http://kariera.mk

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ hedh poshtë pretendimet e PS

para 8 muajve - Albeu

Ditën e djeshme Partia Socialiste dorëzoi kërkesën për shkarkimin e Klement Zgurit e cila ditën e sotme është hedhur poshtë nga KQZ. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste...

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ rrëzon kërkesën e Partisë Socialiste

para 8 muajve - BalkanWeb

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Klement Zgurit. vijon… (e.f/BalkanWeb)

Mandati i Kapllanajt, KQZ rrëzon kërkesën e PS për Zgurin

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Klement Zgurit nga posti i kreut të këtij institucioni. Socialistët pretendojnë se Zguri ka fshehur informacionet...

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ publikon shkresën: Pse rrëzohen pretendimet e PS

para 8 muajve - Sot News

Partia Socialiste kërkoi shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri me arsyetimin se ka shkelur ligjin për rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, pasi nuk ka njoftuar anëtarët e KQZ me kërkesën e Prokurorisë...

Shkarkimi i Klement Zgurit, ja shkresa që rrëzon pretendimin e socialistëve

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Një ditë më parë vetë Kryeministri Edi Rama iu dha krahë socialistëve dhe mbështeti nisjen e procedurave ligjore për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri, por dalja në dritë e një dokumenti...

KQZ: Ja pse rrëzohen pretendimet e PS për shkarkimin e Zgurit/ Letra

para 8 muajve - Shqiptarja

PS kërkoi shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri me arsyetimin se ka shkelur ligjin për rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, pasi nuk ka njoftuar anëtarët e KQZ me kërkesën e Prokurorisë për...

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ rrëzon kërkesën e PS

para 8 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e kreut të këtij institucioni Klement Zgurit. Dje vetë kreu i qeverisë dhe njëherësh kryesocialisti Edi Rama njoftoi...

KQZ rrëzon kërkesën e PS për Klement Zgurin, ja çfarë ndodhi me dosjen e Prokurorisë…

para 8 muajve - Syri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Klement Zgurit nga posti i kreut të këtij institucioni. Socialistët pretendojnë se Zguri ka fshehur informacionet...

Dokumenti/ KQZ rrëzon kërkesën e PS për Klement Zgurin, ja çfarë ndodhi me dosjen e Prokurorisë…

para 8 muajve - Syri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Klement Zgurit nga posti i kreut të këtij institucioni. Socialistët pretendojnë se Zguri ka fshehur informacionet...

Shkarkimi i Zgurit/ Zbulohet shkresa që nxjerr bllof kryeministrin Rama

para 8 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama, paralajmëroi një ditë më parë se do të shkarkonte, kreun e KQZ-së, Klement Zguri, me pretendimin se ai është treguar i njëanshëm sa i përket çështjes së mandatit të kryebashkiakut...

“Kapllanaj”, del shkresa që morën anëtarët e KQZ, hedh poshtë pretendimet e PS për Zgurin

para 8 muajve - NOA

Shumë zhurmë po bëhet ditët e fundit mbi çështjen e kryetarit të Bashkisë Mallakastër, nën dyshimet se është dënuar në Itali për vjedhje. Vetë Kapllanaj tha një ditë më parë se nuk është dënuar dhe nuk...

Shkarkimi i Klement Zgurit, PS zyrtarizon kërkesën: ja hapi që ndërmarrin…

para 8 muajve - Syri

Socialistët nuk kanë humbur kohë përsa i takon nismës së tyre për shkarkimin e Klement Zgurit nga posti i kryetarit të KQZ-së. Një ditë më parë në grupin parlamentar socialist, Kryeministri Edi Rama mbështesni...

KQZ rrëzon kërkesën e PS për Klement Zgurin, ja çfarë ndodhi me dosjen e Prokurorisë…

para 8 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Klement Zgurit nga posti i kreut të këtij institucioni. Socialistët pretendojnë se Zguri ka fshehur informacionet...

PS zyrtarizon nismën për të shkarkuar kreun e KQZ

para 8 muajve - Opinion

Partia Socialiste zyrtarizoi kërkesën për shkarkimin e kreut të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, duke ia paraqitur atë kreut të Kuvendit. Sipas mazhorancës, Zguri shkeli ligjin e dekriminalizimit...

Shkresa / Zguri i njoftoi anëtarët e KQZ për Kapllanajn

para 8 muajve - Java News

Një ditë më parë vetë Kryeministri Edi Rama iu dha krahë socialistëve dhe mbështeti nisjen e procedurave ligjore për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri, por dalja në dritë e një dokumenti hedh...

PS kërkon zyrtarisht shkarkimin e kreut të KQZ

para 8 muajve - RTSH

Partia Socialiste i ka kërkuar sot zyrtarisht kryetarit të Kuvendit të nisë procedurat për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri. PS pretendon se drejtuesi i Komisionit Qëndror nuk e shqyrtoi në...

PS i çon Kuvendit kërkesën për shkarkimin e Zgurit

para 8 muajve - Mapo

Deputetja socialiste Klotilda Bushka, ka njoftuar se deputetët e mazhorancës, i kanë paraqitur kryetarit të Kuvendit, kërkesën për shkarkimin nga detyra të kryetarit të KQZ Klement Zguri, për shkelje të...

PS nuk heq dorë: Arsyet pse duhet të shkarkohet kreu i KQZ, Klement Zguri

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Gjatë një deklarate për mediat, deputetja e PS, Klotilda Ferhati tha se kreu i KQZ Klement Zguri ka shkelur ligjin, pasi KQZ mori vendimin për të mos i hequr mandatin kreut të bashkisë së Mallakastër...

PS dorëzon kërkesën në Kuvend: Ja pse duhet shkarkuar Klement Zguri

para 8 muajve - Gazeta Express

Përmes një deklarate për shtyp Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Deputetja e PS, Klotilda Bushka th se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti anën...

PS zbardh arsyen e shkarkimit: Zguri shpëtoi ?kokën? e kryebashkiakut demokrat

para 8 muajve - Albeu

Deputetja e PS, Klotilda Ferhati në një deklaratë për mediat ka deklaruare se kreu i KQZ Klement Zguri ka shkelur ligjin, pasi KQZ mori vendimin për të mos i hequr mandatin kreut të bashkisë së Mallakastër...

PS nuk tërhiqet, përsërit thirrjen: Të shkarkohet Klement Zguri

para 8 muajve - Shqiptarja

Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Në një dalje për media, deputetja e PS, Klotilda Ferhati, ka deklaruar se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti...

PS vijon me kërkesën për shkarkimin e Zgurit, Ferhati: Ka shkelur ligjin

para 8 muajve - Sot News

Partia Socialiste ka vijuar me krkesën për shkarkimin e kreut të KQZ, Klement Zguri. Deputetja e PS-së Klotilda Ferhati gjatë një deklarate për mediat, ka akuzuar Zgurin se mori vendimin për të mos i hequr...

‘Shkarkimi i Zgurit’: Ja shkresa që rrëzon pretendimin e PS

para 8 muajve - Mapo

Partia Socialiste doli edhe të martën në një konferencë për shtyp, ku sulmoi kreun e KQZ, Klement Zguri, se është treguar i njëanshëm sa i përket çështjes së mandatit të kryebashkiakut demokrat të Mallakastrës,...

Pse Rama do ta heqë kreun e KQZ-së?

para 8 muajve - Indeks online

Kryedemokrati Lulzim Basha ka leshuar akuza ndaj kryeministrit Edi Rama se po ben gjithcka per te shmangur pergjigjet e nje sere pyetjeve per te cilat ai duhet te pergjigjet, por nuk do t’ja dale. Pyetjes...

PS këmbëngul për shkarkimin e Zgurit, dorëzon kërkesën në Kuvend

para 8 muajve - Java News

Përmes një deklarate për shtyp Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Deputetja e PS, Klotilda Bushka th se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti anën...

Rasti “Kapllanaj”, PS e merr seriozisht shkarkimin e Zgurit nga kreu KQZ-së

para 8 muajve - Te Sheshi

PS duket se do e çojë deri në fund synimin e saj për ta shkarkuar kreun e KQZ-së, Klemend Zguri. Dhe e gjithë kjo, për shkak të Kapllanajt të Mallakastrës, me pretendimin se ndaj këtij të fundit nuk është...

PS nuk tërhiqet, përsërit thirrjen: Të shkarkohet Klement Zguri

para 8 muajve - Illyria

Partia Socialiste ka kërkuar sërish shkarkimin nga detyra të kreut të KQZ, Klement Zguri. Në një dalje për media, deputetja e PS, Klotilda Ferhati, ka deklaruar se Zguri ka shkelur ligjin, teksa mbajti...

Kreu i FRPD merr në mbrojtje kryebashkiakun e Mallakastrës, mesazhi i fortë që ka për Ramën

para 8 muajve - Koha Jone

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka reaguar ndaj qëndrimit të mbajtur nga kryeministri Rama dhe grupi parlamentar i PS për çështjen e kryebashkiakut të Mallakastrës. Përmes...

Kryebashkiaku i Mallakastrës: Çfarë ndodhi në Itali në vitin 1995

para 8 muajve - Mapo

Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka sqaruar në lidhje për “Tonight Ilva Tare” të vërtetën e dënimit në Itali më shumë se 20 vite më parë, duke theksuar gjithashtu se deklarimin për rastin...

Mandati i Zgurit deri më 2020, dosja e Prokurorisë u protokollua

para 8 muajve - Mapo

Partia Socialiste e ka kthyer në çështje debati mandatin e kryebashkiakut demokrat të Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Madje ajo ka kërkuar shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri me argumentin se ka...

Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim

para 8 muajve - Zhurnal

Tiranë, 14 nëntor - Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo penale as në Itali dhe as në Shqipëri. PS pretendon se Kapllanaj është dënuar...

Pse Rama do ta heqë kreun e KQZ? Basha: Ai është gati të zhvishet lakuriq, por…

para 8 muajve - AlbPress

Kryedemokrati Lulzim Basha ka leshuar akuza ndaj kryeministrit Edi Rama se po ben gjithcka per te shmangur pergjigjet e nje sere pyetjeve per te cilat ai duhet te pergjigjet, por nuk do t’ja dale. Pyetjes...

Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim

para 8 muajve - Indeks online

Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo penale as në Itali dhe as në Shqipëri. PS pretendon se Kapllanaj është dënuar me dy vite burg në...

Reagon Klement Zguri: Asnjë subjekt zgjedhor nuk e ankimoi vendimin e KQZ për kryebashkiakun e Mallakastrës

para 8 muajve - Sot News

Pas kërkesës që Partia Socialiste bëri dy ditë më parë për shkarkimin e kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka ardhur edhe reagimi i këtij të fundit. Gjatë një prononcimi për mediat,...

Rama sfidon hapur Metën, urdhër ministrave të shkarkojnë brenda muajit të gjithë militantët e LSI, zbardhen debatet në mbledhjen e PS

para 8 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama i ka shpallur luftë të hapur Ilir Metës. Dje pasdite PS mbajti mbledhjen e grupit, e cila është karakterizuar nga debate mes deputetëve. Më i ashpër ishte kryeministri Edi Rama, i...

Taulant Balla përplaset me Agron Kapllanajn: Një hajdut nuk mund të jetë kryetar bashkie, prokuroria veproi me dy standarde

para 8 muajve - Sot News

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është përplasur ditën e djeshme në një studio televizive me kreu e bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Ishte Kapllanaj, ai i cili...

Deklarata/Klement Zguri: Asnjë ankesë në Kolegjin Zgjedhor për Kapllanajn

para 8 muajve - Gazeta 55

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri ka deklaruar se asnjë subjekt politik nuk ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin për kreun e Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Zguri bëri të qartë se njeh vetëm...

Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo penale as në Itali dhe as në Shqipëri. PS pretendon se Kapllanaj është dënuar me dy vite burg në...

Shkarkimi i kreut të KQZ dhe kryebashkiakut të Mallakastrës, kundërpeshë e "Tahirit". Reagon Rama

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Plani i PS për zgjerimin e krizës: Shkarkim Zgurit e Kapllanajt Vijon përpjekja për të devijuar nga qendra e debatit politik çështjen “Tahiri”. Socialistët harrojnë kryebashkiakët rozë të akuzuar apo të...

Kryebashkiaku i përgjigjet Ramës: Pse heshte dy vite për shkarkimin tim

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari demokrat i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se nuk ka asnjë çështje civile apo penale as në Itali dhe as në Shqipëri. PS pretendon se Kapllanaj është dënuar me dy vite burg në...

Rama tha se do e shkarkonte, flet kryebashkiaku i PD: Bleva një makinë të vjedhur…!

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne Itali...

Kreu i FRPD merr në mbrojtje kryebashkiakun e Mallakastrës, mesazhi i fortë që ka për Ramën

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka reaguar ndaj qëndrimit të mbajtur nga kryeministri Rama dhe grupi parlamentar i PS për çështjen e kryebashkiakut të Mallakastrës....

Mandati/ Flet kryebashkiaku i Mallakastrës: Çfarë ndodhi në Itali në vitin 1995

para 8 muajve - Opinion

Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka sqaruar në lidhje për “Tonight Ilva Tare” të vërtetën e dënimit në Itali më shumë se 20 vite më parë, duke theksuar gjithashtu se deklarimin për rastin...

Paralajmërimi/ 'Përgatitu Edi, ditë edhe më të zeza po vijnë...'

para 8 muajve - Syri

Belind Këlliçi, kryetar i FRPD-së, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se do të përballet me ditë më të zeza se sa ato të deritanishmet. “Asgjë nuk do të mund të të shpëtojë më, ke dalë lakuriq para...

PS kërkon shkarkimin e tij, flet kryetari i bashkisë së Mallakastrës

para 8 muajve - NOA

Kryebashkiaku i Mallakastrës Agron Kapllanaj ka folur sot për herë të parë pasi kryeministri Edi Rama lajmëroi se po shikohej mundësia për shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i dënuar në Itali...

Balla: Zguri ka thyer ligjin, mandati është çuar në Gjykatën Kushtetuese

para 8 muajve - Sot News

I ftuar në “Tonight Ilva Tare”në Ora News, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se kreu i KQZ-së, Klement Zguri ka thyer ligjin duke mos mbledhur komisionin në lidhje me...

Grupi Parlamentar i PS vendos: Të shkarkohet Klement Zguri si kryetar i KQZ!

para 8 muajve - Zhurnal

“Përmes veprimeve dhe mos veprimeve të tij, Zguri ka shtyrë sa kishte mundësi jetën politike të një të zgjedhuri lokal me rekorde të rënda kriminale, vetëm dhe vetëm se ky i zgjedhur është i të njënjtit...

Kryebashkiaku i PD-së flet për herë të parë pasi Rama tha se do e shkarkonte

para 8 muajve - Albeu

Pak orë pasi Kryeminitri Edi Rama paralajmëroi shkarkimin e Kryebashkiakut të Mallakastrës, ka folur vetë Agron Kapllanaj . Ai sipas PS rezulton i dënuar në Itali me 2 vjet burg për vjedhje. Duke folur...

I janë vënë të gjithë për ta shkarkuar, reagon për herë të parë Agron Kapllanaj

para 8 muajve - Gazeta Express

​Kryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne Itali...

Kryebashkiaku i Mallakastrës: Unë besoj në Drejtësi, le të më hetojnë

para 8 muajve - Koha Jone

Kreu i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj në një prononcim në skype për Tonight me Ilva Taren ka sqaruar edhe njëherë situatën për të cilën kërkohet që t’i hiqet mandati. Ndërkohë që ka theksuar...

Agron Kapllanaj i përgjigjet Ramës: Pse ke heshtur dy vjet për shkarkimin tim ...

para 8 muajve - Syri

Kryetari demokrat i Bashkise se Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka folur sot për herë të parë pak orë pasi kryeministri Edi Rama lajmëroi se po shikohej mundësia për shkarkimin e tij. Sipas PS ai rezulton...

Tiranë: Socialistët përgatitin shkarkimin e kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se mbështeste nismën e grupit parlamentar të PS-së për të shkarkuar nga detyra kryetarin e KQZ-së, Klement Zguri, i cili ka marrë në mbrojtje kryetarin e bashkisë së...

Grupi Parlamentar i PS miraton propozimin e Ballës për shkarkimin e Klement Zgurit

para 8 muajve - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Kush është Klea, policja e arrestuar që pagoi për legalizimin (Foto) 20 mins ago Ky është tropojani që preku mijëra shqiptarë, i vdiqën 4 djem njëri pas tjetrit dhe ai… 42 mins ago...

Më në fund reagon kryebashkiaku i Mallakastrës i dënuar për grabitje

para 8 muajve - Java News

ryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne Itali me...

Më në fund vjen reagimi i kryebashkiakut të Mallakastrës të dënuar për grabitje

para 8 muajve - Java News

ryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne Itali me...

U dënua për grabitje por ja çfarë thotë në reagimin e tij kryebashkiaku i Mallakastrës

para 8 muajve - Java News

ryebashkiaku i Mallakastres Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij, pasi sipas PS ai rezulton i denuar ne Itali me...

S'ka më dyshime, Klement Zguri drejt shkarkimit!

para 8 muajve - Gazeta Express

Partia Socialiste e nisi mbledhjen e sotme të grupit parlamentar me një vendim që gjeti dakortësinë nga të gjithë deputetët, atë të nisjes së procedurave për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri....

Grupi Parlamentar i PS vendos: Të shkarkohet Klement Zguri si kryetar i KQZ!

para 8 muajve - Java News

Gjatë mbledhje së sotme të Grupit Parlamentarë të Partisë Socialiste, grupi i PS votoi pro propozimit të Kryetarit të grupit, Taulant Balla për heqjen e mandatit të kryetarit të Bashkisë së Mallakastrës,...

Rama: Shkarkim kreut të KQZ-së dhe kryebashkiakut të Mallakastrës

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri i vendit Edi Rama në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste mbështeti nismën e socialistëve për të kërkuar shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri. Sipas...

Rama e thotë publikisht: Mbështes nismën për shkarkimin e kryetarit të KQZ-së

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri i vendit Edi Rama në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste mbështeti nismën e socialistëve për të kërkuar shkarkimin e kreut të KQZ-së “Fakti që ai ka në xhep...

Rama: PS do shkarkojë kreun e KQZ dhe kryebashkiakun e Mallakastrës

para 8 muajve - NOA

Grupi i PS-së ka miratuar kërkesën e Taulant Ballës për nisjen e procedurave për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Zguri për shkelje në rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Kapllanaj. Vendimet u bënë...

VIDEO/ Rama paralajmërim të fortë: Të shkarkohet kryebashkiaku i…

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se po shihet mundesia per te shkarkuar kreun e Bashkise se Mallakastres. “Së basku me ekspertët e Kryeministrisë po shikohet edhe mundësia e shkarkimit të kryetarit të...

Rama tha se do ta shkarkonte, ja çfarë thotë për herë të parë kryebashkiaku i PD

para 8 muajve - Lajme.al

Kryetari demokrat i Bashkise se Mallakastres, Agron Kapllanaj ka folur sot per here te pare pak ore pasi kryeministri Edi Rama lajmeroi se po shikohej mundesia per shkarkimin e tij. Sipas PS ai rezulton...

PS do shkarkojë kreun e KQZ, Rama: Po shqyrtojmë rastin e Kapllanajt

para 8 muajve - Mapo

Mazhoranca do të nisë shumë shpejt procedurat e shkarkimit për kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri dhe këtë fat do ta ketë edhe kryetari i Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj....

Konfirmohet shkarkimi i kryetarit të KQZ-së, fshehu dënimin e kryebashkiakut

para 8 muajve - Albeu

Duket se proceduat për shkarkimin e Kryetarit të KQZ-së tashmë janë zyrtarizuar. Pikërisht për këtë u shpreh sot kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla dhe kryeministri Edi Rama, të cilët akuzojnë...

Rama konfirmon shkarkimin e Zgurit

para 8 muajve - RTSH

Mazhoranca socialiste pritet të nisi procedurat e shkarkimit të kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri si dhe kryetarit të Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Kjo u bë publike...

Rama: Të shkarkohet Zguri dhe kryebashkiaku i PD

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Grupi i PS ka miratuar kërkesën e Taulant Ballës për nisjen e procedurave për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Zguri për shkelje në rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Kapllanaj. “Kryetari i KQZ me...

Rama: Të shkarkohet Zguri dhe kryebashkiakut PD

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Grupi i PS ka miratuar kërkesën e Taulant Ballës për nisjen e procedurave për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Zguri për shkelje në rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Kapllanaj. “Kryetari i KQZ me...

Urdhëri/Rama: të nisin procedurat për shkarkimin e Klement Zgurit dhe Agron Kapllanajt...

para 8 muajve - Syri

Partia Socialiste do të nisë procedurat për shkarkimin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Agron Kapllanaj me pretendimin se është subjekt i ligjit për dekriminalizimin. Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen...

Rama paralajmëron shkarkimin e kryebashkiakut: Teserja e PD nuk të jep imunitet

para 8 muajve - Albeu

Pak pasi paralajmëroi shkarkimin e ekspertëve të Kryeministrisë, Rama ka njoftuar sot se po shihet si mundësi edhe shkarkimi i Kryetari të Bashkisë Mallakastër. “Së basku me ekspertët e Kryeministrisë...

Grupi parlamentar i PS vendos për shkarkimin e kreut të KQZ

para 8 muajve - Sot News

Pasditen e sotme është mbledhur grupi parlamentar i PS ku është miratuar kërkesa e Taulant Ballës për nisjen e procedurave për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Klement Zguri për shkelje në rastin e kryebashkiakut...

Rama: Po shikohet mundësia për shkarkimin e kryebashkiakut të PD

para 8 muajve - Koha Jone

Grupi i PS ka miratuar kërkesën e Taulant Ballës për nisjen e procedurave për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Zguri për shkelje në rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Kapllanaj. “Kryetari i KQZ me...

Çmontohet marrëveshja e 18 Majit/ Rama: Të shkarkohet kryetari i KQZ-së

para 8 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama kërkoi sot publikisht shkarkimin e kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. Zguri mori detyrën në bazë të marrëveshjes politike Rama-Basha më 18 Maj, që i hapi rrugë futjes së opozitës...

Rama: Po shikohet mundësia për shkarkimin e kryebashkiakut të PD

para 8 muajve - Shqiptarja

Grupi i PS ka miratuar kërkesën e Taulant Ballës për nisjen e procedurave për shkarkimin e kryetarit të KQZ, Zguri për shkelje në rastin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Kapllanaj.

Pakti Rama- Basha/ Zguri, kryetari i parë i KQZ që shkarkohet nga Kuvendi, neni ku janë kapur socialistët

para 8 muajve - Java News

Nga Armando Meta/ SPECIALE JAVANEWS/ Socialistët kanë venë në krye të axhendës së tyre politike shkarkimin e kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. Kjo u përforcua më shumë edhe pak minuta më parë nga vetë...

Zguri: Asnjë ankesë në Kolegj Zgjedhor për Kapllanajn

para 8 muajve - Mapo

Kreu i KQZ-së Klement Zguri ka deklaruar se asnjë subjekt politik nuk ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin për kreun e Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Kreu i KQZ e dha këtë si argument...

Grupi i PS, Rama: Të shkarkohet kreu i KQZ, shkeli ligjin për Kapllanajn

para 8 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka komentuar nismën e disa deputetëve të partisë që ai drejton për shkarkimin e kryetarit të KQZ Klement Zguri, i emëruar në atë post pas marrëveshjes Rama-Basha. Shefi i qeverisë...

Zguri: Nuk ka asnjë ankimim deri tani në Kolegjin Zgjedhor kundrejt meje

para 8 muajve - RTSH

Pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin nga detyra e kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duke cilesuar se ka shkelur ligjin, ka ardhur dhe reagimi i Klement Zgurit. Jashtë sallës ku u...

Kërkesa e PS për shkarkim, kreu i KQZ: Nuk merrem me deklarata politike

para 8 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e tij nga detyra e kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve me pretendimin se ka shkelur ligjin, vjen reagimi i Klement Zgurit. Jashtë sallës...

Rama: po mendojmë shkarkimin e kryebashkiakut të Mallakastrës, nuk e ruan dot tesera e PD-së

para 8 muajve - Te Sheshi

Mazhoranca do të nisë shumë shpejt procedurat e shkarkimit për kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Klement Zguri dhe këtë fat, me kërkesë të socialistëve,  do ta ketë edhe kryetari i Bashkisë...

Rama: Shkarkim Zgurit dhe Kapllanajt

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryeministri Edi Rama mbështet nismën e grupit parlamentar socialist për të filluar procedurat për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri. Veç kësaj, Rama thotë se po shqyrtohet mundësia edhe për...

KM Rama pro shkarkimit të kryetarit të KQZ-së dhe të bashkisë Mallakastër

para 8 muajve - Illyria

Kryeministri Edi Rama mbështet nismën e grupit parlamentar socialist për të filluar procedurat për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri Veç kësaj, Rama thotë se po shqyrtohet mundësia edhe për shkarkimin...

Kërkesa e PS për shkarkim, kreu i KQZ: Mandati s’u anikmua. S’merrem me deklarata politike

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri i pyetur nga mediat lidhur me kërkesën e PS për shkarkimin e rij u shpreh se nuk ka ndërmend të merret me deklarata politike. Sipas Zgurit, vendimi...

Rama: Shkarkim Zgurit dhe Kapllanajt

para 8 muajve - KosovaPress

Veç kësaj, Rama thotë se po shqyrtohet mundësia edhe për shkarkimin e kryetarit të Bashkisë së Mallakastrës. “Përshendes nismën e grupit për të filluar procedurat për shkarkimin e kryetarit të KQZ-së....

Pse PS kërkon shkarkimin e Klement Zgurit? Kreu i KQZ-së lë të kuptojë “të tjera” arsye

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i KQZ-së Klement Zguri ka folur sërish këtë të hënë për kërkesën për shkakrim që u bë dje publike nga ana e kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla, por me kalimin e ditëve po bëhet...

Mbledhja e grupit parlamentar të PS/ Kryeministri Rama: Mbështes nismën për shkarkimin e kryetarit të KQZ-së

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri i vendit Edi Rama në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste mbështeti nismën e socialistëve për të kërkuar shkarkimin e kreut të KQZ-së “Fakti që ai ka në xhep teserën...

PS kërkoi shkarkimin, reagon Zguri: Deklarata politike, askush s'e ka ankimuar vendimin e KQZ

para 8 muajve - Syri

Klement Zguri, kryetari i KQZ, i pyetur sot për pretendimet e PS-së lidhur me mandatin e kryebashkiakut Agron Kapllanaj dhe shkarkimin e tij vetë si kryetar i KQZ, tha se nuk merret me deklarata politike....

PS kërkon shkarkimin e tij për Kapllanajn, reagon Zguri: Deklarata politike, askush s'e ka ankimuar vendimin e KQZ

para 8 muajve - Syri

Klement Zguri, kryetari i KQZ, i pyetur sot për pretendimet e PS-së lidhur me mandatin e kryebashkiakut Agron Kapllanaj dhe shkarkimin e tij vetë si kryetar i KQZ, tha se nuk merret me deklarata politike....

PS kërkoi shkarkimin nga kreu i KQZ-së, reagon Klement Zguri

para 8 muajve - Sot News

Partia Socialiste propozoi dje shkarkimin e kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. Përmes një relacioni socialistët dënonin sjelljen, sipas tyre individuale të kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në...

Zguri i përgjigjet PS:Nuk u ankimua vendimi për Kapllanajn

para 8 muajve - Shqiptarja

Kreu i KQZ, Klement Zguri, ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Kërkesa e PS për shkarkim erdhi pas vendimit të KQZ për të mos...

Klement Zguri nuk e ka ndërmend të largohet: Kush është institucioni që vlerëson KQZ?

para 8 muajve - Opinion

Kryetari i KQZ, Klement Zguri duke folur për gazetarët pas kërkesës së PS për ta shkarkuar tha se “kam kërkuar të ruhet statusi tim si funksionarit publik”. Më teja ai argumentoi se PS nuk ka bërë deri...

PS kërkon shkarkimin e tij, flet kryetari i KQZ: Nuk merrem me deklarata politike

para 8 muajve - Syri

Klement Zguri, kryetari i KQZ, i pyetur sot për pretendimet e PS-së lidhur me mandatin e kryebashkiakut Kapllanaj dhe shkarkimin e kryetarit të PS, tha se nuk merret me deklarata politike. Me deklarata...

Klement Zguri: PS nuk është ankuar për vendimin e KQZ

para 8 muajve - Koha Jone

Kreu i KQZ, Klement Zguri ka komentuar sot kërkesën e PS për shkarkimin e tij nga detyra, pasi sipas PS, nuk zbatoi ligjin e dekriminalizimit për kreun e Bashkisë së Mallakastrës, Në një pronconim për...

Zguri: Vendimi për Kapllanajn nuk u ankimua

para 8 muajve - Illyria

Kryetari i KQZ, Klemend Zguri tha se vendimi për kryebashkikaun e Mallakasrës, Agron Kapllanaj nuk është ankimuar nga subjektet politike. Kjo sipas tij do të thotë se vendimi është paranuar. Zguri: Që...

Zguri reagon pas kërkesës së PS: Sulmet dëmtojnë KQZ

para 8 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 nëntor - Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e tij. Ai thotë se institucioni që ai drejton nuk fsheh asgjë,...

PS kërkon shkarkimin e tij, flet kreu i KQZ: Pse nuk u ankimua vendimi për Kapllanajn

para 8 muajve - Java News

Kreu i KQZ, Klement Zguri, ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e kryebashkiakut të Mallakastrës, Agron Kapllanaj. Zguri deklaroi se vetëm Kolegji Zgjedhor mund të gjykojë vendimet...

Pse PS kërkon shkarkimin e Klement Zgurit? Kreu i KQZ-së lë të kuptojë “të tjera” arsye

para 8 muajve - 24 ore

Kryetari i KQZ-së Klement Zguri ka folur sërish këtë të hënë për kërkesën për shkakrim që u bë dje publike nga ana e kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla, por me kalimin e ditëve po bëhet...

Kërkesa e PS për shkarkim, kreu i KQZ: Asnjë subjekt s’ka ankimuar, kjo do të thotë se…

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e tij nga detyra e kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve me pretendimin se ka shkelur ligjin, vjen reagimi i Klement Zgurit. Jashtë sallës ku u zhvillua...

Zguri: E vërteta për largimin tim është krejt ndryshe. Kristaq Kume: U emërua nga politika, jo nga ligji

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Klement Zguri: E vërteta për largimin tim, krejt ndryshe nga sa pretendon mazhoranca Kërkesa e PS-së për shkarkimin e Zgurit është cilësuar politike dhe prishje e marrëveshjes së 18 majit, nga ish-kreu...

Zguri reagon pas kërkesës së PS: Sulmet dëmtojnë KQZ

para 8 muajve - 24 ore

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste për shkarkimin e tij. Ai thotë se institucioni që ai drejton nuk fsheh asgjë, si kundërpërgjigje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK