http://kariera.mk

SHBA, Trump nis “çmontimin” e Obamacare

para 9 muajve - MRT

Presidenti Trump ka nisur një tjetër përpjekje për të shfuqizuar gradualisht planin Obamacare.... Presidenti Trump ka nisur një tjetër përpjekje për të shfuqizuar gradualisht planin Obamacare, ndërsa përmes...

Trump nis “çmontimin” e Obamacare

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, me sa duket nuk ka hequr dorë nga përpjekjet për të zëvendësuar planin Obamacare, ndërsa përmes një urdhri ekzekutiv të firmosur së fundmi, ka shfuqizuar...

Trump i jep fund sistemit shëndetësor ‘Obamacare’, nervozon amerikanët

para 9 muajve - Periskopi

“Qeveria nuk mund të bëjë ligjërisht pagesat e reduktimit të ndarjes së kostos”, përfundon Shtëpia e Bardhë pas konsultimeve të departamenteve Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka lëvizur në mënyrë dramatike...

Trump nis ‘çmontimin’ e Obamacare

para 9 muajve - Ora news

Presidenti Trump ka nisur një tjetër përpjekje për të shfuqizuar gradualisht planin Obamacare, ndërsa përmes një urdhëri ekzekutiv pritet të lejojë kompanitë e sigurimeve që të paraqesin ofertat e tyre...

Kamboxhia ndalon filmin Kingsman: The Golden Circle

para 9 muajve - Arbresh

Kamboxhia ka ndaluar transmetimin e filmit “Kingsman: The Golden Circle”, për shkak të portretizimit, siç e kanë quajtur, negativ të mbretërisë. Vendimi është marre javën që shkoi mbi bazën që ky film...

Presidenti Trump urdhër ekzekutiv për sigurimet shëndetësore

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

I irrituar nga dështimi i Kongresit për të ndryshuar politikat e shërbimit shëndetësor, presidenti Donald Trump nënshkroi të enjten një urdhër ekzekutiv, për ta bërë më të lehtë për konsumatorët të blejnë...

Trump nënshkruan urdhër ekzekutiv për të dobësuar kujdesin shëndetësor

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv që lejon shitjen e planeve të sigurimit shëndetësor që janë të përjashtuara nga disa rregullore Obamacare. Urdhri i drejton agjencitë...

Kamboxhia ndalon filmin Kingsman: The Golden Circle

para 9 muajve - Klan Kosova

Kamboxhia ka ndaluar transmetimin e filmit “Kingsman: The Golden Circle”, për shkak të portretizimit, siç e kanë quajtur, negativ të mbretërisë. Vendimi është marre javën që shkoi mbi bazën që ky film...

Trump nënshkruan urdhëresën për Kujdesin Shëndetësor

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti Donald Trump, i frustruar nga dështimi i Kongresit për të shfuqizuar dhe zëvendësuar ObamaCare, ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv ditën e enjte, në mënyrë që të lehtësoj për qytetarët blerjen...

Trump nënshkruan urdhëresën për Kujdesin Shëndetësor

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Donald Trump, i frustruar nga dështimi i Kongresit për të shfuqizuar dhe zëvendësuar ObamaCare, ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv ditën e enjte, në mënyrë që të lehtësoj për qytetarët blerjen...

Trump nënshkruan urdhëresën për Kujdesin Shëndetësor

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump, i frustruar nga dështimi i Kongresit për të shfuqizuar dhe zëvendësuar ObamaCare, ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv ditën e enjte, në mënyrë që të lehtësoj për qytetarët blerjen...

Trump nënshkruan urdhër direkt për Kujdesin Shëndetësorë

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti Donald Trump, i frustruar nga dështimi i Kongresit për të shfuqizuar dhe zëvendësuar ObamaCare, ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv ditën e enjte, në mënyrë që të lehtësoj për qytetarët blerjen...

Pas dështimit me ObamaCare, Trump nënshkruan urdhëresën për Kujdesin Shëndetësor

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti Donald Trump, i frustruar nga dështimi i Kongresit për të shfuqizuar dhe zëvendësuar ObamaCare, ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv ditën e enjte, në mënyrë që të lehtësoj për qytetarët blerjen...

Presidenti i parë që do të flasë kundër komunitetit LGBTI

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, do të drejtojë konferencën vjetore të një grupi anti-LGBT, i cili është klasifikuar si një grup që nxit urrejtje. Donald Trump do të bëhet presidenti i parë që do të...

Donald Trump, presidenti i parë që do të flasë kundër LGBT

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, do të drejtojë konferencën vjetore të një grupi anti-LGBT, i cili është klasifikuar si një grup që nxit urretje. Donald Trump do të bëhet presidenti i parë që do të...

Kamboxhia ndalon filmin Kingsman: The Golden Circle

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kamboxhia ka ndaluar transmetimin e filmit “Kingsman: The Golden Circle”, për shkak të portretizimit, siç e kanë quajtur, negativ të mbretërisë. _____________________________________________________________________________________...

Trump nënshkruan urdhër direkt për Kujdesin Shëndetsor

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti Donald Trump, i frustruar nga dështimi i Kongresit për të shfuqizuar dhe zëvendësuar ObamaCare, ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv ditën e enjte, në mënyrë që të lehtësoj për qytetarët blerjen...

Trump sqaron se çfarë donte të thoshte dhe kërcënon: S’do e lejojmë të ndodhë

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti amerikan Donald Trump ka sqaruar për gjithë ata që mbeten të paqartë pas një deklarate të tij, teksa gjatë takimit me shefat dhe udhëheqësit ushtarakë tha “kjo është qetësi para stuhie dhe do...

Eminemi me këngë kundër Donald Trump

para 9 muajve - Almakos

Eminem ka krijuar një këngë rep kundër presidentit të SHBA-së, Donald Trump në BET Hip Hop Awards. Ai kritikon presidentin për qëndrimin e tij ndaj migracionit, kontrollit të armëve dhe katastrofave natyrore....

Trump informohet me krerët ushtarakë mbi mundësitë ushtarake përballë Kim Jong-un

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti amerikan, Donald Trump shqyrtoi sot me ministrin e tij të Mbrojtjes, James Mattis dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Joe Dunford sasinë e mundësive që ka në dispozicion SHBA-ja përballë Koresë...

Shmangia e shikimit, rrit dhembjet

para 9 muajve - Gazeta Liria

Shmangia e shikimit e shikimit nga një ngjarje e dhimbshme, rrit pasigurinë nervore në tru, duke bërë që perceptimi i dhembjes të jetë më i fortë. ___________________________________________________________________________________...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK