. Kështu të paktën pretendojnë deputetët e...

Sherri në parlament, Berisha: Ruçi po shkatërron Parlamentin, si mund të më ofendojë Rama mua?

para 11 muajve - NOA

Ish- kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me tensionet e krijuara sot në kuvend, ku jashtë ambjenteve të tij, është shprehur se është ofenduar, ndërsa akuzoi kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi se po shkatërron...

Përjashtimi i Flamur Nokës nga kuvendi, Balla: Skenar i papërgatitur nga PD

para 11 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla: “Siç e shikoni ne bashkë me ju po bëhemi dëshmitarë të...

Sherri në Kuvend/ Berisha: Si mund të më ofendojë Rama mua?!

para 11 muajve - Syri

Edhe gjatë ditës së sotme seanca ka patur debate të ashpra, mes kreut të Kuvendit Ruçi dhe deputetëve demokratë. Që në nisje të seancës Ruçi ka përjashtuar nga seanca, Nokën, pasi ky i fundit i doli në...

Demokratët: Byroja Parlamentare të përjashtojë Ramën

para 11 muajve - Opinion

Seanca e sotme plenare është ndërprerë për të rifilluar pasdite, por deputetët e PD vazhdojnë të qendrojnë në sallë. Ata po mbledhin firmat për t’i kërkuar Byrosë së Kuvendit përjashtimin e kryeministrit...

PD: Rama të përjashtohet 10 ditë, ofendoi Berishën

para 11 muajve - Mapo

Partia Demokratike ka depozituar një kërkesë tek kreu i Kuvendit për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për dhjetë ditë nga seancat. Sipas demokratëve, Rama ka ofenduar në mënyrë të përsëritur ish-kryeministrin...

PD kërkon përjashtimin e Ramës me 10 ditë, ofendoi Berishën

para 11 muajve - Ora news

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ndodhet në sallën e Kuvendit dhe gazetari i Ora News, Everest Dedaj informon se ata po mbledhin firmat për t’i kërkuar Byrosë së Parlamentit përjashtimin e kryeministrit...

Rama: PD s’thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve, di vetëm e lagu s’e lagu

para 11 muajve - Ora news

Pas ndërprerjes së seancës, kryeministri Edi Rama në një postim në FB thotë se PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve . Rama: Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD nuk...

Berisha: Rama më ofendoi. Kryeministri: PD, e lagu s’e lagu!

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës së Kuvendit, Berisha...

Tensioni në Kuvend, Rama: Përsëri pushtohet foltorja, PD s'thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 11 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama reagon pas ndërprerjes së seancës parlamentare të ditës së sotme, pas përjashtimit të deputetit demokrat Flamur Noka dhe mos daljes nga salla. “Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet...

Sherr në Kuvend/ Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka i del në mbrojtje. Opozita mblidhet në foltore

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Që në nisje seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me debate e më tej ndërprerja e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha ka bërë që të ketë përplasje dhe opozita të mblidhet rreth foltores.

Reagon Berisha pasi Rama në Kuvend e quajti "të rrjedhur"

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pezulluar punimet në Kuvendin e Shqipërisë. Pas kësaj, ish-kryeministri Berisha ka dhënë një deklaratë për median ku komentoi edhe fjalën e Ramës ku e quajti atë të “...

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 11 muajve - Koha Jone

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi...

Dënohet Noka, shtyhet seanca, Berisha: Ministri i fundit i diktaturës, mision për të shkatërruar Kuvendin

para 11 muajve - Koha Jone

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar kryetarin e Kuvendit Granmoz Ruçi se po shkatërron parlamentin, pas vendimit të këtij të fundit për të përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka dhe...

Berisha: Rama më ofendoi, Ruçi po shkatërron Parlamentin

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës së Kuvendit, Berisha...

Shtyrja e seancës, Rama: PD nuk thahet nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu

para 11 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka komentuar ndërprerjen e seancës së sotme plenare, duke e cilësuar sjellen e PD-së si pushtim i foltores së Kuvendit me argumentin: “E lagu s’e lagu”. “Përsëri pushtohet foltorja...

Shtyhet seanca, Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas ndërprerjes së seancës plenare ka reaguar edhe kreu i qeverisë Edi Rama. Në një postim të shkurtër në FB, Rama i kujton PD-së dështimin e zgjedhjeve dhe tani ka vetëm një skenar, atë të ‘pushtimit’...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

para 11 muajve - Arbresh

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi...

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

para 11 muajve - Syri

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ka mbledhur firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga salla e Kuvendit. PD kërkon që Rama të mos jetë pjesë e seancës parlamentare për 10 ditë, pasi...

Bllokimi i Parlamentit/ Rama: Opozita nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 11 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në facebook ka komentuar zhvillimet e sotme në parlament dhe bllokimin që i bëri opozita foltores. “Përsëri pushtohet foltorja e ndërpritet puna e Kuvendit, sepse...

Dënohet Noka, shtyhet seanca, Berisha: Ministri i fundit i diktaturës, mision për të shkatërruar Kuvendin

para 11 muajve - Syri

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar kryetarin e Kuvendit Granmoz Ruçi se po shkatërron parlamentin, pas vendimit të këtij të fundit për të përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka dhe...

DEBATI/ Noka kërkoi përjashtimin e Ramës se quajti Berishën ?të rrjedhur?

para 11 muajve - Albeu

Është ndërprerë seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Debatet e shumta dhe ndërprerja e fjalës së Berishës në Kuvend çuan në përjashtimin e Flamur Nokës nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi . Noka u...

Plas keq në Kuvend, Noka-Ramës: S?ke b*thë ti heqësh fjalën Berishës

para 11 muajve - Albeu

Debatet e ashpra në Kuvend kanë detyruar kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin të shtyjë seancën parlamentare deri në orën 17:00. Debatet nisën që më heqjen e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, gjë...

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtimin e Nokës: Rrugaç, ku ke b... të shash Berishën!

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

Tension në Kuvend, Noka bllokon foltoren; Ruçi e përjashton

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Flamur Noka ka bllokuar foltoren e Kuvendit, pak pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka zbatuar rregulloren duke i ndërprerë fjalën ish-kryeministri Berisha teksa minutazhi i këtij të fundit...

Bllokimi i foltores, Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve

para 11 muajve - Shqiptarja

Pas bllokimit të foltores sërish në Kuvend dhe sherrit nga opozita që solli përjashtimin e Flamur Nokës ka reaguar kryeministri Rama. “Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD...

Noka i përjashtuar nuk lë sallën, Ruçi pezullon seancën për pasdite

para 11 muajve - NOA

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi vazhdon me qëendrimet e prera të drejtimit të seancës parlamentare. Pasi i komunikoi masën e përjashtimit nga seanca e sotme deputetit demokrat Flamur Noka dhe ndërpreu...

Ndërpriten punimet e Kuvendit

para 11 muajve - ABC News

Seanca e sotme është ndërprerë, ndërsa deputeti democrat Flamur Noka është përjashtuar prej saj. Shkak është bërë kërkesa e Flamur Nokës për të folur pas ish kryeministrit Berisha. Kryetari i kuvendit...

Zbulohet shkaku i sherrit, PD: Rama i tha Berishës ‘i rrjedhur’, të përjashtohet. Seanca rinis pasdite

para 11 muajve - Koha Jone

Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu fjalën...

Përjashtimi i Nokës, Balla: Skenar i parapërgatitur, PD shpik arsye për të bllokuar kuvendin

para 11 muajve - NOA

Kreu u grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur jashtë ambjenteve të Kuvendit pas përjashtimit të Flamur Nokës nga parlamenti, pasi sipas Ruçit "pushtoi" foltoren. Balla gjatë fjalës...

Balla: Skenar i parapërgatitur, PD do të bllokojë Kuvendin

para 11 muajve - Arbresh

Edhe ditën e sotme ka pasur tensione në parlament, ku kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e PD-së Flamur Nokën. “Tensionet në kuvend janë një skenar i parapërgatitur nga PD-ja...

Fotot e përplasjes: Ruçi përjashton Nokën, PD pushton foltoren

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 5 Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar deputetin demokrat Flamur Noka nga punimet e Kuvendit ditën e sotme. Shkak i sherrit u bë zënia e foltores nga Noka, i cili nuk lejoi dhe deputetin...

Ruçi me "dorë të hekurt", pas Bashës përjashton nga Kuvendi një tjetër demokrat

para 11 muajve - Albeu

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga Kuvendi i Shqipërisë deputetin demokrat Flamur Noka. Kjo për arsye se ai i doli në mbrojtje ish-kryeministrit Sali Berisha pas ndërprerjes së fjalës në Kuvend....

Gramoz Ruçi i bën ?zborin? Berishës, demokratët pushtojnë foltoren

para 11 muajve - Albeu

Ka nisur me debate të forta seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë, ku si çdo seancë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi të ketë përplasje. Kreu i Kuvendit , Gramoz...

Noka përjashtohet nga Parlamenti, Balla: Duan të bllokojnë punimet e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Express

Edhe ditën e sotme ka pasur tensione në parlament, ku kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca deputetin e PD-së Flamur Nokën. Në një dalje për mediat, Balla thotë se ky eshë një skenar i...

Përjashtimi i Flamur Ndokës nga kuvendi, Balla: Skenar i papërgatitur nga PD

para 11 muajve - Sot News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla: “Siç e shikoni ne bashkë me ju po bëhemi dëshmitarë të...

VIDEO/ Sherr në Kuvend! Ruçi i pret sërish fjalën ish-kryeministrit, Noka i del në mbrojtje

para 11 muajve - Syri

Ashtu si një javë më parë, edhe këtë të enjte seanca e kuvendit është ndërprerë, pasi kreu i Kuvendit ka përjashtuar deputetin demokrat Flamur Noka. Që në nisje seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me debate...

Arsyeja e vertetë, pse u bllokua Parlamenti sot

para 11 muajve - Opinion

Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu fjalën...

Vijojnë përplasjet në Parlament, Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka bllokon foltoren e Kuvendit

para 11 muajve - Sot News

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka ndërprerë sërish fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha në kohën kur këtij të fundit i mbaroi koha e fjalës. Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend. Ndërkohë...

Tensione në kuvend, Balla: Skenar i PD, shpik arsye për bllokim

para 11 muajve - Koha Jone

Sërisht tensione në seancën e kuvendit, aty ku deputeti i PD-së Flamur Noka, është përjashtuar nga kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi, pasi bllokoi foltoren. Mbi këtë situatë, kreu i grupit parlamentar të PS-së,...

Përjashtohet nga Parlamenti tjetër deputet i PD-së

para 11 muajve - Ina

Debateve të ashpra në Parlament nga ana e deputetëve të opozitës teksa po diskutohej një draft i qeverisë për pakicat kombëtare, iu shtua edhe një përjashtim në radhët e deputetëve të djathtë. Flamur Noka,...

Flamur Noka bllokon foltoren e Kuvendit, Ruçi e përjashton

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti demokrat Flamur Noka ka bllokuar foltoren e Kuvendit, pak pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka zbatuar rregulloren duke i ndërprerë fjalën ish-kryeministri Berisha teksa minutazhi i tij ka përfunduar....

I doli në mbrojtje Berishës, Ruçi përjashton nga seanca plenare Flamur Nokën

para 11 muajve - Sot News

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga salla e Kuvendit deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren.

Ruçi me “dorë të hekurt”, Bashën e përjashtoi seancën e kaluar, sot nxori Nokën

para 11 muajve - NOA

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e sotme parlamentare deputetin demokrat Flamur Noka. Ky është përjashtimi i dytë në radhët e demokratëve, pasi javën e kaluar përjashtoi nga seanca...

Tensione në kuvend, Balla: Skenar i PD, funizohen me ujë të papastër

para 11 muajve - Koha Jone

Sërisht tensione në seancën e kuvendit, aty ku deputeti i PD-së Flamur Noka, është përjashtuar nga kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi, pasi bllokoi foltoren. Mbi këtë situatë, kreu i grupit parlamentar të PS-së,...

VIDEO/ Sërish tension, Noka përjashtohet nga seanca, Ruçi ndërpret seancën

para 11 muajve - Syri

Deputeti i PD-së Flamur Noka është përjashtuar nga seanca e Kuvendit pasi kërkoi fjalën për procedurë dhe nuk iu dha. Pas kësaj ai shkoi tek foltorja dhe kërkoi fjalën. Pasi e paralajmëroi disa herë, kreu...

Vijojnë përplasjet në Kuvend, Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka bllokon foltoren e Kuvendit

para 11 muajve - Sot News

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka ndërprerë sërish fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha në kohën kur këtij të fundit i mbaroi koha e fjalës. Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend. Ndërkohë...

Përjashtohet nga Parlamenti tjetër deputet i PD-së

para 11 muajve - Gazeta Express

Debateve të ashpra në Parlament nga ana e deputetëve të opozitës teksa po diskutohej një draft i qeverisë për pakicat kombëtare, iu shtua edhe një përjashtim në radhët e deputetëve të djathtë. Flamur Noka,...

Tensionohet situata në Kuvend, Noka bllokon foltoren. Ruçi e nxjerr jashtë

para 11 muajve - Koha Jone

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka perjashtuar nga punimet e seances se sotme plenare deputetin demokrat Flamur Noka. Shkak u be zaptimi i foltores se Kuvendit nga Noka pas nder[prerjes se fjales se ish-kryeministrit...

Opozita bllokon foltoren e Parlamentit, Ruçi përjashton Flamur Nokën

para 11 muajve - Opinion

Flamur Noka është përjashtuar nga seanca plenare e Parlamentit të sotëm. Pas bllokimit të foltores nga Opozita, uke mos lejuar të flasë Shezai Rrokën, kryeparlamentari Ruçi ka vendosur të përjashtojë nga...

Sërish tension, Noka përjashtohet nga seanca, Ruçi ndërpret seancën

para 11 muajve - Syri

Deputeti i PD-së Flamur Noka është përjashtuar nga seanca e Kuvendit pasi kërkoi fjalën për procedurë dhe nuk iu dha. Pas kësaj ai shkoi tek foltorja dhe kërkoi fjalën. Pasi e paralajmëroi disa herë, kreu...

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, përjashtohet Flamur Noka

para 11 muajve - Ora news

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren e Kuvendit dhe debatuan me kryetarin e Kuvendit. Noka i ra dhe foltores dhe kërkoi nga Ruçi zbatimin e procedures. Ruçi e përjashtoi nga seanca dhje caktoi 5 minuta...

Plas "sherri" në Kuvend, përjashtohet Flamur Noka

para 11 muajve - Shqiptarja

Është shoqëruar sërish me tensione edhe seanca e sotme plenare. Ka qenë deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, që ka kërkuar të marrë fjalën menjëherë sapo është larguar nga foltorja e Kuvendit ish-kryeministri Sali Berisha.

Parlamenti nis me përplasje, Basha-Ruçit: E keni kthyer parlamentin në tragjik, mos i vër kazmën

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debate. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje...

Kreu i PD, Basha: Rama lidhje personale me krimin

para 11 muajve - Java News

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, per përjashtimin e deputetit Flamur Noka per fjalor banal ne seancen plenare dhe ndaj sjelljes së kryeministrit Rama ndaj ish kryeministrit...

Seanca nis me debate, Basha, Ruçit: Mos i vër kazmën Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në seancën e sotme parlamentare, deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje dhe nuk është shqyrtuar. Dule tha...

Lulzim Basha plas "bombën" në Parlament:" Kemi faktet e lidhjes së Edi Ramës me krimin"

para 11 muajve - InfoShqip

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli pas seancës parlamentare në lidhje me çfarë ndodhi në Kuvend. Basha e ka konsideruar vendimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit një vendim jo të drejtë,...

Nis me debat seanca e sotme parlamentare

para 11 muajve - ABC News

Ka nisur me debate edhe seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Kryetari i Partisë Demokratike...

“Flakë për flakë’, PS kërkon përjashtimin e Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

para 11 muajve - Java News

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u  përjashtua nga seanca e sotme, pasi...

Sërish përplasje, Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 11 muajve - Mapo

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PDs-së,...

Basha sulmon Ruçin: Mos i vër kazmën Kuvendit

para 11 muajve - Albeu

Ka nisur edhe për sot seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Ashtu si seancat e kalauara në Kuvend ka pasur debate të nxehta. Fjalën e ka marrë deputeti i PBDNJ Vangjel Dule i cili ka kërkuar të...

Kuvend, Basha-Ruçit: Zbato rregulloren, mos i vër kazmën Parlamentit

para 11 muajve - Sot News

Ka nisur Kuvendi në seancë plenare në orën 10:00 në kuadër të Reformës Zgjedhore. Kreu i opozites Lulzim Basha i ka kerkuar kreut te grupit parlamentar Gramoz Ruci te zbatoje rregulloren e Kuvendit e cila...

Pamjet e sherrit, Noka godet me grushte në Kuvend

para 11 muajve - Tetova Sot

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend. Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend, gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

Balla: Kërkesa e PD dhe LSI është skenar për bllokimin e seancave

para 11 muajve - Lajme.al

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi sot se PD po merr në qafë LSI me skenarin e bllokimit të seancave në parlament. Nëpërmjet një postimi në statusin e tij social...

Seanca nis me përplasje, Basha-Ruçit: E keni kthyer parlamentin në tragjik, mos i vër kazmën

para 11 muajve - Koha Jone

Seanca parlamentare e ditës së sotme ka nisur me debate. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij, raporti është dorëzuar dje dhe nuk...

Dule “fut në sherr” Bashën me Ruçin: Mos i vër kazmën parlamentit

para 11 muajve - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha ka debatuar sërish sot, qysh në nisje të seancës parlamentare me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Basha e akuzoi Ruçin se po e kthen Kuvendin, nga absurd, në qesharak dhe tragjik....

Sërish grushta në Parlament mes deputetëve shqiptarë, shikoni videon

para 11 muajve - Tetova1

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend. Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend, gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

Basha-Ruçit: Ti je për të zbatuar rregulloren dhe jo ti vësh kazmën punimeve të Kuvendit

para 11 muajve - Syri

Duke i pasur numrat në Kuvend, mazhoranca duket se ka vendosur për të rrëzuar çdo propozim të opozitës. Në një debat të nisur nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule në lidhje me projektligjin për ‘Pakicat...

Nis me përplasje parlamenti, Basha-Ruçit: Mos i vër kazmën Parlamentit, zbato rregulloren!

para 11 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i sotëm ka nisur me debate mes kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të PD-së Lulzim Bashës. Duke marrë fjalën, Basha I ka kërkuar Rucit që të zbatojë rregulloren, dhe të mos përdorë shumicën...

Minoriteti, Dule përplas Ruçin sërish me Bashën në Kuvend

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Kuvendi, Ruçi është përplasur sërish me kryetarin e PD, Lulzim Basha në seancën e sotme plenare. Këtë herë për propozimin e Vangjel Dules për të hequr nga rendi i ditës ligjin për minoritetet,...

Kuvend, Basha-Ruçit: Zbato rregulloren

para 11 muajve - Sot News

Ka nisur Kuvendi në seancë plenare në orën 10:00 në kuadër të Reformës Zgjedhore. Kreu i opozites Lulzim Basha i ka kerkuar kreut te grupit parlamentar Gramoz Ruci te zbatoje rregulloren e Kuvendit e te...

Sërish grushta në Parlament mes deputetëve shqiptarë, shikoni videon

para 11 muajve - Lajm

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend. Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend, gjë e cila ka acaruar së tepërmi demokratët....

Debatet në seancë, Basha-Ruçit: Ti je për të zbatuar rregulloren dhe jo ti vësh kazmën punimeve të Kuvendit

para 11 muajve - Syri

Duke i pasur numrat në Kuvend, mazhoranca duket se ka vendosur për të rrëzuar çdo propozim të opozitës. Në një debat të nisur nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule në lidhje me projektligjin për ‘Pakicat...

Reforma Zgjedhore, Kuvendi mblidhet në seancë plenare

para 11 muajve - Sot News

Seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur në orën 10. Në kuadër të Reformës Zgjedhore, ndërsa pritet debat mes mazhorancës dhe opozitës. Seanca e javës së kaluar u bllokua nga Basha, pasi opozita...

Nis Kuvendi, pritet debat nga opozita për Reformën Zgjedhore

para 11 muajve - Shqiptarja

Ka nisur në orën 10:00 seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ndërsa pritet debat mes shumicës dhe opozitës për ngritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Seanca e javës së kaluar u bllokua nga Basha,...

Berisha bën bashkë PD-LSI, ja çfarë kërkojnë kundër Ramës

para 11 muajve - Java News

Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ nga opozita e bashkuar. Mësohet sePartia Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Republikane kanë kërkuar përjashtimin...

“Shpërtheu” me fyerje banale ndaj kreut të Kuvendit, Noka: Arrogancë për t’ma mbyllur gojën

para 11 muajve - Java News

Deputeti demokrat Flamur Noka ka reaguar pas vendimit për ta përjashtuar si shkak i sjelljes së tij të pahishme në Kuvend. Noka e konsideron këtë vendim si një akt arrogand që ka si synim t’i mbyllë atij...

Parlament- ja çfarë pritet të ndodh sot në seancë plenare

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

Kuvend, priten debate për reformën zgjedhore

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

PD kërkon përjashtimin e kryeministrit Rama për 10 ditë nga Kuvendi

para 11 muajve - Java News

PD kërkon përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për 10 ditë nga Kuvendi. Për këtë qëllim deputetët demokratë po mbledhin numrin e firmave me qëllim futjen e kërkesës së tyre në Byronë parlamentare që kreu...

‘PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe bllokon foltoren”

para 11 muajve - Java News

Pas bllokimit të foltores sërish në Kuvend dhe sherrit nga opozita që solli përjashtimin e Flamur Nokës ka reaguar kryeministri Rama. “Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD...

Berisha-Ruçit: Ish ministri i komunizimit na mohon të drejtën e fjalës!

para 11 muajve - Blitz

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me tensione dhe debate të ashpra. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së, Flamur Noka, pasi ky i fundit i doli në mbrojtje ish-kryeministrit...

Garda nuk largoi Nokën nga salla, Ruçi pezullon seancën, ja kur do të rifillojë

para 11 muajve - Java News

Shtyhet sërish seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, njësoj si ndodhi edhe një javë më parë. Në rinisje të seancës pas 5 minutëshit pushim, Rucia ka konstatuar se deputeti Noka i përjashtuar nuk kishte...

‘Si mund t’ua thotë mendja se mund të më ofendojë mua Edvin Rama’

para 11 muajve - Java News

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

Përplasjet në seancë, Basha: do zbardhim lidhjet e Ramës me krimin…

para 11 muajve - AlbPress

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, ka reaguar në lidhje me zhvillimet në seancën parlamentare, ndërsa deputetët demokratë, vijojnë të qëndrojnë në sallë, me të njëjtin skenar si dhe 1 javë më parë. Basha paralajmëroi...

Përplasjet në seancë, Basha: do zbardhim lidhjet e Ramës me krimin…

para 11 muajve - Te Sheshi

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, ka reaguar në lidhje me zhvillimet në seancën parlamentare, ndërsa deputetët demokratë, vijojnë të qëndrojnë në sallë, me të njëjtin skenar si dhe 1 javë më parë. Basha paralajmëroi...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi përjashtoi Flamur...

Parlamenti diskuton sot për zgjedhjet, por Kryeministri mungon

para 11 muajve - Opinion

Parlamenti mblidhet sot në seancë plenare në orën 10:00. Në rendin e ditës, i fundit për nga radha është projektvendi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore” që miratohet...

Basha: Rama, lidhje me krimin. Ruçi i mbyll gojën opozitës

para 11 muajve - 24 ore

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryetarin e Kuvendit se me urdhër të kryeministrit po i mbyll gojën opozitës, e cila sipas tij është gati të tregojë lidhjet e kreut të qeverisë me krimin....

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtimin e Nokës: Rrugaç, ku ke b… të shash Berishën!

para 11 muajve - Sovrani

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

“Bllokimi i seancave nga PD, skenar i parapërgatitur”

para 11 muajve - Java News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur jashtë ambienteve të Kuvendit pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren. Balla tha se ky është një skenar...

Gramoz Ruçi përjashton Flamur Nokën

para 11 muajve - Blitz

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren, ku kryeparlamentari Gramoz Ruçi...

Berisha: Rama më ofendoi. Kryeministri: PD, e lagu s’e lagu!

para 11 muajve - 24 ore

Deputeti demokrat Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama e ka fyer gjatë fjalës që po mbante në Kuvend për ligjin mbi pakicat kombëtare. Teksa ka folur për mediat jashtë sallës, Berisha ka akuzuar...

Basha: Rama ka lidhje personale me krimin

para 11 muajve - Illyria

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas përjashtimit të deputetit Flamur Noka nga punimet e Kuvendit Basha ka akuzuar për këtë kryeministrin Rama dhe kryeparlamentarin Gramoz Ruçi, duke...

Sherr në Kuvend/ Deputetët e PD bllokojnë foltoren, përjashtohet Flamur Noka

para 11 muajve - Java News

Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e krtyeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës në Kuvend. Në kohën që Berishës i mbaroi koha, Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur...

Basha kërcënon Ramën: Do t’i zbardhim të vërtetat

para 11 muajve - Arbresh

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas asaj çfarë ndodhi sot në seancë plenare, ku akuzoi kryeministrin dhe kryeparlamentin se nuk lejuan fjalën e lirë në parlament. Ai tha se në atë foltore do të...

PD skenar për të bllokuar Kuvendin? Noka mësyn foltoren, Ruçi e përjashton

para 11 muajve - Java News

Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e krtyeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës në Kuvend. Në kohën që Berishës i mbaroi koha, Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur...

Balla: Skenar i parapërgatitur i PD për të bllokuar Kuvendin

para 11 muajve - Illyria

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes për pesë minuta të seancës, pasi Gramoz Ruçi përjashtoi deputetin demokrat, Flamur Noka...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

para 11 muajve - Illyria

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u  përjashtua nga seanca e sotme, pasi...

PD e LSI kërkojnë përjashtimin e Ramës

para 11 muajve - Gazeta Liria

The leader of the Socialist Party of Albania Edi Rama delivers a speech during a pre-election rally in Tirana, Albania June 22, 2017. REUTERS/Florion Goga Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz...

PD dhe LSI kërkojnë përjashtimin e KM Rama për fjalor banal ndaj dep.Berisha

para 11 muajve - Illyria

Grupi i demokratike ndodhet në sallën e Kuvendit dhe po mbledhin firmat për t’i kërkuar Byrosë së Kuvendin përjashtimin e kryeministrit Edi Rama me 10 ditë PD e LSI bëhen bashkë dhe kërkojnë përjashtimin...

Rama: PD s’thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve, di vetëm e lagu s’e lagu

para 11 muajve - Illyria

Pas ndërprerjes së seancës, kryeministri Edi Rama në një postim në FB thotë se PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve . Rama: Perseri pushtohet foltorja e nderpritet puna e Kuvendit, sepse PD nuk...

PD dhe LSI bëhen bashkë: kërkojnë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi…

para 11 muajve - AlbPress

Partia Demokratike dhe LSI janë bërë bashkë në kërkesën për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për 10 ditë nga punimet e Kuvendit të Shqipërisë. Kërkesa është firmosur nga deputetët e dy grupimeve parlamentare...

PD dhe LSI bëhen bashkë: kërkojnë përjashtimin e Ramës nga Kuvendi…

para 11 muajve - Te Sheshi

Partia Demokratike dhe LSI janë bërë bashkë në kërkesën për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për 10 ditë nga punimet e Kuvendit të Shqipërisë. Kërkesa është firmosur nga deputetët e dy grupimeve parlamentare...

PD, PR e LSI bëhen bashkë për të përjashtuar Ramën

para 11 muajve - Arbresh

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me përjashtimin e...

Ruçi e përjashtoi nga seanca, por PS firmos një tjetër kërkesë për Flamur Nokën

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Ndonëse kreu i parlamentit e përjashtoi nga seanca e sotme deputetin e PD-së Flamur Noka, PS shkon edhe më tej me qëndrimin e saj. Si në një kundërpërgjigje ndaj kërkesës së opozitës (PD-LSI-PR) që kërkoi...

Sërish përplasje Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 11 muajve - Tetova Sot

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PD-së,...

Sot në Kuvend debati për Komisionin e Reformës Zgjedhore

para 11 muajve - Ora news

Ngritja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të diskutohet sot në Parlament. Ky projektvendim i bë shkak i tensioneve dhe përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës në seancën e javës së kaluar....

Debat në Kuvend për reformën zgjedhore

para 11 muajve - Koha Jone

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

Nis seanca parlamentare, vijon përplasja Basha-Ruçi

para 11 muajve - Blitz

Seanca e sotme parlamentare nuk mund të mos niste ndryshe përveç se me përplasje dhe ofendime. Deputeti i PBDNJ Vangjel Dule ka kërkuar të shtyhet miratimi i projektligjit për minoritetet pasi sipas tij,...

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtimin e Nokës

para 11 muajve - Insajderi

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

Rama-Berishës: Je i rrjedhur! PD dhe LSI: Të përjashtohet 10 ditë

para 11 muajve - Fol

Partia Demokratike, ajo Republikane dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë depozituar një kërkesë tek kreu i Kuvendit për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për dhjetë ditë nga seancat. Sipas tyre,...

“Rrugaç, ku ke b… të shash Berishën!” – Ja debati që përjashtoi Nokën

para 11 muajve - Lajme.al

Pas rifillimit të seancës plenare, e ndërprerë me kërkesë të kreut të këtij institucioni pas përjashtimit nga punimet e Kuvendit të deputetit Falmur Noka, ky i fundit nuk është larguar nga salla e seancave...

Debat sot në Kuvend për ngritjen e komisionit për Reformën Zgjedhore

para 11 muajve - Syri

Sot në Kuvend do të debatohet dhe më pas votohet, projektvendimi “Për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore”. Ky projektvendimi u be shkak i debatit dhe përplasjeve të forta...

“Mos i vër kazmën Parlamentit’, Basha përplaset sërish me Ruçin

para 11 muajve - Java News

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate në lidhje me rregulloren e Kuvendit, pasi deputeti Vangjel Dule kërkoi që sot mos miratohej pr/vendimi për pakicat. Ruçi hodhi me votë propozimin e Dules,...

Rama e ofendoi rëndë, Berisha i përgjigjet jashtë Kuvendit

para 11 muajve - Lajme.al

Duket se shkak për ndërprerjen e seancës së parlamentit ditën e sotme është bërë ofendimi I kryeministrit Edi Rama në drejtim të ish-kryeministri Sali Berisha. Kështu të paktën pretendojnë deputetët e...

Zbardhet debate i plotë që çoi në përjashtim e Flamur Nokës/ “Nuk ke b…., ti heqesh fjalen Berishes”

para 11 muajve - AlbPress

Deputetët e PD kanë përdorur të njëjtin skenar si dhe një javë më parë, kur u përjashtua Lulzim Basha nga seanca, edhe në rastin e deputetit Flamur Noka. Ky i fundit u përjashtua nga seanca për shkelje...

Zbardhet debati i plotë që çoi në përjashtim e Flamur Nokës: ja fjalori i përdorur nga deputeti i PD

para 11 muajve - Te Sheshi

Deputetët e PD kanë përdorur të njëjtin skenar si dhe një javë më parë, kur u përjashtua Lulzim Basha nga seanca, edhe në rastin e deputetit Flamur Noka. Ky i fundit u përjashtua nga seanca për shkelje...

Fjalor vulgar ndaj Berishës, PD kërkon përjashtimin e Rames nga seancat plenare

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ e Partisë Demokratikë. Mësohet se opozita ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seancat plenare për 10 ditë, me pretendimin...

“Mos i vër kazmën Kuvendit’, Basha përplaset sërish me Ruçin

para 11 muajve - Lajme.al

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Seanca e sotme parlamentare...

Rama: PD nuk thahet dot nga rrebeshi i zgjedhjeve dhe di vetëm e lagu s’e lagu

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndërprerjes së seancës parlamentare, e dyta javë radhazi, që vjen si pasojë e përjashtimit të një deputeti të opozitës. Rama e lidh qëndrimin e PD-së me humbjen e zgjedhjeve...

Përjashtimi i Flamur Nokës, Taulant Balla: PD ka skenar të bllokojë Kuvendin…

para 11 muajve - Te Sheshi

Kreu i deputetëve socialist, Taulant Balla, ka reaguar në një prononcim për mediat në lidhje me përjashtimin e kolegut të tij demokrat, Flamur Noka, nga seanca, pas thyerjes së rregullores. Balla akuzoi...

Përjashtimi i Flamur Nokës, Taulant Balla: PD ka skenar të bllokojë Kuvendin…

para 11 muajve - AlbPress

Kreu i deputetëve socialist, Taulant Balla, ka reaguar në një prononcim për mediat në lidhje me përjashtimin e kolegut të tij demokrat, Flamur Noka, nga seanca, pas thyerjes së rregullores. Balla akuzoi...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të PD-së,...

Kuvendi diskuton sot për Komisionin e Reformës Zgjedhore, priten debate të forta

para 11 muajve - Java News

Ngritja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të diskutohet sot në Parlament. Ky projektvendim i bë shkak i tensioneve dhe përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës në seancën e javës së kaluar....

Noka nuk lë deputetin e LSI të flasë, Ruçi e përjashton nga seanca…

para 11 muajve - AlbPress

Një tjetër deputet i PD-së është përjashtuar gjatë seancës së sotme plenare, pasi shkeli rregulloren. Flamur Noka ka kërkuar fjalën për proçedurë, në një kohë kur në foltoren e Kuvendit po fliste deputeti...

Noka nuk lë deputetin e LSI të flasë, Ruçi e përjashton nga seanca…

para 11 muajve - Te Sheshi

Një tjetër deputet i PD-së është përjashtuar gjatë seancës së sotme plenare, pasi shkeli rregulloren. Flamur Noka ka kërkuar fjalën për proçedurë, në një kohë kur në foltoren e Kuvendit po fliste deputeti...

Tensionet/ Gramoz Ruçi pezullon seanca e Kuvendit, ja kur do të rifillojë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pezulluar punimet e seancës së Kuvendit pas tensioneve dhe pezullimit të deputetit të PD Flamur Noka. Ruçi tha se seanca do rifillojë në orën 17:00 të pasdites së sotme....

Përjashtohet nga Parlamenti një tjetër deputet i PD-së

para 11 muajve - Insajderi

Debateve të ashpra në Parlament nga ana e deputetëve të opozitës teksa po diskutohej një draft i qeverisë për pakicat kombëtare, iu shtua edhe një përjashtim në radhët e deputetëve të djathtë. Flamur Noka,...

Zbulohet shkaku i sherrit në Kuvend, PD: Rama i tha Berishës ‘i rrjedhur’, të përjashtohet

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo, pasi Noka nuk lejoi vijimin e seancës pasi Gramoz Ruçi i preu fjalën...

Përjashtohet nga seanca plenare deputeti Flamur Noka

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti i PD-së, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren.

Sherr në Kuvend/ Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka i del në mbrojtje. Opozita mblidhet në foltore

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Që në nisje seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me debate e më tej ndërprerja e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha ka bërë që të ketë përplasje dhe opozita të mblidhet rreth foltores.

Sërish përplasje Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 11 muajve - Insajderi

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PD-së,...

Opozita fals e LSI-së: si po “ia vjedh” PD-së akuzat anti-qeveri

para 11 muajve - Te Sheshi

LSI po bën një opozitë bajagi të zëshme, por krejt pa sens. Ajo ka adoptuar fraza të gatshme dhe të rrumbullakosura nga PD-ja, ku nuk ka asnjë diferencë mes tyre, ndërkohë që duhej të kishte, dhe shumë...

Sërish përplasje, Basha-Ruçit: Po i vë kazmën Kuvendit

para 11 muajve - Arbresh

Pas tensionit të javës së kaluar, kur deputetët e PD-së bllokuan për orë të tëra foltoren e kuvendit, edhe seanca e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes mazhorancës dhe opozitës. Kryetari i PDs-së,...

Propozimi i  Dules fut në sherr Bashën me Ruçin: po i  vë kazmën Kuvendit…

para 11 muajve - AlbPress

Seanca e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur me debate mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Bashës. Duke marrë fjalën, Basha i  ka kërkuar Ruçit që të zbatojë rregulloren, dhe të...

Propozimi i Dules fut në sherr Bashën me Ruçin: po i vë kazmën Kuvendit…

para 11 muajve - Te Sheshi

Seanca e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur me debate mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Bashës. Duke marrë fjalën, Basha i  ka kërkuar Ruçit që të zbatojë rregulloren, dhe të...

Basha i kërkon Ruçit të mos degjenerojë Kuvendin si javën e shkuar

para 11 muajve - Illyria

Seanca plenare nisi me debat për një ligj të pakicave që është përfshirë në rendin e ditës Shefi opozitar i demokratëve Lulzim Basha i bëri thirrje kryetarit Gramoz Ruçi që të mos sillet në drejtim të...

Kuvendi nis punimet, pritet debat nga opozita për reformën Zgjedhore

para 11 muajve - Illyria

Ka nisur në orën 10:00 seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ndërsa pritet debat mes shumicës dhe opozitës për ngritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Seanca e javës së kaluar u bllokua nga Basha,...

Sot debaohet për Komisionin e Reformës Zgjedhore

para 11 muajve - Arbresh

Ngritja e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore do të diskutohet sot në Parlamentin e Shqipërie. Ky projektvendim i bë shkak i tensioneve dhe përplasjeve mes mazhorancës dhe opozitës në seancën...

Grupi Parlamentar i PD vendos: “Çdo të mërkurë, seancë pyetjesh për Kryeministrin dhe ministrat e tij dhe fokus tek reforma zgjedhore”

para 12 muajve - Gazeta 55

Basha: Rama po bashkëqeveris me krimin, rob i marrëdhënies korruptive me oligarkët Partia Demokratike ka vendosur të intensifikoj aksionin e saj parlamentar. Pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK