http://kariera.mk

Kina para SHBA-së me superkompjutera

para 11 muajve - BalkanWeb

Kina ka parakaluar SHBA-n për numrin më të lartë të superkompjuterave në botë. Vendi komunist ka 202 superkompjutera në listën e 500 makinerive më të fuqishme në botë.SHBA-të kanë vetëm 143 dhe kjo është...

Kina vazhdon të ketë superkompjuterat më të shpejtë në botë

para 11 muajve - Albeu

Kina ka parakaluar SHBA-n për numrin më të lartë të superkompjuterave në botë. Vendi komunist ka 202 superkompjutera në listën e 500 makinerive më të fuqishme në botë. SHBA-të kanë vetëm 143 dhe kjo është...

Cili shtet ka më së shumti superkompjuterë

para 11 muajve - Albinfo

Superkompjuterët janë sisteme të mëdha dhe të shtrenjta në të cilët përfshihen dhjetëra mijëra procesorë për kalkulim të specializuar të çështjeve të ndryshme Kina ka kaluar SHBA-në për më së shumti kompjuterë...

Kina para SHBA-së me superkompjutera

para 11 muajve - Indeks online

Kina ka parakaluar SHBA-n për numrin më të lartë të superkompjuterave në botë. Vendi komunist ka 202 superkompjutera në listën e 500 makinerive më të fuqishme në botë.SHBA-të kanë vetëm 143 dhe kjo është...

Superkompjuterat, Kina lë pas SHBA-në

para 11 muajve - Periskopi

Kina ka zbritur nga froni Shtetet e Bashkuara sa u takon “superkompjuterave”. Bëhet fjalë për sisteme të mëdha dhe të kushtueshëm të përbërë nga qindra procesorë të fuqishëm të ndërtuar posaçërisht për...

Kina lë pas SHBA-të për numrin e superkompjuterave

para 11 muajve - Shqiptarja

Kina ka lënë pas Shtetet e Bashkuara për superkompjuterat me listën e 500  sistemeve më të shpejta  në botë. Shteti komunist ka 202 nga këto superkompjuterame performancën më të larta në botë, sipas sondazhit...

Kina dominon listën e super-kompjuterëve më të shpejtë në botë, mësoni detajet

para 11 muajve - Gazeta e re

Kina ka parakaluar SHBA-të për numrin më të lartë të super-kompjuterëve në botë. Vendi komunist ka 202 super-kompjuterë në listën e 500 makinerive më të fuqishme në botë, raporton PCWorld. SHBA-të kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK