http://kariera.mk

Britania e Madhe nuk ka dëshmi për përzierje të drejtpërdrejtë të Rusisë në sistemin e sa zgjedhor

para 11 muajve - Medial

Mbretëria e Bashkuar nuk disponon me dëshmi për përzierje me sukses nga ana e një vendi tjetër në sistemin zgjedhor, theksoi zëdhënësja e kryeministres britanike Tereza Mej. Mej mbrëmë e akuzoi Rusinë...

Kryeministrja britanike akuza të forta ndaj Putin: Fut hundët kudo, kryen spiunazh kibernetik

para 11 muajve - BalkanWeb

Kryeministrja Theresa May hodhi akuza të ashpra ndaj Moskës ditën e sotme, pasi sipas saj Rusia ndërhyn në zgjedhje dhe kryen spiunazh kibernetik. Kryeministrja britanike tha nga Londra se qeveria e Vladimir...

MEJ: DO TË LUFTOJMË SË BASHKU KUNDËR AKSIONEVE TË RUSISË!

para 11 muajve - TV21

Kryeministrja e Britanisë bën të qartë. Kryeministrja e Britanisë, Tereza Mej, porositi se vendi i saj, së bashku me aleatët, do të punojnë së bashku në luftën kundër aksioneve të Rusisë, të cilat po rrezikojnë...

Britania e Madhe nuk ka dëshmi për përzierje të drejtpërdrejtë të Rusisë në sistemin e sa zgjedhor

para 11 muajve - Tetova Sot

Mbretëria e Bashkuar nuk disponon me dëshmi për përzierje me sukses nga ana e një vendi tjetër në sistemin zgjedhor, theksoi zëdhënësja e kryeministres britanike Tereza Mej. Mej mbrëmë e akuzoi Rusinë...

May sulmon Putinin: E dimë çfarë po bëni, por nuk do keni sukses

para 11 muajve - MRT

Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May, ka sulmuar Rusinë, duke e akuzuar atë për rrezikimin e sigurisë globale... Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May, ka sulmuar Rusinë, duke...

Theresa May: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

May: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - Koha.net

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

May: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - Lajmi.net

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

May: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

Theresa May akuzon Rusinë për ndërhyrje në zgjedhje

para 11 muajve - Zhurnal

Theresa May ka sulmuar Rusinë duke e akuzuar Moskën zyrtare për ndërhyrje në zgjedhje dhe spiunazh kibernetik. Në një fjalim gjatë një darke me figura të biznesit në Londër, kryeministrja ka thënë që qeveria...

May mesazh Putinit

para 11 muajve - Politiko

Theresa May ndërmori sulmin e saj më të ashpër deri tani kundër Rusisë, duke e akuzuar hapur për përfshirje në zgjedhje dhe spiunazh kibernetik. Qeveria e Vladimir Putin, tha kryeministrja britanike përpara...

May akuza të forta Rusisë për ndërhyrje në zgjedhje dhe spiunazh kibernetik

para 11 muajve - RTSH

Theresa May ka lëshuar një sulm më të fortë ndaj Rusisë, duke e akuzuar Moskën për ndërhyrje në zgjedhje dhe për spiunazh kibernetik. Gjatë një darke gala në Londër , kryeministria tha se qeveria e Vladimir...

May: Putin vë në rrezik sigurinë globale

para 11 muajve - Mapo

Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May ka sulmuar Rusinë, duke e akuzuar atë për rrezikimin e sigurisë globale, ndërhyrjen në zgjedhje, sulmet e piraterisë dhe përhapjen e lajmeve të rreme....

Kryeministrja britanike: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - Almakos

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

May: Putin ve në rrezik sigurinë globale

para 11 muajve - Vizion Plus

Kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May ka sulmuar Rusinë, duke e akuzuar atë për rrezikimin e sigurisë globale, ndërhyrjen në zgjedhje, sulmet e piraterisë dhe përhapjen e lajmeve të rreme....

Kryeministrja britanike: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - Shenja

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

Theresa May akuzon Rusinë për ndërhyrje në zgjedhje

para 11 muajve - Klan Kosova

Theresa May ka sulmuar Rusinë duke e akuzuar Moskën zyrtare për ndërhyrje në zgjedhje dhe spiunazh kibernetik. Në një fjalim gjatë një darke me figura të biznesit në Londër, kryeministrja ka thënë që qeveria...

May: Moska ndërhyn në zgjedhje e kudo!

para 11 muajve - Alsat-M

Theresa May sulmoi mjaft ashpër Rusinë duke akuzuar Moskën se ndërhyn në zgjedhje dhe kryen spiunazh kibernetik. Gjatë një darke gala në Londër, kryeministrja britanike tha se qeveria e Vladimir Putin...

Theresa May akuzon Rusinë për ndërhyrje në zgjedhje

para 11 muajve - GazetaBlic

Theresa May ka sulmuar Rusinë duke e akuzuar Moskën zyrtare për ndërhyrje në zgjedhje dhe spiunazh kibernetik. Në një fjalim gjatë një darke me figura të biznesit në Londër, kryeministrja ka thënë që qeveria...

May: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - Insajderi

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

Kryeministrja britanike: Rusia po mbjell kaos në shoqëritë perëndimore

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Pas pretendimeve të Uashingtonit se Moska ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit 2016, edhe Londra i bashkohet valës së akuzave. Kryeministrja britanike Theresa May ka iniciuar ndoshta...

Kryeministrja britanike: Aksionet ruse e kanë “kërcënuar rendin botëror”

para 11 muajve - AlbPortali

Përpjekjet e Rusisë për të shkaktuar përçarje në perëndim, nuk do të kenë sukses dhe ato tashmë kanë ndikuar që aleatët perëndimorë të punojnë së bashku për ta kundërshtuar përzierjen e Moskës, tha mbrëmë...

“Rusia kryen spiunazh kibernetik”, May: Kam një mesazh të thjeshtë…

para 11 muajve - Java News

Kryeministrja britanike Theresa May sulmoi ashpër Rusinë duke e akuzuar se ndërhyn në zgjedhjet e vendeve të tjera dhe kryen spiunazh kibernetik. Ajo tha se qeveria e Vladimir Putin po përpiqet të dëmtojë...

Britania sulmon Rusinë, "jo sulme kibernetike, luaj sipas rregullave"

para 11 muajve - Shqiptarja

Theresa May ka lëshuar një sulm më të fortë ndaj Rusisë, duke e akuzuar Moskën për ndërhyrje në zgjedhje dhe për spiunazh kibernetik. Në një fjalim në Bashkinë e Londrës, kryeministria tha se qeveria e...

May: Moska ndërhyn në zgjedhje e kudo

para 11 muajve - KosovaPress

Gjatë një darke gala në Londër, kryeministrja britanike tha se qeveria e Vladimir Putin po përpiqet të dëmtojë shoqëritë e lira, ndërsa shtoi se rusët krijojnë histori të rreme për të shkaktuar mosmarrëveshje...

Kryeministrja e Britanisë akuzon Rusinë për ndërhyrje në zgjedhje dhe për spiunazh

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministrja e Britanisë Bashkuar Theresa May ka akuzuar Rusinë për ndërhyrje në zgjedhje dhe për kryerjen e spiunazhit kibernetik. Duke iu drejtuar figurave kryesore të biznesit në një banket në Londër,...

Alarmon Britania, sulmet kibernetike nga Koreja Veriore do të bëhen më shkatërruese

para 11 muajve - Zhurnal

Koreja Veriore do të kryejë më shumë sulme kibernetike në Britani gjatë vitit të ardhshëm, ka paralajmëruar ish-shefi kryesor i inteligjencës së Britanisë së Madhe. Shteti komunist tashmë është fajësuar...

Theresa May zotohet të mbrojë Europën nga kërcënimi rus

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka deklaruar se edhe pas Brexit, do të mbajë të angazhuar qeverinë e saj në mbrojtjen e Europës nga kërcënimi rus. Ajo ka theksuar se Britania do të vazhdojë...

40 deputetë britanikë nënshkruajnë një letër mosbesimi për Theresa May

para 11 muajve - Arbresh

Të paktën 40 deputetë konservatorë britanikë ranë dakord për të nënshkruar një të ashtuquajtur letër mosbesimi për kryeministren Theresa May, tetë më pak nga numri i domosdoshëm 48 që do ta shndërronte...

Alarmon Britania, sulmet kibernetike nga Koreja Veriore do të bëhen më shkatërruese

para 11 muajve - Arbresh

Koreja Veriore do të kryejë më shumë sulme kibernetike në Britani gjatë vitit të ardhshëm, ka paralajmëruar ish-shefi kryesor i inteligjencës së Britanisë së Madhe. Shteti komunist tashmë është fajësuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK