http://kariera.mk

Basha: Projekti 1 miliard euro duhet ndalur tani

para 11 muajve - Alsat-M

Prokuroria, e ndihmuar nga partnerët ndërkombëtarë, duhet të hetojë pastrimin e parave dhe krimin e lidhur me të”, deklaroi sot kreu i PD, Lulzim Basha. Në replikë me deklaratën e kryeministrit Rama, i...

Adrian Civici: E pamundur që buxheti të shërbejë si lavatriçe për pastrim parash

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Eksperti i ekonomisë Adrian Civici ka komentuar buxhetin e vitit 2018. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, ai thotë se praktikisht është e pamundur që buxheti i një shteti të shërbejë si “lavatriçe...

Adrian Civici: E pamundur që buxheti të shërbejë si lavatriçe për pastrim parash

para 11 muajve - Mapo

Eksperti i ekonomisë Adrian Civici ka komentuar buxhetin e vitit 2018. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, ai thotë se praktikisht është e pamundur që buxheti i një shteti të shërbejë si “lavatriçe për...

Basha: “Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani”

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 14 nëntor - Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha i është rikthyer për të dytën ditë me rradhë akuzave ndaj qeverisë Rama se e ka futur Shqipërinë në Lista e Vendeve Kryesore të Pastrimit të...

Basha: ​Sa herë Edi Rama fton shqiptarët të qeshin me opozitën, Shqipëria shndërrohet në hambar droge

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Departamenti i Shtetit përfshiu këtë vit Shqipërinë, për herë të parë, në listën e zezë të vendeve kryesore të pastrimit të parave, ku përcaktohet se bankat bëjnë transaksione parash që përfshijnë shuma...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA. Hetim projektit “1 miliard euro”

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA-së, hetim projektit “1 miliard euro”

para 11 muajve - Portalb

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi e, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit, transmeton Top Channel. “Është hera...

Basha: DASH e futi Shqipërinë në listën e zezë

para 11 muajve - Albinfo

Ai ka theksuar se në Shqipëri paraja e pistë po sposton atë të pastër dhe po mban larg investimet e huaja, të cilat sipas tij, kanë munguar në 4 vjetët e fundit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë...

Basha: “Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani”

para 11 muajve - RTSH

Kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha i është rikthyer për të dytën ditë me rradhë akuzave ndaj qeverisë Rama se e ka futur Shqipërinë në Lista e Vendeve Kryesore të Pastrimit të Parave. Në një dalje...

Basha: Prokuroria dhe partnerët ndërkombëtarë të hetojnë pastrimin e parave me koncesionet

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot para mediave pas konferencës që pati kryeministri Edi Rama me bankat. Basha risolli në kujtesë një raport të DASH që e vendoste Shqipërinë në listën e zezë...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA-së

para 11 muajve - RTV 21

Sipas Bashës, në Shqipëri paraja e pistë po sposton atë të pastër Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen...

Basha: Prokuroria të nisë hetimet, Rama ka nisur aksionin e pastrimit të parave të drogës

para 11 muajve - Gazeta Express

Disa orë pasi kryeministri i quajti deklaratat e Bashës si një shpërthim të imagjinatës, kreu i PD-së ka reaguar përmes një konference për shtyp nga ku i ka bërë thirrje prokurorisë dhe partnerëve ndërkombëtarë...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA. Hetim projektit “1 miliard euro”

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë...

Buxheti 2018: mazhoranca i jep “ok” pa votat e opozitës, miratohen edhe taksat e reja

para 11 muajve - Te Sheshi

Komisioni parlamentar i ekonomisë miratoi në parim vetëm me votat e maxhorancës buxhetin e shtetit dhe paketën fiskale për vitin 2018.  Komisioni i Ekonomisë dhe Financave i dha kështu “ok” në parim draftit...

Basha: Shqipëria në 3 vendet kryesore të pastrimit të parave, investimet në rënie

para 11 muajve - NOA

Pak orë pasi kryeministri Edi Rama bëri thirrje për të mos marrë seriozisht akuzat e opozitës për pastrim parash me anë të pr/buxhetit 2018, Basha doli në një deklaratë për median ku nuk ndryshoi qëndrim....

Basha bën paralajmërimin e fortë: Të ndalet projekti 1 miliard eurosh!

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një konferencë për mediat i ka kthyer përgjigje kryeministrit shqiptar Edi Rama . Basha ka kërkuar të ndalet projekti “1 miliardë euro ” duke deklaruar se ky projekt...

Basha: Të hetohet pr/buxheti 2018 si mekanizëm i pastrimit të parave nga Rama

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë...

Basha: Akuzat për pastrim parash vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA

para 11 muajve - InfoShqip

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan...

Basha: Projekti 1 miliardë euro duhet ndalur tani, Prokuroria të hetojë pastrimin e parave të krimit

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas konferencës që pati kryeministri Edi Rama me bankat. Në një deklaratë për median Basha risolli në kujtesë një raport të DASH që e vendoste Shqipërinë në listën...

Basha: Shqipëria, vendi ku pastrohen paratë e krimit të drogës

para 11 muajve - Sot News

Kryetari i PD, Lulzim Basha i përgjigjet kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës. Sipas Bashës, raportet ndërkombëtare e rendisin Shqipërinë në vendin ku pastrohen...

“Jemi në listën e zezë të SHBA, të ndalet projekti ‘1 miliard euro’”

para 11 muajve - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp, ku përsëriti shqetësimin se paratë e pista të drogës do të injektohen në ekonominë e vendit. Rama tha se për herë të parë,...

Basha: Paratë e drogës po pastrohen përmes bankave

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha përsëriti akuzat në adresë të qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me pretendimet për pastrimin e parave të drogës. Sipas Bashës, raportet ndërkombëtare e rendisin Shqipërinë...

VIDEO/ Basha: Shqipëria në 3 vendet kryesore të pastrimit të parave, po investohen paratë e krimit

para 11 muajve - Syri

Me një deklaratë nga selia blu, kreu i PD-së Lulzim Basha është shprehur se Shqipëria është në 3 vendet kryesore ku pastrohen paratë e pista të krimit. Duke iu përgjigjur deklaratave të sotme të Edi Ramës,...

Komisioni i Ekonomisë miraton në parim pr/buxhetin 2018, PD-LSI kundër

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave miratoi në parim paketën fiskale dhe projektbuxhetin 2018. PD-LSI shprehën edhe një herë qëndrimin kundër pr/buxhetit 2018, që gjithsesi u miratua sot vetëm me votat...

Basha hesht për Kapllanajn, kërkon ndaljen e projektit “1 mld euro”

para 11 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka sulmuar ashpër kryeministrin Rama të cilin e ka akuzuar sërish për kriminalizimin e ekonomisë dhe pastirmin e parave...

PD-LSI në unison kundër buxhetit 2018, Basha e Vasili paralajmërojnë votë kundër, akuza qeverisë për lidhje me krimin

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 14 nëntor - Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë paralajmëruar votë kundër buxhetit të 2018. Ndonëse prej disa ditësh të dyja këto forca opozitare nuk arrinin të koordinonin...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA

para 11 muajve - Insajderi

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë...

Basha: Rama ka nisur aksionin e pastrimit të parave të drogës

para 11 muajve - Sovrani

Disa orë pasi kryeministri i quajti deklaratat e Bashës si një shpërthim të imagjinatës, kreu i PD-së ka reaguar përmes një konference për shtyp nga ku i ka bërë thirrje prokurorisë dhe partnerëve ndërkombëtarë...

Basha: stop “1 miliardëshit” të Ramës, të hetohet

para 11 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha vijon të këmbëngulë që projekti “1 miliard” promovuar nga Rama, e që përmban investime të fuqishme në infrastrukturë në 2018-ën, është para e pisët. “Janë me qindra milionë euro të...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të ShBA-së

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit. “Është hera e parë...

Basha: Shqipëria në listën e zezë të SHBA-së për pastrimin e parave

para 11 muajve - Illyria

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar këtë të martë se, akuzat e opozitës ndaj qeverisë për pastrimin e parave të drogës vërtetohen nga raporti i Departamentit amerikan të Shtetit “Është hera e parë...

Basha: Shqipëria, në listën e zezë të SHBA. Hetim projektit “1 miliard euro”

para 11 muajve - KosovaPress

“Është hera e parë që Shqipëria përfshihet në listën e vendeve të pastrimit të parave, e hartuar nga qeveria amerikane”, ka deklaruar Basha. Sipas tij, në gusht 2017, një tjetër raport ndërkombëtar për...

Thirrja e fortë e Bashës: Të ndalet projekti i 1 miliardë eurove, ja si paratë e krimit po pastrohen në Shqipëri

para 11 muajve - AlbPress

Kryetari i PD Lulzim Basha i ka kthyer pergjigje kryeministrit shqiptar Edi Rama i cili tha se sistemi bankar eshte me i pastri pa asnje penetrim te krimit dhe se ne Shqiperi nuk ka pastrim parash. “Projekti...

PD-LSI në unison kundër buxhetit 2018, Basha e Vasili paralajmërojnë votë kundër, akuza qeverisë për lidhje me krimin

para 11 muajve - Sot News

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë paralajmëruar votë kundër buxhetit të 2018. Ndonëse prej disa ditësh të dyja këto forca opozitare nuk arrinin të koordinonin veprimet e tyre,...

Taksa ndërtesës në proces rishqyrtimi nga qeveria, drejt përfitimit pensionistët dhe familjet me ndihmë ekonomike

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar dje në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste shtyllat kryesore të buxhetit të vitit 2018, ndërsa ka sjellë në vëmendje shkurtimisht dhe reformat që do...

Basha: Buxheti 2018, provë e implikimit të Ramës, të administrohet nga Prokuroria shqiptare, DEA dhe FBI-ja

para 11 muajve - Gazeta 55

Opozita e bashkuar ka dalë kundër projektbuxhetit  të vitit 2018. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi Edi Ramën se përmes këtij projektbuxheti do të pastrojë paratë e drogës. Ai i bëri...

Buxheti 2018, një mekanizëm gjigant i krimit dhe pastrimit të parave

para 11 muajve - Gazeta 55

Pa pikën më të vogël të dyshimit, projektbuxheti i vitit 2018 është një projekt që i shërben Edvinit dhe gjithë klientëve të tij për të përmbushur shkrirjen mes qeverisë dhe strukturave kriminale që kanë...

Basha: Buxheti 2018 të hetohet nga FBI dhe prokuroria

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e cilësoi projektbuxhetin e vitit 2018, të paraqitur nga qeveria, si një plan për pastrimin e parave të drogës. “Këto janë javët e krimit dhe të drogës dhe...

Debati Spaho-Bushatit: Pr/ buxheti i 2018-ës, faza e pastrimit të parave të kanabisit...

para 11 muajve - Syri

Pr/buxheti i 2018 është fillimi i fazës së pastrimit dhe riciklimit të parave të drogës. Kështu u shpreh nënkryetari i PD-së dhe Kuvendit, Edmond Spaho. Sipas deputetit demokrat, nëse vendi deri më tani...

Bushati: Arsyet pse u fut TVSH për biznesin e vogël. Spaho: Riciklohen paratë e drogës

para 11 muajve - Gazeta Express

​Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka thënë se me pr.buxhetin e vitit 2018 do të rriten investimet dhe ekonomia e vendit. I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24,...

Pr.buxheti 2018/ Bushati: Arsyet pse u fut TVSH për biznesin e vogël. Spaho: Riciklohen paratë e drogës

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka thënë se me pr.buxhetin e vitit 2018 do të rriten investimet dhe ekonomia e vendit. I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili...

Deputeti i PD-së: TVSH në biznesin e vogël futet për të ricikluar paratë e drogës

para 11 muajve - Albeu

Deputeti i PS, Ervin Bushati iftuar në News24 tha se futja e TVSH-së për biznesin e vogël bëhet për të ulur informalitetin dhe për të formalizuar ekonominë. Ndërkohë deputeti i PD, Edmond Spaho u shpreh...

Projektbuxheti 2018, Ervin Bushati tregon arsyet pse u fut TVSH për biznesin e vogël

para 11 muajve - Sot News

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” të gazetarës Eni Vasili, deputeti i PS-së Ervin Bushati ka thënë se me projektbuxhetin e vitit 2018 do të rriten investimet dhe ekonomia e vendit. Bushati tha se futja...

PD e LSI: Buxheti i pastrimit të parave

para 11 muajve - Klan Kosova

Opozita e kundërshton në bllok buxhetin e 2018. Për Partinë Demokratike, ky buxhet po shërben si pastrim për paratë e drogës dhe merr në mbrojtje klientët e qeverisë. “Pasi e mbushi Shqipërinë me drogë,...

Basha akuza Qeverisë: Kërkon të pastrojë paratë e drogës

para 11 muajve - Alsat-M

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ngriti edhe një herë tjetër akuza ndaj Qeverisë, duke thënë se pasi e mbushi Shqipërinë me drogë, Rama do të pastrojë paratë. “Edi Rama do ta përdorë 2018 për të...

Buxheti 2018, Rama: Kompanitë e mëdha t'u shmangen shkeljeve

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me buxhetin e vitit 2018, ndërsa sjellë në vëmëndje edhe reformat që do të ndërmarrë kreu i qeverisë  për mandatin katër vjeçar. Ai e ka cilësuar se projektet zhvillimore...

LSI votë kundër buxhetit, Vasili: Qeveria do pastrojë paratë e pista të klientelës së vet

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 nëntor - Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se projekt buxheti i vitit 2018 nuk do të votohet nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Pas mbledhjes së LSI, Vasili tha se grupi...

Rama: Buxheti 2018 -hapi i parë drejt ndërtimit të Shqipërisë që duam

para 11 muajve - RTSH

Qeveria dhe Grupi Parlamentar socialist, kanë nisur diskutimin e buxhetit për vitin 2018, buxhet që sipas kryeministrit socialist Edi Rama “është hapi i parë drejt ndërtimit të Shqipërisë që duam”. Sipas...

Buxheti 2018, Basha akuzon Ramën për pastrim parash

para 11 muajve - RTSH

Kryetari i Partisë Demokratike ka lëshuar sot akuza të forta në adresë të kryeministrit Rama, për pastrim të parave të pista, të përfituara nga trafiqet e paligjshme. Zoti Basha tha se përmes buxhetit...

Basha: Krimi në Shqipëri ka kaluar në dy fusha të tjera, FBI të hetojë buxhetin 2018

para 11 muajve - Klan

Kryetari i Partisë Demokratike ka deklaruar se buxheti 2018 i qeverisë do të jetë pastrimi i parave. Në një deklaratë për mediat jashtë selisë blu, Basha u shpreh se krimi në bashkëpunim me qeverinë tashmë...

Basha: Rama do pastrojë paratë e oligarkëve me pr/buxhetin e 2018, ja si do veprojë

para 11 muajve - BalkanWeb

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur ditën e sotme pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD. Kreu i PD akuzoi projektin 1 miliard dollarësh të qeverisë Rama, duke thënë se krimi tashmë nga...

Basha akuza Qeverisë: Kërkon të pastrojë paratë e drogës

para 11 muajve - Klan Kosova

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ngriti edhe një herë tjetër akuza ndaj Qeverisë, duke thënë se pasi e mbushi Shqipërinë me drogë, Rama do të pastrojë paratë. “Edi Rama do ta përdorë 2018 për të...

Basha – prokurorisë dhe FBI-së: Rama me buxhetin 2018 do pastrojë paratë e drogës

para 11 muajve - Lajmi.net

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje prokurorisë, FBI-së, DEA-s amerikane të administrojnë buxhetin e 2018-ës si provë për pastrimin e parave...

Basha: Projektbuxheti i 2018 është bërë për të pastruar paratë

para 11 muajve - Sot News

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat spas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të qeverisë Edi Rama. Ndër të tjera, kreu...

Basha: Rama do pastrojë paratë e drogës dhe oligarkëve me buxhetin e vitit 2018

para 11 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, ka mbajtur një deklaratë për mediat, ku ka akuzuar kryeministrin Rama se po përdor buxhetin e vitit 2018 për të...

Kreu i PD, Basha: FBI të hetojë buxhetin e 2018, po pastrohen paratë e krimit dhe drogës

para 11 muajve - Syri

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu Lulzim basha ka mbajtur një deklaratë për mediat. Duke folur para gazetarëve Basha u shpreh se projekti 1 miliardësh i qeverisë për buxhetin e 2018 është...

Petrit Vasili: LSI nuk e voton pr/buxhetin 2018, qeveria do pastrojë paratë e klientelës së vet

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i grupit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha se projekt buxheti i vitit 2018 nuk do të votohet nga LSI. Pas mbledhjes së LSI, Vasili tha se grupi ka konstatuar disa probleme...

Basha - prokurorisë dhe FBI-së: Rama me buxhetin 2018 do pastrojë paratë e drogës

para 11 muajve - Gazeta Express

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje prokurorisë, FBI-së, DEA-s amerikane të administrojnë buxhetin e 2018-ës si provë për pastrimin e parave...

Buxheti i 2018-tës/ Basha: Rama po pastron paratë, ja tre mënyrat

para 11 muajve - Mapo

Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha në një reagim për mediat ka sulmuar edhe një herë qeverinë  për projekt buxhetin e vitit 2018. Sipas tij ky buxhet është kundër të varfëve dhe po bëhet vetëm për...

Basha: Buxheti 2018 rrënimi i shqiptarëve, do përdoret për të pastruar miliardat e drogës

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një linjë me kreun e grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petri Vasili e ka cilësuar buxhetin e vitit 2018 si rrënim për shqiptarët e thjeshtë...

Basha: Oligarkët po pastrojnë paratë dhe trafikantë po blejnë bizneset

para 11 muajve - Koha Jone

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu Lulzim basha ka mbajtur një deklaratë për mediat. Duke folur para gazetarëve Basha u shpreh se projekti 1 miliardësh i qeverisë për buxhetin e 2018 është...

LSI votë kundër buxhetit, Vasili: Qeveria do pastrojë paratë e pista të klientelës së vet

para 11 muajve - NOA

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se projekt buxheti i vitit 2018 nuk do të votohet nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Pas mbledhjes së LSI, Vasili tha se grupi ka konstatuar disa probleme...

Petrit Vasili: Ja pse LSI nuk e voton projektbuxhetin e 2018

para 11 muajve - Sot News

Pas mbledhjes së LSI-së, kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili tha se projektbuxheti i vitit 2018 nuk do të votohet nga LSI. Vasili tha gjithashtu se grupi ka konstatuar disa probleme të pakapërcyeshme...

Basha: Buxheti 2018 provë për pastrimin e parave të drogës

para 11 muajve - Shqiptarja

"FBI të administrojë buxhetin e 2018-ës si provë për pastrimin e parave të drogës". Kështu u shpreh kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë një dalje për mediat nga selia blu. Basha tha se paratë e drogës do...

'Shtet -karteli i drogës-ekonomia kriminale. Oligarkët po pastrojnë paratë dhe trafikantë po blejnë bizneset'

para 11 muajve - Syri

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu Lulzim basha ka mbajtur një deklaratë për mediat. Duke folur para gazetarëve Basha u shpreh se projekti 1 miliardësh i qeverisë për buxhetin e 2018 është...

LSI votë kundër buxhetit 2018, Vasili: Do pastrojë lekët e drogës dhe trafiqeve

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili në një deklaratë për mediat ditën e sotme në përfundim të mbledhjes së grupit bëri me dije se LSI nuk do ta votojë buxheti...

Vasili: Ja pse LSI nuk do e votojë projekt buxhetin e vitit 2018

para 11 muajve - Gazeta Express

Në një dalje për mediat, Lëvizja Socialiste për Integrim përmes kreut të rupit parlamentar, Petrit Vasili akuzoi qeverinë se në Shqipëri nuk është planifikuar asnjë investim i huaj. Në përfundim të mbledhjes...

Petrit Vasili: LSI nuk e voton pr/buxhetin 2018, qeveria do pastrojë paratë e klientelës së vet

para 11 muajve - Koha Jone

Kreu i grupit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha se projekt buxheti i vitit 2018 nuk do të votohet nga LSI. Pas mbledhjes së LSI, Vasili tha se grupi ka konstatuar disa probleme të...

LSI sfidon qeverinë, Vasili: Nuk ka asnjë investim të huaj

para 11 muajve - Mapo

Lëvizja Socialiste për Integrim ka sfiduar qeverinë, duke thënë se në Shqipëri nuk është planifikuar asnjë investim i huaj, raporton Ora News. Në përfundim të mbledhjes së grupit, kryetari i grupit parlamentar,...

LSI: Nuk e votojmë projektbuxhetin 2018, dyshojmë për pastrim parash nga qeveria

para 11 muajve - Syri

Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, ka deklaruar para medias se projektbuxheti për vitin 2018 "është i pamundur dhe i pavotueshëm nga LSI." Para medias, Vasili ka deklaruar se projektbuxheti i paraqitur...

LSI votë kundër buxhetit 2018, Vasili:Do pastrojë paratë e pista

para 11 muajve - Shqiptarja

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zbuluar votën e saj për buxhetin e vitit 2018. Në fund të mbledhjes së grupit parlamentar, Petrit Vasili tha në një dalje për media se LSI do të votojë kundër këtij buxheti....

LSI nuk do të votojë buxhetin e vitit 2018: Nuk pastrojmë paratë e pista të qeverisë

para 11 muajve - Opinion

Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, ka deklaruar para medias se projektbuxheti për vitin 2018 është i pamundur dhe nuk do të votohet nga LSI-ja. Sipas tij, projektbuxheti i paraqitur mbart rrezikun...

VIDEO/ Vasili: Projektbuxheti 2018 nuk mund të votohet nga LSI, dyshime për pastrim parash

para 11 muajve - Syri

Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, ka deklaruar para medias se projektbuxheti për vitin 2018 është i pamundur dhe i pavotueshëm nga LSI. Para medias, Vasili ka deklaruar se projektbuxheti i paraqitur...

Vasili: Projektbuxheti i 2018 nuk mund të votohet nga LSI

para 11 muajve - Syri

Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, ka deklaruar para medias se projektbuxheti për vitin 2018 është i pamundur dhe i pavotueshëm nga LSI. © SYRI.net Komentet Shto koment

Basha: Krimi në Shqipëri ka kaluar në dy fusha të tjera, FBI të hetojë buxhetin 2018

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Partisë Demokratike ka deklaruar se buxheti 2018 i qeverisë do të jetë pastrimi i parave. Në një deklaratë për mediat jashtë selisë blu, Basha u shpreh se krimi në bashkëpunim me qeverinë tashmë...

“Projekt-buxheti i 2018-ës të hetohet nga FBI”, Basha: Ja si po pastrohen paratë e drogës

para 11 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka hedhur akuza të rënda në drejtim të kryeminstrit Rama sa i takon projektbuxhetit të vitit 2018. Basha deklaroi se përmes këtij buxheti shefi i qeverisë do...

Buxheti 2018, Basha: Po pastrohen paratë e krimit dhe drogës, FBI te hetoje

para 11 muajve - AlbPress

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, kreu Lulzim basha ka mbajtur një deklaratë për mediat. Duke folur para gazetarëve Basha u shpreh se projekti 1 miliardësh i qeverisë për buxhetin e 2018 është...

“Projekt-buxheti i vitit 2018 të hetohet nga FBI”, Basha: Rama po pastron paratë e drogës

para 11 muajve - Java News

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka hedhur akuza të rënda në drejtim të kryeminsitrit Rama sa i takon projektbuxhetit të vitit 2018. Basha e ka quajtur atë një buxhet përmes të cilit shefi i...

“Projekt-buxheti i vitit 2018 të hetohet nga DEA”, Basha: Rama po pastron paratë e drogës

para 11 muajve - Java News

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka hedhur akuza të rënda në drejtim të kryeminsitrit Rama sa i takon projektbuxhetit të vitit 2018. Basha e ka quajtur atë një buxhet përmes të cilit shefi i...

“S’ka rritje pagash e pensionesh,” depuetja e PD: Faktet që nxjerrin zbuluar propagandën e qeverisë

para 11 muajve - BalkanWeb

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet e qeverisë “Rama” për rritje pagash, pensionesh apo ndihmë ekonomike. Në një status në Facebook, demokratja shkruan...

LSI zbulon votën e Grupit Parlamentar për Buxhetin 2018

para 11 muajve - Java News

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zbuluar votën e saj për buxhetin e vitit 2018. Në fund të mbledhjes së grupit parlamentar, Petrit Vasili tha në një dalje për media se LSI do të votojë kundër këtij buxheti....

Tabaku: Qeveria mashtron, në 2018 s’do ketë rritje pagash e pensionesh

para 11 muajve - Opinion

Deputetja demokrate, anëtarë e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku deklaron se në vitin 2018 qeveria nuk do të bëjë asnjë rritje pagash apo pensionesh. Sipas saj të gjitha ato që janë deklaruar janë...

Jorida Tabaku: Propaganda e qeverisë është të gënjejë, s’ka rritje pagash e pensionesh

para 11 muajve - Sot News

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një statusi në Facebook, ka folur në lidhje me buxhetin e vitit 2018, teksa ka akuzuar qeverinë se sipas saj po gënjen qytetarët duke mos pvrmbushur...

Rritje pagash? Tabaku: Tre faktet që nxjerrin zbuluar qeverinë

para 11 muajve - Koha Jone

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka sulmuar qeverinë, teksa shkruan në ‘Facebook’ se nuk ka asnjë rritje pagash, pensionesh dhe ndihme ekonomike. Tabaku deklaron se gjithçka është propagandë e qeverisë, pasi...

Akuza: Me buxhetin 2018 po pastrohen paratë e kanabisit. Të ndërhyjë FBI dhe DEA

para 11 muajve - Respublica

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar qeverinë se po kryen pastrim masiv të parave të drogës përmes buxhetit 2018. Në një dalje për mediat, Basha ka deklaruar se biznesi i ndërtimit është...

Tabaku: Gënjejnë, nuk ka asnjë rritje pagash e pensionesh në 2018

para 11 muajve - Syri

Deputetja e PD, Jorida Tabaku, deklaron se "nuk ka asnjë rritje pagash, pensionesh e ndihme ekonomike", nisur nga analiza që i bën projektbuxhetit të qeverisë për vitin 2018. "Dëgjoj makinën e propagandës...

Rritje pagash?Tabaku:Tre faktet që nxjerrin zbuluar qeverinë

para 11 muajve - Shqiptarja

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka sulmuar qeverinë, teksa shkruan në ‘Facebook’ se nuk ka asnjë rritje pagash, pensionesh dhe ndihme ekonomike. Tabaku deklaron se gjithçka është propagandë e qeverisë, pasi...

Basha: Qeveria kërkon të pastrojë paratë e drogës

para 11 muajve - Illyria

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ngriti edhe një herë tjetër akuza ndaj Qeverisë, duke thënë se pasi e mbushi Shqipërinë me drogë, Rama do të pastrojë paratë. “Edi Rama do ta përdorë 2018 për të...

Vasili: Nuk ka asnjë investim të huaj

para 11 muajve - Illyria

Lëvizja Socialiste për Integrim ka sfiduar qeverinë, duke thënë se në Shqipëri nuk është planifikuar asnjë investim i huaj. Në përfundim të mbledhjes së grupit, kryetari i grupit parlamentar, Petrit Vasili...

“S’ka rritje pagash e pensionesh,” deputetja e PD: Faktet që nxjerrin zbuluar propagandën e qeverisë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet e qeverisë “Rama” për rritje pagash, pensionesh apo ndihmë ekonomike. Në një status në Facebook, demokratja shkruan...

Rama, e gjeti Shqipëri – për 4 vjet e ktheu në Kolumbi

para 11 muajve - Gazeta 55

Kryeministri po shfaqet si një robot informatik që shpërndan projekte në 3D në një vend ku s’ka qenë asnjëherë dhe para një publiku, të cilin s’e ka testuar asnjëherë. Në Qarkun ku asnjëherë s’ish mbjellë...

“1 miliard për rindërtim”, efekte pozitive në ekonomi dhe punësim

para 11 muajve - 24 ore

Programi “1 miliard për rindërtim” është një ftesë për sipërmarrjen dhe bankat që të përfshihen në një proces partneriteti me qeverinë për të bërë të mundur realizmin në një kohë të shpejtë të një numri...

Qeveria “zgjidh qesen” për pensionistët, 1.8 miliardë lekë shpërblime

para 11 muajve - Lajme.al

Në total qeveria do të japë 1.8 miliardë lekë për shpërblimin e pensionistëve me rastin e festave të fundvitit. Vendimi, që pritet të zyrtarizohet gjatë dhjetorit, është paraprirë tashmë në buxhetin e...

Sa para do të lëshojë nga “thesi” qeveria shqiptare? Këto janë shpërblimet për pensionistët

para 11 muajve - Tetova Sot

Në total qeveria do të japë 1.8 miliardë lekë për shpërblimin e pensionistëve me rastin e festave të fundvitit. Vendimi, që pritet të zyrtarizohet gjatë dhjetorit, është paraprirë tashmë në buxhetin e...

Sa para do të lëshojë nga “thesi” qeveria shqiptare? Këto janë shpërblimet për pensionistët

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në total qeveria do të japë 1.8 miliardë lekë për shpërblimin e pensionistëve me rastin e festave të fundvitit. Vendimi, që pritet të zyrtarizohet gjatë dhjetorit, është paraprirë tashmë në buxhetin e...

Qeveria shqiptare shpërblen pensionistët për fundvit

para 11 muajve - Sovrani

Në total qeveria do të japë 1.8 miliardë lekë për shpërblimin e pensionistëve me rastin e festave të fundvitit. Vendimi, që pritet të zyrtarizohet gjatë dhjetorit, është paraprirë tashmë në buxhetin e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK