http://kariera.mk

Rama: Në nëntor vijnë agjentë amerikanë për të luftuar grupet kriminale

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 tetor - Kryeministri Edi Rama deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës. Rama tha se ambasadori amerikan shkoi dhe i kërkoi ndihmë...

Krimi i organizuar, si rrezik ekzistencial

para 9 muajve - BalkanWeb

Nga Besnik BAKIU Thuajse 10 ditë më parë, ambasadori i SHBA, Donald Lu, duke i hequr krejtësisht dorashkat diplomatike, foli qartë dhe prerë, teksa shprehej: “Shqipëria është qendër e aktivitetit të krimit...

Berisha: Edi Rama kruhet kur flet, shkak kokaina

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 tetor - Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha merr fjalën në Kuvend dhe shprehet se gjithë gazetarët kanë një pyetje: “Pse kruhet gjithë kohën që flet Rama?”. Sipas Berishës ka vetëm një shkak,...

Berisha: Edi Rama kruhet kur flet, shkak kokaina

para 9 muajve - Klan Kosova

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha merr fjalën në Kuvend dhe shprehet se gjithë gazetarët kanë një pyetje: “Pse kruhet gjithë kohën që flet Rama?”. Sipas Berishës ka vetëm një shkak, është kokaina,...

Basha, Ramës: Ti nuk je zgjidhja, ti je problemi

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha akuzoi sot kryeministrin Edi Rama se karrigia e tij lidhet drejtpërdrejt me krimin dhe se duhet të largohet ai që të ikë edhe krimi. Duke i kujtuar...

Berisha: Edi Rama kruhet kur flet, shkak kokaina

para 9 muajve - Indeks online

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha merr fjalën në Kuvend dhe shprehet se gjithë gazetarët kanë një pyetje: “Pse kruhet gjithë kohën që flet Rama?”. Sipas Berishës ka vetëm një shkak, është kokaina,...

‘Kruhesh se je nën efektin e kokainës’, ‘Fotografi i Enverit’

para 9 muajve - Almakos

Sulmi i parë PD-LSI dhe historia e komenteve ‘bombë’ të Donald Lu Seanca e së premtes në Kuvend u shënua që në nisje nga debate të forta. Kjo seancë vinte pasi krerët e PD dhe të LSI kishin sulmuar kryeministrin...

Flet Nard Ndoka: Rama ka pirë kokainë ndaj kruhet e nxihet, jepini ujë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Batutat dhe replikat kanë dominuar edhe senacën e sotme parlamentare. Ish-Kryeministri Berisha deklaroi se është e lexueshme nga simptomat që ka Rama ka konsumuar koakinë. “Rama kruan kokën gjithë kohën...

“Kruarje nga pas, nxirje, etje… Edi Rama nën efektin e kokainës në Kuvend”

para 9 muajve - Lajmi.net

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka sot në Kuvend ka parë me sytë e tij provat se kryeministri Edi Rama sipas tij është i droguar. Kruarje, nxirje, dhe etje e madhe. Në një replikë që pati me kryeministrin...

Basha i qahet Ramës: Herë më thua jam i mirë e herë më kërcënon

para 9 muajve - Albeu

Vazhdojnë debatet e nxehta në Kuvend ku kreu i demokratëve Lulzim Basha ka pohuar nga foltorja e Kuvendit se kryeministri Edi Rama në një gjendje të çekuilibruar e kërcënoi. “Je i çekuilibruar totalisht....

Batutat e kryeministrit në Kuvend Berisha-Ndoka: Ja pse kruhet Rama

para 9 muajve - Shqiptarja

Në Kuvend nuk kanë munguar batutat mes deputetëve të opozitës dhe shumicës. Pas deklaratave të Berishës se Rama përdor kokainë dhe se kjo gjë duket sepse ai kruhet kur flet, ka reaguar  kryeministri, ndërsa...

‘Kruhesh se je nën efektin e kokainës’, ‘Fotografi i Enverit’

para 9 muajve - Mapo

Seanca e së premtes në Kuvend ‘dhuroi’ shumë batuta, akuza dhe tension. Kryetari i opozitës, Lulzim Basha e akuzoi disa herë kryeministrin Edi Rama, duke thënë se “ai nuk e lufton krimin pasi është peshku...

Basha akuzon live Ramën: Më kërcënove, je çekuilibruar totalisht

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Lideri i demokratëve Lulzim Basha pohoi nga foltorja e Kuvendit se kryeministri Edi Rama në një gjendje të çekuilibruar e kërcënoi. Po ashtu Basha theksoi se Rama ra herë merr fjalën është kontradiktor....

VIDEO/Basha - Ramës: Je i çekuilibruar totalisht, njëherë më kërcënon, pastaj më thua 'I dashur'

para 9 muajve - Syri

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka ngritur si problem të madh, gjendjen mendore të Kryeministrit Edi Rama sot në Kuvend si nën efektin e drogës. Madje, ai ka sugjeruar që shteti ka disa procedura për këto raste: "Njëherë...

Nard Ndoka këshilla Ramës dhe ministrave: Pini ujë të shuani dozën e kokainës

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas ironive të kryeministrit Edi Rama lidhur me shprehjet e tij filozofike, vjen edhe përgjigja e deputetit Nard Ndoka. Ky i fundit në një replikë ndaj kreut të qeverisë lëshoi në deklaratë ‘bombë’,...

Basha sulmon Ramën: Ti je ‘peshku’ i madh, s’mund të jesh edhe peshkatari

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE -Kreu i PD Lulzim Basha ka replikuar me kryeministrin Edi Rama. Basha tha se Rama ka përgjegjësi për largimin e shqiptarëve jashtë vendit. Duke iu referuar krimit dhe drogës Basha tha se ‘peshkatari...

Nga “peshkatari” te kokaina, akuzat kundër Ramës në Kuvend

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Të gjithë kundër kryeministrit Rama. E gjithë opozita në sulm dhe jo vetëm. Situata e tensionuar në sallën e Kuvendit ditën e sotme është shoqëruar jo vetëm me batuta të ndërsjella, por edhe me akuza,...

Ndoka i del në krah Bashës, akuza PS: Pini ujë të shuani dozat e kokainës

para 9 muajve - Sot News

Deputeti Nard Ndoka ka reaguar ndaj ironive të kryeministrit Edi Rama në lidhje me shprehjet filozofike të deputetit. Ndoka theksoi se një mjek i konfirmon se kryeministri është nën efektin e kokainës,...

Nard Ndoka lëshon "bombën" e ditës: Rama pi ujë të ulë kokainën në gjak

para 9 muajve - Albeu

Nard Ndoka ka dhënë një detaj interesant gjatë seancës së sotme duke iu drejtuar kryeministrit Rama se duhej të pinte ujë pasi kishte konsumuar shumë kokainë. "Të them të drejtën nuk meriton replikë kryeministri...

Berisha zbulon sikletin më të madh të Ramës sot

para 9 muajve - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë një pyetje të çuditshme kryeministrit Edi Rama. Nga foltorja e Kuvendit Berisha e ka pyetur Ramën “pse kruhet” dhe këtë e ka lidhur me akuzën se kryeministri është...

Ndoka i del në krah Bashës, akuza PS: Pini ujë, të shuani kokainën

para 9 muajve - Sot News

Deputeti Nard Ndoka ka reaguar ndaj ironive të kryeministrit Edi Rama në lidhje me shprehjet filozofike të deputetit. Ndoka theksoi se një mjek i konfirmon se kryeministri është nën efektin e kokainës,...

VIDEO/ Rama ironizon Nard Ndokën, përgjigja e deputetit është epike. Dëgjojeni

para 9 muajve - Syri

Replika të shumta në Kuvend. Që në mëngjes Edi Rama është hedhur në sulm që të përgënjeshtrojë lidhjet e tij me krimin dhe të hedhë poshtë takimet e tij dhe të ministrave të tij me të arrestuarin e 3 ditëve...

Rama: Në nëntor vijnë agjentë amerikanë për të luftuar grupet kriminale

para 9 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës. Rama tha se ambasadori amerikan shkoi dhe i kërkoi ndihmë Bashës për këtë...

“Pse kruhet Rama?”, Berisha: E ka nga kokaina. Dalloj dhe ata që e kanë provuar

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar sërish akuzat e tij ndaj kreut të qeverisë Edi Rama, se ky i fundit është përdorues kokaine. Sipas Berishës, sot shtrohet pyetja se pse kruhet Rama, ndërsa...

Basha – Ramës: Je i çekuilibruar totalisht, njëherë më kërcënon, pastaj më thua ‘I dashur’?

para 9 muajve - Koha Jone

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka ngritur si problem të madh, gjendjen shëndetësore të Kryeministrit Edi Rama sot në Kuvend si nën efektin e drogës. Madje, ai ka sugjeruar që shteti ka disa procedura për...

Sulmi i parë PD-LSI dhe historia e komenteve ‘bombë’ të Donald Lu

para 9 muajve - Mapo

Seanca e së premtes në Kuvend u shënua që në nisje nga debate të forta. Kjo seancë vinte pasi krerët e PD dhe të LSI kishin sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke publikuar foto për lidhjet e supozuara të...

"Kruarje nga pas, nxirje, etje...Edi Rama nën efektin e kokainës në Kuvend"

para 9 muajve - Gazeta Express

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka sot në Kuvend ka parë me sytë e tij provat se kryeministri Edi Rama sipas tij është i droguar. Kruarje, nxirje, dhe etje e madhe. Në një replikë që pati me kryeministrin...

Replikat PS-PD në Kuvend, Basha-Ramës: Pa mbështetjen e krimit, nuk je asgjë

para 9 muajve - Sot News

Vijojnë replikat mes krerëve të partive politike gjatë sencës në Kuvend. Basha tha se pa mbështetjen e krimit Rama nuk është asgjë. “Shqiptarët janë të mërzitur nga ky Kuvend sepse është vendi i një dhune...

Berisha: Pse kruhet Rama kur flet?! Nga kokaina. Kryeministri i kthehet Bashës. Kreu i PD: I çekuilibruar

para 9 muajve - NOA

Ish-Kryeministri Sali Berisha, hodhi akuza të ashpra ndaj Kryeministrit Edi Rama, duke thënë se përdor kokainë. “Mediat kanë një pyetje, ‘Pse kruhet gjithë kohës që flet Edi Rama?’ Ka vetëm një shkak dhe...

Nard Ndoka këshilla Ramës dhe ministrave: Pini ujë të shuani dozën e kokainës

para 9 muajve - Koha Jone

Pas ironive të kryeministrit Edi Rama lidhur me shprehjet e tij filozofike, vjen edhe përgjigja e deputetit Nard Ndoka. Ky i fundit në një replikë ndaj kreut të qeverisë lëshoi në deklaratë ‘bombë’, ndërsa...

Basha-Ramës: Je njeri i ç’ekuilibruar, herë më kërcënon herë më thua i dashur

para 9 muajve - Opinion

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka ngritur si problem të madh, gjendjen shëndetësore të Kryeministrit Edi Rama sot në Kuvend si nën efektin e drogës. Madje, ai ka sugjeruar që shteti ka disa procedura...

Lulzim Basha akuzon live Ramën: “Je i çekuilibruar! Më ke kërcënuar!”

para 9 muajve - Blitz

Gjatë seancës së sotme parlamentare, kryedemokrati Lulzim Basha ka marrë sërish fjalën për të sulmuar Kryeministrin Rama. Përballë deputetëve, Basha e ka etiketuar Ramën si kontradiktor dhe të çekulibruar....

Rama: Në nëntor agjentë amerikanë vijnë në Shqipëri për drogën

para 9 muajve - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës. “Se në fund do thoni jo sepse të vërtetën e dimë. Unë mund të them shumë për...

Kuvend/ Basha akuza Ramës: Pa mbështetjen e krimit nuk je asgjë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i PD, Lulzim Basha ka replikuar me kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së Kuvendit. Basha tha se pa mbështetjen e krimit Rama nuk është asgjë dhe sipas tij ai i ka hequr emrin nga Interpol...

Rama kundër të gjithë opozitës. I thonë: Je nën efektin e kokainës

para 9 muajve - Ora news

Debate të ndezura në Kuvend lidhur me krimin. Në një moment Basha kërkoi të merrte fjalën dhe iu afrua foltores  ndërsa njerëzit e sigurisë iu afruan Ramës. Basha u largua dhe me ironi Rama tha se nuk...

Basha i kujton Ramës klanet dhe familjet mafioze: Je në rreth të kuq, ambasadori Lu…

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi fort kryeministrin Edi Rama se karrigia e tij lidhet drejtpërdrejt me krimin dhe se duhet të largohet ai që të ikë edhe krimi. Duke i kujtuar deklaratat e ambasadorin...

Ndoka- Ramës: Ke ardhur këtu nën efektin e kokainës

para 9 muajve - Opinion

Parlamenti i sotëm ka qenë i mbushur plotë me tension dhe replika mes opozitës dhe mazhorancës. Deputeti i Opozitës Nard Noka, duke marrë fjalën për replikë me kryeministrin, i tha: “Je i nxirë dhe kruhesh,...

Basha - Ramës: Je i çekuilibruar totalisht, njëherë më kërcënon, pastaj më thua 'I dashur'

para 9 muajve - Syri

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka ngritur si problem të madh, gjendjen shëndetësore të Kryeministrit Edi Rama sot në Kuvend si nën efektin e drogës. Madje, ai ka sugjeruar që shteti ka disa procedura për...

VIDEO/ Berisha: Pse kruhet Edi Rama kur flet? Ja përgjigja

para 9 muajve - Syri

Ish-kryeministri Sali Berisha në një replikë të shkurtër në Kuvend, i ka bërë një pyetje kryeministrit Edi Rama: Pse kruhesh kur flet. Sipas Berishës, kjo është edhe një pyetje gjysëm humoristike, por...

Lidhjet me krimin dhe drogën në debatin Rama-Basha

para 9 muajve - Illyria

Kuvendi në Tiranë nisi punën që prej orës 8:30 të mëngjesit pas shtyrjes dhe ndërprerjes tri herë të enjten Lidhjet me krimin dhe drogën nxitën debatin në seancën e Kuvendit në Shqipëri, përkundër planit...

Rama: Basha keqpërdor bisedat me ambasadorin amerikan Donald Lu

para 9 muajve - Illyria

KM Edi Rama: “Në korrik e gusht ishim bashkë në qeveri ku u përgatitëm për fazën e dytë të operacionit kundër aseteve kriminale dhe të fortëve të feudeve lart e poshtë. Shprehja s’keni parë gjë akoma do...

Pse kruhet Edi Rama kur flet? Berisha: Ja përgjigja

para 9 muajve - Koha Jone

Ish-kryeministri Sali Berisha në një replikë të shkurtër në Kuvend, i ka bërë një pyetje kryeministrit Edi Rama: Pse kruhesh kur flet. Sipas Berishës, kjo është edhe një pyetje gjysëm humoristike, por...

Basha: Rama “koka” e krimit, drogës dhe korrupsionit në vend

para 9 muajve - Vizion Plus

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka replikuar ne kryeministrin Edi Rama, ndërsa e ka akuzuar këtë të fundit si kokën e krimit dhe korrupsionit në Shqipëri. Nga foltorja e parlamentit, Basha deklaroi se integrimi...

Rama tregon bisedën e Bashës me Lu, kreu i PD: Bullshit is over

para 9 muajve - Ora news

Debate të ndezura në Kuvend lidhur me krimin. Në një moment Basha kërkoi të merrte fjalën dhe iu afrua foltores  ndërsa njerëzit e sigurisë iu afruan Ramës. Basha u largua dhe me ironi Rama tha se nuk...

Basha ia përsërit Ramës: Bullshit! Kur më flet për peshq e zogj, jo për drogën e krimin, s’kam fjalë tjetër

para 9 muajve - Koha Jone

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ia ka përsëritur në sy fjalën “Bullshit”, kryeministrit Edi Rama, që Rama ia solli në kujtesë për t’i argumentuar se dikur Basha e kishte sharë. Mirëpo Basha theksoi se...

Berisha: Pse kruhet Edi Rama kur flet? Ja përgjigja

para 9 muajve - Syri

Ish-kryeministri Sali Berisha në një replikë të shkurtër në Kuvend, i ka bërë një pyetje kryeministrit Edi Rama: Pse kruhesh kur flet. Sipas Berishës, kjo është edhe një pyetje gjysëm humoristike, por...

Rama: Sot vendi s’ka opozitë, por dy shartore

para 9 muajve - Opinion

Në fjalën e tij në Kuvend Kryeministri Edi Rama akuzoi opozitën se mori peng foltoren e Kuvendit, ndërsa theksoi se PD dhe LSI janë bërë bashkë në opozitë në një kauzë për të akuzuar qeverinë dhe kryeministrin...

Basha ia përsërit Ramës: Bullshit! Kur më flet për peshq e zogj, jo për drogën e krimin, s'kam fjalë tjetër

para 9 muajve - Syri

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ia ka përsëritur në sy fjalën "Bullshit", kryeministrit Edi Rama, që Rama ia solli në kujtesë për t'i argumentuar se dikur Basha e kishte sharë. Mirëpo Basha theksoi se...

Rama përplaset me Bashën teksa tenton t’ia zërë vendin në foltore

para 9 muajve - Koha Jone

Debate të ndezura në Kuvend lidhur me krimin. Në një moment Basha kërkoi të merrte fjalën dhe iu afrua foltores  ndërsa njerëzit e sigurisë iu afruan Ramës. Basha u largua dhe me ironi Rama tha se nuk...

Debate për krimin, Rama përplaset me Bashen

para 9 muajve - Ora news

Debate të ndezura në Kuvend lidhur me krimin. Në një moment Basha kërkoi të merrte fjalën dhe iu afrua foltores  ndërsa njerëzit e sigurisë iu afruan Ramës. Basha u largua dhe me ironi Rama tha se nuk...

Droga, Rama: Në Nëntor agjentë amerikanë në Shqipëri

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës.

Rama në Kuvend: PD e LSI bashkë për të akuzuar qeverinë

para 9 muajve - ABC News

Në fjalën e tij në Kuvend Kryeministri Edi Rama akuzoi opozitën se mori peng foltoren e Kuvendit, ndërsa theksoi se PD dhe LSI janë bërë bashkë në opozitë në një kauzë për të akuzuar qeverinë dhe kryeministrin...

Rama-PD-së: Sa të keni krim dhe mafie e keni në terezi, keni 200 mijë pupla më pak

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza ndaj opozitës pas ndërpres së seancës dje. Rama tha se opozita nuk ka faj, pasi sipas tij e ka në terezi sa të ketë krim dhe...

Rama: Në nëntor agjentë amerikanë vijnë në Shqipëri për drogën

para 9 muajve - Almakos

Kryeministri Edi Rama deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës. “Se në fund do thoni jo sepse të vërtetën e dimë. Unë mund të them shumë për...

Berisha: Rama kruhet dhe shkaku është kokaina

para 9 muajve - Java News

Deputeti i PD Sali Berisha ka akzuar kryeministrin Edi Rama se bën gjestikualcione krurje për shkak se pi kokainë. “Rama kruhet dhe shkaku është kokaina. Lexoni simptamat e kokainës. Ky ka zgjedhur vizat...

Rama: Kë të qaj më parë PD a LSI?! E treta që donte të bëhej e para e papara, i ra murit me kokë

para 9 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama mes deklaratave të forta ndaj Partisë Demokratike dhe liderit të saj Lulzim Basha, shigjetoi edhe ish-aleaten qeverisëse, Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ai tha se nuk di kë të...

Rama: Në nëntor agjentë amerikanë në Shqipëri për luftën kundër krimit të organizuar

para 9 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës. “Se në fund do thoni jo sepse të vërtetën e dimë. Unë mund të themë shumë...

Rama: Në nëntor agjentë amerikanë vijnë në Shqipëri për drogën

para 9 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama deklaroi se në nëntor në Shqipëri do të vijnë agjentë amerikanë për të asistuar në luftën kundër drogës. “Se në fund do thoni jo sepse të vërtetën e dimë. Unë mund të them shumë për...

Batutat e plota në Kuvend: çfarë thanë Rama, Basha, Berisha e Ndoka

para 9 muajve - AlbPress

Kuvendi gjatë seancës së sotme parlamentare u përfshi nga debatet, akuzat e kundër akuzat, por pa lënë mënjanë edhe batutat që hera herës çtensiononin situatën dhe krijonin të qeshura mes ligjvënësve....

Batutat e plota në Kuvend: çfarë thanë Rama, Basha, Berisha e Ndoka

para 9 muajve - Te Sheshi

Kuvendi gjatë seancës së sotme parlamentare u përfshi nga debatet, akuzat e kundër akuzat, por pa lënë mënjanë edhe batutat që hera herës çtensiononin situatën dhe krijonin të qeshura mes ligjvënësve....

Agjentë specialë amerikanë kundër krimit shqiptar, ja kur nis operacioni…

para 9 muajve - AlbPress

Agjentë të specializuar amerikanë do të asistojnë institucionet shqiptare në fushën e sigurisë dhe ligjit për të luftuar lidhjet kriminale. Kjo u bë e ditur gjatë seancës parlamentare nga kryeministri...

Agjentë specialë amerikanë kundër krimit shqiptar, ja kur nis operacioni… (batutat)

para 9 muajve - Te Sheshi

Agjentë të specializuar amerikanë do të asistojnë institucionet shqiptare në fushën e sigurisë dhe ligjit për të luftuar lidhjet kriminale. Kjo u bë e ditur gjatë seancës parlamentare nga kryeministri...

Basha i kujton Ramës klanet dhe familjet mafioze: Je në rreth të kuq, ambasadori Lu…

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi fort kryeministrin Edi Rama se karrigia e tij lidhet drejtpërdrejt me krimin dhe se duhet të largohet ai që të ikë edhe krimi. Duke i kujtuar deklaratat e ambasadorin...

“Pse kruhet Rama?”, Berisha: E ka nga kokaina. Dalloj dhe ata që e kanë provuar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar sërish akuzat e tij ndaj kreut të qeverisë Edi Rama, se ky i fundit është përdorues kokaine. Sipas Berishës, sot shtrohet pyetja se pse kruhet Rama, ndërsa ai i...

Vazhdon përplasja Rama- Berisha: Ju tregoj pse kruhet Edi. Bullshit…

para 9 muajve - Periskopi

Sali Berisha ka vazhduar replikat e ashpra me kryeministrin Edi Rama. Në fjalën e tij, Berisha ka thënë se ‘ju tregon pse kruhet Edi Rama’. Thotë se këtë e bën nga kokaina, shkruan Periskopi. “Pse kruhet...

Kuvend/ Basha akuza Ramës: Pa mbështetjen e krimit nuk je asgjë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i PD, Lulzim Basha ka replikuar me kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së Kuvendit. Basha tha se pa mbështetjen e krimit Rama nuk është asgjë dhe sipas tij ai i ka hequr emrin nga Interpol Durim...

Kryemadhi: Rama rrezik kombëtar, bashkëqeveris me krimin

para 9 muajve - Ora news

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi akuzon kryeministrin Edi Rama për lidhje me krimin. Ajo ka publikuar dy foto në fb, përmes të cilave tregon se me kë po bashkëqeveris realisht Edi Rama. /Oranews.tv/ Të...

Basha: Peshku i madh i krimit është vetë Edi Rama

para 9 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama nuk ka mundësinë për të luftuar krimin në vend, pavarësisht ngjarjeve tragjike që kanë ndodhur gjatë këtyre muajve. Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha sonte se Edi Rama nuk e lufton dot...

Basha: Opozita e ka vendosur Ramën përballë krimit me fakte të pakundërshtueshme

para 9 muajve - Opinion

Ekziston një përpjekje e qëllimshme e Edi Ramës për të bllokuar opozitën dhe debatin në Kuvend. Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha sonte në një lidhje të drejtpërdrejt nga selia e partisë se opozita e ka vendosur...

A do të ndëshkohet korporatokracia e korrupsionit dhe krimit!?

para 9 muajve - Tetova Sot

Nga  Skënder S.KAPITI Ky titull shkrimi pyet  se pse dhe si ndodh  që në Shqipëri dhe Kosovë sundon dhe qeveris krimi dhe korrupsioni,  dhe njëkohësisht shpreh edhe çudinë se si ka dhe është e mundur kjo,...

Rama: Opozita është pa program, pa skuadër dhe pa kokë

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka quajtur opozitën në Shqipëri, si të pa program dhe një opozitë pa skuadër, njofton Klan Kosova. Rama, pas seancës parlamentare, duke folur para gazetarëve, deklaroi...

Opozita fals e LSI-së: si po “ia vjedh” PD-së akuzat anti-qeveri

para 9 muajve - Te Sheshi

LSI po bën një opozitë bajagi të zëshme, por krejt pa sens. Ajo ka adoptuar fraza të gatshme dhe të rrumbullakosura nga PD-ja, ku nuk ka asnjë diferencë mes tyre, ndërkohë që duhej të kishte, dhe shumë...

Ambasadorët duhet të flasin edhe për Ramën dhe Bashën

para 9 muajve - BalkanWeb

Nga Ferdinand XHAFERRI Akoma nuk po zbehet jehona e një videoje të publikuar ditë më parë, ku në Elbasan dukeshin policë e shefa policie, të veshur e armatosur më së miri, që hezitonin të shkelnin në territoret...

Ambasadorët duhet të flasin edhe për Ramën dhe Bashën

para 9 muajve - Koha Jone

Nga Ferdinand XHAFERRI Akoma nuk po zbehet jehona e një videoje të publikuar ditë më parë, ku në Elbasan dukeshin policë e shefa policie, të veshur e armatosur më së miri, që hezitonin të shkelnin në territoret...

SHBA PO I KËRKON DONALD LU-SË NJË POLITIKË TË RE PËR SHQIPËRINË

para 9 muajve - NOA

Nga Spartak Ngjela Nuk është Donald Lu që po kërkon në Tiranë eliminimin e kësaj klase politike dirigjente të korruptuar, por është politika amerikane aktuale ajo që po i kërkon ambasadorit Donald Lu -...

Fatos Lubonja: A ka Donald Lu dokumente për lidhje të Edi Ramës me trafikantët?

para 9 muajve - BalkanWeb

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar deklaratat e ambasadorit të SHBA-ve Donald Lu për krimin dhe klanet në Shqipëri/ Lubonja vë në pikëpyetje qëllimet e kësaj deklarate dhe ngre dyshime mbi to. Por ai...

Pse krimi ngjit kaq shumë me politikën e shqiptarëve

para 9 muajve - Java News

Nga Ben Andoni Ka pasur një paralele të ngjashme orët e fundit të krimit dhe situatave mafioze në Shqipëri me të njëjtat fenomene në Kosovë. Ashtu si ndodh rëndom, emrat e krimit dhe zyrtarët që janë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK