http://kariera.mk

NASA pranon zbulimin e frikshëm për njerëzimin, çfarë po ndodh me Tokën?

para 9 muajve - NOA

“Një planet gjigand misterioz fshihet me të vërtetë në pikat e jashtme të sistemit tonë Diellor”, ka pranuar më në fund NASA. Teoricienët e konspiracionit dhe shkencëtarë të ndryshëm kanë pohuar prej kohësh...

Apophis që kërcënon Tokën

para 9 muajve - Top Channel

Një asteroid me përmasat e një shtëpie do të kalojë shumë pranë Tokës këtë të premte dhe siç shpjeguan shkencëtarët e NASA-s, nuk ka asnjë rrezik përplasjeje. Përkundrazi, NASA thotë se episodi do t’i...

NASA: Asteroidi ‘2012 TC4’ fluturoi shumë afër Tokës

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SAN FRANCISCO (AA) – Sipas Agjencisë Hapësinore Amerikane NASA, herët të enjten një asteroid me përmasa të një shtëpie të vogël ka kaluar shumë afër planetit Tokë, raporton Anadolu Agency...

Apophis që kërcënon Tokën

para 9 muajve - Infokusi

Një asteroid me përmasat e një shtëpie do të kalojë shumë pranë Tokës këtë të premte dhe siç shpjeguan shkencëtarët e NASA-s, nuk ka asnjë rrezik përplasjeje. Përkundrazi, NASA thotë se episodi do t’i...

Shpëtuam edhe kësaj radhe:-)) nuk u be kjamet..Siq genjyen disa portale spekulative. U pa se ket dynja tjeter kush e ka n’dore

para 9 muajve - Presheva Jone

“Fundi i botës me 12 tetor. po vje nje asteroid i madhe dhe do ta godas tokën” ishte ky titulli i djesheme i disa portlaeve kosovare, por ja qen nuk ndodhi asgjë. Me kete deshtim dhe titu  spekulativ u...

Asteroidi sa një shtëpi pritet t’i kalojë shumë pranë Tokës sot

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Një asteroid me përmasat e një shtëpie është shumë pranë tokës e do t’i afrohet planetit tonë në një distancë prej 42 mijë km, që do të thotë brenda orbitës së hënës dhe pak mbi lartësinë e satelitëve...

Po afrohet asteroidi

para 9 muajve - Top Channel

Një asteroid me përmasat e një shtëpie është shumë pranë tokës e do t’i afrohet planetit tonë në një distancë prej 42 mijë km, që do të thotë brenda orbitës së hënës dhe pak mbi lartësinë e satelitëve...

Shmanget përplasja me Tokën e asteroidit 2012 TC4

para 9 muajve - Medial

Asteroidi 2012 TC4, i klasifikuar si një objekt i afërt me Tokën, i grupit Apollo , i është shmangur përplasjes me të duke iu afruar planetit të tretë të sistemit tonë diellor, sot në mëngjes, në 07: 41...

Shmanget rreziku i përplasjes së asteroidit “2012 TC4” me Tokën

para 9 muajve - BalkanWeb

Asteroidi 2012 TC4, i klasifikuar si një objekt i afërt me Tokën, i grupit Apollo, i është shmangur përplasjes me të duke iu afruar planetit të tretë të sistemit tonë diellor, sot në mëngjes, në 07:41...

Shmanget përplasja me Tokën e asteroidit 2012 TC4

para 9 muajve - Java News

Asteroidi 2012 TC4, i klasifikuar si një objekt i afërt me Tokën, i grupit Apollo , i është shmangur përplasjes me të duke iu afruar planetit të tretë të sistemit tonë diellor, sot në mëngjes, në 07: 41...

Po afrohet asteroidi-VIDEO

para 9 muajve - Infokusi

Një asteroid me përmasat e një shtëpie është shumë pranë tokës e do t’i afrohet planetit tonë në një distancë prej 42 mijë km, që do të thotë brenda orbitës së hënës dhe pak mbi lartësinë e satelitëve...

Asteroidi sot i afrohet tokës, por a do të shkaktojë dëm

para 9 muajve - Portalb

Asteroidi “2012 TC4” sot do të kalojë pranë Tokës edhe atë në distancë sa tre e gjysëm diametra të saj, respektivisht një e nënta e distancës mes planetit tonë dhe Hënës. Distanca me planetin tonë do të...

Fundi i Botës? Reagon NASA: Ja çfarë po ndodh me Tokën

para 9 muajve - Antpress

Është folur shumë për fundin e botës, apo shkatërrimin e planetit Tokë nga një asteroid gjigant. Një teori e tillë mori jetë pas konstatimit të një asteroid që u zbulua në vitin 2012, ku është thënë se...

Kalon një asteroid në afërsi të Tokës

para 9 muajve - Alsat-M

Asteroidi “2012 TC4” sot do të kalojë pranë Tokës edhe atë në distancë sa tre e gjysëm diametra të saj, respektivisht një e nënta e distancës mes planetit tonë dhe Hënës. Distanca me planetin tonë do të...

Kalon një asteroid në afërsi të Tokës

para 9 muajve - Medial

Asteroidi “2012 TC4” sot do të kalojë pranë Tokës edhe atë në distancë sa tre e gjysëm diametra të saj, respektivisht një e nënta e distancës mes planetit tonë dhe Hënës. Distanca me planetin tonë do të...

Asteroidi sot i afrohet tokës, por a do të shkaktojë dëm

para 9 muajve - GazetaBlic

Asteroidi “2012 TC4” sot do të kalojë pranë Tokës edhe atë në distancë sa tre e gjysëm diametra të saj, respektivisht një e nënta e distancës mes planetit tonë dhe Hënës. Distanca me planetin tonë do të...

Asteroidi sot i afrohet tokës, por a do të shkaktojë dëm

para 9 muajve - Lajmi.net

Asteroidi “2012 TC4” sot do të kalojë pranë Tokës edhe atë në distancë sa tre e gjysëm diametra të saj, respektivisht një e nënta e distancës mes planetit tonë dhe Hënës. Distanca me planetin tonë do të...

Asteroidi sa shtëpia kaloi pranë Tokës

para 9 muajve - Koha.net

Asteroidi me madhësi sa shtëpia ka kaluar 42 mijë kilometra afër Tokës në orët e hershme të mëngjesit, kanë kubatura shkencëtarët. Në momentin kur kaloi afër Kalifornisë, Asteroid 2012 T4 ka qenë tetë...

Një asteroid tani është duke kaluar në afërsi të planetit tonë

para 9 muajve - Indeks online

Asteroidi TC4 kaloi 95 mijë kilometra pranë Tokës në tetorin e 5 viteve më parë. Sot ai është rikthyer për ta vizituar Tokën përsëri. Por kësaj here ka vendosur të na “përkëdhelë” më nga afër. Distanca...

Asteroid sa shtëpia kaloi pranë Tokës [video]

para 9 muajve - Koha.net

Asteroidi me madhësi sa shtëpia ka kaluar 42 mijë kilometra afër Tokës në orët e hershme të mëngjesit, kanë kubatura shkencëtarët. Në momentin kur kaloi afër Kalifornisë, Asteroid 2012 T4 ka qenë tetë...

Asteroidi sot i afrohet tokës, por a do të shkaktojë dëm

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Asteroidi “2012 TC4” sot do të kalojë pranë Tokës edhe atë në distancë sa tre e gjysëm diametra të saj, respektivisht një e nënta e distancës mes planetit tonë dhe Hënës. Distanca me planetin tonë do të...

Nesër një asteroid do të kalojë një ‘fije floku’ larg Tokës

para 9 muajve - Portalb

Shkencëtarët e NASA-s po vëzhgojnë hap pas hapi një asteroid që pritet të kalojë pranë Tokës ditët e nesërme. Asteroidi, i quajtur “ TC4”, nuk është parë për pesë vjet që kur u zbulua për herë të parë...

Fundi i Botës? Reagon NASA: Ja çfarë po ndodh me Tokën

para 9 muajve - Syri

Është folur shumë për fundin e botës, apo shkatërrimin e planetit Tokë nga një asteroid gjigant. Një teori e tillë mori jetë pas konstatimit të një asteroid që u zbulua në vitin 2012, ku është thënë se...

Fundi i Botës? Reagon NASA: Ja çfarë po ndodh me Tokën

para 9 muajve - Tetova Sot

Është folur shumë për fundin e botës, apo shkatërrimin e planetit Tokë nga një asteroid gjigant. Një teori e tillë mori jetë pas konstatimit të një asteroid që u zbulua në vitin 2012, ku është thënë se...

NASA: Ja çfarë do të ndodh me 12 tetor, me asteroidin që ‘kërcënon’ tokën

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Një asteroid që u zbulua në vitin 2012 do të kalojë më pranë tokës më afër se kurrë. TC4 do të kalojë midis hënës dhe tokës dhe është vetëm 4200 milje larg planetit tonë. Michael Kelley, shkencëtar i programit...

Nesër asteroidi kalon në afërsi të planetit tonë

para 9 muajve - Aktuale

Asteroidi TC4 kaloi 95 mijë kilometra pranë Tokës në tetorin e 5 viteve më parë. Këtë të enjte ai do të kthehet të na vizitojë. Por kësaj here ka vendosur të na “përkëdhelë” më nga afër. Distanca me planetin...

Nesër një asteroid do të kalojë një 'fije floku' larg Tokës

para 9 muajve - Koha.net

Shkencëtarët e NASA-s po vëzhgojnë hap pas hapi një asteroid që pritet të kalojë pranë Tokës ditët e nesërme. Asteroidi, i quajtur “ TC4”, nuk është parë për pesë vjet që kur u zbulua për herë të parë...

NASA: Me 12 tetor, asteroidi ‘kërcënon’ tokën

para 9 muajve - Lajmi.net

Vjen lajmi i madh nga NASA: Ja çfarë do të ndodh me 12 tetor, me asteroidin që ‘kërcënon’ tokën Një asteroid që u zbulua në vitin 2012 do të kalojë më pranë tokës më afër se kurrë. TC4 do të kalojë midis...

Të enjten asteroidi kalon në afërsi të planetit tonë

para 9 muajve - Indeks online

Asteroidi TC4 kaloi 95 mijë kilometra pranë Tokës në tetorin e 5 viteve më parë. Këtë të enjte ai do të kthehet të na vizitojë. Por kësaj here ka vendosur të na “përkëdhelë” më nga afër. Distanca me planetin...

Të enjten asteroidi kalon në afërsi të planetit tonë

para 9 muajve - KosovaPress

Distanca me planetin tonë do të jetë 44 mijë kilometra. Por pavarësisht kësaj, as këtë herë për fat të mirë asteroidi i kategorisë Apollo, nuk do të shkaktojë problem. Astronomët kanë llogaritur se mundësia...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK