http://kariera.mk

Zviceranët zgjidhin misterin më të madh arkeologjik të Mesdheut

para 9 muajve - Albinfo

Një ekip arkeologësh zviceranë dhe holandezë, të cilët kanë deshifruar mbishkrim mbi një pllakë guri 3200 vjeçare, mendohet se kanë zgjidhur një nga misteret më të mëdha arkeologjike të Mesdheut. Mbishkrimi,...

Deshifrohet mbishkrimi 3.200-vjeçar për pushtimin nga detarët misteriozë

para 9 muajve - Koha Jone

Një grup arkeologësh zviceranë e holandezë ka deshifruar mbishkrimin në pllakën prej guri, 3.200 vjet të vjetër dhe me këtë konsideron se ka zgjidhur “njërin prej mistereve më të mëdha arkeologjike të...

Dëshifrohet mbishkrimi 3.200-vjeçar për pushtimin nga detarët misteriozë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Një grup arkeologësh zviceranë e holandezë ka deshifruar mbishkrimin në pllakën prej guri, 3.200 vjet të vjetër dhe me këtë konsideron se ka zgjidhur “njërin prej mistereve më të mëdha arkeologjike të...

Deshifrohet mbishkrimi 3.200-vjeçar për pushtimin nga detarët misteriozë

para 9 muajve - Insajderi

Një grup arkeologësh zviceranë e holandezë ka deshifruar mbishkrimin në pllakën prej guri, 3.200 vjet të vjetër dhe me këtë konsideron se ka zgjidhur “njërin prej mistereve më të mëdha arkeologjike të...

Arkeologët deshifrojnë gurin 3200 vjeçar që dëshmon pushtimin nga “njerëzit e detit”

para 9 muajve - Medial

Studiuesit thonë se shkrimet e lashta mund të japin përgjigje për ‘një nga enigmat më të mëdha të arkeologjisë mesdhetare’. Pllaka gëlqerore prej 29 metrash, e gjetur në 1878, në atë që tani quhet Turqia...

Zbulimi/Luvianët, aktorët kryesorë pas "Njerëzve të Detit" që i dhanë fund Epokës së Bronzit në Mesdhe

para 9 muajve - Respublica

Një ekip arkeologësh zviceranë dhe hollandezë mendojnë se i kanë dhënë fund një prej dilemave më të mëdha të Mesdheut antik. Nga gjetjet e shumta arkeologjike, sidomos në Mesdheun Lindor, është verifikuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK