http://kariera.mk

Dritëro Agolli i pavdekshmëm muze i gjalle i popullit shqiptar

para 9 muajve - Shqiptarja

.."Kur nga gjumi do te zgjohesh dhe nuk do te shohësh me diellin: O do te kesh vdekur [por jo ti je i pavdekshëm] O je Dielli vete!" - Jim Morrison -Te shkruash për të madhin Dritëro, është shume pak,...

Kujtime për të madhin Dritëro

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Gaqo VESHI Kur nuk e ke më pranë mikun e shokun e shtrenjtë, të madhin e të paharruarin Dritëro Agolli, pas 68 vjet shoqëri e miqësi të pandarë, kujtimet për të, vijnë e s’të ndahen orë e çast. Të duket...

Të pathënat për Dritëro Agollin

para 9 muajve - Aktuale

Nga Ilir BUSHI Pas luftës, Dritëroi u bë një eksponent aktiv i lëvizjeve progresiste, rinore në Shqipëri. Kështu, ai mori pjesë në hekurudhën Durrës-Peqin, që filloi punimet në vitin 1945, ku punoi për...

Nesër do të lexoni/ Gaqo Veshi: Kujtime për të madhin Dritëro

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Gaqo VESHI Kujtime për të madhin Dritëro Kur nuk e ke më pranë mikun e shokun e shtrenjtë, të madhin e të paharruarin Dritëro Agolli, pas 68 vjet shoqëri e miqësi të pandarë, kujtimet për të, vijnë e s’të...

Muzeu Kombëtar/ Nesër 86 vjetori i Dritëro Agollit, aktivitet në nderim të shkrimtarit të madh

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Në 13 tetor, datën e lindjes së shkrimtarit e njeriut të madh, Dritëro Agolli, ora 19: 00 në Muzeun Historik Kombëtar organizohet një pasdite e veçantë, pasdite tingujsh, poezish dhe promovimesh. Dritëro...

Tetori i Dritëroit…

para 9 muajve - Koha Jone

13-Tetori, ditëlindja e AGOLLIT Nga Bektash Zeneli Ndërkohë tek rendim nëpër rrugëtimin tonë të përbashkët, në këto ditë Tetori, vetiu ndërmend na vijnë prej mot-moti kronikat për ditëlindje udhëheqësish,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK