http://kariera.mk

iPhone X nuk është më i sigurt, hakerët mashtrojnë sigurinë Face ID

para 11 muajve - RTV 21

Face ID iu mundëson përdoruesve të iPhone X që të hapin telefonin në bazë të pamjes së tyre Ky opsion ka shkaktuar kritika të ashpra, por është edhe temë e përqeshjeve, pasi shumica vazhdojnë të kërkojnë...

Hakohet Face ID i iPhone X-it

para 11 muajve - Koha.net

Face ID iu mundëson përdoruesve të iPhone X që të hapin telefonin në bazë të pamjes së tyre. Ky opsion ka shkaktuar kritika të ashpra, por është edhe temë e përqeshjeve, pasi shumica vazhdojnë të kërkojnë...

iPhone X nuk është më i sigurt, hakerët mashtrojnë sigurinë Face ID

para 11 muajve - Tetova Sot

Face ID iu mundëson përdoruesve të iPhone X që të hapin telefonin në bazë të pamjes së tyre. Ky opsion ka shkaktuar kritika të ashpra, por është edhe temë e përqeshjeve, pasi shumica vazhdojnë të kërkojnë...

Hakerët thyejnë Face ID me një fytyrë 3D të printuar

para 11 muajve - Zhurnal

Apple pretendon se sistemi i njohjes së fytyrës në iPhone X është thuajse i pa manipulueshëm nga fotot apo maskat, por një ekip hakerash pretendon se ka “mundur” teknologjinë dhe për këtë ju deshën vetëm...

iPhone X nuk është më i sigurt, hakerët mashtrojnë sigurinë Face ID

para 11 muajve - Periskopi

Face ID iu mundëson përdoruesve të iPhone X që të hapin telefonin në bazë të pamjes së tyre. Ky opsion ka shkaktuar kritika të ashpra, por është edhe temë e përqeshjeve, pasi shumica vazhdojnë të kërkojnë...

iPhone X nuk është më i sigurt, hakerët mashtrojnë sigurinë Face ID

para 11 muajve - KosovaPress

Ky opsion ka shkaktuar kritika të ashpra, por është edhe temë e përqeshjeve, pasi shumica vazhdojnë të kërkojnë mënyrën për ta mashtruar. Hakerët e firmës vietnameze Bkav pohojnë se kanë krijuar maskën,...

Piratët thyejnë Face ID e iPhone me një fytyrë 3D

para 11 muajve - Gazeta e re

Apple kishte pretenduar se sistemi i njohjes së fytyrës (Face ID) në iPhone X është pothuajse i pa manipulueshëm nga fotot apo maskat, por një ekip hakerash pretendon se ka “mundur” teknologjinë dhe për...

Hakerët thyejnë Face ID me një fytyrë 3D të printuar

para 11 muajve - Indeks online

Apple pretendon se sistemi i njohjes së fytyrës në iPhone X është thuajse i pa manipulueshëm nga fotot apo maskat, por një ekip hakerash pretendon se ka “mundur” teknologjinë dhe për këtë ju deshën vetëm...

iPhone X “mashtrohet” nga një maskë

para 11 muajve - Albinfo

Një kompani nga Vietnami thotë se ka arritur të mashtrojë sistemin “Face ID” të iPhone X, përmes një reklame. “Face ID”, veçoria e re e kompanisë për funksionim të telefonit përmes skanerit të fytyrës,...

Face ID është tejkaluar, nuk ësht masë efektive e sigurisë

para 11 muajve - Medial

Një javë pasi iPhone X doli zyrtarisht në shitje, ekspertët e sigurisë Bkav nga Vietnami tregojnë se Face ID mund të mashtrohet me maskë, që do të thotë se nuk është një masë efektive e sigurisë Z. Ngo...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK