http://kariera.mk

Skema e re e TVSH/ Malaj: Çfarë duhet të garantojë Qeveria ndaj biznesit të vogël

para 11 muajve - Java News

Do të duhej një debat i pafund për të vendosur shtrirjen e TVSH në të gjithë biznesin. Efektet negative në rritjen e çmimeve duhet të balancohen nga shpenzimet efikase për të mbrojtur shtresat vulnerabël....

Beteja e Ramës s’është me informalitetin, por me biznesin e vogël

para 11 muajve - NOA

Nga Jorida Tabaku Sot qeveria bëka protesta për vendosjen e TVSH tek biznesi i vogël! Dikur Fronti Demokratik dërgonte ankesa në Komitetin Qendror se beteja kundër kulakëve nuk qe në nivelin e duhur, sot...

Sot qeveria bëka protesta për vendosjen e TVSH tek biznesi i vogël!

para 11 muajve - Opinion

Nga Jorida Tabaku Dikur Fronti Demokratik dërgonte ankesa në Komitetin Qendror se beteja kundër kulakëve nuk qe në nivelin e duhjorida tabakuur, sot shoqatat qeveritare të bizneseve angazhohen gjoja në...

Tubimi i biznesit për TVSH, Jorida Tabaku: Si në kohën e PKSH

para 11 muajve - Shqiptarja

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka sulmuar protestën e sotme të mbajtur kundër informalitetit. Protestën e sotme e ka krahasuar me ato që zhvilloheshin në kohën e komunizmit, që bënin organizatat...

Kompromentimi i nismës për TVSH-në*

para 11 muajve - Respublica

1. Grupimi kryesor i biznesit që bën evazion (fsheh taksat) është biznesi i madh. Kjo ndodh si përmes korruptimit të institucioneve, si doganat, tatimet, inspektimet, etj., por edhe lidhjeve të shkurtra...

Jorida Tabaku: Beteja e Ramës s’është me informalitetin, por me biznesin e vogël

para 11 muajve - Sot News

Deputetja  e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku nëpërmjet një statusi në “Facebook” ironizoi  protestën e sotme të shoqatave të biznesit. Tabaku thotë se qeveria Rama betejën nuk e ka me informalitetin...

Deputetja e PD: Beteja e Ramës s’është me informalitetin, por me biznesin e vogël

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputetja e PD-së Jorida Tabaku ironizoi protestën e sotme të shoqatave të biznesit. Me anë të një statusi në Facebook, ajo thotë se qeveria Rama betejën nuk e ka me informalitetin por me biznesin...

Vendosja e TVSH-së për biznesin e vogël, sa do arkëtojë shteti në vit

para 11 muajve - Java News

Fatura që do të arkëtojë buxheti nga futja në skemën e tatimit mbi vlerën e shtuar të biznesit të vogël nuk do të shkojë më shumë se 500 mijë dollarë në vit. Në një intervistë për televizionin Klan, drejtori...

A duhet TVSH per biznesin e vogel? Ekspertet pro dhe kunder saj!

para 11 muajve - Gazeta Tema

SCAN TV Qeveria shqiptare ka njoftuar vendimin për zgjerimin e bazës së përfshirjes në skemën e TVSH-së, duke bërë pjesë edhe bizneset e vogla. E ky njoftim publik, ende i padetajuar në aspektin teknik...

Sa para do të arkëtojë shteti nga futja e biznesit të vogël në TVSH? Flet eksperti i MF

para 11 muajve - Gazeta Express

Fatura që do të arkëtojë buxheti nga futja në skemën e tatimit mbi vlerën e shtuar të biznesit të vogël nuk do të shkojë më shumë se 500 mijë dollarë në vit. Në një intervistë për televizionin Klan, drejtori...

Çfarë sjell vendosja e TVSH-së për biznesin e vogël, mendimet pro dhe kundër nga ekspertët

para 11 muajve - Java News

Qeveria shqiptare ka njoftuar vendimin për zgjerimin e bazës së përfshirjes në skemën e TVSH-së, duke bërë pjesë edhe bizneset e vogla. E ky njoftim publik, ende i padetajuar në aspektin teknik të funksionimit...

“TVSH për të gjithë”, FMN kundër qeverisë për të vegjlit

para 11 muajve - Mapo

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. “Top Channel” ka mësuar se, gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

Qeveria e vendosur të aplikojë TVSH tek biznesi i vogël

para 11 muajve - RTSH

Qeveria nuk tërhiqet nga nisma për të shtrirë TVSH-në tek biznesi i vogël. Pavarësisht rezervave të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe kundërshtive të forta të opozitës, Ministria e Financave është e vendosur...

Ja sa para do t´i shtohen buxhetit të shtetit nga futja e bizneseve të vogla në skemën e TVSH

para 11 muajve - Te Sheshi

Fatura që do të arkëtojë buxheti nga futja në skemën e tatimit mbi vlerën e shtuar të biznesit të vogël nuk do të shkojë më shumë se 500 mijë dollarë në vit. Në një intervistë për televizionin Klan, drejtori...

Ja sa para do t´i shtohen buxhetit të shtetit nga futja e bizneseve të vogla në skemën e TVSH

para 11 muajve - AlbPress

Fatura që do të arkëtojë buxheti nga futja në skemën e tatimit mbi vlerën e shtuar të biznesit të vogël nuk do të shkojë më shumë se 500 mijë dollarë në vit. Në një intervistë për televizionin Klan, drejtori...

FMN: Vendosja e taksave më të larta për të pasurit do të zvogëlojë hendekun e pabarazisë

para 11 muajve - AlbPress

Norma më e lartë e tatimit mbi të ardhurat për të pasurit do të ndihmonte në zvogëlimin e pabarazisë pa pasur një ndikim negativ në rritjen e ekonomisë, deklaroi Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN-ja me seli...

FMN: Taksat më të larta për të pasurit do zvogëlojë hendekun e pabarazisë

para 11 muajve - BalkanWeb

Norma më e lartë e tatimit mbi të ardhurat për të pasurit do të ndihmonte në zvogëlimin e pabarazisë pa pasur një ndikim negativ në rritjen e ekonomisë, deklaroi Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN-ja me seli...

TVSH duhet, por me hapa të matur

para 11 muajve - RTSH

Aplikimi dhe përfshirja e bisnesit të vogël në rregjimin e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar sipas ekspertëve kontabël është një domosdoshmëri. Në një intervistë për RTSH eksperti financiar Bujar Bendo shprehet...

Arben Malaj për heqjen e pragut të TVSH-së: Kur futen të gjithë në skemë rritet informaliteti

para 11 muajve - BalkanWeb

Profesor Arben Malaj, i cili ka qenë ministër i financave në periudhat 1997-1998, dhe 2003-2005 ka komentuar për “Monitor” lidhur me projektin e fundit të qeverisë për heqjen e pragut të TVSH-së për biznesin...

Arben Malaj për heqjen e pragut të TVSH-së: Kur futen të gjithë në skemë rritet informaliteti

para 11 muajve - Koha Jone

Profesor Arben Malaj, i cili ka qenë ministër i financave në periudhat 1997-1998, dhe 2003-2005 ka komentuar për “Monitor” lidhur me projektin e fundit të qeverisë për heqjen e pragut të TVSH-së për biznesin...

FMN: Taksat më të larta për të pasurit do zvogëlojnë hendekun e pabarazisë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Norma më e lartë e tatimit mbi të ardhurat për të pasurit do të ndihmonte në zvogëlimin e pabarazisë pa pasur një ndikim negativ në rritjen e ekonomisë, deklaroi Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN-ja me seli...

Arben Malaj për heqjen e pragut të TVSH-së: Kur futen të gjithë në skemë rritet informaliteti

para 11 muajve - 24 ore

Informaliteti nuk zgjidhet duke goditur bizneset, por duke i lehtësuar ata. Edhe fituesi i fundit i çmimit Nobel këtë mesazh dha. Profesor Arben Malaj, i cili ka qenë ministër i financave në periudhat...

FMN: TVSH-së mbi biznesin e vogël mund të krijojë probleme me administrimin

para 11 muajve - 24 ore

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

Basha: Shqipëria po bëhet vend i pajetueshëm, me rritjen e taksave në janar, edhe më e vështirë

para 11 muajve - Gazeta 55

Pas publikimit të Barometrit të Ballkanit ku thuhej se 900 mijë shqiptarë jetojnë buzë varfërisë dhe mbi 50% e shqiptarëve duan të largohen nga vendi, ka reaguar kreu i opozitës Lulzim Basha. Në një dalje...

Ligji i ri, ja si do të llogaritet taksa e re për shtëpitë dhe pronat

para 11 muajve - Lajme.al

Qeveria ka gati formulën e llogaritjes së taksës së re të pronës, që do të nisë të zbatohet nga 1 janari 2018. Pas miratimit të ligjit, taksa e pronës nuk do të jetë më fikse, por do të llogaritet mbi...

Ligji i ri, ja si do llogaritet taksa për shtëpitë dhe pronat në Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

Qeveria ka gati formulën e llogaritjes së taksës së re të pronës, që do të nisë të zbatohet nga 1 janari 2018. Pas miratimit të ligjit, taksa e pronës nuk do të jetë më fikse, por do të llogaritet mbi...

Ligji i ri/ Ja si do të llogaritet taksa e re për shtëpitë dhe pronat

para 11 muajve - Java News

Qeveria ka gati formulën e llogaritjes së taksës së re të pronës, që do të nisë të zbatohet nga 1 janari 2018. Pas miratimit të ligjit, taksa e pronës nuk do të jetë më fikse, por do të llogaritet mbi...

Ja si do të llogaritet taksa për shtëpitë dhe pronat në Shqipëri…

para 11 muajve - AlbPress

Qeveria ka gati formulën e llogaritjes së taksës së re të pronës, që do të nisë të zbatohet nga 1 janari 2018. Pas miratimit të ligjit, taksa e pronës nuk do të jetë më fikse, por do të llogaritet mbi...

Ja si do të llogaritet taksa për shtëpitë dhe pronat në Shqipëri…

para 11 muajve - Te Sheshi

Qeveria ka gati formulën e llogaritjes së taksës së re të pronës, që do të nisë të zbatohet nga 1 janari 2018. Pas miratimit të ligjit, taksa e pronës nuk do të jetë më fikse, por do të llogaritet mbi...

TVSH për të gjithë, biznesi i vogël frikë për mbyllje

para 11 muajve - Top Channel

Beli Cafi është një emër jo i panjohur në botën e estetikës. Ajo zotëron një sipërmarrje të vogël në fushën e shërbimeve që prej vitit 1999. Zonja Cafi është entuziaste për masën e re të qeverisë për vendosjen...

“TVSH për të gjithë”, FMN kundër qeverisë

para 11 muajve - Top Channel

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

“TVSH për të gjithë”, FMN kundër qeverisë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

TVSH për biznesin e vogël, pronarët e kafeneve të parët që do të rrisin çmimet

para 11 muajve - Gazeta Express

Beli Cafi është një emër jo i panjohur në botën e estetikës. Ajo zotëron një sipërmarrje të vogël në fushën e shërbimeve që prej vitit 1999. Zonja Cafi është entuziaste për masën e re të qeverisë për vendosjen...

Vendosja e TVSH-së edhe për biznesin e vogël, FMN del kundër qeverisë

para 11 muajve - Albeu

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur rezerva për këtë nismë,...

FMN kundër Edi Ramës, TVSH për biznesin e vogël një gabim!

para 11 muajve - Gazeta Express

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

Vendosja e TVSH-së edhe për biznesin e vogël, FMN kundër qeverisë

para 11 muajve - Opinion

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

“TVSH për të gjithë”, FMN kundër qeverisë

para 11 muajve - Mapo

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

FMN kundër Ramës për TVSH në bizneset e vogla, ja arsyet…

para 11 muajve - Te Sheshi

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur rezerva për këtë nismë,...

FMN del kundër qeverisë: Jo TVSH për biznesin e vogël!

para 11 muajve - Java News

Fondi Monetar Ndërkombëtar nuk është dakord me vendimin e qeverisë për të futur biznesin e vogël në skemën e TVSH-së. Top Channel ka mësuar se gjatë diskutimeve me qeverinë, misioni i FMN-së ka shprehur...

Vendosja e TVSH, kostoja e biznesit të vogël rritet me 200 mijë lekë

para 11 muajve - Ora news

Shoqata e bizneseve të vogla paralajmëron protesta e madje dhe grevë urie nëse do të miratohet vendosja e TVSH-së për këto subjekte. Albert Nasto, kreu i shoqatës së biznesit të vogël thotë se përfshirja...

TVSH për biznesin e vogël, Lazmi: Bizneset do rrezikonin falimentim

para 11 muajve - Shqiptarja

Majlind Lazmi, sekretar për marrëdhëniet ekonomike në LSI, ka komentuar sot vendosjen e TVSH-së për biznesin e vogël. I ftuar në studion e Report Tv, Lazmi u shpreh vendosja e TVSH-së pr biznesin e vogël...

Basha: TVSH mbi biznesin e vogël do të rris çmimet e mallrave të konsumit, s’e lejojmë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ditën e sotme ritheksoi edhe një herë vendosmërinë e PD për të mos lejuar futjen e biznesit të vogël në skemën e TVSH, çka sipas...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK