http://kariera.mk

The Sun: Messi po konsideron seriozisht transferimin në Manchester City

para 9 muajve - Indeks online

Lionel Messi po konsideron seriozisht një 'fillim të ri' në Manchester City gjatës së ardhshme, raporton The Sun. Sipas medias angleze ka një dyshim mes nënshkrimit të kontratës së rë apo një kapitull...

Man City bën ofertë qesharake për Sanchezin

para 9 muajve - Zhurnal

Manchester City nuk e ka ndërmend të shpenzoj shifra marramendëse për Alexis Sanchezin Drejtuesit e Manchester Cityt gjatë janarit do të provojnë që sërish ta transferojnë Alexis Sanchezin nga Arsenali....

“Adios” Barcelona, Messi zgjedh klubin e ri?

para 9 muajve - Lajmi.net

Lionel Messi është duke konsideruar mundësinë e transferimit në Manchester City. Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona pas përfundimit të këtij sezoni. “The Sun” shkruan se sulmuesi argjentinas është...

‘Bomba’ nga Anglia: Messi largohet nga Barça, City gati pagën ‘faraonike’

para 9 muajve - Syri

Lionel Messi po e mendon seriozisht mundësinë e transferimit tek Manchester City. 5 herë fituesi i “Topit të Artë” dhe Barcelona mund të ndahen përfundimisht në fund të këtij sezoni, pasi argjentinasi...

The Sun: Messi afër Manchester Cityt

para 9 muajve - Zhurnal

Lionel Messi mund t’i bashkohet Manchester City gjatë verës së ardhshme Ylli argjentinas, Lionel Messi dhe Barcelona mund të ndahen përfundimisht në fund të këtij sezoni, shkruan tabloidi britanik, The...

Messi po konsideron seriozisht transferimin te Man City

para 9 muajve - Telegrafi

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi po konsideron seriozisht një ‘fillim të ri’ me skuadrën e Manchester Cityt gjatë verës së ardhshme. Messi është shkatërruar nga stërzgjatja e punës për vazhdimin e kontratës...

The Sun: Messi afër Manchester Cityt

para 9 muajve - Gazeta Express

Lionel Messi mund t’i bashkohet Manchester City gjatë verës së ardhshme Ylli argjentinas, Lionel Messi dhe Barcelona mund të ndahen përfundimisht në fund të këtij sezoni, shkruan tabloidi britanik, The Sun...

Situata në Liverpool shtyn Coutinhon drejt Barcelonës

para 9 muajve - Gazeta Express

. Transferimi i Philippe Coutinho në Barcelonë mund të realizohet gjatë janarit Barcelona ka bërë të ditur se transferimi i Philippe Coutinho nga Liverpooli është objektivi i tyre për afatin kalimtar të...

City 20 milionë për Sanchez

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester City do ta ulë ofertën për Alexis Sanchez në 20 milionë funte në janar, sipas Mirror, transmeton Klan Kosova. Pep Guardiola ka bërë disa tentativa për kilianin përgjatë verës, por ishte refuzuar...

Messi po konsideron seriozisht transferimin te Man City

para 9 muajve - Almakos

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi po konsideron seriozisht një ‘fillim të ri’ me skuadrën e Manchester Cityt gjatë verës së ardhshme. Messi është shkatërruar nga stërzgjatja e punës për vazhdimin e kontratës...

Mourinho: Do të paguajë 200 milionë euro për Kanen

para 9 muajve - Java News

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, raportohet se është gati që të shpenzojë rreth 200 milionë euro për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane.Anglezi ka realizuar 15 gola në dhjetë paraqitjet...

Man City bën ofertë qesharake për Sanchezin

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester City nuk e ka ndërmend të shpenzoj shifra marramendëse për Alexis Sanchezin Drejtuesit e Manchester Cityt gjatë janarit do të provojnë që sërish ta transferojnë Alexis Sanchezin nga Arsenali....

Messi po konsideron seriozisht transferimin te Man City

para 9 muajve - Sovrani

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi po konsideron seriozisht një ‘fillim të ri’ me skuadrën e Manchester Cityt gjatë verës së ardhshme. Messi është shkatërruar nga stërzgjatja e punës për vazhdimin e kontratës...

Situata në Liverpool shtyn Coutinhon drejt Barcelonës

para 9 muajve - Sovrani

Transferimi i Philippe Coutinho në Barcelonë mund të realizohet gjatë janarit Barcelona ka bërë të ditur se transferimi i Philippe Coutinho nga Liverpooli është objektivi i tyre për afatin kalimtar të...

The Sun: Messi afër Manchester Cityt

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Lionel Messi mund t’i bashkohet Manchester City gjatë verës së ardhshme Ylli argjentinas, Lionel Messi dhe Barcelona mund të ndahen përfundimisht në fund të këtij sezoni, shkruan tabloidi britanik, The Sun...

“Sanchez si Messi, Beckham dhe Zidane”

para 9 muajve - Arbresh

Sipas trajnerit të Arsenalit, Arsene Wenger, ylli kilian Alexis Sanchez është i ngjashëm me Lionel Messin, Zinedine Zidanen dhe David Beckhamin me skuadrën e tij kombëtare. Kili i Sanchezit në mënyrë befasuese...

Lionel Messi mendon për një “fillim të ri” në Manchester City

para 9 muajve - Arbresh

Superylli mund të largohet nga Camp NOu falas verën e ardhshme dhe drejtorët në Etihad besojnë se ai mund të jetë i hapur për një kapitull të ri në Manchester. Lionel Messi është duke menduar me seriozitet...

Man City bën ofertë qesharake për Sanchezin

para 9 muajve - Insajderi

Manchester City nuk e ka ndërmend të shpenzoj shifra marramendëse për Alexis Sanchezin. Drejtuesit e Manchester Cityt gjatë janarit do të provojnë që sërish ta transferojnë Alexis Sanchezin nga Arsenali....

Milan kërkon sulmesin e Barcelona

para 9 muajve - Klan Kosova

Gjiganti italian është shumë i interesuar që ta kthejë në San Siro anësorin e katalunasve, që nuk arritur të ketë impakt që këtë edicion në Camp Nou Milan është duke u bërë gati një ofertë për huazimin...

United rivalizon Real për Kane

para 9 muajve - Klan Kosova

Djajtë e Kuq janë të interesuar ta transferojnë sulmuesin e Spurs, që është duke u kërkuar me ngulm edhe nga kampioni i Spanjës dhe Europës, Real Madrid Manchester United e ka bërë Harry Kane objektiv...

Man Unitedi mendon t’ia vazhdojë kontratat Matas dhe Herreras

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester United është i gatshëm të mbajë yjet spanjolle të mesfushës, Juan Matan dhe Ander Herreran, duke ia vazhduar kontratat që janë në skadim e sipër. Mesfushori Mata është jashtë kontratës në fund...

United i shpall "luftë " Realit për sulmuesin Kane

para 9 muajve - Albeu

Manchester United e ka bërë Harry Kane objektivin e tyre të madh në merkaton e transferimit të verës së ardhshme dhe janë të gatshëm ta luftojnë me Real Madridin për nënshkrimin e tij. Raportet në Spanjë...

Man Unitedi mendon t’ia vazhdojë kontratat Matas dhe Herreras

para 9 muajve - Almakos

Manchester United është i gatshëm të mbajë yjet spanjolle të mesfushës, Juan Matan dhe Ander Herreran, duke ia vazhduar kontratat që janë në skadim e sipër. Mesfushori Mata është jashtë kontratës në fund...

Barcelona lajmëron super blerjen: Në janar do të vijë te ne

para 9 muajve - Gazeta e re

Barcelona ka dalë hapur dhe ka lajmëruar atë që do të jetë objektivi numër një i merkaton së janarit. Drejtori ekzekutiv i klubit katalanas, Oscar Grau, ka zbuluar se “balugrana”-t do të hidhen përsëri...

“Coutinho është mbi nivelin e lojtarëve të tjerë të Liverpoolit”

para 9 muajve - Sovrani

Legjenda e Liverpoolit Dominic Matteo mendon se Liverpooli do t’a ketë të vështirë t’a mbajë Philippe Coutinhon përballë interesimit të Barcelonës apo Real Madridit pasi braziliani vërtetë është mbi nivelin...

Mourinho i gatshëm të paguajë 200 milionë euro për Kanen

para 9 muajve - Koha.net

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, raportohet se është gati që të shpenzojë rreth 200 milionë euro për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane. Anglezi ka realizuar 15 gola në dhjetë paraqitjet...

Lamtumirë Arsenal, zbulohet skuadra e re e Ozil

para 9 muajve - Tetova Sot

Mesut Ozil nuk do të mbetet te Arsenali. Lajmi u konfirmua indirekt sot nga trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger. Ai u shpreh që Ozil dhe Alexis Sanchez mund të largohen në janar. Sipas mediave britanike,...

​Wenger nuk përjashton mundësinë e largimit të Ozil dhe Sanchez

para 9 muajve - RTV 21

Trajneri i Arsenalit Arsene Wenger duket se është dorëzuar për dy yjet e tij.

Real Madrid ofroi Balen, Modriçin dhe Benzeman për Kane, por shikojeni çfarë ka bërë Mourinho

para 9 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, është tejet i interesuar për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane. Tabloidi anglez The Sun shkruan se United është gati që të ofrojë 170 milionë funte për ta...

E papritur: Barcelona shet sulmuesin për 20 milionë euro

para 9 muajve - Lajmi.net

Barcelona do ta shesë sulmuesin e saj. Bëhet fjalë për Gerard Deulofeun, i cili nuk po kalon në formë aspak të mirë te katalunasit. Barca ka vendosur që ta shesë sulmuesin, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas...

Real ofron tre yje për Kane

para 9 muajve - Klan Kosova

Skuadra kampione e Spanjës dhe Europës është gati të ofrojë tre futbollistë, për të siguruar nënshkrimin me asin anglez të Spurs Real Madrid është gati të ofrojë Gareth Bale, Luka Modriq dhe Karim Benzema,...

Barcelona rivalizohet nga gjigantët anglezë për Danilon

para 9 muajve - Telegrafi

Interesimi për të fituar shërbimet e mesfushorit portugez të Portos, Danilo Pereira, dita ditës po rritet edhe më shumë. Mesfushori Danilo është lojtari kryesor i Portos në vitet e fundit, ku është bërë...

E papritur: Barcelona shet sulmuesin për 20 milionë euro

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona do ta shesë sulmuesin e saj. Bëhet fjalë për Gerard Deulofeun, i cili nuk po kalon në formë aspak të mirë te katalunasit. Barca ka vendosur që ta shesë sulmuesin, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas...

Ozil do të largohet nga Arsenal

para 9 muajve - Klan Kosova

Gjiganti anglez tashmë ka vendosur që ta lë gjermanin të largohet, pasi një marrëveshje me të duket të mos jetë afër Arsenal është gati ta shesë Mesut Ozil në janar, me Manchester United që ka shprehur...

Real ofron tre yje për Kane

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Skuadra kampione e Spanjës dhe Europës është gati të ofrojë tre futbollistë, për të siguruar nënshkrimin me asin anglez të Spurs. Real Madrid është gati të ofrojë Gareth Bale, Luka Modriq dhe Karim Benzema,...

Wenger: Sanchez dhe Ozil mund të largohen në dimër

para 9 muajve - Alsat-M

Largimi gjatë merkatos së dimrit i yjeve të Arsenalit, Alexis Sanchez dhe Mesut Özil është “i mundshëm”, ka deklaruar të enjten trajneri i tyre, Arsène Wenger, ndërkohë që kontratat e tyre përfundojnë...

Mourinho ka një plan për transferimin e Ivan Rakitic

para 9 muajve - Indeks online

Jose Mourinho thuhet se është i hapur për shkëmbimin e Anthony Martial me yllin e Barcelonës Ivan Rakitiç siç raporton ''The Sun''. United tani po përballet me probleme në mesfushë nga lëndimet e Paul...

Transferimi i vitit: Kane te gjiganti i Premierligës për shumë rekorde

para 9 muajve - Infokusi

Harry Kane është bërë i shumëkërkuar në futbollin evropian. Forma e jashtëzakonshme ka bërë që ai të marrë disa oferta. Sipas mediave angleze, Manchester United do të bëjë gjithçka në verë për të marrë...

Mourinho ka një plan për transferimin e Ivan Rakitic

para 9 muajve - Infokusi

Jose Mourinho thuhet se është i hapur për shkëmbimin e Anthony Martial me yllin e Barcelonës Ivan Rakitiç siç raporton ”The Sun”. United tani po përballet me probleme në mesfushë nga lëndimet e Paul Pogba...

Aguero: Do të doja ta shihja Messi-n në Manchester City

para 9 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero ka thënë se do të dëshironte që aty të shihte yllin e Barcelonës, Lionel Messi. Pavarësisht dëshirës së tij, bashkëkombësi i Messi, ka thënë se është shumë e vështirë...

Aguero: Këtë lojtar e dua tek Manchester City

para 9 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero ka thënë se do të dëshironte që aty të shihte yllin e Barcelonës, Lionel Messi. Pavarësisht dëshirës së tij, bashkëkombësi i Messi, ka thënë se është shumë e vështirë...

Barcelona rivalizohet nga gjigantët anglezë për Danilon

para 9 muajve - Almakos

Interesimi për të fituar shërbimet e mesfushorit portugez të Portos, Danilo Pereira, dita ditës po rritet edhe më shumë. Mesfushori Danilo është lojtari kryesor i Portos në vitet e fundit, ku është bërë...

Lamtumirë Arsenal, zbulohet skuadra e re e Ozil

para 9 muajve - Lajmi.net

. Mesut Ozil nuk do të mbetet te Arsenali. Lajmi u konfirmua indirekt sot nga trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger. Ai u shpreh që Ozil dhe Alexis Sanchez mund të largohen në janar, përcjellë “Lajmi.net”....

Aguero: Dua që Messi të luaj tek City por është e pamundur

para 9 muajve - Medial

Sergio Aguero do të dëshironte ta shihte Lionel Messin me fanellën e Manchester Cityt, por thotë se është shumë e komplikuar që një simbol si ai të largohet nga Barcelona. Messi në ndeshjen e fundit ka...

Wenger nuk përjashton mundësinë e largimit të Ozil dhe Sanchez

para 9 muajve - KosovaPress

Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez, pritet të largohen nga Arsenali gjatë afatit kalimtar të dimrit. Dy futbollistët nuk kanë pranuar të vazhdojnë kontratat e tyre me klubin, të cilat skadojnë në përfundim...

Deulofeu drejt rikthimit te Milani

para 9 muajve - Sovrani

Gerard Deulofeu mund të rikthehet në Serinë A, në ekipin ku shkëlqeu vitin e kaluar. Pavarësisht se u rible nga Barcelona në verë, sulmuesi spanjoll nuk gjen hapësira te katalanasit dhe për të luajtur...

‘Çmenden’ te Manchester United, ofrojë 170 milionë euro për këtë futbollist

para 9 muajve - Arbresh

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, është tejet i interesuar për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, transmeton arbresh.info nga mediat angleze. Tabloidi anglez The Sun shkruan se United është...

Lamtumirë Arsenal, zbulohet skuadra e re e Ozil

para 9 muajve - Infokusi

Mesut Ozil nuk do të mbetet te Arsenali. Lajmi u konfirmua indirekt sot nga trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger. Ai u shpreh që Ozil dhe Alexis Sanchez mund të largohen në janar, përcjellë “Lajmi.net”....

Aguero: Do të doja ta shihja Messi-n në Manchester City

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero ka thënë se do të dëshironte që aty të shihte yllin e Barcelonës, Lionel Messi. Pavarësisht dëshirës së tij, bashkëkombësi i Messi, ka thënë se është shumë e vështirë...

Manchester City, Aguero thërret Messin

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Sergio Aguero ëndërron Lionel Messin si partner sulmi tek Mancehster City. Argjentinasi është i vetëdijshëm se klauzola prej gati 300 milionë eurosh që parashikon kontrata e Messit me Barcelonën me qëllim...

‘Shpërthen’ Milan ! Po e transferon futbollistin më të dashur nga tifozët

para 9 muajve - Infokusi

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona ka konfirmuar se Gerard Deulofeu  është në treg dhe ka vendosur çmimin e shitjes në 20 milionë euro, transmeton ORAinfo. Milan, i cili dëshiron ta sjellë atë në Itali,...

Manchester United – Barcelona, po ndodh shkëmbimi gjigant

para 9 muajve - Infokusi

Jose Mourinho është i gatshëm që ta largoj Anthony Martialin. Sulmuesi francez nuk është duke pasur shumë mundësi tek ‘Djajtë e Kuq’, andaj trajneri portugez dëshiron që ta largoj atë. Mourinho është i...

Barcelona e gatshme për të nënshkruar me Coutinhon

para 9 muajve - Infokusi

Shefi ekzekutiv i Barcelonës, Oscar Grau thotë se klubi spanjoll është i gatshëm për të nënshkruar me mesfushorin e Liverpoolit, Philippe Coutinho gjatë janarit, transmeton zeri.info “Ne jemi të gatshëm...

Mourinho ‘çmend’ Perezin, kjo është arsyeja

para 9 muajve - Sovrani

Të gjithë e mbani mend epokën e Jose Mourinhos tek Real Madridi që filloi në vitin 2010 dhe nuk zgjati më shumë se dy vite dhe kjo për shkak se bordi nuk ishte i kënaqur me të dhe skuadra nuk e mbështeste...

Manchester United “blindon” Mourinhon, kontratë pesëvjeçare dhe 14 milionë në sezon

para 9 muajve - Gazeta Tema

E ardhmja e trajnerit, Jose Mourinho, është e lidhur me klubin e Manchester United, kjo pasi drejtuesit e skuadrës kanë besim absolut tek portugezi i cili është duke bërë një punë të madhe me “Djajtë e...

Barcelona ofron 120 milionë euro për yllin e Premier Ligës

para 9 muajve - GazetaBlic

Barcelona është e gatshme të bëjë ofertë të re për Philippe Coutinho-n, që në afatin kalimtar të janarit Edhe përkundër kësaj shefi ekzekutiv i ekipit spanjoll, Oscar Grau ka bërë të ditur se ‘Katalanët’...

Transferimi i vitit: Kane te gjiganti i Premierligës për shumë rekorde

para 9 muajve - Lajmi.net

. Harry Kane është bërë i shumëkërkuar në futbollin evropian. Forma e jashtëzakonshme ka bërë që ai të marrë disa oferta. Sipas mediave angleze, Manchester United do të bëjë gjithçka në verë për të marrë...

188 milionë euro për Harry Kane

para 9 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka marr dritën e gjelbër nga Jose Mourinhon që të bëjë ofertë për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane. The Sun shkruan se Mourinho ka kërkuar që të thyhet rekordi botëror duke ofruar...

​Barcelona me ofertë të re për Coutinho-n

para 9 muajve - RTV 21

Barcelona është e gatshme të bëjë ofertë të re për Philippe Coutinho-n, që në afatin kalimtar të janarit

Askush nuk largohet nga Anglia

para 9 muajve - Top Channel

Jose Mourinho, Juan Mata dhe Mesut Ozil duket se nuk kanë destinacion tjetër përveçse Premier League. Sipas asaj që publikohet në tabloidin “The Sun”, Manchester United po mendon për rinovimin e kontratës...

Wenger i hap deren largimit te Sanchez e Ozil

para 9 muajve - SuperSport

Arsene Wenger deklaron se mundësia e largimit në janar për Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil është konkrete. Të dy lojtarët kanë kontrata me prag skadence fundin e këtij sezoni në stadiumin Emirates dhe shumë...

Aguerro e dëshiron Messin tek Manchester City: Ai mund ta lërë Barçën

para 9 muajve - Albeu

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero , ka thënë se atij do t’i pëlqente shumë që të luante me Lionel messin. Sipas Agueros, një largim i Messit nga Barcelona është shumë i mundur. “Nuk është problem paraja”,...

Mata i refuzon milionat kineze

para 9 muajve - RTV 21

Pritet kontrata e re me Manchester United-in Mesfushori i Manchester United-it, Juan Mata ka refuzuar një ofertë multi-milionëshe nga një ekip i Super Ligës kineze.Kontrata aktuale e spanjollit skadon...

Jose e kërkon e me çdo kusht Kanen, United ofron 188 milionë euro

para 9 muajve - Telegrafi

Manchester United ka marr dritën e gjelbër nga Jose Mourinhon që të bëjë ofertë për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane. The Sun shkruan se Mourinho ka kërkuar që të thyhet rekordi botëror duke ofruar...

Mata refuzon kinezët për të vazhduar me United-in

para 9 muajve - Medial

Mesfushori i Manchester United-it, Juan Mata ka refuzuar një ofertë multi-milionëshe nga një ekip i Super Ligës kineze. Kontrata aktuale e spanjollit skadon në fund të këtij sezoni, dhe thuhet se ai do...

72 milion euro për Mourinho

para 9 muajve - Koha Jone

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho pasi i kanë vendosur mbi tavolinë rinovimin e kontratës. Sipas tabloidit britanik “The Sun”, Jose Mourinho është shumë...

Wenger: Ozil dhe Sanchez mund të shiten që në janar

para 9 muajve - Klan Kosova

Menaxheri i Arsenal, Arsene Wenger ka folur mbi yjet Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil dhe mundësinë e shitjes së tyre. Francezi ka thënë se nëse nuk arrihet deri në janar që të arrihet ndonjë marrëveshje...

Manchester City, Aguero thërret Messin

para 9 muajve - SuperSport

Sergio Aguero ëndërron Lionel Messin si partner sulmi tek Mancehster City. Argjentinasi është i vetëdijshëm se klauzola prej gati 300 million eurosh që parashikon kontrata e Messit me Barcleonën me qëllim...

Eksperti spanjoll: Barcelona nuk lëshon pe për Coutinhon

para 9 muajve - Telegrafi

Eksperti spanjoll i futbollit, Guillem Balague, thotë se Barcelona nuk do të dorëzohet për shërbimet e Philiippe Coutinhos. Shefi i Barcës, Oscar Grau, ka konfirmuar se ata kanë hapësirë në buxhetin e...

Lajm i mirë për fansat e United dhe Mourinhos

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester United po kalon në formë të mirë në fillim të këtij sezoni, dhe këtë vikend do të përballen me Liverpoolin në sfidën e parë serioze sivjet. Megjithatë, fansat e United që përkrahin menaxhimin...

Mata refuzon kalimin në Kinë

para 9 muajve - Klan Kosova

Hapat e Oscar, Paulinhos dhe Carlos Tevez duket se nuk i ka ndjekur ylli i Manchester United, Javier Mata. Ai ka refuzuar një ofertë luksoze nga Kina për të mbetur te Manchester United, pohon The Mirror,...

Aguero: Do më pëlqente të luaj me Messin te City

para 9 muajve - Telegrafi

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero, ka thënë se atij do t’i pëlqente shumë që të luante me Lionel messin. Sipas Agueros, një largim i Messit nga Barcelona është shumë i mundur. “Nuk është problem paraja”,...

‘Tronditë’ United, po ia rrëmben nga duart yllin Real Madridit

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United thuhet se ka përgatitur një ofertë prej 170 milionë funtesh për yllin e  Tottenhamin, Harry Kane, transmeton ORAinfo. Djajtë e kuq ishin të interesuar në Kane disa vite më parë, por u...

Jose e kërkon e me çdo kusht Kanen, United ofron 188 milionë euro

para 9 muajve - Almakos

Manchester United ka marr dritën e gjelbër nga Jose Mourinhon që të bëjë ofertë për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane. The Sun shkruan se Mourinho ka kërkuar që të thyhet rekordi botëror duke ofruar...

Wenger e pranon që Sanchez dhe Ozil mund ta lënë Arsenalin që në janar

para 9 muajve - Albeu

Arsene Wenger thotë se Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil mund ta lënë Arsenalin që në janar. Dyshja janë në vitin e fundit të kontratës me klubin nga Emirates Stadium dhe disa klube janë të interesuar për...

Aguero: Do më pëlqente të luaj me Messin te City

para 9 muajve - Infokusi

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero, ka thënë se atij do t’i pëlqente shumë që të luante me Lionel Messin. Sipas Agueros, një largim i Messit nga Barcelona është shumë i mundur. “Nuk është problem paraja”,...

Wenger: Ozil dhe Sanchez mund të shiten që në janar

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Menaxheri i Arsenal, Arsene Wenger ka folur mbi yjet Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil dhe mundësinë e shitjes së tyre. Francezi ka thënë se nëse nuk arrihet deri në janar që të arrihet ndonjë marrëveshje...

Wenger konfirmon lajmin e keq për Ozilin dhe Sanchezin

para 9 muajve - Infokusi

Arsene Wenger ka pranuar se ekziston rreziku i largimit të tyre në janar. Arsene Wenger ka konfirmuar se Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez mund të largohen nga Arsenal, gjatë afatit kalimtar të janarit. Mesfushori...

Manchester United ka gati 170 milionë euro për super sulmuesin

para 9 muajve - Sovrani

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho dëshiron të nënshkruaj në vitin 2018 me yllin e Tottenhamit, Harry Kane. ‘The Sun’ thotë që Mourinho është duke kërkuar transferimin rekord prej 170 milionë...

Wenger: Sanchez dhe Ozil mund të largohen që në janar

para 9 muajve - Telegrafi

Arsene Wenger thotë se Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil mund ta lënë Arsenalin që në janar. Dyshja janë në vitin e fundit të kontratës me klubin nga Emirates Stadium dhe disa klube janë të interesuar për...

Eksperti spanjoll: Barcelona nuk lëshon pe për Coutinhon

para 9 muajve - Almakos

Eksperti spanjoll i futbollit, Guillem Balague, thotë se Barcelona nuk do të dorëzohet për shërbimet e Philiippe Coutinhos. Shefi i Barcës, Oscar Grau, ka konfirmuar se ata kanë hapësirë në buxhetin e...

Aguero: Do më pëlqente të luaj me Messin te City

para 9 muajve - Almakos

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero, ka thënë se atij do t’i pëlqente shumë që të luante me Lionel messin. Sipas Agueros, një largim i Messit nga Barcelona është shumë i mundur. “Nuk është problem paraja”,...

Messi tek Manchester City? Aguero zyrtarisht jep lajmin e madh

para 9 muajve - Koha Jone

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën deri në fund të këtij sezoni por “ylli” argjentinas vazhdon të mbajë në ankth tifozët katalanas pasi nuk ka nënshkruar kontratën e re. Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio...

Mourinho, rinovim “faraonik” për 5 sezone

para 9 muajve - SuperSport

Manchester United kërkon të blindojë Portugezin Jose Mourinhon me mega kontratën prej 75 milionë eurosh deri në vitin 2022. Tekniku i djajve të kuq nuk duket të ketë kundërshtime dhe pritet të firmosë...

Manchester United ofertë 170 milionëshe për superyllin Harry Kane

para 9 muajve - Arbresh

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho dëshiron të nënshkruaj në vitin 2018 me yllin e Tottenhamit, Harry Kane. ‘The Sun’ thotë që Mourinho është duke kërkuar transferimin rekord prej 170 milionë...

Coutinho-Liverpool, po ndodh ‘çmenduria’ tani

para 9 muajve - Infokusi

Coutinho,beson se ka një marrëveshje me Liverpoolin për ta lënë atë të bashkohet me Barcelonën në janar, sipas disa informatave në Spanjë, transmeton ORAinfo. Pas bisedimeve të përballjes me shefin Klopp,...

Jose e kërkon e me çdo kusht Kanen, United ofron 188 milionë euro

para 9 muajve - Gazeta e re

Manchester United ka marr dritën e gjelbër nga Jose Mourinhon që të bëjë ofertë për sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane. The Sun shkruan se Mourinho ka kërkuar që të thyhet rekordi botëror duke ofruar...

Messi tek Manchester City? Aguero zyrtarisht jep lajmin e madh

para 9 muajve - Syri

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën deri në fund të këtij sezoni por “ylli” argjentinas vazhdon të mbajë në ankth tifozët katalanas pasi nuk ka nënshkruar kontratën e re. Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio...

Wenger konfirmon lajmin e keq për Ozilin dhe Sanchezin

para 9 muajve - Lajmi.net

. Arsene Wenger ka konfirmuar se Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez mund të largohen nga Arsenal, gjatë afatit kalimtar të janarit. Mesfushori dhe sulmuesi kanë hyrë në vitin e fundit të kontratës në Emirates...

“Manchester City ka para për të transferuar Messin”

para 9 muajve - GazetaBlic

Sergio Aguero do të dëshironte ta shihte Lionel Messin me fanellën e Manchester Cityt, por thotë se është shumë e komplikuar që një simbol si ai të largohet nga Barcelona. Messi në ndeshjen e fundit ka...

Wenger: Sanchez dhe Ozil mund të largohen që në janar

para 9 muajve - Almakos

Arsene Wenger thotë se Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil mund ta lënë Arsenalin që në janar. Dyshja janë në vitin e fundit të kontratës me klubin nga Emirates Stadium dhe disa klube janë të interesuar për...

Wenger e pranon: Ozil largohet nga Arsenali nëse...

para 9 muajve - Syri

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger pranon se Mesut Ozil mund të shitet në janar nëse ai nuk nënshkruan kontratën e re me skuadrën e Arsenalit. Bosi i “Gunners” thotë se fituesi i Kupës së Botës mund të...

Wenger: Ozil largohet në janar

para 9 muajve - Indeks online

Arsene Wenger ka pranuar për herë të parë se mund të shesë Mesut Ozilin në janar nëse nuk arrin të angazhohet për një marrëveshje të re në Arsenal. Agjenti i Ozilit zbuloi se futbollisti ka mbajtur bisedime...

Messi në Man City? Aguero ka një lajm të mirë për tifozët e Barcelonës

para 9 muajve - Lajmi.net

Sergio Aguero ka pranuar se ardhja e sulmuesit nga Barcelona është e komplikuar të realizohet. Sergio Aguero ka thënë se dëshiron që Lionel Messi të luajë te skuadra e Man Cityt. Por, ylli i Citizens ka...

Wengeri pranon se mund ta shesë Ozilin në janar

para 9 muajve - Koha.net

Arsene Wenger ka pranuar se mund ta shesë Mesut Ozilin gjatë janarit nëse ai nuk vazhdon kontratën me Arsenalin. Wengeri dëshiron që ta mbajë gjermanin në skuadër, por 28-vjeçari ende nuk ka vazhduar kontratën,...

Alves do këtë lojtar në PSG

para 9 muajve - Klan Kosova

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Dani Alves ka bërë të ditur se cilin lojtar dëshiron ta shohë te PSG-ja. Brazili u ndesh me Kilin të hënën, dhe pas ndeshjes Alves tha: “Është gjithmonë vështirë të luash...

Manchester Unitedi e shpërblen Mourinhon me vlerë 72 milionë

para 9 muajve - GazetaBlic

Manchester Unitedi dhe Jose Mourinho duket se kanë arritur marrëveshje për kontratën e re, e cila do të ketë vlerën e 72 milionë eurove. Sipad mediave në ishull, klubi është i gatshëm t’i ofrojë Mourinhos...

Aguero: Do më pëlqente të luaj me Messin te City

para 9 muajve - Periskopi

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero, ka thënë se atij do t’i pëlqente shumë që të luante me Lionel messin. Sipas Agueros, një largim i Messit nga Barcelona është shumë i mundur. “Nuk është problem paraja”,...

Manchesteri ofron kontratën e re, Mourinho gati të bëhet “Fergusoni” i ri

para 9 muajve - Indeks online

Manchester United janë të kënaqur me punën që po bën Hose Mourinho dhe i kanë ofruar rinovimin e kontratës. Portugezi nënshkroi kontratë tre vjeçare në vitin 2016, duke u bërë trajneri më i paguar në futboll...

Askush nuk largohet nga Anglia

para 9 muajve - Periskopi

Jose Mourinho, Juan Mata dhe Mesut Ozil duket se nuk kanë destinacion tjetër përveçse Premier League. Sipas asaj që publikohet në tabloidin “The Sun”, Manchester United po mendon për rinovimin e kontratës...

Martial tek Barcelona është një mundësi reale që pret vendimin e katalanasve

para 9 muajve - Albeu

Trajneri i Manchester United , Jose Mourinho , i është përgjigjur interesimit të Barcelonës për Anthony Martialin. Barca dhe Arsenal janë vënë në kontakt me Unitedin për yllin francez. Sa i përket interesimit...

Manchester United gati kontratën ‘faraonike’. Ja sa miliona fiton Mourinho

para 9 muajve - Syri

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho pasi i kanë vendosur mbi tavolinë rinovimin e kontratës. Sipas tabloidit britanik “The Sun”, Jose Mourinho është shumë...

Messi në Man City? Aguero ka një lajm të mirë për tifozët e Barcelonës

para 9 muajve - Infokusi

Sergio Aguero ka pranuar se ardhja e sulmuesit nga Barcelona është e komplikuar të realizohet. Sergio Aguero ka thënë se dëshiron që Lionel Messi të luajë te skuadra e Man Cityt. Por, ylli i Citizens ka...

Francezët futen në garë për Pellegrinin

para 9 muajve - Medial

Paris Saint-Germain ka hyrë në garë për transferimin e sulmuesit të Genoa-s, Pietro Pellegri. Sipas mediave italiane, ekipi francez e ka kontaktuar Genoa-n për ta pyetur rreth Pellegri-t, por dëshira e...

Alves do këtë lojtar në PSG

para 9 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Dani Alves ka bërë të ditur se cilin lojtar dëshiron ta shohë te PSG-ja. Brazili u ndesh me Kilin të hënën, dhe pas ndeshjes Alves tha: “Është gjithmonë vështirë të luash...

United e dëshiron yllin e Barcelonës për Martial

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United është i gatshëm të shes anësorin francez, Anthony Martial. Barcelona është duke u interesuar për francezin Anthony Martial, i cili po kalon momente jo të mira këtë edicion. Vet lojtari...

Askush nuk largohet nga Anglia

para 9 muajve - Lajme.al

Jose Mourinho, Juan Mata dhe Mesut Ozil duket se nuk kanë destinacion tjetër përveçse Premier League. Sipas asaj që publikohet në tabloidin “The Sun”, Manchester United po mendon për rinovimin e kontratës...

​Kontratë pesë vjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon

para 9 muajve - Gazeta Express

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho E ardhmja e trajnerit portugez, Jose Mourinho është e lidhur me Manchester Unitedin, sepse drejtuesit e klubit besojnë...

Mourinho i tregon çmimin Barcelonës për Martialin, por ia jep edhe një mundësi shkëmbimi

para 9 muajve - Telegrafi

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, i është përgjigjur interesimit të Barcelonës për Anthony Martialin. Barca dhe Arsenal janë vënë në kontakt me Unitedin për yllin francez. Sa i përket interesimit...

Manchesteri ofron kontratën e re, Mourinho gati të bëhet “Fergusoni” i ri

para 9 muajve - Infokusi

Manchester United janë të kënaqur me punën që po bën Hose Mourinho dhe i kanë ofruar rinovimin e kontratës. Portugezi nënshkroi kontratë tre vjeçare në vitin 2016, duke u bërë trajneri më i paguar në futboll...

​United e dëshiron yllin e Barcelonës për Martial

para 9 muajve - Gazeta Express

Manchester United është i gatshëm të shes anësorin francez, Anthony Martial Barcelona është duke u interesuar për francezin Anthony Martial, i cili po kalon momente jo të mira këtë edicion. Vet lojtari...

Messi te Manchester City? Flet Aguero: Paratë nuk janë problem…

para 9 muajve - Gazeta e re

ergio Aguero do të donte që Lionel Messi t’i bashkohej atij në Manchester City, por, sipas tij, do të ishte diçka shumë e komplikuar për ta bindur një “simbol” të klubit për të lënë Barcelonën. Spekulimet...

Manchester United ia gjen ilaçin Mourinhos, në kontratën e re i fusin “një kleçkë”

para 9 muajve - Portalb

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

Wenger e pranon: Ozil largohet nga Arsenali nëse…

para 9 muajve - Gazeta Liria

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger pranon se Mesut Ozil mund të shitet në janar nëse ai nuk nënshkruan kontratën e re me skuadrën e Arsenalit. ______________________________________________________________________________________...

​Mata i refuzon milionat kineze, pritet kontrata e re me Manchester United-in

para 9 muajve - Gazeta e re

Mesfushori i Manchester United-it, Juan Mata ka refuzuar një ofertë multi-milionëshe nga një ekip i Super Ligës kineze. Kontrata aktuale e spanjollit skadon në fund të këtij sezoni, dhe thuhet se ai do...

Barcelona del ‘jashtë kontrollit’! Ofron një ‘mal’ me para për ‘bishën’

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona ka kthyer interesimin te ylli i Liverpoolit  dhe do të ofrojë 120 milionë funte për Philippe Coutinho përsëri në janar, përcjell ORAinfo. Coutinho mbetet në axhendën e Barcelonës dhe ata treguanofertwn...

“Barcelona nuk është dorëzuar për Coutinhon”

para 9 muajve - Zhurnal

Eksperti i futbollit spanjoll, Guillem Balague, ka thënë se Barcelona nuk është dorëzuar për mesfushorin e Liverpoolit, Philippe Coutinhon. Ditë më parë shefi i Barcës, Oscar Grau, ka thënë se nëse shtabi...

Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro

para 9 muajve - Zhurnal

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

“City ka para ta blejë Messin, por është e vështirë”

para 9 muajve - Zhurnal

Sergio Aguero do të dëshironte ta shihte Lionel Messin me fanellën e Manchester Cityt, por thotë se është shumë e komplikuar që një simbol si ai të largohet nga Barcelona. Messi në ndeshjen e fundit ka...

Kontratë pesë vjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon

para 9 muajve - Infokusi

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho. E ardhmja e trajnerit portugez, Jose Mourinho është e lidhur me Manchester Unitedin, sepse drejtuesit e klubit besojnë...

United ofron Martial për mesfushorin e Barcelonës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Manchester United është gati të bëjë një kompromis me Barcelonën. Ata janë të gatshëm që shkëmbejnë kokë më kokë sulmuesin francez Anthony Martial me mesfushorin e katalanasve, Ivan Rakitic, shkruan ESPN....

Barcelona bëhet pishman për Deulofeun, ia sugjeron sërish Milanit

para 9 muajve - Albeu

Gerard Deulofeu mund të rikthehet në Serinë A, në ekipin ku shkëlqeu vitin e kaluar. Pavarësisht se u kthye tek Barcelona në verë, sulmuesi spanjoll nuk gjen hapësira te katalanasit dhe për të luajtur...

Man United-Jose Mourinho gati rinovimi, £65 milionë për pesë vjet

para 9 muajve - Gazeta e re

Manchester United dhe Jose Mourinho do të nënshkruajnë kontratën e re të bashkëpunimit. “The Sun” bën me dije se klubi i “Djajve të Kuq” dëshiron të blindojë trajnerin portugez të cilit i ka ofruar 65...

Manchester United ia gjen ilaçin Mourinhos, në kontratën e re i fusin "një kleçkë"

para 9 muajve - Albeu

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

United jep yllin e skuadrës për Rakitic

para 9 muajve - Klan Kosova

Jose Mourinho është fans i madh i ylli të Barcelonës, dhe mund të jetë në gjendje ta japë Anthony Martial-in për të. Manchester United po përgatitet t’ia ofrojë Barcelonës Anthony Martial-in në shkëmbim...

Arsenal s’i ka ofruar kontratë të re Ozil-it

para 9 muajve - Klan Kosova

Mesut Ozil mbetet i hapur për një qëndrim të mëtejmë në Arsenal, por që është duke mbajtur të gjitha opsionet mbi tavolinë, ndonëse klubi nuk i ka bërë një ofertë të re ende. Sipas disa burimeve të ESPN,...

“City ka para ta blejë Messin, por është e vështirë”

para 9 muajve - Telegrafi

Sergio Aguero do të dëshironte ta shihte Lionel Messin me fanellën e Manchester Cityt, por thotë se është shumë e komplikuar që një simbol si ai të largohet nga Barcelona. Messi në ndeshjen e fundit ka...

“Ozil dhe Sanchez mund të largohen në janar”

para 9 muajve - Arbresh

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger është në dijeni që klubi mund të shes dy yjet, Mesut Ozilin dhe Alexis Sanchez, gjatë merkatos së muajit janar. Dyshja kanë më pak se një vit të mbetur në kontratën...

Mourinho i tregon çmimin Barcelonës për Martialin, por ia jep edhe një mundësi shkëmbimi

para 9 muajve - Almakos

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, i është përgjigjur interesimit të Barcelonës për Anthony Martialin. Barca dhe Arsenal janë vënë në kontakt me Unitedin për yllin francez. Sa i përket interesimit...

Wenger tregon të ardhmen e Ozilit, befason të gjithë

para 9 muajve - Sovrani

Arsene Wenger ka pranuar për herë të parë se mund të shesë Mesut Ozilin në janar nëse nuk arrin të angazhohet për një marrëveshje të re në Arsenal, shkruan Indeks. Agjenti i Ozilit zbuloi se futbollisti...

United ofron Martial për mesfushorin e Barcelonës

para 9 muajve - Klan Kosova

Manchester United është gati të bëjë një kompromis me Barcelonën. Ata janë të gatshëm që shkëmbejnë kokë më kokë sulmuesin francez Anthony Martial me mesfushorin e katalanasve, Ivan Rakitic, shkruan ESPN,...

“Barcelona nuk është dorëzuar për Coutinhon”

para 9 muajve - Telegrafi

Eksperti i futbollit spanjoll, Guillem Balague, ka thënë se Barcelona nuk është dorëzuar për mesfushorin e Liverpoolit, Philippe Coutinhon. Ditë më parë shefi i Barcës, Oscar Grau, ka thënë se nëse shtabi...

Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro

para 9 muajve - Telegrafi

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

Mata i refuzon milionat kineze, pritet kontrata e re me Manchester United-in

para 9 muajve - KosovaPress

Kontrata aktuale e spanjollit skadon në fund të këtij sezoni, dhe thuhet se ai do të nënshkruajë kontratë të re me ‘Djajtë e Kuq’, raporton KosovaPress. Që nga emërimi i Jose Mourinho-s në postin e menaxherit...

​“Transferimi i Messit është i komplikuar”

para 9 muajve - Gazeta Express

Leo Messi ka kontratë me Barcelonën deri në fund të këtij sezoni dhe ende nuk ka nënshkruar një të re Kjo ka bërë që shumë skuadra të interesohen për shërbimet e tij, një ndër to edhe skuadra angleze,...

E pranon Wenger: Arsenali mund të shes në janar një superyll

para 9 muajve - Arbresh

Arsene Wenger ka pranuar për herë të se mund të shes mesfushorin Mesut Ozil në janar nëse dështon për të nënshkruar marrëveshje të re te Arsenali. Wenger dëshiron të mbajë në klub fituesin e Kampionatit...

Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro

para 9 muajve - Tetova1

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

Aguero flet për Messin, e dëshiron transferimin e tij në Manchester City

para 9 muajve - Ina

Sergio Aguero ka pranuar se e pëlqen yllin e Barcelonës, Lionel Messi, ku tha se do të dëshironte që një ditë të luanin bashkë tek Manchester City. Por edhe vetë Aguero ka thënë se transferimi i tij tek...

Kontratë pesë vjeçare dhe 14 milionë euro në sezon për Mourinhon

para 9 muajve - Insajderi

Drejtuesit e Manchester Unitedit janë të kënaqur me punën që po bën Jose Mourinho. E ardhmja e trajnerit portugez, Jose Mourinho është e lidhur me Manchester Unitedin, sepse drejtuesit e klubit besojnë...

United jep yllin e skuadrës për Rakitic

para 9 muajve - Infokusi

Jose Mourinho është fans i madh i ylli të Barcelonës, dhe mund të jetë në gjendje ta japë Anthony Martial-in për të. Manchester United po përgatitet t’ia ofrojë Barcelonës Anthony Martial-in në shkëmbim...

“City ka para ta blejë Messin, por është e vështirë”

para 9 muajve - Almakos

Sergio Aguero do të dëshironte ta shihte Lionel Messin me fanellën e Manchester Cityt, por thotë se është shumë e komplikuar që një simbol si ai të largohet nga Barcelona. Messi në ndeshjen e fundit ka...

“Barcelona nuk është dorëzuar për Coutinhon”

para 9 muajve - Almakos

Eksperti i futbollit spanjoll, Guillem Balague, ka thënë se Barcelona nuk është dorëzuar për mesfushorin e Liverpoolit, Philippe Coutinhon. Ditë më parë shefi i Barcës, Oscar Grau, ka thënë se nëse shtabi...

Mourinho nënshkruan me klubin e madh nga Liga e Kampionëve

para 9 muajve - Periskopi

Me kontratën e re, Jose Mourinho do të përfitojë 65 milionë funte. Jose Mourinho është i gatshëm të konfirmojë të ardhmen e tij në Manchester United. “The Sun” shkruan se “Red Devils” dëhsirojnë të finalizojnë...

Coutinho – Barcelona, ky është lajmi i fundit

para 9 muajve - Sovrani

Barcelona do të rikthejë përsëri vëmendjen tek Coutinho në afatin kalimtar të janarit. Klubi katalunas ka dërguar tre oferta për lojtarin në verë, por të gjitha janë refuzuar nga klubi anglez, shkruan...

Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro

para 9 muajve - Almakos

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro

para 9 muajve - Infokusi

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

Menaxheri i Ozilit zbulon emrin e klubit me të cilin janë në bisedime

para 9 muajve - Lajmi.net

E ardhmja e Mesut Ozil pritet të jetë ende në Arsenal. Mesut Ozil nuk do të largohet nga Arsenal. Pas shumë spekulimeve në lidhje me të ardhmen e tij. Menaxheri i mesfushorit gjerman ka bërë të ditur se...

Jose Mourinho, trajneri më i paguar në botë

para 9 muajve - Arbresh

Portugezi ka impresionuar drejtorët e klubit me transformimin e “Djajve të Kuq” dhe do të shpërblehet me një kontratë të re të jashtëzakonshme. Manchester United do t’i ofroj Jose Mourinhos një marrëveshje...

Barcelona me ofertë të re për Coutinho-n

para 9 muajve - KosovaPress

‘Blaugranët’ dështuan ta transferojnë brazilianin gjatë verës, pasi ekipi anglez i refuzoi katër oferta të tyre, edhe pse vetë lojtari e dëshironte transferimin në ‘Camp Nou’, raporton KosovaPress. Edhe...

“Do doja që Lionel Messi të largohet nga Barcelona”

para 9 muajve - Arbresh

Sergio Aguero ka pranuar se do të dëshironte që bashkëlojtari i tij në Argjentinë, Lionel Messi, t’i bashkohet atij në Manchester City. Dyshja krijojnë një partneritet vdekjeprurës së bashku në fazat ndërkombëtare...

Barcelona – Manchester United, vjen shkëmbimi i madh i lojtarëve

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester United mund të bëjë një shkëmbim të Martialit me Barcelonës. Lojtari pëlqehet nga Barcelona dhe mund të përdoret që skuadra angleze të arrijë deri tek Ivan Rakitic, shkruan Sovrani.info...

Nuk do ta besoni sa para do të fitojë Mourinho me kontratën e re

para 9 muajve - Sovrani

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit. Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet...

Ylli i Manchester United refuzon super ofertë nga Kina

para 9 muajve - Arbresh

Kontratat luksoze në Super Ligën e Kinës nuk janë të mjaftueshme për të joshur yllin e Manchester United për transferim në Lindje të Largët. Juan Mata do të mbetet pa kontratë në fund të sezonit, prandaj...

Aguero flet për Messin, e dëshiron transferimin e tij në Manchester City

para 9 muajve - Sovrani

Sergio Aguero ka pranuar se e pëlqen yllin e Barcelonës, Lionel Messi, ku tha se do të dëshironte që një ditë të luanin bashkë tek Manchester City. Por edhe vetë Aguero ka thënë se transferimi i tij tek...

Grau: Mund ta blejmë Coutinhon, kemi para të mjaftueshme

para 9 muajve - Medial

Oscar Grau, drejtori ekzekutiv i Barcelonës, ka një lajm të mirë për tifozët.Barcelona ka para që të blejë lojtar në afatin kalimtar të janarit, çoftë edhe yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho. “Ne kemi...

Alexis Sanchez kërkohet nga klubet e mëdha, Dani Alves e fton te PSG-ja

para 9 muajve - Syri

Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez, do të largohet nga Arsenali në fund të këtij sezoni, kur edhe të skadojë kontrata e tij. Shumë skuadra janë të interesuara për shërbimet e tij, ndër to edhe PSG. Mbrojtësi...

Skuadra e Ozil për sezonin e ri është një befasi e madhe

para 9 muajve - Lajmi.net

. Agjenti i mesfushorit ka zbuluar se lojtari dëshiron të mbetet në Premier League për “dy deri në tre sezone” të ardhshëme, mes interesimit të Manchester United. Agjenti i Mesut Ozil, Erkut Sogut ka zbuluar...

Agjenti i Ozil bënë të qartë të ardhmen e Gjermanit

para 9 muajve - Albeu

Agjenti i mesfushorit ka zbuluar se lojtari dëshiron të mbetet në Premier League për "dy deri në tre sezone" të ardhshëme, mes interesimit të Manchester United Agjenti i Mesut Ozil , Erkut Sogut ka zbuluar...

Çmenduria e afatit kalimtar, Reali ofron tre lojtarë për Harry Kane

para 9 muajve - GazetaBlic

Real Madridi është gati të ofrojë tre futbollistë në shkëmbim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Sipas mediave në Spanjë, Reali është duke u bërë gati të ofrojë tre prej super yjeve të skuadrës,...

Deulofeu drejt rikthimit te Milani

para 9 muajve - Syri

Gerard Deulofeu mund të rikthehet në Serinë A, në ekipin ku shkëlqeu vitin e kaluar. Pavarësisht se u rible nga Barcelona në verë, sulmuesi spanjoll nuk gjen hapësira te katalanasit dhe për të luajtur...

PSG i bashkohet garës për Pellegri

para 9 muajve - RTV 21

Paris Saint-Germain ka hyrë në garë për transferimin e sulmuesit të Genoa-s, Pietro Pellegri Sipas mediave italiane, ekipi francez e ka kontaktuar Genoa-n për ta pyetur rreth Pellegri-t, por dëshira e...

Çmenduria e afatit kalimtar, Reali ofron tre lojtarë për Harry Kane

para 9 muajve - Infokusi

Real Madridi është gati të ofrojë tre futbollistë në shkëmbim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Sipas mediave në Spanjë, Reali është duke u bërë gati të ofrojë tre prej super yjeve të skuadrës,...

Çmendet Florentino Perez, ofron tre lojtarë për Harry Kane

para 9 muajve - Medial

Florentino Perez e dëshiron me çdo kusht verën e ardhshme në skuadrën e tij sulmuesin e Tottenhamit Harry Kane. Për këtë Florentino Perez ofron tre lojtarë të formacionit bazë për sulmuesin e rrezikshëm...

Barça e gatshme të transferojë Coutinhon

para 9 muajve - Koha.net

Barcelona është duke bërë gati një lëvizje të re për Philippe Coutinhon e Liverpoolit, ka konfirmuar drejtori i klubit. Ekipi katalonas dështoi të transferonte brazilianin gjatë verës pasi Liverpooli nuk...

Deulofeu drejt rikthimit te Milani

para 9 muajve - Gazeta Liria

Gerard Deulofeu mund të rikthehet në Serinë A, në ekipin ku shkëlqeu vitin e kaluar. Pavarësisht se u rible nga Barcelona në verë, sulmuesi spanjoll nuk gjen hapësira te katalanasit dhe për të luajtur...

Ylli i Arsenalit me ekip të ri

para 9 muajve - Arbresh

Agjenti i mesfushorit ka zbuluar se lojtari dëshiron të mbetet në Premier League për “dy deri në tre sezone” të ardhshëme, mes interesimit të Manchester United. Agjenti i Mesut Ozil, Erkut Sogut ka zbuluar...

Deulofeu drejt rikthimit te Milani

para 9 muajve - SuperSport

Gerard Deulofeu mund të rikthehet në Serinë A, në ekipin ku shkëlqeu vitin e kaluar. Pavarësisht se u rible nga Barcelona në verë, sulmuesi spanjoll nuk gjen hapësira te katalanasit dhe për të luajtur...

Alves i hap derën Sanchez te PSG

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Mbrojtësi i Paris Saint-Germian, Dani Alves ka hapur derën te ky klub për sulmuesin e Arsenal, Alexis Sanchez. Alves ka ftuar kilianin që t’i bashkohet atij dhe Neymar në Parc des Princes, shkruan ESPN....

“Barcelona ka para që ta blejë Coutinhon në janar”

para 9 muajve - GazetaBlic

Oscar Grau, drejtori ekzekutiv i Barcelonës, ka një lajm të mirë për tifozët. Barcelona ka para që të blejë lojtar në afatin kalimtar të janarit, çoftë edhe yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho. “Ne...

Alves fton yllin e Premierligës në PSG

para 9 muajve - Tetova Sot

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves do të dëshironte që sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez të transferohej në PSG Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez do të largohet nga Arsenal në fund të këtij sezoni, kur edhe...

Përparime pozitive në bisedimet mes Ozilit dhe Arsenalit

para 9 muajve - Telegrafi

Mesut Ozil mund të mbetet edhe për disa vjet në radhët e skuadrës së Arsenalit. Kështu së paku ka pohuar se agjenti i mesfushorit, Erkut Sogut, i cili ka pohuar se ka përparime në bisedimet për vazhdimin...

​Alves fton yllin e Premierligës në PSG

para 9 muajve - Gazeta Express

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves do të dëshironte që sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez të transferohej në PSG Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez do të largohet nga Arsenal në fund të këtij sezoni, kur edhe...

PSG i bashkohet garës për Pellegrin

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas mediave italiane, ekipi francez e ka kontaktuar Genoa-n për ta pyetur rreth Pellegri-t, por dëshira e lojtarit është që të qëndrojë në skuadrën italiane edhe për të paktën dy vite, shkruan KosovaPress....

De Bruyne mposht Agueron dhe Edersonin në garën për lojtarin e muajit te City

para 9 muajve - Infokusi

Kevin De Bruyne është votuar si lojtari më i mirë i Manchester Cityt për muajin shtator. Mesfushori belg ka qenë në formë të shkëlqyer në muajin e kaluar duke marrë shumë lëvdata. Për më shumë, ai i shënoi...

Alves fton yllin e Premierligës në PSG

para 9 muajve - Infokusi

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves do të dëshironte që sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez të transferohej në PSG. Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez do të largohet nga Arsenal në fund të këtij sezoni, kur...

Përparime pozitive në bisedimet mes Ozilit dhe Arsenalit

para 9 muajve - Almakos

Mesut Ozil mund të mbetet edhe për disa vjet në radhët e skuadrës së Arsenalit. Kështu së paku ka pohuar se agjenti i mesfushorit, Erkut Sogut, i cili ka pohuar se ka përparime në bisedimet për vazhdimin...

Përparime pozitive në bisedimet mes Ozilit dhe Arsenalit

para 9 muajve - Infokusi

Mesut Ozil mund të mbetet edhe për disa vjet në radhët e skuadrës së Arsenalit. Kështu së paku ka pohuar se agjenti i mesfushorit, Erkut Sogut, i cili ka pohuar se ka përparime në bisedimet për vazhdimin...

‘ÇMENDET’ PSG ! Po e transferon ‘fenomenin’ nga Seria A

para 9 muajve - Infokusi

Paris Saint-Germain njoftohet se është  bashkuar në garën për të nënshkruar yllin e Genoa, Pietro Pellegri, transmeton ORAinfo. Sipas Il Secolo XIX, PSG ka pyetur për Pellegri, por dëshira e të riu është...

PSG interesohet dhe për talentin më premtues në Seria A

para 9 muajve - Albeu

Chelsea dhe Manchester City kanë shfaqur interesim për talentin e madh të Genoas , 16 vjeçarin, Pietro Pellegri . Sulmuesi i qendrës që debutoi në Serie A në maj të vitit të shkuar me Roma, ku edhe shënoi,...

Alves i hap derën Sanchez te PSG

para 9 muajve - Klan Kosova

Mbrojtësi i Paris Saint-Germian, Dani Alves ka hapur derën te ky klub për sulmuesin e Arsenal, Alexis Sanchez. Alves ka ftuar kilianin që t’i bashkohet atij dhe Neymar në Parc des Princes, shkruan ESPN,...

“Barcelona ka para që ta blejë Coutinhon në janar”

para 9 muajve - Infokusi

Oscar Grau, drejtori ekzekutiv i Barcelonës, ka një lajm të mirë për tifozët. Barcelona ka para që të blejë lojtar në afatin kalimtar të janarit, çoftë edhe yllin e Liverpoolit,  Philippe Coutinho. “Ne...

Ozil në bisedime “pozitive” për të mbetur tek Arsenali

para 9 muajve - Koha.net

Erkut Sogut, agjenti i mesfushorit të Arsenalit, Mesut Ozil, ka thënë se bisedimet për kontratë të re janë duke ecur pozitivisht. Kontrata e reprezentuesit gjerman me klubin e Emiratesit skadon në fund...

De Bruyne mposht Agueron dhe Edersonin në garën për lojtarin e muajit te City

para 9 muajve - Telegrafi

Kevin De Bruyne është votuar si lojtari më i mirë i Manchester Cityt për muajin shtator. Mesfushori belg ka qenë në formë të shkëlqyer në muajin e kaluar duke marrë shumë lëvdata. Për më shumë, ai i shënoi...

PSG përfshihet në garën për talentin Pietro Pellegri

para 9 muajve - Telegrafi

Paris Saint-Germaini i është bashkuar garës për talentin e Genoas, Pietro Pellegri. Il Secolo XIX bën të ditur se klubi francez ka bërë kërkesë për shërbimet e 16-vjeçarit, mirëpo ai dëshiron të qëndrojë...

Coutinho i bashkohet Barcelonës në janar?

para 9 muajve - Tetova Sot

Philippe Coutinho në janar mund t’i bashkohet Barcelonës Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo, Philippe Coutinho ka një marrëveshje me Liverpoolin që të largohet në janar. Coutinho...

PSG përfshihet në garën për talentin Pietro Pellegri

para 9 muajve - Tetova Sot

Paris Saint-Germaini i është bashkuar garës për talentin e Genoas, Pietro Pellegri. Il Secolo XIX bën të ditur se klubi francez ka bërë kërkesë për shërbimet e 16-vjeçarit, mirëpo ai dëshiron të qëndrojë...

Çka po ndodh me Ozilin?

para 9 muajve - Zhurnal

Asnjë skuadre nuk është e gatshme t’ia paguaj pagën Mesut Ozil Mesut Ozil në fund të sezonit do të jetë lojtar i lirë, pasi i skadon kontrata me skuadrën e Arsenalit. Bisedimet mes Arsenalit dhe Ozilit...

De Bruyne mposht Agueron dhe Edersonin në garën për lojtarin e muajit te City

para 9 muajve - Almakos

Kevin De Bruyne është votuar si lojtari më i mirë i Manchester Cityt për muajin shtator. Mesfushori belg ka qenë në formë të shkëlqyer në muajin e kaluar duke marrë shumë lëvdata. Për më shumë, ai i shënoi...

Saga Coutinho vazhdon, ajo merr fund në janar me kalimin tek Barcelona

para 9 muajve - Albeu

Philippe Coutinho (25 vjeç) ka një as nën mëngë për të kryer nënshkrimin e tij të hershëm me Barcelonën më shpejt se sa më vonë. Në fakt, futbollisti brazilian shpreson ta përdorë atë në merkaton e ardhshme...

PSG përfshihet në garën për talentin Pietro Pellegri

para 9 muajve - Almakos

Paris Saint-Germaini i është bashkuar garës për talentin e Genoas, Pietro Pellegri. Il Secolo XIX bën të ditur se klubi francez ka bërë kërkesë për shërbimet e 16-vjeçarit, mirëpo ai dëshiron të qëndrojë...

Rose e pëlqen më shumë Unitedin se Chelsean

para 9 muajve - Medial

Danny Rose është i vendosur që ta refuzojë Chelsea-n, pasi dëshiron të transferohet në Manchester United. Sipas Starsport, mbrojtësi anglez do të largohet nga Tottenham Hotspur gjatë verës, dhe ‘Old Trafford’...

“Mund ta blejmë Coutinhon që në janar”

para 9 muajve - Telegrafi

Barcelona është e gatshëm ta bëjë edhe një përpjekje që ta ofrojë në skuadër Philippe Coutinhon, dhe këtë e konfirmon CEO i klubit, Oscar Grau. Klubi nga Camp Nou u mundua që ta blejë lojtarin gjatë verës,...

‘ÇMENDET’ PSG ! Po e transferon ‘fenomenin’ nga Seria A

para 9 muajve - Infokusi

Paris Saint-Germain njoftohet se është  bashkuar në garën për të nënshkruar yllin e Genoa, Pietro Pellegri, transmeton ORAinfo. Sipas Il Secolo XIX, PSG ka pyetur për Pellegri, por dëshira e të riu është...

Sanchez as në Manchester City e as te PSG, ja ekipi i tij i ri

para 9 muajve - Infokusi

Arsenali  tashmë ka  dhënë dorëheqjen në humbjen e tyre me kontratën e Alexis Sanchez të cilit i  skadon verën e ardhshme, përcjell ORAinfo. Sanchez nuk ka ndërmend të nënshkruajë një marrëveshje të re...

Reali i "sëmurë" pas Kane-s, ofron 3 yje për të

para 9 muajve - Albeu

Real Madridi e ka shumë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez Harry Kane nga Tottenhami. Për këtë Florentino Perez ofron tre lojtarë të formacionit bazë për sulmuesin. Në listë janë ish dyshja e Tottenhamit...

Daniel Alves befason të gjithë: Dua këtë futbollist në PSG

para 9 muajve - Infokusi

Dani Alves ka foluar për të ardhmen e Sanchez. Pa ndonjë kontratë kiliani duket se kontratën e tij me Arsenalin nuk do ta vazhdojë më, transmeton ORAinfo. Një trend që do ta bëjë atë një nga lojtarët më...

Real Madridi me ofertë të parezistueshme për Tottenhamin, ofron dy tre yje për Harry Kanen

para 9 muajve - Zhurnal

Real Madridi e ka shumë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez Harry Kane nga Tottenhami. Për këtë Florentino Perez ofron tre lojtarë të formacionit bazë për sulmuesin. Në listë janë ish dyshja e Tottenhamit...

Punë e kryer ! Barcelona e transferon zëvendësuesin e Neymarit

para 9 muajve - OraInfo

Barcelona është e gatshme të bëjë një tjetër ofertw për yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho, ka konfirmuar CEO i klubit Oscar Grau, edhe pse ardhja e tij do të vijë me një kosto të madhe, transmeton...

“Mund ta blejmë Coutinhon që në janar”

para 9 muajve - Tetova1

Barcelona është e gatshëm ta bëjë edhe një përpjekje që ta ofrojë në skuadër Philippe Coutinhon, dhe këtë e konfirmon CEO i klubit, Oscar Grau. Klubi nga Camp Nou u mundua që ta blejë lojtarin gjatë verës,...

“Mund ta blejmë Coutinhon që në janar”

para 9 muajve - Almakos

Barcelona është e gatshëm ta bëjë edhe një përpjekje që ta ofrojë në skuadër Philippe Coutinhon, dhe këtë e konfirmon CEO i klubit, Oscar Grau. Klubi nga Camp Nou u mundua që ta blejë lojtarin gjatë verës,...

“Barcelona ka para që ta blejë Coutinhon në janar”

para 9 muajve - Almakos

Oscar Grau, drejtori ekzekutiv i Barcelonës, ka një lajm të mirë për tifozët Barcelona ka para që të blejë lojtar në afatin kalimtar të janarit, çoftë edhe yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho. “Ne kemi...

“Barcelona ka para që ta blejë Coutinhon në janar”

para 9 muajve - Gazeta Express

Oscar Grau, drejtori ekzekutiv i Barcelonës, ka një lajm të mirë për tifozët Barcelona ka para që të blejë lojtar në afatin kalimtar të janarit, çoftë edhe yllin e Liverpoolit,  Philippe Coutinho. "Ne...

Real Madridi me ofertë të parezistueshme për Tottenhamin, ofron dy tre yje për Harry Kanen

para 9 muajve - Telegrafi

Real Madridi e ka shumë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez Harry Kane nga Tottenhami. Për këtë Florentino Perez ofron tre lojtarë të formacionit bazë për sulmuesin. Në listë janë ish dyshja e Tottenhamit...

I “krisuri” Perez i ofron Tottenhamit tre super lojtarë për Harry Kane

para 9 muajve - GazetaBlic

Florentino Perez e dëshiron me çdo kusht verën e ardhshme në skuadrën e tij sulmuesin e Tottenhamit Harry Kane. Për këtë Florentino Perez ofron tre lojtarë të formacionit bazë për sulmuesin e rrezikshëm...

LAJMI I FUNDIT: Arsenali pritet t’i vazhdojë kontratën super futbollistit

para 9 muajve - Sovrani

Menaxheri i mesfushorit turk të Arsenalit, Mesut Ozil, Erkut Sogut ka thënë se ekipi londinez po avancon në vazhdimin e kontratës së lojtarit. Kontrata e mesfushorit, Ozil përfundon në qershor të vitit...

Punë e kryer ! Barcelona e transferon zëvendësuesin e Neymarit

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona është e gatshme të bëjë një tjetër ofertw për yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho, ka konfirmuar CEO i klubit Oscar Grau, edhe pse ardhja e tij do të vijë me një kosto të madhe, transmeton...

“Barcelona ka para që ta blejë Coutinhon në janar”

para 9 muajve - Infokusi

Oscar Grau, drejtori ekzekutiv i Barcelonës, ka një lajm të mirë për tifozët Barcelona ka para që të blejë lojtar në afatin kalimtar të janarit, çoftë edhe yllin e Liverpoolit,  Philippe Coutinho. “Ne...

Çka po ndodh me Ozilin

para 9 muajve - Gazeta Express

Asnjë skuadre nuk është e gatshme t’ia paguaj pagën Mesut Ozil Mesut Ozil në fund të sezonit do të jetë lojtar i lirë, pasi i skadon kontrata me skuadrën e Arsenalit. Bisedimet mes Arsenalit dhe Ozilit...

Ozil ‘shokon’ të gjithë me ekipin e ri

para 9 muajve - OraInfo

Mesut Ozil, mund të qëndrojë në Arsenal, ani pse është duke u kërkuar nga një numër i madh i skuadrave, përcjell ORAinfo. Futbollisti gjerman është në vitin e fundit të kontratës së tij të Topcinjët pas...

Pasi e bindi Neymarin, Alves provon t’a bind yllin tjetër t’i bashkohet PSG-së

para 9 muajve - Sovrani

Mbrojtësi i Paris – Saint – Germain Dani Alves përveq detyrave të lojtarit, po e kryen me mjaftë sukses edhe atë të agjentit apo drejtorit sportiv për t’i bindur lojtarët që t’i bashkohen atij tek PSG,...

Real Madridi me ofertë të parezistueshme për Tottenhamin, ofron dy tre yje për Harry Kanen

para 9 muajve - Almakos

Real Madridi e ka shumë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez Harry Kane nga Tottenhami. Për këtë Florentino Perez ofron tre lojtarë të formacionit bazë për sulmuesin. Në listë janë ish dyshja e Tottenhamit...

Bota e futbollit ka zbuluar ‘Messin’ e ri

para 9 muajve - Infokusi

Futbollisti vetëm 16 vjecar i Genoas, Pietro Pellegri, është bërë  golashënuesi i parë  më i ri që ka shënuar  në Serie A , përcjell ORAinfo. Forma e tij mbresëlënëse ka lënë pa fjalë shumë skuadra të...

Super ‘BISHA’ kërkon transferimin te Manchester United

para 9 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Tottenhamit, Danny Rose dëshiron të bashkohet me Manchester United në një marrëveshje prej 45 milionë funtesh në fund të sezonit, raporton Daily Star, transmeton ORAinfo. Rose është gjithashtu...

Çka po ndodh me Ozilin?

para 9 muajve - Infokusi

Asnjë skuadre nuk është e gatshme t’ia paguaj pagën Mesut Ozil. Mesut Ozil në fund të sezonit do të jetë lojtar i lirë, pasi i skadon kontrata me skuadrën e Arsenalit. Bisedimet mes Arsenalit dhe Ozilit...

Asnjë klub i gatshëm për të ofruar pagën e kërkuar nga ylli i Arsenalit

para 9 muajve - Arbresh

Mesut Ozil raportohet se ka dështuar për të ngjallur interesim për ndonjë ofertë serioze për shërbimet e tij dhe mund të qëndrojë te Arsenali duke nënshkruar kontratë të re afatgjate. Reprezentuesi i Gjermanisë...

Befason Real Madrid, ofron tre yje për Kanen

para 9 muajve - Infokusi

Real Madrid e dëshiron me çdo kusht yllin e Tottenhamit, Harry Kane Sipas Diario Gol, Real Madrid e ka marrë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane nga Tottenhami. Diario Gol shkruan se...

Befason Real Madrid, ofron tre yje për Kanen

para 9 muajve - Politiko

Sipas Diario Gol, Real Madrid e ka marrë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane nga Tottenhami. Diario Gol shkruan se Los Blancos janë të gatshëm t’i sakrifikojnë tre yje për Kanen, përcjell...

Super ‘BISHA’ kërkon transferimin te Manchester United

para 9 muajve - OraInfo

Mbrojtësi i Tottenhamit, Danny Rose dëshiron të bashkohet me Manchester United në një marrëveshje prej 45 milionë funtesh në fund të sezonit, raporton Daily Star, transmeton ORAinfo. Rose është gjithashtu...

Befason Real Madrid, ofron tre yje për Kanen

para 9 muajve - Zhurnal

Real Madrid e dëshiron me çdo kusht yllin e Tottenhamit, Harry Kane Sipas Diario Gol, Real Madrid e ka marrë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane nga Tottenhami. Diario Gol shkruan se...

“Barcelona ka para që ta blejë Coutinhon në janar”

para 9 muajve - Bota Press

Oscar Grau, drejtori ekzekutiv i Barcelonës, ka një lajm të mirë për tifozët Barcelona ka para që të blejë lojtar në afatin kalimtar të janarit, çoftë edhe yllin e Liverpoolit,  Philippe Coutinho. “Ne...

CEO i Barçës vjen me lajmin e madh: Jemi gati të blejmë Coutinhon në janar

para 9 muajve - Sovrani

Barcelona është gati për t’a bërë sulmin e radhë për Philippe Coutinhon në merkaton e janarit, transmeton Sovrani.info. Është drejtori i përgjithshëm i klubit katalanas Oscar Grau ai që sot ka zbuluar...

Real Madrid ofron tre futbollistë për blerjen e Kane nga Tottenham

para 9 muajve - Lajmi.net

. Real Madrid ka shtuar përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Tottenham Hotspur, Harry Kane. “Diario Gol” raporton se “Los Blancos” janë të gatshëm të ofrojnë tre futbollistë për blerjen e tij. Real...

Bota e futbollit ka zbuluar ‘Messin’ e ri

para 9 muajve - OraInfo

Futbollisti vetëm 16 vjecar i Genoas, Pietro Pellegri, është bërë  golashënuesi i parë  më i ri që ka shënuar  në Serie A . Forma e tij mbresëlënëse ka lënë pa fjalë shumë skuadra të mëdha botërore, të...

Befason Real Madrid, ofron tre yje për Kanen

para 9 muajve - Gazeta Express

Real Madrid e dëshiron me çdo kusht yllin e Tottenhamit, Harry Kane Sipas Diario Gol, Real Madrid e ka marrë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane nga Tottenhami. Diario Gol shkruan se...

Milan me përforcim nga Barcelona, çmimi 20 milionë euro

para 9 muajve - Lajmi.net

. Barcelona ka caktuar çmimin e shitjes së Gerard Deulofeu. Pas rikthimit të tij te skuadra katalane gjatë afatit kalimtar të verës, Deulofeu prapë është i gatshëm të largohet nga Camp Nou. “Mundo Deportivo”...

Ozilit nuk ia paguan askush 330 mijë në javë

para 9 muajve - Klan Kosova

Asnjë klub nuk është i gatshëm që t’ia paguajë Mesut Ozilit 330 mijë funte në javë, që ta transferojë si agjent të lirë, pohon The Sun, transmeton Klan Kosova. Ozil është përfolur tash sa kohë për një...

Barcelona cakton çmimin e Deulofeut

para 9 muajve - Gazeta Express

Drejtuesit e Barcelonës kanë vendosur çmimin e Gerard Deulofeu Gerard Deulofeu mund të largohet nga Barcelona në mini afatin kalimtar të janarit. Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo,...

Barcelona cakton çmimin e Deulofeut

para 9 muajve - Almakos

Drejtuesit e Barcelonës kanë vendosur çmimin e Gerard Deulofeu Gerard Deulofeu mund të largohet nga Barcelona në mini afatin kalimtar të janarit. Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo,...

U KRY! Milan po e transferon yllin e Barcelonës

para 9 muajve - OraInfo

Barcelona ka vendosur çmimin për futbollistin,  Gerard Deulofeu, transmeton ORAinfo. Pas aktivizimit të klauzolës së rikthimit në verë, tani ish-futbollsiti i Milanit mund të largohet nga blaugranët përsëri...

Rose do kalimin te United

para 9 muajve - Klan Kosova

Mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Danny Rose, kërkon që t’i bashkohet Manchester United-it në një marrëveshje 45 milionë funtëshe në fund të stinorit, raporton Daily Star, transmeton Klan Kosova. Rose është...

Ylli i Tottenhamit: Dua të luajë për Mourinhon

para 9 muajve - Sovrani

Merkatoja e janarit mund t’a sjellë shumë lehtë një mbrojtës të ri tek Manchester United, transmeton Sovrani.info. Kjo pasi sipas raportimeve nga ‘Daily Star’, është vetë ylli i skuadrës së Tottenhamit...

Rose ta refuzojë Chelsea-n për Manchester United-in

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas Starsport, mbrojtësi anglez do të largohet nga Tottenham Hotspur gjatë verës, dhe ‘Old Trafford’ është destinacioni i tij i preferuar, raporton KosovaPress. Jose Mourinho e ka identifikuar 27 vjeçarin...

U KRY! Milan po e transferon yllin e Barcelonës

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona ka vendosur çmimin për futbollistin,  Gerard Deulofeu, transmeton ORAinfo. Pas aktivizimit të klauzolës së rikthimit në verë, tani ish-futbollsiti i Milanit mund të largohet nga blaugranët përsëri...

PSG do t’a rrëmbejë edhe supertalentin e Serie -A

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra franceze Paris – Saint – Germain përveq se po ia del t’i rrëmbejë superyjet aktual të futbollit, tashmë ka filluar të mendojë edhe për të ardhmen e klubit duke hulumtuar për talentët e mëdhenj...

Barcelona cakton çmimin e Deulofeut

para 9 muajve - Infokusi

Drejtuesit e Barcelonës kanë vendosur çmimin e Gerard Deulofeu Gerard Deulofeu mund të largohet nga Barcelona në mini afatin kalimtar të janarit. Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo,...

Reali ‘hipnotizohet’ pas Kane, ofron tre superyje për shërbimet e tij

para 9 muajve - Sovrani

Real Madridi dhe presidenti Florentino Perez duket se janë të hipnotizuar pas yllit të Tottenham Hotspurs Harry Kane i cili ka mahnitur të gjithë me performancat e tij të jashtëzakonshme si me klubin ashtu...

Sulmuesi largohet nga Barcelona për 20 milionë euro

para 9 muajve - Arbresh

Siç raportojnë mediat spanjolle, anësori i Barcelonës mund të largohet nga Camp Nou në një të ardhme të afërt. Gerard Deulofeu mund të largohet nga gjiganti katalunas në një të ardhme të afërt, raporton...

Real Madridi ofron tre futbollistë për yllin e Tottenhamit

para 9 muajve - Insajderi

Real Madrid e dëshiron me çdo kusht yllin e Tottenhamit, Harry Kane. Sipas Diario Gol, Real Madrid e ka marrë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane nga Tottenhami. Diario Gol shkruan se...

LAJMI I FUNDIT: Barcelona-Coutinho, tani po ndodh çmenduria!

para 9 muajve - Infokusi

Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo, Philippe Coutinho ka një marrëveshje me Liverpoolin që të largohet në janar. Coutinho shpreson që klubi nga Anfield do ta mbajë premtimin, derisa...

Liverpooli shet Coutinhon në janar

para 9 muajve - Arbresh

Liverpooli mund të jetë i gatshëm të shes mesfushorin Philippe Coutinho në muajin janar. Nuk është sekret që braziliani është shënjestër kryesore e Barcelonës, e cila nuk ia doli të arrijë marrëveshje...

Milan dëshiron rikthimin e Deulofeu

para 9 muajve - Gazeta e re

Gerard Deulofeu sërish ka zgjuar interesim nga Milan. Barcelona ka caktuar çmimin e shitjes së Gerard Deulofeu. Pas rikthimit të tij te skuadra katalane gjatë afatit kalimtar të verës, Deulofeu prapë është...

Befason Real Madrid, ofron tre yje për Kanen

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Real Madrid e dëshiron me çdo kusht yllin e Tottenhamit, Harry Kane Sipas Diario Gol, Real Madrid e ka marrë seriozisht transferimin e sulmuesit anglez, Harry Kane nga Tottenhami. Diario Gol shkruan se...

Coutinho – Barcelona, ndodh ajo që nuk e priste askush

para 9 muajve - Gazeta e re

Philippe Coutinho më në fund mund t’i bashkohet Barcelonës në janarin e vitit 2018. Philippe Coutinho mund të largohet nga Liverpool, gjatë afatit kalimtar të janarit. “Mundo Deportivo” raporton se ylli...

Klubet e mëdha zhgënjejnë Ozilin

para 9 muajve - Sovrani

Mesfushori i Arsenalit Mesut Ozil dëshiron me çdo kush largimin sa më të shpejtë nga ‘Emirates Stadium’, por këkesat e tij mbi pagën sezonale paraqesin problemin kryesor në plotësimin e dëshirës së tij,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK