http://kariera.mk

Moikom Zeqo: Skandali i ndërtimeve idiote me beton në Butrint

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Për arkeologun e njohur kemi të bëjmë edhe me një skandal mendor dhe konceptual. Reagon edhe Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Arkeologu Moikom Zeqo ka kritikuar ndërhyrjet e fundit të bëra në Butrint....

Ministria ia dha pa konkurrim objektin në Butrint kompanisë së sallameve

para 9 muajve - Shqiptarja

Ministria e Kulturës ia ka dhënë në shkelje të ligjit firmës së prodhimit të sallameve Hako shpk projektin e ndërtimit të qendrës multifunksionale brenda Parkut Arkeologjik të Butrintit. Kjo sepse Ministria...

'Beton i varfëruar',Forumi i Trashëgimisë rrëzon Kumbaron

para 9 muajve - Shqiptarja

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro u shpreh një ditë më parë gjatë raportimit në komisionin parlamentar të Medias se betoni që po hidhet në parkun e Butrintit është i varfëruar. Por, Forumi për Trashëgimi...

Nesër do të lexoni/ Moikom Zeqo: Skandali i ndërtimeve idiote me beton në Butrint

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Për arkeologun e njohur kemi të bëjmë edhe me një skandal mendor dhe konceptual. Reagon edhe Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Arkeologu Moikom Zeqo ka kritikuar ndërhyrjet e fundit të bëra në Butrint....

Boçi për skandalin në Butrint: Do kërkojmë largimin e Kumbaros

para 9 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi i ftuar në emisonin "45 minuta" në  “Report Tv” thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin...

'Butrinti'/ Boçi: PD do kërkojë dorëheqjen e Ministres së Kulturës

para 9 muajve - Syri

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik...

Skandali në Butrint, Boçi: Do kërkojmë largimin e Kumbaros

para 9 muajve - Shqiptarja

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik...

PD kërkon largimin e Ministres së Kulturës: Do ndërmarrin hapa konkretë

para 9 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik...

Beteja e radhës, PD kërkon ‘kokën’ e kësaj ministreje…

para 9 muajve - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik...

Skandali në Butrint, Boçi: Do kërkojmë dorëheqjen e Kumbaros

para 9 muajve - Shqiptarja

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik...

Skandali në Butrint, Rama i shmanget pyetjes së Report Tv

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama është pyetur për skandalin në Butrint, ku po nderohet një lokal në ambientet e Parkut Arkeologjik. I pyetur nga gazetarja e Report Tv nëse ka një koment për këtë skandal, kryeministri...

Deputeti i Elbasanit kërkon largimin e ministres

para 9 muajve - ElbasaniPlus

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi thotë se opozita do kërkojë dorëheqjen e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pasi ka dhënë leje për ndërtimin e një biznesi privat në brendësi të parkut arkeologjik...

Ja për kë ministër do të kërkojë shkarkimin PD…

para 9 muajve - Te Sheshi

Partia Demokratike do të kërkojë largimin e Mirela Kumbaros nga posti i ministers së Kulturës. Kjo u bë e ditur nga deputeti demokrat, Luçiano Boçi, i cili ka sqaruar se kërkesa ka të bëjë me ndërtimin...

'Butrinti',Forumi i Trashëgimisë reagon ashpër ndaj ministres Kumbaro

para 9 muajve - Shqiptarja

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka kritikuar ashpër ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, në lidhje me skandalin në Butrint. Postimi : Pas pesë orësh diskutime në komisionin parlamentar,...

Ndërtimet në Butrint, 5 orë debat në Komision, Kumbaro raporton

para 9 muajve - Ora news

Në Butrint nuk po ndërtohet! Ishte ky qëndrimi i Ministres së Kulturës në seancën dëgjimore që zgjati rreth 5 orë dhe u shoqërua me debate te ashpra. Mirela Kumbaro sqaroi në Komisionin Parlamentar për...

Tjetër skandal në Butrint, vendoset kondicioner përbri Kullës Veneciane

para 9 muajve - Shqiptarja

Skandalet në Parkun Kombëtar në Butrint, pasuri e trashëgimisë botërore të UNESCO nuk kanë të sosur. Përmes rubrikës Ju Raportoni në Report TV ka mbërritur një foto ku është fiksuar një pajisje kondicioneri...

41 ton beton, në zemër të perlës shqiptare!

para 9 muajve - Syri

Aktivistja e shoqërisë civile Alida Karakushi, e cila ishte mbrëmë prezente në seancën e zhvilluar në Kuvend në Komisionin e Arsimit, Medias dhe Kulturës ka “kapur” nga debati i gjatë për çështjen e një...

Skandali/ Ministrja Kumbaro mbron ndërtimin klientelist dhe shkatërrimtar në Butrint

para 9 muajve - Gazeta 55

Deputetja Vokshi: “Ndërtimi brenda parkut arkeologjik të Butrintit shkelje e rëndë ligjore dhe shpërfillje e UNESCO-s, pezulloni punimet” Ditën e djeshme në ambientet e komisionit për Edukimin dhe Mjetet...

Dokumenti/ Parashikohen tre ndërtime në parkun e Butrintit

para 9 muajve - Shqiptarja

Ministria e Kulturës ka njoftuar UNESCO-n vetëm pasi ka plasur skandali i ndërtimit në Parkun Arkeologjik të Butrintit. Ministria u ka shpërndarë deputetëve një material elektronik, i cili sipas saj është...

Kumbaro s’tërhiqet nga skandali në Butrint: S’e kemi për detyrë të njoftojmë UNESCO për projektet tona, miratimin e tyre e bëjmë vetë

para 9 muajve - Sot News

Për gati pesë orë në Komisionin e Medias ministrja Mirela Kumbaro përballë deputetëve iu shmang jo pak pyetjeve për ndërtimin, që po bëhet në Butrint. Cilësuar si skandal nga specialistët e trashëgimisë,...

"Hako" dhe "Agikons", ortakët e snack-barit në Butrint

para 9 muajve - Respublica

Në seancën dëgjimore të ministres së Kulturës Mirela Kumbaro në Komisionin e Medias u zbërthye në një farë mënyre i gjithë projekti që u kopsit me letra në fshehtësi dhe po në të njëjtën mënyrë filloi...

Kumbaro raporton në komision për Butrintin

para 9 muajve - Klan

Punimet që po kryhen në parkun e Butrintit ka sjellë përplasje mes ministres së Kulturës Mirela Kumbaro dhe anëtarëve të opozitës në komisionin e Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik. Për ndërtimin...

Ndërtimet në Butrint, Kumbaro përplaset me opozitën në komision

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ndërtimet tek parku i Butrintit janë bërë objekt debati pasditen e së mërkurës në komisionin parlamentar të medias. Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar që të ndërpriten ndërtimet...

Ndërtimet në Butrint, Report Tv siguron raportin e Prokurorisë

para 9 muajve - Shqiptarja

Skandali i ndërtimeve në Parkun arkeologjik të Butrintit ka qenë tema e debatit në emisionin Repolitix të gazetarit Denis Minga. Repolitix ka siguruar raportin e Prokurorisë për atë që po ndodh në brendësi...

Ndërtimi në Butrint, Kumbaro në komision

para 9 muajve - ABC News

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ishte për një seancë dëgjimore në Komisionin e Medias mbi ndërtimin e një objekti në Parkun Arkeologjik të Butrintit, i cili sipas opozitës është në shkelje të ligjit....

"Hako" dhe "Agikons", ortakët e snack-barit në Butrint

para 9 muajve - Respublica

Në seancën dëgjimore të ministres së Kluturës Mirela Kumbaro në Komisionin e Medias u zbërthye në një farë mënyre i gjithë projekti që u kopsit me letra në fshehtësi dhe po në të njëjtën mënyrë filloi...

Mirela Kumbaro për ndërtimi në Butrint: Është në kuadrin e një pakete shërbimesh

para 9 muajve - Albeu

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh se po dëmtohet...

Ndërtimi në Butrint, deputeti i PS del kundër Mirela Kumbaros

para 9 muajve - Opinion

Gjatë seancës para Komisionit parlamentar të Medias në Kuvend ku po raporton ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro për ndërtimet në Parkun arkeologjik të Butrintit, ajo ka pranuar se UNESCO-n nuk e ka pyetur...

Ndërtimet në Butrint, mblidhet kryesia e Kuvendit

para 9 muajve - Top Channel

Ndërtimet tek parku i Butrintit janë bërë objekt debati pasditen e së mërkurës në komisionin parlamentar përkatës. Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar që të ndërpriten ndërtimet deri...

"Butrinti ka 1 milionë € bileta në vit. Kjo është historia e bar kafesë"

para 9 muajve - Respublica

Më poshtë po përcjellim videot e seancës së sotme në Komisionin e Medias ku ka qenë ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. Në videon e parë është debati në studion e Report TV ku kanë qenë pjesë arkeologë...

"Butrinti ka 1 milionë euro bileta në vit. Kjo është historia e bar kafesë...multifunksionale"

para 9 muajve - Respublica

Më poshtë po përcjellim videot e seancës së sotme në Komisionin e Medias ku ka qenë ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro. Në videon e parë është debati në studion e Report TV ku kanë qenë pjesë arkeologë...

Ndërtimi në Butrint, Mirela Kumbaro: Projekti është në kuadrin e një pakete shërbimesh

para 9 muajve - Opinion

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh se po dëmtohet...

Ndërtimi pa leje në Butrint/ Kumbaro: Nuk shkelet ligji

para 9 muajve - Syri

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh se po dëmtohet...

Ndërtimet në Butrint/ Fidel Ylli-opozitës: Jam me ju, por mos bëni show

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE -Ministrja Mirela Kumbaro ka raportuar sot në seancën dëgjimore për ndërtimin në Butrint. Gjatë seancës deputetët e opozitës kanë kërkuar nga ministrja Kumabro të japë sqarime për ndërtimet që po...

Fidel Ylli "mbështet" opozitën kundër ndërtimeve në Butrint: Jam me ju, por mos bëni show

para 9 muajve - Sot News

Gjatë seancës dëgjimore në Komisionin e Medias dhe Edukimit për ndërtimet në Butrint, deputetët e opozitës kanë kërkuar nga ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro të japë sqarime për ndërtimet që sipas tyre...

‘Butrinti’ bashkon Fidel Yllin me PD: Jam me ju, por mos bëni show

para 9 muajve - Mapo

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në seancën dëgjimore për ndërtimin në Butrint. Gjatë seancës deputetët e opozitës kanë kërkuar nga ministrja Kumabro të japë sqarime për ndërtimet që...

Vokshi-Kumbaros: Më shpjego llaçin dhe tullat në Butrint. Ligji s’i lejon

para 9 muajve - Ora news

Gjatë mbledhjes së komisionit të Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik, kryetarja Albana Vokshi i kërkoi llogari ministres së Kulturës Mirela Kumbaro nëse kishte marrë leje nga UNESCO, por ministrja...

Ndërtimi në Butrint, Kumbaro: Projekti në kuadrin e një pakete shërbimesh, nuk shkelet ligji

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh se...

Kumbaro hedh poshtë pretendimet e opozitës: Ndërtimet në Butrint, të ligjshme

para 9 muajve - Sot News

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro është duke raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në parkun arkeologjik në Butrint, pasi opozita ka vënë alarmin prej...

Ndërtimet në Butrint, Kumbaro dëshmon në komision

para 9 muajve - Infokusi

Ndërtimet tek parku i Butrintit janë bërë objekt debati pasditen e së mërkurës në komisionin parlamentar përkatës. Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar që të ndërpriten ndërtimet deri...

Kumbaro për ndërtimet në Butrint: Ja pse nuk u lejua të filmojnë gazetarët

para 9 muajve - Sot News

Komisioni i Medias dhe i Edukimit është mbledhur sot në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh. Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro është duke...

Ndërtimi në Butrint, Kumbaro përplaset me opozitën: Ja pse nuk u lejuan gazetarët të filmojnë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh. Kryetarja...

Skandali në Butrint, burime:Policia pezulloi punimet në 2 tetor,u injorua

para 9 muajve - Shqiptarja

Policia ka pezulluar punimet brenda në Parkun arkeologjik të Butrintit në datën dy tetor, por ky urdhër është injoruar dhe punimet kanë rifilluar e vijojnë edhe sot. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të...

Ndërtimi në Butrint, Kumbaro përplaset me opozitën: Ja pse nuk u lejuan gazetarët të filmojnë

para 9 muajve - Mapo

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka raportuar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit në lidhje me ndërtimet që po kryhen në Butrint, për të cilat opozita ka vënë alarmin prej pak kohësh. Kryetarja...

Ndërtimet në Butrint, Kumbaro del në Komisionin e Medias

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Ndërtimet tek parku i Butrintit janë bërë objekt debati pasditen e së mërkurës në komisionin parlamentar të medias. Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar që të ndërpriten ndërtimet...

Skandali në Butrint, deputeti i PS kundër Kumbaros: Prek interesin publik

para 9 muajve - Koha Jone

Ka nisur seanca e Komisionit parlamentar të Medias në Kuvend ku po ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro po raporton për skandalin e ndërtimeve në parkun e Butrintit. Drejtuesja e komisionit, deputetja...

“Butrinti”, Kumbaros i “ikin” dritat në komision!

para 9 muajve - Koha Jone

Gjatë kohës që ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro po raportonte pranë komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik rreth një ndërtimi brenda parkut kombëtar të Butrintit, në komision fiken...

Ndërtimi në Parkun e Butritint, ministrja Kumbaro “kryqëzohet” nga deputetët e PS

para 9 muajve - Gazeta Express

Ndërtimi i dyshimtë në brendësi të Parkut Kombëtar të Butrintit është tema kryesore e debatit që po zhvillohet live në ambientet e kryesisë së kuvendit, ku është thirrur për interpelancë ministrja e kulturës...

“Butrinti”, Kumbaros i “ikin” dritat në komision!

para 9 muajve - Ora news

Gjatë kohës që ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro po raportonte pranë komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik rreth një ndërtimi brenda parkut kombëtar të Butrintit, në komision fiken...

Kumbaro jep sqarime për Butrintin. Debate PS-PD në Komision

para 9 muajve - Koha Jone

Gjatë kohës që ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro po raportonte pranë komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik rreth një ndërtimi brenda parkut kombëtar të Butrintit, në komision fiken...

Debatet në Komisioni për Butrintin, Kumbaro përballë PD dhe të vetëve

para 9 muajve - Java News

Ndërtimi në brendësi të Parkut Kombëtar të Butrintit është tema kryesore e debatit që po zhvillohet LIVE në ambientet e kryesisë së Kuvendit, ku është thirrur për interpelancë ministrja e kulturës Mirela...

Debati në komision për ndërtimin në Parkun e Butrintit: Kumbaro tradhëtohet edhe nga deputetët e PS…

para 9 muajve - AlbPress

Ndërtimi në Parkun e Butrintit, i denoncuar pak ditë më parë, ka shkaktuar debate në Komisionin për Çështjet Sociale, në mbledhjen që po zhvillohet pasditen e sotme. E pranishme në komision ka qenë ministrja...

Debati në komision për ndërtimin në Parkun e Butrintit: Kumbaro tradhëtohet edhe nga deputetët e PS…

para 9 muajve - Te Sheshi

Ndërtimi në Parkun e Butrintit, i denoncuar pak ditë më parë, ka shkaktuar debate në Komisionin për Çështjet Sociale, në mbledhjen që po zhvillohet pasditen e sotme. E pranishme në komision ka qenë ministrja...

Ndërtimi i ministrisë në Butrint, deputeti i PS ‘kalon me opozitën’

para 9 muajve - Java News

Ka nisur seanca e Komisionit parlamentar të Medias në Kuvend ku po ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro po raporton për ndërtimin në parkun e Butrintit. Drejtuesja e komisionit, deputetja e PD, Albana...

'Butrinti',regjisori kritika ministres Kumbaro:Mos fol pa kulturë!

para 9 muajve - Shqiptarja

Ndërtimi i lokalit në ambientet e Parkut Arkeologjik të Butrintit ka revoltuar dhe regjisorin e njohur, Saimir Kumbaro. Duke cituar ministren Mirela Kumbaro mbi restaurimin e “Amfiteatrit të Butrintit”,...

Edhe deputetët socialistë “masakrojnë” ministren Kumbaro

para 9 muajve - Lajme.al

Ndërtimi i dyshimtë në brendësi të Parkut Kombëtar të Butrintit është tema kryesore e debatit që po zhvillohet live në ambientet e kryesisë së kuvendit, ku është thirrur për interpelancë ministrja e kulturës...

'Butrinti',reagon Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore

para 9 muajve - Shqiptarja

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka denoncuar ndërtimet që po kryhen në Parkun Arkeologjik të Butrintit. Përmes një deklarate në “Facebook”, Forumi sjell në vëmendje reagimin e fortë të profesor...

Video/ Sqarimi i ministres Kumbaro: Ja e vërteta e ndërtimit në Butrint

para 9 muajve - BalkanWeb

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, sqaron në një intervistë për News 24, çështjen e ndërtimit të shumë debatuar në Butrint. Duke zbuluar se cili do të jetë imazhi i godinës së shërbimit dhe çfarë parashikon...

Beton e hekur në Butrint me lejen e shtetit, UNESCO nuk di gjë

para 9 muajve - Mapo

Thellohet skandali i ndërtimit të disa objekteve shërbimi brenda Parkut Kombëtar të Butrintit. Reagojnë specialistë të trashëgimisë kulturore dhe PD: Objektet në shkelje të ligjit, prokuroria të pezullojë...

Beton e hekur në Butrint me lejen e shtetit, UNECSO nuk di gjë

para 9 muajve - Mapo

Thellohet skandali i ndërtimit të disa objekteve shërbimi brenda Parkut Kombëtar të Butrintit. Reagojnë specialistë të trashëgimisë kulturore dhe PD: Objektet në shkelje të ligjit, prokuroria të pezullojë...

Lida Miraj: Betonizimi në Butrint i gabuar, UNESCO ia nxori gënjeshtrat e Kumbaros

para 9 muajve - Sot News

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro pak ditë më parë u shpreh se ishte njoftuar UNESCO në lidhje me ndërtimin pranë kullës Veneciane në Butrint, qëndrim që vijon ta pohojë. Por kjo mohohet nga Dr. Mechtild...

Skandali në Butrint, çfarë fsheh paniku i Mirela Kumbaros?

para 9 muajve - Shqiptarja

Ngjarja e qendrës shumëfunksionale, që po ndërtohet në brendësi të Parkut Arkeologjik të Butrintit, po merr gjithnjë e më tepër përmasat e një skandali politik. Jo aq për shkak të vlerës së atij ndërtimi...

UNESCO: Ndërtimi në Butrint u bë pa na konsultuar

para 9 muajve - Opinion

Thellohet skandali i dhënies së lejes nga Ministria e Kulturës për ndërtimin e një qendre multifunksionale brenda Parkut Kombëtar të Butrintit shpallur nga UNESCO trashëgimi botërore. Të shtunën ministrja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK