http://kariera.mk

Guteresh: Vazhdon bashkëpunimi me SHBA-në edhe krahas tërheqjes nga UNESKO

para 9 muajve - Zhurnal

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh do të vazhdojë të bashkëpunojë me Administratën e presidentit amerikan Donald Tramp edhe krahas mospajtimeve, deklaroi zëdhënësi i tij Farhan Haku pasi...

Guteresh: Vazhdon bashkëpunimi me SHBA-në edhe krahas tërheqjes nga UNESKO

para 9 muajve - TV Koha

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh do të vazhdojë të bashkëpunojë me Administratën e presidentit amerikan Donald Tramp edhe krahas mospajtimeve, deklaroi zëdhënësi i tij Farhan Haku pasi...

Franca reagon për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - Syri

Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim...

Guteresh: Vazhdon bashkëpunimi me SHBA-në edhe krahas tërheqjes nga UNESKO

para 9 muajve - Medial

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh do të vazhdojë të bashkëpunojë me Administratën e presidentit amerikan Donald Tramp edhe krahas mospajtimeve, deklaroi zëdhënësi i tij Farhan Haku pasi...

Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - Zhurnal

Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje...

Moska: Vendimi i Amerikës për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje

para 9 muajve - Klan Kosova

Vendimi i udhëheqësisë  amerikane për tërheqjen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë dhe është për të ardhur keq. Kështu ka deklaruar zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova....

Rusia: Vendimi i SHBA-ve për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje

para 9 muajve - Indeks online

Vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të tërhiqen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë. Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova ka thënë madje se kjo situatë është...

Moska: Vendimi i Amerikës për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje

para 9 muajve - Lajmi.net

Vendimi i udhëheqësisë  amerikane për tërheqjen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë dhe është për të ardhur keq. Kështu ka deklaruar zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova....

Moska: Vendimi i Amerikës për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje

para 9 muajve - GazetaBlic

Vendimi i udhëheqësisë amerikane për tërheqjen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë dhe është për të ardhur keq. Kështu ka deklaruar zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova....

Rusia: Vendimi i SHBA-ve për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje

para 9 muajve - Infokusi

Vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që të tërhiqen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë. Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova ka thënë madje se kjo situatë është...

Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - 10minuta

Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje...

Parisi shpreh keqardhje për tërheqjen e SHBA-së nga UNESCO

para 9 muajve - Java News

Franca , që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim...

Edhe Izraeli bëhet më SHBA-në dhe tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Java News

Pas tërheqjes së SHBA-së nga UNESCO, edhe Izraeli ka njoftuar se do të tërhiqet. Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, shkruan Aljazeera,...

Moska: Vendimi i Amerikës për t’u tërhequr nga UNESCO për keqardhje

para 9 muajve - Arbresh

Vendimi i udhëheqësisë  amerikane për tërheqjen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë dhe është për të ardhur keq. Kështu ka deklaruar zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova....

Qëndrimi i Rusisë për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - Sovrani

Vendimi i udhëheqësisë amerikane për tërheqjen nga UNESCO po e përkeqëson situatën për këtë organizatë dhe është për të ardhur keq. Kështu ka deklaruar zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova....

Pas SHBA-së edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO, Franca shpreh keqardhje

para 9 muajve - 24 ore

SHBA njoftoi të entjen, me 12 tetor, se do të tërhiqet nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), duke akuzuar institucionin se ishte anti-izraelit. SHBA do të mbajë...

Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Zhurnal

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli....

Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - RTV 21

Pas tërheqjes së SHBA-ve nga Unesco Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës...

Parisi shpreh keqardhje për vendimin e SHBA-së rreth UNESCO-s

para 9 muajve - Koha.net

Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje...

Izraeli përshëndet tërheqjen amerikane nga UNESCO

para 9 muajve - RTV 21

Pas tërheqjes së SHBA-ve nga UNESCO Izraeli përshëndeti sot tërheqjen e SHBA-ve nga UNESCO si fillimin e një epoke të re të Kombeve të Bashkuara dhe provën se kishte një çmim për t’u paguar për pozicionimet...

Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - Indeks online

Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje...

Franca reagon për largimin e Amerikës nga UNESCO

para 9 muajve - Lajmi.net

Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim...

Parisi shpreh keqardhje për tërheqjen e SHBA-së nga UNESCO

para 9 muajve - Arbresh

Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim...

Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Top Channel

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli....

Franca reagon për largimin e Amerikës nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta Express

Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim...

Netanjahu: Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO

para 9 muajve - Portalb

Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO, paralajmëroi kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu. “Kryeministri Netanjahu kërkoi nga Ministria e Punëve të Jashtme të përgatitë gjithçka nevojitet...

Izraeli i bashkohet SHBA-së në tërheqjen nga UNESCO

para 9 muajve - Koha.net

Pas tërheqjes së SHBA-së nga UNESCO, edhe Izraeli ka njoftuar se do të tërhiqet. Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, shkruan Aljazeera,...

Franca reagon për largimin e Amerikës nga UNESCO

para 9 muajve - Tetova Sot

Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim...

Netanjahu: Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO

para 9 muajve - Tetova1

Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO, paralajmëroi kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu. “Kryeministri Netanjahu kërkoi nga Ministria e Punëve të Jashtme të përgatitë gjithçka nevojitet...

Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta e re

Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje...

Edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - KosovaPress

“Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë instruksione Ministrisë së Punëve të Jashtme të përgatisë tërheqjen e Izraelit nga UNESCO, paralelisht me SHBA-të”, njofton zyra e kryeministrit izraelit. “UNESCO...

Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Parisi, ku gjendet selia e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan dhe vlerësoi se ky vendim i jep një kuptim të ri kandidaturës franceze. “Ne shprehim keqardhje...

Parisi shpreh keqardhje për largimin e SHBA-ve nga UNESCO

para 9 muajve - KosovaPress

“Ne shprehim keqardhje për vendimin amerikan që të tërhiqet nga UNESCO në një moment ku mbështetja e komunitetit ndërkombëtar për këtë organizatë është thelbësor”, deklaroi zëdhënësja e Ministrisë së Punëve...

Izraeli përshëndet tërheqjen amerikane nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta e re

Izraeli përshëndeti sot tërheqjen e SHBA-ve nga UNESCO si fillimin e një epoke të re të Kombeve të Bashkuara dhe provën se kishte një çmim për t’u paguar për pozicionimet anti-izraelite. “Ne po hyjmë në...

Pas SHBA-ve edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Alsat-M

Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së. “Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë instruksione...

Izraeli përshëndet tërheqjen amerikane nga UNESCO

para 9 muajve - KosovaPress

“Ne po hyjmë në një epokë të re të Kombeve të Bashkuara, atë që kur praktikojmë diskriminimin kundër Izraelit, duhet të paguash çmimin”, tha në një komunikatë Danny Danon, ambasador i Izraelit në OKB....

SHBA tërhiqet nga UNESKO: vendimi me argument “hebraik” që ka edhe prapavijë ekonomike

para 9 muajve - Te Sheshi

Shtetet e Bashkuara duket se po tërhiqen nga organizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar atë për paragjykime “kundër Izraelit”. Agjencia e cila është e njohur se kryen listimin...

“Teatër i absurdit ku deformohet historia”, pas SHBA-së edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - BalkanWeb

TEL AVIV – Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së. “Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë...

Qeveria e Haradinajt nuk aplikoi ne UNESCO sepse SHBA-te dhe Izrali largohen nga kjo organizate

para 9 muajve - Presheva Jone

Preshevë, 12 Nga Uashingtoni njoftohet se  SHBA-te jane gati te largohen nga UNESCO, një vendim që vjen nga Steit deparametni  qe është i lidhur me borxhin për anëtarësim, nevoja për reforma dhe politika...

Pas SHBA-së edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Opinion

Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së. “Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë instruksione...

SHBA-të tërhiqen nga UNESCO

para 9 muajve - Alsat-M

SHBA njoftoi sot se do të tërhiqet nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), duke akuzuar institucionin se ishte anti-izraelit. SHBA-të do të mbajë statusin e vëzhguesit,...

Kur hyn në fuqi vendimi i SHBA-së për tërheqje nga UNESCO

para 9 muajve - Koha.net

Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar se vendi zyrtarisht është duke u tërhequr nga agjencia e OKB-së për Arsim, Kulturë dhe Shkencë, për të cilën në vitin 1945 kishte ndihmuar që të themelohet....

Pas Amerikës edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Albinfo

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli....

Pas SHBA-ve edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Shqiptarja

Pas SHBA-ve e cila u largua nga UNESCO edhe Izraeli ka marrë të njëjtin vendim vetëm disa orë më pas në pasditen e kësaj të enjte. Një nga arsyet e largimit të SHBA nga UNESCO ka qënë Izraeli, duke e akuzuar...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Telegrafi

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA, edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Izraeli i bashkohet Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke u tërhequr nga Organizata botërore kulturore UNESCO, pasi zyrtarët amerikanë e kanë akuzuar UNESCO se ka qëndrime anti-izraelite Kryeministri i...

Izraeli i bashkohet SHBA-së: Braktisim UNESCO-n

para 9 muajve - Mapo

Izraeli tha se do i bashkohet SHBA, për t’u tërhequr nga organizata kulturore e OKB, UNESCO. Kjo për shkak se zyrtarët amerikanë thonë se UNESCO ka mbajtur qëndrime kundër Izraelit. Kryeministri i Izraelit,...

Izraeli mbështet SHBA-në për vendimin e tërheqjes nga UNESCO

para 9 muajve - Koha.net

Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, pasi ata sot u larguan nga UNESCO. Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO shkaku...

Shtetet e Bashkuara braktisin UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

para 9 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si Palmira...

Izraeli i bashkohet SHBA-ve duke u larguar nga Unesco

para 9 muajve - RTV 21

Izraeli ka thënë se do t’i bashkohet Shteteve të Bashkuara kështu duke u larguar nga organizata kulturore Unesco Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka cilësuar vendimin e Shteteve të Bashkuara si...

SHBA del nga UNESCO

para 9 muajve - Opinion

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të dalin nga organizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, ku bëjnë pjesë që nga viti 2003. SHBA-të kanë akuzuar organizatën për paragjykime ‘anti-Izrael’...

Pas SHBA-së një tjetër shtet largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Syri

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA-së edhe ky shtet largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Lajmi.net

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA-së edhe ky shtet largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Politiko

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - GazetaBlic

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Klan Kosova

Izraeli ka marrë vendim qe te largohet nga UNESCO, e kjo vjen pas largimit te SHBA-ve te cilin e kane bere te ditur gjate dites te njte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye te largimit te saj....

SHBA largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga UNESCO. Arsyet e këtij vendimi lidhen me qëndrimet e vazhdueshme të kësaj organizate kundër Izraelit. Përmes një komunikate për shtyp, Departamenti Amerikan i Shtetit...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta Express

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA-së një tjetër shtet largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Tetova Sot

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Insajderi

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli....

Pas SHBA-së edhe ky shtet i fuqishëm del nga UNESCO

para 9 muajve - Indeks online

Shteti i Izraelit ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen pas largimit të SHBA-ve të cilin e kanë bërë të ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye për largimin...

“Lamtumirë UNESCO”, SHBA dhe Izraeli braktisin Agjencinë e OKB-së

para 9 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë i kanë bërë rezolutave...

Pas SHBA-së, edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Te Sheshi

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. SHBA ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

“Lamtumirë UNESCO”, SHBA dhe Izraeli braktisin Agjencinë e OKB

para 9 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë i kanë bërë rezolutave...

SHBA braktis UNESCO-n, i bashkohet dhe Izraeli

para 9 muajve - Respublica

SHBA njoftoi sot se do të tërhiqet nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), duke e akuzuar këtë institucion se ishte anti izraelit. SHBA do të mbajë statusin e vëzhguesit,...

“Lamtumirë UNESCO”, pas SHBA-ve ikën edhe Izraeli

para 9 muajve - Java News

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Infokusi

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

SHBA: Do të tërhiqemi nga UNESCO, ka prirje kundër Izraelit

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërhiqen nga UNESCO, duke e akuzuar organizatën për prirje kundër Izraelit. Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Heather Nauert tha përmes një deklarate se “SHBA i kanë...

Shtetet e Bashkuara braktisin UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

para 9 muajve - Almakos

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si Palmira...

Kjo është arsyeja pse Amerika u largua nga UNESCO

para 9 muajve - GazetaBlic

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

Izraeli i bashkohet SHBA-së: Braktisim UNESCO-n

para 9 muajve - Fol

Izraeli tha se do i bashkohet SHBA, për t’u tërhequr nga organizata kulturore e OKB, UNESCO. Kjo për shkak se zyrtarët amerikanë thonë se UNESCO ka mbajtur qëndrime kundër Izraelit. Kryeministri i Izraelit,...

UNESKO në vitin 2018 pa SHBA-në

para 9 muajve - Portalb

Kombet e Bashkuara të Amerikës nga 31 dhjetori do të tërhiqen nga UNESKO, njoftoi sot Departamenti i Shtetit. “Nuk ishte e lehtë të merret vendim. Ajo e reflektoi shqetësimin e SHBA-së për shkak të obligimeve...

Vjen reagimi i Britanisë pas largimit të SHBA-së nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta Express

Britania e Madhe mbetet e përkushtuar ndaj Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), ka thënë sot një zëdhënës i kryeministres britanike, Theresa May, pak orë pasi Shtetet...

ShBA Tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Kallxo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tërhiqen nga organizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar për tendenca anti-izraelite. Departamenti i Shtetit tha se do të vendoste një mision...

Amerika u largua nga UNESCO për shkak të Izraelit

para 9 muajve - Klan Kosova

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara thanë se do të tërhiqen nga Agjencia për Kulturë e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar atë për “anim anti-izraelit”. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Heather...

Departamenti i Shtetit: SHBA-ja nga 31 dhjetori do të tërhiqen nga UNESKO

para 9 muajve - Medial

Kombet e Bashkuara të Amerikës nga 31 dhjetori do të tërhiqen nga UNESKO, njoftoi sot Departamenti i Shtetit. “Nuk ishte e lehtë të merret vendim. Ajo e reflektoi shqetësimin e SHBA-së për shkak të obligimeve...

SHBA: Do të tërhiqemi nga UNESCO

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërhiqen nga UNESCO, duke e akuzuar organizatën për prirje kundër Izraelit. Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Heather Nauert tha përmes një deklarate se “SHBA i kanë...

SHBA largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON(AA) – SHBA-ja ka marrë vendimin për largim nga organizata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara (UNESCO), transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Bota Press

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte.Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Shtetet e Bashkuara tërhiqen si anëtare e organizatës ndërkombëtare UNESCO

para 9 muajve - Telegrafi

Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar se në fund se do të tërhiqen nga UNESCO deri në fund të vitit të ardhshëm, pasi konsiderojnë që në këtë organizatë ndërkombëtare nevojiten reforma dhe se në të janë...

Merret vendimi, SHBA tërhiqet përfundimisht nga UNESCO, shkak Izraeli

para 9 muajve - BalkanWeb

SHBA do të largohet nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, duke e akuzuar për  paragjykim të vazhdueshëm kundër Izraelit, shkruan BBC. Agjencia është e njohur për përcaktimin e vendeve të trashigimisë...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, ndërsa Kosova përpiqet për anëtarësim

para 9 muajve - GazetaBlic

Departamenti i Shtetit Amerikan ka njoftuar largimin nga organizata ndërkombëtare UNESCO për shkak të paragjykimeve anti-izraelite. SHBA do të mbetet vëzhgues i përhershëm. “Ky vendim nuk u mor me lehtësi...

Edhe një shtet largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Sovrani

Shteti i Izraelit ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen pas largimit të SHBA-ve të cilin e kanë bërë të ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye për largimin...

SHBA largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Shenja

SHBA-ja ka marrë vendimin për largim nga organizata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara (UNESCO), transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Departamenti Amerikan...

Befason ShBA-ja, largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Indeks online

Departamenti i Shtetit Amerikan ka njoftuar largimin nga organizata ndërkombëtare UNESCO për shkak të paragjykimeve anti-izraelite. SHBA do të mbetet vëzhgues i përhershëm. "Ky vendim nuk u mor me lehtësi...

SHBA tërhiqet nga UNESCO: Është organizatë anti-Izraelite

para 9 muajve - Shqiptarja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO. Arsyet e këtij vendimi lidhen me qëndrimet e vazhdueshme të kësaj organizate kundër Izraelit. Ka qenë Sekretari...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta e re

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Shtetet e Bashkuara largohen nga UNESCO

para 9 muajve - ABC News

SHBA do të tërhiqet nga UNESKO në fund të dhjetorit të këtij viti. Ky vendim I administratës së presientit Donald Trump bazohet në akuzat se organizata Kulturore është kundër Izraelit. Shtetet e Bashkuara...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, ndërsa Kosova përpiqet për anëtarësim

para 9 muajve - Infokusi

Departamenti i Shtetit Amerikan ka njoftuar largimin nga organizata ndërkombëtare UNESCO për shkak të paragjykimeve anti-izraelite. SHBA do të mbetet vëzhgues i përhershëm. “Ky vendim nuk u mor me lehtësi...

SHBA braktis UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

para 9 muajve - Lajme.al

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si Palmira...

Edhe Izraeli përgatitet të largohet nga UNESCO

para 9 muajve - Arbresh

Pas njoftimit të SHBA-ve për t’u larguar nga UNESCO, të njëjtën gjë pritet ta bëj edhe Izraeli, transmeton portali arbresh.info Menjëherë pas vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për tërheqje...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, e akuzon si anti-izraelite

para 9 muajve - Te Sheshi

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se do të largohen nga UNESCO, organizata për kulturë, shkencë dhe arsim e OKB-së, më 31 dhjetor. Departamenti i Shtetit tha se kishte marrë vendimin për shkak të borxheve...

SHBA kanë për qëllim të tërhiqen nga UNESKO

para 9 muajve - Portalb

SHBA-ja planifikon ta braktisë UNESKO-n, me ç’rast do ta vështirësojnë edhe më shumë situatën e organizatës së KB-së për kulturë dhe arsim, të cilës i bëjnë problem rivalitetet rajonale dhe mungesa e financimit,...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA-të tërhiqen nga UNESCO, shkak Izraeli

para 9 muajve - RTV 21

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tërhiqen nga irganizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, Unesco, duke e akuzuar për tendenca anti-izraeliste Departamenti i shtetit tha se do të vendoste një mision...

SHBA-ja tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO shkaku i anëtarësimit të Palestinës në këtë institucion të Kombeve të Bashkuara. Departamenti i Shtetit ka thënë se SHBA-ja ka kërkuar të mbetet...

SHBA-të do të tërhiqen nga UNESCO për shkak të Izraelit

para 9 muajve - Ora news

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të tërhiqen nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, me arsyen e “paragjykimit të vazhdueshëm kundër Izraelit nga ana e organizatës. UNESCO ka shprehur në vijimësi...

Arsyeja pse Amerika u largua nga UNESCO

para 9 muajve - Insajderi

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Indeks online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA: Do të tërhiqemi nga UNESCO

para 9 muajve - Illyria

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërhiqen nga UNESCO, duke e akuzuar organizatën për prirje kundër Izraelit. Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Heather Nauert tha përmes një deklarate se “SHBA i kanë...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - KosovaPress

SHBA do të mbajë statusin e vëzhguesit, njoftoi Departamenti i Shtetit, në vend të përfaqësimit të tyre në agjencinë e OKB-së me seli në Paris. Drejtoresha e Përgjithshme e UNESCO, Irina Bokova shprehu...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Albinfo

Departamenti i Shtetit ka thënë se është i brengosur për problemet financiare të UNESCO-s dhe ka bërë thirrje për reforma në Agjenci Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO, duke e akuzuar...

Kjo është arsyeja pse Amerika u largua nga UNESCO

para 9 muajve - Periskopi

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 9 muajve - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara thanë se do të tërhiqen nga Agjencia për Kulturë e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar atë për “anim anti-izraelit”. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Heather...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

Shtetet e Bashkuara largohen nga UNESCO

para 9 muajve - Fol

SHBA do të tërhiqet nga UNESKO në fund të dhjetorit të këtij viti. Ky vendim I administratës së presientit Donald Trump bazohet në akuzat se organizata Kulturore është kundër Izraelit. Shtetet e Bashkuara...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

Merret vendimi, SHBA tërhiqet përfundimisht nga UNESCO, shkak Izraeli

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

SHBA do të largohet nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, duke e akuzuar për paragjykim të vazhdueshëm kundër Izraelit, shkruan BBC. Agjencia është e njohur për përcaktimin e vendeve të trashigimisë...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Bota Press

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

ShBA braktis UNESCO-n për shkak të Izraelit

para 9 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan sot vendimin e tyre për t’u tërhequr nga UNESCO, duke përmendur kështu shqetësimet e tyre lidhur me këtë institucion. ShBA-ja do të tërhiqet nga organizata kulturore...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, ndërsa Kosova përpiqet për anëtarësim

para 9 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes një deklarate e lëshuar nga Departamenti i Shtetit kanë thënë se do të tërhiqen nga UNESCO duke filluar nga 31 dhjetori, raporton “The Guardian”, transmeton Periskopi....

SHBA-ja do të dalë nga UNESCO

para 9 muajve - Arbresh

Departamenti i shtetit Amerikan ka treguar që do të largohen nga UNESCO, të cilin e kanë financuar që nga viti 1945, transmeton arbresh.info. Washingtoni ka deklaruar që vendimi do të hyjë në fuqi me 31...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, për shkak të këtyre arsyeve

para 9 muajve - Sovrani

htetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

Mesazhi i kryeministrit izraelit për besën, trimërinë dhe mikpritjen e shqiptarëve

para 9 muajve - InfoShqip

Ne nuk harrojmë miqtë tanë”, u shpreh i emocionuar Kryeministri Izraelit Benjamin Netanyahu, gjatë vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama. Madje, Netanyahu vuri në dukje para gazetarëve faktin unik...

Shmangia e shikimit, rrit dhembjet

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shmangia e shikimit e shikimit nga një ngjarje e dhimbshme, rrit pasigurinë nervore në tru, duke bërë që perceptimi i dhembjes të jetë më i fortë. ___________________________________________________________________________________...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK