http://kariera.mk

Thaçi: BDI do e humbë Tetovën edhe me LSDM-në

para 11 muajve - Albeu

Partia Demokratike Shqiptare mbajti ditën e djeshme tubim në Tearcë, ku kërkuan nga banorët e zonës që të votohet kandidati i tyre për kryetarë të kësaj komune, Ruhan Ilazi. Ky i fundit tha se Tearca do...

Thaçi: Tetovën do ta fitojmë

para 11 muajve - Ina

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në Tearcë, ku kërkuan nga banorët e zonës që të votohet kandidati i tyre për kryetarë të kësaj komune, Ruhan Ilazi. Ky i fundit tha se Tearca do të ndryshoj...

Thaçi: BDI do ta humb Tetovën edhe me LSDM-në

para 11 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në Tearcë, ku kërkuan nga banorët e zonës që të votohet kandidati i tyre për kryetarë të kësaj komune, Ruhan Ilazi. Ky i fundit tha se Tearca do të ndryshoj...

PDSH MBRËMË NË TEARCË SONTE NË TETOVË, THAÇI: “BDI DO TA HUMB TETOVËN EDHE ME LSDM-në”

para 11 muajve - TV21

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në Tearcë, ku kërkuan nga banorët e zonës që të votohet kandidati i tyre për kryetarë të kësaj komune, Ruhan Ilazi. Ky i fundit tha se Tearca do të ndryshoj...

Thaçi i bindur: BDI-ja do e humb Tetovën, madje edhe me LSDM-në

para 11 muajve - Almakos

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në Tearcë, ku kërkuan nga banorët e zonës që të votohet kandidati i tyre për kryetarë të kësaj komune, Ruhan Ilazi. Ky i fundit tha se Tearca do të ndryshoj...

Thaçi i bindur: BDI-ja do e humb Tetovën, madje edhe me LSDM-në

para 11 muajve - Lajm

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në Tearcë, ku kërkuan nga banorët e zonës që të votohet kandidati i tyre për kryetarë të kësaj komune, Ruhan Ilazi. Ky i fundit tha se Tearca do të ndryshoj...

"Pas 15 tetorit BDI do të jetë e para me numrin e komunave shqiptare që do t?i drejtojë"

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti , shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Sela, për inat të Ahmetit, mund ta ‘rikthejë’ VMRO-në në pushtet

para 11 muajve - Indeks.mk

Zijadin Sela, lideri i ish-LRPDSH-së, tash i Aleancës për Shqiptarët, njëkohësisht edhe kandidat për komunën e Strugës, që nga fillimi i fushatës ka ashpërsuar retorikën e t’ij në raport me dy bashkëqeverisësit...

Ibraimi dhe Hasani luajnë ping pong futbolli, ja kush fitoi

para 11 muajve - Ina

Ferhan Hasani dhe Marjan Radeski i janë bashkuar skuadrës së Shkëndijës në përgatitje për derbin e madh kundër Vardarit të shtunën, në Shkup. Në dhomat e zhveshjes Ferhan Hasani dhe Besart Ibraimi kanë...

Ahmeti frikohet se do të bie nën 85 mijë vota, do t’i numërojë edhe votat e Shilegovit si të BDI-së?!

para 11 muajve - Almakos

Burime të afërta me udhëheqësinë e BDI-së kanë zbuluar shkakun se pse kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i është futur rrezikut për të bë koalicion parazgjedhor me Lidhjen Social Demokrate të Maqedonisë. Me...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Antpress

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti frikohet se do të bie nën 85 mijë vota, do t’i numërojë edhe votat e Shilegovit si të BDIsë?!

para 11 muajve - Lajm

Burime të afërta me udhëheqësinë e BDI-së kanë zbuluar shkakun se pse kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i është futur rrezikut për të bë koalicion parazgjedhor me Lidhjen Social Demokrate të Maqedonisë. Me...

“Pas 15 tetorit BDI do të jetë e para me numrin e komunave shqiptare që do t’i drejtojë”

para 11 muajve - Tetova1

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Telegrafi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

PDSH-ja prezantoi programin për Tearcën

para 11 muajve - Almakos

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë aktivitetin e saj parazgjedhor e ka vazhduar me prezantimin e kandidatit për kryetar të komunës së Tearcës, Ruhan Ilazi. Ai para të pranishmëve në tubim, ka kërkuar...

Analizë: Edhe liderët partiak në garë për kryetar komune në Strugë dhe në Tetovë

para 11 muajve - Portalb

Për herë të parë në këto zgjedhje lokale, krerët e partive të bllokut politik shqiptar hynë në betejën zgjedhore për kryetar komune. Kështu Zijadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët do të përpiqet për të...

Zgjedhjet lokale 2017, PDSh prezantoi vizionin për komunën e Tearcës

para 11 muajve - MRT

Partia Demokratike Shqiptare vazhdoi tubimin parazgjedhor në Komunën e Tearcës.... Partia Demokratike Shqiptare vazhdoi tubimin parazgjedhor në Komunën e Tearcës. Me këtë rast, kryetari i PDSh-së, Menduh...

Sela, për inat të Ahmetit, mund ta ‘rikthejë’ VMRO-në në pushtet

para 11 muajve - Tetova Sot

Zijadin Sela, lideri i ish-LRPDSH-së, tash i Aleancës për Shqiptarët, njëkohësisht edhe kandidat për komunën e Strugës, që nga fillimi i fushatës ka ashpërsuar retorikën e t’ij në raport me dy bashkëqeverisësit...

Ahmeti sërish me të njëjtin refren: Gjuha shqipe është zyrtarizuar

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti sërish me të njëjtin refren: Gjuha shqipe është zyrtarizuar

para 11 muajve - Lajm

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Indeks.mk

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

AHMETI: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Medial

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti:BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Aktuale

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Indeks online

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Koha.net

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ibraimi dhe Hasani luajnë ping pong futbolli, ja kush fitoi

para 11 muajve - Almakos

Ferhan Hasani dhe Marjan Radeski i janë bashkuar skuadrës së Shkëndijës në përgatitje për derbin e madh kundër Vardarit të shtunën, në Shkup. Në dhomat e zhveshjes Ferhan Hasani dhe Besart Ibraimi kanë...

Fundi i fushatës zgjedhore, partitë shtojnë premtimet e tyre

para 11 muajve - Telegrafi

Partitë politike në Maqedoni edhe gjatë ditës së djeshme kanë vijuar me aktivitetet e tyre në kuadër të fushatës zgjedhore. Telegrafi Maqedoni ju sjell të përmbledhur në një vend takimet e partive më të...

ZAEV: Maqedonia do të jetë anëtarja e 30-të e NATO-s/ GRUEVSKI: Shlyerje e borxheve për familjet sociale

para 11 muajve - Medial

Partitë politike edhe në tubimet e mbrëmshme dërguan mesazhe të ndryshme deri te qytetarët. Premtuan projekte dhe kërkuan mbështetje për mandatet e ardhshme të kryetarëve të komunave dhe këshilltarëve....

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Sela nga Gradeci: ASH i duhet bekimi i vendlindjes së Mehmet Pashë Derallës

para 11 muajve - Gazeta Express

Në Tubimin madhështor të e Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Vrapçishtit, që u mbajt në Gradec, Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela bëri një digresion me kohën e Mehmet Pashë Derallës i cili...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave

para 11 muajve - Tetova1

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ali Ahmeti: Jemi viktimë e veprimeve tona, në Maqedoni s’ka nevojë për më shumë se dy parti shqiptare

para 11 muajve - Periskopi

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti thotë se aktualisht partia e tij udhëheq me 16 komuna, nga 18 sa janë gjithsej komuna shqiptare në Maqedoni. Derisa, Ahmeti pretendon se pas 15 tetorit, BDI-ja do të ruajë këtë...

Sela nga Veleshta: Mos më votoni për asfalt, por për kauzë

para 11 muajve - Albeu

Aleanca për Shqiptarët mbajti mbrëmë tubimi zgjedhor në fshatin Veleshtë të Strugës. Kryetari i kësaj partie tha se Veleshta nuk është vetëm bastion i Ziadin Selës, por është bastion edhe i gjithë shqipatrisë....

Ahmeti: BDI do të fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - 24 ore

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale që do të mbahen të dielën, në Maqedoni. Ai është i bindur...

Thaçi: Vota për PDSH-në do t?ua kthejë shqiptarëve shpresën për një jetë më të mirë

para 11 muajve - Albeu

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubim në Tearcë në kuadër të fushatës zgjedhore. Kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi , tha para të pranishimve se PDSH ka një bazë të fuqishme në Tearcë, me...

AHMETI: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

AHMETI: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Ahmeti: BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Sela nga Gradeci: ASH i duhet bekimi i vendlindjes së Mehmet Pashë Derallës

para 11 muajve - Almakos

Në Tubimin madhështor të e Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Vrapçishtit, që u mbajt në Gradec, Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela bëri një digresion me kohën e Mehmet Pashë Derallës i cili...

Sela nga Gradeci: ASH i duhet bekimi i vendlindjes së Mehmet Pashë Derallës

para 11 muajve - Lajm

Në Tubimin madhështor të e Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Vrapçishtit, që u mbajt në Gradec, Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela bëri një digresion me kohën e Mehmet Pashë Derallës i cili...

Fundi i fushatës zgjedhore, partitë shtojnë premtimet e tyre

para 11 muajve - Lajm

Partitë politike në Maqedoni edhe gjatë ditës së djeshme kanë vijuar me aktivitetet e tyre në kuadër të fushatës zgjedhore. Kryesia e BDI-së dje ka qëndruar në Komunën e Gostivarit, me ç’rast nga strukturat...

Ahmeti:BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - KosovaPress

Ahmeti në pjesën e dytë të intervistës dhënë për Kosovapress, beson se edhe pas 15 tetorit BDI do të jetë e para me numrin e komunave shqiptare që do t’i drejtojë, duke thënë se kanë ngritje votash nga...

Ahmeti:BDI do t’i fitojë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedhjet lokale në Maqedoni që do të mbahen të dielën. Ai është i bindur se BDI do të...

Sela nga Gradeci: ASH i duhet bekimi i vendlindjes së Mehmet Pashë Derallës për ta mbrojtur shqiptarinë!

para 11 muajve - Fol

Në tubimin madhështor të Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Vrapçishtit, që u mbajt në Gradec, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela bëri një digresion me kohën e Mehmet Pashë Derallës i cili...

Sela nga Gradeci: ASH i duhet bekimi i Mehmet Pashë Derallës për ta mbrojtur Shqiptarinë!

para 11 muajve - Zhurnal

Gradec, 11 tetor - Në Tubimin madhështor të e Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Vrapçishtit, që u mbajt në Gradec, Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela bëri një digresion me kohën e Mehmet...

Sela: ASH i duhet bekimi i Mehmet Pashë Derallës për ta mbrojtur Shqiptarinë!

para 11 muajve - Ina

Në Tubimin madhështor të e Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Vrapçishtit, që u mbajt në Gradec, Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela bëri një digresion me kohën e Mehmet Pashë Derallës i cili...

Sela: Do t’i fitojmë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Ina

Aleanca për shqiptarët në krye me kryetarin Ziadin Sela u ndal në gradec të Gostivarit. Sela në fjalimin e rastit u tha të pranishmive se shumë nga liderët e partive shqiptare më 15 tetor do t’i dërgojnë...

Thaçi: Me koalicionin me LSDM-në, BDI ka pranuar dobësinë e vet

para 11 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike Shqiptare u ndal sonte në Tearcë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës zgjedhore. Kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi, tha para të pranishimve se PDSH ka një bazë të fuqishme...

THAÇI: PDSH ka bazë të fuqishme në Tearcë

para 11 muajve - Medial

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sot mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve të PDSH-së...

PDSH mbajti tubim në Tearcë

para 11 muajve - Aktuale

Partia Demokratike Shqiptare sot më 11.10.17 mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

Thaçi: Vota për PDSH-në eliminon manipulantët nga skena politike

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 tetor - Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

Pritje madhështore në Kumanovë, Ali Ahmeti: Fitorja është e jona

para 11 muajve - Indeks.mk

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

THAÇI: PDSH ka bazë të fuqishme në Tearcë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sot mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve të PDSH-së...

Sela nga Gradeci: ASH i duhet bekimi i Mehmet Pashë Derallës për ta mbrojtur Shqiptarinë!

para 11 muajve - Fol

Në Tubimin madhështor të e Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Vrapçishtit, që u mbajt në Gradec, Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela bëri një digresion me kohën e Mehmet Pashë Derallës i...

Thaçi: Manipulantët do t’i eliminojmë nga skena politike

para 11 muajve - Ina

Partia Demokratike Shqiptare sot më 11.10.17 mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

Ahmeti në Kumanovë: BDI-ja e ktheu dinjitetin e shqiptarit në këto hapësira

para 12 muajve - Portalb

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vizitoi qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

PDSH mbajti tubim në Tearcë

para 11 muajve - Aktuale

Partia Demokratike Shqiptare sot më 11.10.17 mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

Thaçi: Me koalicionin me LSDM-në, BDI ka pranuar dobësinë e vet

para 11 muajve - Almakos

Partia Demokratike Shqiptare u ndal sonte në Tearcë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës zgjedhore. Kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi, tha para të pranishimve se PDSH ka një bazë të fuqishme...

Thaçi: Me koalicionin me LSDM-në, BDI ka pranuar dobësinë e vet

para 11 muajve - Shenja

Partia Demokratike Shqiptare u ndal sonte në Tearcë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës zgjedhore. Kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi, tha para të pranishimve se PDSH ka një bazë të fuqishme...

Sela: Do t’i fitojmë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Almakos

Aleanca për shqiptarët në krye me kryetarin Ziadin Sela u ndal në gradec të Gostivarit. Sela në fjalimin e rastit u tha të pranishmive se shumë nga liderët e partive shqiptare më 15 tetor do t’i dërgojnë...

Sela: Do t’i fitojmë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Shenja

Aleanca për shqiptarët në krye me kryetarin Ziadin Sela u ndal në gradec të Gostivarit. Sela në fjalimin e rastit u tha të pranishmive se shumë nga liderët e partive shqiptare më 15 tetor do t’i dërgojnë...

Thaçi nga Tearca: Gënjeshtrat me dekadë të BDI-së kanë sjell shqiptarët në një pozitë shumë të vështirë

para 11 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike Shqiptare sot më 11.10.17 mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

Pritje madhështore në Kumanovë, Ali Ahmeti: Fitorja është e jona

para 12 muajve - Aktuale

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

Ahmeti në Kumanovë: BDI-ja e ktheu dinjitetin e shqiptarit në këto hapësira

para 12 muajve - Zhurnal

Kumanovë, 11 tetor - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vizitoi qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit...

Sela: Mos më votoni për asfallt, por për kauzë

para 12 muajve - Gazeta Express

Në tubimine mbrëmshëm të Aleancës për Shqiptarët të mbajtur në fshatin Veleshtë të Strugës, kryetari i kësaj partie tha se Veleshta nuk është vetëm bastion i Ziadin Selës, por është bastion edhe i gjithë...

Ja si u prit Ahmeti në Kumanovë

para 12 muajve - Ina

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

ALEANCA PËR SHQIPTARËT TUBIM NË VELESHTË, SELA: “MOS MË VOTONI PËR ASFALLT, POR PËR KAUZË”

para 12 muajve - TV21

Në tubimine mbrëmshëm të Aleancës për Shqiptarët të mbajtur në fshatin Veleshtë të Strugës, kryetari i kësaj partie tha se Veleshta nuk është vetëm bastion i Ziadin Selës, por është bastion edhe i gjithë...

Ahmeti në Kumanovë: Fitorja është e jona

para 12 muajve - Aktuale

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

Thaçi: BDI ka pranuar dobsinë e vet, me koalicionin me LSDM-në

para 11 muajve - Tetova1

PDSH-ja sot mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve të PDSH-së për komunën e Tearcës,...

Ahmeti: Fitorja është e jona

para 12 muajve - Ina

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

ALEANCA PËR SHQIPATRËT TUBIM NË VELESHTË, SELA: “MOS MË VOTONI PËR ASFALLT, POR PËR KAUZË”

para 12 muajve - TV21

Në tubimine mbrëmshëm të Aleancës për Shqiptarët të mbajtur në fshatin Veleshtë të Strugës, kryetari i kësaj partie tha se Veleshta nuk është vetëm bastion i Ziadin Selës, por është bastion edhe i gjithë...

Pritje madhështore në Kumanovë, Ali Ahmeti: Fitorja është e jona

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

Sela: Do t’i fitojmë shumicën e komunave shqiptare

para 11 muajve - Gazeta e re

Aleanca për shqiptarët në krye me kryetarin Ziadin Sela u ndal në gradec të Gostivarit. Sela në fjalimin e rastit u tha të pranishmive se shumë nga liderët e partive shqiptare më 15 tetor do t’i dërgojnë...

Ahmeti në Kumanovë: Fitorja është e jona

para 12 muajve - Medial

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

BDI me zor e sjellin Ahmetin të Kumanovë

para 12 muajve - Gazeta Express

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në zgjedhjet...

Thaçi: BDI ka pranuar dobsinë e vet, me koalicionin me LSDM-në

para 11 muajve - Lajm

PDSH-ja sot mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve të PDSH-së për komunën e Tearcës,...

Ahmeti në Kumanovë: BDI-ja e ktheu dinjitetin e shqiptarit në këto hapësira

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot vizitoi qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

SELA: “MOS MË VOTONI PËR ASFALLT, POR PËR KAUZË”

para 11 muajve - Lajm

Në tubimine mbrëmshëm të Aleancës për Shqiptarët të mbajtur në fshatin Veleshtë të Strugës, kryetari i kësaj partie tha se Veleshta nuk është vetëm bastion i Ziadin Selës, por është bastion edhe i gjithë...

Thaçi nga Tearca: Gënjeshtrat me dekadë të BDI-së kanë sjell shqiptarët në një pozitë shumë të vështirë

para 12 muajve - Almakos

Partia Demokratike Shqiptare sot më 11.10.17 mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

Sela: Mos më votoni për asfallt, por për kauzë

para 12 muajve - Tetova1

Në tubimine mbrëmshëm të Aleancës për Shqiptarët të mbajtur në fshatin Veleshtë të Strugës, kryetari i kësaj partie tha se Veleshta nuk është vetëm bastion i Ziadin Selës, por është bastion edhe i gjithë...

PDSH mbajti tubim në Tearcë

para 12 muajve - Tetova Sot

Partia Demokratike Shqiptare sot më 11.10.17 mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

Thaçi kërkoi mbështetje për listën e këshilltarëve në Strugë

para 12 muajve - Alsat-M

Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi gjatë tubimit të mbrëmshëm në Strugë kërkoi mbështetjen e qytetarëve të kësaj komune për listën e këshilltarëve. Thaçi tha se partia e tij duhet të mbështet et pasi e ai ka...

Sela akuzoi BDI-në se përçan votën shqiptare në Strugë

para 12 muajve - Alsat-M

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët në Strugë, Ziadin Sela akuzoi BDI-në se me nxjerrjen e kandidatit Ramiz Merko, po e përçanë votën shqiptare. Sipas tij, BDI-ja e Ahmetit po blenë votat nëpër fshatrat...

Sela: Qytetarët e mësuan Aleancën të qëndrojë edhe kur të tjerët ikin

para 12 muajve - Ina

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, njeherit dhe kandidat për kryetar në Komunën e Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Veleshtë, transmeton...

Ahmeti nga Kumanova: Erdha këtu për ti dhënë mbështetje të fortë listës së këshilltarëve të prirë nga ushtari i UÇK-së

para 12 muajve - Ina

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nga Kumanova theksoi se BDI nuk ka kandidat për kryetar në këtë komunë, por sipas tij, Kumanova është simbolikë shumë e madhe për të gjithë hapësirat shqiptare. “Unë kam shkuar...

Sela nga Llabunishta mesazh Merkos, "Tërhiqu, se më 15 tetor do të varrosë politikisht" !

para 12 muajve - Zhurnal

Strugë, 11 tetor - Kandidati për kryetar të Komunës së Strugës, Ziadin Sela mbrëm në mënyrë impozante dhe me fishekzjarre u mirëprit në Llabunisht të Strugës. Mijëra qytetar, pleq, gra, të rinjë dhe të...

Zgjedhjet lokale 2017, Thaçi: Nuk jemi pjesë e pazareve për Strugën

para 12 muajve - MRT

Me moton "Vetëm drejt", PDSh mbajti mbrëmë tubim në Strugë. Lideri i kësaj partie, Menduh Thaçi... Me moton "Vetëm drejt", PDSh mbajti mbrëmë tubim në Strugë. Lideri i kësaj partie, Menduh Thaçi, duke...

Pritje madhështore në Kumanovë, Ali Ahmeti: Fitorja është e jona

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot qytetin e Kumanovës për t’i dhënë mbështetje të parezervë Shtabit Komunal të Zgjedhjeve për realizimin e programit për këto zgjedhje,...

BDI e solli me zor Ali Ahmetin në Kumanovë

para 12 muajve - Almakos

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në zgjedhjet...

PDSH mbajti tubim në Tearcë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Partia Demokratike Shqiptare sot më 11.10.17 mbajti tubimin e saj në Tearcë. Para një numri të madh të aktivistëve dhe simpatizantëve të PDSH-së folën Fatmire Isaku, bartësja e listës së këshilltarëve...

BDI e solli me zor Ali Ahmetin në Kumanovë

para 12 muajve - Lajm

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në zgjedhjet...

Sela nga Veleshta: “Mos më votoni për asfallt, por për kauzë”

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Në tubimine mbrëmshëm të Aleancës për Shqiptarët të mbajtur në fshatin Veleshtë të Strugës, kryetari i kësaj partie tha se Veleshta nuk është vetëm bastion i Ziadin Selës, por është bastion...

Zgjedhjet lokale 2017, VMRO - DPMNE prezantoi vizionin për komunat e Shkupit

para 12 muajve - MRT

“Kanë mbetur edhe pak ditë nga momenti kur qytetarët do të vendosin se në cilën rrugë do ta çojnë Maqedoninë... “Kanë mbetur edhe pak ditë nga momenti kur qytetarët do të vendosin se në cilën rrugë do...

BDI e solli me “zor” Ali Ahmetin në Kumanovë

para 12 muajve - Lajm

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në zgjedhjet...

Sela: Qytetarët e mësuan Aleancën të qëndrojë edhe kur të tjerët ikin

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, njeherit dhe kandidat për kryetar në Komunën e Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Veleshtë, transmeton...

Zgjedhjet lokale 2017, ASh prezantoi vizionin për Strugën

para 12 muajve - MRT

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, njeherit dhe kandidat për kryetar në Komunën e Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Veleshtë... Sela...

Mustafa i ASH-së shprehet i bindur: Vetëm ne do marrim pjesën tonë shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Gazeta Express

"ASH jo vetëm në Kumanovë por gjithandej ka një rritje të madhe ku struktura të shumta nga parti të ndryshme janë rreshtuar në rradhët e ASH dhe këtë fakt e dëshmojnë edhe anketat e publikuara nga institute...

Kumanova nuk e pranon Ahmetin në shesh, mban takim në shtabin e BDI-së

para 12 muajve - Lajm

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nga Kumanova theksoi se BDI nuk ka kandidat për kryetar në këtë komunë, por sipas tij, Kumanova është simbolikë shumë e madhe për të gjithë hapësirat shqiptare. “Unë kam shkuar...

Ahmeti nga Kumanova: Erdha këtu për ti dhënë mbështetje të fortë listës së këshilltarëve të prirë nga ushtari i UÇK-së

para 12 muajve - Tetova1

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nga Kumanova theksoi se BDI nuk ka kandidat për kryetar në këtë komunë, por sipas tij, Kumanova është simbolikë shumë e madhe për të gjithë hapësirat shqiptare. “Unë kam shkuar...

Sela: Qytetarët e mësuan Aleancën të qëndrojë edhe kur të tjerët ikin

para 12 muajve - Lajm

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, njeherit dhe kandidat për kryetar në Komunën e Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Veleshtë, transmeton...

Ahmeti nga Kumanova: Erdha këtu për ti dhënë mbështetje të fortë listës së këshilltarëve të prirë nga ushtari i UÇK-së

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nga Kumanova theksoi se BDI nuk ka kandidat për kryetar në këtë komunë, por sipas tij, Kumanova është simbolikë shumë e madhe për të gjithë hapësirat shqiptare. “Unë kam shkuar...

Sela: Qytetarët e mësuan Aleancën të qëndrojë edhe kur të tjerët ikin

para 12 muajve - Tetova1

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, njeherit dhe kandidat për kryetar në Komunën e Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Veleshtë, transmeton...

GASHI: “BDI është përçarë në LSDM dhe VMRO”

para 12 muajve - Almakos

Lëvizja Besa mbrëmë tubimin qendror e mbajti ne Kumanove. Ndonese, nuk ishte prezent kreu i Bilall Kasami, perfaqesuesit e larte te kesaj partie kerkuan nga qytetaret qe te votojne kandidatin per kryetar...

Thaçi kërkoi mbështetje për listën e këshilltarëve në Strugë

para 12 muajve - Almakos

11 October Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi gjatë tubimit të mbrëmshëm në Strugë kërkoi mbështetjen e qytetarëve të kësaj komune për listën e këshilltarëve. Thaçi tha se partia e tij duhet të mbështet et pasi...

GASHI: “BDI është përçarë në LSDM dhe VMRO”

para 12 muajve - InfoShqip

Lëvizja Besa mbrëmë tubimin qendror e mbajti ne Kumanove. Ndonese, nuk ishte prezent kreu i Bilall Kasami, perfaqesuesit e larte te kesaj partie kerkuan nga qytetaret qe te votojne kandidatin per kryetar...

Sela akuzoi BDI-në se përçan votën shqiptare në Strugë

para 12 muajve - Almakos

11 October Kandidati i Aleancës për Shqiptarët në Strugë, Ziadin Sela akuzoi BDI-në se me nxjerrjen e kandidatit Ramiz Merko, po e përçanë votën shqiptare. Sipas tij, BDI-ja e Ahmetit po blenë votat nëpër...

VMRO – DPMNE prezantoi vizionin për komunat e Shkupit

para 12 muajve - Tetova1

“Kanë mbetur edhe pak ditë nga momenti kur qytetarët do të vendosin se në cilën rrugë do ta çojnë Maqedoninë. Po i afrohemi 15 tetorit, ndërsa ju  e keni fjalën e fundit dhe ju do të vendosni për ardhmërinë...

Huzeir Mustafa: ASH garon me listë serioze dhe të rinj të panjollosur

para 12 muajve - Albeu

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptar ët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA foli për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, si programin elektoral të ASH. Pyetjes se cilat janë pritshmëritë...

Mustafa i ASH-së: Vetëm ne do marrim hisen tonë shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Gazeta Express

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptarët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA flet për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, ofertën e ASH dhe synimet e tyre. ASH jo vetëm në Kumanovë por...

Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - Albeu

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH ka tërhequr kandidatin...

Java e njerëzve të futbollit

para 12 muajve - Almakos

Qendra për edukim dhe zhvillim – CED, njëra nga njëmijë partnerët e Lëvizjes së njerëzve të Futbollit inspiruar nga më shumë se 100.000 njerëz, merr pjesë në javën e lëvizjes së njerëzve të Futbollit që...

Mustafa i ASH-së: Vetëm ne do marrim hisen tonë shqiptare në Kumanovë, do ndalim politikat e mbrapstha

para 12 muajve - Ina

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptarët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA flet për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, ofertën e ASH dhe synimet e tyre. Cilat janë pritjet nga këto...

Mustafa i ASH-së: Vetëm ne do marrim pjesën tonë shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - AlbPortali

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptarët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA flet për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, ofertën e ASH dhe synimet e tyre. Loading... ASH jo vetëm në...

Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sonte qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Me këtë rast, kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH...

Sela u takua me banorët e fshatit

para 12 muajve - Gazeta Express

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kryetar të komunës së Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Labunishtë. Sela me këtë rasti para banorëve...

Mustafa i ASH-së: Vetëm ne do marrim pjesën tonë shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Almakos

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptarët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA flet për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, ofertën e ASH dhe synimet e tyre. ASH jo vetëm në Kumanovë por...

Mustafa i ASH-së: Vetëm ne do marrim hisen tonë shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Lajm

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptarët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA flet për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, ofertën e ASH dhe synimet e tyre. ASH jo vetëm në Kumanovë por...

BESA: BDI është e përçarë në LSDM dhe VMRO

para 12 muajve - Indeks online

Lëvizja Besa mbrëmë tubimin qendror e mbajti ne Kumanove. Ndonese, nuk ishte prezent kreu i Bilall Kasami, perfaqesuesit e larte te kesaj partie kerkuan nga qytetaret qe te votojne kandidatin per kryetar...

Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - Tetova1

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sonte qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Me këtë rast, kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH...

Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - Lajm

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sonte qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Me këtë rast, kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH...

Sela u takua me banorët e fshatit

para 12 muajve - Lajm

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kryetar të komunës së Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Labunishtë. Sela me këtë rasti para banorëve...

Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - Almakos

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH)  qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Me këtë rast, kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH ka...

Fushata zgjedhore drejt përfundimit, partitë politike vazhdojnë me premtimet

para 12 muajve - Lajm

Partitë politike në Maqedoni edhe gjatë ditës së djeshme ka vijuar me aktivitetet e tyre në kuadër të fushatës zgjedhore. Telegrafi Maqedoni ju sjell të përmbledhur në një vend takimet e partive më të...

Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH ka tërhequr...

Thaçi: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - Fakti Ditor

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH ka tërhequr kandidatin...

Mustafa i ASH-së: Vetëm ne do marrim pjesën tonë shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptarët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA flet për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, ofertën e ASH dhe synimet e tyre. ASH jo vetëm në Kumanovë por...

Mustafa i ASH-së: Vetëm ne do marrim hisen tonë shqiptare në Kumanovë, do ndalim politikat e mbrapstha

para 12 muajve - Fol

Shefi i shtabit komunal të Aleancës për Shqiptarët, Huzeir Mustafa në një intervistë për INA flet për zgjedhjet lokale, rrjedhën e fushatës, ofertën e ASH dhe synimet e tyre. Cilat janë pritjet nga këto...

THAÇI: Tërhoqëm kandidatin me qëllim që Struga përsëri të udhëhiqet nga shqiptarët

para 12 muajve - Medial

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sonte qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Me këtë rast, kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH...

Ushtari i UÇK-së kërkon votën shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Ina

Fatmir Idrizi është bartësi i listës së këshilltarëve të BDI-së në Kumanovë. Ai apelon që të votohet kandidatura e tij dhe lista e BDI-së, pasi që aty janë edhe emra të tjerë që meritojnë të udhëheqin....

Sela u takua me banorët e fshatit Labunishtë

para 12 muajve - Medial

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kryetar të komunës së Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Labunishtë. Sela me këtë rasti para banorëve...

Llabunishti në këmbë për Ziadin Selën

para 12 muajve - Zhurnal

Labunishtë, 10 tetor - Aktivitetet e tij parazgjedhore kandidati i Aleancës për Shqiptarët e njëherit kreu i saj Ziadin Sela e ka vazhduar sot në takim me banorët e fshatit Labunishtë, transmeton Zhurnal.mk...

Sela: Tentuan fizikisht, tani tentojnë të më eliminojnë edhe politikisht

para 12 muajve - Gazeta Express

Nga Llabunishta, kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherësh edhe kandidat për mandatin e dytë për Strugën, Ziadin Sela, i bëri thirrje kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, që të tërhiqet. Edhe në Llabunishtë,...

Sela: Tentuan fizikisht, tani tentojnë të më eliminojnë edhe politikisht

para 12 muajve - Ina

Nga Llabunishta, kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherësh edhe kandidat për mandatin e dytë për Strugën, Ziadin Sela, i bëri thirrje kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, që të tërhiqet. Edhe në Llabunishtë,...

BDI nuk e ka mbyllur derën me VMRO-DPMNE

para 12 muajve - Gazeta Express

​ Sondazhet e fundit të opinionit publik kanë treguar se ndarja e elektoratit të Maqedonisë nga zgjedhjet e fundit parlamentare dhjetorin e kaluar nuk ka ndryshuar fare. Këto sondazhe tregojnë se në shumë...

Sela e kallë  Llabunishtën, pritet me këngën e Ismail Qemalit

para 12 muajve - Ina

Aleanca për Shqiptarët sonte ka mbajtur një tubim madhështor në Labunishtë . Lideri i Aleancës, Ziadin Sela është  pritur me këngën e Ismail Qemalit, në  ditën e shpalljes së  pavarësisë . Një numër i...

Skandaloze/Edhe kjo ndodhë në Kumanovë, njëri kusheri kandidat në BESA, tjetri në LSDM

para 12 muajve - Ina

Dy kusheri të ngushtë, por për hir të interesave të tyre njëri ka dal i dyti në listen e këshilltarëve në Lëvizjen BESA dhe bëhet fjalë për ish-policin Florim Ymeri. Ndërsa kusheriri i tij më i ri Mevlan...

Ushtari i UÇK-së kërkon votën shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Tetova Sot

Fatmir Idrizi është bartësi i listës së këshilltarëve të BDI-së në Kumanovë. Ai apelon që të votohet kandidatura e tij dhe lista e BDI-së, pasi që aty janë edhe emra të tjerë që meritojnë të udhëheqin....

PDSH nuk do të përkrahë asnjë kandidat në Strugë

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka apeluar nga tubimi në Strugë që anëtarësia dhe militantët e PDSH-së në këtë komunë të mos përkrahin asnjërin kandidat të partive tjera për Strugën. Ai ka theksuar se...

Ushtari i UÇK-së kërkon votën shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - InfoShqip

Fatmir Idrizi është bartësi i listës së këshilltarëve të BDI-së në Kumanovë. Ai apelon që të votohet kandidatura e tij dhe lista e BDI-së, pasi që aty janë edhe emra të tjerë që meritojnë të udhëheqin....

PDSH nuk do të përkrahë asnjë kandidat në Strugë

para 12 muajve - Albeu

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka apeluar nga tubimi në Strugë që anëtarësia dhe militantët e PDSH-së në këtë komunë të mos përkrahin asnjërin kandidat të partive tjera për Strugën. Ai ka theksuar se...

Thaçi: Nuk përkrahim asnjë kandidat në Strugë

para 12 muajve - Zhurnal

Strugë, 10 tetor - Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi nga tubimi në Strugë ka apeluar që anëtarësia dhe militantët e PDSH-së në këtë komunë të mos përkrahin asnjërin kandidat të partive tjera për Strugën....

Sela: Tentuan fizikisht, tani tentojnë të më eliminojnë edhe politikisht

para 12 muajve - Shenja

Nga Llabunishta, kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherësh edhe kandidat për mandatin e dytë për Strugën, Ziadin Sela, i bëri thirrje kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, që të tërhiqet. Edhe në Llabunishtë,...

Sela: Tentuan fizikisht, tani tentojnë të më eliminojnë edhe politikisht

para 12 muajve - Almakos

Nga Llabunishta, kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherësh edhe kandidat për mandatin e dytë për Strugën, Ziadin Sela, i bëri thirrje kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, që të tërhiqet. Edhe në Llabunishtë,...

Ushtari i UÇK-së kërkon votën shqiptare në Kumanovë

para 12 muajve - Arbresh

Fatmir Idrizi është bartësi i listës së këshilltarëve të BDI-së në Kumanovë. Ai apelon që të votohet kandidatura e tij dhe lista e BDI-së, pasi që aty janë edhe emra të tjerë që meritojnë të udhëheqin....

Thaçi: Nuk duam të ulemi në karrigen e dallavereve në Strugë

para 12 muajve - Almakos

Partia Demokratike Shqiptare sonte qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Me këtë rast, kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH ka tërhequr...

Thaçi: Nuk duam të ulemi në karrigen e dallavereve në Strugë

para 12 muajve - Shenja

Partia Demokratike Shqiptare sonte qëndroi në Strugë në tubimin e saj të radhës në kuadër të fushatës për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Me këtë rast, kryetari i partisë Menduh Thaçi tha se PDSH ka tërhequr...

Skandaloze/Edhe kjo ndodhë në Kumanovë, njëri kusheri kandidat në BESA, tjetri në LSDM

para 12 muajve - Tetova Sot

Dy kusheri të ngushtë, por për hir të interesave të tyre njëri ka dal i dyti në listen e këshilltarëve në Lëvizjen BESA dhe bëhet fjalë për ish-policin Florim Ymeri. Ndërsa kusheriri i tij më i ri Mevlan...

Sela: Tentuan fizikisht, tani tentojnë të më eliminojnë edhe politikisht

para 12 muajve - Fol

Nga Llabunishta, kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherësh edhe kandidat për mandatin e dytë për Strugën, Ziadin Sela, i bëri thirrje kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, që të tërhiqet. Edhe në Llabunishtë,...

Sela: Tentuan fizikisht, tani tentojnë të më eliminojnë edhe politikisht

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Nga Llabunishta, kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherësh edhe kandidat për mandatin e dytë për Strugën, Ziadin Sela, i bëri thirrje kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, që të tërhiqet. Edhe...

Sela e kallë  Llabunishtën, pritet me këngën e Ismail Qemalit

para 12 muajve - Fol

Aleanca për Shqiptarët sonte ka mbajtur një tubim madhështor në Labunishtë . Lideri i Aleancës, Ziadin Sela është  pritur me këngën e Ismail Qemalit, në  ditën e shpalljes së pavarësisë. Një numër i jashtëzakonisht...

Sela dhe beteja e mbijetesës politike për Strugën

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Urim SALIHU “Sela është i sigurtë për Strugën” tashmë i përketë së shkuarës.Në fakt ishte , por tani nuk duhet të jetë dhe aq i sigurtë .Aleati në qeverinë e tij u shfaq më gjithë arsenalin...

A po përgatitet për opozitë Zijadin Sela?

para 12 muajve - Tetova1

Shkruan: Xhelal NEZIRI Me një buzëqeshje të gjerë dhe pa hezitim, menjëherë pas zgjedhjeve parlamentare të dhjetorit të vitit të kaluar, lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Zijadin Sela , takoi liderin...

Kush fiton në Strugë?

para 12 muajve - Tetova Sot

Sulejman Mehazi Pas Tetovës, gara më interesante gjatë këtyre zgjedhjeve lokale do jetë në qytetin pitoresk të Strugës. Në garë janë tre kanditatë me vota thuajse të  barabarta: Ramiz Merko i BDI-së, Zijadin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK