http://kariera.mk

K.Veriut:E kemi gishtin në këmbëz  gati të sulmojmë ishullin Guam

para 9 muajve - Shqiptarja

Koreja e Veriut ka kërcënuar sërish se do ta sulmojë territorin amerikan në ishullin Guam me raketa “salvo”, pasi Shtetet e Bashkuara së fundmi kryen ushtrime mbi gadishullin Korean. Sipas Qeverisë së...

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: E kemi vënë gishtin në këmbëz, dhe jemi gati të sulmojmë ishullin Guam me raketa ‘salvo’

para 9 muajve - Telegrafi

Koreja e Veriut ka kërcënuar sërish se do ta sulmojë territorin amerikan në ishullin Guam me raketa “salvo”, pasi Shtetet e Bashkuara së fundmi kryen ushtrime mbi gadishullin Korean. Qeveria e Kim Jong-un...

Strategjia e frikshme e Trumpit mbi Korenë e Veriut

para 9 muajve - Gazeta Express

​Përmes fjalimeve dhe përmes Twitter-it, ai po përshkallëzon një konflikt dhe trumbeton opsionet ushtarake ndërsa insiston që objektivi i denuklearizimit është i paarritshëm, që taktikat e presionit kinez...

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: E kemi vënë gishtin në këmbëz, dhe jemi gati të sulmojmë ishullin Guam me raketa ‘salvo’

para 9 muajve - Lajm

Koreja e Veriut ka kërcënuar sërish se do ta sulmojë territorin amerikan në ishullin Guam me raketa “salvo”, pasi Shtetet e Bashkuara së fundmi kryen ushtrime mbi gadishullin Korean. Qeveria e Kim Jong-un...

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: E kemi vënë gishtin në këmbëz, dhe jemi gati të sulmojmë ishullin Guam me raketa ‘salvo’

para 9 muajve - Tetova1

Koreja e Veriut ka kërcënuar sërish se do ta sulmojë territorin amerikan në ishullin Guam me raketa “salvo”, pasi Shtetet e Bashkuara së fundmi kryen ushtrime mbi gadishullin Korean. Qeveria e Kim Jong-un...

G7 u kërcënua me sanksione të përforcuara mbi Korenë Veriore

para 9 muajve - Portalb

Vendet e grupit G-7 do të kryejnë presion maksimal ekonomike mbi Korenë Veriore, me qëllim që ta shtyjnë shtetin të heqë dorë nga programi i saj bërthamor, paralajmëroi Masashi Akasave nga Ministria japoneze...

Kongresi 19-të i partisë Komuniste kineze, Kim Jong-Un bën gati 30 raketa…

para 9 muajve - Syri

Dyshohet se Koreja e Veriut po përgatitet të lëshojë 30 raketa në territorin e Kinës javën e ardhshme. Express.uk raporton se ky reagim i Phenianit ka ardhur pasi aleati kryesor, Kina, është rreshtuar...

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: E kemi vënë gishtin në këmbëz, dhe jemi gati të sulmojmë ishullin Guam me raketa ‘salvo’

para 9 muajve - Bota Press

Koreja e Veriut ka kërcënuar sërish se do ta sulmojë territorin amerikan në ishullin Guam me raketa “salvo”, pasi Shtetet e Bashkuara së fundmi kryen ushtrime mbi gadishullin Korean. Qeveria e Kim Jong-un...

Tërmet në Korenë e Veriut, frikë se po provohet bombë me hidrogjen

para 9 muajve - Klan

Një tërmet me magnitudë 2.9 ballë është regjistruar në një pozicion ku Koreja e Veriut teston bombat bërthamore. Alarmin e ka ngritur një agjenci amerikane duke shtuar kështu frikën se Koreja e veriut...

Çfarë po ndodh Korenë e Veriut? Dridhet toka në vendin ku u bënë testet bërthamore

para 9 muajve - Indeks online

Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, mesditën e sotme, raporton CNN....

Bota mban frymën, dridhet toka në Korenë e Veriut. Ja çka po ndodh atje

para 9 muajve - GazetaBlic

Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, pak më parë. Zona është ajo ku...

Bota mban frymën, ‘shkundet’ toka në Korenë e Veriut. Ja ç’po ndodh

para 9 muajve - Syri

Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, pak më parë. Zona është ajo ku...

Bota mban frymën, dridhet toka në Korenë e Veriut. Ja ç’po ndodh

para 9 muajve - Tetova Sot

Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, pak më parë. Zona është ajo ku...

Çfarë po ndodh në Korenë e Veriut? Dridhet toka në vendin ku u bënë testet bërthamore

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, mesditën e sotme, raporton CNN....

Bota mban frymën, dridhet toka në Korenë e Veriut. Ja çka po ndodh atje

para 9 muajve - Bota Press

Një tërmet ka goditur Korenë e Veriut, në vendin ku janë kryer testet e mëparshme bërthamore. Tërmeti i magnitudës 2.9 goditi provincën North Hamgyong të Koresë së Veriut, pak më parë.Zona është ajo ku...

Koreja Veriore: Tërmet apo testim i raketave balistike?

para 9 muajve - Arbresh

Një tërmet ka goditur Korenë Veriore, duke rritur frikën se mund të jetë testuar një tjetër raketë balistike. Tërmeti me shkallë 2.9 vjen pas tërmetit me magnitudë 6.1 shkallë që goditi vendin gjatë muajit...

Në pritje të luftës... Koreja e Veriut godet online

para 9 muajve - Top Channel

Ndërsa bota është fokusuar tek kërcënimi bërthamor që vjen nga Koreja e Veriut, Peniani po e godet, ndërkohë SHBA në mënyra të ndryshme; ka vënë në shënjestër burimet e saj të energjisë duke u përpjekur...

Kongresi 19-të i partisë Komuniste kineze, Kim Jong-Un bën gati 30 raketa…

para 9 muajve - Te Sheshi

Dyshohet se Koreja e Veriut po përgatitet të lëshojë 30 raketa në territorin e Kinës javën e ardhshme. Express.uk raporton se ky reagim i Phenianit ka ardhur pasi aleati kryesor, Kina, është rreshtuar...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Ina

. Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti amerikan Donald Trump ‘’ndezi fitilin e luftës’’ kundër Koresë së Veriut. Kështu citohet të ketë thënë, nga agjensia ruse e lajmeve, ministri i jashtëm i Koresë së Veriut. Deklarata pason javë...

Në pritje të luftës... Koreja e Veriut godet online

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas NBC News, Kim Jong Un ka vënë në shënjestër rrjetin energjetik amerikan nëpërmjet sulmeve kibernetike kundër disa kompanive elektrike, duke u përpjekur të ndërhyjë me e-maile që mbajnë viruse. Kjo,...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Top Channel

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

“Trump ndezi fitilin e luftës”

para 9 muajve - Vizion Plus

Pas retorikës së ashpër mes presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut, Ministri i Jashtëm i vendit komunist ka akuzuar presidentin Donald Trump, se ishte ai i cili ndezi “fitilin...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Lajmi.net

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Syri

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

“Trump ndezi fitilin e luftës”

para 9 muajve - Ora news

Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut deklaroi se Donald Trump ka ndezur fitilin e luftës ndaj Penianit. Për ministrin Ri, fjalimi i presidentit amerikan përpara Kombeve të Bashkuara në shtator ishte pika...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Politiko

Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në arenën e Kombeve të Bashkuara, Trump e ngacmoi situatën dhe ne duhet ta zgjidhim përfundimisht këtë punë, jo me fjalë, por me zjarrin e armëve,...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Medial

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Koreja Veriore – SHBA-së: Jemi në prag të luftës bërthamore

para 9 muajve - Gazeta Express

Retorika tejet luftëdashëse e presidentit Donald Trump e ka çuar Amerikën dhe Korenë Veriore buzë një lufte bërthamore, sipas ministrit të Jashtëm të Koresë Veriore. “Duke bërë deklarata të çmendura dhe...

Koreja Veriore – SHBA-së: Jemi në prag të luftës bërthamore

para 9 muajve - GazetaBlic

Retorika tejet luftëdashëse e presidentit Donald Trump e ka çuar Amerikën dhe Korenë Veriore buzë një lufte bërthamore, sipas ministrit të Jashtëm të Koresë Veriore. “Duke bërë deklarata të çmendura dhe...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Alsat-M

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Kina ia përvesh Amerikës: Fjalët e Trump do çojnë drejt një lufte katastrofike

para 9 muajve - Java News

Kina ka paralajmëruar Donald Trump se kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut mund të “shkaktojnë zjarr të madh” dhe të çojnë në një “luftë katastrofike”.Trump vazhdoi tensionet e mëtejshme me Gadishullin...

Koreja e Veriut: Presidenti amerikan ka bërë hapin e parë drejt fillimit të luftës

para 9 muajve - ABC News

Koreja e Veriut nëpërmjet ministrit të saj të jashtëm, deklaroi se presidenti amerikan Donald Tramp ka bërë hapin eparë drejt fillimit të luftës. Ai paralajmëroi Shtetet e Bashkuara të Amerikës që të ndalojnë...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Portalb

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior, njofton Top Channel. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe...

SHBA po shqyrtojnë një qëndrim të ri ndaj Koresë së Veriut

para 9 muajve - Gazeta 55

Ndërsa Presidenti Donald Trump shqyrton veprime të mundshme ushtarake ndaj Koresë së Veriut, ushtria amerikane demonstroi forcën që mund të shihej qartë nga Koreja e Veriut. Bombardues të rëndë supersonikë...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Telegrafi

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Koreja Veriore – SHBA-së: Jemi në prag të luftës bërthamore

para 9 muajve - Infokusi

Retorika tejet luftëdashëse e presidentit Donald Trump e ka çuar Amerikën dhe Korenë Veriore buzë një lufte bërthamore, sipas ministrit të Jashtëm të Koresë Veriore. “Duke bërë deklarata të çmendura dhe...

Kim Jong –Un po planifikon diçka më të madhe pas zhdukjes së njerëzve besnikë?

para 9 muajve - Tetova Sot

Gjenerali bërthamor i Koresë së Veriut është zhdukur në mes të  situatës  së frikshmme nga lufta e zjarrtë me SHBA. Shefi i raketave të Kim Jong-un, gjenerali Kim Rak-gyom nuk është parë në publik për...

Kim Jong –Un po planifikon diçka më të madhe pas zhdukjes së njerëzve besnikë?

para 9 muajve - GazetaBlic

Gjenerali bërthamor i Koresë së Veriut është zhdukur në mes të situatës së frikshmme nga lufta e zjarrtë me SHBA. Shefi i raketave të Kim Jong-un, gjenerali Kim Rak-gyom nuk është parë në publik për javë...

Kim Jong –Un po planifikon diçka më të madhe pas zhdukjes së njerëzve besnikë?

para 9 muajve - Gazeta Express

Gjenerali bërthamor i Koresë së Veriut është zhdukur në mes të  situatës  së frikshmme nga lufta e zjarrtë me SHBA. Shefi i raketave të Kim Jong-un, gjenerali Kim Rak-gyom nuk është parë në publik për...

Kim Jong Un po planifikon diçka më të madhe pas zhdukjes së njerëzve besnikë?

para 9 muajve - Gazeta Liria

Gjenerali bërthamor i Koresë së Veriut është zhdukur në mes të situatës së frikshme nga lufta e zjarrtë me SHBA-në. Shefi i raketave të Kim Jong-un, gjenerali Kim Rak-gyom nuk është parë në publik për javë të tëra.

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Infokusi

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Almakos

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Tetova Sot

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Shenja

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Kim Jong –Un po planifikon diçka më të madhe pas zhdukjes së njerëzve besnikë?

para 9 muajve - Syri

Gjenerali bërthamor i Koresë së Veriut është zhdukur në mes të  situatës  së frikshmme nga lufta e zjarrtë me SHBA. Shefi i raketave të Kim Jong-un, gjenerali Kim Rak-gyom nuk është parë në publik për...

Programi raketor i Koresë së Veriut nuk është i negociueshëm

para 9 muajve - Indeks online

Ministri i jashtëm i Koresë së Veriut Ri Yong-ho thotë se programi bërthamor i vendit të tij garanton paqe dhe siguri në rajon, duke theksuar se aktivitetet e raketave të Penianit nuk do të shtrohen për...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Insajderi

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - KosovaPress

Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në arenën e Kombeve të Bashkuara, Trump e ngacmoi situatën dhe ne duhet ta zgjidhim përfundimisht këtë punë, jo me fjalë, por me zjarrin e armëve,...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - AlbPortali

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Korea e Veriut: SHBA-të kanë “ndezur fitilin e luftës”

para 9 muajve - Arbresh

Pentagoni nuk do të heq dorë nga armët nukleare, ka bërë të ditur ministri i jashtëm i Koresë së Veriut, transmeton arbresh.info. Ai ka thënë që SHBA-të e kanë “ndezur fitilin e luftës” dhe se Washingtoni...

Kina kthehet kundër Amerikës: Fjalët e Trump mund të çojnë drejt një lufte katastrofike

para 9 muajve - GazetaBlic

Kina ka paralajmëruar Donald Trump se kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut mund të “shkaktojnë zjarr të madh” dhe të çojnë në një “luftë katastrofike”. Trump vazhdoi tensionet e mëtejshme me Gadishullin...

Kina kthehet kundër Amerikës: Fjalët e Trump mund të çojnë drejt një lufte katastrofike

para 9 muajve - Gazeta Express

Kina ka paralajmëruar Donald Trump se kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut mund të "shkaktojnë zjarr të madh" dhe të çojnë në një "luftë katastrofike". Trump vazhdoi tensionet e mëtejshme me Gadishullin...

Koreja e Veriut: Trump ndezi fitilin e luftës

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Donald Trump ndezi “fitilin e luftës” me Korenë e Veriut, i tha agjensisë shtetërore ruse të lajmeve TASS ministri i Jashtëm koreano-verior. Me deklaratën e tij të papërgjegjshme dhe luftëndjellëse në...

Kim Jong –Un po planifikon diçka më të madhe pas zhdukjes së njerëzve besnikë?

para 9 muajve - Bota Press

Gjenerali bërthamor i Koresë së Veriut është zhdukur në mes të  situatës  së frikshmme nga lufta e zjarrtë me SHBA. Shefi i raketave të Kim Jong-un, gjenerali Kim Rak-gyom nuk është parë në publik për...

“Trump ka ndezur fitilin për një luftë”

para 9 muajve - Klan

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut mendon se presidenti i SHBA-së Donald Trump ka ndezur mundësinë e një lufte. “Me deklaratën e tij të çmendur në Kombet e Bashkuar, mund të thuash se Trump ka ndezur...

SHBA-Kore e Jugut, stërvitje të përbashkëta ushtarake

para 9 muajve - Alsat-M

Në kohën kur retorika me Korenë e Veriut u fashit disi ditët e fundit, Shtetet e Bashkuara ndërmorën një stërvitje të përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut, e dërguan dy bombardues strategjikë mbi gadishullin...

A është zgjidhja e krizës koreane në dorën e Kinës?

para 9 muajve - Koha Jone

Nga Hajdar Muneka* U bë një farë kohe që e gjithë bota i ka drejtuar sytë nga zhvillimet në marrëdhëniet midis SHBA dhe Koresë së Veriut. Situata, e ngarkuar deri edhe në etiketime fyese personale, është...

Ushtria amerikane vazhdon manovrat në afërsi të Koresë së Jugut

para 9 muajve - RTV 21

Kriza në Gadishullin e Koresë Dy aeroplanë bombardues amerikanë kanë fluturuar mbi Gadishullin e Koresë, në kuadër të manovrave të para ushtarake të kryera gjatë natës mes të martës dhe mërkurës së bashku...

Koreja Veriore e akuzon Donald Trump si “nxitës të luftës”

para 9 muajve - Arbresh

Ministri i Jashtëm i Koresë Veriore e ka akuzuar Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump se “po ndez fitilat e luftës” kundër Kim Jong-un. Ri Yong-ho ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po bëjnë veprime “agresive”...

Jeta luksoze e Kim Jong Un në klubin e golfit në Korenë e Veriut

para 9 muajve - Te Sheshi

Ndonëse populli i Koresë Veriore jeton në varfëri ekstreme, diktatori i shtetit të vetëm komunist dhe më të izoluar në Botë, po bën një jetë luksoze. Daily Star ka publikuar një fotografi të rralla që...

Koreja e Veriut feston 72-vjetorin e  themelimit të Partisë së Punës

para 9 muajve - Ora news

Koreja e Veriut celebron me festime 72 vjetorin e Partisë së Punës në pushtet ndërkohë që tensionet me Shtetet e Bashkuara janë rritur ndjeshëm muajin e fundit, pas testimit të armës më më të madhe bërthamore....

Jeta luksoze e Kim Jong Un në klubin e golfit në Korenë e Veriut

para 9 muajve - AlbPress

Ndonëse populli i Koresë Veriore jeton në varfëri ekstreme, diktatori i shtetit të vetëm komunist dhe më të izoluar në Botë, po bën një jetë luksoze. Daily Star ka publikuar një fotografi të rralla që...

Kina kthehet kundër Amerikës për fjalët e Trumpit

para 9 muajve - Aktuale

Kina ka paralajmëruar Donald Trump se kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut mund të “shkaktojnë zjarr të madh” dhe të çojnë në një “luftë katastrofike”. Trump vazhdoi tensionet e mëtejshme me Gadishullin...

SHBA, sërish bombardues mbi Kore. Stërvitje me koreano-jugorët

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Në kohën kur retorika me Korenë e Veriut u fashit disi ditët e fundit, Shtetet e Bashkuara ndërmorën një stërvitje të përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut, e dërguan dy bombardues strategjikë mbi gadishullin...

SHBA, sërish bombardues mbi Kore. Stërvitje me koreano-jugorët

para 9 muajve - Top Channel

Në kohën kur retorika me Korenë e Veriut u fashit disi ditët e fundit, Shtetet e Bashkuara ndërmorën një stërvitje të përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut, e dërguan dy bombardues strategjikë mbi gadishullin...

SHBA shqyrton veprime të mundshme ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 9 muajve - Koha.net

Ndërsa Presidenti Donald Trump shqyrton veprime të mundshme ushtarake ndaj Koresë së Veriut, ushtria amerikane demonstroi forcën që mund të shihej qartë nga Koreja e Veriut, transmeton Zëri i Amerikës....

SHBA, SËRISH BOMBARDUES MBI KORE. STËRVITJE ME KOREANO-JUGORËT

para 9 muajve - TV21

Në kohën kur retorika me Korenë e Veriut u fashit disi ditët e fundit, Shtetet e Bashkuara ndërmorën një stërvitje të përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut, e dërguan dy bombardues strategjikë mbi gadishullin...

Kina kthehet kundër Amerikës: Fjalët e Trump mund të çojnë drejt një lufte katastrofike

para 9 muajve - Syri

Kina ka paralajmëruar Donald Trump se kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut mund të "shkaktojnë zjarr të madh" dhe të çojnë në një "luftë katastrofike". Trump vazhdoi tensionet e mëtejshme me Gadishullin...

SHBA, sërish bombardues mbi Kore. Stërvitje me korano-jugorët

para 9 muajve - Zhurnal

Në kohën kur retorika me Korenë e Veriut u fashit disi ditët e fundit, Shtetet e Bashkuara ndërmorën një stërvitje të përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut, e dërguan dy bombardues strategjikë mbi gadishullin...

SHBA shqyrton një qëndrim të ri ndaj Koresë së Veriut

para 9 muajve - Ora news

Ndërsa Presidenti Donald Trump shqyrton veprime të mundshme ushtarake ndaj Koresë së Veriut, ushtria amerikane demonstroi forcën që mund të shihej qartë nga Koreja e Veriut. Bombardues të rëndë supersonikë...

SHBA demonstron forcën ndaj Koresë së Veriut, bombardues mbi gadishullin korean

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ndërsa Presidenti Donald Trump shqyrton veprime të mundshme ushtarake ndaj Koresë së Veriut, ushtria amerikane demonstroi forcën që mund të shihej qartë nga Koreja e Veriut. Bombardues të rëndë supersonikë...

SHBA shqyrtojnë një qëndrim të ri ndaj Koresë së Veriut

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Ndërsa Presidenti Donald Trump shqyrton veprime të mundshme ushtarake ndaj Koresë së Veriut, ushtria amerikane demonstroi forcën që mund të shihej qartë nga Koreja e Veriut. Bombardues të rëndë supersonikë...

Trump informohet me krerët ushtarakë mbi mundësitë ushtarake përballë Kim Jong-un

para 9 muajve - Syri

Presidenti amerikan, Donald Trump shqyrtoi sot me ministrin e tij të Mbrojtjes, James Mattis dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Joe Dunford sasinë e mundësive që ka në dispozicion SHBA-ja përballë Koresë...

Trump informohet me krerët ushtarakë mbi mundësitë përballë Phenianit

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump shqyrtoi sot me ministrin e tij të Mbrojtjes, James Mattis dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Joe Dunford sasinë e mundësive që ka në dispozicion SHBA-ja përballë Koresë...

Kim Jong-un marrëzisht i dashuruar? Vendos ish-të dashurën në një pozicion të fuqishëm

para 9 muajve - Syri

Mediat perëndimore duket se kanë zbuluar të tjera detaje nga jeta misterioze e liderit suprem të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Sipas gazetave të Koresë së Jugut, Kim ka promovuar ish-të dashurën e tij,...

Sërisht bombardues amerikanë mbi gadishullin Korean, stërvitje e përbashkët me Jugun

para 9 muajve - Te Sheshi

SHBA kanë ndërmarrë një tjetër stërvitje të përbashkët me Korenë e Jugut, ndërsa në gadishull u dërguan dy bombardues strategjikë. Avionëve të tipit “B-1B” iu bashkuan më vonë dy “F-15K” të Seulit, e së...

Trump informohet me krerët ushtarakë mbi mundësitë përballë Phenianit

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump shqyrtoi sot me ministrin e tij të Mbrojtjes, James Mattis dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Joe Dunford sasinë e mundësive që ka në dispozicion SHBA-ja përballë Koresë...

SHBA-të çojnë bombarduesit në Kore, trembet Kim Jong Un

para 9 muajve - Gazeta Express

SHBA dislokoi dy avionë bombardues të rëndë supersonik në gadishullin korean për një demonstrim force përballë Phenianit, gjatë fazës së parë stërvitore në bashkëpunim me aviacionin e Japonisë dhe Koresë...

Trump informohet me krerët ushtarakë mbi mundësitë përballë Phenianit

para 9 muajve - Lajm

Presidenti amerikan, Donald Trump shqyrtoi sot me ministrin e tij të Mbrojtjes, James Mattis dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Joe Dunford sasinë e mundësive që ka në dispozicion SHBA-ja përballë Koresë...

Kjo grua ja ka marrë zemrën Kim Jong Un, nuk është gruaja e tij

para 9 muajve - Koha Jone

Kim Jong-Un ka promovuar ish-të dashurën e tij një pop-yll në një pozicion të fuqishëm të qeverisë së tij. Hyon Song-Wol, ish-udhëheqëse e Moranbong, një grup i të gjitha femrave dhe versioni i Koresë...

E dashura e udhëheqësit koreano-verior

para 9 muajve - Koha Jone

Kim Jong-Un ka promovuar ish-të dashurën e tij një pop-yll në një pozicion të fuqishëm të qeverisë së tij. Hyon Song-Wol, ish-udhëheqëse e Moranbong, një grup i të gjitha femrave dhe versioni i Koresë...

SHBA, sërish bombardues mbi Kore, stërvitje me korano-jugorët

para 9 muajve - Arbresh

Në kohën kur retorika me Korenë e Veriut u fashit disi ditët e fundit, Shtetet e Bashkuara ndërmorën një stërvitje të përbashkët ushtarake me Korenë e Jugut, e dërguan dy bombardues strategjikë mbi gadishullin...

I dashuruar marrëzisht, Kim Jong-Un vendos ish-të dashurën në një pozicion të fuqishëm

para 9 muajve - Lajm

Kim Jong-Un ka promovuar ish-të dashurën e tij një pop-yll në një pozicion të fuqishëm të qeverisë së tij, shkruan albeu.com. Hyon Song-ëol, ish-udhëheqëse e Moranbong, një grup i të gjitha femrave dhe...

Trump informohet me krerët ushtarakë mbi mundësitë përballë Phenianit

para 9 muajve - KosovaPress

“Ky takim u përqendrua mbi gamën e opsioneve për t’iu përgjigjur çdo forme agresioni të Koresë së Veriut dhe nëse janë të mjaftueshme për të penguar Phenianin të kërcënojë SHBA-në dhe aleatët e saj me...

Trump informohet me krerët ushtarakë mbi mundësitë përballë Phenianit

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump shqyrtoi sot me ministrin e tij të Mbrojtjes, James Mattis dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Joe Dunford sasinë e mundësive që ka në dispozicion SHBA-ja përballë Koresë...

Ja gruaja që ia ka marrë zemrën Kim Jong Un

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kim Jong-Un ka promovuar ish-të dashurën e tij një pop-yll në një pozicion të fuqishëm të qeverisë së tij Hyon Song-Wol, ish-udhëheqëse e Moranbong, një grup i të gjitha femrave dhe versioni i Koresë së...

Kriza koreane nga ana tjetër e medaljes

para 9 muajve - Medial

Administrata e Trump këmbëngul se nuk mund të ketë bisedime derisa Veriu të ndalojë testet raketore dhe bërthamore për një periudhë të paspecifikuar. Prandaj, kjo krizë, është vërtet e rrezikshme. Lejimi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK