http://kariera.mk

Pas “play off”-eve, Italia rrezikon edhe në shortin e Botërorit

para 9 muajve - Portalb

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus, transmeton Top...

Kundërshtarët e mundshëm të Zvicrës në “Play-off”

para 9 muajve - Albinfo

Zvicra është në një vazo me Italinë, Danimarkën dhe Kroacinë, ku nuk do të përballen mes vete, derisa në vazon tjetër janë Suedia, Irlanda e Veriut, Greqia dhe Republika e Irlandës Përfaqësuesja e Zvicrës...

Pas “play off”-eve, Italia rrezikon edhe në shortin e Botërorit

para 9 muajve - Top Channel

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Italinë e pret grupi ‘ferri’ në Botëror

para 9 muajve - Syri

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Axurrët rrezikonë edhe në shortin e Botërorit "Rusi 2018"

para 9 muajve - Albeu

Në rast të një kualifikimi të mundshëm që do të luajë ndeshjet e “play off”-it, që vlejnë për një vend në Botërorin "Rusi 2018", kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Italia rrezikon edhe në shortin e Botërorit

para 9 muajve - Tetova Sot

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Italia rrezikon edhe në shortin e Botërorit

para 9 muajve - Almakos

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Italia rrezikon edhe në shortin e Botërorit

para 9 muajve - Gazeta Express

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Italia rrezikon edhe në shortin e Botërorit

para 9 muajve - Infokusi

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Italia rrezikon edhe në shortin e Botërorit

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Në rast të një kualifikimi të mundshëm, pas impenjimit të dyfishtë në “play off”-et, që vlejnë një vend në Botërorin 2018, kombëtarja italiane nuk do ta ketë të lehtë edhe në turneun rus. “Të kaltrit”...

Ja kur hedhet shorti dhe kur zhvillohen ndeshjet e PlayOff-it

para 9 muajve - Infokusi

Faza e grupeve kualifikuese të Kupës së Botës tani ka përfunduar dhe tetë ekipe nga Evropa kanë siguruar vendin e tyre në turneun e verës së ardhshme në Rusi. Bashkë me ta do të jenë katër të tjerë, të...

“Rusi 2018” merr formë, kush janë 23 skuadrat e kualifikuara deri më tani

para 9 muajve - Java News

Kompeticioni më i madh për kombëtare, Kupa e Botës, po afron, dhe tashmë më shumë se gjysma e ekipeve pjesëmarrëse janë vendosur. 23 ekipe e kanë prerë biletën, ndërsa 9 të tjera mbeten ende për tu përcaktuar....

Botërori “Rusi 2018” merr formë, ja 23 skuadrat e kualifikuara deri më tani

para 9 muajve - Panorama

Kompeticioni më i madh për kombëtare, Kupa e Botës, po afron, dhe tashmë më shumë se gjysma e ekipeve pjesëmarrëse janë vendosur. 23 ekipe e kanë prerë biletën, ndërsa 9 të tjera mbeten ende për tu përcaktuar....

​Shorti për play-off, Italia dhe Kroacia nuk takohen mes vete

para 9 muajve - RTV 21

Janë bërë të ditura ekipet e vazos së parë dhe të dytë për shortin e play-off për kualifikimin në ‘Russia 2018’

​Katër kundërshtarët e mundshëm të Kroacisë në play-off

para 9 muajve - Gazeta Express

Kroacia ka siguruar fazën e play-offit në kualifikimet për Kupën e Botës “Rusia 2018” Kombëtarja e Kroacisë përfundoi vetëm në vendin e dytë në Grupin I, duke siguruar vetëm fazën e play-offit. Kroatët...

Katër kundërshtarët e mundshëm të Kroacisë në play-off

para 9 muajve - Tetova Sot

Kroacia ka siguruar fazën e play-offit në kualifikimet për Kupën e Botës “Rusia 2018” Kombëtarja e Kroacisë përfundoi vetëm në vendin e dytë në Grupin I, duke siguruar vetëm fazën e play-offit. Kroatët...

Katër kundërshtarët e mundshëm të Kroacisë në play-off

para 9 muajve - Infokusi

Kroacia ka siguruar fazën e play-offit në kualifikimet për Kupën e Botës “Rusia 2018” Kombëtarja e Kroacisë përfundoi vetëm në vendin e dytë në Grupin I, duke siguruar vetëm fazën e play-offit. Kroatët...

Kombëtaret që kanë siguruar pjesëmarrjen në Botëror

para 9 muajve - Albinfo

Pas Evropës, edhe Amerika Latine ka dhënë emrat e kombëtareve që shkojnë direkt në Botërorin e vitit 2018 Nga Evropa tashmë janë kualifikuar Franca, Spanja, Gjermania, Anglia, Portugalia, Islanda, Belgjika,...

“Rusi 2018”, njihuni me 23 skuadrat që janë kualifikuar deri tani

para 9 muajve - Syri

Kontinenti i Europës dhe ai i Amerikës Latine i zgjidhën të gjitha enigmat për sa u përket skuadrave që do të shkojnë në Botërorin e vitit 2018. Nga kontinenti i vjetër, skuadrat që iu bashkuan Rusisë...

Ja me cilat Kombëtare mund të takohet Kroacia në Play Off

para 9 muajve - Sovrani

Kombëtarja e Kroacisë ka zënë vendin e dytë në Grupin I, duke e siguruar kështu Play Offin e Kupës së Botës, shkruan Sovrani.info Pas kualifikimit në Play Offit në Kupën e Botën, Kroacia ka mësuar kundërshtarët...

“Rusi 2018”, njihuni me 23 skuadrat që janë kualifikuar deri tani

para 9 muajve - Tetova Sot

Kontinenti i Europës dhe ai i Amerikës Latine i zgjidhën të gjitha enigmat për sa u përket skuadrave që do të shkojnë në Botërorin e vitit 2018. Nga kontinenti i vjetër, skuadrat që iu bashkuan Rusisë...

Madona i përcolli nga afër futbollistët shqiptarë

para 9 muajve - Arbresh

Portugalia e mposhti të mërkurën Zvicrën me shifrat 2:0 dhe u kualifikua direkt në Kampionatin Botëror Rusia 2018, transmeton arbresh.info. Zvicra pas kësaj sfide do ta kërkojë Botërorin përmes play-offit....

Ja kur hedhet shorti dhe kur zhvillohen ndeshjet e PlayOff-it

para 9 muajve - Infokusi

Faza e grupeve kualifikuese të Kupës së Botës tani ka përfunduar dhe tetë ekipe nga Evropa kanë siguruar vendin e tyre në turneun e verës së ardhshme në Rusi. Bashkë me ta do të jenë katër të tjerë, të...

Botërori “Rusi 2018” nis të marrë formë, 23 skuadra të kualifikuara

para 9 muajve - Top Channel

Kontinenti i Europës dhe ai i Amerikës Latine i zgjidhën të gjitha enigmat për sa u përket skuadrave që do të shkojnë në Botërorin e vitit 2018. Nga kontinenti i vjetër, skuadrat që iu bashkuan Rusisë...

Shorti për play-off, Italia dhe Kroacia nuk takohen mes vete

para 9 muajve - KosovaPress

Italia, Kroacia, Zvicra dhe Danimarka janë ekipet e vazos së parë, që do të thotë se ato nuk mund të takohen mes vete, raporton KosovaPress. Në vazon e dytë, gjenden Suedia, Irlanda Veriore, Irlanda dhe...

Botërori “Rusi 2018” nis të marrë formë, 23 skuadra të kualifikuara

para 9 muajve - Tetova Sot

Kontinenti i Europës dhe ai i Amerikës Latine i zgjidhën të gjitha enigmat për sa u përket skuadrave që do të shkojnë në Botërorin e vitit 2018. Nga kontinenti i vjetër, skuadrat që iu bashkuan Rusisë...

ZYRTARE: Ja data kur hidhet shorti ‘Play off’ për Botërorin ‘Rusi 2018’

para 9 muajve - Syri

Mbrëmjen e djeshme ka përfunduar faza e grupeve kualifikuese për Kupën e Botës “Rusi 2018”. Tashmë e gjithë vëmendja është përqendruar tek shorti që do të hidhet të martën e 17 tetorit për të përcaktuar...

Këto janë ekipet e Play Off-it që do ta diskutojnë me njëri-tjetrin biletën

para 9 muajve - Albeu

Kanë mbetur edhe katër bileta të lira për Evropën që dërgojnë në Kupën e Botës Rusi 2018. Janë tetë skuadra në garë që do të luajnë nga dy ndeshje për ta siguruar pjesëmarrjen në Rusia 2018. Në vazon e...

Xhaka më i miri në ndeshjen kundër Portugalis, zhgënjen Xhemaili

para 9 muajve - Almakos

Zvicra e shqiptarëve ka zhgënjyer mbrëmë në ndeshjen ndaj Portugalisë Përfaqësuesja e Zvicrës ka lëshuar mundësin që të kualifikohet direkt në Botërorin “Rusia 2018” pasi u mposhtën nga Portugalia me rezultat...

Portugali – Zvicër, më i miri dhe më i dobëti janë futbollistë shqiptarë

para 9 muajve - Lajmi.net

. Zvicra u mposht nga Portugalia me rezultat 2:0 në xhiron e fundit të eliminatoreve për “Kampionatin botëror 2018”. E përditshmja zvicerane “Blick” ka vlerësuar si më të mirin te ekipi helvetik, mesfushorin...

Xhaka më i miri, Xhemaili më i dobëti

para 9 muajve - Gazeta Express

Zvicra e shqiptarëve ka zhgënjyer mbrëmë në ndeshjen ndaj Portugalisë Përfaqësuesja e Zvicrës ka lëshuar mundësin që të kualifikohet direkt në Botërorin “Rusia 2018” pasi u mposhtën nga Portugalia me rezultat...

Play-offi i Evropës – Kundërshtarët e mundshëm të Italisë, Kroacisë, Zvicrës dhe Danimarkës

para 9 muajve - Telegrafi

Kanë mbetur edhe katër bileta të lira për Evropën që dërgojnë në Kupën e Botës Rusi 2018. Janë tetë skuadra në garë që do të luajnë nga dy ndeshje për ta siguruar pjesëmarrjen në Rusia 2018. Në vazon e...

Xhaka më i miri, Xhemaili më i dobëti

para 9 muajve - Insajderi

Zvicra e shqiptarëve ka zhgënjyer mbrëmë në ndeshjen ndaj Portugalisë. Përfaqësuesja e Zvicrës ka lëshuar mundësin që të kualifikohet direkt në Botërorin “Rusia 2018” pasi u mposhtën nga Portugalia me...

Play-offi i Evropës – Kundërshtarët e mundshëm të Italisë, Kroacisë, Zvicrës dhe Danimarkës

para 9 muajve - Almakos

Kanë mbetur edhe katër bileta të lira për Evropën që dërgojnë në Kupën e Botës Rusi 2018. Janë tetë skuadra në garë që do të luajnë nga dy ndeshje për ta siguruar pjesëmarrjen në Rusia 2018. Në vazon e...

ZYRTARE/ Këto janë 23 ekipet nga 32 që shkojnë në ‘Rusi 2018’

para 9 muajve - Java News

Pas ndeshjeve të djeshme janë përcaktuar edhe nëntë ekipet europiane që kanë prerë biletën për të shkuar në botërorin Rusi 2018. Ndërkohë Zvicra, Suedia, Danimarka, Kroacia dhe Italia kanë një tjetër shans...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK