http://kariera.mk

Gjuriq ankohet në Prishtinën për dialogun

para një jave - Medial

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e informoi për rrjedhën e dialogut...

Kurz: Krahasimi që po i bëhet Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - Politiko

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Krahasimi që po i bëhet Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - Medial

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Gjuriq ankohet për dialogun me Prishtinën

para një jave - Albeu

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e informoi për rrjedhën e dialogut...

Gjuriq ankohet në Prishtinën për dialogun

para një jave - Klan Kosova

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me  Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e  informoi për rrjedhën e...

Gjuriq ankohet për Prishtinën, thotë se nuk po i përmbush marrëveshjet e arritura

para një jave - Indeks online

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq ka takuar dje zyrtarin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar. Sic raportojnë mediat serbe, Gjuriq është ankuar se  Beogradi...

Gjuriq: Beogradi i gatshëm të vazhdojë dialogun me Prishtinën

para një jave - Lajmi.net

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me  Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e  informoi për rrjedhën e...

Gjuriq ankohet në Prishtinën për dialogun

para një jave - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e informoi për rrjedhën e dialogut...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Krahasimi që po i bëhet Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - GazetaBlic

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Krahasimi që po i bëhet Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - Gazeta Express

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Gjuriq ankohet në Prishtinën për dialogun

para një jave - Gazeta Fjala

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq është takuar dje me  Sekretarin e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar, të cilin e  informoi për rrjedhën e...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: As mund të krahasohet Kosova me Katalonjën

para një jave - Syri

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Gjuriq ankohet për Prishtinën, thotë se nuk po i përmbush marrëveshjet e arritura

para një jave - Infokusi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq ka takuar dje zyrtarin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar. Sic raportojnë mediat serbe, Gjuriq është ankuar se  Beogradi...

Kurz: Krahasimi i Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - Illyria

Beograd,  13 tetor 2017 – Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz, e ka quajtur të panevojshëm dhe të pavlerë krahasimin e rastit të Kosovës me rastin e Katalonjës. “Nuk shoh ndonjë vlerë të krahasohet...

Gjuriq “godet” Prishtinën : Nuk po i përmbush …

para një jave - Bota Press

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë, Marko Gjuriq ka takuar dje zyrtarin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Andrej Logar. Sic raportojnë mediat serbe, Gjuriq është ankuar se  Beogradi...

Kurz: Krahasimi që po i bëhet Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - Gazeta Fjala

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Krahasimi që po i bëhet Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - Arbresh

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Krahasimi që po i bëhet Kosovës me Katalonjën është i pavlerë

para një jave - Bota Press

Botapress, 13 tetor-  Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka...

Ministri i Jashtëm austriak-Serbisë: Krahasimi i Kosovës me Kataluninë, i pavlerë

para një jave - Indeks online

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Kataluninë është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Kryeministri austriak-Serbisë: Krahasimi i Kosovës me Kataluninë, i pavlerë

para një jave - Indeks online

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Kataluninë është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe kryeministri austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm dhe...

Kurz: Krahasimi i Katalonjës me Kosovën, i pavlerë

para një jave - Sovrani

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Katalonjën është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Ministri i Jashtëm austriak-Serbisë: Krahasimi i Kosovës me Kataluninë, i pavlerë

para një jave - Periskopi

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Kataluninë është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm...

Kryeministri austriak godet Serbinë: Krahasimi i Kosovës me Kataluninë, i pavlerë

para një jave - Periskopi

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Kataluninë është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe kryeministri austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm dhe...

Mesazhi i Kurzit për Serbinë: Mjaft përmendje për Katalunjën, dialog!

para një jave - Koha.net

Shefi i diplomacisë austriake Sebastian Kurz mendon se nuk është shumë e përshtatshme të krahasohet Kosova me Katalunjën, porse duhet vazhduar dialogun me Prishtinën, transmeton Koha.net. "Nuk shoh kurrfarë...

Kurz-Serbisë: Nuk ka përfitim nga krahasimi me Kataloninë, vazhdoni dialogun me Kosovën

para një jave - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz nuk e sheh praktik krahasimin e Kosovës me Kataloninë. Ai ka thënë se duhet të lihet anash ky krahasim dhe te vazhdojë dialogu Kosovë-Serbi, pasi progresi në...

“S`ka përfitim nga krahasimi me Kataloninë, të vazhdojë dialogu Kosovë-Serbi”

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz beson se nuk është tepër e përshtatshme të krahasohet Kosova me Kataloninë, por dialogu me Prishtinën duhet të vazhdojë, pasi përparimi në këtë dialog është...

Kurz ia prenë shpresat Serbisë: Harrojeni Kataloninë, vazhdoni dialogun

para një jave - Insajderi

Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz nuk e sheh praktik krahasimin e Kosovës me Kataloninë. Ai ka thënë se duhet të lihet anash ky krahasim dhe te vazhdojë dialogu Kosovë-Serbi, pasi progresi në...

Ministrja e Jashtme suedeze: nuk ka asnjë ngjashmëri mes Kosovës dhe Katalonjës…

para një jave - Te Sheshi

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Margot Wallstrom, ka thënë se Kosova dhe Katalonja nuk mund të krahasohen, pasi janë raste të ndryshme. Ajo ka thënë se në Kosovë ka pasur situatë lufte, çka nuk është në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK