http://kariera.mk

“Dialogu duhet të zhvendoset në nivel tjetër”

para 9 muajve - GazetaBlic

Avni Mazrreku, Profesori i Integrimeve Evropiane, në një prononcim për Gazetën Blic ka folur lidhur me dialogun Kosovë-Serbi dhe zhvendosjen e këtij dialogu në nivel të presidentëve të shtetit. Sipas Mazrrekut...

Qytetarët nuk besojnë në dialog

para 9 muajve - Albeu

Qytetarët e Kosovës nuk besojnë që përfshirja e presidentit të Kosovës , Hashim Thaçi, në dialogun Kosovë-Serbi do të jetë garanci për një proces transparent dhe gjithëpërfshirës, thuhet në sondazhin me...

BE-ja e vendosur, nuk heq dorë nga kriteret për heqjen e vizave

para 9 muajve - Ora news

Bashkimi Evropian nuk heq dorë nga demarkimi i kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Kështu deklaroi gjatë ditës së djeshme shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, e cila zhvilloi disa takime...

Lushtaku takon Presidentin

para 9 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Lajmin për takimin me të parin e Shqipërisë, deputeti i PDK-së e ka bërë të ditur...

Lushtaku takohet me presidentin

para 9 muajve - Indeks online

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. E Lushtaku këtë takim e ka shoqëruar me një foto në rrjetin social facebook me mbishkrim “Me presidentin tonë” ka...

Qytetarët nuk presin që përfshirja e Thaçit në dialog të garantojë proces transparent

para 9 muajve - Koha.net

Qytetarët e Kosovës nuk besojnë që përfshirja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në dialogun Kosovë-Serbi do të jetë garanci për një proces transparent dhe gjithëpërfshirës, thuhet në sondazhin me...

Minxhozi: Shqipëria nuk mund t’u japë pasaporta të gjithë qytetarëve të Kosovës, duhet zgjidhur ndryshe

para 9 muajve - Syri

Kosovarët do të vazhdojnë edhe për një të gjatë pa viza. Kërkesa e Presidentit Hashim Thaçi drejtuar Presidentit shqiptar Ilir Meta si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta...

Ambasadori Minxhozi: Shqipëria nuk mund t’u japë pasaporta të gjithë qytetarëve të Kosovës, duhet zgjidhur ndryshe

para 9 muajve - Syri

Kosovarët do të vazhdojnë edhe për një të gjatë pa viza. Kërkesa e Presidentit Hashim Thaçi drejtuar Presidentit shqiptar Ilir Meta si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta...

Meta vijon vizitën në Kosovë, takon Haradinajn dhe Veselin, në fokus liberalizimi i vizave

para 9 muajve - Sot News

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke iu referuar marrëdhënieve të shkëlqyera ndërshtetërore, Presidenti...

Mërgim Lushtaku me fjalë miradie për Ilir Metën

para 9 muajve - Periskopi

Deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. E Lushtaku këtë takim e ka shoqëruar me një foto në rrjetin social facebook me mbishkrim “Me presidentin tonë” ka...

Qytetarët i druajnë përfshirjes së Thaçit në dialogun me Serbinë

para 9 muajve - Periskopi

Qytetarët e Kosovës nuk besojnë që përfshirja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në dialogun Kosovë-Serbi do të jetë garanci për një proces transparent dhe gjithëpërfshirës, thuhet në sondazhin me...

Dita e dytë në Kosovë, Meta takohet me Haradinaj, Veselin dhe krerët e partive Parlamentare

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

“Mbështetje e fortë dhe gjithanshme e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese evropiane dhe euroatlantike, si dhe anëtarësimin e plotë në organizatat rajonale dhe ndërkombëtare” Në vijim të vizitës...

Meta: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta, ka thënë se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur. “Është tepër e rëndësishme që...

Sondazhi: qytetarët nuk presin që përfshirja e Thaçit në dialog të garantojë transparencë…

para 9 muajve - Te Sheshi

Qytetarët e Kosovës nuk besojnë që përfshirja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në dialogun Kosovë-Serbi do të jetë garanci për një proçes transparent dhe gjithëpërfshirës, thuhet në sondazhin me...

Darka e Ilir Metës që bashkoi të gjithë liderët

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Një darkë jozyrtare i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë. Ilir Meta, i cili të martën u prit nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë...

Lushtaku takon presidentin Meta

para 9 muajve - Arbresh

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Lajmin për takimin me të parin e Shqipërisë, deputeti i PDK-së e ka bërë të ditur...

Meta: Demarkacioni me Malin e Zi duhet të zgjidhet me  maturi

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Shqipërië, Ilir Meta gjatë qëndrimit në Kosovë  ka komentuar  çështjen e demarkacionit me Malin ne Zi. Meta ka thënë se kjo çështje  është shumë e rëndësishme për  të dyja vendet dhe se zgjidhja...

Kosovë, Meta takohet me Haradinajn, Veselin dhe krerët e partive

para 9 muajve - Top Channel

Në vijim të vizitës në Kosovë, Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të cilin e siguroi për mbështetjen e Shqipërisë për Kosovën në proceset integruese. Duke iu referuar...

Meta: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

para 9 muajve - RTV 21

Meta ka thënë se demarkacioni zhbllokon procesin e liberalizimit Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta ka thënë se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të...

Presidenti takon Haradinaj e Veselin: Prioritet, axhenda e përbashkët e qeverive

para 9 muajve - Ora news

Presidenti i Republikës Ilir Meta në ditën e tij të dytë të vizitës në Kosovë takoi kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli.I bindur për marrëdhëniet e shkelqyera ndërshtetërore,...

Meta: Dialogu të vazhdohet, s’ka alternativë

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i shtetit shqiptar,Ilir Meta, ka thënë se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë është tepër i rëndësishëm dhe se nuk ka alternativ tjetër . (I plotësuar)- I pari i shtetit shqiptar ka inkurajuar...

Meta: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta tha se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e ZI të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur. (I plotësuar)- “Është tepër e rëndësishme...

Haradinaj paralajmëron formimin e armatës së Kosovës përmes ndryshimeve kushtetuese

para 9 muajve - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot Forcat e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri, Rrustem Berisha. Kryeministri Haradinaj, siç njoftojnë mediat kosovare, ka thënë se FSK...

Meta kundër ndryshimit të kufijve: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur. “Është tepër...

Meta: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

para 9 muajve - Politiko

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta tha se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e ZI të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur. “Është tepër e rëndësishme që të bëhet...

Ilir Meta: Vetëm kështu zgjidhet demarkacioni

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta tha se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e ZI të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur. “Është tepër e rëndësishme që të bëhet...

Meta: Izolimi i Kosovës, një padrejtësi

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha për RTRK se është diskutuar rreth forcimit dhe...

Meta: Kosova ka përmbushur më shumë kritere se disa vende që u janë liberalizuar vizat

para 9 muajve - Politiko

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Meta kundër ndryshimit të kufijve: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur. “Është tepër...

Haradinaj nuk jep afat për transformimin e FSK

para 9 muajve - Klan Kosova

Të enjten për herë të parë garda ceremoniale e FSK-së e priti me ceremoni shtetërore shefin e ekzekutivit të vendit, Ramush Haradinajn. Ndonëse dha detyra, Haradinaj tha se kjo forcë qysh tani është e...

"Kosova ka përmbushur më shumë kritere sesa disa vende të cilave u janë liberalizuar vizat"

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Meta kundër ndryshimit të kufijve: Demarkacioni të zgjidhet në mënyrë të mençur

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur. “Është tepër...

Ambasadori shqiptar: E pamundur dhënia e pashaportave shqiptare kosovarëve

para 9 muajve - Albeu

Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Hashim Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim...

Meta: Mungesa e liberalizimit, padrejtësi për Kosovën

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Blerim Xhemajli takon banorët e Studençanit

para 9 muajve - KosovaPress

“Sot fshati Studençan vulosi fitoren e Partisë Demokratike të Kosovës. Një fshat që i ka dhënë shumë Kosovës dhe tashmë e ka të vendosur që #ForcaeNdryshimit do të triumfojë fuqishëm.#VotoPDK94✔”, ka shkruar...

Meta: Mungesa e liberalizimit të vizave, padrejtësi për Kosovën!

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Meta: Dialogu të vazhdohet, s’ka alternativë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i shtetit shqiptar,Ilir Meta, ka thënë se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë është tepër i rëndësishëm dhe se nuk ka alternativ tjetër . (I plotësuar)- I pari i shtetit shqiptar ka inkurajuar...

Meta: Dialogu të vazhdohet, s’ka alternativë

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i shtetit shqiptar,Ilir Meta, ka thënë se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë është tepër i rëndësishëm dhe se nuk ka alternativ tjetër . I pari i shtetit shqiptar ka inkurajuar institucionet...

Meta: Izolimi i Kosovës, një padrejtësi

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha për RTRK se është diskutuar rreth forcimit dhe...

Intervistë | Ambasadori i Shqipërisë: S’ka pasaporta shqiptare për kosovarët, duhet tjetër zgjidhje

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Hashim Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim...

Ilir Meta me deklaratë për Demarkacionin

para 9 muajve - Bota Press

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta tha se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e ZI të zgjidhet në mënyrë parimore dhe të mençur.(I plotësuar)- “Është tepër e rëndësishme...

Meta: Mungesa e liberalizimit, padrejtësi për Kosovën

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Meta: Mungesa e liberalizimit të vizave, padrejtësi për Kosovën!

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Meta: Izolimi i Kosovës, një padrejtësi

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Shqipërisë, Iliri Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucional dhe partiak, tha për RTRK se është diskutuar rreth forcimit dhe...

Qeveria s’e di kur do ta nisë dialogun me serbët që t’i bindë për FAK-un

para 9 muajve - Koha.net

Janë të pakta rreshtimet që Garda Ceremoniale e FSK-së ka bërë në këtë kohë, derisa statusi i saj ka stagnuar. Ata këtë të enjte janë rreshtuar për të pritur kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Debatin për Specialen që e nisi Thaçi e vazhdojnë në Kuvend deputetët e PDK-së

para 9 muajve - Koha.net

Debati i nisur nga Hashim Thaçi për Gjykatën Speciale ka vazhduar nga PDK-ja në Kuvend. Deputetët e PDK-së vetëm sa kanë përforcuar deklaratat e ish-shefit të tyre që tash është president se Gjykata Speciale...

Meta: Kosova ka përmbushur më shumë kritere se disa vende që u janë liberalizuar vizat

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Haradinaj: Kosova ka ushtrinë, asaj duhet dhënë mandati kushtetues

para 9 muajve - RTV 21

Haradinaj: Përcaktimi ynë drejt NATO-s, është legjitim.- Berisha: Nga kryeministri morëm shumë detyra, të gjitha do t’i realizojmë Kryeministri, Ramush Haradinaj,  gjatë vizitës që ai i bëri Forcës së...

Meta: Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Flet presidenti Meta për propozimin e Thaçit mbi pasaportat shqiptare

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Flet presidenti Meta për propozimin e Thaçi mbi pasaportat shqiptare

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

“Kosova ka përmbushur më shumë kritere sesa disa vende të cilave u janë liberalizuar vizat”

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke folur për vizitën e tij të fundit në Kosovë dhe takimet që ka zhvilluar me krerët institucionalë dhe partiakë, tha se është diskutuar rreth forcimit dhe konkretizimit...

Apostolova: Specijalja s’ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 9 muajve - RTV 21

Apostolova: BE nuk i heq demarkacionin dhe korrupsionin si kushte për liberalizim.- Hasani: Kushtet e BE-së për liberalizim të papranueshme.-Krasniqi: Specialja e dimë nga kush, për kënd dhe si u krijua...

Meta në Kosovë, takime me krerët e partive parlamentare

para 9 muajve - Syri

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore, Presidenti i Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar...

Apostolova: Specijalja nuk ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 9 muajve - RTV 21

Apostolova: BE nuk i heq demarkacionin dhe korrupsionin si kushte për liberalizim.- Hasani: Kushtet e BE-së për liberalizim të papranueshme.-Krasniqi: Specialja e dimë nga kush, për kënd dhe si u krijua...

Meta takohet me krerët e partive parlamentare në Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Meta u takua me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje,Visar...

Ambasadori i Shqipërisë: S’ka pasaporta shqiptare për kosovarët, duhet tjetër zgjidhje

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Ambasadori Minxhozi: S’ka pasaporta shqiptare për kosovarët

para 9 muajve - Sovrani

Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i...

Shqipëria i kthen përgjigje presidentit Thaçi rreth kërkesës për pasaporta

para 9 muajve - Insajderi

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovës, Qemajl Minxhozi ka thënë sot se Shqipëria nuk mund t’u ofrojë pasaporta të gjithë qytetarëve të Kosovës, në përgjigje të një kërkese të Presidentit të Kosovës Hashim...

IDK: Shqiptarët dhe serbët me pikëpamje të ndryshme mbi bisedimet Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Një studim i publikuar nga Instituti Demokratik i Kosovës nxjerr në pah se shqiptarët dhe serbët e kuptojnë krejt ndryshe procesin e normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe rolin e...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 9 muajve - Indeks online

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Meta takohet me përfaqësues të Vetëvendosjes

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë është pritur nga përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për këtë takim e ka bërë të ditur, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar...

Ambasadori Minxhozi: S’ka pasaporta shqiptare për kosovarët

para 9 muajve - Sovrani

Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i...

Apostolova dhe delegacioni i Vetëvendosjes diskutojnë për prioritetet e BE-së ndaj Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Sot, në mjediset e Kuvendit të Republikës së Kosovës, drejtuesi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, deputetja Albulena Haxhiu, Besa Baftiu, kryetare e Komisionit për Shëndetësi, Punë...

Ambasadori i Shqipërisë shuan shpresat:S’ka pasaporta shqiptare për kosovarët, duhet tjetër zgjidhje

para 9 muajve - Bota Press

Kosovarët do të vazhdojnë të mbesin edhe gjatë pa viza. As kërkesa e presidentit Thaçi që si alternativë për t’i dhënë fund izolimit dhe kosovarëve t’u jepet pasaporta shqiptare, është një veprim jo i...

Meta, takime me krerët e partive në Kosovë: Me rëndësi dialogu konstruktiv

para 9 muajve - NOA

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore, Presidenti Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Meta u takua me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, me...

“Kuvendi të fuqizohet, marrëveshjet e dialogut të zbatohen”

para 9 muajve - RTV 21

Sondazhi i KDI-së: “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi: këndvështrimi i qytetarëve” Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), mbajti sot konferencë për media ku u shpalosën rezultatet nga hulumtimi i katërt...

KDI: Shqiptarët e serbët s’e kuptojnë njësoj normalizimin e marrëdhënieve

para 9 muajve - Koha.net

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) gjatë një konference për media shpalosi sot rezultatet nga hulumtimi i katërt i opinionit publik lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi:...

Sondazhi i KDI: Kuvendi të fuqizohet, Thaçi nuk përmirëson nivelin e bisedimeve

para 9 muajve - Klan Kosova

Instituti Demokratik i Kosovës  ka mbajtur sot konferencë për media ku u shpalosën rezultatet nga hulumtimi i katërt i opinionit publik lidhur me dialogun Kosovë-Serbi,  “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi:...

VV: Kosova e Shqipëria të Intensifikojnë Njëjtësimin e Politikave

para 9 muajve - Kallxo

Drejtues të Lëvizjes Vetëvendosje kanë pritur sot në një takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç ka njoftuar kreu i VV-së. Visar Ymeri, në takim është diskutuar për situatën politike...

Sondazhi i KDI-së: Kuvendi të fuqizohet, marrëveshjet e dialogut të zbatohen

para 9 muajve - GazetaBlic

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), mbajti sot konferencë për media ku u shpalosën rezultatet nga hulumtimi i katërt i opinionit publik lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi:...

Meta takon përfaqësuesit e Vetëvendosjes, bisedojnë për rritje të bashkëpunimit

para 9 muajve - Lajmi.net

. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, të enjten është pritur nga përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim sipas kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri është...

Mediat serbe për dialogun me Kosovën

para 9 muajve - ABC News

Mediat serbe raportojnë se Prishtina ka vendosur një kusht për sa i përket dialogut Kosovë - Serbi. Kushti është pikërisht pjesëmarrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialog. Kryeministri i Kosovës...

Apostolova tha se demarkimi me Serbinë të zgjidhet me dialog

para 9 muajve - RTV 21

Apostolova tha se demarkimi me Malin e Zi duhet të zgjidhet në Kuvend Shefja e Zyrës së BE-së, Natalya Apostolova gjatë takimit me përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje foli për demarkacionin me Malin...

Sondazhi i KDI-së: Kuvendi të fuqizohet, marrëveshjet e dialogut të zbatohen

para 9 muajve - Indeks online

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), mbajti sot konferencë për media ku u shpalosën rezultatet nga hulumtimi i katërt i opinionit publik lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi:...

Meta takim me krerët e partive në Kosovë, ja çfarë diskutuan

para 9 muajve - Sot News

Gjatë një vizite në Kosovë, Presidenti Ilir Meta,zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me Kreun...

Të gjitha takimet/ Çfarë diskutoi Presidenti Meta me krerët e partive në Kosovë

para 9 muajve - BalkanWeb

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Meta takim me krerët e partive parlamentare në Kosovë

para 9 muajve - Shqiptarja

Gjatë vizitës në Kosovë, Presidenti i vendit Ilir Meta ka zhvilluar një takim me krerët e partive politike në Kosovë. Meta u takua me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me Kreun e Lidhjes...

Mustafa pret në takim presidentin Meta

para 9 muajve - Lajmi.net

. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Pas takimit nuk ka pasur prononcim për media. Meta po qëndron në Kosovë me ftesë...

Kryeministri Haradinaj: FSK-ja, adresë ku flitet vetëm për suksese

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Ministrinë e Forcës së Sigurisë, ku është pritur me nderime nga Togu Ceremonial i FSK-së. Fillimisht, kryeministri Haradinaj pati...

Meta dhe VV-në diskutuan për situatën e kombit shqiptar

para 9 muajve - RTV 21

”Republika e Kosovës dhe Republika e Shqipërisë duhet ta intensifikojnë bashkëpunimin dhe njëjtësimin e politikave” Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot u takua me krerët e Lëvizjes Vetëvendosje. Siç...

Ilir Meta takon Slavko Simicin e 'Lista Srpska'

para 9 muajve - Gazeta Express

​Gjatë ditës së dytë të vizitës në Prishtinë, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Bëhet e ditur se Meta ka takuar Visar Ymeri e VV’së,...

Kryeministri Haradinaj: FSK-ja, adresë ku flitet vetëm për suksese

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Ministrinë e Forcës së Sigurisë, ku është pritur me nderime nga Togu Ceremonial i FSK-së.  Fillimisht, kryeministri Haradinaj pati një takim kokë...

Apostolova: Demarkimi me Serbinë të Zgjidhet me Dialog

para 9 muajve - Kallxo

Shefja e Zyrës së BE-së derisa foli për demarkacionin me Malin e Zi, tregoi edhe si duhet bërë demarkimi me Serbinë. Në ndërtesën e Kuvendit teksa u takua me përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, shefja...

Apostolova: Të mos përzihet Specialja dhe themelimi i Ushtrisë me liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Albinfo

Shefja e BE-së Apostolova, duke iu përgjigjur Nait Hasanit, ka thënë se për liberalizimin e vizave janë dy kushtet, lufta ndaj korrupsionit edhe demarkacioni Shefja e BE-së në Prishtinë, Natalia Apostolova,...

Apostolova e ‘vulosë’ çështjes e vizave, ja çfarë thotë

para 9 muajve - Bota Press

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe njëherë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Meta takon Veselin: Kuvendi i Kosovës dhe partitë të gjejnë gjuhën për avancimin e axhendës evropiane

para 9 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen në postin e Kryeparlamentarit...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

para 9 muajve - Lajmi.net

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm t’i japin mandatin kushtetues Ushtrisë...

Ilir Meta takon Slavko Simiqin e ‘Lista Srpska’

para 9 muajve - Gazeta Liria

Gjatë ditës së dytë të vizitës në Prishtinë, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Bëhet e ditur se Meta ka takuar Visar Ymerin e VV’së,...

Ilir Meta takon Slavko Simicin e ‘Lista Srpska’

para 9 muajve - Infokusi

Gjatë ditës së dytë të vizitës në Prishtinë, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Bëhet e ditur se Meta ka takuar Visar Ymeri e VV’së,...

Meta-Mustafës: LDK të vazhdojë kontributin në proceset e integrimit evropian

para 9 muajve - BalkanWeb

PRISHTINË- Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ndodhet në Prishtinë në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë...

Apostolova takohet me Vetëvendosjen: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 9 muajve - Periskopi

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Meta-Mustafës: LDK të vazhdojë kontributin në proceset e integrimit evropian

para 9 muajve - Mapo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ndodhet në Prishtinë në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë takimit Presidenti...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 9 muajve - Gazeta e re

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se zgjidhja e demarkacionit me Malin e Zi duhet të bëhet në Parlamentin e Kosovës, ndërkohë që ka potencuar se dialogu Kosovë -Serbi është shumë i...

Presidenti Meta takohet me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen...

Apostolova porosit VV-në: Si partia më e madhe në Parlament, keni përgjegjësi të mëdha

para 9 muajve - KosovaPress

Këto komente shefja e BE-së në Kosovë i bëri në takimin që pati me shefin e Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca dhe tre kryetarët e komisioneve parlamentare nga kjo parti. Apostolova në këtë takim...

Presidenti Meta në Kosovë takohet me Haradinajn dhe Veselin

para 9 muajve - ABC News

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës në Prishtinë është takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli. Me politikanë kosovarë, kreu i shtetit diskutoi për çështje si demarkacioni...

Meta-Mustafës: Jepni kontribut në proceset e integrimit evropian

para 9 muajve - RTV 21

Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë dhe anasjelltas Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa priti Presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Ky i fundit e ftoi kryetarin Mustafa dhe LDK-në që të vazhdojnë të...

Presidenti Meta merr dekoratën “Urdhëri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në Kosovë, në vizitën e parë si President i Shqipërisë. Vizita e Presidentit në Kosovë është dy ditore. Ilir Meta u prit dje nga Hashim Thaçi. Dy presidentët kanë...

Haradinaj në FSK: Ushtrinë që e kemi duhet t’i japim mandatin kushtetues

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Forcën e Sigurisë së Kosovës, ka thënë se FSK-ja është sinonim i suksesit dhe besimit. “Ka edhe institucione që flasin për sukses, këtu...

Mustafa takon presidentin Ilir Meta, flasin për zhvillimet në Kosovë

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa takoi sot presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin...

Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

para 9 muajve - RTV 21

Haradinaj tha se përcaktimi ynë drejtë NATO-s është legjitim Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se...

VV Pret më Shumë nga BE, BE Pret më Shumë nga VV

para 9 muajve - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Natalia Apostolova, kanë qenë shumë të hapur në kërkesat ndaj njëri- tjetrit të enjten pasdite...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve siguri

para 9 muajve - Alsat-M

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm ti japin mandatin kushtetues ushtrisë së...

Sondazhi i KDI-së: Kuvendi të ketë rol më të fuqishëm në procesin e dialogut

para 9 muajve - Periskopi

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), mbajti sot konferencë për media ku u shpalosën rezultatet nga hulumtimi i katërt i opinionit publik lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi:...

Kryeministri Ramush Haradinaj viziton ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, zotëri Ramush Haradinaj, u prit me ceremoni ushtarake nga ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, zotëri Rrustem Berisha. Pas intonimit të himnit të Kosovës, kryeministri...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 tetor - Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar...

MFSK- Komunikatë për media – Kryeministri Ramush Haradinaj viziton ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, zotëri Ramush Haradinaj, u prit me ceremoni ushtarake nga ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, zotëri Rrustem Berisha. Pas intonimit të himnit të Kosovës, kryeministri...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

para 9 muajve - Koha.net

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm t’i japin mandatin kushtetues Ushtrisë...

Ministri Berisha: Nga Haradinaj morëm shumë obligime dhe shumë detyra

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Ministri, Rrustem Berisha ka thënë se ka njoftuar Haradinajn me të arriturat, aktivitetet,...

Apostolova: Pyetni njerëzit tuaj pse e kanë pranuar demarkacionin si kusht për vizat

para 9 muajve - Lajmi.net

“Demarkimi është ose po ose jo, ne nuk mund të ju ndihmojmë. Demarkimi duhet të plotësohet. Nuk dua të angazhohem në lojën e fajtorëve kush çka ka bërë. Ky kusht është pranuar nga ju, pyetni njerëzit tuaj...

Ministri Berisha: Nga Haradinaj morëm shumë obligime dhe shumë detyra

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Ministri, Rrustem Berisha ka thënë se ka njoftuar Haradinajn me të arriturat, aktivitetet,...

Meta-Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

para 9 muajve - Koha.net

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, SH.T. z. Ilir Meta, njofton kumtesa partiake, trasnmeton Koha.net . Në takim u bisedua për rolin e LDK-së...

Shefja e BE'së: Se heqim demarkacionin si kusht, duhet të miratohet

para 9 muajve - Gazeta Express

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Haradinaj prej FSK-së: Ushtrinë që e kemi duhet t’i japim mandatin kushtetues

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Pas takimit nikoqiri dhe mysafiri kanë pasur një adresim për media. Kryeministri Haradinaj...

Haradinaj prej FSK-së: Ushtrinë që e kemi duhet t’i japim mandatin kushtetues

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Pas takimit nikoqiri dhe mysafiri kanë pasur një adresim për media. Kryeministri Haradinaj...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 9 muajve - Klan Kosova

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Mustafa takohet me Metën, ja çfarë diskutuan

para 9 muajve - Indeks online

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, shkruan Indeksonline. Në këtë takim ata biseduan për rolin e LDK-së  në proceset shtetformuese dhe kontributin...

Haradinaj prej FSK-së: Ushtrinë që e kemi duhet t’i japim mandatin kushtetues

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Pas takimit nikoqiri dhe mysafiri kanë pasur një adresim për media. Kryeministri Haradinaj...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Sondazhi i KDI-së: Kuvendi të fuqizohet, marrëveshjet e dialogut të zbatohen

para 9 muajve - KosovaPress

Jeta Krasniqi nga KDI ka bërë të ditur se nëpërmjet këtij sondazhi janë adresuar çështje që ndërlidhem me të ardhmen e këtij procesi si pritshmëritë e qytetarëve për rolin dhe ndikimin e Presidentit të...

Sondazhi i KDI-së: Kuvendi të fuqizohet, marrëveshjet e dialogut të zbatohen

para 9 muajve - KosovaLive360

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), mbajti sot konferencë për media ku u shpalosën rezultatet nga hulumtimi i katërt i opinionit publik lidhur me dialogun Kosovë-Serbi,  “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi:...

Sondazhi i KDI-së: Kuvendi të fuqizohet, marrëveshjet e dialogut të zbatohen

para 9 muajve - Gazeta e re

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), mbajti sot konferencë për media ku u shpalosën rezultatet nga hulumtimi i katërt i opinionit publik lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, “Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi:...

Takohen Mustafa e Meta

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa është takuar me presidentin shqiptar Ilir Meta. Kreu i shtetit shqiptar po qëndron për vizitë në në Kosovë me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi....

Darka e Metës që bashkoi të gjithë liderët

para 9 muajve - NOA

Një darkë jozyrtare i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë. Ilir Meta, i cili të martën u prit nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë...

Kryeministri Haradinaj: FSK-ja, adresë ku flitet vetëm për suksese

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Ministrinë e Forcës së Sigurisë, ku është pritur me nderime nga Togu Ceremonial i FSK-së. Fillimisht, kryeministri Haradinaj pati...

Takohen Mustafa e Meta

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa është takuar me presidentin shqiptar Ilir Meta. Kreu i shtetit shqiptar po qëndron për vizitë në në Kosovë me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi....

Shefja e BE-së: S’e heqim Demarkacionin si kusht për vizat, duhet të miratohet

para 9 muajve - Te Sheshi

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka theksuar qëndrimin lidhur me çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duke u shprehur se miratimi i kësaj marrëveshjeje mbetet ende kusht për liberalizimin...

Mustafa takon presidentin Ilir Meta, flasin për zhvillimet në Kosovë

para 9 muajve - Almakos

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa takoi sot presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin...

Kushti i Haradinajt për dialogun alarmon mediat serbe

para 9 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka njoftuar “një platformë të re për dialogun me Beogradin”. Në të njëjtën kohë, ai tha se “kushtet” e Prishtinës për negociatat Beograd-Prishtinë të ndërmjetësuar...

Apostolova: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - Koha.net

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

FSK adresë ku flitet vetëm për suksese, thotë Haradinaj

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot Ministrinë e Forcës së Sigurisë, ku është pritur me nderime nga Togu Ceremonial i FSK-së. Fillimisht, kryeministri Haradinaj pati...

Presidenti Ilir Meta zhvilloi takime me krerët e partive parlamentare në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës Sh. T. Z. Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes...

Shefja e BE’së: Se heqim demarkacionin si kusht, duhet të miratohet

para 9 muajve - Infokusi

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Nait Hasani kritikon Bashkimin Evropian

para 9 muajve - Albeu

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar Lëvizjen Vetëvendosje

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar sot Lëvizjen Vetëvendosje. Lajmin e ka bërë të ditur lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri përmes një statusi në Facebook, shkruan arbresh.info. Ymeri ka thënë...

Demarkacioni duhet të zgjidhet vetëm në Kuvend

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE në Kosovë Nataliya Apostolova edhe në takimin me përfaqësues të VV nuk ka lënë pa folur për demarkacionin duke thënë se kjo është çështje teknike për momentin. Sipas saj, kjo çështje...

Demarkacioni duhet të zgjidhet vetën në Kuvend

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE në Kosovë Nataliya Apostolova edhe në takimin me përfaqësues të VV nuk ka lënë pa folur për demarkacionin duke thënë se kjo është çështje teknike për momentin. Sipas saj, kjo çështje...

Deklarata e Haradinajt se “nuk ulemi në tavolinë me Serbinë pa qenë Amerika aty”, lajm kryesor në Serbi

para 9 muajve - Lajmi.net

Deklarata e kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj lidhur me platformën e re për dialog me Serbinë, ka bërë që mediat serbe të merren intensivisht sot me këtë paralajmërim. Theks i veçantë i është dhënë...

Apostolova: Demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit, dy kushtet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Telegrafi

Shefja e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka përsëritur sot se BE-ja kërkon plotësimin e dy kushteve, demarkacionin me Malin e Zi dhe luftimin e krimit e korrupsionit në mënyrë që të bëhet...

​Apostolova me deputetët e PDK-së: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Apostolova: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - RTV 21

Shefja e BE-së shtoi se dokumenti kryesor mbi të cilin do ta ndërtojnë bashkëpunimin është MSA-ja Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre...

Haradinaj prej FSK-së: Ushtrinë që e kemi duhet t’i japim mandatin kushtetues

para 9 muajve - Infokusi

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Pas takimit nikoqiri dhe mysafiri kanë pasur një adresim për media. Kryeministri Haradinaj...

Apostolova garanton PDK-në: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - Indeks online

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

para 9 muajve - Insajderi

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm t’i japin mandatin kushtetues Ushtrisë...

Meta e Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 tetor 2017 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK0, Isa Mustafa, me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në kumesën e LDK-së thuhet se në këtë...

Prishtinë, Meta takon kryeparlamentarin Veseli

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet e bashkëpunimit...

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin e Kosovës Haradinaj dhe kryeparlamentarin Veseli

para 9 muajve - Java News

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Me kë darkoi Ilir Meta gjatë vizitës në Kosovë?

para 9 muajve - Periskopi

Një darkë jo zyrtare, i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe atë të Shqipërisë. Ilir Meta i cili të martën u prit nga president i Kosovës Hashim Thaçi me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë...

Apostolova: Pikëlluese si Është Politizuar Demarkacioni

para 9 muajve - Kallxo

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë Natalia Apostolova tha sot se demarkacioni është politizuar. Pas takimit me shefin e grupit parlamentar të PDK-së dhe anëtarët e komisioneve të Kuvendit nga kjo parti,...

Kryeministri Haradinaj viziton FSK-në, pritet nga ministri Berisha

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj këtë mesditë ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës. Aty ai është pritur nga ministri, Rrustem Berisha si dhe me ceremoni të gardës së nderit të FSK-së, njofton Klan Kosova....

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 9 muajve - Infokusi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Takohen Mustafa e Meta

para 9 muajve - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa është takuar me presidentin shqiptar Ilir Meta. Kreu i shtetit shqiptar po qëndron për vizitë në në Kosovë me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi....

Meta takohet me Haradinajn

para 9 muajve - Top Channel

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke iu referuar marrëdhënieve të shkëlqyera ndërshtetërore, Presidenti...

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

para 9 muajve - Lajmi.net

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Darka e liderëve

para 9 muajve - Syri

Një darkë jozyrtare i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë. Presidenti Ilir Meta, i cili të martën u prit nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës...

Apostolova vazhdon me deklaratat ‘bombë’: Njerëzit tuaj e dinë pse demarkacioni është kusht për vizat

para 9 muajve - Periskopi

“Demarkimi është ose po ose jo, ne nuk mund të ju ndihmojmë. Demarkimi duhet të plotësohet. Nuk dua të angazhohem në lojën e fajtorëve kush çka ka bërë. Ky kusht është pranuar nga ju, pyetni njerëzit tuaj...

Apostolova: Specialja s’ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Gazeta e re

​Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ua ka bërë edhe njëherë me dije partive politike në vend se nuk do të ketë liberalizim të vizave pa ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe pa rezultate...

Haradinaj: Aleatët tanë më shumë se kurrë janë me Kosovën dhe FSK-në

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i është organizuar pritje ceremoniale , gjatë vizitës që ai i bëri Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Kryeministri Haradinaj i cili gjatë kësaj vizite u njoftua...

Apostalova me urdhër të prerë për politikanët kosovarë!

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova gjatë një takimi me grupin dhe komisionet parlamentare të PDK-së ka thënë se ka ardhur koha për ndryshime në Kosovë. “Tre muaj janë humbur në nisjen...

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

para 9 muajve - Gazeta Express

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe njëherë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Apostolova: Specialja s’ka lidhje me liberalizimin e vizave

para 9 muajve - KosovaPress

Këto komente shefja e BE-së në Kosovë i bëri në takimin që pati me shefin e grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve parlamentare nga kjo parti. Kryetari i Komisionit...

Apostolova: Koha për ndryshime në Kosovë, janë humbur tre muaj të agjendës evropiane

para 9 muajve - Klan Kosova

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova gjatë një takimi me grupin dhe komisionet parlamentare të PDK-së ka thënë se ka ardhur koha për ndryshime në Kosovë. “Tre muaj janë humbur në nisjen...

Meta shkon në VV, pritet nga Ymeri

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vazhduar takimet me figurat politike në Kosovë. Ai sot është takuar me udhëheqësit dhe anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, raporton Indeksonline. Meta vizitën e ka zhvilluar...

Apostolova kërkon nga Vetëvendosje të jetë opozitë konstruktive

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë Natalya Apolostova në takim me përfaqesuesit e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes tha se Kosova është vonuar me disa reforma dhe u bëri kërkesë atyre që tu përshpejtojnë...

Akademiku serb: Çka do të bëjmë me Kosovën edhe nëse na e kthejnë?

para 9 muajve - Indeks online

Akademiku serb Lubomir Simonoviq gjatë një interviste për gazetën serbe “Blic” thotë se politikanët serbë e kanë gojën plotë se “Kurrë nuk do ta pranojnë Kosovën!”, “Kosova është Serbi!”. Ai thotë se disa...

​ Haradinaj: Aleatët tanë më shumë se kurrë janë me Kosovën dhe FSK-në

para 9 muajve - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj i cili gjatë kësaj vizite u njoftua për të arriturat e Forcës së Sigurisë, tha se ky është një institucion, shembull i suksesit. Ndërsa tha se aleatët e Kosovës më shumë se kurrë...

Meta takon Ramush Haradinaj

para 9 muajve - Vizion Plus

Presidenti Meta, gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, është takuar me kryeministrin e vendit fqinj Ramush Haradinaj. Zoti Meta theksoi se ka ardhur koha që marrëdhëniet mes dy vendeve të pasurohen edhe më...

Haradinaj në Ministrinë e Forcës së Sigurisë (Drejtpërdrejt)

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po viziton Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Takimi po mbahet në ndërtesën e MFSK-së.

Deklarata e Haradinajt se “nuk ulemi në tavolinë me Serbinë pa qenë Amerika aty”, lajm kryesor në Serbi

para 9 muajve - Lajm

Deklarata e kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj lidhur me platformën e re për dialog me Serbinë, ka bërë që mediat serbe të merren intensivisht sot me këtë paralajmërim. Theks i veçantë i është dhënë...

Meta-Mustafës: LDK të vazhdojë kontributin në proceset e integrimit evropian

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ndodhet në Prishtinë në kuadër të një vizite zyrtare. Gjatë takimit Presidenti...

Darka e liderëve

para 9 muajve - Lajmi.net

Një darkë jozyrtare i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë. Ilir Meta, i cili të martën u prit nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë...

Prishtinë, Meta takon Veselin

para 9 muajve - Mapo

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet e bashkëpunimit...

Ministri Berisha: Nga Haradinaj morëm shumë obligime dhe shumë detyra

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Ministri, Rrustem Berisha ka thënë se ka njoftuar Haradinajn me të arriturat, aktivitetet,...

Isa Mustafa dhe Ilir Meta flasin për zhvillimet në Kosovë

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa takoi sot presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin...

Apostolova kërkon nga VV të mos e harroj interesin e Kosovës

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë Natalya Apolostova në takim me përfaqesuesit e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes tha se Kosova është vonuar me disa reforma dhe u bëri kërkesë atyre që tu përshpejtojnë...

Shefja e BE’së: S’e heqim demarkacionin si kusht, duhet të miratohet

para 9 muajve - 24 ore

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Ilir Meta në darkë me kupolën e shtetit në Kosovë

para 9 muajve - Koha Jone

Një darkë jo zyrtare, i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe atë të Shqipërisë. Ilir Meta i cili të martën u prit nga presidenti i Kosovës Hashim me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë...

Meta i kërkon Mustafës të japin kontribut në proceset e integrimit evropian

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Ky i fundit e ftoi kryetarin Mustafa dhe LDK-në që të vazhdojnë të japin kontribut për t’i çuar...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

para 9 muajve - Periskopi

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm ti japin mandatin kushtetues ushtrisë së...

Darka e liderëve

para 9 muajve - Gazeta Express

Një darkë jo zyrtare, i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe atë të Shqipërisë. Ilir Meta i cili të martën u prit nga president i Kosovës Hashim me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë...

VV kërkon që të udhëheq Komisionin për zbatimin e MSA-së

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE në Kosovë Natalya Apostolova, pas takimit që kishte me Grupin dhe Komisionet Parlamentare të PDK-së është duke zhvilluar takim edhe me Grupin dhe Komisionet Parlamentare të Vetëvendosjes....

Meta i kërkon Mustafës të japin kontribut në proceset e integrimit evropian

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas një njoftimi të LDK-së, në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin dhe forcimin e shtetësisë. Kryetari Mustafa e njoftoi Presidentin Meta me...

Sfidat e Kosovës diskutohen në takimin Veseli Meta

para 9 muajve - RTSH

Në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë, presidenti i Shqipërisë Republikës Ilir Meta u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Në vemendje të takimit ishin sfidat kryesore me të...

Haradinaj prej FSK-së: Ushtrinë që e kemi duhet t’i japim mandatin kushtetues

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur nga ministri Rrustem Berisha. Pas takimit nikoqiri dhe mysafiri kanë pasur një adresim për media. Kryeministri Haradinaj...

Deliu: Do të përmbushim çdo kriter për viza

para 9 muajve - Indeks online

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë ka nisur një takim me shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së. Në këtë takim nga PDK-ja po merr pjesë Memli Krasniqi, Blerta Deliu dhe...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

para 9 muajve - KosovaPress

Kështu ka vlerësuar kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë një vizite që ka zhvilluar sot në FSK. Haradinaj është shprehur se anëtarësimi i i Kosovës në NATO u garanton siguri edhe më të lartë...

Mustafa thotë se e njoftoi presidentin Meta me zhvillimet politike në Kosovë

para 9 muajve - Insajderi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në ndërtimin...

Haradinaj: Kosova në NATO u garanton komuniteteve edhe më shumë siguri

para 9 muajve - Gazeta e re

Ekziston një besim i lartë në Forcën e Sigurisë së Kosovës, si nga qytetarët ashtu edhe nga aleatët ndërkombëtarë, të cilët sot më shumë se kurrë janë të gatshëm ti japin mandatin kushtetues ushtrisë së...

Apostolova: BE nuk do ta ndërrojë qëndrimin për Demarkacionin

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 tetor 2017 – Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se Bashkimi Evropian nuk do ta ndërrojë qëndrimin sa i përket ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi, i cili...

Apostolova demanton Thaçin për Specialen: S’ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - Bota Press

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Apostolova nis takimin me përfaqësuesit e PDK-së

para 9 muajve - Indeks online

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë ka nisur një takim me shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së. Në këtë takim nga PDK-ja po merr pjesë Memli Krasniqi, Blerta Deliu dhe...

Apostolova: Kushtet e BE-së për viza janë të qarta dhe të pandryshueshme

para 9 muajve - Insajderi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Apostolova: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti është prioritet.

Meta takon Veselin, beson në zgjidhje konsensuale në rrugën europiane

para 9 muajve - Koha.net

Vizita zyrtare në Prishtinë e presidentit të Shqipërisë ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet...

Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë dhe anasjelltas

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj...

Vizita në Kosovë, Presidenti Meta takohet me Kryeparlamentarin Kadri Veseli

para 9 muajve - Koha Jone

Në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë, Presidenti Ilir Meta është takuar ditën e sotme me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen...

Sërish një lajm dëshpërues për vizat

para 9 muajve - Periskopi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Haradinaj thotë se rruga drejt NATO-së ofron këto siguri për Kosovën

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sot vizitoi Ministrinë e Forcës së Kosovës, ku në takim u prit nga ministri Rrustem Berisha. Në konferencën për media, Haradinaj u shpreh se ministria e FSK-së...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Meta takon Veselin

para 9 muajve - Politiko

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z. Meta shprehu besimin e plotë se projektet e bashkëpunimit...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Apostolova u takua fillimisht me grupin parlamentar të Partisë Demokratike...

Shefja e BE-së pret progres në dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Albinfo

Shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini ka thënë se sheh një mundësi të mirë për Kosovën dhe Serbinë për të bërë progres drejt normalizimit të marrëdhënieve në vitin që...

Shefja e BE’së godet Haradinajn: BE nuk ndërron mendim për Demarkacionin

para 9 muajve - Sovrani

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo është treguar koncize,...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini ka thënë se sheh një mundësi të mirë për Kosovën dhe Serbinë për të bërë progres drejt normalizimit të marrëdhënieve...

Meta takim me Veselin, beson se Kosova do të përqëndrohet zgjidhjen e Demarkacionit dhe vizave

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi Veselin për rizgjedhjen në postin...

Meta takon Veselin: Mbështetje në rrugën europiane të Kosovës

para 9 muajve - NOA

Në vijim të vizitës zyrtare, Presidenti Ilir Meta u takua sot me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Presidenti Meta e uroi Veselin për rizgjedhjen në postin e kryeparlamentarit të Kosovës dhe shprehu...

Apostolova demanton Thaçin për Specialen: S’ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - Periskopi

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

Meta takim me Veselin, beson se Kosova do të përqendrohet në zgjidhjen e demarkacionit dhe vizave

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dyditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi Veselin për rizgjedhjen në postin...

Konferenca Haradinaj-Berisha (Drejtpërdrejt)

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ministri i FSK-së, Rrustem Berisha po mbajnë një konferencë për media. Konferenca po mbahet pas vizitës së Haradinajt në ministrinë e FSK-së./kp/

Vizita në Kosovë, Meta takohet me Kryeparlamentarin Kadri Veseli

para 9 muajve - Shqiptarja

Në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë, Presidenti Ilir Meta është takuar ditën e sotme me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen...

KOMENT/ Fjala ime për Ramën: Jepuni pasaporta kosovarëve

para 9 muajve - Albeu

Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Ditën e kaluar Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka bërë publikisht një kërkesë të drejtë duke i kërkuar Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta ndihmën shqiptare, që Shqipëria...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë se ajo ka parë “mundësi të mirë” për Kosovën dhe Serbinë, për të bërë progres drejt normalizimit...

Demarkacioni me Malin e Zi, Meta takim me Haradinaj: Mbështetje të plotë nga Shqipërisë

para 9 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq dhe Dardan Gashi....

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Fakti Ditor

Shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini ka thënë se sheh një mundësi të mirë për Kosovën dhe Serbinë për të bërë progres drejt normalizimit të marrëdhënieve në vitin që...

Serbëve iu dhemb deklarata e Haradinajt për SHBA-të

para 9 muajve - Insajderi

Deklarata e kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj lidhur me platformën e re për dialog me Serbinë, ka bërë që mediat serbe të merren intensivisht sot me këtë paralajmërim. Theks i veçantë i është dhënë...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 9 muajve - Antpress

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta: Shqipëria me mbështetje të gjithanshme për Kosovën në proceset integruese evropiane dhe euroatlantike

para 9 muajve - Medial

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke iu referuar marrëdhënieve të shkëlqyera ndërshtetërore,...

Presidenti i Shqipërisë, vizitë në Kosovë, takim me krerët e lartë të shtetit

para 9 muajve - Gazeta 55

Meta: Boom-i i kërkesave për pasaporta shqiptare nuk është rruga e duhur për të çarë bllokadën e lëvizjes së lirë Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Alsat-M

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë se ajo ka parë “mundësi të mirë” për Kosovën dhe Serbinë, për të bërë progres drejt normalizimit...

KOMENT/ Fjala ime për Ramën: Jepuni pashaporta kosovarëve

para 9 muajve - Albeu

Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Ditën e kaluar Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi ka bërë publikisht një kërkesë të drejtë duke i kërkuar Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta ndihmën shqiptare, që Shqipëria...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Aktuale

Shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini ka thënë se sheh një mundësi të mirë për Kosovën dhe Serbinë për të bërë progres drejt normalizimit të marrëdhënieve në vitin që...

Apostolova me deputetët e PDK-së: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - Gazeta e re

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq. Krasniqi tha se agjenda evropiane për ta si parti...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Apostolova me deputetët e PDK-së: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

para 9 muajve - KosovaPress

Ndërsa Apostolova tha se prezenca e tyre sot tregon se janë të zotuar që t’i ndihmojnë Kosovës në rrugën evropiane. Ajo theksoi se kjo javë për të është zbatimi i ligjit. Apostolova tha se humbja e tre...

Nait Hasani nervozon shefen e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova, kjo është arsyeja

para 9 muajve - Arbresh

Deputeti i PDK-së Nait Hasani i është kundërpërgjigjur në takim shefes së Zyrës së BE-së për Kosovën, Nataliya Apostolova e cila deklaroi se 25 milionë eurot që kanë ardhur ndihmë për Kosovën nga BE përmes...

Prishtinë, kryeministri i Kosovës Haradinaj pret presidentin e Shqipërisë Meta

para 9 muajve - RTSH

Presidenti Ilir Meta është pritur në një takim të veçantë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Bashkë me të në takim ishin edhe katër zëvendëskryemininstra, Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 9 muajve - Politiko

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver...

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

para 9 muajve - Lajme.al

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur liberalizimin....

Presidenti Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE i përmend kriteret

para 9 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria,...

Mediat serbe raportojnë për kushtin e ri të Haradinajt për dialogun

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka njoftuar “një platformë të re për dialogun me Beogradin”. _____________________________________________________________________________________________ MARKETING

Apostolova: Demarkacioni nuk është kusht politik për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e BE- në Kosovë Nataliya Apostolova ka përmendur  se Demarkacioni nuk është kusht për liberalizimin e vizave. Ajo ka cekur se Kosova ka plotësuar 93 kushte, ku sipas saj Kosova ka përparuar mirë,...

Darka e liderëve

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Një darkë jozyrtare i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë. Ilir Meta, i cili të martën u prit nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë...

Lideri i LDK-së Isa Mustafa pret në takim presidentin shqiptar Ilir Meta

para 9 muajve - Bota Press

Presdienti i Shqipërisë Ilir Meta po qëndron në vizitë zyrtarë në Kosovë. Në vazhdën e takimeve ai së sot është pritur në selinë e LDK-së në Prishtinë nga kryetari I Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

para 9 muajve - Portalb

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me kryetarin...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi gjatë vitit 2018

para 9 muajve - Klan Kosova

Shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini ka thënë se sheh një mundësi të mirë për Kosovën dhe Serbinë për të bërë progres drejt normalizimit të marrëdhënieve në vitin që...

BE: Liberalizimi – pas përmbushjes së kushteve të mbetura

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 tetor 2017 – Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka thënë se Kosova duhet të punojë në përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave. “Qeveria e re duhet ta gjejë një mënyrë për t’i...

Haradinaj në Ministrinë e Forcës së Sigurisë (Drejtpërdrejt)

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po viziton Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Takimi po mbahet në ndërtesën e MFSK-së./kp/

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi gjatë vitit 2018

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini ka thënë se sheh një mundësi të mirë për Kosovën dhe Serbinë për të bërë progres drejt normalizimit të marrëdhënieve në vitin që...

Apostolova: Kuvendi është vonuar ka humbur tre muaj të agjendës evropiane

para 9 muajve - Insajderi

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova gjatë një takimi me grupin dhe komisionet parlamentare të PDK-së ka thënë se ka ardhur koha për ndryshime në Kosovë. “Tre muaj janë humbur në nisjen...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - MRT

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini... Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë...

Meta takohet me Haradinaj: Demarkacioni, sfidë e pashmangshme. Shqipëria mbështetje të plotë

para 9 muajve - BalkanWeb

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Prishtinë, kryeministri i Kosovës Haradinaj pret presidentin e Shqipërisë Meta

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta është pritur në një takim të veçantë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Bashkë me të në takim ishin edhe katër zëvendëskryemininstra, Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor...

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj

para 9 muajve - Koha Jone

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Apostolova: BE është e palëkundur për kushtet e Kosovës për liberalizmin e vizave

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e BE- në Kosovë Nataliya Apostolova ka ripërsëritur se Bashkimi Evropian nuk tërhiqet nga kushtet dhënë Kosovës për liberalizimin e vizave. Ajo tha se kushtet të cilat i janë vënë Kosovës duhet...

Meta takon Haradinajn: Të heqim barrierat burokratike mes dy vendeve

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Gjatë vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj,...

Meta dhe Haradinaj pajtohen që të punohet konkretisht

para 9 muajve - Albeu

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta , u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj , ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj,...

Hasani – Apostolovës: I keni shtuar problemet me kushtin për vizat

para 9 muajve - Arbresh

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka thënë se kushti që i është vënë Kosovës për liberalizim të vizave është i padrejtë dhe e dëmton përparimin e Kosovës. Hasani tha gjatë takimit që Grupi dhe Komisionet...

Mediat serbe raportojnë për kushtin e ri të Haradinajt për dialogun

para 9 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka njoftuar “një platformë të re për dialogun me Beogradin”. Në të njëjtën kohë, ai tha se “kushtet” e Prishtinës për negociatat Beograd-Prishtinë të ndërmjetësuar...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë se ajo ka parë “mundësi të mirë” për Kosovën dhe Serbinë, për të bërë progres drejt normalizimit...

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me kryetarin...

Darka e liderëve

para 9 muajve - Insajderi

Një darkë jo zyrtare, i ka bërë bashkë liderët e Kosovës dhe atë të Shqipërisë. Ilir Meta i cili të martën u prit nga president i Kosovës Hashim me ceremoni shtetërore, takoi gjatë ditës edhe zyrtarë të...

Hasani- Apostolovës: BE nuk punoi drejtë me Kosovën

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Komisionit për Administratë Publike dhe deputet i Pdk Nait Hasani ka qenë i ashpër me shefen e BE-së Nataliya Apotolva. Ai ka kërkua nga ajo që BE të heq kushtet për Kosovën  për Liberalizimin...

Meta takon Haradinajn: Të heqim çdo barriere burokratike mes dy vendeve

para 9 muajve - Ora news

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta takon Haradinaj: Mbështesim Kosovën në proceset integruese, liberalizim vizave

para 9 muajve - NOA

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Duke iu referuar marrëdhënieve të shkëlqyera ndërshtetërore, Presidenti Meta tha...

Takimi Vuçiq-Erdogan, dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Ibrahim Kalin, zëdhënësi i Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka treguar për diskutimet që ka pasur Erdogan me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Deliu: Do të përmbushim çdo kritet për integrim evropian

para 9 muajve - Arbresh

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu e ka siguruar shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova se do të punojnë për të plotësuar çdo kriter të kërkuar për integrim evropian. Deliu tha se Grupi Parlamentar...

Meta - Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta takon Haradinajn: BE t'i heqë sa më shpejt vizat Kosovës

para 9 muajve - Shqiptarja

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq...

Apostolova: Kosovë nuk ka kohë për të humbur në agjendën evropiane

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova ka takuar përfaqësuesit e grupit parlamentar të PDK-së. Në këtë takim Apostolova ka thënë se komisioni për integrime evropiane është shumë i rëndësishëm ku...

Deklarata për shtetësi tregon mllefin që është mbushur ndaj BE-së

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria . Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria , Ilir Meta,...

Krasniqi: Vonesat pas zgjedhjeve kanë ndikuar në procese të rëndësishme

para 9 muajve - Arbresh

Shefi i grupit parlamentar të PDK -së Memli Krasniqi ka thënë se agjenda evropiane mbetet prioritet dhe se janë të vetëdijshëm që vonesat që kanë ndodhë për shkak të zgjedhjeve e kanë luajtur një rol të...

Natalia Apostolova i “merr në pyetje” deputetët e Kuvendit, keni humbur 3 muaj të agjendës evropiane

para 9 muajve - Bota Press

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka nisur agjendën e takimeve me Grupet Parlamentare të Kuvendit të Kosovës duke ua shprehur shqëtësimin  e saj e të BE-së për vonesën në implementimin e agjendës evropiane...

Haradinaj viziton sot FSK-në

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të vizitoj sot Forcat e Sigurisë  së Kosovës. Sipas njoftimit, Haradinaj do të qëndroj në ndërtesën e MFSK-së sot në ora 12, shkruan Indeksonline.

Apostolova: Janë humbur tre muaj të mëdhenj për agjendën evropiane

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se Kosova ka humbur tre muaj të legjislaturës që janë të mëdha për agjendën evropiane. Apostolova, gjatë një takimi me grupin dhe komisionet...

Haradinaj nuk merr pjesë në dialogun me Serbinë, thotë se s’ka dialog pa SHBA-në

para 9 muajve - Fakti Ditor

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer. Ai ka thënë në Rubikon...

Krasniqi: Agjenda evropiane prioritet i yni

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi sapo ka përfunduar takimin me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalie Apostolova me të cilën kanë diskutuar lidhur...

Mediat serbe shkruajnë për kërkesën e Thaçit që Shqipëria t’u jap pasaporta kosovarëve

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka kërkuar presidentit shqiptar Ilir Meta të lejojë banorët e Kosovës që të kenë mundësinë për të fituar shtetësinë e Shqipërisë. Thaçi tha se është i një mendimi të...

KDI prezanton rezultatet e dialogut Prishtinë-Beograd

para 9 muajve - Klan Kosova

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), në një konferencë për media do të prezantojë rezultatet e sondazhit të katërt me radhë për dialogun Kosovë-Serbi, “Faza Përmbyllëse e Dialogut Kosovë-Serbi: Këndvështrimi...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi gjatë vitit 2018

para 9 muajve - Infokusi

Shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini ka thënë se sheh një mundësi të mirë për Kosovën dhe Serbinë për të bërë progres drejt normalizimit të marrëdhënieve në vitin që...

Apostolova takon shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së (LIVE)

para 9 muajve - Arbresh

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë do të mbaj takime me shefin e grupit dhe komisioneve parlamentare të PDK-së. Takimin mund ta ndiqni LIVE në videon më poshtë:

Meta vizitë zyrtare në Prishtinë, takon Hashim Thaçin, mesazh Serbisë për pavarësinë e Kosovës

para 9 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar, dje, një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta u prit nga Presidenti Kosovës Hashim Thaçi, i cili e dekoroi Metën edhe më dekoratën...

BE-ja i kundërpërgjigjet Thaçit rreth kërkesës që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’ua japë shtetësinë kosovarëve meqë Kosovës nuk po i mundësohet për të lëvizur lirshëm, shkruan gazeta Zeri. “Kam kërkuar nga presidenti...

Sot, qytetarët thonë fjalën e tyre për dialogun

para 9 muajve - Albeu

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Feith: Ka shumë probleme të brendshme në Kosovë

para 9 muajve - Albeu

Kosovës i duhet një konsolidim i brendshëm për t’u përballur pastaj edhe me sfidat e jashtme, ka thënë ish-shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Prishtinë, Pieter Feith . Gjatë një bisede për “ Kohën Ditore“,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Koha.net

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

KM Haradinaj pret presidentin Ilir Meta

para 9 muajve - Illyria

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 9 muajve - Infokusi

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver...

Mogherini pret vetëm "kërcim cilësor" nga dialogu

para 9 muajve - Albeu

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini , ka thënë se dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës, në këtë fazë është duke u zhvilluar nga presidentët dhe se tash...

Presidenti Meta takohet me Kryparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitës shtetërore dy ditore në Kosovë. Presidenti Meta e përgëzoi zotin Veseli për rizgjedhjen në...

Meta takon Haradinajn: Demarkacioni sfidë e pashmangshme, të heqim barrierat mes vendeve

para 9 muajve - Java News

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti Meta, u takua me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - GazetaBlic

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Telegrafi

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Gazeta Express

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë se ajo ka parë “mundësi të mirë” për Kosovën dhe Serbinë, për të bërë progres drejt normalizimit...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - RTV 21

Faza Përmbyllëse e Dialogut Kosovë-Serbi: Këndvështrimi i Qytetarëve ​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse...

Presidenti Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE i përmend kriteret

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij shqiptar, Ilir Meta, Thaçi...

Federica Mogherini: Faza e re e dialogut Prishtinë-Beograd në dhjetor

para 9 muajve - BalkanWeb

BEOGRAD- Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini deklaroi se Beogradi dhe Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut”. Sipas Mogherinit, data është...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - 10minuta

Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Telegrafi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Gazeta Express

Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - RTV 21

Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare....

Meta ia kujton Haradinajt se demarkacioni duhet të zgjidhet sa më shpejt

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj, Dalibor Jevtiq dhe Dardan Gashi....

Mogherini: Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi në dhjetor

para 9 muajve - Ora news

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar  se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar se...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Infokusi

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

KDI prezanton rezultatet e dialogut Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Indeks online

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) prezanton sor rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Ky prezantim përfshin "Fazën Përmbyllëse e Dialogut Kosovë-Serbi: Këndvështrimi i Qytetarëve"....

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - GazetaBlic

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

​Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Indeks online

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

BRUKSELI ZYRTAR PARALAJMËRON FAZËN E RE TË DIALOGUT KOSOVË- SERBI

para 9 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini, ka thënë se dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës, në këtë fazë është duke u zhvilluar nga presidentët dhe se tash...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

BRUKSELI ZYRTAR PARALAJMËRON FAZËN E RE TË DIALOGUT KOSOVË- SERBI

para 9 muajve - Shenja

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini, ka thënë se dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës, në këtë fazë është duke u zhvilluar nga presidentët dhe se tash...

Mogherini pret “kërcim cilësor” në normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini, ka thënë se dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës, në këtë fazë është duke u zhvilluar nga presidentët dhe se tash...

Feith: Kosovës i duhet konsolidim i brendshëm

para 9 muajve - Gazeta Express

Kosovës i duhet një konsolidim i brendshëm për t’u përballur pastaj edhe me sfidat e jashtme, ka thënë ish-shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Prishtinë, Pieter Feith. Gjatë një bisede për “Kohën Ditore“,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Infokusi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Almakos

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Java News

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë se sheh “mundësi të mirë” për Kosovën dhe Serbinë, për të bërë progres drejt normalizimit të raporteve...

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me kryetarin...

Feith: Kosovës i duhet konsolidim i brendshëm

para 9 muajve - Koha.net

Kosovës i duhet një konsolidim i brendshëm për t’u përballur pastaj edhe me sfidat e jashtme, ka thënë ish-shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Prishtinë, Pieter Feith. Gjatë një bisede për “Kohën Ditore“,...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Gazeta Liria

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. _____________________________________________________________________________________________ MARKETING

Meta takohet me Haradinaj: Demarkacioni, sfidë e pashmangshme. Shqipëria mbështetje të plotë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Haradinaj viziton sot Mistrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj viziton Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Vizita e tij do të zhvillohet në ora 12:00./arbresh.info/

Haradinaj viziton sot Forcën e Sigurisë së Kosovës

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj viziton Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Vizita e tij do të zhvillohet në ora 12:00./arbresh.info/

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Gazeta Monitor

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Meta – Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, Enver...

Mogherini pret “kërcim cilësor” në normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini, ka thënë se dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës, në këtë fazë është duke u zhvilluar nga presidentët dhe se tash...

Meta: Demarkacioni, jo kusht për vizat, Thaçi: Shqipëria t’u japë nënshtetësinë kosovarëve

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta në të parën vizitë zyrtare në Kosovë pas marrjes së detyrës së re. U fol për liberalizimin e vizave dhe për zhvillimet në rajon Pas nderimeve ushtarake të rastit dhe interpretimit...

Haradinaj viziton sot FSK-në

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të vizitoj sot Forcat e Sigurisë  së Kosovës. Sipas njoftimit, Haradinaj do të qëndroj në ndërtesën e MFSK-së sot në ora 12. LEXO: Mediat botërore shkruajnë...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova, nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 9 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë se ajo ka parë “mundësi të mirë” për Kosovën dhe Serbinë, për të bërë progres drejt normalizimit...

Sot publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Arbresh

Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Thaçi kërkoi rrugë ‘B’ për vizat, BE-ja ia përmend kriteret

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Mogherini pret “kërcim cilësor” në normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini, ka thënë se dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës, në këtë fazë është duke u zhvilluar nga presidentët dhe se tash...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Bota Press

Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Gazeta Fjala

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Gazeta e re

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Mogherini pret progres në dialogun Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, thotë se ajo ka parë “mundësi të mirë” për Kosovën dhe Serbinë, për të bërë progres drejt normalizimit...

Sot publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Gazeta e re

​Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Thaçi po synon të futet në BE nga “dera e pasme”

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar një plan “B” për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, duke kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Në një takim me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta,...

Brukseli zyrtar paralajmëron fazën e re të dialogut Kosovw- Serbi

para 9 muajve - Insajderi

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini, ka thënë se dialogu në mes Beogradit dhe Prishtinës, në këtë fazë është duke u zhvilluar nga presidentët dhe se tash...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Sovrani

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Feith: Kosovës i duhet konsolidim i brendshëm

para 9 muajve - Sovrani

Kosovës i duhet një konsolidim i brendshëm për t’u përballur pastaj edhe me sfidat e jashtme, ka thënë ish-shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Prishtinë, Pieter Feith. Gjatë një bisede për “Kohën Ditore“,...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Sovrani

Instituti Demokratik i Kosovës prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet...

Feith: Kosovës i duhet konsolidim i brendshëm

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kosovës i duhet një konsolidim i brendshëm për t’u përballur pastaj edhe me sfidat e jashtme, ka thënë ish-shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Prishtinë, Pieter Feith. Gjatë një bisede për “Kohën Ditore“,...

Prezantohen rezultatet e sondazhit për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Periskopi

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) prezanton sot rezultatet e sondazhit të katërt për dialogun Kosovë-Serbi. Ky prezantim përfshin “Fazën Përmbyllëse e Dialogut Kosovë-Serbi: Këndvështrimi i Qytetarëve”....

Feith: Kosovës i duhet konsolidim i brendshëm

para 9 muajve - Insajderi

Kosovës i duhet një konsolidim i brendshëm për t’u përballur pastaj edhe me sfidat e jashtme, ka thënë ish-shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Prishtinë, Pieter Feith. Gjatë një bisede për “Kohën Ditore“,...

Publikohet sondazhi me qytetarë për dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - KosovaPress

Sondazhi për fazën përmbyllëse të dialogut Kosovë-Serbi-këndvështrimi i qytetarëve, do të publikohet në mesditë në zyret e KDI-së./KosovaPress/ Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Arbresh

Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së,...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

​Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - Periskopi

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

para 9 muajve - KosovaPress

Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit, të informohen deputetët me prioritetet e BE-së për periudhën e ardhshme dhe të diskutohen mënyrat se si BE-ja në Kosovë mund...

Meta në Prishtinë, takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 9 muajve - Top Channel

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Mësohet se gjatë takimit,...

Feith i zhgënjyer me EULEX-in

para 9 muajve - Telegrafi

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Meta: BE të përcaktojë perspektivë të qartë evropiane për Kosovën

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua me ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhet në vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti Meta shprehu...

Meta në Prishtinë, takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 9 muajve - Lajmi.net

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Mësohet se gjatë takimit,...

Mogherini thotë se në dhjetor nis faza e re e dialogut Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor. Ajo ka theksuar...

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë: I zhgënjyer nga EULEX dhe dialogu Kosovë-Serbi

para 9 muajve - BalkanWeb

KOSOVE -Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh...

Ish shefi i BE-së në Kosovë, i zhgënjyer me EULEX-in

para 9 muajve - GazetaBlic

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Feith i zhgënjyer me EULEX-in

para 9 muajve - Almakos

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Ish-shefi i BE'së në Kosovë, i zhgënjyer me EULEX’in dhe dialogun

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Mogherini: Lëvizje të rëndësishme brenda një viti

para 9 muajve - RTV 21

Mogherini paralajmëron lëvizje të rëndësishme në procesin e dialogut brenda një viti “Po shoh mundësinë që të ndodhë një lëvizje prej tash e deri në fund të vitit 2018. Madje edhe kjo më duket qartë sepse...

Mogherini thotë se në dhjetor nis faza e re e dialogut Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor. Ajo ka theksuar...

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë: I zhgënjyer me EULEX-in dhe dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Lajmi.net

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Meta takon ministrin e jashtëm të Finlandës, ja çfarë diskutuan

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Pasaporta të Shqipërisë apo liberalizim të vizave, flasin njohësit se së drejtës ndërkombëtare

para 9 muajve - Indeks online

Kosovarët edhe më tej vazhdojnë të jenë të izoluar. Procesi i liberalizimit të vizave me BE-në po i merr kohë më shumë se që duhet vendit tonë, dhe një gjë e tillë ka bërë që presidenti Hashim Thaçi të...

Mogherini: Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi, në dhjetor

para 9 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Haradinaj thotë se s’ka dialog me Serbinë pa SHBA-të

para 9 muajve - Arbresh

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer. Ai ka thënë në Rubikon...

Haradinaj paralajmëron platformë të re për dialogun me Serbinë

para 9 muajve - Koha.net

Përfaqësimi i Kosovës në dialogun me Serbinë nga presidenti Hashim Thaçi është vetëm një vazhdimësi e një procesi, i cili, sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, ka humbur përmbajtjen dhe nuk ka alternativë....

Haradinaj nuk merr pjesë në dialogun me Serbinë, thotë se s’ka dialog pa SHBA-në

para 9 muajve - Koha.net

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer. Ai ka thënë në Rubikon...

Meta: BE të përcaktojë perspektivë të qartë evropiane për Kosovën

para 9 muajve - KosovaPress

Presidenti Meta shprehu kënaqësinë që një vend evropian si Finlanda e ruan vëmendjen ndaj rajonit tonë dhe ndaj Kosovës në veçanti, duke e konsideruar të domosdoshme dhe me rëndësi të madhe prezencën dhe...

Meta takim jozyrtar me krerët e shtetit

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Prishtinë, për momentin është takuar me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, Kryetarin e Kuvendit...

Meta në takim jo-zyrtar me Thaçin, Haradinajn, Veselin dhe Pacollin

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Prishtinë, për momentin është duke u takuar me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, Kryetarin...

Ish-shefi i BE’së në Kosovë, i zhgënjyer me EULEX’in dhe dialogun

para 9 muajve - Bota Press

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Meta: BE të përcaktojë një perspektivë të qartë evropiane për Kosovën

para 9 muajve - Ora news

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Haradinaj: S’ka dialog me Serbinë pa SHBA’në

para 9 muajve - Tetova1

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer. Ai ka thënë në Rubikon...

Thaçi kërkon nga Meta pasaporta të Shqipërisë për kosovarët

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka qëndruar sot në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Presidentit shqiptar iu kërkua që të ua mundësojë kosovarëve lëvizjen drejt Europës pa viza duke u dhënë pasaporta...

Meta takohet me Ministrin e Jashtëm të Finlandës: Zhvillim në ekonomi dhe turizëm

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Presidenti Meta takon ministrin e Jashtëm të Finlandës: BE të përcaktojë një perspektivë të qartë për Kosovën

para 9 muajve - Sot News

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti Meta shprehu...

Meta takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës: BE të përcaktojë një perspektivë të qartë për Kosovën

para 9 muajve - BalkanWeb

KOSOVË- Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Haradinaj: Kuvendi ta mandatojë përfaqësuesin e Kosovës për bisedimet e radhës me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se përfaqësimi i Kosovës në dialogun me Serbinë nga presidenti Hashim Thaçi është vetëm një vazhdimësi e një procesi, i cili, sipas tij, ka humbur...

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë: I zhgënjyer me EULEX-in dhe dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Gazeta e re

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Presidenti Meta takim me ministrin e Jashtëm të Hungarisë në Kosovë

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare dyditore në Prishtinë  është takuar me Ministrin e Jashtëm të Finlandës, Timo Soini. Gjatë takimit Presidenti Meta u shpreh i kënaqur që një vend si Finlanda...

Mogherini: Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi në dhjetor, përparimi në 2018-tën

para 9 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Ish-shefi i BE-së në Kosovë, i zhgënjyer me EULEX-in dhe dialogun

para 9 muajve - Insajderi

Ish-përfaqësuesi i BE-së në Kosovë, Pieter Feith beson se ka pasur progres të pamjaftueshëm në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës. I pyetur se si e sheh situatën në Kosovë dhe dialogun dypalësh nën...

Mogherini: Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi, në dhjetor

para 9 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

FOTO/ Meta takon ministrin e jashtëm të Finlandës, ja çfarë diskutuan

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Faza e re e dialogut në dhjetor

para 9 muajve - Politiko

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian Federica Mogherini ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Presidenti Meta takohet me Ministrin e Jashtëm të Finlandës, Timo Soini

para 9 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Federica Mogherini tregon për fazën e re të dialogut

para 9 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian Federica Mogherini ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Mogherini: Faza e re e dialogut në dhjetor, kërcim cilësor në vitin 2018

para 9 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian Federica Mogherini ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Kryeministri tregon se a do të marrë pjesë në dialogun me Serbinë

para 9 muajve - Sovrani

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer. Ai ka thënë në Rubikon...

Pasaporta të Shqipërisë apo liberalizim të vizave, flasin njohësit se së drejtës ndërkombëtare

para 9 muajve - Sovrani

Kosovarët edhe më tej vazhdojnë të jenë të izoluar. Procesi i liberalizimit të vizave me BE-në po i merr kohë më shumë se që duhet vendit tonë, dhe një gjë e tillë ka bërë që presidenti Hashim Thaçi të...

Meta me kryediplomatin e Finlandës: BE të përcaktojë perspektivë europiane për Kosovën

para 9 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë ditën e sotme, u takua me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili gjithashtu ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Meta...

Meta premton ndihmën e Shqipërisë për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Meta në Prishtinë, takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 9 muajve - Java News

Gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë, Presidenti Ilir Meta u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Mësohet se gjatë takimit,...

Meta: Demarkacioni, Çelës i Suksesit të Kosovës në Rrugën Integruese

para 9 muajve - Kallxo

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta tha se shteti shqiptar do të vazhdojë me ndihmën e pakursyer dhe të gjithanshme për Kosovën, sidomos në agjendën euroatlantike. Gjatë një takimi që zhvilloi me kryeministrin...

Marrëdhëniet bilaterale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Shqipërisë janë shembull në rajon

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Mogherini: Pres që dialogu Kosovë-Serbi të funksionalizohet në fund të këtij viti

para 9 muajve - Indeks online

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë, Federica Mogherini ka thënë se pret që gjatë vitit 2018 të ketë përparim më të dukshëm dialogut Kosovë-Serbi. Sipas saj të dy...

Krejt çfarë thanë rreth pasaportave shqiptare për kosovarët Thaçi e Meta

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi edhe këtë të mërkurë e ka shfaqur hapur revoltën ndaj bashkësisë ndërkombëtare, raporton KTV. Kosova po e sheh si shpresën e vetme Shqipërinë, tash kur ka mbetur vendi i vetëm i...

Haradinaj: S’ka dialog me Serbinë pa SHBA’në

para 9 muajve - Periskopi

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer. Ai ka thënë në Rubikon...

Kushti i Haradinajt për të marr pjesë në dialogun Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Insajderi

Roli i kryeministrit të Kosovës në tryezën për dialog me Serbinë do të ngelet në hije. Kjo sepse vetë Ramush Haradinaj Haradinaj vlerëson se ka shumë punë brenda vendit për të kryer. Ai ka thënë në Rubikon...

Thaçi kërkesë Metës: Shqipëria t’u japë shtetësi kosovarëve. Meta i kundërpërgjigjet Thaçit: pajisja me shtetësi nuk do të ishte zgjidhje

para 9 muajve - MRT

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është përballur sot në Prishtinë me kërkesën e homologut të tij, Hashim Thaçi... Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është përballur sot në Prishtinë me kërkesën e homologut...

Haradinaj: Kosova ka hyrë në një dinamikë të re

para 9 muajve - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Meta takim jozyrtar me krerët e shtetit

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Prishtinë, për momentin është takuar me Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Haradinaj, Kryetarin e Kuvendit...

Haradinaj: Kuvendi ta mandatojë përfaqësuesin e Kosovës për bisedimet e radhës me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se përfaqësimi i Kosovës në dialogun me Serbinë nga presidenti Hashim Thaçi është vetëm një vazhdimësi e një procesi, i cili, sipas tij, ka humbur...

Presidenti Meta takoi kryeparlamentarin Veseli dhe kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i cili ndodhet për vizitë në Kosovë me ftesën e homologut të tij, Hashim Thaçi u takua me kryetarin e Kuvendit të Republikës...

Mogherini: Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi në dhjetor, përparimi në 2018-tën

para 9 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Mogherini: Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi, në dhjetor

para 9 muajve - Gazeta Liria

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

haradinaj: Kosova ka hyrë në një dinamikë të re

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Meta i kërkon Haradinajt që të gjejnë zgjidhje për demarkacionin

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Meta në takim me Haradinajn: Gjejeni një zgjidhje për demarkacionin

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Meta zotohet për ndihmën e Shqipërisë ndaj Kosovës

para 9 muajve - RTV 21

Meta flet për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

“Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi në dhjetor, përparimi në 2018-tën”

para 9 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Mogherini: Faza e re e dialogut Kosovë-Serbi, në dhjetor

para 9 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Meta-Haradinajt: Gjetja e zgjidhjes së demarkacionit dhe dialogu janë çelës i suksesit të Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Haradinaj flet për dialogun me Serbinë, thotë se Thaçi duhet të mandatohet nga Kuvendi

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se përfaqësimi i Kosovës në dialogun me Serbinë nga presidenti Hashim Thaçi është vetëm një vazhdimësi e një procesi, i cili, sipas tij, ka humbur...

Meta thirrje Kosovës për liberalizimi i vizave: Gjeni një zgjidhje për Demarkacionin, s’iu pajis dot të gjithëve me pasaporta

para 9 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta gjatë një konference të përbashkët me homologun e tij kosovar Hashim Thaçi pranoi se ka një boom kërkesash nga personalitete dhe qytetarë të Kosovës për...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar nga presidenti...

Mogherini tregon se kur nis faza e re e dialogut Kosovë-Serbi

para 9 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Meta: Boom kërkesash për pasaporta, por s’i pajis dot të gjithë kosovarët

para 9 muajve - Ora news

Kreu i Shtetit shqiptar, Ilir Meta, është gjendur ngushtë sot para kërkesës së homologut të tij të Kosovës Hashim Thaçi për të pajisur me nënshtetësi shqiptare qytetarët e Kosovës. Në konferencën e përbashkët...

Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane dhe në anëtarësimin në UNESCO dhe INTERPOL

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën...

Mogherini: Faza e re e dialogut në dhjetor, kërcim cilësor në vitin 2018

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian Federica Mogherini ka deklaruar sot se Beogradi e Prishtina po punojnë për caktimin e përmbajtjes së “fazës së re të dialogut” për në dhjetor dhe ka theksuar...

Pasaporta shqiptare për shtetasit kosovarë, Meta dhe Thaçi përballë njëri-tjetrit

para 9 muajve - Blitz

Presidenti i Shqipërisë ka hedhur poshtë një kërkesë nga homologu i tij kosovar Hashim Thaçi për të lëshuar pasaporta shqiptare për qytetarët në Kosovë, i vetmi komb në Evropë i përjashtuar nga zona e...

Presidenti Meta takohet me Ministrin e Jashtëm të Finlandës, Timo Soini

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë u takua dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, z.Timo Soini, i cili ndodhej për një vizitë zyrtare në Kosovë. Presidenti...

Meta në takim me Haradinajn: Gjejeni një zgjidhje për demarkacionin

para 9 muajve - Tetova1

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Haradinaj: Kosova ka hyrë në një dinamikë të re

para 9 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Meta takohet me Haradinajn

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Por pas këtij takimi mes kryeministrit kosovar dhe presidentit shqiptar, nuk ka pasur prononcim për media. Meta...

Haradinaj kërkoi përkrahjen e Finlandës, për Kosovën në UNESCO dhe INTERPOL

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, të cilit i ka thënë se Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane...

Thaçi për pasaporta shqiptare, Meta – “kjo nuk është zgjidhje”

para 9 muajve - RTV 21

Meta: Demarkacioni kusht i padrejtë për vizat.-Thaci: Nuk lëkundem për Specialen, kurse sjellja e O’Connell frustruese, fëmijërore! Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit me ceremoni shtetërore nga...

Meta takohet me Haradinajn

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Por pas këtij takimi mes kryeministrit kosovar dhe presidentit shqiptar, nuk ka pasur prononcim për media. Meta...

Vlerësohet mbështetja e Finlandës për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Shenja

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar nga presidenti...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

“Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik”

para 9 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Veseli dhe Meta diskutuan për zhvillimet...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta në Kosovë

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, i bën thirrje të mërkurën Bashkimit Evropian që ta bëjë më të qartë perspektivën evropiane për Kosovën. Këto komente u bënë në Prishtinë,...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradinaj në takim me ministrin finlandez: Perspektiva e Kosovës është në BE

para 9 muajve - RTV 21

Haradinaj priti në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës, Soini Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj...

Haradinaj: Pas dialogut Serbia duhet ta njohë Kosovën

para 9 muajve - Albeu

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës , Timo Soini. Kryeministri Haradinaj tha se perspektiva e Kosovës është në BE dhe se institucionet...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën ‘Urdhri i Pavarësisë’

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Haradinaj priti në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës, Soini

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - Indeks online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Kryetari...

Meta i kërkon Haradinajt të gjendet zgjidhje për demarkacionin

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Ilir Meta takohet me Kadri Veselin

para 9 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës , Kadri Veseli , ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta , në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 9 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

“Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik”

para 9 muajve - RTV 21

Veselit takohet me Metën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë,...

Haradinaj kërkoi përkrahjen e Finlandës, për Kosovën në UNESCO dhe INTERPOL

para 9 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, të cilit i ka thënë se Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane...

Kosova e Shqipëria do të bashkëpunojnë ngushtë për integrimet euro-atlantike

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 20167 – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë,...

Përveç dhuratave dhe këngës turke, mediat shkruajnë edhe për atë se çfarë hëngri Erdogan në Serbi

para 9 muajve - Almakos

Presidenti turk gjatë vizitës së tij në Serbi, përveçse kishte marrë dhuratë nga homologu i tij, Aleksandar Vuçiq, atij i ishte bërë edhe një surprizë nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, i cili...

Haradinaj e Meta i vlerësojnë të shkëlqyera marrëdhëniet Kosovë – Shqipëri

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Zyra e kryeministrit njofton se Haradinaj dhe Meta...

Kryeministri i Kosovës Haradinaj priti në takim Presidentin shqiptar, Meta

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për...

Meta zotohet për ndihmën e Shqipërisë ndaj Kosovës

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Minxhozi: Duhet të punojmë që Kosova të arrij vet liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Telegrafi

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se ne duhet të bëjë gjithçka që është e mundur që Kosova ta arrij vetë liberalizimin e vizave. Një deklarim të tillë Minxhozi e bëri në një intervistë...

A do të ketë shtetësi të Shqipërisë për kosovarët? Tregon ambasada

para 9 muajve - Indeks online

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se ne duhet të bëjë gjithçka që është e mundur që Kosova ta arrij vetë liberalizimin e vizave. Një deklarim të tillë Minxhozi e bëri në një intervistë...

Meta dhe Thaçi dalin me deklaratë të përbashkët, pikat ku u dakordësuan

para 9 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Kosovën, e para vizitë zyrtare në pozicionin e kreut të shtetit. Një pritje e veçantë iu rezervua nga homologu Hashim Thaçi, me të cilët patën një takim dhe një konferencë...

Meta ka një kërkesë për Haradinajn lidhur me demarkacionin

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e institucioneve...

Presidenti Ilir Meta në Kosovë, ja dokumenti që firmosi me homologun Thaçi

para 9 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE -Presidenti i vendit, Ilir Meta pas takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilluar së bashku një konferencë për mediat. Me herët, Thaçi dhe Meta nënshkruan një dokument, përmes së cilit...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - AlbPortali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Loading... Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar...

Meta zotohet për ndihmën e Shqipërisë ndaj Kosovës

para 9 muajve - KosovaPress

Kryeministri i Haradinaj dhe presidenti Meta, biseduan për marrëdhëniet e shkëlqyera dypalëshe dhe për rrugën e përbashkët evropiane të dyja vendeve. Kryeministri Haradinaj tha se Kosova dhe Shqipëria...

Haradinaj kërkon mbështetje nga Finlanda për anëtarësim në UNESCO dhe INTERPOL

para 9 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Ramush Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 9 muajve - Tetova1

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

Thaçi i ndau Metës çmimin "Urdhri i Pavarësisë"

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë,...

Hoxha: Finlanda ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për Kosovën

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, Ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Telegrafi

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë të enjten një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës,...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 9 muajve - 10minuta

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar Presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 9 muajve - Lajmi.net

. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur nga KALLXO.com rreth deklaratës së presidentit Hashim Thaçi se marrja e shtetësisë shqiptare aktualisht është shpresa e vetme...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate në procesin e integrimit

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 tetor - Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, Ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës,...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

Deklaratë e përbashkët e presidentëve Meta dhe Thaçi mbi marrëdhëniet vëllazërore e të partneritetit strategjik

para 9 muajve - Koha Jone

Në përfundim të takimit mes dy delegacioneve presidenciale, të Shqipërisë dhe Kosovës, kreu i shtetit Ilir Meta dhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dolën me një qëndrim të përbashkët. Dy krerët e shteteve,...

Haradinaj kërkon mbështetje nga Finlanda për anëtarësim në UNESCO dhe Interpol

para 9 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Haradinaj: Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, të cilit i ka thënë se Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve...

Apostolova takohet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - RTV 21

Qëllimi është që të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova nesër do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare...

Presidenti Meta vizitë dyditore në Kosovë, takon Hashim Thaçin

para 9 muajve - ABC News

Kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta ka nisur një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë ku fillimisht ka takuar homologun e tij, presidentin Hashim Thaçi. Në një konferencë të përbashkët për shtyp, Ilir Meta...

Minxhozi: Duhet të punojmë që Kosova të arrij vet liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Almakos

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se ne duhet të bëjë gjithçka që është e mundur që Kosova ta arrij vetë liberalizimin e vizave. Një deklarim të tillë Minxhozi e bëri në një intervistë...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Koha.net

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës, 6+...

Apostolova takon nesër shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Indeks online

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës, 6+...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 9 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Haradinaj: Kosova ka nevojë për mbështetje në rrugën e integrimeve evropiane

para 9 muajve - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit dhe angazhimin e saj për rrugën evropiane të vendit. Ai e vlerësoi edhe rolin e çmuar të ish-presidentit...

A do të mund ta marrin kosovarët nënshtetësinë e Shqipërisë? Ja si përgjigjet ambasada

para 9 muajve - Bota Press

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se ne duhet të bëjë gjithçka që është e mundur që Kosova ta arrij vetë liberalizimin e vizave. Një deklarim të tillë Minxhozi e bëri në një intervistë...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 9 muajve - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Finlandës për UNESCO-n dhe INTERPOL-in

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën në proceset e shtetformimit...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 9 muajve - RTV 21

Soini ka theksuar rëndësinë e fuqizimit te gjyqësorit dhe pavarësisë se tij nga ndikimet politike Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha sot ka pritur në takim ministrin e Punëve të jashtme të...

FOTO/ Presidenti Meta nderohet në Kosovë me dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë përfshihet në diskutimin për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Insajderi

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se ne duhet të bëjë gjithçka që është e mundur që Kosova ta arrij vetë liberalizimin e vizave. Një deklarim të tillë Minxhozi e bëri në një intervistë...

Kryeministri Haradinaj priti në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës, Soini

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Kryeministri Haradinaj e vlerësoi lart mbështetjen e Finlandës për Kosovën...

Haradinaj: Nuk Jemi të Pashpresë për Liberalizimin

para 9 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

Deklaratë e përbashkët e Presidentëve

para 9 muajve - Politiko

DEKLARATË E PËRBASHKËT E PRESIDENT ËVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE REPUBLIKËS SË KOSOVËS MBI MARRËDHËNIET VËLLAZËRORE E TË PARTNERITETIT STRATEGJIK Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

FOTO/ Presidenti Meta nderohet me dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” në Kosovë

para 9 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut...

Pikat për të cilat u pajtuan Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - RTV 21

Dy nga pikat lidhen me: dialogun me Serbinë dhe liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi  dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta sot mbajtën takim si dhe konferencë për media, në të cilën diskutuan...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Kosova dhe Shqipëria të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Kryetari...

Takohen Ilir Meta dhe Kadri Veseli, merren vesh për këto reforma

para 9 muajve - Sovrani

SHPÉRNDAJE 11/10/2017 Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - RTSH

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të lartë...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Almakos

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë të enjten një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës,...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 9 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e presidentit shqiptar. Veseli...

Ramush Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 9 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

Haradinaj nis takimin me Ilir Metën

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur takimin në zyrën e tij me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Kosovë gjatë ditës së sotme. Në këtë...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate në procesin e integrimit

para 9 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, Ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Presidenti Meta takohet edhe me kryeministrin Haradinaj

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Pas takimit nuk ka pasur prononcim për media, raporton Ekonomia Online. Meta po qëndron në Kosovë me ftesë të homologut...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Takimi në Kosovë, Presidenti Meta nderohet me “Urdhëri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

para 9 muajve - KosovaPress

Veseli dhe presidenti Meta diskutuan për zhvillimet aktuale që kanë para vetes, Kosova dhe Shqipëria. Duke e falënderuar presidentin Meta për kontributin e tij në forcimin e marrëdhënieve dhe bashkëpunimit...

FOTO/ Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën ‘Urdhri i Pavarësisë’

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Meta: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Top Channel

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Kërkesa e Thaçit për pajisje të kosovarëve me shtetësi shqiptare, ja ç’thotë Meta

para 9 muajve - Te Sheshi

Presidenti Hashim Thaçi pas qasjes bllokuese të Bashkimit Evropian, i ka kërkuar homologut të tij, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare në mënyrë që të lëvizin...

Proceset integruese, prioritet dhe konsensus nacional në Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe sfidat...

Ideja e Hashim Thaçit për lëvizje të lirë, izolon kosovarët edhe 5 vite

para 9 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta, që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë e bllokadës që BE-ja po ia bën kosovarëve për të lëvizur lirshëm....

Thaçi i kërkon Metës: Na pajisini me nënshtetësi shqiptare

para 9 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Metës që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësinë të lëvizin lirshëm në Evropë....

Presidenti Ilir Meta nderohet me “Urdhri i Pavarësisë” në Kosovë

para 9 muajve - Ora news

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Meta merr në Kosovë Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Opinion

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Meta: Zgjidhja nuk është të merret nënshtetësia shqiptare

para 9 muajve - RTV 21

Meta tha se zgjidhja nuk është të merret nënshtetësia shqiptare pavarësisht dëshirës për të kaluar këtë problem. Zgjidhja është tejkalimi i këtij problemi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar...

Presidenti Meta: Brukseli i padrejtë me kosovarët për vizat

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Bashkimi Evropian u tregua i padrejtë me Kosovën, sa i përket kushteve për liberalizimin e vizave Sipas Metës, BE-ja vuri kushte për Kosovën të cilat nuk...

Meta ia kthen shpejt Thaçit, s’e sheh zgjidhje pajisjen e kosovarëve me shtetësi shqiptare

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Ilir Meta nuk pajtohet me Hashim Thaçin

para 9 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

A do të ketë shtetësi të Shqipërisë për kosovarët?

para 9 muajve - Arbresh

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se ne duhet të bëjmë gjithçka që është e mundur që Kosova ta arrij vetë liberalizimin e vizave. Një deklarim të tillë Minxhozi e bëri në një...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 9 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

A do të mund ta marrin kosovarët nënshtetësinë e Shqipërisë? Ja si përgjigjet ambasada

para 9 muajve - Periskopi

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë se ne duhet të bëjë gjithçka që është e mundur që Kosova ta arrij vetë liberalizimin e vizave. Një deklarim të tillë Minxhozi e bëri në një intervistë...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 9 muajve - Infokusi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Meta s’e sheh zgjidhje kërkesën e Thaçit për pajisje të kosovarëve me shtetësi shqiptare

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Presidenti Meta pritet me ngrohtësi në Prishtinë

para 9 muajve - RTSH

Një ceremoni të ngrohtë në sheshin ”Ibrahim Rrugova” i rezervoi Prishtina presidentit të Shqipërise Ilir Meta që vizitën e dytë zyrtare jashtë vendit po e zhvillon në Kosovë, i ftua nga homogolu i tij...

Thaçi: Na jepni pasaporta, jemi të izoluar

para 9 muajve - Koha Jone

Në kushtet kur liberalizimi i vizave për Kosovën mbetet ende një ëndërr nga Prishtina vjen thirrje për ndihmë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 9 muajve - Almakos

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Presidenti Meta vizitë zyrtare në Prishtinë, mesazh të fortë BE: Demarkacioni, jo kusht për vizat

para 9 muajve - Sot News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Deklarata e përbashkët e presidentëve Thaçi e Meta mbi marrëdhëniet vëllazërore e të partneritetit strategjik

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti i Republikës së Kosovës, të udhëhequr nga parimet dhe vlerat evropiane, duke i qëndruar qëllimit të përbashkët për konsolidimin e lirisë, paqes, stabilitetit...

DEKLARATË E PËRBASHKËT E PRESIDENTËVE MBI MARRËDHËNIET VËLLAZËRORE E TË PARTNERITETIT STRATEGJIK

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

DEKLARATË E PËRBASHKËT E PRESIDENT ËVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE REPUBLIKËS SË KOSOVËS MBI MARRËDHËNIET VËLLAZËRORE E TË PARTNERITETIT STRATEGJIK Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti...

Apostolova nis nga nesër takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Arbresh

Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuese e Posaçme e BE-së do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së,...

Meta: Pasaportat Shqiptare Nuk Janë Zgjidhja për Qytetarët e Kosovës

para 9 muajve - Kallxo

Duke komentuar kërkesën e presidentit të Kosovës për dhënien e nënshtetësisë shqiptare për qytetarët kosovarë, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tha se e mirëkupton kërkesën, që sipas tij vjen nga presioni...

Meta: Vizat? BE po izolon Kosovën, Thaçi: Merrni shtetësi shqiptare

para 9 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dy ditore në Kosovë, me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi. Ai u prit me ceremoni shtetërore në sheshin Ibrahim Rugova, nën himnin e Kosovës dhe...

Thaçi kërkon nga Meta t’i pajisë me pasaporta qytetarët e Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut...

Thaçi kërkon nga Meta dyshtetësinë për qytetarët e Kosovës, ai nuk jep shpresë

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia ka shpalosur idenë dhe kërkesën e tij presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta që qytetarëve të Kosovës, shteti shqiptar t’ua mundësojnë dyshtetësinë në mënyrë që të lëvizin...

Thaçi kërkon nga Meta dyshtetësinë për qytetarët e Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka vazhduar edhe sot me kritika ndaj Bashkimit Evropian. Ai ka përmendur neglizhimin e BE-së sa i përket heqjes së vizave për kosovarët. Gjatë takimit që zhvilloi...

Thaçi i kërkon Metës: Na pajisini me nënshtetësi shqiptare

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Metës që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësinë të lëvizin lirshëm në Evropë....

Meta: T?i jepet fund izolimit të qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi , priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta , i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Eskalon Thaçi: Kosovarët të marrin nënshtetësi të Shqipërisë për lëvizje pa viza

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, po qëndron për vizitë në Kosovë, ku është takuar me homologun kosovar, Hashim Thaçin, raporton Gazeta Metro. Pas takimit me Metën, para gazetarëve, Presidenti Thaçi...

Meta: Kosova me mençuri të zgjidhe çështjen e demarkacionit

para 9 muajve - Tetova Sot

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Haradinaj: Nuk jemi të pashpresë për liberalizimin

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të pashpresë në liberalizim”, tha Haradinaj i pyetur...

Meta nderohet me dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Java News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Thaçi dekoroi presidentin Meta me “Urdhrin e Pavarësisë”

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar presidentin e Shqipërisë, Ilir Mete me “Urdhrin e Pavarësisë”, për kontributin e tij personal për Kosovën. Thaçi tha se kjo dekoratë për Metën ka të bëjë...

Meta në Kosovë, dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 9 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar sot me Urdhrin e Pavarësisë nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Meta është pritur me ceremoni shtetërore ndërsa tani është anë duke mbajtur një konferencë...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Thaçi kërkon pasaporta të Shqipërisë për kosovarët, Meta thotë se kjo nuk është zgjidhje

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij Ilir Meta që kosovarëve tu njihet shtetësia shqiptare, pasi vetëm në këtë mënyrë populli i Kosovës mund ta ketë mundësinë për të lëvizur...

Thaçi dekoron Ilir Metën me Urdhrin e Pavarësisë

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me dekoratën Urdhri i Pavarësisë. “Është nder dhe kënaqësi që sot t`iu pres në Kosovë për të diskutuar për shumë gjëra....

Thaçi i kërkon Metës: Lëshoju pasaporta qytetarëve nga Kosova

para 9 muajve - Mapo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi kërkoi nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas tij,...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Meta në Kosovë: Kam presione nga personalitete në Shqipëri

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta sot gjendet në një vizitë në Kosovë ku u prit nga hhomologu i tij Hashim Thaçi . Gjatë bashkëbisedimit mes tyre, Presidenti Meta nuk e ka fshehur situatën e vështinë në...

Presidenti Meta: Kushtëzimi i vizave për Kosovarët me demarkacionin, vendim i padrejtë

para 9 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar...

HASHIM THAÇI NDERON METËN ME NJË TITULL TË VEÇANTË

para 9 muajve - NOA

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar me një titull të veçantë nga homologu i tij i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka marrë titullin “Urdhri i Pavarësisë”, si shenjë falënderimi për kontributin e...

‘Shpërthen” Hashim Thaçi, kërkon nga Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - OraInfo

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë...

Për të shmangur izolimin, Thaçi kërkon nga Shqipëria pasaporta për kosovarët

para 9 muajve - Albinfo

Këtë kërkesë Thaçi e bëri pas një takimi që zhvilloi me presidentin Meta, i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në Kosovë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria,...

Meta dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 9 muajve - RTV 21

Ai u pritë me ceremoni shtetërore Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është nderuar me Urdhrin e Pavarësisë nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Meta është pritur me ceremoni shtetërore, ndërsa mbajti...

Mungesa e liberalizmit të vizave, Thaçi ka një kërkesë interesante për Metën

para 9 muajve - OraInfo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pas takimit në një konferencë për media, Hashim Thaçi ka bër të ditur që për shkak të izolimit të kosovarëve në lëvizjen...

Presidenti Meta, vizitë në Prishtinë: Kosova i ka plotësuar kushtet për vizat

para 9 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Meta-Thaçi fokusohen tek liberalizimi i vizave për Kosovën, rrugëdalje e momentit shihet shtetësia shqiptare

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në një vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta dhe kanë dhënë së bashku një konferencë shtypi. Në veçanti ata kanë folur...

Thaçi dekoron Metën me “Urdhrin e pavarësisë”

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me “Urdhrin e pavarësisë” presidentin e Shqipërisë,ë Ilir Meta. Thaçi ka thënë se ky nderim i bëhet Metës për kontributin e tij të dhënë për Kosovës “Duke...

Presidentët e dy vendeve, Thaçi e Meta nënshkruan deklaratë të përbashkët

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Kosovë,Meta mesazh të fortë BE: Liberalizoni vizat,mos harroni se ...

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për media me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi, pas takimit me këtë të fundit. Meta tha se do të mbështesë Kosovën në forcimin e pavarësisë, si dhe në...

Thaçi: Jepni nënshtetësi për shqiptarët e Kosovës. Meta: I padrejtë kushti për vizat

para 9 muajve - NOA

Ilir Meta ndodhet në Kosovë ditën e sotme, për herë të parë pas marrjes së detyrës si President. Ai është takuar me homologun Hashim Thaçi, ku i është kërkuar prej tij që qytetarët e Kosovës të pajisen...

Presidenti Meta: Brukseli i padrejtë me kosovarët për vizat

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se Bashkimi Evropian u tregua i padrejtë me Kosovën, sa i përket kushteve për liberalizimin e vizave Sipas Metës, BE-ja vuri kushte për Kosovën të cilat nuk...

Thaçi kërkoi nga Meta që t’i pajisin kosovarët me nënshtetësi shqiptare

para 9 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi me këtë rast i ka ndarë presidentit Meta çmimin “Urdhri i Pavarësisë“, për kontributin e  dhënë për mbështetjen e Kosovës, në të gjitha proceset. “Gjithë ato përkushtime të juaja për njohje...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar Presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Thaçi kërkoi nga Meta që t’i pajisin kosovarët me nënshtetësi shqiptare

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i cili po viziton Kosovën, është pritur me ceremoni shtetërore nga Presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ky i fundit pati lutje ndaj Metës që qytetarët e Kosovës të pajisjen...

Meta: E padrejtë që demarkacioni të bëhet kusht për viza

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në një konferencë të përbashkët që po e mban me atë kosovar, Hashim Thaçi ka komentuar edhe procesin e liberalizimit për kosovarët. Ai ka thënë se është i padrejtë kushti...

Presidenti ndan çmimin “Urdhri i Pavarësisë” për Ilir Meten

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Thaçi e ka nderuar presidenti Ilir Meta me çmimin "Urdhri i Pavarësisë" "Si shenjë falënderimi për kontributin e presidentit shqiptar në pavarësimin dhe shtetndërtimin e Kosovës", u shpreh Thaçi.

Hashim Thaçi Kërkon nga Ilir Meta Shtetësi Shqiptare për Kosovarët

para 9 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar sot nga homologu i tij shqiptar, Ilir Meta, që t’i pajisë shtetasit e Kosovës me shtetësi shqiptare si rrugë që kosovarët të dalin nga ajo që ai e quajti...

E FUNDIT/ Thaçi i kërkon Metës pashaporta shqiptare për kosovarët

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi . Pas takimit në një konferencë për media, Hashim Thaçi ka bër të ditur që për shkak të izolimit të kosovarëve në...

Kërkesa e Thaçit: Qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare

para 9 muajve - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në Europë....

Thaçi dekoron Metën me “urdhrin e pavarësisë”

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me “Urdhrin e pavarësisë” presidentin e Shqipërisë,ë Ilir Meta. Thaçi ka thënë se ky nderim i bëhet Metës për kontributin e tij të dhënë për Kosovës “Duke...

Thaçi përsëri godet ndërkombëtarët, ka një lutje për Shqipërinë

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka vazhduar edhe sot me kritika ndaj Bashkimit Evropian. Ai ka përmendur neglizhimin e BE-së sa i përket heqjes së vizave për kosovarët. Gjatë takimit që zhvilloi...

Thaçi kërkon që Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta, që shteti shqiptar t’u japë shtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Thaçi kërkesë Metës: Pajis kosovarët me pasaporta shqiptare

para 9 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në Europë....

Hashim Thaçi Kërkon nga Ilir Meta Shtetësi Shqiptare për Kosovës

para 9 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar sot nga homologu i tij shqiptar, Ilir Meta, që t’i pajisë shtetasit e Kosovës me shtetësi shqiptare si rrugë që kosovarët të dalin nga ajo që ai e quajti...

Thaçi e Meta dalin me deklaratë të përbashkët për synimet e dy vendeve

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë nënshkruar sot (e mërkurë) në Prishtinë një deklaratë të përbashkët lidhur me interesin strategjik...

Thaçi dekoron Metën me “Urdhërin e Pavarësisë”

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar presidentin shqiptar, Ilir Meta me dekoratën “Urdhër i Pavarësisë”, raporton Indeksonline. Thaçi e ka falënderuar Metën për angazhimin e tij në proceset...

Meta: Dekorata nga Thaçi, surprizë shumë e veçantë për mua e shqiptarët e Shqipërisë

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shqipërisë është ndjer i suprizuar me dekoratën që ka pranuar nga homologu i tij, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka thënë se këtë dekoratë do të mbajë si vlerësim të Kosovës për të...

Presidentër Thaçi e Meta pajtohen të bashkëpunojnë në këto fusha!

para 9 muajve - OraInfo

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Thaçi kërkesë Metës: Jepju kosovarëve nënshtetësinë shqiptare

para 9 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në Europë....

Kjo është deklarata që Ilir Meta nënshkroi në Kosovë (FOTO LAJM)

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Të dy presidentët kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët “mbi marrëdhëniet vëllazërore të partneritetit strategjikë”.

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - KosovaPress

Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re të Kuvendit, të informohen deputetët me prioritetet e BE-së për periudhën e ardhshme dhe të diskutohen mënyrat se si BE-ja në Kosovë mund...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

para 9 muajve - Gazeta e re

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës, 6+...

Thaçi e vlerëson mbështetjen e Finlandës për Kosovën

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 tetor 2017 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot (e mërkurë) në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për...

Thaçi e Meta, Deklaratë për Demarkacionin e Njohjen nga Serbia

para 9 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë nisur takimin e sotëm në Prishtinë me një deklaratë të përbashkët me të cilën kanë konfirmuar orientimin pro-europian të dy vendeve...

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 tetor - Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë,...

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Presidenti Meta, vizitë dyditore në Kosovë

para 9 muajve - Top Channel

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me bisedimet dypalëshe...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Presidentët Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakordesuar për shumë çështje me rëndësi për...

Meta mesazh të fortë BE: Kosova po diskriminohet, e padrejtë të kushtëzohen vizat me demarkacionin

para 9 muajve - Java News

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate, thotë Hoxha

para 9 muajve - KosovaLive360

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Proceset integruese, prioritet dhe konsensus nacional në Kosovë

para 9 muajve - Insajderi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe sfidat...

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa pika

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Presidenti Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, Timo Soini

para 9 muajve - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Ministrja Hoxha pret në takim ministrin e Jashtëm finlandez Timo Soini

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimeve, Dhuarta Hoxha, ka pritur në takim ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Pas takimit nuk ka pasur deklarime për media. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini është takuar ...

Fillon takimi Thaçi-Meta

para 9 muajve - Albeu

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta , nga homologu i tij Hashim Thaçi . Ceremonia u zhvillua në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral....

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët “Mbi marrëdhëniet vëllazërore dhe partneritetit strategjik”. Në këtë deklaratë, rikonfirmohet vullneti...

Deklaratë e përbashkët e presidentëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbi marëdhëniet vëllazërore e partneritetit strategjik

para 9 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore, presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Meta është pritur me nderime në sheshin “Ibrahim Rugova”. Presidenti...

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Portalb

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. FSK-ja ka bërë gati gardën ne pritje te presidentit te Shqipërisë...

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Thaçi me nderime shtetërore

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ceremonia është zhvilluar në sheshin “Ibrahim Rugova”, ku pas kësaj ata do të mbajnë një takim...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Politiko

Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa praninë e mediave, ndërsa pas takimit bibileateral pritet që të dalin në një konferencë...

Meta takon Thaçin: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave, dokumenti që nënshkruan

para 9 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Koosvë për një vizitë zyrtare. Ai u takua me homologun e tij Hashim Thaçi, me të cilin zhvilloi një konferencë të përbashkët për mediat pas takimit. Pyetur nga mediat pikërisht...

Thaçi dekoroi presidentin Meta me “Urdhrin e Pavarësisë”

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar presidentin e Shqipërisë, Ilir Mete me “Urdhrin e Pavarësisë”, për kontributin e tij personal për Kosovën. Thaçi tha se kjo dekoratë për Metën ka të bëjë...

Meta u prit me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim...

Presidenti Thaçi pret në takim ministrin e Jashtëm të Finlandës

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Kosovë,...

Deklarata e përbashkët që nënshkruan presidentët Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Finlanda zotohet për mbështetje të vazhdueshme për Kosovën

para 9 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet...

Thaçi dhe Meta pajtohen për këto pika të rëndësishme për shtetin e Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti shqiptar Ilir Meta dhe ai kosovar Hashim Thaçi pas takimit pritet të dalin me një deklaratë të përbashkët. Ata do të flasin 4 pika të rëndësishme për Kosovën. Presidentët do diskutojnë për përshpejtimin...

Thaçi pret Ilir Metën në Prishtinë

para 9 muajve - Koha Jone

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë zyrtare, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Meta është pritur me nderime në sheshin “Ibrahim Rugova”. Të dy presidentet...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Tetova Sot

Pre sidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Meta pritet në Prishtinë me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Medial

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

SOINI: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 9 muajve - Medial

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Kjo është deklarata e përbashkët e dy Presidenteve shqiptar

para 9 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti i Republikës së Kosovës, Të udhëhequr nga parimet dhe vlerat evropiane, Duke i qëndruar qëllimit të përbashkët për konsolidimin e lirisë, paqes, stabilitetit...

Thaçi pret Metën

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në këto momente ka pritur presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Ceremonia e pritjes shtetërore është bërë në sheshin “Ibrahim Rugova”, njofton Klan Kosova. Thaçi dhe Meta...

Presidenti Ilir Meta në vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë

para 9 muajve - ABC News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë, i ftuar nga homologu i tij Hashim Thaçi. Axhenda e presidentit Meta parashikon takime kokë më kokë me presidentin...

Nis takimi Meta-Thaçi

para 9 muajve - Indeks online

Ka nisur takimi mes presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, raporton Indeksonline. Ai e ka pritur Metën me ceremoni shtetërore. Meta po e viziton Kosovën për herë të...

Presidenti Ilir Meta pritet me ceremoni të lartë shtetërore në Kosovë

para 9 muajve - Antpress

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka filluar vizitën zyrtare në Republikën e Kosovës. Ai është pritur me nderimet me të larta shtetërore nga presidenti Hashim Thaçi. Dy presidentët Thaçi...

Thaçi Kërkon Thellim Bashkëpunimi me Finlandën

para 9 muajve - Kallxo

Presidenti Thaçi takoi sot ministrin e Jashtëm të Finlandës Timo Soini, ndërsa kërkoi thellim bashkëpunimi. Presidenti Thaçi u takua sot me ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës Timo Soini, me të...

Kjo është deklarata e përbashkët e dy presidentëve shqiptarë

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, pas takimit që patën nëpërmjet një deklarate të përbashkët kanë rënë dakord që bashkëpunimi i dy vendeve të fokusohet nëpërmjet 4 pikave,...

Meta: Kosova me mençuri të zgjidhe çështjen e demarkacionit

para 9 muajve - 24 ore

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - RTV 21

Meta do të takohet me krerët e lartë shtetëror Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i tij kosovar, Hashim Thaçi. Pritja po i bëhet në sheshin “Ibrahim Rugova”....

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Thaçi [Foto+Video]

para 9 muajve - Indeks online

Të gjitha përgatitjet për pritjen e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta tashmë janë bërë gati. FSK është rreshtuar para objektit të qeverisë, ku pritet të kalojë Meta së bashku me Presidentin e Kosovës...

Thaçi pret Metën

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në këto momente ka pritur presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Ceremonia e pritjes shtetërore është bërë në sheshin “Ibrahim Rugova”, njofton Klan Kosova. Thaçi dhe Meta...

Nis takimi i dy presidentëve, Ilir Metës dhe Hashim Thaçit

para 9 muajve - Gazeta Express

Takimi në mes të presidentit të Shqipërisë Ilir Meta dhe atij të Kosovës, Hashim Thaçi sapo ka filluar. Pas këtij takimi, presidentët do të dalin në një konferencë të përbashkët për media, raporton Express....

Këto janë prioritetet e Kosovës sipas Ministres së Integrimeve, Dhurata Hoxha

para 9 muajve - Sovrani

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe sfidat...

Kjo është deklarata e përbashkët e dy presidentëve shqiptarë

para 9 muajve - KosovaPress

Po ua sjellim deklaratën e përbashkët të dy presidentëve: Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Presidenti i Republikës së Kosovës, Të udhëhequr nga parimet dhe vlerat evropiane, Duke i qëndruar qëllimit...

Ilir Meta pritet me nderime shtetërore në Kosovë

para 9 muajve - OraInfo

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi. Ceremonia u zhvillua në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral. Gjatë...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 9 muajve - Gazeta e re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ministrin e Punëve të jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin diskutoi për perspektivën evropiane të Kosovës, të arriturat dhe...

Ilir Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - RTV 21

Meta do të takohet me krerët e lartë shtetëror Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i tij kosovar, Hashim Thaçi. Pritja po i bëhet në sheshin “Ibrahim Rugova”....

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore

para 9 muajve - Gazeta Express

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi. Ceremonia u zhvillua në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral. Gjatë...

Hoxha: Institucionet e Kosovës do të prodhojnë rezultate

para 9 muajve - KosovaPress

Ministrja Hoxha, ka falënderuar ministrin Soini, duke shfaqur respekt për angazhimin e gjithanshëm të Finlandës në ngritjen e institucioneve demokratike dhe procesin integrues. “Finlanda ka dhënë kontribut...

Presidenti Meta nderohet në Kosovë me Dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut të lartë për pavarësinë...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 9 muajve - MRT

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës..... Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore...

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet dy shteteve....

Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, vlerësohet lart mbështetja nga Finlanda

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Apostolova: Kosova po e përmbush këtë kriter për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Albeu

Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovë s"> Kosovë s Në këtë takim të mbajtur...

FSK gati për pritjen e Ilir Metës (Video/Foto)

para 9 muajve - Indeks online

Të gjitha përgatitjet për pritjen e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta tashmë janë bërë gati. FSK është rreshtuar para objektit të qeverisë, ku pritet të kalojë Meta së bashku me Presidentin e Kosovës...

Garda e FSK-së në pritje të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. FSK-ja ka bërë gati gardën në pritje të presidentit te Shqipërisë...

Gati ceremonia e pritjes së Presidentit Ilir Meta nga Thaçi

para 9 muajve - Gazeta Express

Është bërë gati ceremonia e pritjes së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në sheshin 'Ibrahim Rugova' në Prishtinë. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë,...

Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, Timo Soini

para 9 muajve - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Presidenti Thaçi falënderoi ministrin e jashtëm finlandez për mbështetjen ndaj Kosovës

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - AlbPortali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja shpresë...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Thaçi: Kosova është faktor stabiliteti

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

FSK gati për pritjen e Ilir Metës

para 9 muajve - Indeks online

Të gjitha përgatitjet për pritjen e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta tashmë janë bërë gati. FSK është rreshtuar para objektit të qeverisë, ku pritet të kalojë Meta së bashku me Presidentin e Kosovës...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Finlanda zotohet për mbështetje të vazhdueshme për Kosovën

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet...

“Kosova, faktor stabiliteti dhe paqeje në rajon e më gjerë”

para 9 muajve - RTV 21

Soini është zotuar se Finlanda do të vazhdojë të mbështes Kosovën në të gjitha fushat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soinin me...

Thaçi me ministrin finlandez: U jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Për këto çështje u pajtuan Thaçi dhe Meta (Dokument)

para 9 muajve - Infokusi

Pas takimit që patën sot presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta e rikonfirmuan vullnetin e ndërsjellët për rritjen dhe thellimin e bashkëpunimit vëllazëror, shkruan Infokusi.com...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar Presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi shqiptare...

Presidenti ndan çmimin “Urdhri i Pavarësisë” për Ilir Metën

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti Thaçi e ka nderuar Presidentin Ilir Meta me çmimin “Urdhri i Pavarësisë” “Si shenjë falënderimi për kontributin e presidentit shqiptar në pavarësimin dhe shtetndërtimin e Kosovës”, u shpreh...

Shefja e BE-së e thërret në takim Haradinajn

para 9 muajve - OraInfo

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovës. Në këtë takim të mbajtur në ndërtesën...

Meta: Zgjidhja nuk është që të merret nënshtetësia shqiptare

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta konsideron se marrja e nënshtetësisë së Shqipërisë nga qytetarët e Kosovës nuk është zgjidhje. Kjo deklaratë e Metës erdhi pasi presidenti i Kosovës kërkoi nga ai që...

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Thaçi me nderime shtetërore

para 9 muajve - InfoShqip

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ceremonia është zhvilluar në sheshin “Ibrahim Rugova”, ku pas kësaj ata do të mbajnë një takim...

Meta: Kushtëzimi i vizave me çështjen e demarkacionit, i padrejtë

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka deklaruar se është e padrejtë që liberalizimi i vizave për Kosovën të kushtëzohet me çështjen e demarkacionit. Meta tha se kjo është shumë e vështirë sidomos për qytetarët...

Deklarata ‘bombë’ e Thaçit: Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - Sovrani

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë...

Meta: Kërkesa e Thaçit për t’i pajisur kosovarët me shtetësi shqiptare s’është zgjidhje

para 9 muajve - KosovaPress

Thaçi tha se marrëdhëniet  në mes Kosovës dhe Shqipërisë janë raporte të shkëlqyera në të gjitha sferat institucionale. “Shqipëria ka ndihmuar dhe ndihmon maksimalisht që Kosova të këtë njohje te reja...

Presidenti Meta: Kushtëzimi i vizave për Kosovarët me demarkacionin, vendim i padrejtë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që sipas...

Thaçi e Meta presion BE-së: Nënshtetësi shqiptare për gjithë kosovarët

para 9 muajve - Respublica

Vizita e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në këtë të mërkurë në Kosovë kulmoi me deklaratën e homologut Hashim Thaçi se ka kërkuar nga kreu i shtetit shqiptar t’u japë nënshtetësi shqiptare të gjithë...

Fillon takimi Thaçi-Meta

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi, shkruan Infokusi.com Takimi mes dy homologëve ka filluar ndërsa pritet që pas përfundimit...

Thaçi kërkon nga Shqipëria nënshtesi për qytetarët e Kosovës

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta që t’u lëshohen nënshtetësi shqiptare qytetarëve të Kosovës për t`iu shmangur izolimit, që sipas tij, e ka vënë Bashkimi...

Thaçi falënderon Metën për kontributin që ka dhënë për Kosovën

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i e vendit, Hashim Thaçi ka pritur sot në zyrën e tij homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta me ç’rast e ka falënderuar  për kontributin e vazhdueshëm që ka dhënë për Kosovën në  çdo rrugëtim...

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë...

Hashim Thaçi gjen një zgjidhje se si të lëvizin kosovarët pa viza

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka pritur në takim presidentin shqiptar, Ilir Metën ku biseduan më marrëdhëniet nddërmjet dy shteteve. Thaçi tha se Shqipëria e ka ndihmuar Kosovën dhe po vazhdon...

Ilir Meta flet për demarkacionin dhe çfarë duhet të bëjë Kosova

para 9 muajve - Sovrani

Ilir Meta, President i Republikës së Shqipërisë, sot po viziton Kosovën, vizitë zyrtare ku gjendet për momentin në një takim me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi. Në konferencën për gazetarë Ilir...

Meta: Do të angazhohem për forcimin e pavarësisë së Kosovës

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se do të vazhdoj të angazhohet për forcimin e pavarësisë së Kosovës. Këtë deklaratë Meta e bëri pas takimit që pati me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në...

Thaçi-Meta: ja katër pikat që merren vesh presidentët (Dokument)

para 9 muajve - Te Sheshi

Presidenti Thaçi dhe homologu i tij shqiptar Ilir Meta, kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet. Dy presidentët përmes një deklarate...

Thaçi e Meta “kërcënojnë” Evropën, viza për kosovarët ose shtetësi për të gjithë shqiptarët

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Tetor – Presidentët Hashim Thaçi e Ilri Meta janë patjaur që nëse nuk liberalizohen vizat për kosovarët atëherë  të gjithë qytetarët e Kosovës do të marrin nënshtetesinë e Shqipërisë. Kjo...

Meta: Demarkacioni i rëndësishëm për liberalizimin e vizave

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë Ilir meta i cili po qëndron në Kosovë ka thënë se përfundimi i demarkacionit me Malin e zi është i rëndësishëm për liberalizimin e vizave, shkruan Gazeta Monitor Meta tha se ky...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar me Urdhrin e Pavarësisë nga presidenti I Kosovës Hashim Thaçi. Meta është pritur me ceremoni shtetërore ndërsa tani është duke mbajtur një konferencë për...

Thaçi: Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si pasojë...

Thaçi: Shqipëria tu jap qytetarëve të Kosovës nënshtetësinë e saj për lëvizje të lirë

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta që vendi i tij tu jap qytetarëve të Kosovës nënshtetësinë e saj në mënyrë që këta të fundit të mund të lëvizin...

Meta dekorohet me Urdhrin e Pavarësisë

para 9 muajve - KosovaPress

Meta është pritur me ceremoni shtetërore ndërsa tani është anë duke mbajtur një konferencë për media bashkë me presidentin Thaçi. Meta gjatë ditës do të takohet edhe me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj./KosovaPress/...

Meta nderohet me çmimin e ‘Pavarësisë’

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është nderuar me çmimin ‘nderi i pavarësisë’. Me këtë rast Presidenti Meta tha se ndihet i nderur me këtë çmim. Meta theksoi se dy shtet do të angazhohen në zbatimin e...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - 24 ore

Pre sidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut, Hashim Thaçi. Sipas zyrës së presidentit, Meta do të zhvillojë takim...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet....

Ilir Meta nderohet nga Thaçi me medaljen “Urdhëri i Pavarësisë”

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nderuar me medaljen “Urdhëri i pavarësisë” homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta gjatë vizitës së tij të parë shtetërore në Kosovës si president, shkruan arbresh.info....

Meta sot në Kosovë, i ftuar nga Hashim Thaçi

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot një vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi. Presidenti Meta do të zhvillojë takim kokë më kokë me Presidentin...

VIDEO/ Presidenti Ilir Meta pritet me ceremoni të lartë shtetërore në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka filluar vizitën zyrtare në Republikën e Kosovës. Ai është pritur me nderimet me të larta shtetërore nga presidenti Hashim Thaçi. Dy presidentët Thaçi...

Thaçi e Meta merren vesh për katër pika të rëndësishme për Kosovën

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi me homologun shqiptar Ilir Meta, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja vendet,...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës….. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë...

Meta nis vizitën zyrtare në Kosovë, pritet nga Thaçi

para 9 muajve - 24 ore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të zhvilluar në sheshin...

Ministrja Hoxha pret në takim ministrin e Jashtëm finlandez Timo Soini

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Ministrja e Integrimeve, Dhuarta Hoxha, ka pritur në takim ministri i Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini. Pas takimit nuk ka pasur deklarime për media. Gjatë vizitës në Kosovë, Soini është takuar ...

Presidenti i Shqipërisë vizitë zyrtare në Kosovë

para 9 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore dyditore në Republikën e Kosovës….. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta do të qëndrojë në vizitë shtetërore...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - 10minuta

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

Ja si u prit Ilir Meta gjatë vizitës në Kosovë

para 9 muajve - AlbPress

Presidenti Ilir Meta ka nisur takimet zyrtare në Prishtinë, në kuadër të një vizite që po zhvillon në Kosovë, e para në funksionin e kreut të shtetit të Shqipërisë. Meta është pritur në një ceremoni zyrtare...

Meta dhe  Thaçi me deklaratë të përbashkët politike

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta gjatë takimit kokë më kokë me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, janë pajtuar për një deklaratë të përbashkët politike. Në deklaratën e siguruar nga arbresh,info ata...

Dy presidentët Meta dhe Thaçi nxjerrin deklaratë të përbashkët (Dokument)

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Në takim e parë si president i Shqipërisë Ilir Meta dhe presidenti Hashim Thaçi kanë nxjerrë një deklaratë të përbashkët. Të dy presidentët janë dakorduar që  mbështesin ripërtëritjen e përpjekjeve e qeverive...

Ja si u prit Ilir Meta gjatë vizitës në Kosovë

para 9 muajve - Te Sheshi

Presidenti Ilir Meta ka nisur takimet zyrtare në Prishtinë, në kuadër të një vizite që po zhvillon në Kosovë, e para në funksionin e kreut të shtetit të Shqipërisë. Meta është pritur në një ceremoni zyrtare...

Presidenti shqiptar pritet me ceremoni shtetërore në Kosovë

para 9 muajve - Albinfo

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Kosovës me ftesë të homologut të tij, Hashim Thaçi, shkruan albinfo.ch. Presidenti shqiptar është...

Thaçi: Kosova sot është faktor stabiliteti dhe paqeje në rajon e më gjerë

para 9 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Konferenca e presidenteve Thaçi dhe Meta (Drejtpërdrejt)

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti Shqipërisë, Ilir Meta po mbajnë konferencë për media. Presidenti Meta dhe delegacioni i tij po qëndrojnë në Kosovë, me ftesë të Presidentit Thaçi. Ata...

Presidentët Thaçi e Meta me deklaratë të përbashkët (Dokumnet)

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Tetor – Presidentët Hashim Thaçi e Ilir Meta pas takimit kanë dalë me një deklaratë të përbashkët në të cilën thuhet se ata ranë dakord që rë mbështesin ripërtrirjen e përpjekjevë të qeverive...

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 9 muajve - AlbPortali

???????????????????????????????????? Loading... Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. FSK-ja ka bërë gati gardën ne pritje te presidentit te Shqipërisë...

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Hashim Thaçi

para 9 muajve - Periskopi

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim Thaçi. Ceremonia po zhvillohet në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral....

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 9 muajve - Fakti Ditor

???????????????????????????????????? Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa...

Presidenti Thaçi priti homologun e tij nga Shqipëria Ilir Meta

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka arritur për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi. Presidenti Meta është pritur nga nikoqiri i tij, Hashim Thaçi në sheshin “Ibrahim Rugova”,...

Kosova është e përcaktuar për të ardhmen e vet euro-atlantike

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Meta pritet me ceremoni shtetërore

para 9 muajve - KosovaPress

Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Thaçi e Meta po zhvillojnë një takim pa praninë e mediave, ndërsa pas takimit bibileateral pritet që të dalin në një konferencë...

Presidenti Meta në takim kokë më kokë me Presidentin Thaçi

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta po  zhvillon takim kokë më kokë me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, më pas do të kryesojë bisedimet dypalëshe mes delegacioneve respektive zyrtare, shkruan arbresh.info....

Pritje me ceremoni shtetërore për presidentin Ilir Meta

para 9 muajve - Bota Press

Boapress, 11 Tetor -Për të nderuar presidentin e Shqipërisë Iliri Meta është rreshtuar Garda e Nderit e Republikës së Kosovës. Presidenti i vendit Hashim  Thaçi bashkë me presidententin Ilir Meta parakaluan...

Thaçi pret në takim ministrin Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Finlanda do ta mbështesë Kosovën në të gjitha fushat

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet dy shteteve.

Ilir Meta pritet me ceremoni shtetërore nga presidenti Thaçi

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur me ceremoni shtetërore presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë shtetërore në Kosovë si President, shkruan arbresh.info....

Thaçi pret në vizitë shtetërore homologun nga Shqipëria, Ilir Meta (LIVE)

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në vizitë shtetërore presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Fillimisht do të ketë pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më...

Gati ceremonia e pritjes së presidentit shqiptar Ilir Meta

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta me ftes të presidentit Hashim Thaçi, do të qëndroj sot në Kosovë, shkruan Gazeta Monitor. Ndaj kësaj vizite është organizuar ceremoni shtetëror. Pas pak pritet të vij...

Presidenti Thaçi priti ministrin e Jashtëm finlandez, Timo Soini

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 9 muajve - KosovaPress

Presidenti Thaçi ka vlerësuar lartë mbështetjen që Finlanda i ka dhënë Kosovës dhe kërkoi që të thellohet bashkëpunimi. “Jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën. Të shikojmë mundësitë...

Timo Soini: Finlanda do të vazhdojë ta mbështes Kosovën

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo Soini, me të cilin ka bashkëbiseduar për mundësinë e thellimit të marrëdhënieve...

Shtrohet tepihu i kuq tek Presidenca në pritje të Ilir Metës

para 9 muajve - Arbresh

Presidenca ka shtruar tepihun e kuq si përgatitje të parë të pritjes me ceremoni shtetërore të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Ai fillon sot një vizitë shtetërore dyditore në Kosovë me ftesë të homologut...

Pritja shtetërore për presidentin e Shqipërisë(Drejtpërdrejt)

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është duke qëndruar në Kosovë në një vizitë dy ditore. Meta do të pritet me ceremoni shtetërore ku më pas do të ketë një takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Meta...

Bërnabiq: Kosova është tepër e rëndësishme për Serbinë

para 9 muajve - Koha.net

Prishtina as që ia ka nisur punës për formimin e Asociacionit të Komunave serbe në Kosovë e kjo është kurrizi i Marrëveshjes së Brukselit, ka deklaruar kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq sonte në Bruksel,...

Depresioni nuk është vetëm çrregullim mendor, ndikon edhe në shëndetin kardiovaskular

para 9 muajve - Gazeta Liria

Një studim ka zbuluar se personat të cilët vuajnë nga depresioni janë më të prirë të diagnostikohen me kancer dhe sëmundje kardiovaskulare. __________________________________________________________________________________________...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK