http://kariera.mk

Mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 tetor - Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje...

Ky është mashtrimi më i madh në Kosovë

para 9 muajve - Albeu

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Fjalimi i zotit Hyde

para 9 muajve - Koha.net

SHBA-ja dhe BE-ja kanë faj për vizat, ushtrinë dhe përfaqësuesen e futbollit, sipas Hashim Thaçit. 1. Nuk ka kohë më të mirë për të nxitur një çështje ndërkombëtare. SHBA-ja paralajmëron luftë me Korenë...

Mashtrimi i dekadës

para 9 muajve - Gazeta Express

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Klan Kosova

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Telegrafi

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Lajmi.net

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Vizat, mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Indeks online

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Liberalizimi i vizave – mashtrimi i dekadës

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 tetor 2017 – Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është...

Vizat, mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Infokusi

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Vizat, mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Sovrani

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

10 vjet duke premtuar liberalizim vizash

para 9 muajve - Arbresh

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 13 tetor- Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje...

Mashtrimi i dekadës

para 9 muajve - Periskopi

Po bëhet gati një dekadë prejse liderët politikë të Kosovës kanë filluar ta premtojnë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian. Madje disa herë u tha se liberalizimi është “çështje muajsh”. Por, të...

Mashtrimi i dekadës!

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Hashim Thaçi ishte zgjedhur dy herë kryeministër i Kosovës me njërin nga premtimet kryesore në fushata zgjedhore, përpos punësimit, se liberalizimi i vizave me Bashkimin Evropian do të kryhet shumë shpejt....

Mbikalimet dhe kufinjtë e Shqipërisë

para 9 muajve - Mapo

Nga Andreas Ernst , Neue Zuercher Zeitung Imagjinojeni pak: Kancelarja federale Merkel, po formon kabinetin e saj. Ajo nuk është e kënaqur plotësisht me propozimet. Kap telefonin, telefonon në Vjenë dhe...

Mbikalimet dhe kufijtë e Shqipërisë

para 9 muajve - Insajderi

Imagjinojeni pak: Kancelarja federale Merkel, po formon kabinetin e saj. Ajo nuk është e kënaqur plotësisht me propozimet. Kap telefonin, telefonon në Vjenë dhe katër austriakë udhëtojnë dhe bëhen zëvendësministra....

Rruga e Kosovës për në Europë nuk kalon nga Shqipëria

para 9 muajve - Periskopi

Nga Mero Baze Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka kërkuar presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, që Shqipëria të rrisë kategoritë e pajisjes së shqiptarëve të Kosovës me pasaporta të Shqipërisë, si...

Rruga për ne Evropë, nuk kalon nga Shqipëria!

para 9 muajve - Lajme.al

Nga Mero Baze Presidenti i Kosovës Hashm Thaçi, i ka ka kërkuar Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, që SHqipëria të rris kategoritë e pajisjes së shqiptarëve të Kosovës me pasaporta të Shqipërisë, si...

Hashim Thaçit i kthehet negativi

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 tetor - Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka shuar edhe atë pak fije shprese, se qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin nëpër Evropë pa viza. Ai ka kërkuar që Shqipëria ti pajisë me nënshtetësi...

‘Si t’ia besojmë Thaçit dialogun me Serbinë kur na mashtroi duke pranuar Specialen për vizat’

para 9 muajve - Periskopi

Analisti politik në Institutin GAP, Agron Demi, përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, ka ngritur dilemën se a duhet t’i besohet presidentit Thaçi që ta përfaqësojë Kosovën në negociatat me...

A po mundohet Thaçi të tërheq vëmendjen e Bashkësisë Ndërkombëtare?

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u takua sot me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta. Gjatë këtij takimi, Thaçi i kërkoi Metës që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë e bllokadës që...

A po mundohet Thaçi të tërheq vëmendjen e Bashkësisë Ndërkombëtare?

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u takua sot me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta. Gjatë këtij takimi, Thaçi i kërkoi Metës që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë e bllokadës që...

Rruga për ne Europë, nuk kalon nga Shqipëria!

para 9 muajve - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka kërkuar presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, që Shqipëria të rrisë kategoritë e pajisjes së shqiptarëve të Kosovës me pasaporta të Shqipërisë, si një mënyrë për...

A po mundohet Thaçi të tërheq vëmendjen e Bashkësisë Ndërkombëtare?

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u takua sot me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta. Gjatë këtij takimi, Thaçi i kërkoi Metës që Shqipëria t’u  jap shtetësinë kosovarëve si pasojë e bllokadës që...

Adriatik Kelmendi pajtohet në këtë çështje me presidentin Thaçi!

para 9 muajve - GazetaBlic

Gazetari Adriatik Kelmendi në rrjetin e tij social Facebook ka komentuar deklaratën e presidentit Thaçi gjatë takimit të sotëm me presidentin Meta për dhënien e shtetësi shqiptare edhe për kosovarët, raporton...

Rruga për ne Evropë, nuk kalon nga Shqipëria!

para 9 muajve - Java News

Nga Mero Baze Presidenti i Kosovës Hashm Thaçi, i ka ka kërkuar Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, që SHqipëria të rris kategoritë e pajisjes së shqiptarëve të Kosovës me pasaporta të Shqipërisë, si...

Adriatik Kelmendi pajtohet në këtë çështje me presidentin Thaçi!

para 9 muajve - Bota Press

Gazetari Adriatik Kelmendi në rrjetin e tij social Facebook ka komentuar deklaratën e presidentit Thaçi gjatë takimit të sotëm me presidentin Meta për dhënien e shtetësi shqiptare edhe për kosovarët, raporton...

AFP: Meta s'pranon kërkesën për dhënie pasaportash për kosovarët

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Shqipërisë ka hedhur poshtë një kërkesë nga homologu i tij kosovar Hashim Thaçi për të lëshuar pasaporta shqiptare për qytetarët në Kosovën, i vetmi komb në Evropë i përjashtuar nga zona e...

Mushkolaj flet për “pendimet” e Hashim Thaçit!

para 9 muajve - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka folur për veprimet e presidentit Thaçi karshi Bashkësisë Ndërkombëtare në lidhje me themelimin e Gjykatës Speciale si...

Thaçi: Në këtë situatë s'ka liberalizim të vizave

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për media me homologun e Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se nuk sheh liberalizim të vizave në një të ardhme të afërt. Ai ka thënë se me këtë prespektivë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK