http://kariera.mk

Trampi pritet të mos çertifikoje marrëveshjen me Iranin

para 9 muajve - RTSH

Presidenti amerikan Donald Tramp pritet të tërhiqet këtë të premte nga mbështetja e marrëveshjes bërthamore me Iranin. Lëvizja nuk do t’i tërheqë SHBA-të nga marrëveshja, por do t’i japë Kongresit 60 ditë...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - TV Koha

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

Trampi do ta bëjë të ditur nëse po tërhiqet nga marrëveshja bërthamore iraniane

para 9 muajve - Zhurnal

Presidenti amerikan Donald Tramp sot planifikon ta tërheqë mbështetjen për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe ta paraqesë strategjinë agresive. Me këtë SHBA-ja nuk do të tërhiqej nga Marrëveshja, por...

Trampi do ta bëjë të ditur nëse po tërhiqet nga marrëveshja bërthamore iraniane

para 9 muajve - Medial

Presidenti amerikan Donald Tramp sot planifikon ta tërheqë mbështetjen për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe ta paraqesë strategjinë agresive. Me këtë SHBA-ja nuk do të tërhiqej nga Marrëveshja, por...

Trump bën një veprim që zemëron botën, tërheq marrëveshjen për armët bërthamore me Iranin

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA’së Donald Trump pritet të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin të premten dhe të paraqesë një strategji më konfrontuese. Ky veprim nuk do të thotë që SHBA do të tërhiqet menjëherë,...

SHBA, priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga pakti

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

Trump “braktis” paktin bërthamor me Iranin

para 9 muajve - Indeks online

Donald Trump duket se ka vendosur që të shpërfillë qëndrimet e aleatëve të Shteteve të Bashkuara dhe të tërhiqet këtë të premte nga mbështetja e marrëveshjes me Iranin për programin bërthamor të këtij...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Zhurnal

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

Trump bën një veprim që zemëron botën, tërheq marrëveshjen për armët bërthamore me Iranin

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i SHBA’së Donald Trump pritet të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin të premten dhe të paraqesë një strategji më konfrontuese. Ky veprim nuk do të thotë që SHBA do të tërhiqet menjëherë,...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

Testi i stresit për marrëveshjen atomike me Iranin

para 9 muajve - DW

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka kundërshtuar gjithmonë, marrëveshjen atomike me Iranin. Tani çështjen e sanksioneve ai ia delegon kongresit. Europianët janë kësaj here kundër SHBA. Marrëveshja atomike...

Trump do të tërhiqet nga marrëveshja me një nga vendet më të rrezikshme bërthamore

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump, pritet të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin ditën e sotme, kur edhe pritet të paraqesë një strategji më konfrontuese. Megjithatë, ky veprim nuk do të mund...

Trump do të tërhiqet nga marrëveshja me një nga vendet më të rrezikshme bërthamore

para 9 muajve - Syri

Presidenti amerikan, Donald Trump, pritet të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin ditën e sotme, kur edhe pritet të paraqesë një strategji më konfrontuese. Megjithatë, ky veprim nuk do të mund...

Trillimet, Trump ia shqyrton me vëmendje licencën televizionit NBC

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

Presidenti Trump ia shqyrton me vëmendje licencën televizionit NBC

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump “braktis” paktin bërthamor me Iranin

para 9 muajve - KosovaPress

Vendimi i shefit të Shtëpisë së Bardhë nuk do të thotë që Uashingtoni tërhiqet nga kjo ujdi, por do t’i lihet në dorë Kongresit që ka 60 ditë kohë për të vendosur nëse do të riaktivizojë sanksionet ndaj...

Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

SHBA: Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

Presidenti Trump ia shqyrton me vëmendje licencën televizionit NBC

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump “braktis” paktin bërthamor me Iranin

para 9 muajve - Insajderi

Donald Trump duket se ka vendosur që të shpërfillë qëndrimet e aleatëve të Shteteve të Bashkuara dhe të tërhiqet këtë të premte nga mbështetja e marrëveshjes me Iranin për programin bërthamor të këtij...

Trillimet, Trump ia shqyrton me vëmendje licencën televizionit NBC

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump bën një veprim që zemëron botën, tërheq marrëveshjen për armët bërthamore me Iranin

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së Donald Trump pritet të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore me Iranin të premten dhe të paraqesë një strategji më konfrontuese. Ky veprim nuk do të thotë që SHBA do të tërhiqet menjëherë,...

Presidenti Trump ia shqyrton me vëmendje licencën televizionit NBC

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Presidenti Trump ia shqyrton me vëmendje licencën televizionit NBC

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

"Anullimi i marrëveshjes bërthamore me Iranin, mund ta drejtojë Europën afër Rusisë dhe Kinës"

para 9 muajve - Respublica

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel ka paralajmërur se tërheqja e SHBA-së nga marrëveshja bërthamore me Iranin  mund të ketë pasoja të thella në peizazhin ndërkombëtar. “ Është imperative që Europa...

Priten kritika për Iranin, por jo tërheqje nga marrëveshja

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti amerikan, Donald Trump, në fjalimin e sotëm shumë të pritur, do të kërkojë masa për ta goditur atë që ai e sheh si agresion të Iranit në Lindjen e Mesme, por nuk do të propozoj tërheqjen e Shteteve...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Kongresi në pritje të vendimit mbi marrëveshjen me Iranin

para 9 muajve - Zhurnal

Presidenti Donald Trump pritet të njoftojë së shpejti se Irani nuk po e respekton Marrëveshjen Bërthamore të vitit 2015, të negociuar nga paraardhësi i tij Barak Obama, që ka për synim frenimin e programit...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump shqyrton mundësinë për heqjen e  licencës së NBC nwes

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka hapur mundësinë e shqyrtimit  të licencës se televizionit NBC nwes dhe televizione të tjera, për shkak të raporteve dhe shkrimeve kanë qenë...

Trumpi kërcënon mediat me marrje të licencës shkaku i raportimeve

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka lënë të hapur mundësinë e tërheqjes së licencave për televizionin NBC News dhe disa të tjera, pas raportimeve të tyre negative. NBC, shtëpinë mediale e cila e bëri...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Politiko

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Kongresi në pritje të vendimit mbi marrëveshjen me Iranin

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump pritet të njoftojë së shpejti se Irani nuk po e respekton Marrëveshjen Bërthamore të vitit 2015, të negociuar nga paraardhësi i tij Barak Obama, që ka për synim frenimin e programit...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

NBC News do i shqyrtohet liçenca mediatike, Trump e akuzoi për lajme të rreme

para 9 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të liçencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Lavrov: Tilerson konfirmoi se qëllimi i SHBA-së në Siri është lufta kundër SHI-së

para 9 muajve - Portalb

Sekretari amerikan i shtetit, Reks Tilerson sot konfirmoi se lufta kundër grupit terrorist, të ashtuquajtur “Shteti islamik” është qëllimi i vetëm i Uashingtonit në Siri, deklaroi sot ministri rus i Punëve...

Vendimi i Trump për marrëveshjen me Iranin, BE-ja mund të rreshtohet me Kinën dhe Rusinë

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka paralajmëruar se do të shfuqizojnë marrëveshjen ndërkombëtare bërthamore me Iranin. “Ky vendim është duke ngritur një hendek mes Europës dhe SHBA-ve, duke sjellë...

Lavrov: Tilerson konfirmoi se qëllimi i SHBA-së në Siri është lufta kundër SHI-së

para 9 muajve - Portalb

Sekretari amerikan i shtetit, Reks Tilerson sot konfirmoi se lufta kundër grupit terrorist, të ashtuquajtur “Shteti islamik” është qëllimi i vetëm i Uashingtonit në Siri, deklaroi sot ministri rus i Punëve...

Trump shqyrton licencën për televizionin NBC

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, hapi mundësinë e shqyrtimit të licencës mediatike për televizionin NBC News dhe rrjete të tjera, për shkak të raporteve, sipas tij, të pafavorshme. NBC...

Lavrov: Tilerson konfirmoi se qëllimi i SHBA-së në Siri është lufta kundër SHI-së

para 9 muajve - Tetova Sot

Sekretari amerikan i shtetit, Reks Tilerson sot konfirmoi se lufta kundër grupit terrorist, të ashtuquajtur “Shteti islamik” është qëllimi i vetëm i Uashingtonit në Siri, deklaroi sot ministri rus i Punëve...

Lavrov: Tilerson konfirmoi se qëllimi i SHBA-së në Siri është lufta kundër SHI-së

para 9 muajve - Medial

Sekretari amerikan i shtetit, Reks Tilerson sot konfirmoi se lufta kundër grupit terrorist, të ashtuquajtur “Shteti islamik” është qëllimi i vetëm i Uashingtonit në Siri, deklaroi sot ministri rus i Punëve...

Trump rikthen luftën e yjeve

para 9 muajve - Klan

Pas ndalimit të garës së armatimit dhe çmontimit të mbushjeve bërthamore nga Shtetet e Bashkuara dhe Rusia, presidenti Trump ka shokuar me kërkesën drejtuar krerëve të ushtrisë amerikane për të dhjetëfishuar...

Marrëveshja bërthamore me Iranin, Trump nën presion

para 9 muajve - Ora news

Presidenti Donald Trump do të vendosë në 15 tetor për fatin e marrëveshjes bërthamore me Iranin. Teksa presioni mbi presidentin shtohet, mediat amerikane parashikojnë se Trump nuk do të certifikojë akordin....

Tramp: “En-Bi-Si njuz” dhe disa media tjera mund të mbesin pa licencë për punë

para 9 muajve - Medial

Presidenti amerikan Donald Tramp lajmëroi se ekziston mundësi për heqjen e licencës mediale të televizionit “En-Bi-Si njuz”, si dhe të disa mediave të tjera, që paraqet kërcënim për raportet jo të volitshme...

Matis: Të rrejshme janë pohimet për rritjen e arsenalit bërthamor në SHBA

para 9 muajve - Medial

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Xhejms Matis i vlerësoi si “plotësisht të rrejshme” pretendimet e mediave në të cilat pohohet se presidenti i SHBA-së, Donald Tramp ka kërkuar rritjen e arsenalit bërthamor...

Matis: Të rrejshme janë pohimet për rritjen e arsenalit bërthamor në SHBA

para 9 muajve - Alsat-M

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Xhejms Matis i vlerësoi si “plotësisht të rrejshme” pretendimet e mediave në të cilat pohohet se presidenti i SHBA-së, Donald Tramp ka kërkuar rritjen e arsenalit bërthamor...

Matis: Të rrejshme janë pohimet për rritjen e arsenalit bërthamor në SHBA

para 9 muajve - Portalb

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Xhejms Matis i vlerësoi si “plotësisht të rrejshme” pretendimet e mediave në të cilat pohohet se presidenti i SHBA-së, Donald Tramp ka kërkuar rritjen e arsenalit bërthamor...

”Trump do ta shumëfishojë arsenalin bërthamor”

para 9 muajve - RTV 21

Sipas NBC, Trumpit ju tregua një grafik për arsenalin bërthamor amerikan, që është ulur tej mase nga 32.000 testata të viteve 60 Presidenti amerikan, Donald Trump shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht...

Tramp: Kam marrëdhënie të mirë me Tilersonin, por jo edhe qëndrim të njëjtë për Korenë Veriore

para 9 muajve - Medial

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se ka marrëdhënie të mira me sekretarin amerikan të Shtetit, Reks Tilerson, por se nuk kanë qëndrim të njëjtë me Korenë Veriore. Tramp gazetarëve në Kabinetin...

Tramp: Kam marrëdhënie të mirë me Tilersonin, por jo edhe qëndrim të njëjtë për Korenë Veriore

para 9 muajve - Portalb

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se ka marrëdhënie të mira me sekretarin amerikan të Shtetit, Reks Tilerson, por se nuk kanë qëndrim të njëjtë me Korenë Veriore. Tramp gazetarëve në Kabinetin...

'Fake News!’ Trump kërcënon t’i heqë licencën televizionit të njohur amerikan

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Donald Trump ka ngritur mundësinë se mund të heqë licencën mediatike për “NBC News” dhe rrjetet e tjera televizive,  pas një sërë raportesh nga ky televizion. Paralajmërimi erdhi pasi “NBC”...

‘Fake News!’ Trump kërcënon t’i heqë licencën televizionit të njohur amerikan

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump ka ngritur mundësinë se mund të heqë licencën mediatike për “NBC News” dhe rrjetet e tjera televizive,  pas një sërë raportesh nga ky televizion. Paralajmërimi erdhi pasi “NBC”...

Trump: Nuk kam thënë që dua të dyfishoj arsenalin bërthamor

para 9 muajve - Gazeta Shqip

“Dua që arsenali ynë bërthamor të jetë “në lartësinë e mundësive të tij”. Kështu është shprehur presidenti amerikan, Donald Trump, duke përgënjeshtruar lajmin se ka kërkuar dyfishimin e arsenalit nuklear...

'Fake News!’ Trump kërcënon t’i heqë licencën televizionit të njohur amerikan

para 9 muajve - Syri

Presidenti Donald Trump ka ngritur mundësinë se mund të heqë licencën mediatike për “NBC News” dhe rrjetet e tjera televizive,  pas një sërë raportesh nga ky televizion. Paralajmërimi erdhi pasi “NBC”...

​Arsenali bërthamor, NBC: Trump do ta shumëfishojë

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti amerikan Donald Trump shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht arsenalin bërthamor të vendit gjatë një takimi të zhvilluar në muajin korrik. Televizioni amerikan NBC, bazuar në burime brenda...

‘Fake News!’ Trump kërcënon t’i heqë licencën televizionit të njohur amerikan

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti Donald Trump ka ngritur mundësinë se mund të heqë licencën mediatike për “NBC News” dhe rrjetet e tjera televizive,  pas një sërë raportesh nga ky televizion. Paralajmërimi erdhi pasi “NBC”...

Trump kërcënon t’i heqë licencën televizionit të njohur amerikan, kjo është arsyeja

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti Donald Trump ka ngritur mundësinë se mund të heqë licencën mediatike për “NBC News” dhe rrjetet e tjera televizive,  pas një sërë raportesh nga ky televizion. Paralajmërimi erdhi pasi “NBC”...

Arsenali bërthamor, NBC: Trump do ta shumëfishojë

para 9 muajve - KosovaPress

Televizioni amerikan NBC, bazuar në burime brenda takimit, raporton se Trump e diskutoi këtë me këshilltarët e tij të sigurisë. Nuk është e qartë pse ky zhvillim raportohet vetëm tani, por përkon mbase...

Trump përplaset sërish me mediat, kërcënon me heqje liçence rrjetin NBC

para 9 muajve - Klan

Donald Trump përplaset me rrjetin televiziv NBC News, të cilit kërcënoi se do t’i rishikojë liçencën, për shkak të raportimeve të padrejta. Gjithçka nisi nga një lajm i NBC, që raportonte se presidenti...

Arsenali bërthamor, NBC: Trump do ta shumëfishojë

para 9 muajve - Top Channel

Presidenti amerikan Donald Trump shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht arsenalin bërthamor të vendit gjatë një takimi të zhvilluar në muajin korrik. Televizioni amerikan NBC, bazuar në burime brenda...

Trump ‘kërcënon’ NBC News me heqje të licencës

para 9 muajve - Ora news

Vetëm pak pasi NBC News raportoi se Presidenti Trump kishte kërkuar rritje të kapaciteteve bërthamore, lideri i Uashingtonit ka paralajmëruar se mund të ndjekë rrugën ligjore për heqjen e licencës së televizionit...

Donald Trump përsëri sulmon mediat amerikane

para 9 muajve - ABC News

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënon mediat amerikane duke thënë se do të shqyrtojë heqjen e liçensave. Zemërimi I tij, kryesisht ndaj NBC Njuz, vjen pasi kjo media raportoi se Trump dëshiron të...

Donald Trump do t’a shumëfishojë arsenalin bërthamor

para 9 muajve - Bota Press

Presidenti amerikan Donald Trump shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht arsenalin bërthamor të vendit gjatë një takimi të zhvilluar në muajin korrik. Televizioni amerikan NBC, bazuar në burime brenda...

Trump thotë se do ta shumëfishojë arsenalin bërthamor NBC

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht arsenalin bërthamor të vendit gjatë një takimi të zhvilluar në muajin korrik. Televizioni amerikan NBC, bazuar në burime brenda...

Arsenali bërthamor, NBC: Trump do ta shumëfishojë

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht arsenalin bërthamor të vendit gjatë një takimi të zhvilluar në muajin korrik. Televizioni amerikan NBC, bazuar në burime brenda...

Sekretari i Shtetit e quajti të metë, Trump e sfidon të bëjë testin e inteligjencës

para 9 muajve - Tetova1

Trump ka sfiduar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson që të bëjë testin e inteligjencës kur një gazetar e pyeti për zërat që thonë se Tillerson e ka quajtur presidentin të metë. “Mendoj se është lajm i...

E padëgjuar në SHBA, Trump kërcënon mediat: Lajme të rreme, do t’ju heq licensat!

para 9 muajve - Java News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sot se do ta mbyllë televizionin NBC dhe rrjetet tjera televizive amerikane, duke thënë se ato shesin lajme të rreme. “Me gjithë ato lajme...

Donald Trump sapo bëri njërin prej kërcënimeve më diktatoriale

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sot se do ta mbyllë televizionin NBC dhe rrjetet tjera televizive amerikane, duke thënë se ato shesin lajme të rreme. “Me gjithë ato lajme...

Donald Trump sapo bëri njërin prej kërcënimeve më diktatoriale

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sot se do ta mbyllë televizionin NBC dhe rrjetet tjera televizive amerikane, duke thënë se ato shesin lajme të rreme. “Me gjithë ato lajme...

Donald Trump kërcënon që do t’i mbyll portalet që e kritikojnë

para 9 muajve - Arbresh

Donald Trump ka kërcënuar që do t’i mbyll kanalet si NBC dhe kanale të tjera duke i akuzuar për lajme të falsifikuara, transmeton arbresh.info. “Duke parë gjithë këto lajme fallco që prodhohen nga kanale...

Donald Trump sapo bëri njërin prej kërcënimeve më diktatoriale

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sot se do ta mbyllë televizionin NBC dhe rrjetet tjera televizive amerikane, duke thënë se ato shesin lajme të rreme. “Me gjithë ato lajme...

Trump kërcenon se do ta mbyllë televizionin NBC

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sot se do ta mbyllë televizionin NBC dhe rrjetet tjera televizive amerikane, duke thënë se ato shesin lajme të rreme. “Me gjithë ato lajme...

Donald Trump sapo bëri njërin prej kërcënimeve më diktatoriale

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sot se do ta mbyllë televizionin NBC dhe rrjetet tjera televizive amerikane, duke thënë se ato shesin lajme të rreme. “Me gjithë ato lajme...

Presidenti amerikan Trump sfidon ministrin e tij të jashtëm Tillerson

para 9 muajve - ABC News

Donald Tramp ka reaguar pas zërave se sekretari amerikan i shtetit Reks Tillerson e kishte cilësuar si “idiot”, kreun e Shtëpisë së Bardhë. Trump ka ftuar Tillerson që të bëjnë një test inteligjence, për...

Si është marrëdhënia Trump-Tillerson?

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti Donald Trump po thotë se ai do t’ja kalonte Sekretarit të Shtetit Rex Tillerson në një garë për inteligjencën, pas njoftimeve se zoti Tillerson e quajti Presidentin “njeri të trashë”. "Unë mendoj...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK