http://kariera.mk

Rodriguez: Perisic është shumë i rrezikshëm

para 9 muajve - Telegrafi

Mbrojtësi i Milanit, Ricardo Rodriguez e cilëson ish-bashkëlojtarin e tij, Ivan Perisic si “shumë të rrezikshëm” përpara Derby della Madonninas ndaj Interit. Dyshja e lojtarëve kanë luajtur së bashku në...

Belotti, tifoz i ekipit kundërshtarë nga Serie A

para 9 muajve - Lajmi.net

. Andrea Belotti ëndërron transferimin në Milan. Drejtori sportiv i “Rossonerëve”, Massimiliano Mirabelli ka bërë të ditur se sulmuesi i Torinos dëshiron që një ditë të luajë për skuadrën rivale nga San...

Inter-Milan, e jashtëzakonshme çfarë po ndodh në Itali

para 9 muajve - Syri

Të dielën e 15 tetorit Interi do të presë Milanin në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Dy ditë para ndeshjes tashmë është thyer një tjetër rekord. E përditshmja sportive italiane “Corriere...

Derbi me Milanin, Interi thyer rekord për shitje të biletave

para 9 muajve - Zhurnal

Interi ka thyer rekord për shumën e fituar nga shitja e biletave për derbin ndaj Milanit Skuadra e Interit do të arkëtoj 4.5 milionë euro nga shitja e biletave për ndeshjen ndaj Milanit, e cila luhet me...

Rodriguez: Perisic është shumë i rrezikshëm

para 9 muajve - Almakos

Mbrojtësi i Milanit, Ricardo Rodriguez e cilëson ish-bashkëlojtarin e tij, Ivan Perisic si “shumë të rrezikshëm” përpara Derby della Madonninas ndaj Interit. Dyshja e lojtarëve kanë luajtur së bashku në...

Derbi me Milanin, Interi thyer rekord për shitje të biletave

para 9 muajve - Ina

Interi ka thyer rekord për shumën e fituar nga shitja e biletave për derbin ndaj Milanit Skuadra e Interit do të arkëtoj 4.5 milionë euro nga shitja e biletave për ndeshjen ndaj Milanit, e cila luhet me...

Derbi me Milanin, Interi thyer rekord për shitje të biletave

para 9 muajve - Gazeta Express

Interi ka thyer rekord për shumën e fituar nga shitja e biletave për derbin ndaj Milanit Skuadra e Interit do të arkëtoj 4.5 milionë euro nga shitja e biletave për ndeshjen ndaj Milanit, e cila luhet me...

Inter – Milan, thyhet rekordi ende pa filluar derbi

para 9 muajve - Lajmi.net

Inter dhe Milan ka thyer një rekord në Serie A. Inter dhe Milan zhvillojnë derbin e Milanos në Serie A të dielën. Dy ditë para ndeshjes tashmë mund të thuhet se është thyer një rekord. E përditshmja sportive...

Inter – Milan, thyhet rekordi ende pa filluar derbi

para 9 muajve - Tetova1

Inter dhe Milan zhvillojnë derbin e Milanos në Serie A të dielën. Dy ditë para ndeshjes tashmë mund të thuhet se është thyer një rekord. E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton...

Derbi me Milanin, Interi thyer rekord për shitje të biletave

para 9 muajve - Sovrani

Interi ka thyer rekord për shumën e fituar nga shitja e biletave për derbin ndaj Milanit Skuadra e Interit do të arkëtoj 4.5 milionë euro nga shitja e biletave për ndeshjen ndaj Milanit, e cila luhet me...

“Belotti do të luaj një ditë për Milanin”

para 9 muajve - Syri

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka sqaruar disa prapaskena të afatit kalimtar veror në lidhje me sulmuesit, Nikola Kalinic dhe Andrea Belottin. Mirabelli ka theksuar se sulmuesi kroat,...

“Belotti do të luaj një ditë për Milanin”

para 9 muajve - Telegrafi

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka sqaruar disa prapaskena të afatit kalimtar veror në lidhje me sulmuesit, Nikola Kalinic dhe Andrea Belottin. Mirabelli ka theksuar se sulmuesi kroat,...

Kritika e ish-lojtarit: Milani shpenzoi para kot, mund të kishte blerë super-sulmues

para 9 muajve - Syri

Ish-lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, thekson se Milani mund të kishte blerë një sulmues shumë më të mirë me paratë që shpenzoi për Nikola Kalinic dhe Andre Silva. “Me paratë që...

“Belotti do t’i bashkohet një ditë Milanit”

para 9 muajve - Gazeta Express

Drejtori sportiv i Milanit beson se Belotti do t’i bashkohet një ditë klubit nga “San Siro”. Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka folur edhe njëherë për tentimin e Kuqezinjve për ta sjellë...

Kritika e ish-lojtarit: Milani shpenzoi para kot, mund të kishte blerë super-sulmues

para 9 muajve - Tetova Sot

Ish-lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, thekson se Milani mund të kishte blerë një sulmues shumë më të mirë me paratë që shpenzoi për Nikola Kalinic dhe Andre Silva. “Me paratë që...

“Belotti do të luaj një ditë për Milanin”

para 9 muajve - Almakos

Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli ka sqaruar disa prapaskena të afatit kalimtar veror në lidhje me sulmuesit, Nikola Kalinic dhe Andrea Belottin. Mirabelli ka theksuar se sulmuesi kroat,...

Lojtarët e Milanit karikohen për derbin: Kundër Interit do jemi 11 ‘luanë’

para 9 muajve - GazetaBlic

Serie A do të rikthehet këtë fundjavë me një superndeshje, derbin e Milanos, i cili do të zhvillohet ditën e diel në orën 20:45. Dy mbrojtësit e Milanit, Romagnoli dhe argjentinasi Musacchio, për të cilin...

Lojtarët e Milanit karikohen për derbin: Kundër Interit do jemi 11 ‘luanë’

para 9 muajve - Syri

Serie A do të rikthehet këtë fundjavë me një superndeshje, derbin e Milanos, i cili do të zhvillohet ditën e diel në orën 20:45. Dy mbrojtësit e Milanit, Romagnoli dhe argjentinasi Musacchio, për të cilin...

Milani zëvendëson Montellan me Petkoviqin

para 9 muajve - Koha.net

Milani raportohet se ka shprehur interesim që të sigurojë shërbimet e përzgjedhësit të Zvicrës, Vladimir Petkoviq. Sipas “Blick”, drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, është takuar me 54-vjeçarin...

Kritika e ish-lojtarit: Milani shpenzoi para kot, mund të kishte blerë super-sulmues

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Ish-lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, thekson se Milani mund të kishte blerë një sulmues shumë më të mirë me paratë që shpenzoi për Nikola Kalinic dhe Andre Silva. “Me...

Kritika e ish-lojtarit: Milani shpenzoi para kot, mund të kishte blerë super-sulmues

para 9 muajve - Fakti Ditor

Ish-lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, thekson se Milani mund të kishte blerë një sulmues shumë më të mirë me paratë që shpenzoi për Nikola Kalinic dhe Andre Silva. “Me paratë që...

“Herët ose vonë Belotti tek Milani”

para 9 muajve - Sovrani

Drejtori sportiv i Milanit beson se Belotti do t’i bashkohet një ditë klubit nga “San Siro”. Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka folur edhe njëherë për tentimin e Kuqezinjve për ta sjellë...

Lamtumirë Montella, Milan bëhet me trajner të ri

para 9 muajve - Lajmi.net

. Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen...

Mirabelli jep lajmin e madh për Montellan

para 9 muajve - Sovrani

Trajnri i Milanit Vincenzo Montella është nën presion të madh pas dy humbjeve radhazi në kampionat dhe këtë javë i shkon Interit në derbin lokal të quajtur ‘Madoninna’, transmeton Sovrani.info. Disa orë...

Milan gjen zëvendësuesin e Montellas

para 9 muajve - Gazeta Express

Vladimir Petkovic shihet si zëvendësuesi ideal i Vincenzo Montellas. Milani ka hedhur sytë kah trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic nëse Vincenzo Montella nuk i rikthen gjërat në vend. Sipas të përditshmes...

Milani kthen sytë kah Petkovici si zëvendësues i Montellas

para 9 muajve - Telegrafi

Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen gjërat...

Milani kthen sytë kah Petkovici si zëvendësues i Montellas

para 9 muajve - Tetova Sot

Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen gjërat...

“Milani shpenzojë keq paratë e transferimeve”

para 9 muajve - Telegrafi

Roberto Pruzzo beson se Milani mund të kishte përdorur paratë më mirë për të blerë një sulmues më të mirë se Nikola Kalinic dhe Andre Silva. Ish-ylli i Genoas, Romës dhe Fiorentinas, Pruzzo ka dhënë pikëpamjen...

“Milani i shpenzoi paratë gabimisht”

para 9 muajve - Tetova Sot

Pruzzo beson se Milani ka gabuar në transferimin e lojtarëve gjatë verës. Ish lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, beson se Milani ka mundur të blejë një sulmues shumë më të mirë me...

“Milani i shpenzoi paratë gabimisht”

para 9 muajve - Gazeta Express

. Pruzzo beson se Milani ka gabuar në transferimin e lojtarëve gjatë verës. Ish lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, beson se Milani ka mundur të blejë një sulmues shumë më të mirë...

Musacchio: 11 “luanë” kundër Interit

para 9 muajve - Top Channel

Serie A do të rikthehet këtë fundjavë me një superndeshje, derbin e Milanos, i cili do të zhvillohet ditën e diel në orën 20:45. Dy mbrojtësit e Milanit, Romagnoli dhe argjentinasi Musacchio, për të cilin...

Milani kthen sytë kah Petkovici si zëvendësues i Montellas

para 9 muajve - Almakos

Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen gjërat...

Milani kërkon trajnerin e Zvicrës

para 9 muajve - Albinfo

Vladimir Petkoviq është përmendur si një nga emrat që mund të marrë drejtimin e Milanit Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella duket se i ka ditët e numëruara në “San Siro”. Rezultatet e dobëta kanë bërë...

“Milani i shpenzoi paratë gabimisht”

para 9 muajve - Infokusi

Pruzzo beson se Milani ka gabuar në transferimin e lojtarëve gjatë verës. Ish lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, beson se Milani ka mundur të blejë një sulmues shumë më të mirë me...

“Milani shpenzojë keq paratë e transferimeve”

para 9 muajve - Almakos

Roberto Pruzzo beson se Milani mund të kishte përdorur paratë më mirë për të blerë një sulmues më të mirë se Nikola Kalinic dhe Andre Silva. Ish-ylli i Genoas, Romës dhe Fiorentinas, Pruzzo ka dhënë pikëpamjen...

Kaliniq rrezikon të mungojë në derbin e Milanos

para 9 muajve - Koha.net

Nikola Kaliniq raportohet se do të mungojë në Derby della Madonnina për shkak të një lëndimi. Sulmuesi i Milanit është larguar nga stërvitjet para ndeshjes me Interin, të dielën. Kaliniq kishte probleme...

Kaliniq rrezikon derbin e Milanos

para 9 muajve - Koha.net

Nikola Kaliniq raportohet se do të mungojë në Derby della Madonnina për shkak të një lëndimi. Sulmuesi i Milanit është larguar nga stërvitjet para ndeshjes me Interin, të dielën. Kaliniq kishte probleme...

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin

para 9 muajve - Gazeta Express

. Nikola Kalinic është larguar më herët nga qendra stërvitore e Milanit dhe është në dyshim për derbin kundër Interit. Sipas “Premium Sport”, sulmuesi i Kroacisë, Nikola Kalinic, është në dyshim për derbin...

“Milani duhet ta ndalë Icardin”

para 9 muajve - Tetova Sot

Musacchio ia ka frikën Icardit për derbin e Milanos që do të zhvillohet të dielën nga ora 20:45. Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka bërë të ditur se kapiteni i Interit, Mauro Icardi, do të jetë rreziku...

Dridhet Montella: Mirabelli në bisedime të avancuara me trajnerin e njohur

para 9 muajve - Sovrani

Përkundër se dolën publikisht në mbështetje të Vincenzo Montellas, drejtuesit e Milanit e kanë të qartë se edhe një dështim i radhës në ndeshjen e ardhshme, e që për fat të keq është derbi me Interin,...

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin

para 9 muajve - Tetova Sot

Nikola Kalinic është larguar më herët nga qendra stërvitore e Milanit dhe është në dyshim për derbin kundër Interit. Sipas “Premium Sport”, sulmuesi i Kroacisë, Nikola Kalinic, është në dyshim për derbin...

“Milani duhet ta ndalë Icardin”

para 9 muajve - Gazeta Express

Musacchio ia ka frikën Icardit për derbin e Milanos që do të zhvillohet të dielën nga ora 20:45. Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka bërë të ditur se kapiteni i Interit, Mauro Icardi, do të jetë rreziku...

Musacchio tregon se kujt i trembet në derby, kjo deklaratë do e zbukurojë përballjen

para 9 muajve - Albeu

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio , ka pranuar se kapiteni I Iterit, Mauro Icardi , është rreziku kryesor në derbin e të dielës. “Nuk ka ritual special para këtij takimi”. “Nuk është e nevojshme, ju...

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin

para 9 muajve - Infokusi

Nikola Kalinic është larguar më herët nga qendra stërvitore e Milanit dhe është në dyshim për derbin kundër Interit. Sipas “Premium Sport”, sulmuesi i Kroacisë, Nikola Kalinic, është në dyshim për derbin...

Musacchio: Milani duhet ta ndalë Icardin

para 9 muajve - Telegrafi

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka pranuar se kapiteni I Iterit, Mauro Icardi, është rreziku kryesor në derbin e të dielës. Rossonerët kanë humbur dy ndeshjet e fundit në Serie A, kështu që presioni...

Ky është futbollisti më i pa fat i Milanit

para 9 muajve - Infokusi

Fillimi i pafat i sezonit për futbollistin e Milanit, Luca Antonelli. Një dëmtim i bicepsit e bëri atë të pavlefshëm për lojë pikërisht kur ai mori besimin e plotë  Montellës, transmeton ORAinfo. Sipas...

Musacchio: Milani duhet ta ndalë Icardin

para 9 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka pranuar se kapiteni I Iterit, Mauro Icardi, është rreziku kryesor në derbin e të dielës. Rossonerët kanë humbur dy ndeshjet e fundit në Serie A, kështu që presioni...

Trajneri i shqiptarëve e merr drejtimin e Milanit?

para 9 muajve - Arbresh

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkoviq, po kërkohet nga skuadra e madhe italiane, Milan, përcjellë arbresh.info. Trajneri i cili aktualisht i drejton futbollistët shqiptarë të Zvicra, Xherdan Shaqiri,...

Shevchenko mbron Montelan: Jepini kohë, ekipi është në ndërtim e sipër

para 9 muajve - Albeu

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim . Trajneri i Rossonerqëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

‘Kërcënon’ ylli i Milanit

para 9 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, e pranon se do të jetë një sfidë e vështirë ndaj Interit .Ai pranon se Mauro Icardi është një njeri i rrezikshëm, por premton se ka zgjidhje për të, transmeton ORAinfo....

Milan – Inter, futbollisti i njohur mungon në derbi

para 9 muajve - Infokusi

Lajm i keq për tifozët e Milanit. Luca Antonelli është mungesa e radhës te skuadra e Milanit për derbin kundër Interit. Mediat italiane raportojnë se pas sulmuesit Nikola Kalinic, edhe mbrojtësi Antonelli...

Montella pranë shkarkimit, Milani nis negociatat për trajnerin e ri

para 9 muajve - Syri

Derbi kundër Interit do të jetë vendimtar për të ardhmen e Montellas. Trajneri aktual i Zvicrës, Vladimir Petkoviç po shihet si zëvendësues i mundshëm i Montellas që pritet të shkarkohet nga klubi kuqezi,...

‘Shokon’ Milan ! Ja cilin futbollist e bën lider të ekipit

para 9 muajve - Infokusi

Analiza  nga Tuttosport tregon se Milan shpresat e mëdha në derbi do t’i ketë te futbollisti spanjoll, Suso, përcjell ORinfo. E diela do të jetë një mundësi e shkëlqyer për t’u kthyer në hierarinë e sulmit....

Musacchio: Duhet ta ndalim Icardin

para 9 muajve - Sovrani

Mbrojtësi i Milanit, Musacchio ka pranuar se Icardi është rreziku kryesor i derbit të fundjavës. Ai tha mbrojtësit e Milanit duhen të ndalin Icardin, sepse është i rrezikshëm, shkruan Sovrani.info “Nuk...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 9 muajve - Tetova Sot

Milan ka një kandidat ë ri për trajner. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra....

A do të bëhet Shevchenko trajner i Milanit? Befason legjenda e klubit

para 9 muajve - GazetaBlic

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim. Trajneri i Rossonerëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

Shevchenko: Montella ka nevojë për kohë, nuk mendoj për stolin e Milanit

para 9 muajve - Telegrafi

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim. Trajneri i Rossonerqëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

Shevchenko: Montella ka nevojë për kohë, nuk mendoj për stolin e Milanit

para 9 muajve - Periskopi

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim. Trajneri i Rossonerqëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 9 muajve - Gazeta e re

Milan ka një kandidat ë ri për trajner. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra....

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 9 muajve - Infokusi

Milan ka një kandidat ë ri për trajner. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra....

Shevchenko: Më pëlqen Icardi, Milani nuk ka lider ndërsa Interi po

para 9 muajve - GazetaBlic

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit. Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

Shevchenko: Më pëlqen Icardi, Milani nuk ka lideri ndërsa Interi po

para 9 muajve - GazetaBlic

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit. Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

Lamtumirë Montella, Milani bëhet me trajner të ri

para 9 muajve - GazetaBlic

Milan është duke menduar për trajnerin e ri, pasi drejtuesit e skuadrës nuk kanë besim në trajnerin Vincenzo Montella. E ardhmja e trajnerit, Vincenzo Montella nuk është e sigurt në San Siro dhe do të...

​Shevchenko: Milan nuk ka lider, Inter po

para 9 muajve - Gazeta Express

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 9 muajve - Zhurnal

Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra. Kurse, pasardhësi i tij mund të jetë një...

Shevchenko: Milan nuk ka lider, Inter po

para 9 muajve - Infokusi

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

​Lamtumirë Montella, vjen Petkovic

para 9 muajve - Gazeta Express

Milan është duke menduar për trajnerin e ri, pasi drejtuesit e skuadrës nuk kanë besim në trajnerin Vincenzo Montella E ardhmja e trajnerit, Vincenzo Montella nuk është e sigurt në San Siro dhe do të varet...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 9 muajve - Lajmi.net

. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra. Kurse, pasardhësi i tij mund të jetë një...

Lajm i keq për Milanin para derbit të qytetit kundër Interit

para 9 muajve - Ina

Sulmuesi kroat i Milanit, Nikola Kalinic ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë ndaj Interit të dielen. Lojtari ende nuk ka zhvilluar seancë stërvitore me Milanin këtë javë dhe derbin nuk mund ta shijojë,...

Lajm i keq për Milanin para derbit të qytetit kundër Interit

para 9 muajve - Lajmi.net

Nikola Kalinic po i sjell problem ekipit të Milanit. Milan ka marrë një lajm të keq pak ditë para derbit të qytetit me Interin. Mediat italiane raportojnë se sulmuesi Nikola Kalinic vazhdon të stërvitet...

“Jepni kohë Montellas”

para 9 muajve - Sovrani

Shevchenko ka folur para derbit Inter – Milan, që zhvillohet të dielën me fillim nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Sheva ka thënë se Milan ka një ekip të mirë, por i duhet akoma kohë për të funksionuar...

Shevchenko: Milan nuk ka lider, Inter po

para 9 muajve - Sovrani

Shevchenko ka folur para derbit Inter – Milan, që zhvillohet të dielën me fillim nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Ish sulmuesi i Milanit, Shevchenko ka thënë se Milan, ka një ekip të mirë, por pa lider,...

Lamtumirë Montella, ky është trajneri i ri i Milanit

para 9 muajve - Sovrani

Skuadra e Milanit po mendon të gjejë një trajner të ri, pasi Montella nuk e ka nisur siç duket sezonin e ri me ekipin Rossoner. Milan në shtatë xhirot e para ka pësuar tre humbje dhe kjo nuk i pëlqen drejtuesve...

Silva i gatshëm për derbin, ja super statistikat e tij

para 9 muajve - Sovrani

Andre Silva po kalon në një moment fantastik të karrierës së tij. Ai deri më tani ka zhvilluar 33 paraqitje internacionale në të cilat ka shënuar 22 herë, shkruan Sovrani.info Silva ende nuk ka gjetur...

Lajm i keq për Milanin para derbit të qytetit kundër Interit

para 9 muajve - Sovrani

Sulmuesi kroat i Milanit, Nikola Kalinic ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë ndaj Interit të dielen. Lojtari ende nuk ka zhvilluar seancë stërvitore me Milanin këtë javë dhe derbin nuk mund ta shijojë,...

Derby della Madonnina nuk do ta vendosë fatin e Montellas

para 9 muajve - Telegrafi

Marco Fassone thotë se Derby della Madonnina nuk do të jetë vendimtar për Vincenzo Montellan, por shpreson që rindërtimi i Milanit të mos zgjasë shumë. Trajneri i Rossonerëve është nën presion të madh...

Milani kompletohet për derbi

para 9 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella pritet t’i ketë në dispozicion pothuajse të gjithë lojtarët për derbin ndaj Interit. Skuadra e Milanit ka nisur të kompletohet për ndeshjen  derbin ndaj Interit, i cili luhet me 15 tetor....

Derby della Madonnina nuk do ta vendosë fatin e Montellas

para 9 muajve - Almakos

Marco Fassone thotë se Derby della Madonnina nuk do të jetë vendimtar për Vincenzo Montellan, por shpreson që rindërtimi i Milanit të mos zgjasë shumë. Trajneri i Rossonerëve është nën presion të madh...

VIDEO/ Gjest i turpshëm! Lichtsteiner i shkel dorën 'yllit' të Portugalisë

para 9 muajve - Syri

Mbrëmjen e djeshme në Lisbonë, Da Luz Andre Silva dhe Lichtsteiner ishin protagonistë në ndeshjen mes Portugalisë dhe Zvicrës. Një episod i pakëndshëm ka ndodhur në këtë përballje pasi Lichtsteiner shkeli...

Milan vendos për fatin e Montellas

para 9 muajve - Tetova Sot

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Lajm i keq për tifozët e Milanit, Montella nuk largohet nga skuadra

para 9 muajve - GazetaBlic

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Milan vendos për fatin e Montellas

para 9 muajve - Gazeta Express

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Kalinic nuk luan në derbi, ja kush e zëvendëson

para 9 muajve - Sovrani

Sulmuesi kroat i Milanit, Nikola Kalinic ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë ndaj Interit të dielen. Lojtari ende nuk ka zhvilluar seancë stërvitore me Milanin këtë javë dhe derbin nuk mund ta shijojë,...

Milan vendos për fatin e Montellas

para 9 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Milani kompletohet për derbi

para 9 muajve - Gazeta Express

Vincenzo Montella pritet t’i ketë në dispozicion pothuajse të gjithë lojtarët për derbin ndaj Interit Skuadra e Milanit ka nisur të kompletohet për ndeshjen  derbin ndaj Interit, i cili luhet me 15 tetor....

Milan e ka ndarë mendjen për Montellan

para 9 muajve - Arbresh

Marco Fassone shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella. Por, ai shpreson se rindërtimi i Rossonerëve nuk do të shkojë gjatë....

Milan me vendim të ri për Montellan para derbit me Interin

para 9 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella ka marrë mbështetjen nga drejtuesit e klubit në lidhje me pozitën e tij në Milan. Vincenzo Montella do të mbetet trajner i Milanit. Së paku tani për tani, “Rossonerët” nuk planifikojnë...

Derbi me Interin nuk përcakton fatin e Montellas

para 9 muajve - Koha.net

Marco Fassone ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella, por shpreson se rindërtimi i Milanit nuk do të shkojë gjatë. Montella është në presion...

Milani kompletohet për derbi

para 9 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella pritet t’i ketë në dispozicion pothuajse të gjithë lojtarët për derbin ndaj Interit Skuadra e Milanit ka nisur të kompletohet për ndeshjen  derbin ndaj Interit, i cili luhet me 15 tetor....

Milan vendos për fatin e Montellas

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Milan-Montella, po ndodh e ‘çmenduria’

para 9 muajve - OraInfo

Marco Fassone këmbëngul se nuk do të jetë vendimtar ‘Derbi della Madonnina” për Vincenzo Montella, por shpreson që rindërtimi i Milanit nuk do të zgjasë shumë, transmeton ORAinfo. Montella është nën presion...

Milan vendos për fatin e Montellas

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Vjen lajmi i madh për tifozët e Milanit

para 9 muajve - OraInfo

Nikola Kaliniç do të jetë në dispozicion të Vincenzo Montella për derbin e së dielës kundër Interit, përcjell ORAinfo. Nikola Kaliniç raporton këtë lajm gazetës  La Gazzetta dello Sport, i cili  përcjell...

Vjen lajmi i madh për tifozët e Milanit

para 9 muajve - Infokusi

Nikola Kaliniç do të jetë në dispozicion të Vincenzo Montella për derbin e së dielës kundër Interit, përcjell ORAinfo. Nikola Kaliniç raporton këtë lajm gazetës  La Gazzetta dello Sport, i cili  përcjell...

Milan-Montella, po ndodh e ‘çmenduria’

para 9 muajve - Infokusi

Marco Fassone këmbëngul se nuk do të jetë vendimtar ‘Derbi della Madonnina” për Vincenzo Montella, por shpreson që rindërtimi i Milanit nuk do të zgjasë shumë, transmeton ORAinfo. Montella është nën presion...

Barcelona ‘dridh’ Milanin, po ia rrëmben yllin e madh

para 9 muajve - Infokusi

Barcelona është duke  menduar ta transferojë sulmuesin e Milanit portugezin, Andre Silva, raporton shtypi spanjoll, përcjell ORAinfo. Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez, ka treguar se do të...

Milan merr një lajm të mirë para derbit me Interin

para 9 muajve - Infokusi

Nikola Kaliniç do të jetë gati për derbin ndaj Interit. Vincenzo Montella, trajneri i Milanit, ka marrë një lajm të mirë para derbit me Interin, i cili luhet me 15 tetor. Sipas  Gazzetta dello Sport, sulmuesi...

Këto statistika të Andrea Silvas dridhin Interin para derbit

para 9 muajve - Sovrani

Mbrojtja e Interit momentalisht është më e forta në kampionatin italian Serie A me vetëm tre gola të pranuara në shtatë javët e para, por do t’a ketë shumë të vështirë të mbetet kështu edhe në ndeshjen...

Barcelona ‘dridh’ Milanin, po ia rrëmben yllin e madh

para 9 muajve - OraInfo

Barcelona është duke  menduar ta transferojë sulmuesin e Milanit portugezin, Andre Silva, raporton shtypi spanjoll, përcjell ORAinfo. Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez, ka treguar se do të...

Milan merr një lajm të mirë para derbit me Interin

para 9 muajve - Gazeta Express

Nikola Kaliniç do të jetë gati për derbin ndaj Interit Vincenzo Montella, trajneri i Milanit, ka marrë një lajm të mirë para derbit me Interin, i cili luhet me 15 tetor. Sipas  Gazzetta dello Sport, sulmuesi...

Derbi vendimtar për Montellën? Përgjigjet Fassone

para 9 muajve - Sovrani

Nuk ka dyshim se derbi ‘Madonina’ mes Interit dhe Milanit do të jetë shumë i rëndësishëm për të dy klubet, por për Milanin në veqanti duke parë pozitën e tyre në tabelë si dhe pozicionin jo të favorshëm...

Derbi me Interin nuk përcakton fatin e Montellas

para 9 muajve - Insajderi

Marco Fassone ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella, por shpreson se rindërtimi i Milanit nuk do të shkojë gjatë. Montella është në presion...

Derbi me Interin nuk përcakton fatin e Montellas

para 9 muajve - Gazeta Liria

Marco Fassone ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella, por shpreson se rindërtimi i Milanit nuk do të shkojë gjatë.

Milan me vendim të ri për Montellan para derbit me Interin

para 9 muajve - Lajmi.net

Vincenzo Montella ka marrë mbështetjen nga drejtuesit e klubit në lidhje me pozitën e tij në Milan. Vincenzo Montella do të mbetet trajner i Milanit. Së paku tani për tani, “Rossonerët” nuk planifikojnë...

Silva-Milan, po ndodh e çuditshmja

para 9 muajve - Infokusi

Milan ka në skuadër ka njëri ndër futbollistët më të mirë në botë Andre Silva, përcjell ORAinfo. Paraqitje të mira edhe me Portugalinë,por është e çuditshme se si Montella nuk e ka e ka inkuadruar atë...

E turpshme: Shikoni çfarë i bëri Lichtsteiner Andrea Silvas mbrëmë

para 9 muajve - Sovrani

Mbase rivaliteti i madh mes Juventsit dhe Milanit në Serie -A mund të jetë manifestuar edhe mbrëmë gjatë ndeshjes kualifikuese për në Botërorin ‘Rusia 2018’, ndërmjet Portugalisë dhe Zvicrës e cila përfundoi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK