http://kariera.mk

Shqipëria e varur nga emigrantët në Itali

para 11 muajve - Koha Jone

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Evropës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Evropiane...

Shqipëria e varur nga emigrantët në Itali

para 11 muajve - Lajmi.net

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Evropës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Evropiane...

Shqipëria e varur nga emigrantët në Itali

para 11 muajve - Syri

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Evropës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Evropiane...

Shqipëria e varur nga emigrantët në Itali

para 11 muajve - Albinfo

Sipas Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Evropiane Shqipëria merr 75 për qind të remitancave nga Italia Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të...

Remitancat, sa shumë të varur nga Italia

para 11 muajve - ABC News

Si për tregtinë edhe për remitancat Shqipëria e ka të përqendruar varësinë e saj në pak vende të huaja. Studime ndërkombëtare tregojnë se tre të kartërtat e dërgesave të emigrantëve, vijnë nga Italia....

Paratë e emigrantëve, 75% na vijnë nga Italia, 14 % nga SHBA

para 11 muajve - BalkanWeb

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Europës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Europiane...

Paratë e emigrantëve, 75% na vijnë nga Italia, 14 % nga SHBA

para 11 muajve - Koha Jone

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Europës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Europiane...

Paratë e emigrantëve, 75% na vijnë nga Italia, 14 % nga SHBA

para 11 muajve - Mapo

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Europës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Europiane...

Paratë e emigrantëve, 75% na vijnë nga Italia, 14 % nga SHBA

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Europës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Europiane...

Gati 90% e parave të emigrantëve hyjnë në Shqipëri nga Italia dhe SHBA

para 11 muajve - Java News

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Europës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Europiane...

Rritja ekonomike e Turqisë, vlerësime nga organizatat ndërkombëtare

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Rritja e ekonomisë së Turqisë me më shumë se 5 për qind në dy tremujorët e parë të këtij viti dhe treguesit kryesorë kanë çuar që disa institucione dhe organizata ndërkombëtare...

Remitancat, 75 % na vijnë nga Italia, 14 % nga SHBA

para 11 muajve - 24 ore

Prurjet e emigrantëve janë një ardhur e konsiderueshme për vendet në zhvillim të Europës duke përshirë edhe Shqipërisë. Sipas të dhënave të Bankës Botërore që janë përpunuar nga Banka Qendrore Europiane...

Maqedonia e fundit në rajon sa i përket rritjes ekonomike

para 11 muajve - Gazeta Express

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike botërore, shkruan gazeta KOHA. Kosova, siç thuhet...

Maqedonia në fundin e listës së rajonit për rritje ekonomike

para 11 muajve - Antpress

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike botërore, shkruan gazeta KOHA. Kosova, siç thuhet...

Maqedonia në fundin e listës së rajonit për rritje ekonomike

para 11 muajve - Albeu

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike botërore. Kosova, siç thuhet në Raportin e FMN-së,...

Maqedonia në fundin e listës së rajonit për rritje ekonomike

para 11 muajve - Telegrafi

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike botërore, shkruan gazeta KOHA. Kosova, siç thuhet...

Maqedonia në fundin e listës së rajonit për rritje ekonomike

para 11 muajve - Almakos

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike botërore. Kosova, siç thuhet në Raportin e FMN-së,...

Maqedonia në fundin e listës së rajonit për rritje ekonomike

para 11 muajve - Lajm

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike botërore. Kosova, siç thuhet në Raportin e FMN-së,...

Maqedonia e fundit në rajon sa i përket rritjes ekonomike

para 11 muajve - Fol

Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për perspektivën ekonomike botërore, shkruan gazeta KOHA. Kosova, siç thuhet...

Maqedoni, rritet numri i atyre që duan të largohen nga vendi (TABELA)

para 11 muajve - Gazeta Express

Sivjet, 5 për qind më shumë sesa vitin e kaluar, është rritur numri i qytetarëve që duan të braktisin Maqedoninë, tregon anketa e Barometrit Ballkanik, ndërsa theksohet se tendenca për t’u larguar nga...

Në Maqedoni rritet, në Kosovë bie numri i atyre që duan të largohen nga vendi (TABELA)

para 11 muajve - Aktuale

Sivjet, 5 për qind më shumë sesa vitin e kaluar, është rritur numri i qytetarëve që duan të braktisin Maqedoninë, tregon anketa e Barometrit Ballkanik, ndërsa theksohet se tendenca për t’u larguar nga...

Shifrat alarmante, ja sa shqiptarë duan të largohen nga vendi

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit. Tendenca për të ikur po rritet nga viti në vit sipas anketimit që ka bërë Barometri i Ballkanit. Rezultatet e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK